Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

121/1998. (VI. 17.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet módosításáról

A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 48. §-ának (2) bekezdésében és a (3) bekezdése a) pontjának ae) alpontjában, valamint a gazdasági kamarákról szóló 1994. évi XVI. törvény 29. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - az 1988. évi I. törvény 8. és 9. §-ában foglaltakra is figyelemmel, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara egyetértésével - a Kormány a következőket rendeli el:

1. § A közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló - többször módosított - 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 5/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"5/A. § (1) Személygépkocsival közúti személyszállítási szolgáltatás személytaxi-szolgáltatásként vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatásként végezhető.

(2) Vállalkozás a székhelye szerint illetékes területi kereskedelmi és iparkamara (a továbbiakban: kamara) engedélyével (a továbbiakban: taxiengedély) végezhet személytaxi-szolgáltatást.

(3) Taxiengedély annak a vállalkozásnak adható, amelynél igazolt

a) a személyes megbízhatóság,

b) a szakmai alkalmasság,

c) a megfelelő pénzügyi teljesítőképesség, továbbá

d) amely olyan személygépkocsival rendelkezik, amelyet a területi közlekedési felügyelet - külön jogszabály alapján - személytaxi-szolgáltatás végzésére alkalmasnak minősített és ezt igazolólappal tanúsítja.[1]

(4) A (3) bekezdés a) és b) pontjában foglalt követelményeket a vállalkozás - illetőleg az adott tevékenységet végző szervezeti egység, részleg - vezetését, irányítását ténylegesen és állandó jelleggel ellátó, a taxiengedélyben megnevezett személynek (a továbbiakban: szakmai vezető) kell teljesítenie. A szakmai vezető személyének változása esetén a kamara legfeljebb 6 hónapos időtartamra felmentést adhat a szakmai alkalmasság követelményének teljesítése alól.

(5) A személyes megbízhatóság feltételeinek nem felel meg az a személy, aki

a) büntetett előéletű;

b) olyan vállalkozás szakmai vezetője volt, amelynél

- a kamara illetékes etikai bizottsága (a továbbiakban: etikai bizottság) vagy a szakmai érdekképviseletek megállapítása szerint a személytaxi-szolgáltatásra vonatkozó jogszabályokat - ideértve a települési önkormányzat (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat) által a közterületen kijelölt taxiállomás (a továbbiakban: taxiállomás) használatára -,

- a járművezetők személyi feltételeire, az áralkalmazásra, az ártájékoztatásra, a nyugtaadási kötelezettségre vonatkozó jogszabályokat, illetőleg a személytaxikra vonatkozó műszaki, biztonsági vagy igazgatási szabályokat

megsértették, és ezért az engedélyező szerv a vállalkozás személytaxi-szolgáltatás vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatás végzésére jogosító valamennyi engedélyét [(14) bek.] visszavonta, a visszavonás időtartama alatt;

c) az (1) bekezdésben meghatározott szolgáltatások keretében történő járművezetésre való jogosultságát a (13) bekezdés b) pontjában felsorolt okok valamelyike miatt a kamara visszavonta, a visszavonás időtartama alatt.

(6) A szakmai alkalmasság az 1. számú melléklet 1/b) pontjában meghatározott személytaxis és személygépkocsis személyszállító vállalkozói szakismeretek eredményes elsajátítását tanúsító vizsgabizonyítvánnyal igazolható.

(7) Nem szükséges vizsgát tennie annak a szakmai vezetőnek, aki - a kérelem benyújtását megelőzően - 10 évnél nem régebben, legalább 5 évig szakirányú szakmai vezetői beosztásban dolgozott személytaxis vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatást nyújtó vállalkozásnál vagy ilyen területen egyéni vállalkozó volt. Részleges vagy teljes felmentést kaphat a vizsgakötelezettség alól az a személy, aki az előírt szakismeretek elsajátítását szakirányú felsőfokú képesítésről kiállított okirattal igazolja.

(8) A pénzügyi teljesítőképesség abban az esetben megfelelő, ha a vállalkozás

a) 90 napnál nem régebbi igazolással igazolja, hogy az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény 97. §-ának q) pontjában meghatározott köztartozása nem áll fenn;

b) személytaxinként a szállítható utasok száma alapján 25 ezer Ft összegű, elkülönítetten kezelt vagyoni biztosítékkal, ennek megfelelő - pénzügyi intézmény által nyújtott - garanciával vagy erre felelősségbiztosítással rendelkezik. A vagyoni biztosíték legfeljebb 40 napos visszapótlási kötelezettség mellett kizárólag a kamara rendelkezésével az utasok más módon nem fedezett kártérítési igényének kielégítésére használható fel.

