Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

103/1996. (VII. 16.) Korm. rendelet

a közszolgálatban állók önkéntes kölcsönös biztosító pénztári tagságának támogatásáról

A Kormány a Magyar Köztársaság 1996. évi költségvetéséről szóló 1995. évi CXXI. törvény 116. §-ában foglalt felhatalmazás alapján az alábbiakat rendeli el:

1. § (1) A költségvetési szervek, ideértve a bíróságokat és az ügyészségeket is (a továbbiakban: intézmények) a közszolgálatban állók önkéntes kölcsönös biztosító pénztárai szervezésének támogatására költségvetési támogatásban (a továbbiakban: támogatás) részesülhetnek a Magyar Köztársaság 1996. évi költségvetése - VII. Miniszterelnökség fejezet, 11. cím, 8. alcím - előirányzat terhére.

(2) Támogatást azok az intézmények igényelhetnek, amelyeknél a köztisztviselői, közalkalmazotti jogviszonyban, szolgálati jogviszonyban, illetőleg a bíróságoknál és ügyészségeknél szolgálati viszonyban, továbbá az e szervezeteknél munkaviszonyban álló alkalmazottak (közszolgálatban állók) közül legalább egy fő önkéntes kölcsönös biztosító pénztár tagja (a továbbiakban: pénztártag).

2. § (1) A támogatás pályázati úton igényelhető.

(2) Az egy intézménynek adható támogatás mértékét a pénztártag alkalmazottak száma és a fizetett munkáltatói hozzájárulások alapján az 5. § (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott időszakok szerint, az 1. számú mellékletben meghatározott módon kell kiszámítani.

3. §[1] Pályázni a 2. számú mellékletben szereplő pályázati adatlapokon lehet. A pályázatokat az önkormányzatok költségvetési szervei esetében az Igazgatóságokon keresztül a Belügyminisztériumhoz, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint az azok felügyelete alatt álló költségvetési szervek a Népjóléti Minisztériumhoz, egyéb esetekben az intézmény felügyeletét ellátó minisztériumhoz kell eljuttatni. A pályázatokat a minisztériumok gyűjtik össze, és a pályázati határidő lejártától számított 15 napon belül az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak Felügyeletéhez (a továbbiakban: Pénztárfelügyelet) továbbítják.

4. § (1) A pályázatokat a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkárának vezetésével működő bizottság (a továbbiakban: Bizottság) bírálja el, amelynek tagjai a miniszterek által felkért személyek, titkára a Pénztárfelügyelet elnöke.

(2) A Bizottság működésével és az előirányzat felhasználásával kapcsolatos adminisztrációs feladatok ellátásáról az előirányzat terhére elszámolási kötelezettség mellett a Pénztárfelügyelet gondoskodik. Az adminisztrációs költségek nem haladhatják meg az előirányzat 1 ezrelékét.

5. § (1) Az egy intézménynek adható támogatás mértékét

a) első ütemben az 1996. január 1. és a rendelet hatálybalépésének napja közötti időszak,

b) második ütemben e rendelet hatálybalépésének napja és 1996. november 15-e közötti időszak

adatai alapján kell meghatározni úgy, hogy az első ütemben legfeljebb az előirányzat 1/3 része, a második ütemben legfeljebb 2/3 része kerül felosztásra.

(2) A pénztártagok számának meghatározása szempontjából ugyanazon alkalmazottnak az eltérő típusú (nyugdíj-, egészség-, illetve önsegélyező) pénztárbeli tagsága, illetve pénztárba történő belépése külön tagságnak, illetve új taggá válásnak tekintendő.

(3) A pályázatok benyújtásának határideje az (1) bekezdés a) pontban jelölt időszak esetén 1996. július 31-e (első ütem), az (1) bekezdés b) pont alatt jelölt időszak esetén 1996. november 15-e (második ütem).

(4) A formailag hiányos vagy hibásan kitöltött pályázatokat a Bizottság által meghatározott határnapig kell a pályázó intézménynek kiegészített vagy javított formában közvetlenül a Pénztárfelügyeletnek megküldeni.

(5) Az egy intézménynek jutó támogatás mértékét az (1) bekezdésben jelölt időszakok szerint a Bizottság javaslatára a Pénzügyminiszter a Miniszterelnöki Hivatal közigazgatási államtitkárával egyetértésben állapítja meg.

(6) Amennyiben a támogatások összege meghaladja az ütemben felhasználható előirányzatrész mértékét, a Bizottság ezzel arányosan csökkenti a minden egyes pályázónak adható támogatás mértékét.

(7) Ha a második ütemre vonatkozó, az 1. számú melléklet II. pontja alapján meghatározott átlagérték (a továbbiakban: ÁTLAG2) kisebb, mint az első ütemre vonatkozó, az 1. számú melléklet I. pontja alapján meghatározott átlagérték (a továbbiakban: ÁTLAG1), a Bizottság ÁTLAG2 értékét legfeljebb ÁTLAG1 értékére emelheti azzal, hogy a felhasználás nem haladhatja meg a második ütemre vonatkozó előirányzatot.

6. §[2] A támogatást az intézmény köteles a pénztártaggá válás és a pénztártag alkalmazottak támogatását közvetlenül szolgáló célokra - munkáltatói hozzájárulás, adomány formájában - fordítani.

