Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

2/1998. (II. 4.) HM rendelet

a hivatásos, szerződéses és hadköteles katonák térítésmentes és kedvezményes természetbeni ellátásáról

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény 342. §-a (2) bekezdésének e) pontjában, a hadköteles katonák szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIV. törvény 146. §-a (2) bekezdésének d) pontjában, valamint a katonai és rendvédelmi felsőoktatási intézmények vezetőinek, oktatóinak és hallgatóinak jogállásáról szóló 1996. évi XLV. törvény 50. §-ának b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a hivatásos, szerződéses és hadköteles katonák, továbbá katonai felsőoktatási intézmények hallgatóinak térítésmentes és kedvezményes természetbeni ellátásáról a következőket rendelem el:

I. Fejezet

A RENDELET ALKALMAZÁSI KÖRE

A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya kiterjed:

a) a Honvédelmi Minisztériumban (a továbbiakban: HM), a HM hivatalaiban és háttérintézményeiben, a katonai felsőoktatási intézményekben, a katonai nemzetbiztonsági szolgálatoknál, továbbá a Magyar Honvédségnél (a továbbiakban: MH) szolgálatot teljesítő hivatásos és szerződéses állományú (a továbbiakban együtt: hivatásos állományú) katonára;

b)[1]

c) a katonai felsőoktatási intézményekben tanuló ösztöndíjas hallgatóra és az intézménybe felvett kettős jogállású hallgatóra, a katonai szakképző iskolai és kollégiumi, a katonai szakközépiskolai és kollégiumi (a továbbiakban: katonai szakképző iskola), illetőleg a honvéd gimnáziumi és kollégiumi (a továbbiakban együtt: katonai középiskola) hallgatóra és növendékre;

d)[2] az önkéntes haderőre történő áttérés érdekében szerződéses katonának jelentkező az MH Egészségvédő Intézetben egészségügyi-alkalmassági vizsgálaton megjelenő személyekre 2005. június 30-ig,

e)[3] A hivatásos állományú katona családjára, valamint a nyugállományú katonára és családjára az e rendeletben szabályozottak szerint.

II. Fejezet

TÉRÍTÉSMENTES TERMÉSZETBENI ÉLELMEZÉSI ELLÁTÁS

Az I. számú élelmezési normára természetben jogosultak

2. § Az I. számú élelmezési normára az 1. számú mellékletben felsorolt személyek természetben jogosultak.

3. § A hivatásos állományú katonák szabadsága, tanulmányi munkaidő-kedvezménye idejére, továbbá heti pihenőnapon, kiképzési szünnapon és munkaszüneti napon - e rendeletben meghatározott eseteket kivéve - a természetbeni térítésmentes ellátásra nem jogosultak.

Az I. számú élelmezési norma pénzbeli megváltása

4. §[4] (1)[5] Ha a katonai középiskolai hallgatónak a természetbeni élelmezési ellátás nem biztosítható (szabadság, eltávozás, kimaradás, szolgálati kiküldetés stb.) részére az I. számú élelmezési norma mindenkori áfával növelt pénzértéke, részértéke (ebéd, vacsora) jár, amelyet - a szakmai szabályok szerint - ki kell fizetni.

(2)[6] Az ösztöndíjas hallgató az (1) bekezdésben felsorolt esetekben, az I. számú élelmezési norma mindenkori pénzértékére jogosult, amelyet ki kell fizetni.

(3)[7] A katonai középiskola növendékének az I. számú élelmezési norma mindenkori teljes pénzértéke csak az iskola által szervezett iskolai rendezvények (kirándulás, csapatlátogatás, csapatgyakorlat) napjaira a részértéke, a kimaradások napjaira fizethető ki.

(4) A hivatásos állományú katona részére az I. számú élelmezési pénznorma szerinti ellátás természetben jár, annak pénzértékét - a külön rendeletben meghatározott eseteket kivéve - kifizetni nem lehet.

A II. számú élelmezési normára természetben jogosultak

5. § A II. számú élelmezési normára a 2. számú mellékletben felsorolt személyek természetben jogosultak.

A II. számú élelmezési norma szerinti ellátás különös szabályai

6. § (1) Ha a II. számú élelmezési norma szerinti ellátás természetben - kis létszám vagy a helyi adottságok miatt - nem szolgáltatható ki, a következők szerint kell eljárni:

a)[8]

b) az ejtőernyős és búvár hivatásos állományú katonák részére - a szakmai összevonások napjait kivéve - a norma pénzértékét a 7. §-ban előírt esetekben lehet fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható étkezési utalvánnyal megváltani;

c)[9] a gyorsreagálású zászlóalj igényjogosult hivatásos állományú katonáinak az élelmezési norma vacsora részértékét fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható étkezési utalvánnyal kell megváltani, ha az igényjogosult hivatásos katona azt a szolgálatteljesítési időben természetben nem tudja igénybe venni.

Reggeli és ebéd étkezés címén étkezési utalvány nem adható ki.

(2) Az ejtőernyős és búvár szakmai összevonások időtartama alatt az ejtőernyős, valamint a búvárállományba sorolt katonák részére egységesen a II. számú élelmezési norma szerinti természetbeni ellátást kell biztosítani. Ezeken a napokon az élelmezési norma pénzértéke nem váltható meg, illetve nem pótlékolható.

(3) Az ugrástól, merüléstől 3 hónapnál hosszabb időre egészségügyi és egyéb ok miatt eltiltott, vagy 3 hónapnál hosszabb ideig az ugrást és merülést saját hibájából, elhatározásból abbahagyó ejtőernyős és búvár részére a II. számú élelmezési norma szerinti igényjogosultságot meg kell szüntetni.

(4) Az igényjogosultságot annak a szolgálati elöljárónak kell parancsban megszüntetnie, aki az ugrástól, merüléstől a letiltást elrendelte (aki az ejtőernyős és búvár hibájáról, elhatározásáról tudomást szerez). Az újbóli igényjogosultság az eltiltás (szüneteltetés) lejárta előtt 14 nappal kezdődik, amelyet az érintett szolgálati elöljárónak parancsban kell meghatároznia.

(5) A szolgálati viszonyáról lemondott hivatásos ejtőernyős, búvár részére - a lemondási idő lejártával - az élelmezési normára való jogosultságát meg kell szüntetni.

A II. számú élelmezési normára jogosultaknak fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalvány járandóság

7. § A II. számú élelmezési norma pénzértékét fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalvánnyal kell megváltani, illetőleg kézhez kell fizetni a 3. számú mellékletben meghatározott esetekben.

A III. számú élelmezési normára természetben jogosultak

8. § A III. számú élelmezési normára a 4. számú mellékletben felsorolt személyek természetben jogosultak.

A III. számú élelmezési norma szerinti természetbeni ellátás különös szabályai

9. § (1) Repüléstől 3 hónapnál hosszabb időre egészségügyi és egyéb ok miatt eltiltott, vagy saját hibájából 3 hónapnál hosszabb ideig nem repülő, valamint a repülést saját elhatározásából abbahagyó hajózó részére a III. számú élelmezési norma szerinti igényjogosultságot meg kell szüntetni.

(2) Az élelmezési norma szerinti ellátást annak a szolgálati elöljárónak kell parancsban megszüntetnie, aki a repüléstől való eltiltást elrendelte (aki a hajózó hibájáról, elhatározásáról tudomást szerez). Az újbóli igényjogosultság a repülés megkezdése előtt 14 nappal kezdődik, amelyet az érintett szolgálati elöljárónak parancsban kell meghatároznia.

(3) A szolgálati viszonyáról lemondó hivatásos hajózó személyek élelmezési normára való jogosultságát - a lemondási idő lejártával - be kell szüntetni.

Fogyasztásra, kész étel vásárlására fordítható utalvány kiadása

10. § A III. számú élelmezési norma pénzértékét az 5. számú mellékletben meghatározott esetekben az igényjogosultak részére fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalvánnyal kell meg váltani.

A IV. számú élelmezési normára természetben jogosultak

11. § (1) Az MH kórházaiban ápolt betegek, az ápolás időtartama alatt.

