Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

49/1999. (III. 26.) Korm. rendelet

a közmunkaprogramok támogatási rendjéről

A Kormány a munkanélküliség csökkentésére alkalmas fejlesztési, felújítási, különösen infrastrukturális és környezetvédelmi, továbbá az elmaradott térségek felzárkóztatását célzó közfeladatok ellátásának ösztönzése, valamint az e célra a költségvetésben biztosított pénzügyi keret elosztása céljából a következőket rendeli el:

1. § (1)[1] A Magyar Köztársaság éves költségvetéséről szóló törvényben, valamint annak felhatalmazása alapján a Kormány által a közmunkaprogramokra biztosított költségvetési előirányzat (a továbbiakban: előirányzat) e rendelet szabályai szerint használható fel.

(2)[2] E rendelet alkalmazásában közmunkaprogram

a) a törvény által előírt állami feladat ellátásának elősegítésére irányuló program,

b) a törvény vagy önkormányzati rendelet által előírt, helyi önkormányzati vagy kisebbségi önkormányzati feladat ellátásának az önkormányzat, illetve azok társulása működési területén belüli elősegítésére irányuló program, illetve

c)[3] az Országgyűlés vagy a Kormány által meghatározott cél elérésére irányuló program,

feltéve, hogy a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (Flt.) 58. §-a (5) bekezdésének d) pontjában meghatározott álláskeresők és a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvényben foglaltak szerint az aktív korúak ellátása keretében rendelkezésre állási támogatásra jogosult számára munkaviszony munkaalkalmat teremt, illetőleg a munkavégzéshez kapcsolódóan foglalkoztatást elősegítő képzést biztosít.[4]

2. § (1) Az előirányzat terhére támogatásban részesülhetnek:

a)[5] központi költségvetési szervek, kisebbségi önkormányzatok és azok költségvetési szervei,

b)[6]

c)[7] a települési önkormányzatok és azok jogi személyiséggel rendelkező társulásai,

d)[8] az állami és önkormányzati tulajdon kezelésével és fenntartásával megbízott, vagy erre a célra az állam, önkormányzat által létrehozott gazdálkodó szervezetek,

e)[9] non-profit gazdasági társaságok,

f)[10] vízitársulatok.

(2) Támogatás az (1) bekezdésben meghatározott szervezet részére abban az esetben nyújtható, ha

a) az 1. §-ban meghatározott közmunkaprogramot valósít meg, és

b) a közmunkaprogram során az 1. § (2) bekezdésében meghatározott személyek közül legalább 100 fő foglalkoztatását valósítja meg oly módon, hogy a foglalkoztatottainak számát a foglalkoztatás megkezdését megelőző havi átlagos statisztikai állományi létszámhoz képest bővíti, és

c)[11] vállalja, hogy a közmunkaprogram keretében általa foglalkoztatott, az 1. § (2) bekezdésében meghatározott személyek közül legalább 50% rendelkezésre állási támogatásra jogosult, és

d)[12] vállalja, hogy a közmunkaprogram megvalósításához legalább az igényelt támogatás 10 százalékával önmaga is hozzájárul, és

e)[13] vállalja, hogy a foglalkoztatás költségeire fordítható támogatási összeg 80 százalékát a b) pontban meghatározott személyek részére járó munkabér és az ahhoz kapcsolódó közterhek kifizetésére fordítja, és

f)[14] a közmunkaprogram megvalósításához más központi költségvetési előirányzatból támogatásban nem részesül, és

g)[15] az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 13/A. §-ának (5) bekezdése szerinti köztartozása nincs, és

h)[16] a program megvalósulásának helye szerinti regionális munkaügyi központ igazolja, hogy a program által létrehozott munkahelyekre és az ott folyó munkákra az 1. §-ban meghatározott személyek közvetíthetők.