(9) A taxiengedélyt a kamara kérelemre, a vállalkozás nevére, meghatározott működési területre (településre, településekre) és a személytaxi forgalmi rendszámára szólóan adja ki.

(10) A kamara az illetékességi területén kívül eső működési területet csak e működési terület szerint illetékes kamara egyetértése alapján jegyezhet be az engedélybe.

(11) A taxiengedélyben - a (9) bekezdésben felsorolt adatokon kívül - fel kell tüntetni az engedély sorszámát, a vállalkozás székhelyét, telephelyét, a szakmai vezető nevét, továbbá a mellékletben a személytaxihoz minősítő vizsgálat alapján kiadott igazolólap és a működési területen lévő taxiállomások használatára jogosító engedély számát is, amennyiben azok használatát a települési önkormányzat (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat) rendeletben szabályozta.

(12) A tevékenység folytatása során a vállalkozás 8 napon belül köteles a taxiengedély adataiban bekövetkezett változásokat a kamaránál bejelenteni. A kamara a bejelentés alapján az engedély adatait módosítja vagy - a régi bevonása mellett - újat ad ki. A vállalkozás a tevékenység megszűnése esetén a taxiengedélyt - a kamara tulajdonát képező rendszámtáblával együtt - a kamarának köteles visszaszolgáltatni, vagy a tevékenység szüneteltetése esetén azokat a kamaránál letétbe helyezni.

(13) A kamara a személytaxi rendszámtáblájának visszavétele mellett a taxiengedélyt legalább 3 hónapra, de legfeljebb 5 évre bevonja, ha a vállalkozás az adott személytaxival

a) az engedélyezett tevékenységet tartósan - legalább egy éven át - nem gyakorolja, anélkül, hogy a szünetelést a kamaránál megfelelő indokkal (betegség, hosszabb külföldi tartózkodás stb.) a taxi-rendszámtábla egyidejű letétbe helyezése mellett bejelentette volna;

b) a jogszabályban meghatározott szakmai követelményeket megsértette - ideértve a hatósági ár túllépését, az árfeltüntetés hiányát, a nyugtaadási kötelezettség teljesítésének elmulasztását, a viteldíjjelző készülék szabálytalan működtetését, illetőleg az utasok más módon történő megkárosítását, a taxiállomás használatára jogszabályban előírtak megsértését -, és emiatt a visszavonásra a működési terület szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat főjegyzője), a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, a területi fogyasztóvédelmi felügyelőség, a Közlekedési Főfelügyelet, a területi közlekedési felügyelet, az etikai bizottság vagy az illetékes érdekképviseleti szerv bizonyítékokkal alátámasztott javaslatot tett.

(14) A kamara a vállalkozás valamennyi taxiengedélyét a személytaxi-rendszámtábla (rendszámtáblák) bevonása mellett

a) visszavonja, ha a vállalkozás a működése során a taxiengedélyek kiadásához szükséges és az e rendeletben előírt valamely feltételt már nem teljesíti;

b) legalább 3 hónapra, de legfeljebb 5 évre visszavonhatja a (13) bekezdés b) pontjában meghatározott követelmények súlyos vagy ismétlődő megsértése esetén.

(15) A vállalkozás a taxiengedély visszavonásának időtartama alatt újabb taxiengedélyt nem kaphat. A személytaxi cseréje esetén azonban a taxiengedély is cserélhető."

2. § Az R. 5/B. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"5/B. § (1) Személygépkocsis személyszállító szolgáltatás kizárólag szálláshely-hasznosítási, idegenforgalmi, turisztikai, sport, kulturális, oktatási, vasúti, vízi, légi utasszállítási tevékenységhez kapcsolódó személyszállítás végzésére, továbbá rendezvények szervezésére jogosult vállalkozás keretében, a kamara engedélyével (a továbbiakban: személygépkocsis személyszállító engedély) végezhető. A személygépkocsis személyszállító engedély taxigépkocsira nem adható ki és az személytaxi-szolgáltatás végzésére nem jogosít.

