Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet

a diákigazolványról

A Kormány a közoktatásról szóló, többször módosított 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: közoktatásról szóló törvény) 94. §-a (3) bekezdésének d) pontjában, valamint a felsőoktatásról szóló, többször módosított 1993. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: felsőoktatásról szóló törvény) 29. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

A diákigazolványra jogosultak köre

1. § (1) Diákigazolványra jogosultak

a)[1] a közoktatásról szóló törvény 20. §-a (1) bekezdésének b)-f) pontjában felsorolt oktatási intézmény tanulója, valamint 30. §-ának (6) bekezdése alapján képzési kötelezettségét teljesítő (a továbbiakban: tanuló),

b) a felsőoktatásról szóló törvény 1. számú mellékletében meghatározott felsőoktatási intézményben tanuló hallgató (a továbbiakban: hallgató),

c)[2] a Magyarországon vagy Magyarország határain kívül működő, Magyarországon kívüli székhellyel rendelkező közoktatási, illetve felsőoktatási intézményben tanuló magyar állampolgárságú tanuló, illetve hallgató (a továbbiakban: nem magyar intézményben tanuló magyar állampolgárságú tanuló, illetve hallgató),

d)[3] a kormányközi és más oktatási együttműködési megállapodás vagy egyezmény alapján magyarországi közoktatási vagy felnőttoktatási intézményben tanuló, részképzésben résztvevő, valamint a Magyar Nyelvi Intézetben tanuló külföldi hallgató.

(2) A tanulónak, illetve a hallgatónak egy diákigazolványa lehet.

(3)[4] A tanuló diákigazolványra tanulói jogviszonyának megszűnését követő október 31-éig, illetve a hallgató hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-éig, illetve október 31-éig jogosult (érvényességi idő).

A diákigazolványhoz kapcsolódó jogok és kedvezmények

2. § (1) A diákigazolvány igazolja

a) a diákigazolványon jelölt intézménnyel a tanulói, illetve hallgatói jogviszony fennállását;

b)[5] a jogszabályban meghatározott utazási kedvezmények igénybevételére való jogosultságot;

c) a jogszabályban meghatározott kulturális és egyéb kedvezményekre való jogosultságot;

d) a tanulói, hallgatói jogviszony alapján jogszabály szerint járó térítésekre és juttatásokra való jogosultságot;

e) a diákigazolványhoz kapcsolt, de az állam által nem garantált kedvezményekre való jogosultságot;

f) a tanulók közül azok esetében, akik számára az első személyi igazolvány még nem került kiállításra, a személyazonosságot.

(2)[6]

A diákigazolvány

3. § (1) A diákigazolvány típusai: állandó és ideiglenes diákigazolvány.

(2) Az állandó diákigazolvány fajtái: felsőoktatási és közoktatási diákigazolvány. Az egyes fajtákon belüli csoportok: nappali, esti, levelező és távoktatási diákigazolvány.

a) Az állandó közoktatási diákigazolvány ID1 méretű, műanyag, fényképpel és sorszámmal ellátott közokirat, amely a biztonsági okmányok védelmének rendjéről szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendeletben meghatározott "B" kategóriás biztonsági okmány.

b) Az állandó felsőoktatási diákigazolvány ID1 méretű, műanyag, fényképpel és sorszámmal ellátott közokirat, amely a biztonsági okmányok védelmének rendjéről szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendeletben meghatározott "B" kategóriás biztonsági okmány, amely chip berendezést is tartalmaz.

(3)[7] Az állandó diákigazolvány fajtáin belül az egyes csoportokat a kártyapiktogram alapján kell megkülönböztetni: a nappali tagozat diákigazolványa nap mintázatú piktogramot, az esti tagozat diákigazolványa hold mintázatú piktogramot, a levelező tagozat diákigazolványa boríték mintázatú piktogramot, a távoktatási tagozat diákigazolványa pedig - a 2003. szeptember 1. után kiadott diákigazolványok esetén - nyomtatott nagy T betű mintázatú piktogramot tartalmaz. A 2003. szeptember 1. előtt kiadott távoktatási tagozat diákigazolványa nem tartalmaz piktogramot.