(3) Támogatás az 1. § (2) bekezdésében meghatározott körbe nem tartozó személyek foglalkoztatásához is nyújtható, ha

a) a 2. § (2) bekezdésében foglalt feltételek fennállnak, és

b) a közmunkaprogram megvalósulásának helye szerint illetékes munkaügyi központ igazolja, hogy az adott munkakör betöltésére az 1. § (2) bekezdésében meghatározott körbe tartozó személyt nem tud kiközvetíteni.

(4)[17] A támogatás az (1) bekezdésben meghatározott szervezet részére a (2) bekezdés c) pontjától eltérően is nyújtható, ha a közmunkaprogramban érintett önkormányzat(ok) jegyzőjének igazolása alapján a közmunkaprogram keretében foglalkoztatott rendelkezésre állási támogatásra jogosult személyek aránya azért nem éri el a (2) bekezdés c) pontja szerinti mértéket, mert a közmunkaprogramban érintett önkormányzat(ok) területén megfelelő létszámú ilyen személy nem áll rendelkezésre.

(5)[18][19] A (2) bekezdés f) pontja tekintetében nem minősül a közmunkaprogram megvalósításához más központi előirányzatból nyújtott támogatásnak a közmunkaprogramban foglalkoztatottak képzéséhez a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. tövény (a továbbiakban: Fktv.), és a foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerőpiaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról szóló külön jogszabály alapján nyújtott támogatás, valamint a közmunkaprogram révén megvalósuló beruházáshoz nyújtott olyan támogatás, amely nem a foglalkoztatáshoz kapcsolódik.

(6)[20] Az előirányzat legfeljebb 5 százaléka a közmunkaprogramok működési költségeinek biztosítására - különösen a pályázatok meghirdetésére, a monitoring rendszer működtetésére, a Közmunkatanács működésének biztosítására - használható fel.

3. § (1) A támogatás vissza nem térítendő formában nyújtható.

(2)[21] A támogatás a közmunkaprogramban foglalkoztatott személyek foglalkoztatásának a következő költségeire terjedhet ki:

a) munkabérre, valamint annak járulékaira,

b) a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló jogszabály szerint a munkaadót terhelő utazási költségekre,

c) munkaalkalmassági vizsgálat költségeire,

d) munkaruha és egyéni védőeszköz költségeire,

e) szállítás költségeire,

f) tárgyi eszköz beszerzési költségeire a támogatott foglalkoztatás közvetlen költségeinek legfeljebb 10%-os mértékéig,

g)[22] települési önkormányzat jogi személyiséggel rendelkező társulásának pályázata, vagy legalább 100 közmunkás foglalkoztatása esetén a program szervezési, irányítási költségeire az elnyert pályázati támogatási összeg legfeljebb 3%-os mértékéig.

(3)[23] Támogatás nyújtható a közmunkaprogram keretében az Fktv. szerint folytatott képzésnek a következő költségeire:

a) a képzést lebonyolító oktatók részére fizetett ellenérték és annak járulékai;

b) a jogszabályban meghatározott vizsga- és vizsgáztatási díj;

c) a képzés során felhasznált, a hallgatóknak véglegesen átadott tankönyvek, taneszközök díja;

d) az elméleti, gyakorlati képzés során felhasznált anyagok (energia) költsége;

e) amortizáció (használattal arányosan elszámolható) költsége;

f) egyéb, a képzés megszervezésével, lebonyolításával, értékelésével kapcsolatos költségek (bérleti díjak, rezsi-, posta- és adminisztrációs költségek), amelyek nem haladhatják meg a képzési költségek 20%-át.

(4)[24] A közmunkaprogram keretében folytatott képzést kizárólag olyan felnőttképzési intézmény végezheti, amely rendelkezik a külön jogszabályban meghatározott intézményakkreditációs tanúsítvánnyal. A támogatás mértéke nem haladhatja meg az adott képzés igazolt összköltségének teljes összegét.

4. § (1)[25] A közmunkaprogramok támogatása során a regionális munkaügyi központok illetékességi területét kell figyelembe venni.

(2)[26] Az előirányzatnak az egyes régiókban felhasználható keretét a társadalmi gazdasági szempontból elmaradott és a tartósan jelentkező munkanélküliséggel sújtott térségek besorolása alapján a szociális és munkaügyi miniszter határozza meg.

4/A. §[27] (1) A közmunkaprogramok előkészítése érdekében a Kormány Közmunkatanácsot (a továbbiakban: Tanács) hoz létre.

(2)[28] A Tanács a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, illetve a szociális és munkaügyi miniszter közmunkával kapcsolatos tevékenységét elősegítő, tanácsadó, véleményező, javaslattevő szerv.

(3) A Tanács

a)[29] feltárja a közmunkaprogramok révén eredményesen ellátható, az 1. § (2) bekezdésének a)-b) pontjában meghatározott feladatokat,

b) javaslatot tesz közmunkaprogramok indítására,

c) véleményezi a közmunkaprogramokra vonatkozó pályázati felhívásokat,

d) véleményezi a 7. § (1) bekezdése alapján kiírt, regionális kötöttségek nélküli, meghívásos pályázatra benyújtott pályázati anyagokat,

e) az érvényes, továbbá a pályázati kiírás feltételeinek megfelelő ajánlatok figyelembevételével döntési javaslatot készít a miniszter részére a 7. § (1) bekezdése szerinti pályázatok támogatására, a támogatás mértékére,

f) éves értékelést készít a közmunkaprogramok eredményeiről.

(4)[30] A Tanács elnökét a szociális és munkaügyi miniszter bízza meg, valamint hívja vissza.

(5)[31] A Tanács tagjai

a)[32] az egészségügyi miniszter, a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter, a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter, a környezetvédelmi és vízügyi miniszter, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter, az oktatási és kulturális miniszter, az önkormányzati miniszter, a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter és a pénzügyminiszter egy-egy képviselője,

b)[33] a szociális és munkaügyi miniszter három képviselője,

c)[34]

d)[35]

e)[36]

f)[37]

g)[38]

h)[39]

i)[40]

j)[41]

k) az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke.

4/B. §[42] (1) A Tanács akkor határozatképes, ha az ülésen tagjainak több, mint a fele jelen van.

(2) A Tanács döntéseit egyszerű többséggel hozza meg. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.

(3) A Tanács határozatképességének, valamint döntése érvényességének megállapítása során csak az érvényes, névre szóló írásbeli meghatalmazással rendelkező tagot, illetve ennek szavazatát lehet figyelembe venni.

(4)[43] A Tanács működésének szabályait - különösen az ülései gyakoriságára, összehívásának rendjére, a Tanács eljárására, döntéshozatalára, annak dokumentálására vonatkozó előírásokat - első ülésén ügyrendben határozza meg. Az ügyrend elfogadásához valamennyi tag kétharmadának egyetértése szükséges. A Közmunkatanács Ügyrendjét a szociális és munkaügyi miniszter hagyja jóvá.

(5)[44] A Tanács működésével kapcsolatos titkársági feladatokat a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott szervezeti egység látja el.

5. § (1) A közmunkaprogramok támogatása pályázati eljárás alapján történik.

(2)[45] A pályázatot

a) országosan a Szociális és Munkaügyi Minisztérium,

b) régiónként a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, vagy - a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Közmunka Tanácsának egyidejű tájékoztatásával - a regionális fejlesztési tanács

írhat ki.

(3) A pályázati kiírásnak tartalmaznia kell:

a) pályázat kiírásának célját,

b) a pályázaton történő részvétel feltételeit,

c) a pályázat keretében nyújtható támogatás forrását és mértékét,

d) a pályázat keretében, a régióban nyújtható támogatások összértékét,

e) a pályázó részéről rendelkezésre álló saját anyagi erő szükséges mértékét,

f) a közmunkaprogram megvalósulásának határidejét, a foglalkoztatási kötelezettség mértékére és időtartamára vonatkozó előírást,

g) a pályázat tartalmára vonatkozó előírásokat és az ahhoz szükséges mellékleteket,

h) a szerződésszegés jogkövetkezményeit, továbbá

i) a pályázat benyújtásának helyét és határidejét, a pályázatot elbíráló szerv megnevezését, a pályázat elbírálásának határidejét.