(2) Személygépkocsis személyszállító engedély annak a vállalkozásnak adható,

a) amely az (1) bekezdésben előírtak meglétét vállalkozói igazolvánnyal, társasági szerződéssel, alapító okirattal igazolja;

b) amely a 12. § (2)-(4) bekezdéseiben foglaltak kivételével teljesíti az e rendeletben a személytaxi-szolgáltatásra előírt feltételeket;

c) amelynek személygépkocsis személyszállító engedélye vagy taxiengedélye nem áll visszavonás hatálya alatt.

(3) A személygépkocsis személyszállító engedélyt a kamara kérelemre, a vállalkozás nevére, a gépkocsik rendszámára adja ki. Az engedélyben fel kell tüntetni az engedély sorszámát, a szakmai vezető nevét, a vállalkozás székhelyét, telephelyét, a személygépkocsihoz minősítő vizsgálat alapján kiadott igazolólap azonosító számát is.

(4) A személygépkocsis személyszállító engedély adataiban bekövetkezett változásokra és az engedély leadására az 5/A. § (12) bekezdésében foglaltakat, az engedély visszavonására - ideértve az engedélyezett tevékenységtől eltérő működést is - az 5/A. § (13) és (14) bekezdéseiben foglaltakat kell alkalmazni."

3. § Az R. a következő 5/C. §-sal egészül ki:

"5/C. § (1) Az 5/A. § (1) bekezdésében meghatározott szolgáltatások keretében járművet vezetni csak személytaxi vagy személygépkocsis személyszállító vezetői igazolvánnyal (a továbbiakban együtt: igazolvány) szabad.

(2) Az igazolványt a taxiengedéllyel vagy a személygépkocsis személyszállító engedéllyel rendelkező vállalkozás által benyújtott - személytaxi vagy személygépkocsis személyszállító jármű vezetésére képesített személy adatait tartalmazó - kérelemre a kamara 8 napon belül adja ki. A kérelmet el kell utasítani, ha a járművezető

a) büntetett előéletű,

b) nem felel meg a 11. §-ban meghatározott feltételeknek,

c) korábban kiadott igazolványát visszavonták, a visszavonás időtartama alatt,

d) szakmai vezetője volt olyan vállalkozásnak, amely személytaxi-szolgáltatás vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatás végzésére való jogosultságát az engedélye visszavonásával [5/A. § (14) bek. és 5/B. § (4) bek.] elveszítette, ennek időtartama alatt.

(3) Az igazolvány tartalmazza:

a) a járművezető személyi adatait,

b) az 1. számú melléklet 1/a) pontjában meghatározott képesítésről szóló igazolás (bizonyítvány) számát és kiállításának dátumát,

c) a működési területet,

d) az igazolvány sorszámát,

e) annak a vállalkozásnak a megnevezését, amelynek a személytaxiját, személygépkocsiját a járművezető vezetni jogosult,

f) a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által rendszeresített azonosító lapot. Az azonosító lap a járművezető nevét, fényképét és az igazolvány számát tartalmazza.

(4) Az igazolvány (3) bekezdésben meghatározott adataiban bekövetkezett változásokat a (3) bekezdés e) pontja kivételével a járművezetőnek az igazolványt kiállító kamaránál 8 napon belül be kell jelentenie. Amennyiben a (3) bekezdés e) pontjában megjelölt vállalkozás adataiban változás következik be, úgy a megváltozott adatokat a vállalkozásnak kell a kamarának bejelentenie. A bejelentés alapján az igazolványt kiállító kamara az igazolvány adatait módosítja, vagy - régi igazolvány bevonása mellett - új igazolványt ad ki.

(5) Az igazolványt kiállító kamara az igazolványt

a) visszavonja, ha az igazolvány kiadásának az e rendeletben előírt feltételei már nem teljesülnek,

b) legalább 3 hónapra, de legfeljebb 5 évre visszavonja, ha az 5/A. § (13) bekezdésének b) pontjában megjelölt szakmai követelményeket a járművezető megsértette.

(6) A személytaxi- és a személygépkocsis személyszállító szolgáltatás esetében a jármű vezetőjének a jármű műszerfalán - az utas felőli oldalon - az azonosító lapot el kell helyeznie."

4. § Az R. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"9. § A közúti közlekedési szolgáltatáshoz használt jármű jobb oldali első ajtajának külső részén - a tehergépkocsi oldalfalán - jól látható méretben fel kell tüntetni az üzemben tartó nevét és telephelyét vagy a területi közlekedési felügyelet, illetőleg - személytaxi és személygépkocsi esetében - a kamara által e célra rendszeresített jelet és azonosítási számot."

