Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelet

a hajózási képesítésekről szóló 2/1995. (II. 24.) KHVM rendelet módosításáról

A hajózásról szóló 1973. évi 6. törvényerejű rendelet 31. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. § A hajózási képesítésekről szóló 2/1995. (II. 24.) KHVM rendelet (a továbbiakban: R.) 3. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A képesítések megszerzésének előfeltétele az alapfokú iskolai végzettség megszerzéséről szóló bizonyítvány és - ha a rendelet 1. és 2. számú melléklete eltérően nem rendelkezik - a betöltött 18. életév."

2. § Az R. 3. §-ának (5) bekezdése a következő e) és f) ponttal egészül ki:

(A vizsgára bocsátást a hajózási hatóságtól írásban kell kérni. A kérelemhez csatolni kell:)

"e) az a) pontban előírt igazolást a jelölt a Hajós, illetve Tengerész Szolgálati Könyv érvényes bejegyzésével is igazolhatja, illetve a d) pontban előírt nyilatkozatot az érvényes hajós szolgálati könyv pótolja;

f) a belvízen és a tengeren a hivatásos tiszti képesítésekért folyamodók, valamint belvízen a hajóvezetői, úszómunkagép vagy kishajó-vezetői képesítések megszerzéséhez a büntetlen előéletüket igazoló dokumentumot."

3. § Az R. 4. §-ának (2)-(3) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) A képesítővizsgára felkészítő szervezett képzést - a Közlekedési Főfelügyelet által vizsgaszabályzatában megállapított feltételek alapján - a 3. § (2) bekezdésében meghatározott, a vizsgabizottságot megbízó hatóság hagyja jóvá.

(3) A jóváhagyott képzést a vizsgabizottságot megbízó hatóság ellenőrzi. Az ellenőrzésről a tanfolyamnaplóba bejegyzést kell tenni. Ha az ellenőrzés során az ellenőrző hatóság az előírt feltételek hiányát állapítja meg, a tanfolyam jóváhagyását visszavonja."

4. § (1) Az R. 5. §-ának (1) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Az 1994. június 1-jét követően megszerzett - az illetékes hajózási hatóság által igazolt - belvízi hajózási gyakorlatot a hajós szolgálati könyvvel kell igazolni."

(2) Az R. 5. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi (4)-(7) bekezdések számozása (5)-(8) bekezdésre változik:

"(4) A vízi jármű vezetésétől jogerős ítélettel eltiltott személy, az eltiltás ideje alatt gyakorlati vizsgára nem bocsátható."

5. § Az R. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"6. § A sport- és kedvtelési célú belvízi kishajó-vezetői képesítés hivatásos célúvá történő kiterjesztéséhez az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet 4. pontjában előírt feltételek teljesítését követően a vizsgaszabályzatban meghatározott különbözeti vizsga letétele szükséges."

6. § Az R. 8. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A német, orosz vagy angol nyelvterületen hajózási képesítést szerzett személy a hajózási képesítésének honosításakor mentesül a képesítésére előírt nyelvvizsga letétele alól."

7. § Az R. 11. §-a a következő (17)-(22) bekezdésekkel egészül ki:

"(17) A rendelet hatálybalépését megelőzően

a) belvízi III. osztályú (750 kW) géptiszti képesítést szerzett személy részére - kérelmére - különbözeti vizsga nélkül belvízi II. osztályú géptiszti képesítő okmányt,

b) belvízi II. osztályú (3000 kW) géptiszti képesítést szerzett személy részére - kérelmére - különbözeti vizsga nélkül belvízi I. osztályú géptiszti képesítő okmányt

kell kiállítani.

(18) A rendelet hatálybalépését megelőzően belvízi motorgépészi képesítést szerzett személy részére - kérelmére - különbözeti vizsga nélkül a képesítésben meghatározott korlátozásnak megfelelően belvízi gépkezelői, gépmesteri, II. osztályú vagy I. osztályú géptiszti képesítő okmányt kell kiállítani.