(4) Az állandó diákigazolvány tartalmazza:

a) a tanuló, illetve a hallgató arcképét;

b)[8] a tanuló, illetve a hallgató családi és utónevét, születési helyét és idejét, lakcímét vagy tartózkodási helyét (település), állampolgárságát, aláírását (cselekvőképtelen, korlátozottan cselekvőképes, vagy írni még nem tudó tanulók, hallgatók esetében törvényes képviselőjük ír alá);

c) azon intézmény(ek) nevét és címét (település), amellyel a tanuló, illetőleg a hallgató tanulói vagy hallgatói jogviszonyban áll, vagy ahol a tanuló, hallgató tanulói, hallgatói jogviszonyából eredő tanulmányi kötelezettségének eleget tesz. Az intézmény címeként - a kezelő hivatalos intézménylistájával összhangban - az a település is megjelölhető, ahol a képzés ténylegesen folyik. A nem magyar intézményben tanuló magyar állampolgárságú tanuló, illetve hallgató esetén a "külföldi intézményben tanul" jelölést;

d) a tagozat (nappali, esti, levelező, távoktatás) megjelölését;

e) kiállításának napját;

f) érvényességét jelölő adatot (érvényesítő matrica).

(5) Az ideiglenes diákigazolvány két részből áll:

a) az intézményt azonosító, a közoktatási diákigazolvánnyal megegyező közokirat, amely a biztonsági okmányok védelmének rendjéről szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendeletben meghatározott "B" kategóriás biztonsági okmány. A tanuló, illetve hallgató ideiglenes használatra, visszaadási kötelezettséggel kapja,

b)[9] kiegészítő, egyedileg sorszámozott papír alapú lap, amely a tanulót, illetve hallgatót azonosítja (személyi lap). A személyi lap kiállításától számított 60 napig érvényes.

(6) Az ideiglenes diákigazolvány személyi lapján a megfelelő rovatba kell írni:

a) a tanuló, hallgató családi és utónevét, születési helyét és idejét, lakcímét vagy tartózkodási helyét, állampolgárságát, aláírását;

b) azon intézmény nevét és címét, amellyel a tanuló, hallgató tanulói, hallgatói jogviszonyban áll, vagy ahol a tanuló, hallgató tanulói, hallgatói jogviszonyából eredő tanulmányi kötelezettségének eleget tesz. A külföldi intézményben tanuló magyar állampolgárságú hallgató, tanuló esetén a rovatba a "külföldi intézményben tanul" jelölést;

c) a tagozat (nappali, esti, levelező, távoktatás) megjelölését;

d) kiállításának napját;

e) érvényességét jelölő adatot.

(7)[10] A diákigazolványt, az érvényesítő matricát, a diákigazolvány megrendelésére vonatkozó kitöltött és lebélyegzett adatlapot a 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendelet 7. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott, zárt rendszerű, a szigorú elszámolást lehetővé tevő szervezeti rendszerben kell kezelni.

(8) A diákigazolvány különböző típusaihoz, fajtáihoz és ezen belül az egyes csoportokhoz - más jogszabályokban meghatározott módon - eltérő kedvezmények kapcsolódhatnak.

(9) A diákigazolványon a (4) bekezdésben meghatározott adatokon kívül csak olyan, a tanulóra, hallgatóra vonatkozó adat tüntethető fel, amelyhez

a) a cselekvőképes tanuló, illetve hallgató esetében a tanuló, illetve hallgató,

b) korlátozottan cselekvőképes és cselekvőképtelen tanuló, illetve hallgató esetében törvényes képviselője

hozzájárult.