(2) A hadkiegészítő parancsnokságok által kórházi vizsgálatra beutalt személyek részére, a kórházban töltött kivizsgálás napjaira.

Az V. számú élelmezési normára természetben jogosultak

12. §[10] (1) Az V/a) élelmezési normára természetben jogosultak az MH rehabilitációs intézményeibe gyógykezelésre beutaltak a gyógykezelés ideje alatt.

(2)[11]

Az V/b) élelmezési normára természetben jogosultak:

a) térítés ellenében a HM Üdültetési, Rendezvényszervező és Továbbképző Intézet (a továbbiakban: HM ÜRTI), az MH Kiképzési és Üdültetési Bázis (a továbbiakban: MH KÜB) üdülőibe és a bérelt üdülőkbe beutaltak és a velük együtt beutalt gyermekek,

b) térítés nélkül a megelőző gyógyüdülésre, a betegség utáni gyógyüdülésre vagy a regeneráló pihentetésre HM ÜRTI és az MH KÜB üdülőibe beutaltak a beutalás ideje alatt,

a 13. § (2) bekezdése szerint a kondicionáló kiképzésre vagy regeneráló pihentetésre a HM ÜRTI és az MH KÜB üdülőibe beutalt repülőhajózók, ejtőernyősök és búvárok a beutalás ideje alatt.

13. § (1) Térítésmentes megelőző gyógyüdülésre, betegség utáni gyógyüdülésre vagy hazai (külföldi) rehabilitációs intézetbe kezelésre beutalt repülőhajózó, ejtőernyős, búvár részére, a beutalás kezdő napjától a befejezés napjáig, csak az V. számú élelmezési norma szerinti ellátás jár. Étkezési utalványt a beutalás napjaira kiadni nem lehet.

(2)[12] Kondicionáló kiképzésre és regeneráló pihentetésre a HM Üdültetési Egészségmegőrző és Rendezvényszervező Kht. (a továbbiakban: ÜR Kht.) üdülőibe beutalt repülőhajózó, ejtőernyős, búvár részére az üdülőben megállapított élelmezési térítési díj szerinti élelmezési ellátás, térítés ellenében jár. Az üdülői élelmezési térítési díj értékét - az üdülő számlája alapján - az állományilletékes katonai szervezet köteles kifizetni. Ezért a felsorolt jogcímen honvédüdülőbe beutalt repülőhajózó, ejtőernyős, búvár a részére e rendelet szerint járó élelmezési norma és az üdülői élelmezési térítési díj különbözetét a beutalás napjaira étkezési utalványban kell kiadni.

A VI. számú élelmezési normára természetben jogosultak

14. § A VI. számú élelmezési normára természetben jogosultak körét a 6. számú melléklet tartalmazza.

A VII. számú élelmezési normára természetben jogosultak

15. §[13]

Repülő-műszaki élelmezési támogatás

16. §[14] (1) A repülőműszaki élelmezési támogatásra jogosultak: az MH repülő egységek, a Légijármű Javító Üzem, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Szolnoki Repülőtiszti Intézet Repülő Technikai Központ, az MH Szolnoki Katonai Középiskola és Kollégium repülő tanműhelye, az MH Repülőanyag Ellátó Központ és a HM Katonai Légügyi Hivatal állományából a tartósan fokozott igénybevételnek kitett hivatásos állományú katonák, ha azok az állománytáblában előírt szakmai számuk szerint a repülő eszközökön közvetlen üzembentartó és javító feladatot látnak el.

(2)[15] Az élelmezési támogatás csak a ténylegesen beosztást betöltő (munkaköri leírás szerint repülő-műszaki szakmai számú) hivatásos állományú katonának jár. Az élelmezési támogatás havi összegét a honvédelmi miniszter külön utasításban állapítja meg.

(3)[16] A repülőműszaki élelmezési támogatást az igényjogosultak részére - katonai szervezet parancsnokának (vezetőjének) a szolgálati elöljárója által jóváhagyott nómenklatúra alapján - a katonai szervezet parancsnoka (vezetője) parancsban engedélyezi.

17. §[17] (1) A repülő-műszaki élelmezési támogatás nem jár a 16. §-ban meghatározott igényjogosultaknak:

a) ha bármilyen címen természetbeni ellátást kap (pl. áthelyezés, vezénylés, gyakorlat),

b) kórházi, rehabilitációs intézeti ápolása, kezelése alatt,

c) ha bármilyen címen a repülő-műszaki beosztásból, munkakörből a munkavégzés alól felmentik (felmondás, nyugdíjba helyezés, más beosztásba helyezés, egész hónapban fizetés nélküli szabadság, beosztásból felfüggesztés, előzetes letartóztatás vagy szabadságvesztés büntetését katonai fogdában tölti).

(2) A felsorolt esetekben a havi járandóságot időarányosan (30 naptári nappal számolva) csökkenteni kell.

Kiegészítő élelmezési normára természetben jogosultak

18. §[18]

Pótélelmezési normára természetben jogosultak

19. § A pótélelmezési normára természetben jogosultak körét a 7. számú melléklet tartalmazza.

Élelmezési feljavítási normára természetben jogosultak

20. § (1)[19] A hivatásos állományú katonák és egyéb jogcímen jogosultak, az ebéd létszámra:

a) január 1-jén,

b) március 15-én,

c) május 1-jén,

d) május 21-én,

e) augusztus 20-án,

f) október 23-án,

g) december 25-26-án,

h) húsvéthétfőn,

i) pünkösdhétfőn,

j) alapkiképzés befejezése napján,

k) csapatzászló avatás, valamint csapatünnep és fegyvernemi nap alkalmával.

(2) Azonos ünnepnapra eső alkalomkor a feljavítási pótnormát egyszer lehet felszámítani.

(3)[20] Az (1) bekezdés b), d), e) és f) pontjaiban meghatározott esetekben a pénznorma az ünnepnapot megelőző munkanapon számítható fel, ha az ünnepség e napon kerül megrendezésre.

Védőitalnormára természetben jogosultak

21. §[21] Védőitalnormára természetben jogosultak a katonai szervezetek üzemeiben, műhelyeiben, munkahelyein a Szakmai Szabályzatban felsorolt beosztásokban dolgozó hivatásos katonák azokon a napokon, amikor a Szakmai Szabályzatban felsorolt munkakörökben legalább 3 órát dolgoznak.

Élelmezési hozzájárulásra természetben jogosultak

22. § Távoli helyőrségben lévő honvéd üdülőben bentlakó hivatásos állományú katonák és a velük közös háztartásban élő családtagok.

Tankonyhai élelmezési normára természetben jogosultak

23. §[22] A tankonyhai élelmezési normára természetben jogosultak a tankonyhákon, a kiképzési tervben jóváhagyott tankonyhai egyéni főzésen résztvevő ösztöndíjas hallgatók a kiképzési nyilvántartásba bejegyzett hallgatói létszám után és a tankonyhai főzési napokon. A tankonyhai élelmezési norma összege az I. számú élelmezési norma összegével (részösszegével) azonos.

Tisztálkodó szer normára természetben jogosultak[23]

24. § (1) A tisztálkodó szerre természetben a következő személyek jogosultak:[24]

a) 125 grammos pipereszappanra, a katonai középiskola hallgatói és növendékei, a tanítási év hónapjaira (a norma mindenkori pénzértéke kifizethető);

b)[25]

c)[26] 125 grammos pipereszappanra, a hivatásos katonák, akiknél a szennyeződés szappanos, meleg vizes mosással eltávolítható.

d)[27] 125 grammos pipereszappanra, az egészségügyi szolgálatban (kórházakban, csapatrendelőkben és a gyengélkedő szobákban) beosztásuknál fogva közvetlenül gyógyítással, betegápolással foglalkozó hivatásos katonák, a beosztás kezdő napjától annak megszűnéséig;

e)[28]

(2) Tisztálkodószer, munkahelyhez kötött járandóságra a következő személyek jogosultak:

a)[29]

b)[30] pipereszappanra a katonai szervezet kezelésében működő konyhákban dolgozók - munkahelyi járandóságként - a konyhakapacitás szerinti mennyiségben.

c) pipereszappan a repülőterek magassági állomásain üzemelő fürdőkben, a repülőhajózók részére, a Szakmai Szabályzatban előírt mennyiségben;

d)[31] szappan, ipari kéztisztítószer és bőrápoló készítmény, a fokozott szennyeződéssel járó munkahelyeken, a hivatásos katona részére, ahol bőrét szappanos, meleg vizes mosással el nem távolítható szennyeződés éri. A munkahelyeket, az igényjogosultak foglalkozás szerinti felsorolását és a járandóság mennyiségét a Szakmai Szabályzat írja elő.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott mennyiségek személyenként, havonta értendők.