(4) A pályázati kiírást és a közmunkaprogramok támogatásáról szóló tájékoztatást a Magyar Közlöny Hivatalos Értesítőjében közzé kell tenni.

6. §[46] (1) A pályázatok elbírálásával kapcsolatos előkészítő, koordináló feladatokat országosan kiírt pályázatok esetében a Közmunka Tanács, regionális pályázatok esetében a regionális munkaügyi központok látják el. Ennek keretében

a) fogadják és - a szociális és munkaügyi miniszter által jóváhagyott bírálati szempontok alapján - minősítik a pályázatokat,

b) döntési javaslatot készítenek a szociális és munkaügyi miniszter, valamint a regionális fejlesztési tanács számára.

(2) A regionális fejlesztési tanács által kiírt pályázatok esetében a szociális és munkaügyi miniszter a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter véleményének kikérését követően hagyja jóvá a bírálati szempontokat.

(3) Abban az esetben, ha a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter részéről a szociális és munkaügyi miniszter megkeresésére 10 munkanapon belül nem érkezik válasz, úgy kell tekinteni, hogy a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a bírálati szempontokkal egyetért.

(4) A regionális pályázatot véleményezésre meg kell küldeni az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat, valamint a munkaügyi tanács részére.

7. §[47] (1)[48] A Kormány által kiemelten fontosnak ítélt, az 1. § (2) bekezdés a)-b) pontja szerinti feladatok közmunka révén történő ellátásának, valamint a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű települések foglalkoztatási helyzetének elősegítésére a szociális és munkaügyi miniszter központi keretet különít el, amelynek felhasználására regionális kötöttségek nélküli, meghívásos pályázat is kiírható.

(2) A Kormány által kiemelten fontosnak ítélt az 1. § (2) bekezdés a)-b) pontja szerinti feladatok közmunka révén történő ellátásának, valamint a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű települések foglalkoztatási helyzetének elősegítése céljából kiírt pályázat esetében az e rendeletben foglaltakat a következő eltérésekkel kell alkalmazni:[49]

a)[50] a pályázati eljárásban a szociális és munkaügyi miniszter a 2. § (2) bekezdésének b) és d) pontjaiban meghatározott feltételektől eltérhet,

b) a 6. § rendelkezéseit nem kell alkalmazni,

c)[51] a Szociális és Munkaügyi Minisztérium a 8. § (4) bekezdésben foglaltaktól eltérően - a pályázóknak a pályázat keretében bejelentett kérésére - utólagos elszámolási kötelezettség terhe mellett a dologi kiadásokra, valamint legfeljebb két havi munkabérre és közterheire támogatási előleget folyósíthat; a támogatási előlegről a 8. § (2) és (3) bekezdésben meghatározott megállapodásban kell rendelkezni,

d) a pályázati kiírásnak az 5. § (3) bekezdésében foglaltakon túlmenően tartalmaznia kell a támogatási előleg igénylésére, mértékére, folyósítási feltételeire, továbbá a céltól eltérő felhasználásának jogkövetkezményeire vonatkozó tájékoztatást.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben foglaltakat kell alkalmazni a megfelelő pályázatok híján vagy a megvalósítás hiányossága miatt az adott régióban fel nem használt támogatási előirányzat további felhasználására is.

8. § (1)[52] A Kormány a szociális és munkaügyi minisztert jelöli ki, hogy az országos közmunkaprogram támogatásáról döntést hozzon. A regionális közmunkaprogram támogatásáról a regionális fejlesztési tanács dönt. A regionális fejlesztési tanács a támogatás odaítéléséről tájékoztatja a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot.