(10)[11][12] A közoktatási intézményben a nappali oktatás rendje szerint a tanulók, illetve a közoktatásról szóló törvény 30. §-a alapján a képzési kötelezettségüket teljesítők részére a nappali tagozat, az esti oktatás munkarendje szerint tanulók részére az esti, a levelező oktatás munkarendje szerint tanulók részére a levelező, az egyéb sajátos munkarend szerint tanulók részére a távoktatási tagozat diákigazolványát kell kiállítani. Az 1. § (1) bekezdésének d) pontjában meghatározott jogosultak részére nappali tagozatos diákigazolványt kell kiállítani. Az alapfokú művészetoktatási intézmény kizárólagosan a levelező tagozat diákigazolványát állíthatja ki.

(11) A diákigazolványokhoz kapcsolódó kedvezményeket a jogosult annak érvényességi idején belül abban az esetben is igénybe veheti, ha tanulói, illetőleg hallgatói jogviszonya tanulmányai befejezése miatt szűnt meg.

(12)[13] Az állandó felsőoktatási diákigazolvány többcélú felhasználásra alkalmas elektronikus adathordozó egységet tartalmaz (a továbbiakban: adatchip).

Az adatchip tartalmazza:

a) az adatchip egyedi sorozatszámát (CSN),

b) az igazolvány sorszámát és kiállításának dátumát,

c) a hallgató családi és utónevét,

d) a hallgató állandó településének azonosítóját (postai irányítószám),

e) a hallgató születési idejét, valamint jogszabályban meghatározott egyéb adatokat.

Az a)-c) pontban felsorolt adatokat legkésőbb az igazolvány kiállításakor kell az adatchipre rögzíteni.

4. § (1) A diákigazolvánnyal kapcsolatos feladatokat a kibocsátó, a kezelő és a kiadó intézmény látja el.

(2) A diákigazolvány kibocsátója és kiállítója az oktatási miniszter (a továbbiakban: kibocsátó).

(3)[14] A diákigazolvány kezelője az EDUCATIO Társadalmi Szolgáltató Közhasznú Társaság (a továbbiakban: kezelő). A kezelő:

a) vezeti a diákigazolványok központi számítógépes nyilvántartását,

b) gondoskodik a diákigazolványok előállíttatásáról és a kibocsátó intézményekhez történő eljuttatásáról.

(4) A kiadó intézmény a 6. §-ban meghatározott feladatokat ellátó közoktatási és felsőoktatási intézmény.

5. § A kibocsátó feladata:

a) az 1. § (1) bekezdésében foglalt intézményekben kiadott diákigazolványokról központi nyilvántartás vezetése,

b) a diákigazolvány kiadására jogosult közoktatási és felsőoktatási intézmények listájának a kezelő rendelkezésére bocsátása,

c)[15] a diákigazolvány az érvényesítő matricának és a diákigazolvány kiadásához szükséges nyomtatványoknak jogszabályban meghatározott határidőre a kiadóhoz történő eljuttatása,

d) gondoskodni olyan nyilvántartás vezetéséről és karbantartásáról, amely tartalmazza a diákigazolvány gyártásához szükséges adatokat, valamint biztosítani a feldolgozott adatlapok és a bevont diákigazolványok megsemmisítését.

A diákigazolvány kiadására jogosult intézmények és feladataik

6. § (1)[16] A közoktatási diákigazolvány kiadása a közoktatásról szóló törvény 20. § (1) bekezdésének b)-f) pontjában felsorolt közoktatási intézmény vezetőjének, képzési kötelezettség teljesítése esetén, a szakértői és rehabilitációs bizottság, illetve az országos szakértői és rehabilitációs tevékenységet ellátó bizottság vezetőjének a feladata.

(2) A felsőoktatási diákigazolvány kiadása a felsőoktatásról szóló törvény 1. számú mellékletében jelölt intézmény vezetőjének a feladata.

(3)[17] A nem magyar intézményben tanuló magyar állampolgárságú tanuló, illetve hallgató diákigazolványát a kibocsátó, az 1. § (1) bekezdésének d) pontjában meghatározott jogosultak diákigazolványát a fogadó intézmény adja ki.