(4)[32] 125 grammos pipereszappanra, 75 milliliteres fogkrémre, 1 db fogkefére, 150 milliliteres borotvahabra, 5 db félpengéjű műanyag borotvára térítés ellenében jogosultak az MH Katonai Fogházban őrizetbe vettként, előzetes letartóztatottként és a szabadságvesztés büntetésüket töltő hivatásos katonák a fogházban töltött időre, amennyiben ezen tisztálkodó szerekkel nem rendelkeznek.

Egyéb élelmezési anyagok (konyha- és éttermi felszerelések, egyéb fogyó anyagok) normára természetben jogosultak[33]

25. §[34] Az üzemeltető katonai szervezetek az új (felújítással bővített) konyhák és éttermek, valamint a személyi reprezentációs kerettel rendelkező újonnan kinevezett vezetők egyéb élelmezési anyagnormára természetben jogosultak. Az alapellátást - a konyha és étkezde kapacitását (férőhelyét), illetve az általány összegét figyelembe véve az MH összhaderőnemi logisztikai és támogató parancsnok állapítja meg.

26. § A személyhez kötött utánpótlási normára jogosultak körét a 8. számú melléklet tartalmazza.

Eszköz- és készlethez kötött utánpótlási normára jogosultak

27. §[35] (1) A személyi reprezentációs keretre jogosult vezetők évente. A járandóság pénzben kifizethető.

(2) A katonai szervezetek évente, az általuk tárolt haditechnikai eszközök darabszáma után.

(3)[36] A katonai szervezetek hivatásos állományának kiegészítése esetén szükséges egyéni melegítő eszközök első ellátmányára.

(4)[37] A törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon részt vevő hivatásos katonák egyéni melegítő eszközeinek üzemeltetéséhez szükséges denaturált szesz beszerzéséhez, az elrendelt napokon és létszámra, természetben.

(5) Az utánpótlási normák felszámítási rendjét a Szakmai Szabályzat tartalmazza.

Esetenkénti utánpótlási norma

28. § Esetenkénti utánpótlási norma jár:

a)[38]

b)[39]

c)[40]

d)[41]

e) külföldi katonák részvételével megtartásra kerülő törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon a részt vevő külföldi katonák egyéb címen jogosultak által az élelmezési ellátásért térített összeg 5%-a, a gyakorlaton élelmező katonai szervezet részére;

f) leírási tanúsítvány alapján rendezett (leírt) konyha- és éttermi felszerelés visszapótlására, a leírt összeg 70%-a, az élelmezési gazdálkodást végző katonai szervezet részére;

g) kártérítési eljárás keretében a konyha- és éttermi felszerelésből megtérült összeg 100%-a, az élelmezési gazdálkodást végző katonai szervezet részére.

II/A. Fejezet[42]

A SZERZŐDÉSES ÁLLOMÁNY TERMÉSZETBEN, TÉRÍTÉSMENTESEN JÁRÓ EBÉDJE

28/A. § A szerződéses állomány tagja a munkában töltött napokon választása szerint jogosult:

a) a napi egyszeri természetben, térítésmentesen járó ebéd, vagy

b) a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény által adómentesnek minősített mérték felső határának megfelelő összegű kizárólag fogyasztásra kész étel vásárlására jogosító utalvány (a továbbiakban: élelmiszer-utalvány)- és ez esetben térítés ellenében történő ebéd - igénybevételére. Azon HM és MH szervezeteknél, ahol az üzemi étkeztetés feltételei nem biztosítottak, a szerződéses állomány részére élelmiszer-utalvány kerül kiadásra.

28/B. § A szerződéses állomány tagjának a 28/A. § a) pontjában meghatározott ebéd az I. számú élelmezési norma részértékének megfelelően, az arra megállapított szabályok szerint jár.

28/C. § (1) A szerződéses állomány tagja nyilatkozatot tesz az általa választott ellátási formáról. A választott ellátási formára vonatkozó nyilatkozatot évente egy alkalommal, legkésőbb a tárgyévet megelőző év december hónapjának 15. napjáig - illetőleg az állományba vételkor - kell megtenni. A nyilatkozat év közbeni módosítása nem lehetséges.

(2) A szerződéses állomány azon tagja, aki az (1) bekezdés szerinti nyilatkozatot önhibáján kívül határidőn belül nem tette meg, azt az akadály elhárulását követő 15 napon belül pótolhatja.

(3) Az (1) bekezdés szerinti nyilatkozat megtételének hiányában a szerződéses állomány tagja részére a 28/A. §

b) pontjában meghatározott élelmiszer-utalványt kell biztosítani.

(4) A nyilatkoztatást a HM és MH szervezetek személyügyi szervezetei hajtják végre a HM Honvéd Vezérkar Személyügyi Csoportfőnökség koordinálásával.

(5) Az állományilletékes parancsnok (vezető) a napi egyszeri természetbeni, térítésmentes ebédet választó szerződéses állomány névsorát parancsban (határozatban) rögzíti.

(6) A személyügyi szervezetek, az élelmezési utalvánnyal történő ellátást választó állomány névsorát az élelmiszer-utalvánnyal való ellátásról szóló 15/2000. (VI. 20.) HM rendelet 4. §-a alapján adja át a pénzügyi és számviteli referens részére.

(7) A szerződéses állomány új típusú élelmezési ellátása élelmezési szakmai feladatait az MH Összhaderőnemi Logisztikai és Támogató Parancsnok külön intézkedésben szabályozza.

28/D. § A napi egyszeri természetben, térítésmentesen járó ebéd költségei az MH Összhaderőnemi Logisztikai és Támogató Parancsnokság jóváhagyott költségvetését terhelik.

III. Fejezet

KEDVEZMÉNYES, RÉSZBEN KEDVEZMÉNYES TERMÉSZETBENI ÉLELMEZÉSI ELLÁTÁS FELTÉTELEI[43]

Kedvezményes, részben kedvezményes természetbeni munkahelyi élelmezési ellátásra jogosultak

29. § (1) Az I. számú élelmezési norma szerinti kedvezményes természetbeni munkahelyi élelmezési (reggeli, ebéd, vacsora) ellátásra jogosultak:

a)[44]

b)[45]

c) az étkezéstérítésre kötelezettek, az általuk igénybe vett étkezésre vagy részétkezésre.

(2)[46] Az I. sz. élelmezési norma szerinti részben kedvezményes (hasznot, nyereséget nem tartalmazó térítési díjú) munkahelyi ebéd természetbeni ellátásra jogosultak:

a) a hivatásos állományú katonák az állományilletékes katonai szervezet által üzemeltetett tiszti (összevont) étkezdében,

b) más helyőrségből szolgálati kiküldetésen lévő hivatásos állományú katonák, bármely katonai szervezet által üzemeltetett tiszti (összevont) étkezdében,

c) a hivatásos állományú katonák közvetlen hozzátartozói (házastárs, eltartott gyermek, szülő) az ebéd étkezésre. A részben kedvezményes természetbeni ebéd igénybevételét az adott katonai szervezet parancsnoka (vezetője) engedélyezi,

d) a HM és MH-tól nyugállományba helyezett személyek és azok közvetlen hozzátartozói (házastárs, eltartott gyermek és szülő) az ebéd étkezésre. A részben kedvezményes ebéd helyben fogyasztását vagy elhordását, a konyha és étkezde teljesítőképességét és a személyzet létszámát figyelembe véve, a tiszti (összevont) étkezdét üzemeltető parancsnok vagy vezető engedélyezi.