(2)[53] A támogatásban részesülővel az (1) bekezdésben meghatározott határozat kézbesítését követő 15 napon belül a Szociális és Munkaügyi Minisztérium köt megállapodást.

(3) A közmunkaprogram támogatásáról szóló megállapodásban meg kell határozni a támogatás folyósításának feltételeit, időtartamát, továbbá a megállapodás megszegésének következményeit.

(4)[54] A támogatást a Szociális és Munkaügyi Minisztérium teljesítményarányosan utólag folyósítja.

9. § A támogatásban részesülő a 8. § (3) bekezdése szerinti megállapodásban meghatározott módon köteles a támogatást visszafizetni, ha abban, valamint az e jogszabályban, illetőleg a 8. § (1) bekezdésében meghatározott határozatban előírt feltételeket megszegi.

10. § (1)[55] A közmunkaprogram megvalósulását és a támogatás felhasználását a kormányzati ellenőrzési jogkörrel rendelkező szerveken kívül a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, illetőleg az általa megbízott szervezetek és személyek ellenőrzik.

(2)[56] A közmunkaprogramok támogatására az államháztartás működési rendjéről szóló 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet szabályait megfelelően alkalmazni kell.

11. §[57] Ez a rendelet a kihirdetését követő 5. napon lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 49/1999. (III. 26.) Korm. rendelethez[58]

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 284/2009. (XII. 11.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2010.01.01.

[2] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 1. § - a. Hatályos 2007.02.18.

[3] Módosította a 75/2009. (IV. 8.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontjának ba) alpontja. Hatályos 2009.04.11.

[4] A záró szöveget módosította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése b) pontja. Hatályos 2009.09.22.

[5] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[6] Hatályon kívül helyezte a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése a) pontja. Hatálytalan 2009.09.22.

[7] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[8] Módosította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 6. § (3) bekezdése. Hatályos 2009.09.22.

[9] Megállapította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.09.22.

[10] Beiktatta a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.09.22.

[11] Megállapította a 284/2009. (XII. 11.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 2010.01.01.

[12] Jelölését módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[13] Jelölését módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[14] Jelölését módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[15] Jelölését módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[16] Jelölését módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[17] Megállapította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2009.09.22.

[18] Számozását módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[19] Módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2008.08.07.

[20] Számozását módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2008.08.07.

[21] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[22] Módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése b) pontja. Hatályos 2008.08.07.

[23] Beiktatta a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[24] Beiktatta a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[25] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 4. § - a. Hatályos 2007.02.18.

[26] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése a) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[27] Beiktatta a 262/2002. (XII. 18.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.01.01.

[28] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése a)-b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[29] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[30] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése a) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[31] Megállapította a 16/2005. (I. 26.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 2005.01.31.

[32] Megállapította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 2009.09.22.

[33] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[34] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[35] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[36] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[37] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[38] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[39] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[40] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[41] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

[42] Beiktatta a 262/2002. (XII. 18.) Korm. rendelet 3. § -a. Hatályos 2003.01.01.

[43] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése a) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[44] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[45] Megállapította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2009.09.22.

[46] Megállapította a 200/2009. (IX. 17.) Korm. rendelet 4. §-a. Hatályos 2009.09.22.

[47] Megállapította a 249/2002. (XI. 28.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatályos 2002.12.01.

[48] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 7. § (1) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[49] Megállapította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 7. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.02.18.

[50] Módosította a 199/2008. (VIII. 4.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése c) pontja. Hatályos 2008.08.07.

[51] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[52] Megállapította a 284/2009. (XII. 11.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2010.01.01.

[53] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[54] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[55] Módosította a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (3) bekezdése b) pontja. Hatályos 2007.02.18.

[56] Módosította a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 244. § i) pontja. Hatályos 2010.01.01.

[57] Módosította a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1240. pontja. Hatályos 2008.05.16.

[58] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (II. 13.) Korm. rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2007.02.18.

Tartalomjegyzék