7. § A költségvetési előirányzatban esetlegesen keletkező maradványt - külön jogszabályban meghatározottak szerint - a pénztárak garancia alapjának megteremtésére kell fordítani.

8. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 103/1996. (VII. 16.) Korm. rendelethez

I. A rendelet 5. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott időszak alapján az egy intézménynek adható támogatás meghatározása:

TI1 = (0,75 x MÖ1/LMÖ1) x LI1 = ÁTLAG1 x LI1,

ahol:

TI1: a rendelet 5. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott időszak alapján az egy intézménynek adható támogatás mértéke,

MÖ1: a pályázó összes intézmény által az első ütemben (1996. január 1. és a rendelet hatályba lépésének napja között) munkáltatói hozzájárulásként mindösszesen befizetett összeg,

LMÖ1: a rendelet hatálybalépésének napján a pályázó összes intézménynél munkáltatói hozzájárulásban részesülő pénztártag alkalmazottak száma,

LI1: a rendelet hatálybalépésének napján az adott intézmény pénztártag alkalmazottainak száma, függetlenül attól, hogy részesülnek-e munkáltatói hozzájárulásban.

II. A rendelet 5. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott időszak alapján az egy intézménynek adható támogatás meghatározása:

TI2 = (0,75 x MÖ21 + MÖ22/LMÖ2) x LI2 = ÁTLAG2 x LI2,

ahol:

TI2: a rendelet 5. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott időszak alapján az egy intézménynek adható támogatás mértéke,

MÖ21: a pályázó intézmények által a második ütemben mindösszesen befizetett munkáltatói hozzájárulás azon pénztártag alkalmazottak után, akik a rendelet hatálybalépésének napján már munkáltatói hozzájárulásban részesültek,

MÖ22: a pályázó intézmények által a második ütemben mindösszesen befizetett munkáltatói hozzájárulás azon pénztártag alkalmazottak után, akik a rendelet hatálybalépésének napja és 1996. november 15-e között váltak pénztártaggá vagy korábban nem részesültek munkáltatói hozzájárulásban,

LMÖ2: 1996. november 15-én a pályázóknál munkáltatói hozzájárulásban részesülő pénztártag alkalmazottak összlétszáma,

LI2: 1996. november 15-én az adott intézmény pénztártag alkalmazottainak száma, függetlenül attól, hogy részesülnek-e munkáltatói hozzájárulásban.

2. számú melléklet a 103/1996. (VII. 16.) Korm. rendelethez

PÁLYÁZATI LAP
a 103/1996. (VII. 16.) Korm. rendelet alapján igényelhető támogatás első üteméhez
I. A pályázó intézmény adatai:
Az intézmény
Neve:
Címe:
Képviselője:
Bankszámla száma, vagy Előirányzat felhasználási keretszámla száma:
II. A munkáltatói hozzájárulásra és pénztártagságra vonatkozó adatok:
Az intézmény alkalmazottainak száma a rendelet hatálybalépésének napján (fő):
A rendelet hatálybalépésének napján munkáltatói hozzájárulásban1996. január 1. és a rendelet hatálybalépésének napja között munkáltatói hozzájárulásként befizetett összeg

(E Ft)
NEM részesülő pénztártag alkalmazottak száma
(fő)
részesülő pénztártag alkalmazottak száma

(fő)
Nyugdíjpénztár esetében
Egészségpénztár esetében
Önsegélyező pénztár esetében
III. A pályázat benyújtásának (kitöltésének) időpontja:
1996. .................................... hó, ...........nap
Intézményvezető aláírása
Az intézmény pecsétje
Kötelező mellékletek:
A munkáltatói hozzájárulás tárgyában az intézmény által kötött munkáltatói tagi szerződés(ek) hitelesített másolata.
PÁLYÁZATI LAP
a 103/1996. (VII. 16.) Korm. rendelet alapján igényelhető támogatás második üteméhez
I. A pályázó intézmény adatai:
Az intézmény
Neve:
Címe:
Képviselője:
Bankszámla száma, vagy Előirányzat felhasználási keretszámla száma:
II. A munkáltatói hozzájárulásra és pénztártagságra vonatkozó adatok:
Az intézmény alkalmazottainak száma 1996. november 15-én (fő):
1996. november 15-én munkáltatói hozzájárulásbanA rendelet hatálybalépésének napja és 1996. november 15. között munkáltatói hozzájárulásként befizetett összeg azon pénztártag alkalmazottak után, akik
NEM részesülő pénztártag alkalmazottak száma



(fő)
részesülő pénztártag alkalmazottak száma



(fő)
a rendelet hatálybalépésének napján már munkáltatói hozzájárulásban részesültek

(E Ft)
a rendelet hatálybalépésének napja után részesültek először munkáltatói hozzájárulásban
(E Ft)
Nyugdíjpénztár esetében
Egészségpénztár esetében
Önsegélyező pénztár esetében
III. A pályázat benyújtásának (kitöltésének) időpontja:
1996. ........................................... hó, ............. nap
Intézményvezető aláírása
Az intézmény pecsétje
Kötelező mellékletek:
A munkáltatói hozzájárulás tárgyában az intézmény által kötött munkáltatói tagi szerződés(ek) hitelesített másolata.

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 89/2003. (VI. 25.) Korm. rendelet 100. § c) pontja. Hatályos 2003.06.30.

[2] Módosította a 312/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet 17. § (2) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.01.01.

Tartalomjegyzék