5. § Az R. 12. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Személytaxiként

a) négy- vagy többajtós és legalább öt személy szállítására alkalmas,

b) külön jogszabályban meghatározott színű, a kamara tulajdonát képező és a személytaxit üzemeltető vállalkozás részére átadott taxi-rendszámtáblával felszerelt[2]

személygépkocsi tartható üzemben."

6. § Az R. 17. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"17. § (1) Személytaxival

a) a taxiengedélyben meghatározott működési területen kívülre is,

b) nemzetközi szerződésekben meghatározott keretek között az országhatáron kívülre is

szállítható utas.

(2) Személytaxival a működési területen kívül - a korábban szállított utas visszaszállítását kivéve - csak írásban történő vagy egyéb ellenőrizhető módon dokumentált előrendelés alapján, a működési területre irányuló úticéllal vehető fel utas, már odaúton is kikapcsolt (foglaltra állított) "TAXI" fényjelző berendezéssel."

7. § Az R. a következő 23/A. §-sal egészül ki:

"23/A. § (1) Személygépkocsis személyszállító szolgáltatást végző személygépkocsi a 2. számú mellékletben meghatározott menetlevéllel vehet részt a közúti forgalomban.

(2) A menetlevél szigorú számadású okmánynak minősül, azt eseményszerűen kell vezetni. A felhasznált vagy rontott okmányokat sorszám szerint, hiánytalanul, a bizonylatokra vonatkozó szabályok szerint kell megőrizni."

8. § Az R. 24. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"24. § A közúti forgalomban a jármű vezetője köteles a tevékenységétől függően - a külön jogszabályokban meghatározott okmányokon kívül - az 5/C. § szerinti igazolványt, más közúti közlekedési szolgáltatás végzése esetén az adott szolgáltatáshoz a járművezető részére előírt képesítés megszerzéséről szóló igazolást, a járati engedélyt, a 4. § szerinti belföldi közúti árufuvarozói engedélyt, a 4/A. § szerinti nemzetközi közúti árufuvarozói engedélyt és a nemzetközi közúti árufuvarozási (közlekedési) engedélyt, az 5/A. § szerinti taxiengedélyt, az 5/B. § szerinti személygépkocsis személyszállító engedélyt magánál tartani."

9. § Az R. 25. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az e rendeletben foglaltak megtartását - a hatáskörük gyakorlására vonatkozó szabályok szerint - a területi közlekedési felügyelet, a Közlekedési Főfelügyelet, továbbá a személytaxi-szolgáltatás és a személygépkocsis személyszállító szolgáltatás esetében a területi kereskedelmi és iparkamara, a települési önkormányzat jegyzője (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat főjegyzője), a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, illetőleg a területi fogyasztóvédelmi felügyelőség is ellenőrzi. Az ellenőrzésre jogosult szervek az 5/A. §-ban, az 5/B. §-ban és az 5/C. §-ban előírt feltételek meglétét, valamint a közterület használatára és az áralkalmazásra vonatkozó előírások megtartását a taxiállomásokon és próbautazások során is ellenőrzik. Az ellenőrzést végző szervek a cselekmény vagy mulasztás súlyához képest büntető vagy szabálysértési feljelentést tesznek, illetve hatáskörükbe tartozóan lefolytatják a szabálysértési vagy közigazgatási eljárást, a közúti közlekedési szolgáltatási tevékenység gyakorlásának jogát felfüggeszthetik; az engedély, az igazolvány visszavonását kezdeményezhetik."

10. § (1) Az R. 1. számú mellékletének I. pontja helyébe az e rendelet 1. számú melléklete lép.

(2) Az R. 2. számú melléklete az e rendelet 2. számú mellékletével egészül ki.

11. § (1) Ez a rendelet - a (2)-(4) és a (7) bekezdésekben foglalt kivételekkel - 1998. október 1-jén lép hatályba, a folyamatban lévő eljárásokat azonban a korábbi rendelkezések szerint kell befejezni.

(2) E rendelet 3. §-a 1999. július 1-jén; az R. 5/A. §-ának az e rendelet 1. §-ával megállapított (13)-(15) bekezdései, valamint az e rendelet 11. §-ának (7) bekezdése 1998. július 1-jén lép hatályba.

(3) Az e rendelet hatálybalépésekor a személytaxi-szolgáltatás vagy a személygépkocsis személyszállító szolgáltatás végzésére jogosult vállalkozás személygépkocsijai a hatóság által korábban kiadott taxiengedéllyel és meghatározott színű rendszámtáblával a soron következő műszaki megvizsgálás időpontjáig, de legkésőbb 1999. október 1-jéig vehetnek részt a közúti forgalomban.