(19) A rendelet hatálybalépését megelőzően belvízi gőz, illetve villamos üzemű gépek kezelésére képesítést szerzett személy részére - kérelmére - különbözeti vizsga nélkül a képesítésben meghatározott korlátozásnak megfelelően belvízi gépkezelői, gépmesteri, II. osztályú vagy I. osztályú géptiszti képesítő okmányt kell kiállítani az alábbi bejegyzéssel: "csak gőz üzemű gépekre, illetőleg csak villamos üzemű gépekre!".

(20) A rendelet hatálybalépését megelőzően hivatásos belvízi vitorláshajó-vezetői képesítést szerzett személy részére - kérelmére - különbözeti vizsga nélkül hajóvezető "B" képesítő okmányt kell kiállítani "csak vitorlás hajóra érvényes" bejegyzéssel.

(21) Az 1995. március 1. előtt kiadott radarhajós képesítések alapján, vizsga nélkül, új radarhajós képesítő okmányt kell kiállítani.

(22) A korábban "folyók" , illetőleg "tavak" vízterületi korlátozással kiadott hivatásos kishajó-vezetői képesítések Magyarország belvizeire érvényesek."

8. § (1) Az R. 1. számú melléklete e rendelet 1. számú mellékletében meghatározottak szerint módosul.

(2)[1]

(3) Az R. 3. számú melléklete e rendelet 3. számú mellékletében meghatározottak szerint módosul.

(4) Az R. 4. számú melléklete e rendelet 4. számú mellékletében meghatározottak szerint módosul.

9. § Az R. a következő 12. §-sal egészül ki:

"12. § Ez a rendelet az Európai Megállapodás kihirdetéséről szóló 1994. évi I. törvény alapján az Európai Közösségek következő jogszabályaival összeegyeztethető szabályozást tartalmaz:

a) a Tanács 96/50/EK irányelve a Közösség belvízi útjain való áru- és utasszállításhoz szükséges nemzeti hajóvezetői bizonyítványok megszerzési feltételeinek harmonizálásáról;

b) a Tanács 94/58/EK irányelve a tengerészek minimális képzettségi szintjéről."

10. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezetének 8. pontja, az R. 1. számú melléklet A. Rész, IV. Fejezet 12. pontja és az R. 3. számú melléklet III. Fejezet 3. pontjának i) alpontja.

1. számú melléklet a 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelethez

1. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, II. Fejezet, 3. pont a) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Hajóvezető "A" képesítés - a vonalvizsgának megfelelő vízterületen - jogosít:)

"a) hajóparancsnoki szolgálat ellátására legfeljebb 140 méter hosszú és 35 méter széles, vagy 185 méter hosszú és 12 méter széles hajón, illetve tolt, vontatott vagy mellévett köteléken;"

2. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, II. Fejezet, 4. pont a) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Hajóvezető "B" képesítés - a vonalvizsgának megfelelő vízterületen - jogosít:)

"a) hajóparancsnoki szolgálat ellátására legfeljebb 60 méter hosszú és 17 méter széles hajón, illetve tolt, vontatott vagy mellévett köteléken, kivéve a 300 főnél nagyobb befogadóképességű személyszállító hajót."

3. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, II. Fejezet 14. pontja a következő mondattal egészül ki:

"A vonalvizsga kiterjesztését a folyókon arra a vízterületre lehet kérni, amelyen 8 hegy- és 8 völgymeneti út megtételét a jelölt igazolta. Tavakon 1440 óra kormányosi szolgálatot kell igazolni."

4. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 1. pont c) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"c) fedélzeti tiszt vagy hajóvezető "A" képesítéssel betölthető szolgálatban szerzett 16 havi gyakorlat, amelynek

- 50%-át a vizsgát megelőző 18 hónapon belül, csak kapitányi képesítéssel vezethető hajón kell a vizsgázónak teljesítenie, és

- hajóvezető "A" képesítéssel vezethető hajón 4 hónap hajóparancsnoki gyakorlat teljesítését kell igazolnia."

5. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 2. pont b)-c) alpontjai helyébe a következő rendelkezés lép:

(Fedélzeti tiszti vizsga)

"b) hajózási képzést nyújtó felsőoktatási intézményben szerzett oklevél, - ennek hiányában - érettségi bizonyítvány és hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, vagy jóváhagyott fedélzeti tiszti tanfolyam elvégzéséről szóló igazolás;

c) fedélzeti szolgálatban eltöltött 15 havi gyakorlat, illetőleg - ha a jelentkező oklevelét vagy képesítő bizonyítványát nem hajózási szakképzésben szerezte meg - 24 havi gyakorlat, amelynek legalább 50%-át géphajón, kormányosi szolgálatban kell eltölteni. Ha a jelölt a b) pontban említett oklevelet vagy képesítő bizonyítványt szerzett, az elméleti vizsga letétele alól - kérelmére, a nyelvvizsga kivételével - a hajózási hatóság részlegesen vagy egészen mentesítést adhat;"

6. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 3. pont b) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Hajóvezetői ("A" és "B") vizsga]

"b) ba) hajózási képzést nyújtó felsőoktatási intézményben szerzett oklevél, vagy

bb) hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, vagy

bc) jóváhagyott hajóvezetői tanfolyam elvégzéséről szóló igazolás.

Mentesülnek a bc) alpontban foglalt tanfolyam és vizsga (a vonalkiterjesztésre irányuló vizsgát kivéve) alól azok a hajóvezető "B" képesítéssel rendelkező személyek, akik 12 hónap hajóvezető "B" képesítéssel betölthető parancsnoki szolgálatot láttak el,"

7. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 3. pont d) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Hajóvezetői ("A" és "B") vizsga)

"d) fedélzeti szolgálatban eltöltött 24 havi gyakorlat, amely hajózási képzést nyújtó felsőoktatási intézményben szerzett oklevél birtokában 18 hónapra, hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány birtokában 21 hónapra csökken. Gyakorlati idő alatt a folyókon 8 hegy- és 8 völgymeneti utat kell megtenni azon a szakaszon, amelyből vonalvizsgát kíván tenni, és az utak felét legalább kormányosi szolgálatban kell megtenni. Tavakon 1440 óra kormányosi szolgálatot kell igazolni;"

8. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet 3. pontja a következő i) alponttal egészül ki:

[Hajóvezetői ("A" és "B") vizsga]

"i) vitorlás hajó vezetésére jogosító képesítés megszerzéséhez vitorlás kishajó-vezetői (hivatásos) képesítés és 12 havi kormányosi gyakorlat szükséges vitorlás nagyhajón."

9. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet 4. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. Kishajó-vezetői (hivatásos) vizsga

a) hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, és fedélzeti szolgálatban eltöltött 12 havi - átkelőjáratban közlekedő hajó és vitorlás kishajó vezetéséhez 8 havi - hajózási gyakorlat;

b) kishajó-vezetői vizsgára jelentkezhet az a) alpontban előírt bizonyítvánnyal nem rendelkező személy is, aki

ba) fedélzeti szolgálatban eltöltött 16 havi - átkelőjáratban közlekedő hajón vagy vitorlás kishajón szerzett 12 havi - hivatásos gyakorlattal rendelkezik, vagy

bb) sport- és kedvtelési célú kishajóvezetői vizsgával rendelkezik, továbbá 4 havi igazolt hivatásos célú szolgálatot látott el."

10. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet 5. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"5. Úszómunkagép-vezetői vizsga

a) hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány,

b) az a) alpontban előírt bizonyítvány hiányában érettségi bizonyítvány,

c) ha a jelölt az a) alpont szerinti végzettséggel rendelkezik fedélzeti szolgálatban eltöltött 24 havi gyakorlat, amelynek legalább felét úszó munkagépen kell eltölteni,

d) ha a jelölt a b) alpont szerinti végzettséggel rendelkezik fedélzeti szolgálatban eltöltött 30 havi gyakorlat, amelynek legalább felét úszó munkagépen kell eltölteni."

11. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet 6. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"6. Géphajó-kormányosi vizsga:

a) hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, vagy

b) érettségi bizonyítvány;

ca) ha a jelölt az a) alpontban említett végzettséggel rendelkezik fedélzeti szolgálatban eltöltött 18 havi gyakorlat, amelynek legalább felét kormányos szolgálatban géphajón kell eltölteni,

cb) ha a jelölt a b) alpontban említett végzettséggel rendelkezik fedélzeti szolgálatban eltöltött 24 havi gyakorlat, amelynek legalább felét kormányos szolgálatban géphajón kell eltölteni,

cc) ha a jelölt az a) vagy b) alpontban említett végzettséggel nem rendelkezik fedélzeti szolgálatban eltöltött 36 havi gyakorlat, amelynek legalább felét kormányos szolgálatban géphajón kell eltölteni."

12. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 7. pont a) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Gépnélküli hajó-vezetői vizsga)

"a) hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány,"

13. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezet, 11. pont a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Veszélyes áru szállítási megbízott vizsga)

"a) egyetemen, illetve főiskolán szerzett vegyész(üzem)mérnöki oklevél, vagy érettségi bizonyítvány és vegyipari szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, illetve jóváhagyott veszélyes áru szállítási megbízott tanfolyam elvégzéséről szóló igazolás,"

14. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, III. Fejezete a következő 13. ponttal egészül ki:

"13. Ha a jelölt olyan hajózási oktatási intézményben szerezte oklevelét, illetve képesítő bizonyítványát, amelynek tanterve a hajózási hatóság által jóváhagyott szakmai oktatási programot tartalmazza, akkor a jelöltet a 2-9. pontokban megnevezett képesítések elméleti vizsgái alól - kérelmére - a hajózási hatóság részlegesen vagy teljesen mentesíti."

15. Az R. 1. számú melléklet A. Rész, IV. Fejezet, 3. pont k) és l) alpontjai helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(Hajóvezetői vizsga:)

"k) magánosan és karavánban közlekedő hajó gyakorlati vezetése (csak géphajóra szóló képesítés esetében),

l) vitorlás hajó gyakorlati vezetése (csak vitorlás hajó vezetésére jogosító képesítés esetén)."

16. Az R. 1. számú melléklet B. Rész, III. Fejezet 2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. II. osztályú géptiszti vizsga:

a) betöltött 21. életév;

b) főgép koromtalanítási és nagyjavítási munkában való részvétel igazolása;

ca) hajógépüzemi, gépészmérnöki, illetve gépész üzemmérnöki képzést nyújtó felsőoktatási intézményben szerzett oklevél és 12 havi gépszolgálatban töltött idő igazolása, vagy

cb) hajózási vagy gépészeti szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány és 24 havi igazolt gépüzemi gyakorlat, vagy

cc) gépmesteri képesítés és 24 havi igazolt gépmesteri gyakorlat.

A Közlekedési Főfelügyelet a ca) alpontban említett oklevéllel rendelkező jelöltet - kérelmére - a II. osztályú géptiszti vizsgán a vizsgaszabályzatban meghatározott vizsgatárgyak alól mentesíti."

17. Az R. 1. számú melléklet B. Rész, III. Fejezet 4. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. Gépmesteri és villamos gépmesteri vizsga:

a) betöltött 20. életév;

ba) hajózási vagy gépészeti szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány, vagy gépmesteri tanfolyam elvégzésének igazolása és 12 havi gépüzemi szolgálatban eltöltött gyakorlat, vagy

bb) érettségi bizonyítvány és 24 havi gépüzemi szolgálatban eltöltött gyakorlat, vagy

bc) 150 kW-nál nagyobb főgépteljesítményű hajón 36 havi gépüzemi szolgálatban eltöltött gyakorlat;

c) belső égésű motorüzemű hajóra szóló képesítés esetén főgép koromtalanítási és nagyjavítási munkában való részvétel igazolása;

d) ha a jelölt hajózási vagy gépészeti szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvánnyal rendelkezik, a képesítés megszerzésénél a vizsgabizottság - kérelmére - az elméleti vizsga letétele alól részben vagy egészen mentesítést adhat."

18. Az R. 1. számú melléklet B. Rész, III. Fejezet, 5. pont második bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"Ha a jelölt hajózási vagy gépészeti szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvánnyal rendelkezik, a képesítés megszerzésénél a vizsgabizottság - kérelmére - az elméleti vizsga letétele alól részben vagy egészen mentesítést adhat, és az előírt gyakorlati időnek csak a felét kell letöltenie."