(4) Több felsőoktatási intézménnyel való egyidejű jogviszony esetén a hallgató diákigazolványát az az intézmény adja ki, amellyel elsőként létesített jogviszonyt.

(5)[18] A diákigazolvány kiadására jogosult intézmény:

a)[19] a diákigazolványokkal kapcsolatos egyes adatokról és tényekről nyilvántartást vezet. A nyomtatványokat és a diákigazolványokat biztonságosan tárolja;

b) az oktatási miniszter rendeletében meghatározottak szerint részt vesz az új diákigazolvány megrendeléséhez vagy a diákigazolvány cseréjéhez szükséges adatlap kitöltésében;

c) a diákigazolványokat - beleértve az újonnan kiadott és az ideiglenes diákigazolványt is - a megküldött hologramos érvényesítő matricával látja el a közoktatásban tanévenként október 31-éig, a felsőoktatásban félévenként március 31-éig, illetve október 31-éig, továbbá a felsőoktatási diákigazolványt a jogszabályban meghatározott egyéb módon érvényesíti (a továbbiakban: a diákigazolvány érvényesítése);

d) a diákigazolványt bevonja a 7. § (1) bekezdésének b)-d) pontjában felsorolt esetekben, továbbá bevonja a lejárt érvényességű diákigazolványt.

(6) A nem magyar intézményben tanuló magyar állampolgárságú tanuló, hallgató diákigazolványának kiadásakor e § rendelkezéseit megfelelően kell alkalmazni.

(7)[20]

7. § (1) A kiadó intézmény állandó diákigazolványt ad ki

a) a tanulói, hallgatói jogviszony kezdetekor;

b)[21] a kiállítás napjától számított legfeljebb hat év elteltével a közoktatásban;

c) az elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott igazolvány helyett;

d)[22] ha a jogszabály kivételt nem tesz, az adatokban bekövetkezett változáskor, beleértve az intézményváltoztatást is.

(2) Intézményváltoztatás esetén az új intézmény látja el a 6. §-ban meghatározott feladatokat.

(3)[23] Az (1) bekezdésben meghatározott esetekben a megrendelt állandó diákigazolvány kiadásáig - de legfeljebb 60 napra - a 3. §-nak megfelelő ideiglenes diákigazolványt kell kiadni. Az ideiglenes diákigazolvány a 2. §-ban foglalt jogosultságokat igazolja. Az ideiglenes diákigazolvány kiadásának feltétele, hogy a tanuló, illetve hallgató az állandó diákigazolványt igényelje.

(4)[24][25] A diákigazolványra jogosult tanulónak, illetve hallgatónak legfeljebb 60 napra állandó diákigazolvány megrendelése nélkül is ideiglenes diákigazolványt ad ki a kiadó intézmény abban az esetben, ha

a) az állandó diákigazolvány nem tartalmazza az oktatás, illetve a gyakorlati képzés tényleges helyszínét. A helyszínt a személyi lapon kell feltüntetni;

b) az 1. § (1) bekezdésének a)-b) pontjaiban meghatározott intézmény nem magyar állampolgárságú tanulójának, illetve hallgatójának, amennyiben 12 hónapnál rövidebb időtartamra szóló ösztöndíjjal folytatja tanulmányait.

(5)[26] Annak a tanulónak, illetve hallgatónak, akinek a tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnése, de még az igazolvány érvényességi idejének lejárta előtt jogosult az (1) bekezdés c) vagy d) pontja alapján új állandó diákigazolványra, a kiadó intézmény állandó diákigazolvány megrendelése nélkül ideiglenes diákigazolványt állít ki az 1. § (3) bekezdésében meghatározott érvényességi idő lejártáig. Ezekben az esetekben a diákigazolvány személyi lapján az intézmény és a tagozat rovatot [3. § (6) bekezdés] a tanuló, hallgató előző diákigazolványa szerint kell megfelelően kitölteni.

8. § (1)[27] Az állandó diákigazolványért, az ideiglenes diákigazolványért a tanuló, illetve hallgató külön jogszabályban meghatározott térítési díjat fizet.