(3)[47] Az I. számú élelmezési norma szerinti kedvezményes természetbeni munkahelyi reggeli és vacsora ellátásra jogosultak:

a) a hivatásos állományú katonák az állományilletékes katonai szervezet által üzemeltetett tiszti (összevont) étkezdében,

b) más helyőrségből szolgálati kiküldetésben lévő hivatásos állományú katonák, bármely katonai szervezet által üzemeltetett tiszti (összevont) étkezdében.

(4)[48] A kedvezményes természetbeni ebéd ellátást a (2) bekezdés a) pontjában említett igényjogosultak akkor is igénybe vehetik, ha

a) gyermekgondozási segélyen vannak,

Tisztítószer normára természetben jogosultak[49]

29/A. § (1)[50] A hivatásos katonákat, egyéb személyeket élelmező konyhák és éttermek, az ott étkező igényjogosultak ebédlétszámára.

(2) A katonai felsőoktatási intézménybe felvett hallgatókat, a katonai szakképző iskolai és kollégiumi, valamint a honvéd gimnáziumi és kollégiumi hallgatókat és növendékeket élelmező konyhák és éttermek, az ott étkező igényjogosultak ebédlétszámára.

(3) A nyugállományú katonákat, közeli hozzátartozóikat, valamint a hivatásos állományú katonák közvetlen hozzátartozóikat étkeztető konyhák és éttermek az ott étkező (elhordás útján ellátott) igényjogosultak ebédlétszámára.

Kedvezményes természetbeni ellátásra jogosultak a Kiképzési-Oktatási és Regeneráló Központokban[51]

29/B. § A VI. számú élelmezési norma szerinti kedvezményes (hasznot, nyereséget nem tartalmazó térítési díjú) üdülői élelmezési ellátásra jogosultak a kedvezményes üdültetés rendjéről szóló 35/2002. (V. 10.) HM rendeletben meghatározott igényjogosultak, ha az MH Kiképzési-Oktatási és Regeneráló Központok szolgáltatásait regeneráló pihenés, hétközi, hétvégi pihenés céljából veszik igénybe.

IV. Fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

30. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő hónap 1. napjával lép hatályba.

(2) E rendelet szerinti természetbeni ellátás külföldi szolgálati út idejére nem jár.

(3) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a hatályát veszti:

- a továbbszolgálók felvételének, ellátásának és tartalékállományba helyezésének rendjéről szóló 29/1992. (HK 14.) MHPK intézkedés 25-26. pontja;

- a hazánk területén külföldi katonák részvételével megtartásra kerülő gyakorlatokon felszámítható élelmezési normáról szóló 2/1997. (HK 4.) HM utasítás;

- a sorkatonák részére kézhez fizethető élelmezési költség-kiegészítés szabályozásáról szóló 34/1979. (HK 3.) MH PÜSZF-i intézkedés;

- a fokozott fizikai igénybevételnek kitett hivatásos, továbbszolgáló és közalkalmazotti állománya étkezési utalvánnyal történő ellátására szóló 13/1993. (HK 3.) MH ATFCSF és MH KPF együttes intézkedés 1. pontjában szereplő "továbbá 24 órás ügyeleti szolgálatot adó hivatásos és továbbszolgáló katonákra" szövegrész és a 7. pont rendelkezése;

- a HM és az MHP-ság szintű kulturális, sajtó- és tájékoztató rendezvényeken részt vevő nem honvédségi állományú polgári személyek élelmezési ellátásáról szóló 42/1990. (HK 9.) MH HCSF és MH nevelési és szociálpolitikai főnök együttes intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész egyes rendelkezéseinek módosításáról szóló 179/1993. (HK 25.) MH ATFCSF intézkedés;

- az MH repülő-hajózó állománya élelmezési ellátásáról szóló 63/1993. (HK 9.) MH ATFCSF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész egyes előírásainak módosításáról szóló 61/1988. (HK 19.) MNHF intézkedés;

- a Magyar Néphadsereg élelmezési pénznormáinak módosításáról szóló 1/1988. (HK 5.) MNHF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész (élelmezési szolgálat) módosításáról szóló 51/1995. (HK 15.) MNHF intézkedés;

- Csapathadtáp Szabályzat VI. rész módosításáról szóló 64/1983. (HK 21.) MNHF intézkedés;

- a szappannal, ipari kéztisztítószerrel és bőrápoló készítménnyel történő ellátás módosításáról szóló 44/1983. (HK 13.) MNHF intézkedés a) pontja;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész egyes rendelkezéseinek kiegészítéséről szóló 32/1983. MNHF intézkedés;

- a tartalékos tisztek, tiszthelyettesek gyakorló szolgálat alatti hadtápellátásáról szóló 61/1982. (HK 12.) MNHF intézkedés 4. bekezdése;

- az ügyeletes szolgálatok élelmezéséről szóló 7/1982. (HK 5.) MNHF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész egyes előírásainak módosításáról szóló 59/1981. (HK 12.) MNHF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész módosításáról szóló 9/1981. (HK 4.) MNHF intézkedés;

- a tartalékos tiszti, tiszthelyettesi hallgatók emeltszintű élelmezési és ruházati ellátásáról szóló 45/1979. (HK 12.) MNHF intézkedés 1-2 bekezdése;

- a 41/1977. (HK 11.) MNHF utasítással kiadott "Csapathadtáp Szabályzat az állandó harckészültség időszakára VI. rész, élelmezési szolgálat" című könyv II. fejezet 33., 40., 41., 42., 47., 50., 52., 53., 54., 55., 64., 65., 66., 67., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 84., 87., 88., 90., 93., 94., 98., 99., 100., 101., 102., 103., 104., 106., 107., 112., 125., 126., 129., 131. pont (4) bekezdés, 136., 137., 138., 139., 140., 141., 142. és a 143. pontjai;

- a légi mozgékonyságú zászlóalj személyi állományának élelmezési ellátásáról szóló 113/1993. MH ATFCSF intézkedés;

- az MH kondicionáló sportkiképzésen részt vevő hajózó állományú élelmezési ellátásának módosításáról szóló 112/1994. MH ATFCSF és MH KPF együttes intézkedés;

- a búvárállomány élelmezési normájának módosításáról szóló 43/1980. MNHF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. részének módosításáról szóló 154/1996. (HK 21.) MH ATFCSF intézkedés;

- a II-III. számú élelmezési normára való jogosultságra szóló 14/1997. (HK 4.) MH ATFCSF intézkedés;

- a védőitalnorma kiterjesztéséről szóló 175/32/1990. MH ÉSZF intézkedés;

- a Csapathadtáp Szabályzat VI. rész módosításáról szóló 1416/2/1990. és a 27/31/1993. MH ÉSZF intézkedés;

- a búvárállomány élelmezési normájának módosításáról szóló 12/1989. MN ÉSZF intézkedés;

- a búvárállomány élelmezési normája kifizetésének módosításáról szóló 24/1989. MN ÉSZF intézkedés.

Dr. Fodor István s. k.,

honvédelmi minisztériumi politikai államtitkár

1. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

Az I. számú élelmezési normára természetben jogosultak

1. A katonai középiskolai hallgatók a bevonulás, illetve szolgálati viszonyban állás napjától a leszerelés, a hallgatói jogviszony megszűnése napjáig, ha részükre beosztásuknál fogva e rendelet alapján magasabb élelmezési norma nincs megállapítva.[52]

2. A katonai felsőoktatási intézményben tanuló tényleges állományba tartozó ösztöndíjas hallgatók, a hallgatói jogviszony kezdetétől annak megszűnéséig, ha részükre a gyakorlati kiképzés időtartamára e rendelet alapján magasabb élelmezési norma nincs megállapítva.

3. A katonai középiskolai növendékek a katonai középiskolába történő bevonulás napjától a kollégiumi elhelyezés megszűnésének napjáig, a tanév időtartama, illetve a kollégiumban tartózkodás ideje alatt.[53]

4.[54]

5. Kihelyezés alkalmával az állandó helyőrségből kiképző táborba, kiképző bázisra elvonuló hivatásos állományú katonák a kiképző táborban, bázisra elvonulás napjától az állandó helyőrségbe történő visszatérés napjáig.

6. Átszervezés következtében helyőrséget változtató katonai szervezet hivatásos állományú katonái az áttelepülés megkezdésének napjától az új helyőrségbe érkezés napjáig.

7. Tanteremben levezetésre kerülő hadijátékokon, törzsvezetési gyakorlatokon és törzsgyakorláson részt vevő hivatásos állományú katonák, ha a gyakorlat ideje alatt parancs szerint nem távozhatnak el.

8.[55]

9. Megelőző, fokozott és teljes készenlét elrendelése esetén a hivatásos állományú katonák, ha a készenlét ideje alatt parancs szerint nem távozhatnak el.

10. Az MH parancsnokság arra jogosult főnöke és az MHPK, VKF harckészültségi intézkedésében meghatározott személyek által elrendelt magasabb készenléti ellenőrzések alkalmával az ellenőrzött katonai szervezet hivatásos állományú katonái, valamint az ellenőrzést végrehajtók, az ellenőrzés időtartama alatti részétkezésre.

11.[56]

12. A katonai felsőoktatási intézményben tanuló ösztöndíjas hallgatók, valamint kettős jogállású hallgatók a csapatszolgálat napjain.

13. Az MH és haderőnemi szinteken megrendezésre kerülő sportbajnokságok döntőin részt vevő sportolók (hivatásos, szerződéses állományú katonák), valamint a versenyt rendezők és versenybírók, a döntők napjain.[57]

14. Hazai tűzérségi éleslövészetre elvonuló egységek lövészetén a lőteret fenntartó katonai szervezet állományából kirendelt ellenőrző hivatásos tüzérkatonák, a norma részhányadára. A résznormát az éleslövészetet végrehajtó katonai szervezet számolhatja el. Ennek megfelelően az ellenőrző tüzérkatonák természetbeni ellátását is a lövészetet végrehajtó katonai szervezet biztosítja.

15. Magasabb készenlét időszakában a rádió-elektronikai felderítő szervezetek állandó elhelyezési körletében folyamatos hadműveleti, ügyeleti szolgálatot ellátó hivatásos állományú katonák, a szolgálatteljesítés napján.[58]

16. A hivatásos katonák - a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény 52. § (1) -(3) bekezdése alapján történt - vezénylés idejére (a külföldre vezénylés kivételével), ha a hivatásos állományú katona vezénylés szerinti szolgálati helye az eredeti szolgálati hellyel és az állandó lakhellyel nem esik egybe, a szolgálatteljesítés napjain. Nem jár a természetbeni élelmezési ellátás a rendes, pót-, tanulmányi és rendkívüli szabadság, eltávozás, valamint a fogdafenyítés napjaira, továbbá ha a vezényeltek nem a családjuktól különélők, vagy a vezénylés szerinti szolgálati helyükről (helyőrségből) naponta hazautaznak. Természetbeni ellátás hiányában a norma szerinti értékben élelmiszer-utalványt kell kiadni.[59]

17. Honvéd üdülőben kondicionáló kiképzésre és a gyógyüdültetés orvosi feladatai ellátására 30 napot meghaladó időtartamra vezényelt hivatásos orvosok az üdülőben töltött napokra.

18. Éleslövészetek, robbantások, rendszer gyakorlatok alkalmával a végrehajtó katonai szervezettől, a lőtérre, gyakorlat helyszínére vonuló hivatásos állományú katonák, a lőtéren, gyakorlat helyszínén tartózkodás idejére eső részétkezésre.[60]

19. A távoli helyőrségben levő honvéd üdülőkben bentlakó hivatásos állományú katonák, valamint a velük közös háztartásban élő családtagok, az étkezés térítésre kötelezettekre előírt térítés ellenében.

20. Az őr- és hadműveleti vagy ügyeleti szolgálatot ellátó hivatásos állományú katonák, a szolgálatteljesítés napján, ha a szolgálati helyükről lakásukra nem távozhatnak el. Természetbeni ellátás hiányában étkezési utalványt kell adni. Az őr- és hadműveleti vagy ügyeleti szolgálat napján más élelmezési normák alapján természetbeni ellátásra vagy élelmezési támogatásra jogosultak őr- és hadműveleti vagy ügyeleti élelmezés címén térítés nélküli természetbeni ellátásban nem részesülhetnek.[61]

21. Az előzetes letartóztatását és szabadságvesztését Budapesti Katonai Fogházban töltő hivatásos állományú katonák, nyersanyagköltség térítés ellenében.

22. A katonai szervezeteknél a 20. §-ban felsorolt ünnepnapokon rendezett ünnepségeken részt vevő belső és külső vendégek az ebéd résznormára, a 20. § (1) bekezdésének b), d)-f) pontjaiban felsorolt ünnepnapokon, ha a katonai szervezetnél az ünnepséget az ünnepnapot megelőző munkanapon rendezik, az ebéd résznorma a rendezvény napján számolható el.[62]

23 - 24.[63]

25.[64]

26. A készenléti és készültségi alegység állománya, valamint az MH Légierő Vezérkar alárendeltjeinél folyamatos készültségi szolgálatot teljesítő hivatásos állományú katonák, ha a feladat, készültségi szolgálat miatti parancs szerint nem távozhatnak el.[65]

27. Helyőrségi báziskiképzésen az egységgel, alegységgel részt vevő hivatásos állományú katonák, ha az étkeztetés a kiképző bázison (terepen) történik, a norma részhányadára.

28. Aknamentesítés és tűzszerész feladatokat állandó helyőrségén kívül ellátó hivatásos állományú katonák a munkavégzés idejére eső résznormára.

29. A szolgálat érdekében áthelyezett hivatásos állományú katona részére - amennyiben emiatt családjától (feleség, élettárs, vérszerinti, eltartott, illetőleg nevelt gyermek, valamint eltartásra jogosult egyéb közeli hozzátartozó, ha ez utóbbiakat a saját háztartásában az áthelyezés időpontjában ténylegesen el is tartotta) külön él - a szolgálatteljesítés napján. A természetbeni étkezésre való jogosultság szempontjából - e rendelet szerinti feltételek megléte esetén - a katonai tanintézetből első beosztásba történő kinevezés szolgálati áthelyezésnek minősül. Nem jár természetbeni ellátás rendes, pót-, tanulmányi, rendkívüli és egészségügyi szabadság, fogságfenyítés napjaira, és ha az áthelyezés szerinti szolgálati helyéről (helyőrségből) naponta hazautazhat, valamint az e rendelet szerint magasabb élelmezési normára jogosult, vagy beosztásuknál fogva repülőműszaki élelmezési támogatásban részesül. Természetbeni ellátás hiányában a norma szerinti értékben élelmiszerutalványt kell adni.[66]

30.[67]

31. Az önkéntes haderőre történő áttérés érdekében szerződéses katonának jelentkező személy az MH Egészségvédő Intézetben egészségügyi-alkalmassági vizsgálatok időtartama alatti részétkezésre.[68]

32. Az MH 32. Budapest Őr- és Díszezred díszzászlóalj hivatásos állománya munkaszüneti és ünnepnapokon díszelgési feladat végrehajtásakor, a díszelgési feladat végrehajtásának idejére eső részétkezésre.[69]

2. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

A II. számú élelmezési normára természetben jogosultak

1. A repülő egység, alegység állományába tartozó ugróállományba sorolt ejtőernyősök, a beosztás, besorolás kezdő napjától, a leszerelés, beosztás megszűnése napjáig.

2. Az ejtőernyős felderítő egység, alegység állományába tartozó ugróállományba sorolt ejtőernyősök a beosztás, besorolás kezdő napjától, a leszerelés, beosztás megszűnése napjáig, valamint az ejtőernyős felderítő szakos és ejtőernyős kiképzésen részt vevő tanintézeti hallgatók, az ejtőernyős gyakorlati képzés megkezdése előtt 14 nappal, a gyakorlati képzés befejezésének napjáig.[70]

3. A szárazföldi egység, alegység szervezetében levő búvár állományú, vagy szakmai számú katonák, a búvárállományba sorolás napjától, annak megszűnéséig.

4. A 2-3. pontokban felsorolt ejtőernyősök, búvárok természetbeni jogosultságát, besorolását - az illetékes MH szolgálati elöljáró rendelkezése alapján - az egység, alegységparancsnok kiképzési időszakonként parancsban köteles előírni.

5. A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre vezényelt kettős jogállású ejtőernyős, búvár hallgatók részére az előírt évi ugró, merülési feladatok megkezdése előtt 14 nappal, a feladatok befejezéséig.

6. Az MH 1. Könnyű Vegyes Ezred állományába tartozó ejtőernyős szakmai számú hivatásos katonák, valamint a parancsnok által - a kiképzés érdekében - ugróállományba sorolt (nem ejtőernyős szakmai számú) hivatásos katonák, a beosztás (besorolás) kezdő napjától annak megszűnéséig.[71]

7. Az MH 1. Könnyű Vegyes Ezred állományába tartozó - a gyorsreagálású alegység kiképzésére a parancsnok által kijelölt, nem ejtőernyős szakmai számú - hivatásos katonák, a szolgálatteljesítés napján.[72]

8. A 6-7. pontokban felsorolt igényjogosultságot - beosztás szerinti megnevezéssel - a parancsnoknak parancsban kell meghatároznia.

9. Azoknak az ejtőernyősöknek, búvároknak, akik központi szervnél, parancsnokságnál teljesítenek szolgálatot a beosztás (vezénylés) kezdetétől, annak megszűnéséig. A II. számú élelmezési norma értékének étkezési utalvánnyal való megváltása csak a ténylegesen ugró, merülő kiképzésben részesülő hivatásos ejtőernyősnek, búvárnak engedélyezhető.

3. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

A II. számú élelmezési normára jogosultak közül az ejtőernyős és búvár hivatásos állományú katonák részére fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalványt kell adni:

1. Vasárnapon, munkaszüneti napon és kiképzési szünnapon.

2. Szolgálatmentes napon.

3. Heti pihenőnapon.

4. Kiképzés napjain a norma vacsora összege, kivételt képeznek az éjszakai ugrást, merülést végző ejtőernyősök, búvárok, részükre ezeken a napokon természetbeni ellátást kell biztosítani. Ilyen esetekben azonban - ha az ejtőernyős, búvár másnap nem a napi munkarend kezdetére vonul be szolgálati helyére - a norma reggeli összege étkezési utalvánnyal megváltható. Ezt a parancsnoknak napiparancsban kell szabályozni.

5. Évi rendes szabadság időtartamára.

6. Szolgálati kiküldetés napjaira (ha a norma szerinti természetbeni ellátásra nincs lehetőség).

7. Tanulmányi és a parancsnok által engedélyezett rendkívüli szabadság időtartamára.

8. Az ugrástól, merüléstől egészségügyi okok miatti távollét, lakáson történő kezelés, kórházi járóbeteg-kezelés, egészségügyi szabadság, egészségügyi szolgálatmentesség napjaira, legfeljebb az egészségügyi okok miatti távollét megkezdésétől számított 30 napig. Harminc nap elteltével a kész étel vásárlásra fordítható utalvány kiadását be kell szüntetni.

9. Az újbóli élelmezési jogosultságot az ugrás, merülés kezdetével napiparancsban kell engedélyezni. Kórházban fekvő betegként vagy a rehabilitációs intézetbe beutalt ejtőernyősnek, búvárnak csak a kórházi, rehabilitációs intézeti élelmezési norma jár természetben.

10. Az ugrástól, merüléstől egészségi okok miatt véglegesen letiltottak részére az élelmezési norma szerinti jogosultságot meg kell szüntetni, azt napiparancsban kell elrendelni.

11. Folyamatosan - havonta - azoknak, akik olyan parancsnokságon teljesítenek szolgálatot, ahol a II. számú élelmezési norma szerint nem gazdálkodnak. E személyek - ha szolgálati kiküldetésük során az ejtőernyős katonai szervezet étkezdéjében étkeznek - az igénybe vett étkezésért a II. számú élelmezési norma (résznorma) összegét kötelesek téríteni.

12. Az étkezési utalványt annak a szolgálati elöljárónak az engedélyével lehet kiadni, aki felelős a központi szervnél, parancsnokságon szolgálatot teljesítő hivatásos ejtőernyős, búvár tényleges ugrásáért, merüléséért.

13.[73]

14.[74]

4. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

A III. számú élelmezési normára természetben jogosultak

1. A repülő egység, alegység állományába tartozó és repülő eszközökön repülést végző hajózó szakmai számú hivatásos állományú katonák, a beosztás kezdő napjától, a beosztás megszűnése napjáig.

2. A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem repülőhajózó hivatásos tanárai (rendszeres gyakorlati repülő kiképzés végrehajtására kijelölt tisztek), a gyakorlati repülés megkezdése előtt 14 nappal kezdődően, a kiképzés befejezéséig.

3. A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem nappali tagozatán tanuló, vagy képzésre vezényelt és gyakorlati repülő kiképzésben részt vevő kettős jogállású hallgatók, a gyakorlati repülés megkezdése előtt 14 nappal kezdődően, a kiképzés befejezéséig.

4. Az MH Térképészeti Hivatal légi fényképészei, hajózó fotótechnikusai, a beosztás kezdő napjától annak megszűnéséig.

5. A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Repülő Főiskolai Kar ösztöndíjas hallgatói, a gyakorlati repülés megkezdése előtt 14 nappal kezdődően, a kiképzés befejezéséig.

6. A Repülőkórházban kivizsgálásra berendelt repülőhajózók, ejtőernyősök és búvárok, a kivizsgálás napjain, továbbá a barókamrában vizsgálatot végző orvosok, a vizsgálat előtt 14 nappal és a vizsgálatok napjain. A III. számú élelmezési norma szerinti étkezést természetben kell kiszolgáltatni.

7. Azoknak a repülő eszközökön repülő hajózóknak, akik központi szervnél, parancsnokságon teljesítenek szolgálatot, valamint a rendelkezési állományból repülőhajózó feladatok ellátására vezényeltek, a beosztás (vezénylés) kezdetétől annak megszűnéséig. A III. számú élelmezési norma értékének étkezési utalvánnyal való megváltása csak a ténylegesen repülő kiképzésben részesülő hajózónak engedélyezhető.

5. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

A III. számú élelmezési normára jogosult a repülőhajózó hivatásos állományú katonák részére, fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalványt kell adni:

1. Vasárnapon, munkaszüneti napon és kiképzési szünnapon.

2. Szolgálatmentes napon.

3. Heti pihenőnapon.

4. A repülésmentes kiképzés napokon kiképzési időn kívüli időszakra eső részétkezés fejében. Ezt a parancsnok parancsban szabályozza.[75]

5. Évi rendes szabadság időtartamára.

6. A repüléstől egészségügyi okok miatti távollét: lakáson történő kezelés, kórházi járóbeteg-kezelés, egészségügyi szabadság, egészségügyi szolgálatmentesség, repülő orvosi bizottsági eltiltás napjaira, legfeljebb az egészségügyi okok miatti távollét megkezdésétől számított harminc napig. Harminc napon túl a fogyasztásra kész étel vásárlásra fordítható utalvány kiadását be kell szüntetni. Az újbóli élelmezési jogosultságot a repülés kezdetével napiparancsban kell engedélyezni. Kórházban fekvő betegként vagy rehabilitációs intézetbe beutalt hajózónak csak a kórházi, rehabilitációs intézeti élelmezési norma jár természetben.

7. A repüléstől egészségi okok miatt véglegesen letiltottak részére - a Kecskeméti Repülőkórház Repülő Orvosi Bizottság döntésének napjától - az élelmezési norma szerinti illetményességet meg kell szüntetni, azt napiparancsban kell elrendelni.

8. Szolgálati kiküldetés napjaira (ha a norma szerinti természetbeni ellátásra nincs lehetőség).

9. Tanulmányi és a parancsnok által engedélyezett rendkívüli szabadság időtartamára.

10. Folyamatosan - havonta - azoknak, akik olyan parancsnokságon teljesítenek szolgálatot, ahol a III. számú élelmezési norma szerint nem gazdálkodnak. E személyek - ha szolgálati kiküldetésük során repülő egységek étkezdéiben étkeznek - az igénybe vett étkezésért a III. számú élelmezési norma (résznorma) összegét kötelesek téríteni.

11. Ha a központi szervnél, parancsnokságon a III. számú élelmezési norma szerinti élelmezés természetben nem szolgáltatható ki, az igényjogosultaknak a III. számú élelmezési norma pénzértékét étkezési utalványban kell kiadni. Az étkezési utalványt annak a szolgálati elöljárónak az engedélyével lehet kiadni, aki felelős a központi szervnél, parancsnokságon szolgálatot teljesítő hajózó tényleges repüléséért. Ilyen címen a szolgálati elöljáró csak akkor engedélyezheti az élelmezési utalvány kiadását, ha a hajózó ténylegesen repülő kiképzést folytat.

12.[76]

6. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

A VI. számú élelmezési normára természetben jogosultak

1. Törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon részt vevő hivatásos katonák és egyéb címen jogosultak, a gyakorlat kezdetétől a befejezés napjáig, ha részükre beosztásuknál fogva - e rendelet alapján - magasabb értékű élelmezési norma nincs megállapítva. (Ezen igényjogosultaknak csak a magasabb értékű élelmezési norma szerinti ellátás jár.)[77]

2. Törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon részt vevő külföldi katonák és egyéb címen jogosultak, akik az élelmezési ellátásért külön egyezmény alapján térítenek, a norma kétszeres szorzóval számított értéke.

3. Külföldi katonák részvételével megtartásra kerülő törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon részt vevő magyar hivatásos katonák és egyéb személyek jogosultak, a gyakorlat, hadijáték napjain, továbbá a külföldön szolgálatot teljesítő - és természetben ellátásra jogosult - hivatásos katonák, a külföldön tartózkodás ideje alatt, a norma kétszeres szorzóval számított értékben.[78]

4. Külföldi katonák részvételével megtartásra kerülő törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon részt vevő, beosztásánál fogva bármilyen címen (pl. repülő hajózó) természetbeni élelmezési ellátásban - élelmezési norma értékének megváltásában - részesülő hivatásos katona részére csak a (3) pontban előírt ellátás jár.[79]

5. Külföldi katonák részvételével megtartásra kerülő törzsvezetési és csapatgyakorlatok, hadijátékok kiszolgálását végző hivatásos katonák a gyakorlat időtartamára.[80]

6.[81]

7. A HM és az MH különböző vezetési szintjein megrendezésre kerülő, az egész honvédelmi szervezetet, az egyes szolgálati vagy szakmai alárendeltekkel rendelkező HM főosztályokat, főigazgatóságokat (igazgatóságokat, hivatalokat), a Honvéd Vezérkart és alárendelt parancsnokságait, az MH Vezérkarokat (hadtesteket), továbbá az elves fegyvernemi vagy szolgálati ágat átfogóan érintő munkaértekezleteken, tanácskozáson résztvevők (berendeltek), vezetési szintenként és évente legfeljebb négy alkalommal. A résztvevők körét (létszámát) a rendezvény megtartását elrendelő (jóváhagyó) szolgálati elöljáró határozza meg. E jogcímen berendelt állomány részére napidíj nem jár.[82]

8. A hivatásos tiszti, zászlósi és tiszthelyettesi, valamint tartalékos parancsnoki avatás alkalmával rendezett ünnepségen az avatottak, valamint a külön rendeletben meghatározott külső és belső vendégek, a norma ebéd hányadára.

9. A légierő csapatainál rádiórelé URH rendszerben működő átjátszó állomáson szolgálatot teljesítő és ott szolgálati lakással nem rendelkező hivatásos katonák az átjátszó állomásra történt beosztás napjától annak megszűnéséig.[83]

10. A természeti katasztrófák elleni védekezésre, elhárításra kirendelt állomány részére, a kirendelés napjától az állandó körletbe, laktanyába visszaérkezés napjáig, a norma kétszeres szorzóval számított értékben. A norma terhére alapétkezést, éjszakai pótlékot, védőitalt (ivóvizet) kötelező biztosítani.[84]

7. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

Pótélelmezési normára jogosultak

1. A törzsvezetési és csapatgyakorlatokon, hadijátékokon éjszakai munkát végző hivatásos katonák, legfeljebb a résztvevők létszámának 50%-ra.[85]

2.[86]

3. Magasabb készenlét időszakában rádió-elektronikai felderítő szervezetek állandó elhelyezési körletében folyamatos hadműveleti, ügyeleti szolgálatot ellátó hivatásos katonák, a szolgálatteljesítés napjain.[87]

4. A központi és a légierő harcálláspontokon, vezetési központban hadműveleti vagy készültségi szolgálatot ellátó hivatásos katonák, a szolgálatteljesítés napjain.[88]

5. A légvédelmi rakéta- és tüzér állásokban, lokátor és műszer kocsikban (adóházakban) hadműveleti vagy ügyeleti szolgálatot ellátó hivatásos katonák a szolgálatteljesítés napjain.[89]

6. Aknakutató, tűzszerész és műszaki feladatot ellátó hivatásos katonák a veszélyes munkavégzés és a fokozott fizikai igénybevétel napjain.[90]

7.[91]

8. A katonai középiskolában elhelyezett és ott étkező növendékek a tanév kezdetétől annak befejezéséig, ideértve a kollégiumi tartózkodást és az MH által szervezett táborozásokat is, továbbá meghatározott térítés ellenében a HM ÜRTI gyereküdülőbe beutalt gyermekek a beutalás ideje alatt.[92]

9. Az MH laktanyáiban, kórházaiban vért adó hivatásos katonák a véradás napján. A megállapított pótnormát csak akkor lehet elszámolni az élelmezési költségvetési támogatás terhére, ha a polgári vérellátó állomás a honvédség laktanyáiban vesz vért. A saját konyhát nem üzemeltető katonai szervezetek a magasabb pótnormát számolhatják el.[93]

10.[94]

11. Az állandó őrség hivatásos katonáinak, a Szolgálati Szabályzatban előírtak szerinti szolgálatba vezénylés napjain.[95]

12. A légvédelmi rakéta egységeinél és a központi üzemanyag raktárakban, speciális üzemanyagtöltést végző (laboráns) hivatásos katonák a munkavégzés napján.[96]

13. A Budapesti Őrezred díszzászlóalja és a zenekar hivatásos katonák, a díszelgésre való felkészülés és a díszelgés napjain.[97]

14. A katonai felsőoktatási intézményekben vagy tiszthelyettes képző iskolán tanuló ösztöndíjas (tanulmányi szerződéses), valamint a katonai középiskolai hallgatók, a hallgatói jogviszony kezdetétől, annak megszűnéséig (tanintézeti pótnorma). A pótnormát kézhez fizetni nem lehet.[98]

15. Az MH és haderőnemi szinteken megrendezésre kerülő sportbajnokságok döntőin részt vevő sportolók (hivatásos, szerződéses állományú katonák), a döntők napjain.[99]

16. Repülőhajózók startétkezés címén tényleges repülési napokon, valamint készültségi szolgálatban, ha a szolgálat teljesítésének helyéről (laktanyából) nem távozhatnak el. A pótnorma az MH repülő katonai szervezeteinél, központi szervnél, parancsnokságon és tanintézetekben szolgálatot teljesítő repülőhajózó állománya részére - a HM Katonai Légügyi Hivatal repülőhajózó állománya kivételével - csak természetben biztosítható, a startétkezés összegét utalvánnyal megváltani nem lehet. Központi szervnél, parancsnokságon, tanintézetekben szolgálatot teljesítő repülőhajózó állomány részére tényleges repülési napokon a startétkezést parancs (repülési terv) alapján a repültető katonai szervezet térítésmentesen köteles biztosítani. A HM Katonai Légügyi Hivatal repülőhajózó állománya részére a startétkezés összegét a tényleges repülési napokon a hivatal parancsnoka (vezetője, igazgatója) által igazolva étkezési utalványban kell kiadni. E személyek - ha szolgálati kiküldetésük során repülőegységek étkezdéiben étkeznek - a startétkezés összegét kötelesek megtéríteni.[100]

17. Légi kutató mentő csoport egészségügyi szakállománya részére a szolgálat napjain.[101]

18. A Magyar Köztársaság védelmi tervének kidolgozására kijelölt állomány részére a kidolgozás napjain.[102]

19. A pótnormára igényjogosultak létszámát a napi összesített létszámjelentésben kötelező megadni és igazolni.[103]

8. számú melléklet a 2/1998. (II. 4.) HM rendelethez

Utánpótlási normára jogosultak

E rendelet alapján természetbeni ellátásra jogosultak:

1. Hivatásos katonák, valamint egyéb jogcímen jogosultak az ebédlétszám után.[104]

2. A tiszthelyettes képző iskolák hallgatói, valamint a katonai felsőoktatási intézményben tanuló hallgatók és kettős jogállású hallgatók, az ebédlétszám után.[105]

3. A katonai középiskola hallgatói és növendékei az ebédlétszám után, a kollégiumban tartózkodás (étkezés) napján.

4. Az MH katonai szervezetek konyhái és étkezdéi szolgáltatásait igénybe vevő hivatásos állományú katonák, valamint azok közvetlen hozzátartozói, valamint a HM-től és az MH-tól nyugállományba vonult katonák és közvetlen hozzátartozóik, az ebédlétszám után. A nyugállományú személyek és hozzátartozóik csak akkor, ha a katonai szervezet konyha- és étkezde kapacitása, valamint a személyzet a szolgáltatást teljesíteni tudja. E kedvezményhez az étkezdét üzemeltető parancsnok, vezető hozzájárulása szükséges.

5. A honvéd kórházakban, a rehabilitációs intézetekben ápolt betegek és a repülőhajózó étkezdék, az ebédlétszám után.[106]

6.[107]

7.[108]

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[2] Beiktatta a 28/2003. (VIII. 8.) HM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.08.13.

[3] Számozását módosította a 28/2003. (VIII. 8.) HM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.08.13.

[4] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 4. §-ának 1. bekezdése az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 1. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[5] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése a) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[6] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése b) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[7] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 4. §-ának 3. bekezdése az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 1. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[8] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[9] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 6. §-a 1. bekezdésének c) pontja az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 2. § -ának megfelelően módosított szöveg

[10] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 12. §-a az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 3. § -ának megfelelően módosított szöveg

[11] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[12] Megállapította a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 2. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[13] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[14] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 16. §-ának 1. bekezdése az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 4. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[15] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 16. § 2. bekezdése a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 1. § -ának megfelelően módosított szöveg

[16] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 16. §-ának 3. bekezdése az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 4. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[17] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 17. §1. bekezdése a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 1. § -ának megfelelően módosított szöveg

[18] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[19] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése c) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[20] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 20. §-ának 3. bekezdését az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 5. § 2. bekezdése iktatta be

[21] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése d) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[22] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése e) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[23] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 24. § 1. bekezdése a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 2. § -ának megfelelően módosított szöveg

[24] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 24. § 1. bekezdése a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 2. § -ának megfelelően módosított szöveg

[25] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[26] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése f) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[27] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése f) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[28] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[29] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[30] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 24. §-a 2. bekezdésének b) pontja az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 6. § -ának megfelelően módosított szöveg

[31] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése g) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[32] Beiktatta a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 4. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[33] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 25. §-a a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 3. § -ának megfelelően módosított szöveg

[34] Módosította a 2/2001. (I.12.) HM rendelet 2. §. Hatályos 2001.01.17.

[35] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 27. §-ának 1. bekezdése a 12/1998. Helyesbítésnek megfeleően módosított szöveg 1998. II. 25.-i hatállyal.

[36] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése h) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[37] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése h) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[38] Hatályon kívül helyezte a 2/2001. (I. 12.) HM rendelet 9. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.17.

[39] Hatályon kívül helyezte a 2/2001. (I. 12.) HM rendelet 9. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.17.

[40] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[41] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[42] Beiktatta a 27/2004. (IX. 28.) HM rendelet 1. § -a. Hatályos 2004.10.01.

[43] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 29. §-a és az azt megelőző főcím és alcím a 2/1999. (IV. 28.) HM rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[44] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[45] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[46] Módosította a 33/2005. (VIII. 9.) HM rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2005.08.17.

[47] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 29. §-ának 3. bekezdése az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 7. § -ának megfelelően módosított szöveg

[48] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 29. §-ának 4. bekezdését az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 12. §-a hatályon kívül helyezte

[49] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 29/A. § -át a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 4. § -a iktatta be

[50] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése h) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[51] Beiktatta a(z) 33/2005. (VIII. 9.) HM rendelet 1. § -a. Hatályos 2005.08.17.

[52] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése j) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[53] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 3. pontja az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 8. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[54] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[55] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 8. pontját a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 8. §-a hatályon kívül helyezte

[56] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 11. pontját az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 12. §-a hatályon kívül helyezte

[57] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése k) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[58] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 15-16. pontjai a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 4. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[59] Megállapította az 1/2004. (I. 22.) HM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.02.01.

[60] Megállapította az 1/2004. (I. 22.) HM rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2004.02.01.

[61] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 20 pontja a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 4. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[62] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 22. pontja a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 5. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[63] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 23. és 24. pontjait az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 12. §-a hatályon kívül helyezte

[64] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[65] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 1. számú mellékletének 26. pontja a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 4. § 3. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[66] Megállapította a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 5. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[67] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[68] Beiktatta a 28/2003. (VIII. 8.) HM rendelet 2. §-a. Hatályos 2003.08.13.

[69] Beiktatta az 1/2004. (I. 22.) HM rendelet 1. § (4) bekezdése. Hatályos 2004.02.01.

[70] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 2. számú mellékletének 2. pontja a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 6. § -ának megfelelően módosított szöveg

[71] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése l) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[72] Megállapította a 2/2001. (I. 12.) HM rendelet 5. § -a. Hatályos 2001.01.17.

[73] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[74] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[75] Megállapította a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 7. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[76] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[77] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése m) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[78] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése m) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[79] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése m) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[80] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése m) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[81] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[82] Megállapította a 2/2001. (I. 12.) HM rendelet 7. § -a. Hatályos 2001.01.17.

[83] Megállapította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 1. § - a. Hatályos 2005.03.28.

[84] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 6. számú melléklet 10. pontját a 20/2000. (VIII. 15.) HM rendelet 7. § -a iktatta be

[85] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[86] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[87] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[88] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[89] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[90] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[91] Hatályon kívül helyezte a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése p) pontja. Hatálytalan 2005.03.28.

[92] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 7. számú mellékletének 8. pontja az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 10. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[93] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[94] Hatályon kívül helyezte a 2/2001. (I. 12.) HM rendelet 9. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.17.

[95] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[96] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[97] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[98] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[99] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése n) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[100] Megállapította a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 8. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[101] Megállapította a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 9. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[102] Beiktatta a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 9. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[103] Beiktatta a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 9. § -a. Hatályos 2001.11.28.

[104] Módosította a 7/2005. (III. 23.) HM rendelet 10. § (1) bekezdése o) pontja. Hatályos 2005.03.28.

[105] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 8. számú mellékletének 2. pontja a 20/1999. (XII. 25.) HM rendelet 7. § -ának megfelelően módosított szöveg

[106] A 2/1998. (II. 4.) HM rendelet 8. számú mellékletének 5. pontja az 17/1998. (XI. 6.) HM rendelet 11. § -ának megfelelően módosított szöveg

[107] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

[108] Hatályon kívül helyezte a 29/2001. (XI. 23.) HM rendelet 10. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2001.11.28.

Tartalomjegyzék