19. Az R. 1. számú melléklet B. Rész, III. Fejezet 7. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"7. Hajózási szakképzésben szerzett képesítő bizonyítványként - az 1-6. pontok alkalmazásában - a hajózási, közlekedés-gépészeti, mezőgazdasági-gépészeti, gépgyártás-technológiai szakosítású, erősáramú vagy híradástechnikai szakképzésben szerzett képesítő bizonyítvány fogadható el."

2. számú melléklet a 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelethez[2]

3. számú melléklet a 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelethez

1. Az R. 3. számú melléklet I. Fejezet 1. és 2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. A sportcélú belvízi kisgéphajó-vezető képesítés belvízen (beltenger kivételével) sport- vagy kedvtelési céllal közlekedő kisgéphajó és motoros vízi sporteszköz vezetésére és gépi berendezéseinek kezelésére jogosít.

2. A sportcélú belvízi vitorlás kishajó vezető képesítés belvízen (beltenger kivételével) sport- vagy kedvtelési céllal közlekedő vitorlás kishajó vezetésére és gépi berendezéseinek kezelésére jogosít."

2. Az R. 3. számú melléklet II. Fejezet 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. Sportcélú III. osztályú tengeri kishajó(gép, illetve vitorlás)vezető képesítés feltételei:

a) a megszerezni kívánt képesítésnek megfelelő sportcélú belvízi kishajóvezető (kisgéphajó vagy vitorlás kishajó) képesítés;

b) alapfokú elsősegélynyújtási ismeret igazolása;

c) a III. fejezet 3. pontjában meghatározott elméleti tantárgyakból tett vizsga.

d) az a)-c) alpontban foglaltak teljesítését követően területileg illetékes hajózási hatóság (bel- vagy külföldi) által hitelesített személyzeti jegyzék és jachtnapló, vagy hiteles másolatának bemutatása;

e) a d) alpontban meghatározott okmányok

ea) vitorlás kishajóvezetői képesítés esetén 500 tmf. (ebből legalább 100 tmf. éjszakai) utat,

eb) a d) alpontban meghatározott okmányok kisgéphajó-vezetői képesítés esetén 100 óra (ebből legalább 20 óra éjszakai) szolgálatot

kell, hogy igazoljanak."

3. Az R. 3. számú melléklet III. Fejezet, 1. pont e) és f) alpontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(Belvízi sportcélú kisgéphajó-vezető vizsga)

"e) vízből mentés, elsősegélynyújtás,

f) víziközlekedési alapismeretek (kisgéphajó gyakorlati vezetése)."

4. Az R. 3. számú melléklet III. Fejezet, 2. pont f) és g) alpontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(Belvízi sportcélú vitorlás kishajóvezető vizsga)

"f) vízből mentés, elsősegélynyújtás,

g) víziközlekedési alapismeretek (vitorlás kishajó gyakorlati vezetése)."

4. számú melléklet a 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelethez

1. Az R. 4. számú melléklet A. Belvízi hajózás része helyébe a következő rendelkezés lép:

"A.

Belvízi hajózás

A) Belvízi géphajó-vezetői képesítések

1. hajóskapitány,

2. hajóvezető "A",

3. hajóvezető "B",

4. géphajókormányos (gépkezelő képesítéssel),

5. hivatásos kisgéphajó-vezető,

6. gépnélküli hajó-vezető (gépkezelő képesítéssel),

7. révész (gépkezelő képesítéssel),

8. sportcélú kisgéphajó-vezető.

B) Belvízi vitorlás képesítések:

1. fedélzeti tiszt,

2. hajóvezető "A" (vitorlás hajóra)

3. hajóvezető "B" (vitorlás hajóra)

4. hivatásos vitorlás kishajóvezető

5. sportcélú vitorlás kishajóvezető."

Lábjegyzetek:

[1] A 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelet 8. § 2. bekezdését a 25/1998. (XII. 9.) KHVM rendelet 2. §-a hatályon kívül helyezte

[2] A 28/1997. (XII. 20.) KHVM rendelet 2. számú mellékletét a 25/1998. (XII. 9.) KHVM rendelet 5. § 2. bekezdése b) pontjának bb) alpontja hatályon kívül helyezte

Tartalomjegyzék