(2) Az állandó diákigazolvány térítési díja az állandó diákigazolvány, valamint valamennyi nyomtatvány és adathordozó előállításának költségét és a forgalmi adót tartalmazza.

(3) A diákigazolvány térítési díja a kezelőt illeti.

(4) A szállítási költségek - ha jogszabály másként nem rendelkezik - a kiadót terhelik.

9. § (1)[28] A kiadó intézmény az oktatási miniszter rendeletében foglaltak szerint szabályozza a nyomtatványok és a diákigazolványok átvételének, tárolásának, az érvényesítésnek, a diákigazolvány kiadásának és bevonásának, a nyilvántartás vezetésének rendjét, valamint a kiadó további feladatainak végrehajtási rendjét.

(2) A kiadó intézmény vezetője kijelöli azt a személyt (személyeket), aki (akik) felelős (felelősek) azért, hogy a diákigazolvány olyan személy részére kerüljön kiadásra, aki e rendelet szerint arra jogosult. Feladatuk kiterjed annak ellenőrzésére, hogy a diákigazolványon feltüntetett adatok megfelelnek a tanuló, illetve hallgató személyi okmányaival igazolt adatoknak és az iskolai nyilvántartásnak.

(3) A kijelölt felelősnek a nyomtatványok és a nyilvántartások biztonságos tárolásáról, valamint a nyomtatványok szigorú elszámolását lehetővé tevő nyilvántartásáról kell gondoskodni.

(4) A kiadó intézmény vezetője kijelöli azt a személyt, aki a nyilvántartások vezetéséért felelős személyt meghatározott időközönként ellenőrzi.

(5) Közoktatási intézmény esetén a fenntartó, felsőoktatási intézmény esetében az Oktatási Minisztérium ellenőrzi a nyomtatványok és nyilvántartások kezelését. Szabálytalanság gyanúja esetén kezdeményezi a nyilvántartási rendszer felülvizsgálatát, és szükség esetén felhívja a kiadót újabb - a nyilvántartások vezetéséért felelős - személy kijelölésére.

10. § A diákigazolvánnyal igénybe vehető, külön jogszabályban meghatározott kedvezmények módosításakor ki kell kérni a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának véleményét.

10/A. §[29] A 2003/2004. tanévben a diákigazolványokat a tanulók, illetve hallgatók a felvételi eljáráshoz kapcsolódóan igényelhetik. Az ehhez szükséges nyomtatványoknak, továbbá a diákigazolványoknak a kiadó intézményekbe történő eljuttatását az oktatási miniszter által megbízott szervezet végzi. A szervezet

a) gondoskodik a diákigazolvány előállíttatásáról és a kiadó intézményekhez történő eljuttatásáról,

b) gondoskodik a diákigazolványt érvényesítő matricáknak, valamint a diákigazolvány kiadási és érvényesítési eljárása során felhasznált nyomtatványoknak a jogszabályban meghatározott határidőre a kiadóhoz történő eljuttatásáról,

c) gondoskodik az igénylőlapok és megrendelőlapok előállíttatásáról és a kiadó intézményekbe, illetve a tanulók, hallgatók részére történő eljuttatásáról,

d) begyűjti és kezeli a térítési és eljárási díjakat.

Záró rendelkezések

11. § (1) A rendelet 1999. március 1-jén lép hatályba. E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a 25/1989. (VIII. 24.) MM-HM-KeM-KÖHÉM együttes rendelet 5. §-a (1) bekezdésének bevezető szövegrésze és d) pontja, a módosított 34/1998. (II. 25.) Korm. rendelet , valamint a diákigazolványról szóló 151/1998. (IX. 18.) Korm. rendelet.

(2) 1999. március 31-ig a kiadó ideiglenes diákigazolványt ad ki abban az esetben, ha az 1999. március 1. előtt megrendelt állandó diákigazolvány a tanuló, illetve hallgató önhibáján kívül eső okból nem adható ki.