(4) A területi közlekedési felügyelet 1998. október 1-jéig köteles az érvényes taxiengedélyekre vonatkozó adatokat a kamarának átadni.

(5) Az R. 3. §-ában "- a 4. §-ban, a 4/A. §-ban és az 5/A. §-ban meghatározott eseteket kivéve -" szövegrész helyébe "- a 4. §-ban, a 4/A. §-ban, az 5/A. §-ban és az 5/B. §-ban meghatározott eseteket kivéve -" szövegrész lép.

(6) Az R. 5. §-ában "- a 4. §-ban, a 4/A. §-ban és az 5/A. §-ban megjelölt tevékenységre -" szövegrész helyébe "- a 4. §-ban, a 4/A. §-ban, az 5/A. §-ban és az 5/B. §-ban megjelölt tevékenységre -" szövegrész lép.

(7) A közúti közlekedés szabályairól szóló - többször módosított - 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 39. §-a új (6) bekezdéssel egészül ki, a jelenlegi (6) bekezdés számozása (7) bekezdésre változik:

"(6) A vasúti átjárót biztosító jelzőberendezés üzemzavara esetén járművel a vasúti átjáróra - a (3) bekezdésben említett megállást követően - abban az esetben szabad ráhajtani, ha

a) a vasúti átjáró olyan kialakítású, hogy a megállás helyéről a vasúti pálya mindkét irányban kellő távolságra belátható és a jármű vezetője meggyőződött arról, hogy az átjáró felé vasúti jármű nem közeledik, vagy

b) a vasúti átjáró forgalmát vasúti jelzőőr irányítja és a jelzőőr "Megállj" jelzést nem ad,

feltéve - mindkét esetben - hogy a (2) bekezdésben említett folyamatos áthaladás lehetséges."

1. számú melléklet a 121/1998. (VI. 17.) Korm. rendelethez

[1. számú melléklet a 89/1988. (XII. 20.) MT rendelethez]

(A közúti közlekedési szolgáltatás végzéséhez meghatározott képesítési követelmények

I. Belföldi közúti közlekedési szolgáltatásnál:)

"1/a) Személytaxival végzett szolgáltatásnál és személygépkocsis személyszállító szolgáltatásnál - a jármű vezetőjének - vizsgát kell tennie:

- közlekedési, hibaelhárítási és vezetéstechnikai ismeretekből, vezetéselméletből,

- elsősegélynyújtási ismeretekből,

- vezetési gyakorlatból,

- a személytaxi tartozékainak kezeléséből,

- helyismereti jártasságból és idegenforgalmi ismeretekből,

- utasfelvételből, fuvarvállalásból,

- a személytaxi szolgáltatásra vonatkozó, a kamarai etikai kódexben foglalt szabályokból.

1/b) Személytaxis és személygépkocsis személyszállító vállalkozói képesítés megszerzéséhez a vállalkozás szakmai vezetőjének vizsgát kell tennie:

- vállalkozással kapcsolatos munkaügyi, pénzügyi, adózási ismeretekből,

- a személyszállítási szerződések szabályaiból."

2. számú melléklet a 121/1998. (VI. 17.) Korm. rendelethez

[2. számú melléklet a 89/1988. (XII. 20.) MT rendelethez]

Az R. 2. számú melléklete a következő D) ponttal egészül ki:

"D) A személygépkocsis személyszállító szolgáltatást végző személygépkocsi okmánya:

Gépjármű 31. sz. menetlevél"

Személygépkocsi menetlevélsorozatsorszám
A........
Forgalmi rendszám:Gyártmány:... év ...... hó ... napÜzemben tartó neve, címe, pénzforgalmi jelzőszáma:
Gépjárművezető neve:Gépjárművezető neve:
TeljesítésA fuvar kezdetének ideje .... óra ..... percKm-óra állásaTényleges kmUtasszámTeljesítmény igazolásaDíjszámítás:
Honnan hová (megállás helye)ÉrkezésIndulás
órapercóraperc
XX
Összes km:A fuvar befejezésének ideje ... óra ... percFuvarozási idő:

Gépjármű 31. sz.

Lábjegyzetek:

[1] 21/1992. (X. 27.) KHVM rendelet.

[2] 48/1997. (VIII. 26.) BM rendelet.

Tartalomjegyzék