(3)[30] Az oktatási miniszter felhatalmazást kap arra, hogy rendeletben állapítsa meg a kibocsátó által vezetett központi nyilvántartás kezelésének és működésének szabályait; a diákigazolvány kiadásához szükséges nyomtatványok, valamint azok kezelésének és nyilvántartásának szabályait; a diákigazolványnak, az érvényesítő matricának, a diákigazolvány megrendelésére vonatkozó adatlapoknak a 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendelet 7. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott zárt rendszerű, a szigorú elszámolást lehetővé tevő szervezeti-technikai-kezelési rendjének szabályait; a diákigazolvány kiadásának részletes szabályait; a diákigazolványnak, az érvényesítő matricának és a diákigazolvány kiadásához szükséges nyomtatványok előállításának, el- és visszaküldésének, tárolásának és kezelésének, megsemmisítésének szabályait; az előállításhoz szükséges adatokat tartalmazó kezelői nyilvántartás, a kiadói nyilvántartás, valamint a diákigazolványok és a nyomtatványok tárolásának szabályait; a térítési díj összegének és kezelésének szabályait; a diákigazolvány érvényesítésének ,ódját és rendjét, a felsőoktatási diákigazolvány adatchipjével kapcsolatos eljárási szabályokat; a kiadó által szedhető eljárási díj legmagasabb összegét.

(4) A 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendelet 12. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az oktatási miniszter szabályozza, a diákigazolvánnyal kapcsolatos eljárásban az igazgatási folyamatba épített, az ügyintézés és ügykezelés során alkalmazandó előírásokat, intézkedéseket, továbbá az eljárást támogató informatikai rendszerben az adatkezelésre vonatkozó adatvédelmi és adatbiztonsági követelmények meghatározását és az ezeket tartalmazó dokumentációk összességét.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet1. § 1. bekezdésének a) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 1. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[2] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 1. § 1. bekezdésének c) pontja a 106/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[3] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 1. § 1. bekezdésének d) pontját a 106/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet 2. §-a iktatta be

[4] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 1. § 3. bekezdését a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 1. § 2. bekezdése iktatta be

[5] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 2. § 1. bekezdésének b)-c) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 2. §-ának megfelelően módosított szöveg

[6] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 2. § 2. bekezdését a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 10. §-ának 2. bekezdése hatályon kívül helyezte

[7] Megállapította a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2003.03.27.

[8] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 3. § 4. bekezdésének b)-c) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 3. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[9] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 3. § 5. bekezdésének b) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 3. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[10] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 9. § 7. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 3. § 3. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[11] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 3. § 10-11. bekezdését a 106/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet 3. §-a iktatta be

[12] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 3. § 10. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 3. § 4. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[13] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 3. § 12. bekezdését a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 3. § 5. bekezdése iktatta be

[14] Megállapította a 118/2002. (V. 15.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2003.01.01.

[15] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 5. §-ának c) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 4. §-ának megfelelően módosított szöveg

[16] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 5. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[17] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 6. § 3. bekezdése a 106/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet 4. §-ának megfelelően módosított szöveg

[18] Megállapította a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.03.27.

[19] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 6. § 5. bekezdésének a)-c) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 5. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[20] Hatályon kívül helyezte a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.03.27.

[21] Megállapította a 185/2002. (VIII. 29.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2002.09.06.

[22] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 7. § 1. bekezdésének d) pontja a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[23] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 7. § 3. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[24] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 7. § 4. bekezdését a 106/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet 5. §-a iktatta be

[25] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 7. § 4. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 6. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[26] Beiktatta a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 3. § -a. Hatályos 2003.03.27.

[27] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 8. §-a a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 7. §-ának megfelelően módosított szöveg

[28] Megállapította a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 4. § -a. Hatályos 2003.03.27.

[29] Beiktatta a 38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.03.27.

[30] A 30/1999. (II. 15.) Korm. rendelet 11. § 3. bekezdése a 126/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet 9. §-ának megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék