31/2000. (VI. 26.) FVM rendelet
az erdőről és az erdő védelméről szóló 1996. évi LIV. törvény végrehajtásának szabályairól szóló 29/1997. (IV. 30.) FM rendelet módosításáról
Az erdőről és az erdő védelméről szóló 1996. évi LIV. törvény (a továbbiakban: tv.) 106. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a többször módosított 29/1997. (IV. 30.) FM rendeletet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosítom:
1. § Az R. 2. §-ának (1)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A tv. alkalmazásában üzem-, major-, valamint tanyafásításnak minősül:
a) a gyárak, üzemek és egyéb ipari létesítmények bekerített területén levő, erdei fafajokkal ötven százalékot meghaladó mértékben fedett, egy hektárnál kisebb terület vagy a fák tőnél mért távolsága szerint a húsz méternél nem szélesebb terület, fasor;
b) a majorokhoz tartozó bekerített területen levő erdei fafajokkal ötven százalékot meghaladó mértékben fedett, egy hektárnál kisebb terület vagy a fák tőnél mért távolsága szerint a húsz méternél nem szélesebb terület, fasor;
c) a tanyák területéhez csatlakozó, erdei fafajokkal ötven százalékot meghaladó mértékben fedett egy hektárnál kisebb terület vagy a fák tőnél mért távolsága szerint a húsz méternél nem szélesebb terület, fasor.
(2) Erdőtömbön kívülinek kell tekinteni azokat az önálló földrészletként vagy alrészletként nyilvántartott karácsonyfa, díszítőgally, vadgyümölcs és vessző termelését szolgáló területeket, melyek kerületük ötven százalékát meg nem haladó mértékében erdőterülettel határosak, és rendeltetésszerű használatukhoz az erdőterületen való áthaladásra nincs szükség.
(3) Út, vasút, valamint egyéb műszaki létesítmény tartozékának kell tekinteni azt az erdei fafajokkal ötven százalékot meghaladó mértékben fedett, egy hektárnál kisebb területet, vagy a fák tőnél mért távolsága szerint a húsz méternél nem szélesebb faállománnyal borított területet és fasort, amely az adott létesítménnyel azonos földrészleten van vagy annak rendeltetésszerű használatához, megóvásához szükséges, illetve azt elősegíti.
(4) Zátonynak kell tekinteni a folyó medrében keletkezett, időszakosan vízzel borított egy hektárnál kisebb földterületet.
(5) Patakot, csatornát szegélyező fásításnak kell tekinteni az erdei fafajokkal ötven százalékot meghaladó mértékben fedett, egy hektárnál kisebb területet vagy a fák tőnél mért távolsága szerint a húsz méternél nem szélesebb területet és fasort, amely az adott vízfolyással azonos földrészleten van."
2. § Az R. 3. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Erdőnek kell tekinteni azt a tv. 5. §-ában meghatározott feltételeknek megfelelő életközösséget
a) melynek faállományát ötven százalékot meghaladó mértékben az 1. számú mellékletben felsorolt fafajok (a továbbiakban: erdei fafajok) vagy azok természetes hibridjei alkotják, és a faállomány a talajt ötven százalékot meghaladó mértékben fedi, valamint
b) amely a talajt legalább harminc százalékos mértékben takaró, erdei fafajokból vagy azok természetes hibridjeiből és cserjékből áll, és a legfontosabb szerepe a talaj és a természetes élővilág védelme."
3. § . Az R. 5. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A fásításra vonatkozó szabályokat - az erdőterület igénybevételének és művelési ága megváltoztatásának szabályai kivételével - azokra az erdőterületekre kell alkalmazni, amelyek ötezer négyzetméternél kisebb kiterjedésűek és más erdőterülettel nem érintkeznek, valamint azokra a erdőterületekre, amelyek a termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény hatálybalépéséig zártkertnek minősültek."
4. § Az R. 6. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Erdőgazdálkodási tevékenységet közvetlenül szolgáló földterületnek minősül, művelési ágától függetlenül, az erdőterülettel körülzárt vagy kerületének ötven százalékát meghaladó mértékben erdőterülettel határolt)
"b) erdei tisztás és cserjés,"
5. § Az R. 7. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Védett erdőterületen az erdészeti létesítmény építéséhez, korszerűsítéséhez, értéknövelő felújításához, használatba vételéhez, megszüntetéséhez be kell szerezni a természetvédelmi hatóság szakhatósági hozzájárulását is."
6. § Az R. 10. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az erdészeti magánút tervezésének, valamint az erdészeti hatósági engedély kiadásának feltételeit a 9. számú melléklet tartalmazza."
7. § Az R. 11. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"11. § Az erdészeti tervezési körzeteket, illetve a körzeteket alkotó helységek jegyzékét a 2. számú melléklet tartalmazza."
8. § Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"12. § A körzeti erdőterv készítése során a földrészlethatárok közül az egyes erdőgazdálkodók erdőterületének terepen állandósított vagy természetben fellelhető határvonalát egyúttal erdőrészlethatárnak kell tekinteni."
9. § (1) Az R. 13. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Ha az erdőgazdálkodó nem csak a székhelye szerinti erdészeti hatóság illetékességi területén folytat erdőgazdálkodást, a többi, általa használt erdőterület fekvése szerint illetékes erdészeti hatóságnál is kérnie kell a nyilvántartásba vételét."
(2) Az R. 13. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Erdészeti igazgatási szempontból természetben összefüggőnek kell tekinteni azt az erdőterületet, amelyet a település közigazgatási határa, az erdőgazdálkodás célját közvetlenül nem szolgáló más művelési ágú terület, közút, vasút, folyó vagy más, művelés alól kivett földrészlet nem szakít meg."
10. § (1) Az R. 14. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A tv. 13. § (4) bekezdésében meghatározott társult erdőgazdálkodói tevékenységet az erdészeti hatóság az alábbi feltételek esetén köteles előírni:]
"b) ha a természetben összefüggő erdőterület több földrészletből áll és az egyes földrészletek tulajdonosai - tulajdonrészük szerint számítva - többségükben azonosak."
(2) Az R. 14. §-ának (2)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Ha a természetben összefüggő erdő több földrészletből áll és az egyes földrészletek tulajdonosai többségükben nem azonosak, a társult erdőgazdálkodást a több földrészletre vonatkozóan abban az esetben lehet előírni, ha
a) a földrészletek határai, valamint az erdőrészletek határai nem esnek egybe, vagy
b) az egyes földrészletek közúton való megközelítése nem biztosított.
(3) A (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben az egyes földrészletek tulajdonosai a földrészlet határral való egyezőség megteremtése érdekében a 94. §-ban foglaltak szerint kérhetik az erdészeti hatóságtól az erdőrészletek határának az üzemtervezés során történő megváltoztatását."
(3) Az R. 14. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:
"(5) A tv. 13. § (4) bekezdésének b) pontja alkalmazásában a tulajdonosoknak az erdő védelmével, valamint fenntartásával kapcsolatos kötelezettségei különösen:
a) az erdő őrzéséről,
b) a károsító hatások és a káros tevékenységek elleni védekezésről,
c) a bekövetkezett károsítások megszüntetéséről és hatásainak felszámolásáról, valamint
d) az erdő szakszerű felújításáról és neveléséről való gondoskodás."
11. § (1) Az R. 15. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az erdőterület erdőbirtokossági társulat használatába adása külön jogszabályban meghatározott módon, más erdőgazdálkodó használatába, haszonbérletébe adása és az erdőgazdálkodó megbízása pedig írásba foglalt szerződés szerint történik."
(2) Az R. 15. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A szerződésben fel kell tüntetni az erdőterület ingatlan-nyilvántartási adatait."
12. § Az R. 16. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"16. § Egyéni erdőgazdálkodó az, aki a kizárólagos tulajdonában, haszonélvezetében vagy vagyonkezelésében levő és az erdészeti hatóság által önálló erdőgazdálkodásra alkalmasnak minősített erdőterületen maga gazdálkodik."
13. § Az R. 17. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"17. § Az erdőgazdálkodónak - ha nem azonos az erdő tulajdonosával - az erdő elsődleges és további rendeltetésének megváltoztatására, és az erdőterület igénybevételére vonatkozó kérelméhez csatolnia kell a tulajdonos hozzájárulását."
14. § Az R. 18. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"18. § Az erdőgazdálkodó - a tv. 14. § (1) bekezdésének f) pontjában meghatározott erdőgazdálkodási feladatok ellátása érdekében - köteles az erdejének külső és belső határvonalai főbb töréspontjaira jól látható és időtálló határjeleket elhelyezni, ezek fenntartásáról, megsemmisülésük esetén pótlásukról gondoskodni."
15. § Az R. 19. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A kijelölés alapján végzett erdőgazdálkodási tevékenység esetén a kijelölt erdőgazdálkodó részére az állam - külön jogszabályban meghatározott módon és mértékben - támogatást nyújt."
16. § Az R. 28. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Ha a tv. hatálybalépése előtt készített üzemterv megújítása az erdőtervezési ütemterv alapján nem biztosítható, az erdészeti hatóság az üzemterv lejártának időpontját a körzeti erdőterv kiadásának időpontjáig határozattal meghosszabbítja."
17. § Az R. 32. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A miniszter jóváhagyási záradék aláírásával megállapítja a körzeti erdőtervet és dönt annak kiadásáról. Ha a zárójegyzőkönyvet véleményeltéréssel terjesztik fel, a miniszter a döntését a tv. 24. §-a (4) bekezdésében foglaltak figyelembevételével hozza meg."
18. § Az R. 35. §-a helyébe következő rendelkezés lép:
"35. § (1) Az egyes erdőgazdálkodók üzemtervét körzetenként három példányban kell elkészíteni, s annak egy példányát az erdőgazdálkodó, további két példányát a Szolgálat kapja.
(2) Az üzemterv készítése során el kell végezni az ingatlan-nyilvántartással való összevetést. Az esetleges eltérések rendezéséről az erdőtulajdonos, vagy felhatalmazása birtokában az erdőgazdálkodó köteles gondoskodni."
19. § Az R. 36. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az erdőgazdálkodó nyilatkozhat arra nézve, hogy a körzeti erdőtervnek a területére vonatkozó részét minden vonatkozásban elfogadja, és a Szolgálattól kérheti annak üzemtervként vagy egyszerűsített üzemtervként való kiadását."
20. § Az R. 39. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Ha az üzemtervbe felvett erdőterület egy része az üzemtervi időszakon belül más erdőgazdálkodó használatába kerül, a Szolgálat az érintett részről az erdőgazdálkodó kérésére térítés ellenében hitelesített kivonatot ad. A kivonat - kérelemre - az átvevő erdőgazdálkodó üzemtervével egybeszerkeszthető."
21. § (1) Az R. 42. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az üzemtervtől eltérő gazdálkodás engedélyezéséről az erdőgazdálkodó kérelmére az erdészeti hatóság külön eljárás keretében, az érintett szakhatóság bevonásával az éves gazdálkodási terv engedélyezését megelőzően dönt."
(2) Az R. 42. §-a a következő új (2) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a (2) bekezdés jelölése (3) bekezdésre változik:
"(2) A kérelmet az Erdőrendezési Útmutató (a továbbiakban: Útmutató) szerinti formanyomtatvány felhasználásával, vagy annak megfelelő tartalmi és formai követelmények szerint, az éves erdőgazdálkodási tervvel azonos példányszámban kell benyújtani."
22. § (1) Az R. 43. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Éves erdőgazdálkodási tervet szakirányú közép- vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező szakember készíthet.
(2) Az éves erdőgazdálkodási tervet az Útmutató szerinti nyomtatvány felhasználásával, vagy annak megfelelő tartalmi és formai követelmények szerint kell elkészíteni. A tervet az éves gazdálkodási tevékenység megkezdésének tervezett vagy szükséges időpontját legalább 30, a szakhatóság vagy a Honvédelmi Minisztérium hozzájárulását igénylő esetben legalább 45 nappal megelőzően, védett természeti terület esetén négy, egyébként pedig három példányban kell az erdészeti hatósághoz benyújtani. Az éves erdőgazdálkodási tervet az erdőgazdálkodón vagy képviselőjén kívül a tervezőnek és a végrehajtásért felelős szakembernek (szakszemélyzet) is alá kell írnia.
(3) Az erdőrészlet részterületére vonatkozó éves erdőgazdálkodási tervhez az Erdőrendezési Szabályzatban foglaltak szerint vázrajzot kell csatolni a részterület feltüntetésével az üzemtervi térkép alapján."
(2) Az R. 43. §-ának (5)-(8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) Az éves erdőgazdálkodási terv felülvizsgálata során az erdészeti hatóság jogosult megvizsgálni, hogy a feladatok és haszonvételek ütemezése az üzemtervi időszakon belül megfelel-e a tv. 2. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek.
(6) Ha az éves erdőgazdálkodási terv az (1)-(3) és (5) bekezdésben foglaltaknak nem felel meg, az erdészeti hatóság a terv jóváhagyását megtagadja, és a haszonvételek gyakorlását nem engedélyezi.
(7) Az éves erdőgazdálkodási terv teljes vagy részbeni jóváhagyásáról és a munkák végrehajtásának engedélyezéséről a tv. 29. §-ának (3) bekezdésében foglaltak figyelembevételével az erdészeti hatóság határozatban dönt. A jóváhagyási záradékkal ellátott terv egy példányát visszaküldi az erdőgazdálkodónak.
(8) Ha a jóváhagyott éves erdőgazdálkodási tervet év közben meg kell változtatni, a változást az éves erdőgazdálkodási terv készítésével azonos formai követelmények szerint kell megtervezni, és jóváhagyására az éves erdőgazdálkodási tervre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni."
(3) Az R. 43. §-a a következő (10) bekezdéssel egészül ki:
"(10) Az erdőgazdálkodó személyében történt változás jóváhagyása esetén az erdészeti hatóság az éves erdőgazdálkodási tervet záradékolja."
23. § Az R. 44. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:
"44. § (1) Az erdőszerkezet-átalakítást az éves erdőgazdálkodási tervben kell megtervezni, és az érintett erdőrészleteknél a szerkezetátalakítás tényét fel kell tüntetni.
(2) Az erdőszerkezet-átalakítás tervezése esetén az éves erdőgazdálkodási terven kívül be kell nyújtani a külön jogszabály szerinti állami támogatás igényléséhez szükséges költségvetést az abban előírt határidőig és formában."
24. § Az R. 51. §-a (2) bekezdésének b)-c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Az erdőtelepítési kivitelezési tervnek tartalmaznia kell:)
"b) az erdőtelepítéssel érintett terület ingatlan-nyilvántartási adatait és az ingatlan-nyilvántartási térkép kivonatos másolatát,
c) a körzeti erdőterv térképkivonatát, amelyen fel kell tüntetni a telepítendő területet és a talajmintavételek helyét,"
25. § Az R. 52. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"52. § Az erdőtelepítés első kiviteli, pótlási és ápolási munkáit az erdőgazdálkodónak az éves erdőgazdálkodási tervében kell megtervezni, és arra a külön jogszabályban meghatározottak szerint költségvetést kell benyújtani."
26. § (1) Az R. 53. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép.
"(1) Fásítás telepítésének tervezése esetén a tv. 36. és 37. §-ában meghatározott tervet csak állami támogatás igénylése esetén kell az erdészeti hatósághoz benyújtani. A terv tartalmi és formai követelményeit az Útmutató tartalmazza."
(2) Az R. 53. §-a (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Védett területen történő fásítás telepítésének feltételeiről külön jogszabály rendelkezik."
27. § Az R. 54. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"54. § (1) Az erdészeti hatóság a tv. 38. §-ának (1) bekezdése szerinti fennmaradási engedély kiadását feltételekhez kötheti, egyúttal a természetben bekövetkezett művelésiág-változásról tájékoztatja a földhivatalt.
(2) Az erdészeti hatóság a tv. 38. §-ának (2) bekezdése alapján hozott határozatában határidő megállapításával dönt az erdőtelepítés felszámolásáról. Ha a kötelezett a felszámolásnak határidőre nem tesz eleget, az erdőtelepítés felszámolását az erdészeti hatóság a kötelezett költségére elvégezteti."
28. § Az R. 55. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"55. § Az erdőtelepítés első kivitelének végrehajtása után az erdőgazdálkodó az erdő művelési ágának megváltoztatásához szükséges, az erdészeti hatóság által záradékolt adatokat a külön jogszabályban meghatározott tartalommal és határidőig köteles megküldeni az illetékes földhivatal részére."
29. § (1) Az R. 57. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A faállomány tarvágását vagy kipusztulását követően
a) a mesterséges erdősítést a tárgyév végétől számított második, a síkvidéki erdőterület mezőgazdasági előhasználata esetén a harmadik év május 31-ig el kell végezni;
b) a sarjadztatás sikerességét a tarvágást követő második évben az erdősítések műszaki átvételéig kell biztosítani;
c) sarjadztatással-az erdészeti hatóságnak a tv. 17. §-a (2) bekezdésének a) pontjában részletezett elsődleges rendeltetésű területekre hozott eltérő döntése kivételével - az éger, az akác és a hazai nyár fafajú erdőterületek újíthatók fel. Az éger felújítása tuskó sarjadztatással, míg az akác és a hazai nyár gyökér sarjadztatással történhet."
(2) Az R. 57. §-ának (4)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A tarvágást vagy a faállomány pusztulását követően a kocsánytalan tölgy, kocsányos tölgy és bükk főfafajú erdősítést tíz, fenyő és az egyéb kemény lombos főfafajú erdősítést nyolc, az akác és a lágy lombos főfafajú erdősítést hat év alatt be kell fejezni. Az erdészeti hatóság által engedélyezett sarjról történő felújításokat legkésőbb a tarvágást követő ötödik évben kell befejezni.
(5) Magról történő természetes felújítás esetén a kocsánytalan tölgy, kocsányos tölgy és bükk főfafajú erdőfelújítást a végvágás utáni nyolcadik, a többi fafaj esetében a hatodik évben be kell fejezni.
(6) Az erdősítésekben az erdőgazdálkodónak fel nem róható okból bekövetkezett, jelentősebb - különösen árvíz, belvíz, továbbá honvédelmi, határrendészeti és nemzetbiztonsági célú korlátozás miatt - káros hatás esetén az erdészeti hatóság az (1)-(5) bekezdésben megállapított határidőket indokolt mértékben módosíthatja."
30. § Az R. 59. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Védett természeti területen lévő fásításból való fakitermelés feltételeiről külön jogszabály rendelkezik."
31. § Az R. 75. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az erdőgazdálkodó az előrejelzés és saját megfigyelési adatai ismeretében, a rendes gazdálkodás körében köteles a várható káros hatásokra felkészülni, a szükséges megelőző intézkedéseket megtenni, és ezt az erdészeti hatóságnak haladéktalanul bejelenteni."
32. § (1) Az R. 80. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Fásításban az Útmutató szerinti tartalommal és formában történő bejelentés alapján végezhető fakitermelés. A fakitermelés tervezett időpontját legalább harminc nappal megelőzően be kell jelenteni az erdészeti hatóságnak."
(2) Az R. 80. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A faültetvényből történő fakitermelést az Útmutató szerinti tartalommal és formában kell bejelenteni. A bejelentés elmulasztása esetén az erdészeti hatósági eljárás során felmerült költség az erdőgazdálkodót terheli."
33. § Az R. 81. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A tisztítóvágás célja a kedvező állományszerkezet rendeltetésszerű kialakítása, ezen belül az elegyarány szabályozása. A munka során a beteg, sérült, elhaló egyedeket el kell távolítani."
34. § Az R. 83. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A fakitermelést a tv. 61. §-ának (4) bekezdése alapján akkor lehet korlátozni vagy megtiltani, ha az erdőgazdálkodó
a) az erdőfenntartási járulék vagy erdőgazdálkodási bírságfizetési kötelezettségét határidőre nem teljesítette;
b) a szakszerű és tartamos erdőgazdálkodást jelentősen veszélyeztető engedély nélküli, engedélytől eltérő vagy szakszerűtlen fakitermelést végzett;
c) az erdőfelújítási kötelezettségét a rendeletben megállapított határidőre neki felróható okból nem teljesítette;
d) az erdészeti hatóság által elrendelt erdővédelmi munkákat nem végezte el."
35. § Az R. 90. §-a a következő (1)-(2) bekezdésekkel egészül ki, egyidejűleg (1)-(2) bekezdések jelölése (3)-(4) bekezdésre változik:
"(1) Az erdőfelújítás és erdőnevelés normatív támogatásának befejezett értéke alatt az erdőfelújítás befejezéséig, majd az ezt követő egyszeri ápolásra igényelhető normatív támogatások együttes összegét kell figyelembe venni, az igénybevétel évében érvényes összeggel.
(2) Az erdőgazdálkodási tevékenységet közvetlenül szolgáló földterület igénybevétele esetén a tv. 70. §-ának (4) bekezdése szerinti újraerdősítési költséget a termőhelyi adottságoknak megfelelően választható őshonos faállomány figyelembevételével kell megállapítani."
36. § Az R. 91. §-a a következő (1) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a § eredeti szövege (2) bekezdésre változik:
"(1) Az erdőterület rendeltetésszerű használatát akadályozó és öt évet meghaladó igénybevétele esetén kérelemre az újraerdősítési költség megfizetése is előírható."
37. § Az R. 93. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Azt a nem erdő művelési ágban nyilvántartott földrészletet vagy alrészletet, amelyet az ingatlan-nyilvántartás szerinti művelési ágban már nem hasznosítanak, és a faállományának fedettsége az ötven százalékot eléri vagy meghaladja, erdőterületnek kell minősíteni. A földhivatal a terület művelési ágát - az erdészeti hatóság szakhatósági hozzájárulása vagy megkeresése alapján, illetve védett természeti területen a természetvédelmi hatóság egyetértésével - az ingatlan-nyilvántartásban erdőművelési ágra változtatja."
38. § Az R. 94. §-a a következő (1) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a § eredeti szövege (2) bekezdésre változik:
"(1) Az erdőterület két vagy több földrészletre történő megosztásához az erdészeti hatóság előzetes szakhatósági hozzájárulását az érdekelt ingatlan-nyilvántartási átvezetésre alkalmas méretarányú megosztási vázrajz, illetve helyszínrajz és a tulajdoni lap hiteles másolata benyújtásával kérelmezi az erdészeti szakhatóságtól."
39. § Az R. 102. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a (3) bekezdés jelölése (4) bekezdésre változik:
"(3) A koruk szerint növedékfokozó gyérítésre vagy véghasználatra tervezhető állományokban az erdőterület igénybevételével járó, véghasználati jellegű egyéb termelés az erdőfenntartási járulék fizetési kötelezettség szempontjából véghasználatnak minősül."
40. § (1) Az R. 103. §-ának (3)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Ha az erdőgazdálkodó az erdejében szakszerűen és legfeljebb száz köbmétert meg nem haladó mértékben végrehajtott fakitermelésre hatósági jóváhagyást nem kért, vagy az engedélyezett mértéket túllépte, kérelmezheti erdőgazdálkodási tervének pótlólagos benyújtásával az erdőgazdálkodási bírság kiszabása alóli mentesítését. Az erdészeti hatóság a felmentést az erdőgazdálkodási terv jóváhagyásával egyidejűleg és a minisztérium állásfoglalásának figyelembevételével engedélyezheti. Ez esetben az erdőgazdálkodó a kitermelt faanyag után erdőfenntartási járulékot köteles fizetni.
(4) A tv. 102. §-a (1) bekezdésének a) és b) pontja szerinti engedélytől eltérő fakitermelés esetén a bírság alapjául szolgáló bruttó fatérfogat mennyiségét a körzeti erdőterv adatai alapulvételével vagy indokolt esetben helyszíni felmérés alapján az erdészeti hatóság állapítja meg."
(2) Az R. 103. §-a következő (8) bekezdéssel egészül ki:
"(8) A tv. 102. §-a (1) bekezdésének a), c), e) és f) pontja alkalmazásában a természetben összefüggő erdőterület tulajdonosai erdőgazdálkodó hiányában kötelezettségeikért egyetemleges felelősséggel tartoznak, ezért az erdőgazdálkodási bírság megfizetésére az erdészeti hatóság a tulajdonosokat egyetemlegesen kötelezi."
41. § Az R. 104. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"104. § Az erdőfelújításra az e rendelet 57. §-ában foglaltak szerint megállapított határidő túllépése esetén az erdőgazdálkodási bírság számításánál a területi adatokat a következő a)-d) pontban foglaltak szerint kell figyelembe venni:
a) az e rendelet 57. §-ának (1) bekezdésében megállapított határidő túllépése esetén a bírság alapja a be nem erdősített vagy szakszerűen nem sarjadztatott terület nagysága;
b) az e rendelet 57. §-ának (2) bekezdésében megállapított határidő túllépése (sikeresség elmaradása) esetén a bírság alapja a felújítási kötelezettség alatt álló terület és a sikeresen erdősült terület különbözete;
c) az e rendelet 57. §-ának (3) bekezdésében meghatározott feltétel nem teljesítése esetén a bírság alapja a kötelezettség alatt álló terület és a sikeresen erdősült (az újulat és az esetleg azt kiegészítő mesterséges erdősítés által fedett) terület különbözete;
d) az 57. §-a (4) és (5) bekezdésében az erdőfelújítás befejezésére megállapított határidő túllépése esetén a bírság alapja a be nem fejezett (folyamatos) erdőfelújítási kötelezettség alatt álló terület nagysága."
42. § Az R. 1. és 7. számú melléklete e rendelet 1. és 2. számú melléklete szerint módosul.
43. § Az R. 2. számú mellékletének helyébe e rendelet 3. számú melléklete lép.
44. § Az R. kiegészül - e rendelet 4. számú melléklete szerinti - új 9. számú melléklettel.
45. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti:
a) az R. 6. §-ának (3) bekezdése, 14. §-ának (2) bekezdés c.) pontja, 20. §-ának (3) bekezdése, 43. §-ának (4) bekezdése, 51. §-ának (5) bekezdése, 77. §-ának (2) bekezdése, 80. §-ának (3)-(4) bekezdései, 108. §-ának (4) bekezdése, 1. számú mellékletének jegyzékében a "Rhamnus catharticus - varjútövisbenge" kifejezés, valamint a 3-6. számú mellékletei;
b) az erdőről és a vadgazdálkodásról szóló 1961. évi VII. törvény és a végrehajtásáról szóló 73/1981. (XII. 29.) MT rendelet végrehajtására kiadott 27/1981. (XII. 29.) MÉM rendelet , valamint az azt módosító
c) 9/1987. (IX. 1.) MÉM rendelet.
Dr. Torgyán József s. k.,
földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter
1. számú melléklet a 31/2000. (VI. 26.) FVM rendelethez
Az R. 1. számú melléklete a következő kifejezésekkel egészül ki:
(Az erdei fafajok jegyzéke)
[A) LOMBOS FAFAJOK]
"Elaeagnus angustifolia keskenylevelű ezüstfa",
[B) TŰLEVELŰ FAFAJOK]
"Juniperus communis közönséges boróka,
Taxus baccata tiszafa".
2. számú melléklet a 31/2000. (VI. 26.) FVM rendelethez
1. Az R. 7. számú mellékletének I. 6. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Az Erdészeti Szolgálati Szabályzat)
(I. Az erdészeti igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyek alkalmazásával összefüggő erdészeti szolgálati szabályok)
(Erdészegyenruha és felszerelés)
"6. Az erdészeti igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyeket, munkakörüknek megfelelően megilleti az erdész hagyományoknak megfelelő egyenruha, illetőleg munkaruha viselésének és használatának joga. A közszolgálati jogviszonyban álló személyek, valamint az erdészeti munkák szakirányítását és az erdő (erdővagyon) őrzését ellátó erdészeti szakszemélyzet tagja által viselhető erdészegyenruha és annak kiegészítői leírását, valamint használatának személyi feltételeit a II. 21-22. pont tartalmazza."
2. Az R. 7. számú mellékletének II. 8.1. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[II. Az erdészeti munkák szakirányítását, az erdő (erdővagyon) őrzését ellátó erdészeti szakszemélyzet tagja igénybevételével összefüggő erdészeti szolgálati szabályok]
(A foglalkoztatás, megbízás személyi feltételei)
"8.1. a) Az erdészeti munkák szakirányítását végző szakszemélyzet tagja (erdész) esküjének szövege:
"Én ...................... esküszöm, hogy a rám bízott erdőterületeken, fásításokban az erdészek számára a Szolgálati Szabályzatban meghatározott feladatokat lelkiismeretesen és pontosan teljesítem, az erdőgazdálkodási tevékenység szakszerű folytatásáról munkakörömnek (megbízásomnak) megfelelően gondoskodom. Az erdőgazdálkodás érdekeit sértő cselekmények és egyéb károkozások megelőzésére, valamint a károkozók felelősségre vonására a szükséges intézkedést késedelem nélkül megteszem. A törvényes rendelkezéseket megtartom, és az irányításomra bízott személyekkel megtartatom. Összes ténykedésem során mindenkor a rendelkezések szigorú megtartásával, pártatlanul és igazságosan járok el, a rám ruházott jogokkal vissza nem élek."
b) Az erdészt irányító szakszemélyzet tagja esküjének szövege:
"Én .........................esküszöm, hogy a munkakörömnél fogva vezetésemre és irányításomra bízott erdészek és erdőőrök erdőőrzési, erdővédelmi és gazdálkodási munkáját a legjobb tudásom szerint megszervezem, és feladataik végrehajtását elősegítem. A törvényes rendelkezéseket megtartom, és az irányításomra bízott dolgozókkal megtartatom. A Szolgálati Szabályzatban az erdészek számára meghatározott feladatok végrehajtását rendszeresen ellenőrzöm és a mulasztást elkövetők felelősségre vonása iránt haladéktalanul intézkedem. Az erdőgazdálkodás érdekeit sértő cselekmények és egyéb károkozások megelőzésére, valamint a károkozók felelősségre vonására a szükséges intézkedést késedelem nélkül megteszem. Összes ténykedésem során mindenkor a rendelkezések szigorú megtartásával, pártatlanul és igazságosan járok el, a rám ruházott jogokkal vissza nem élek."
3. Az R. 7. számú mellékletének 8.2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"8.2. Az erdő őrzésével megbízott erdészeti szakszemélyzet tagja (erdőőr) esküjének szövege:
"Én....................esküszöm, hogy a rám bízott erdőkre, fásításokra az azokban lévő erdészeti létesítményekre lelkiismeretesen vigyázok. Feladataimat a jogszabályok rendelkezéseinek, a munkáltatómtól (megbízómtól) kapott utasításoknak és szakmai szabályoknak megfelelően teljesítem. Az erdőt veszélyeztető és károsító cselekmények és károkozások megelőzésére a szükséges intézkedéseket megteszem. Mindazokkal a személyekkel szemben, akik az erdőt károsítják vagy veszélyeztetik, késedelem nélkül eljárok. A rám ruházott jogokkal vissza nem élek."
Az erdész és erdőőr feladatait ellátó szakszemélyzet tagja köteles e pontban és a 8.1. a) pontban meghatározott szövegű esküt egyaránt letenni."
4. Az R. 7. számú mellékletének II. 18. a) pontjának bevezető szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:
(Erdészegyenruha és felszerelés)
"18. Az erdészeti szakszemélyzet tagja jogosult az erdészhagyományoknak megfelelő egyenruha, illetve munkaruha és védőruha viselésére, illetve használatára, amelyet a foglalkoztató vagy megbízó köteles biztosítani. Az erdészeti szakszemélyzet tagjai az erdészeti igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyekkel azonos formájú egyenruha viselésére jogosult, amelynek kiegészítői egymástól eltérőek.
a) Az erdészegyenruha összetétele és kihordási ideje a következő:"
5. Az R. 7. számú melléklete új II. 21-22. ponttal egészül ki, egyidejűleg a III. Vegyes rendelkezések 21-22. pont számozása 23-24. pontra változik:
(Erdészegyenruha és felszerelés)
"21. Az erdészegyenruha leírása a következő:
a) Ünnepi öltöny
- Zakó: állógalléros (2,5 cm), sötétebb zöld alapszín, poliészterrel kevert gyapjúszövet, zsebfedő nélküli 3 db rejtett zseb, bal oldalon felső zseb, két oldalzseb, a zsebek paszpólozása 0,5 cm világosabb zöld szövetből varrott. Két gombos, enyhén karcsúsított, egyenes-sima szabású háttal. A zakó szövetével színben harmonizáló poliészter béléssel és csont utánzatú gombbal ellátott. A hajtókán rávarrott erdész csillag van.
- Pantalló: hagyományos pantalló fazonú, felhajtó nélküli, egy bőség hajtással, 2 svéd zsebbel és 1 farzsebbel ellátott.
b) Nyári ruha, nyári öltöny
- Zakó: sötétebb olajzöld, farmervászon, angol fazon. Rávarrott 4 külső zsebbel - legombolható zsebfedővel - ellátott. A zakó 3 gombos, hátrésze sima és bélés nélküli, a gomb zöld műanyagból készült.
- Pantalló: anyaga a zakóval azonos, felhajtó nélküli, 2 db svéd zsebbel és 1 db farzsebbel ellátott. Jobb oldalon oldalzseb és tőrzseb.
- Térdnadrág: anyaga a zakóval azonos.
- Dzseki: olajzöld farmervászon, bélés nélkül. Derék alá érő, kétoldalt gumírozott, elöl gombbal és cipzárral záródó, csuklóban gombolt. 4 db rávarrott zsebbel, gombos, szögletes zsebfedővel ellátott.
c) Posztóöltöny, téli öltöny
- Zakó: kevert vastagabb sötétzöld gyapjúszövet. A nyári öltönnyel azonos fazonú, bélelt 1 db belső zsebbel ellátott.
- Pantalló: anyaga a téli zakóval, szabása pedig a nyári pantallóval megegyezik.
- Dzseki: a nyári dzsekivel azonos fazonú, bélelt 1 db belső zsebbel ellátott.
d) Bélelhető kabát
Combközépig érő, elöl 2 sima rejtett mellzsebbel, alul 2 db rátett, gombolható zsebfedős dupla zsebbel, amely oldalról is használható. Eleje derékrészben zsinórral szorított, húzott, pánttal és gombbal záródik. Ujja bevarrott, ejtett vállú, gombolható kézelővel. A kabát gallérja fekvő, a hátrésze sima. A zsebek alul legombolhatók. A bélése kivehető műszőrme béléssel vagy steppelt selyem béléssel ellátott.
e) Tartozékok
- Ing: középzöld, rávarrott, legombolható 2 db zsebbel, vállpánt nélkül. Apró csontgombbal ellátott. Ünnepi öltönynél az ing fehér, esetleg krémszínű.
- Zokni: zöld
- Nyakkendő: zöld, finom motívumú erdész csillaggal
- Kalap: zöld, hagyományos-zsinóros, rávarrott erdész csillaggal. "Frankónia-erdész" 02. Gyapjú, hunting, fonott zsinórral díszített
- Téli sapka: zöld, felhajtós
- Sál: zöld
- Gumicsizma: zöld
- Cipő, bakancs: barna.
22. Az erdészegyenruha kiegészítője a szövetén elhelyezett kiegészítő, a személy végzettségére, munkakörére, illetve erdészeti szolgálati működésére utaló jelzés. Az erdészegyenruhát a jogosult nyugdíjazását követően is viselheti a kiegészítők nélkül.
22.1. Az erdészeti igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyek végzettségére és munkaköri beosztására utaló kiegészítők az egyenruha bal felső karján viselendők. Az arany csík felsőfokú, az ezüst középfokú végzettséget jelent.
a) Minisztériumi erdészeti igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyek kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, fekete alapú, 0,5 cm szélességű arany sávval szegett pajzson a következő:
3 db 0,5 cm széles arany sáv hivatalvezető (főosztályvezető)
2 db 0,5 cm széles arany sáv hivatalvezető-helyettes osztályvezető
1 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű személy
b) Az Állami Erdészeti Szolgálat központjánál igazgatási és hatósági feladatokat ellátó személyek kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, fekete alapú, 0,5 cm szélességű ezüst sávval szegett pajzson a következő:
3 db 0,5 cm széles arany sáv főigazgató
1 db 0,5 cm széles arany sáv főigazgató-helyettes és középvezető - főosztályvezető, osztályvezető
1 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű személy
1 db 0,5 cm széles ezüst sáv beosztott középfokú végzettségű személy
c) Az Állami Erdészeti Szolgálat igazgatóságainál hatósági feladatokat ellátó személyek kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, fekete alapú, 0,5 cm szélességű sötét piros sávval szegett pajzson a következő:
3 db 0,5 cm széles arany sáv igazgató
2 db 0,5 cm széles arany sáv igazgatóhelyettes és középvezetők - osztályvezető
1 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű személy - erdőfelügyelő
1 db 0,5 cm széles ezüst sáv beosztott középfokú végzettségű személy
d) Az Állami Erdészeti Szolgálat igazgatóságainál erdőtervezési feladatot ellátó személyek kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, fekete alapú pajzson a következő:
2 db 0,5 cm széles arany sáv igazgatóhelyettes és középvezetők - irodavezető, osztályvezető
1 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű személy
1 db 0,5 cm széles ezüst sáv beosztott középfokú végzettségű személy
22.2. Az erdőgazdálkodás területén dolgozó személyek végzettségére, munkakörére, illetve erdészeti szolgálati működésére utaló kiegészítők az egyenruha bal felső karján viselendők. A foglalkoztató, megbízó állami erdőgazdálkodó és egyéb erdőgazdálkodó cégének jelét vagy megnevezését pedig az egyenruha jobb felső karján kell viselni. Egyenruha viselése esetén a szolgálati (fém) jelvényt a zakó bal oldali mellrészére kell kitűzni. Az erdészeti szakszemélyzet tagjának kiegészítői a következők.
a) Tartós állami tulajdonú társasági részesedéssel működő gazdasági társaság által foglalkoztatott szakszemélyzet tagjának kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, világoszöld alapú, 0,5 cm szélességű arany sávval szegett pajzson a következő:
3 db 0,5 cm széles arany sáv vezérigazgató
2 db 0,5 cm széles arany sáv vezérigazgató-helyettes, központi részlegvezető, erdészetvezető és felsőfokú végzettségű személy
2 db 0,5 cm széles ezüst sáv vezető beosztású középfokú végzettségű személy
1 db 0,5 cm széles ezüst sáv beosztott középfokú végzettségű személy
b) Egyéb erdőgazdálkodó által foglalkoztatott szakszemélyzet tagjának kiegészítői
4 x 6 cm nagyságú, világoszöld alapú pajzson a következő:
3 db 0,5 cm széles arany sáv felsőfokú végzettségű vezető
2 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű vezető
1 db 0,5 cm széles arany sáv beosztott felsőfokú végzettségű személy
3 db 0,5 cm széles ezüst sáv középfokú végzettségű vezető
2 db 0,5 cm széles ezüst sáv középfokú végzettségű vezető beosztású személy
1 db 0,5 cm széles ezüst sáv beosztott középfokú végzettségű személy."
3. számú melléklet a 31/2000. (VI. 26.) FVM rendelethez
[2. számú melléklet a 29/1997. (IV. 30.) FM rendelethez]
Az erdészeti tervezési körzetekhez tartozó helységek jegyzéke | |
1. Az Állami Erdészeti Szolgálat Budapesti Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
313. | Komáromi |
Almásfüzitő | |
Ács | |
Bana | |
Bábolna | |
Csém | |
Csép | |
Kisigmánd | |
Kocs | |
Komárom | |
Mocsa | |
Nagyigmánd | |
Naszály | |
Tárkány | |
411. | Pilismaróti |
Dömös | |
Esztergom | |
Pilismarót | |
412. | Visegrádi |
Dunabogdány | |
Kisoroszi | |
Pócsmegyer | |
Tahitótfalu | |
Visegrád | |
413. | Szentendrei |
Leányfalu | |
Pilisszentlászló | |
Szentendre | |
Szigetmonostor | |
421. | Csákvári |
Bodmér | |
Csákberény | |
Csákvár | |
Gánt | |
Szár | |
Szárliget | |
Újbarok | |
Vértesboglár | |
422. | Tatabánya-Oroszlányi |
Baj | |
Bokod | |
Dad | |
Kecskéd | |
Kömlőd | |
Környe | |
Oroszlány | |
Tata | |
Tatabánya | |
Várgesztes | |
Vértessomló | |
Vértesszőlős | |
Vértestolna | |
423. | Süttői |
Agostyán | |
Dunaalmás | |
Dunaszentmiklós | |
Lábatlan | |
Neszmély | |
Nyergesújfalu | |
Süttő | |
Szomód | |
Tardos | |
424. | Bajnai |
Annavölgy | |
Bajna | |
Bajót | |
Csabdi | |
Csolnok | |
Dág | |
Dorog | |
Epöl | |
Gyermely | |
Héreg | |
Leányvár | |
Mány | |
Máriahalom | |
Mogyorósbánya | |
Nagysáp | |
Sárisáp | |
Szomor | |
Tarján | |
Tát | |
Tokod | |
Tokod-Altáró | |
Uny | |
425. | Pilisszentkereszti |
Budakalász | |
Csobánka | |
Kesztölc | |
Pilisborosjenő | |
Piliscsaba | |
Piliscsév | |
Pilisjászfalu | |
Pilisszántó | |
Pilisszentiván | |
Pilisszentkereszt | |
Pilisszentlélek | |
Pilisvörösvár | |
Pomáz | |
Solymár | |
Üröm | |
426. | Budakeszi |
Biatorbágy | |
Budajenő | |
Budakeszi | |
Budaörs | |
Diósd | |
Érd | |
Herceghalom | |
Nagykovácsi | |
Páty | |
Perbál | |
Pusztazámor | |
Sóskút | |
Százhalombatta | |
Tárnok | |
Telki | |
Tinnye | |
Tök | |
Törökbálint | |
Zsámbék | |
427. | Budapesti |
Budapest I. ker. | |
Budapest II. ker. | |
Budapest III. ker. | |
Budapest IV. ker. | |
Budapest V. ker. | |
Budapest VI. ker. | |
Budapest VII. ker. | |
Budapest VIII. ker. | |
Budapest IX. ker. | |
Budapest X. ker. | |
Budapest XI. ker. | |
Budapest XII. ker. | |
Budapest XIII. ker. | |
Budapest XIV. ker. | |
Budapest XV. ker. | |
Budapest XVI. ker. | |
Budapest XVII. ker. | |
Budapest XVIII. ker. | |
Budapest XIX. ker. | |
Budapest XX. ker. | |
Budapest XXI. ker. | |
Budapest XXII. ker. | |
Budapest XXIII. ker. | |
431. | Lovasberényi |
Lovasberény | |
Nadap | |
Pákozd | |
Pátka | |
Pázmánd | |
Sukoró | |
Vereb | |
462. | Kisbéri |
Ácsteszér | |
Ászár | |
Bakonybánk | |
Bakonysárkány | |
Bakonyszombathely | |
Bársonyos | |
Csatka | |
Császár | |
Ete | |
Hánta | |
Kerékteleki | |
Kisbér | |
Réde | |
Szákszend-Szák | |
Szákszend-Szend | |
Vérteskethely | |
463. | Mecsérpusztai |
Aka | |
Bakonycsernye | |
Balinka | |
Bodajk | |
Csókakő | |
Fehérvárcsurgó | |
Mór | |
Nagyveleg | |
Pusztavám | |
Súr | |
592. | Valkói |
Bag | |
Dány | |
Galgahévíz | |
Hévízgyörk | |
Isaszeg | |
Pécel | |
Tura | |
Valkó | |
Vácszentlászló | |
Zsámbok | |
593. | Gödöllői |
Acsa | |
Aszód | |
Csomád | |
Csömör | |
Domony | |
Dunakeszi | |
Erdőkertes | |
Fót | |
Galgamácsa | |
Galkagyörk | |
Göd | |
Gödöllő | |
Iklad | |
Kartal | |
Kálló | |
Kerepes | |
Kistarcsa | |
Mogyoród | |
Nagytarcsa | |
Őrbottyán | |
Szada | |
Vácegres | |
Váckisújfalu | |
Veresegyház | |
Verseg | |
611. | Székesfehérvári |
Alcsútdoboz | |
Baracska | |
Bicske | |
Etyek | |
Felcsút | |
Gárdony | |
Gyúró | |
Kajászó | |
Kápolnásnyék | |
Kőszárhegy | |
Magyaralmás | |
Martonvásár | |
Moha | |
Sárkeresztes | |
Sárkeszi | |
Sárszentmihály | |
Söréd | |
Szabadbattyán | |
Székesfehérvár | |
Tabajd | |
Tordas | |
Urhida | |
Vál | |
Velence | |
Vértesacsa | |
Zámoly | |
Zichyújfalu | |
612. | Sárosdi |
Adony | |
Alap | |
Alsószentiván | |
Baracs | |
Beloiannisz | |
Besnyő | |
Cece | |
Dunaújváros | |
Előszállás | |
Ercsi | |
Hantos | |
Iváncsa | |
Kisapostag | |
Kulcs | |
Mezőfalva | |
Nagykarácsony | |
Nagylók | |
Nagyvenyim | |
Perkáta | |
Pusztaegres | |
Pusztaszabolcs | |
Rácalmás | |
Ráckeresztúr | |
Sárbogárd | |
Sáregres | |
Sárosd | |
Seregélyes | |
Szabadegyháza | |
Vajta | |
613. | Soponyai |
Aba | |
Csősz | |
Dég | |
Enying | |
Füle | |
Igar | |
Jenő | |
Káloz | |
Kisláng | |
Lajoskomárom | |
Lepsény | |
Mátyásdomb | |
Mezőkomárom | |
Mezőszentgyörgy | |
Mezőszilas | |
Nádasdladány | |
Polgárdi | |
Sárkeresztúr | |
Sárszentágota | |
Soponya | |
Szabadhidvég | |
Tác | |
621. | Ráckevei |
Alsónémedi | |
Apaj | |
Áporka | |
Bugyi | |
Délegyháza | |
Dömösd | |
Dunaharaszti | |
Dunavarsány | |
Halásztelek | |
Kiskunlacháza | |
Lórév | |
Majosháza | |
Makád | |
Ráckeve | |
Szigetbecse | |
Szigetcsép | |
Szigethalom | |
Szigetszentmárton | |
Szigetszentmiklós | |
Szigetújfalu | |
Taksony | |
Tököl | |
811. | Monori |
Bénye | |
Csévharaszt | |
Ecser | |
Felsőpakony | |
Gomba | |
Gyál | |
Gyömrő | |
Inárcs | |
Kakucs | |
Káva | |
Kóka | |
Maglód | |
Mende | |
Monor | |
Nagykáta | |
Nyáregyháza | |
Ócsa | |
Pánd | |
Péteri | |
Sülysáp | |
Szentlőrinckáta | |
Szentmártonkáta | |
Tápióbicske | |
Tápióság | |
Tápiószecső | |
Tóalmás | |
Uri | |
Újhartyán | |
Újlengyel | |
Üllő | |
Vasad | |
Vecsés | |
812. | Ceglédi |
Albertirsa | |
Cegléd | |
Ceglédbercel | |
Csemő | |
Dánszentmiklós | |
Farmos | |
Mikebuda | |
Nagykőrös | |
Pilis | |
Tápiógyörgye | |
Tápiószele | |
Tápiószentmárton | |
Tápiószőlős | |
Újszilvás | |
813. | Pusztavacsi |
Dabas | |
Hernád | |
Örkény | |
Pusztavacs | |
Tatárszentgyörgy | |
Táborfalva | |
814. | Abonyi |
Abony | |
Jászkarajenő | |
Kocsér | |
Kőröstetétlen | |
Nyársapát | |
Törtel | |
2. Az Állami Erdészeti Szolgálat Debreceni Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
711. | Jászsági |
Alattyán | |
Jánoshida | |
Jászapáti | |
Jászágó | |
Jászárokszállás | |
Jászberény | |
Jászdózsa | |
Jászfelsőszentgyörgy | |
Jászfényszaru | |
Jászivány | |
Jászjákóhalma | |
Jászkisér | |
Jászszentandrás | |
Jásztelek | |
Pusztamonostor | |
912. | Tiszacsegei |
Egyek | |
Folyás | |
Görbeháza | |
Polgár | |
Tiszacsege | |
Tiszagyulaháza | |
Újszentmargita | |
Újtikos | |
913. | Tiszavasvári |
Rakamaz | |
Tiszadada | |
Tiszadob | |
Tiszaeszlár | |
Tiszalök | |
Tiszanagyfalu | |
Tiszavasvári | |
921. | Szolnoki |
Besenyszög | |
Cibakháza | |
Cserkeszőlő | |
Csépa | |
Jászalsószentgyörgy | |
Jászboldogháza | |
Jászladány | |
Kengyel | |
Kétpó | |
Kunszentmárton | |
Martfű | |
Mesterszállás | |
Mezőhék | |
Mezőtúr | |
Nagyrév | |
Öcsöd | |
Rákóczifalva | |
Rákócziújfalu | |
Szajol | |
Szászberek | |
Szelevény | |
Szolnok | |
Tiszaföldvár | |
Tiszainoka | |
Tiszajenő | |
Tiszakürt | |
Tiszapüspöki | |
Tiszasas | |
Tiszasüly | |
Tiszatenyő | |
Tiszavárkony | |
Tószeg | |
Törökszentmiklós | |
Újszáz | |
Vezseny | |
Zagyvarékas | |
922. | Tiszafüredi |
Abádszalók | |
Berekfürdő | |
Csataszög | |
Fegyvernek | |
Hunyadfalva | |
Karcag | |
Kenderes | |
Kisújszállás | |
Kőtelek | |
Kuncsorba | |
Kunhegyes | |
Kunmadaras | |
Nagyiván | |
Nagykörű | |
Örményes | |
Tiszabő | |
Tiszabura | |
Tiszaderzs | |
Tiszafüred | |
Tiszagyenda | |
Tiszaigar | |
Tiszaörs | |
Tiszaroff | |
Tiszaszentimre | |
Tiszaszőlős | |
Tomajmonostora | |
Túrkeve | |
951. | Hajdúhadházi |
Bocskaikert | |
Hajdúböszörmény | |
Hajdúböszörmény-Hajdúvid | |
Hajdúdorog | |
Hajdúhadház | |
Hajdúnánás | |
Hajdúsámson | |
Téglás | |
952. | Püspökladányi |
Balmazújváros | |
Ebes | |
Hajdúszoboszló | |
Hortobágy | |
Nagyhegyes | |
Nádudvar | |
Püspökladány | |
953. | Debreceni |
Debrecen | |
Debrecen-Józsa | |
Mikepércs | |
Sáránd | |
954. | Bihari |
Ártánd | |
Bakonszeg | |
Báránd | |
Bedő | |
Berekböszörmény | |
Berettyóújfalu | |
Bihardancsháza | |
Biharkeresztes | |
Biharnagybajom | |
Bihartorda | |
Bojt | |
Csökmő | |
Darvas | |
Derecske | |
Esztár | |
Földes | |
Furta | |
Gáborján | |
Hajdúszovát | |
Hencida | |
Kaba | |
Kismarja | |
Komádi | |
Konyár | |
Körösszakál | |
Körösszegapáti | |
Magyarhomorog | |
Mezőpeterd | |
Mezősas | |
Nagykereki | |
Nagyrábé | |
Pocsaj | |
Sáp | |
Sárrétudvari | |
Szentpéterszeg | |
Szerep | |
Tetétlen | |
Tépe | |
Told | |
Újiráz | |
Váncsod | |
Vekerd | |
Zsáka | |
961. | Nyíregyházi |
Balkány | |
Balsa | |
Beszterec | |
Biri | |
Bököny | |
Buj | |
Demecser | |
Érpatak | |
Gávavencsellő | |
Geszteréd | |
Ibrány | |
Kállósemjén | |
Kálmánháza | |
Kemencse | |
Kék | |
Kótaj | |
Nagycserkesz | |
Nagyhalász | |
Nagykálló | |
Napkor | |
Nyírbogdány | |
Nyíregyháza | |
Nyíregyháza-Oros | |
Nyírpazony | |
Nyírtelek | |
Nyírtura | |
Paszab | |
Sényő | |
Szabolcs | |
Szakoly | |
Timár | |
Tiszabercel | |
Tiszarád | |
Tiszatelek | |
Újfehértó | |
Vasmegyer | |
962. | Kisvárdai |
Ajak | |
Anarcs | |
Benk | |
Dombrád | |
Döge | |
Eperjeske | |
Fényeslitke | |
Gégény | |
Győröcske | |
Kékcse | |
Kisvárda | |
Komoró | |
Pátroha | |
Rétközberencs | |
Szabolcsveresmart | |
Tiszabezdéd | |
Tiszakanyár | |
Tiszamogyorós | |
Tiszaszentmárton | |
Tuzsér | |
Újdombrád | |
Záhony | |
Zsurk | |
963. | Baktalórántházi |
Apagy | |
Baktalórántháza | |
Berkesz | |
Besenyőd | |
Gyulaháza | |
Hodász | |
Jármi | |
Jéke | |
Kártonjánosi | |
Laskod | |
Levelek | |
Lövőpetri | |
Magy | |
Mándok | |
Máriapócs | |
Mezőladány | |
Nagydobos | |
Nyírgyulaj | |
Nyíribrony | |
Nyírjákó | |
Nyírkarász | |
Nyírkércs | |
Nyírlövő | |
Nyírmada | |
Nyírparasznya | |
Nyírtass | |
Nyírtét | |
Ófehértó | |
Ópályi | |
Őr | |
Pap | |
Papos | |
Petneháza | |
Pócspetri | |
Pusztadobos | |
Ramocsaháza | |
Rohod | |
Szabolcsbáka | |
Székely | |
Tornyospálca | |
Újkenéz | |
Vaja | |
964. | Nyírbátori |
Bátorliget | |
Fábiánháza | |
Kisléta | |
Mérk | |
Nagyecsed | |
Nyírbátor | |
Nyírbogát | |
Nyírcsaholy | |
Nyírcsászári | |
Nyírderzs | |
Nyírkáta | |
Nyírmeggyes | |
Nyírpilis | |
Nyírvasvári | |
Piricse | |
Terem | |
Tiborszállás | |
Vállaj | |
965. | Nyírbélteki |
Encsencs | |
Nyírbéltek | |
Nyírgelse | |
Nyírlugos | |
Nyírmihálydi | |
Ömböly | |
Penészlek | |
966. | Guthi |
Fülöp | |
Nyíracsád | |
Nyíradony | |
Nyírábrány | |
Nyírmártonfalva | |
967. | Halápi |
Álmosd | |
Bagamér | |
Hajdúbagos | |
Hosszúpályi | |
Kokad | |
Létavértes | |
Monostorpályi | |
Újléta | |
Vámospércs | |
971. | Szatmár-Beregi |
Aranyosapáti | |
Barabás | |
Beregdaróc | |
Beregsurány | |
Botpalád | |
Cégénydányád | |
Csaholc | |
Csaroda | |
Császló | |
Csegöld | |
Csenger | |
Csengersima | |
Csengerújfalu | |
Darnó | |
Fehérgyarmat | |
Fülesd | |
Fülpösdaróc | |
Gacsály | |
Garbolc | |
Gelénes | |
Gemzse | |
Géberjén | |
Gulács | |
Győrtelek | |
Gyügye | |
Gyüre | |
Hermánszeg | |
Hetefejércse | |
Ilk | |
Jánd | |
Jánkmajtis | |
Kérsemjén | |
Kisar | |
Kishódos | |
Kisnamény | |
Kispalád | |
Kisszekeres | |
Kisvarsány | |
Kocsord | |
Komlódtótfalu | |
Kölcse | |
Kömörő | |
Lónya | |
Magosliget | |
Mánd | |
Márokpapi | |
Mátészalka | |
Mátyus | |
Méhtelek | |
Milota | |
Nagyar | |
Nagygéc | |
Nagyhódos | |
Nagyszekeres | |
Nagyvarsány | |
Nábrád | |
Nemesborzova | |
Olcsva | |
Olcsvaapáti | |
Ököritófülpös | |
Panyola | |
Pátyod | |
Penyige | |
Porcsalma | |
Rápolt | |
Rozsály | |
Sonkád | |
Szamosangyalos | |
Szamosbecs | |
Szamoskér | |
Szamossályi | |
Szamosszeg | |
Szamostatárfalva | |
Szamosújlak | |
Szatmárcseke | |
Tarpa | |
Tákos | |
Tiszaadony | |
Tiszabecs | |
Tiszacsécse | |
Tiszakerecseny | |
Tiszakóród | |
Tiszaszalka | |
Tiszavid | |
Tisztaberek | |
Tivadar | |
Tunyogmatolcs | |
Túristvándi | |
Túrricse | |
Tyukod | |
Ura | |
Uszka | |
Vámosatya | |
Vámosoroszi | |
Vásárosnamény | |
Zajta | |
Zsarolyán | |
3. Az Állami Erdészeti Szolgálat Egri Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
545. | Szilvásváradi |
Bükkmogyorósd | |
Csernely | |
Nagyvisnyó | |
Szilvásvárad | |
546. | Egri |
Andornaktálya | |
Balaton | |
Bélapátfalva | |
Bükkszentmárton | |
Demjén | |
Eger | |
Egerbakta | |
Egerszalók | |
Egerszólát | |
Kerecsend | |
Mikófalva | |
Mónosbél | |
Noszvaj | |
Novaj | |
Ostoros | |
Szarvaskő | |
Szomolya | |
547. | Felsőtárkányi |
Bogács | |
Bükkzsérc | |
Cserépfalu | |
Cserépváralja | |
Felsőtárkány | |
Tard | |
551. | Ózdi |
Domaháza | |
Hangony | |
Kissikátor | |
Ózd | |
Sajónémeti | |
552. | Tarnaleleszi |
Bátor | |
Bekölce | |
Bükkszenterzsébet | |
Bükkszék | |
Egerbocs | |
Egercsehi | |
Fedémes | |
Hevesaranyos | |
Szentdomonkos | |
Szúcs | |
Tarnalelesz | |
Terpes | |
553. | Pétervásárai |
Cered | |
Erdőkövesd | |
Istenmezeje | |
Ivád | |
Kisfüzes | |
Mátranovák | |
Mátraterenye-Homokterenye | |
Mátraterenye-Nádújfalu | |
Nemti | |
Pétervására | |
Szilaspogony | |
Váraszó | |
Zabar | |
554. | Arlói |
Arló | |
Borsodnádasd | |
Borosszentgyörgy | |
Járdánháza | |
561. | Gyöngyössolymosi |
Apc | |
Gyöngyös | |
Gyöngyösoroszi | |
Gyöngyöspata | |
Gyöngyössolymos | |
Gyöngyöstarján | |
Mátraszentimre | |
Szücsi | |
562. | Parádi |
Bodony | |
Mátraballa | |
Mátraderecske | |
Parád | |
Parádsasvár | |
Recsk | |
Sirok | |
Szajla | |
563. | Nagybátonyi |
Bátonyterenye-Nagybátony | |
Bátonyterenye-Tar | |
Dorogháza | |
Hasznos | |
Jobbágyi | |
Mátramindszent | |
Pásztó | |
Szuha | |
Szurdokpüspöki | |
564. | Verpeléti |
Abasár | |
Domoszló | |
Kisnána | |
Markaz | |
Tarnaszentmária | |
Verpelét | |
571. | Romhányi |
Alsópetény | |
Balassagyarmat | |
Bánk | |
Csesztve | |
Dejtár | |
Érsekvadkert | |
Felsőpetény | |
Kétbodony | |
Kisecset | |
Patak | |
Pusztaberki | |
Rétság | |
Romhány | |
Szátok | |
Szente | |
Tereske | |
Tolmács | |
572. | Szécsényi/Észak-Cserháti |
Alsótold | |
Csitár | |
Felsőtold | |
Garáb | |
Hollókő | |
Hugyag | |
Iliny | |
Nagylóc | |
Nógrádmarcal | |
Nógrádsipek | |
Őrhalom | |
Patvarc | |
Rimóc | |
Szécsény | |
Szügy | |
Varsány | |
573. | Litkei |
Egyházasgerge | |
Endrefalva | |
Ipolytarnóc | |
Karancsság | |
Litke | |
Ludányhalászi | |
Magyargéc | |
Mihálygerge | |
Nógrádmegyer | |
Nógrádszakál | |
Piliny | |
Szalmatercs | |
Szécsényfelfalu | |
574. | Kisterenyei |
Bátonyterenye-Kisterenye | |
Ecseg | |
Etes | |
Kisbárkány | |
Kishartyán | |
Kozárd | |
Lucfalva | |
Márkháza | |
Mátraszőlős | |
Mátraverebély | |
Nagybárkány | |
Ságújfalu | |
Sámsonháza | |
Sóshartyán | |
Szúpatak | |
Vizslás | |
575. | Berceli |
Becske | |
Bercel | |
Bér | |
Bokor | |
Buják | |
Cserháthaláp | |
Cserhátsurány | |
Cserhátszentiván | |
Csécse | |
Debercsény | |
Egyházasdengeleg | |
Erdőkürt | |
Erdőtarcsa | |
Galgaguta | |
Herencsény | |
Héhalom | |
Kisbágyon | |
Kutasó | |
Legénd | |
Magyarnándor | |
Mohora | |
Nézsa | |
Nógrádkövesd | |
Nógrádsáp | |
Palotás | |
Szanda | |
Szarvasgede | |
Szécsénke | |
Szirák | |
Terény | |
Vanyarc | |
576. | Salgótarjáni |
Bárna | |
Karancsalja | |
Karancsberény | |
Karancskeszi | |
Karancslapujtő | |
Kazár | |
Mátraszele | |
Salgótarján | |
Salgótarján-Zagyvaróna | |
Salgótarján-Ságújfalu | |
Salgótarján-Somoskő | |
581. | Kemencei/Észak-Börzsönyi |
Bernecebaráti | |
Drégelypalánk | |
Hont | |
Horpács | |
Ipolyvece | |
Kemence | |
Nagyoroszi | |
Perőcsény | |
Tésa | |
Vámosmikola | |
582. | Diósjenő-Királyréti |
Berkenye | |
Borsosberény | |
Diósjenő | |
Kismaros | |
Nógrád | |
Szokolya | |
Verőce | |
583. | Nagymarosi |
Ipolydamásd | |
Ipolytölgyes | |
Kóspallag | |
Letkés | |
Márianosztra | |
Nagybörzsöny | |
Nagymaros | |
Szob | |
Zebegény | |
591. | Váci |
Csővár | |
Keszeg | |
Kisnémedi | |
Kosd | |
Nőtincs | |
Ősagárd | |
Penc | |
Püspökhatvan | |
Püspökszilágy | |
Rád | |
Szendehely | |
Sződ | |
Sződliget | |
Vác | |
Vácduka | |
Váchartyán | |
Vácrátót | |
721. | Hevesi |
Adács | |
Aldebrő | |
Atkár | |
Átány | |
Boconád | |
Boldog | |
Csány | |
Detk | |
Ecséd | |
Erdőtelek | |
Erk | |
Feldebrő | |
Gyöngyöshalász | |
Halmajugra | |
Hatvan | |
Heréd | |
Heves | |
Hevesvezekény | |
Hort | |
Karácsond | |
Kál | |
Kápolna | |
Kompolt | |
Lőrinci | |
Ludas | |
Nagyfüged | |
Nagykökényes | |
Nagyréde | |
Nagyút | |
Petőfibánya | |
Rózsaszentmárton | |
Tarnabod | |
Tarnaméra | |
Tarnaörs | |
Tarnazsadány | |
Tenk | |
Tófalu | |
Vámosgyörk | |
Vécs | |
Visonta | |
Visznek | |
Zagyvaszántó | |
Zaránk | |
722. | Füzesabonyi |
Besenyőtelek | |
Dormánd | |
Egerfarmos | |
Füzesabony | |
Kömlő | |
Maklár | |
Mezőszemere | |
Mezőtárkány | |
Nagytálya | |
Szihalom | |
911. | Kiskörei |
Kisköre | |
Pély | |
Poroszló | |
Sarud | |
Tarnaszentmiklós | |
Tiszanána | |
Újlőrincfalva | |
4. Az Állami Erdészeti Szolgálat Kaposvári Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
155. | Iharosi |
Csurgó | |
Csurgónagymarton | |
Gyékényes | |
Iharos | |
Iharosberény | |
Inke | |
Őrtilos | |
Pogányszentpéter | |
Porrog | |
Porrogszentkirály | |
Porrogszentpál | |
Somogybükkösd | |
Somogycsicsó | |
Zákány | |
211. | Marcali |
Balatonberény | |
Balatonfenyves | |
Balatonkeresztúr | |
Balatonmáriafürdő | |
Balatonszentgyörgy | |
Balatonújlak | |
Csákány | |
Csömend | |
Főnyed | |
Gadány | |
Hollád | |
Kelevíz | |
Kéthely | |
Marcali | |
Marcali-Bize | |
Marcali-Boronka | |
Marcali-Horvátkút | |
Nagyszakácsi | |
Nemesdéd | |
Nemeskisfalud | |
Nemesvid | |
Sávoly | |
Somogysámson | |
Somogysimonyi | |
Somogyszentpál | |
Somogyszitfa | |
Szegerdő | |
Szőkedencs | |
Tapsony | |
Táska | |
Tikos | |
Varászló | |
Vörs | |
212. | Nagybajomi |
Bodrog | |
Böhönye | |
Csombárd | |
Gige | |
Hetes | |
Hosszúvíz | |
Jákó | |
Juta | |
Kaposfő | |
Kaposmérő | |
Kisasszond | |
Kiskorpád | |
Kutas | |
Libickozma | |
Mesztegnyő | |
Mezőcsokonya | |
Nagybajom | |
Pálmajor | |
Somogyfajsz | |
Somogyjád | |
Somogysárd | |
Szenyér | |
Újvárfalva | |
Várda | |
213. | Nagyatádi |
Bakháza | |
Berzence | |
Bélavár | |
Bolhás | |
Háromfa | |
Heresznye | |
Kaszó | |
Nagyatád | |
Rinyaszentkirály | |
Rinyaújlak | |
Rinyaújnép | |
Segesd | |
Somogyaracs | |
Somogyszob | |
Somogyudvarhely | |
Szenta | |
Tarany | |
Vése | |
Vízvár | |
214. | Lábodi |
Beleg | |
Csököly | |
Görgeteg | |
Hedrehely | |
Hencse | |
Kadarkút | |
Kisbajom | |
Kőkút | |
Kuntelep | |
Lábod | |
Mike | |
Nagykorpád | |
Ötvöskúnyi | |
Rinyabesenyő | |
Rinyakovácsi | |
Szabás | |
215. | Barcsi |
Babócsa | |
Barcs | |
Bolhó | |
Csokonyavisonta | |
Darány | |
Drávagárdony | |
Drávaszentes | |
Drávatamási | |
Homokszentgyörgy | |
Istvándi | |
Kastélyosdombó | |
Kálmáncsa | |
Komlósd | |
Lad | |
Patosfa | |
Péterhida | |
Somogytarnóca | |
Szulok | |
221. | Somogyvári |
Alsóbogát | |
Balatonboglár | |
Balatonlelle | |
Buzsák | |
Edde | |
Fonyód | |
Gamás | |
Gyugy | |
Hács | |
Karád | |
Kisberény | |
Kötcse | |
Látrány | |
Lengyeltóti | |
Mernye | |
Nagycsepely | |
Nikla | |
Ordacsehi | |
Osztopán | |
Öreglak | |
Pamuk | |
Polány | |
Pusztakovácsi | |
Somogybabod | |
Somogygeszti | |
Somogymeggyes | |
Somogytúr | |
Somogyvámos | |
Somogyvár | |
Szőlősgyörök | |
Szőlőskislak | |
Visz | |
222. | Zamárdi |
Ádánd | |
Balatonendréd | |
Balatonföldvár | |
Balatonöszöd | |
Balatonszabadi | |
Balatonszárszó | |
Balatonszemes | |
Bábonymegyer | |
Bálványos | |
Bedegkér | |
Kapoly | |
Kánya | |
Kereki | |
Kőröshegy | |
Lulla | |
Nagyberény | |
Nyim | |
Pusztaszemes | |
Ságvár | |
Sérsekszőlős | |
Siófok | |
Siójut | |
Som | |
Szólád | |
Tab | |
Teleki | |
Tengőd | |
Torvaj | |
Zala | |
Zamárdi | |
223. | Igali |
Andocs | |
Bonnya | |
Büssü | |
Ecseny | |
Felsőmocsolád | |
Fiad | |
Fonó | |
Gadács | |
Gölle | |
Igal | |
Kazsok | |
Kára | |
Kisbárapáti | |
Kisgyalán | |
Magyaratád | |
Miklósi | |
Nágocs | |
Orci | |
Patalom | |
Ráksi | |
Somodor | |
Somogyacsa | |
Somogydöröcske | |
Somogyegres | |
Somogyszil | |
Szentgáloskér | |
Szorosad | |
Törökkoppány | |
Zics | |
Zimány | |
231. | Zselicségi |
Baté | |
Bárdudvarnok | |
Bőszénfa | |
Cserénfa | |
Csoma | |
Gálosfa | |
Hajmás | |
Kaposgyarmat | |
Kaposhomok | |
Kaposkeresztúr | |
Kaposszerdahely | |
Kaposújlak | |
Kaposvár | |
Kaposvár-Kaposfüred | |
Kaposvár-Toponár | |
Kaposvár-Töröcske | |
Kercseliget | |
Magyaregres | |
Mosdós | |
Nagyberki | |
Patca | |
Sántos | |
Simonfa | |
Somogyaszaló | |
Szabadi | |
Szenna | |
Szentbalázs | |
Szilvásszentmárton | |
Taszár | |
Visnye | |
Zselickisfalud | |
Zselickislak | |
Zselicszentpál | |
5. Az Állami Erdészeti Szolgálat Kecskeméti Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
631. | Solti |
Apostag | |
Dunaegyháza | |
Dunapataj | |
Dunatetétlen | |
Dunavecse | |
Harta | |
Solt | |
Szalkszentmárton | |
Tass | |
Újsol | |
644. | Bajai |
Baja | |
Bátya | |
Drágszél | |
Dunaszentbenedek | |
Dusnok | |
Érsekcsanád | |
Fajsz | |
Foktő | |
Géderlak | |
Kalocsa | |
Miske | |
Nemesnádudvar | |
Ordas | |
Sükösd | |
Uszód | |
821. | Kerekegyházi |
Felsőlajos | |
Fülöpháza | |
Kerekegyháza | |
Kunadacs | |
Kunbaracs | |
Kunpeszér | |
Kunszentmiklós | |
Ladánybene | |
Lajosmizse | |
Szabadszállás | |
822. | Kecskeméti |
Ágasegyháza | |
Ballószög | |
Fülöpszállás | |
Helvécia | |
Hetényegyháza | |
Izsák | |
Kecskemét | |
Lakitelek | |
Nyárlőrinc | |
Szentkirály | |
Tiszaalpár-Alpár | |
Tiszaalpár-Tiszaújfalu | |
Tiszakécske | |
Tiszaug | |
Városföld | |
823. | Bugaci |
Bugac | |
Bugacpusztaháza | |
Fülöpjakab | |
Gátér | |
Jakabszállás | |
Jászszentlászló | |
Kiskunfélegyháza | |
Kunszállás | |
Móricgát | |
Pálmonostora | |
Petőfiszállás | |
Szank | |
824. | Kiskőrösi |
Akasztó | |
Csengőd | |
Homokmégy | |
Kecel | |
Kiskőrös | |
Öregcsertő | |
Soltszentimre | |
Soltvadkert | |
Szakmár | |
Tabdi | |
Újtelek | |
825. | Hajósi |
Borota | |
Csávoly | |
Érsekhalma | |
Felsőszentiván | |
Hajós | |
Rém | |
826. | Császártöltési |
Császártöltés | |
Jánoshalma | |
Kéleshalom | |
827. | Kiskunhalasi |
Imrehegy | |
Kiskunhalas | |
Kunfehértó | |
Pirtó | |
828. | Harkakötönyi |
Balotaszállás | |
Csólyospálos | |
Harkakötöny | |
Kiskunmajsa | |
Kömpöc | |
Tázlár | |
Zsana | |
829. | Bócsai |
Bócsa | |
Kaskantyú | |
Orgovány | |
Páhi | |
831. | Kistelek-Sándorfalvi |
Baks | |
Balástya | |
Csanytelek | |
Csengele | |
Csongrád | |
Dóc | |
Felgyő | |
Forráskút | |
Kistelek | |
Ópusztaszer | |
Pusztaszer | |
Sándorfalva | |
Szatymaz | |
Tömörkény | |
Zsombó | |
832. | Ásotthalmi |
Ásotthalom | |
Bordány | |
Mórahalom | |
Öttömös | |
Pusztamérges | |
Ruzsa | |
Üllés | |
Zákányszék | |
841. | Pandúri |
Bácsbokod | |
Bácsborsód | |
Bácsszentgyörgy | |
Bátmonostor | |
Csátalja | |
Dávod | |
Gara | |
Hercegszántó | |
Nagybaracska | |
Szeremle | |
Vaskút | |
842. | Kelebiai |
Bácsalmás | |
Bácsszőlős | |
Csikéria | |
Katymár | |
Kelebia | |
Kisszállás | |
Kunbaja | |
Madaras | |
Mátételke | |
Mélykút | |
Tataháza | |
Tompa | |
931. | Mindszenti/Ny-Csanádi |
Árpádhalom | |
Derekegyháza | |
Eperjes | |
Fábiánsebestyén | |
Hódmezővásárhely | |
Mártély | |
Mindszent | |
Nagymágocs | |
Nagytőke | |
Szegvár | |
Szentes | |
Szentes-Cserebökény | |
Szentes-Magyartés | |
Székkutas | |
932. | Orosházai/Keleti-Csanádi |
Békéscsaba | |
Békéssámson | |
Csabacsűd | |
Csabaszabadi | |
Csanádapáca | |
Csorvás | |
Gádoros | |
Gerendás | |
Hunya | |
Kamut | |
Kardos | |
Kardoskút | |
Kétsoprony | |
Kondoros | |
Murony | |
Nagyszénás | |
Orosháza | |
Örménykút | |
Pusztaföldvár | |
Telekgerendás | |
Tótkomlós | |
933. | Szegedi/Dél-Csanádi |
Ambrózfalva | |
Apátfalva | |
Csanádalberti | |
Csanádpalota | |
Deszk | |
Domaszék | |
Ferencszállás | |
Földeák | |
Királyhegyes | |
Kiszombor | |
Klárafalva | |
Kövegy | |
Kübekháza | |
Magyarcsanád | |
Makó | |
Maroslele | |
Nagyér | |
Nagylak | |
Óföldeák | |
Pitvaros | |
Röszke | |
Szeged | |
Szeged-Algyő | |
Tiszasziget | |
Újszentiván | |
941. | Vésztői |
Biharugra | |
Bucsa | |
Dévaványa | |
Ecsegfalva | |
Füzesgyarmat | |
Geszt | |
Kertészsziget | |
Körösladány | |
Körösnagyharsány | |
Körösújfalu | |
Mezőgyán | |
Okány | |
Szeghalom | |
Vésztő | |
Zsadány | |
942. | Körösmenti/Szarvasi |
Békésszentandrás | |
Bélmegyer | |
Csárdaszállás | |
Gyomaendrőd | |
Köröstarcsa | |
Mezőberény | |
Szarvas | |
943. | Gyulai |
Almáskamarás | |
Battonya | |
Békés | |
Doboz | |
Domaegyház | |
Dombiratos | |
Elek | |
Gyula | |
Gyula-Gyulavári | |
Kaszaper | |
Kevermes | |
Kétegyháza | |
Kisdombegyház | |
Kötegyán | |
Kunágota | |
Lökösháza | |
Magyarbánhegyes | |
Magyardombegyház | |
Medgyesbodzás | |
Medgyesegyháza | |
Mezőhegyes | |
Mezőkovácsháza | |
Méhkerék | |
Nagybánhegyes | |
Nagykamarás | |
Pusztaottlaka | |
Sarkad | |
Sarkadkeresztúr | |
Szabadkígyós | |
Tarhos | |
Újkígyós | |
Újszalonta | |
Végegyháza | |
6. Az Állami Erdészeti Szolgálat Miskolci Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
511. | Jósvafő-Tornai |
Aggtelek | |
Becskeháza | |
Bódvalenke | |
Bódvarákó | |
Bódvaszilas | |
Debréte | |
Égerszög | |
Hidvégardó | |
Jósvafő | |
Komjáti | |
Martonyi | |
Perkupa | |
Szalonna | |
Szin | |
Szinpetri | |
Szögliget | |
Szőlősardó | |
Teresztenye | |
Tornabarakony | |
Tornakápolna | |
Tornanádaska | |
Tornaszentandrás | |
Tornaszentjakab | |
Varbóc | |
Viszló | |
521. | Bánhorváti |
Bánhorváti | |
Bordosbóta | |
Csokvaomány | |
Dédestapolcsány | |
Királd | |
Lénárddaróc | |
Nagybarca | |
Nehézseny | |
Sajómercse | |
Sajóvelezd | |
Sáta | |
Uppony | |
Vadna | |
522. | Sajóvölgyi |
Alsószuha | |
Bánréve | |
Dövény | |
Dubicsány | |
Gömörszőlős | |
Hét | |
Imola | |
Jákfalva | |
Kánó | |
Kelemér | |
Putnok | |
Ragály | |
Sajógalgóc | |
Sajókaza | |
Sajópüspöki | |
Serényfalva | |
Szuhafő | |
Trizs | |
Zádorfalva | |
Zubony | |
523. | Szendrői |
Abod | |
Alsótelekes | |
Felsőkelecsény | |
Felsőnyárád | |
Felsőtelekes | |
Galvács | |
Irota | |
Meszes | |
Rakaca | |
Rakacaszend | |
Rudabánya | |
Szakácsi | |
Szendrő | |
Szuhogy | |
524. | Edelényi |
Balajt | |
Boldva | |
Borsodszirák | |
Damak | |
Edelény | |
Hangács | |
Hegymeg | |
Izsófalva | |
Kurityán | |
Lak | |
Ládbesenyő | |
Mucsony | |
Nyomár | |
Ormosbánya | |
Rudolftelep | |
Sajósenye | |
Sajóvámos | |
Szendrőlád | |
Szuhakálló | |
Ziliz | |
525. | Hernádvölgyi |
Abaújdevecser | |
Abaújlak | |
Abaújszolnok | |
Alsógagy | |
Alsóvadász | |
Aszaló | |
Baktakék | |
Beret | |
Büttös | |
Csenyéte | |
Csobád | |
Detek | |
Encs | |
Fancsal | |
Fáj | |
Felsődobsza | |
Felsőgagy | |
Felsővadász | |
Forró | |
Fulókércs | |
Fügöd | |
Gadna | |
Gagyapáti | |
Gagybátor | |
Gagyvendégi | |
Garadna | |
Gibárt | |
Halmaj | |
Hernádbűd | |
Hernádkércs | |
Hernádpetri | |
Hernádszentandrás | |
Hernádszurdok | |
Hernádvécse | |
Hidasnémeti | |
Homrogd | |
Ináncs | |
Kány | |
Kázsmárk | |
Keresztéte | |
Kiskinizs | |
Krasznokvajda | |
Kupa | |
Léh | |
Litka | |
Méra | |
Monaj | |
Nagykinizs | |
Novajidrány | |
Nyésta | |
Pamlény | |
Pere | |
Perecse | |
Pusztaradvány | |
Rásonysápberencs | |
Selyeb | |
Szalaszend | |
Szászfa | |
Szemere | |
Szentistvánbaksa | |
Szikszó | |
Tomor | |
Tornyosnémeti | |
Szikszó | |
Tomor | |
Tornyosnémeti | |
526. | Tállyai |
Abaújalpár | |
Abaújkér | |
Abaújszántó | |
Alsódobsza | |
Baskó | |
Bekecs | |
Bodrogkeresztúr | |
Bodrogkisfalud | |
Bodrogszegi | |
Boldogkőújfalu | |
Boldogkőváralja | |
Csobaj | |
Erdőbénye | |
Golop | |
Hernádcéce | |
Legyesbénye | |
Mád | |
Megyaszó | |
Mezőzombor | |
Monok | |
Ond | |
Prügy | |
Rátka | |
Sima | |
Sóstófalva | |
Szegi | |
Szegilong | |
Szerencs | |
Taktabáj | |
Taktaharkány | |
Taktakenéz | |
Taktaszada | |
Tarcal | |
Tállya | |
Tiszaladány | |
Tiszatardos | |
Tokaj | |
Újcsanálos | |
527. | Fónyi |
Arka | |
Fony | |
Göncruszka | |
Hejce | |
Korlát | |
Mogyoróska | |
Regéc | |
Vilmány | |
Vizsoly | |
531. | Telkibányai |
Abaújvár | |
Gönc | |
Kéked | |
Pányok | |
Telkibánya | |
Zsujta | |
532. | Hegyközi |
Alsóregmec | |
Bózsva | |
Felsőregmec | |
Filkeháza | |
Füzér | |
Füzérkajata | |
Füzérkomlós | |
Füzérradvány | |
Hollóháza | |
Kishuta | |
Kovácsvágás | |
Mikóháza | |
Nagyhuta | |
Nyíri | |
Pálháza | |
Pusztafalu | |
Rudabányácska | |
Vágáshuta | |
Vilyvitány | |
533. | Sárospataki |
Bodrogolaszi | |
Hercegkút | |
Károlyfalva | |
Makkoshotyka | |
Sárospatak | |
Sátoraljaújhely | |
534. | Erdőhorváti |
Erdőhorváti | |
Háromhuta | |
Komlóska | |
Tolcsva | |
541. | Parasznyai |
Alacska | |
Kazincbarcika | |
Kondó | |
Mályinka | |
Parasznya | |
Radostyán | |
Sajóbábony | |
Sajóecseg | |
Sajóivánka | |
Sajókápolna | |
Sajókeresztúr | |
Sajólászlófalva | |
Sajószentpéter | |
Szirmabesenyő | |
Tardona | |
Varbó | |
542. | Lilafüredi |
Miskolc | |
543. | Répáshutai |
Bükkszentkereszt | |
Répáshuta | |
544. | Mocsolyási |
Borsodgeszt | |
Bükkaranyos | |
Bükkábrány | |
Harsány | |
Kács | |
Kisgyőr | |
Mezőnyárád | |
Sály | |
Tibolddaróc | |
Vatta | |
723. | Tiszakeszi |
Alsózsolca | |
Arnót | |
Ároktő | |
Berzék | |
Borsodivánka | |
Bőcs | |
Csincse | |
Egerlövő | |
Emőd | |
Felsőzsolca | |
Gelei | |
Gesztely | |
Girincs | |
Hejőbába | |
Hejőkeresztúr | |
Hejőkürt | |
Hejőpapi | |
Hejőszalonta | |
Hernádkak | |
Hernádnémeti | |
Igrici | |
Kesznyéten | |
Kiscsécs | |
Kistokaj | |
Köröm | |
Mályi | |
Mezőcsát | |
Mezőkeresztes | |
Mezőkövesd | |
Mezőnagymihály | |
Muhi | |
Nagycsécs | |
Nemesbikk | |
Négyes | |
Nyékládháza | |
Onga | |
Oszlár | |
Ónod | |
Sajóhidvég | |
Sajólád | |
Sajóörös | |
Sajópálfala | |
Sajópetri | |
Sajószöged | |
Szakáld | |
Szentistván | |
Tiszabábolna | |
Tiszadorogma | |
Tiszakeszi | |
Tiszalúc | |
Tiszapalkonya | |
Tiszatarján | |
Tiszaújváros | |
Tiszavalk | |
731. | Bodrogközi |
Alsóberecki | |
Bodroghalom | |
Cigánd | |
Dámóc | |
Felsőberecki | |
Györgytarló | |
Karcsa | |
Karos | |
Kenézlő | |
Kisrozvágy | |
Lácacséke | |
Nagyrozvágy | |
Olaszliszka | |
Pácin | |
Révleányvár | |
Ricse | |
Sárazsadány | |
Semjén | |
Tiszacsermely | |
Tiszakarád | |
Vajdácska | |
Vámosújfalu | |
Viss | |
Zalkod | |
Zemplénagárd | |
7. Az Állami Erdészeti Szolgálat Pécsi Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
224. | Tamási |
Attala | |
Csikóstőttős | |
Dalmand | |
Dombóvár | |
Döbrököz | |
Értény | |
Felsőnyék | |
Fürged | |
Gyulaj | |
Iregszemcse | |
Jágónak | |
Kapospula | |
Kaposszekcső | |
Kocsola | |
Koppányszántó | |
Lápafő | |
Magyarkeszi | |
Nagykónyi | |
Nagyszokoly | |
Nak | |
Pári | |
Regöly | |
Szakály | |
Szakcs | |
Tamási | |
Újireg | |
Várong | |
225. | Pincehelyi |
Belecska | |
Gyönk | |
Keszőhidegkút | |
Kisszékely | |
Miszla | |
Nagyszékely | |
Ozora | |
Pálfa | |
Pincehely | |
Sárszentlőrinc | |
Simontornya | |
Tolnanémedi | |
Udvari | |
226. | Hőgyészi |
Aparhant | |
Bonyhádvarasd | |
Csibrák | |
Diósberény | |
Dúzs | |
Felsőnána | |
Györe | |
Hőgyész | |
Izmény | |
Kalaznó | |
Kéty | |
Kisdorog | |
Kistormás | |
Kisvejke | |
Kurd | |
Lengyel | |
Mucsfa | |
Mucsi | |
Murga | |
Nagyvejke | |
Szakadát | |
Szárazd | |
Tevel | |
Varsád | |
Závod | |
Zomba | |
227. | Bátaszék-Bonyhádi |
Alsónána | |
Bátaapáti | |
Bátaszék | |
Bonyhád | |
Cikó | |
Grábóc | |
Kakasd | |
Mórágy | |
Mőcsény | |
Szalka | |
Várdomb | |
228. | Bólyi |
Babarc | |
Berkesd | |
Bezedek | |
Borjád | |
Bóly | |
Ellend | |
Erdősmárok | |
Erzsébet | |
Fazekasboda | |
Geresdlak | |
Görcsönydoboka | |
Hímesháza | |
Ivándárda | |
Kátoly | |
Kékesd | |
Kusbudmér | |
Kislippó | |
Kisnyárád | |
Lánycsók | |
Lippó | |
Liptód | |
Majs | |
Maráza | |
Máriakéménd | |
Mártonfa | |
Monyoród | |
Nagybudmér | |
Nagynyárád | |
Palotabozsok | |
Pereked | |
Pócsa | |
Sárok | |
Sátorhely | |
Szajk | |
Szebény | |
Szederkény | |
Szellő | |
Székelyszabar | |
Szilágy | |
Szűr | |
Töttös | |
Udvar | |
Versend | |
Véménd | |
229. | Dél-Mecsekaljai |
Aranyosgadány | |
Áta | |
Belvárdgyula | |
Birján | |
Bogád | |
Bosta | |
Egerág | |
Gyód | |
Hásságy | |
Keszü | |
Kisherend | |
Kiskassa | |
Kozármisleny | |
Kökény | |
Lothárd | |
Magyarsarlós | |
Nagykozár | |
Olasz | |
Pellérd | |
Peterd | |
Pécsdevecser | |
Pécsudvard | |
Pogány | |
Romonya | |
Szalánta | |
Szemely | |
Szilvás | |
Szőkéd | |
Újpetre | |
Vokány | |
232. | Sásdi |
Bakóca | |
Baranyajenő | |
Varanyaszentgyörgy | |
Gödre | |
Kisbeszterce | |
Meződ | |
Mindszentgodisa | |
Palé | |
Sásd | |
Szágy | |
Tarrós | |
Tormás | |
Vásárosdombó | |
Vázsnok | |
233. | Kisvaszari |
Alsómocsolád | |
Ág | |
Bikal | |
Felsőegerszeg | |
Gerényes | |
Kisvaszar | |
Köblény | |
Liget | |
Mágocs | |
Mekényes | |
Nagyhajmás | |
Oroszló | |
Szalatnak | |
Tékes | |
Varga | |
234. | Szigetvári |
Almamellék | |
Almáskeresztúr | |
Basal | |
Boldogasszonyfa | |
Botykapeterd | |
Csebény | |
Csertő | |
Hobol | |
Horváthertelend | |
Ibafa | |
Kisdobsza | |
Kistamási | |
Magyarlukafa | |
Merenye | |
Molvány | |
Mozsgó | |
Nagydobsza | |
Nagypeterd | |
Nagyváty | |
Nemeske | |
Nyugotszenterzsébet | |
Patapoklosi | |
Pettend | |
Somogyapáti | |
Somogyhatvan | |
Somogyhárságy | |
Somogyviszló | |
Szentlászló | |
Szigetvár | |
Szulimán | |
Tótszentgyörgy | |
Vásárosbéc | |
241. | Hetvehelyi |
Abaliget | |
Bakonya | |
Bicsérd | |
Boda | |
Bodolyabér | |
Bükkösd | |
Cserdi | |
Cserkút | |
Csonkamindszent | |
Dinnyeberki | |
Helesfa | |
Hetvehely | |
Husztót | |
Kacsóta | |
Kishajmás | |
Kovácssénája | |
Kővágószőlős | |
Kővágótőttös | |
Okorvölgy | |
Orfű | |
Szentkatalin | |
Szentlőrinc | |
Zók | |
242. | Pécsi |
Barátúr | |
Komló | |
Magyarhertelend | |
Magyarszék | |
Mánfa | |
Mecsekpölöske | |
Pécs | |
243. | Kárászi |
Egygházaskozár | |
Hegyhátmaróc | |
Hosszúhetény | |
Kárász | |
Kismányok | |
Magyaregregy | |
Máza | |
Nagymányok | |
Szárász | |
Szászvár | |
Tófű | |
Váralja | |
Vékény | |
244. | Pécsváradi |
Apátvarasd | |
Erdősmecske | |
Feked | |
Hidas | |
Lovászhetény | |
Mecseknádasd | |
Nagypall | |
Óbánya | |
Ófalu | |
Pécsvárad | |
Zengővárkony | |
251. | Sellyei |
Bánfa | |
Bogdása | |
Bürüs | |
Dencsháza | |
Drávafok | |
Drávaiványi | |
Drávakeresztúr | |
Drávasztára | |
Endrőc | |
Felsőszentmárton | |
Gyöngyfa | |
Gyöngyösmellék | |
Katádfa | |
Kákics | |
Kemse | |
Kétújfalu | |
Királyegyháza | |
Lakócsa | |
Markóc | |
Marócsa | |
Okorág | |
Potony | |
Rózsafa | |
Sellye | |
Sósvertike | |
Sumogy | |
Szentborbás | |
Szentdénes | |
Szentegát | |
Szörény | |
Teklafalu | |
Tótújfalu | |
Várad | |
Zaláta | |
Zádor | |
252. | Vajszlói |
Adorjás | |
Alsószentmárton | |
Babarcsszőlős | |
Baksa | |
Baranyahídvég | |
Beremend | |
Besence | |
Bisse | |
Bogádmindszent | |
Csarnóta | |
Csányoszró | |
Cun | |
Diósviszló | |
Drávacsehi | |
Drávacsepely | |
Drávapalkonya | |
Drávapiski | |
Drávaszabolcs | |
Drávaszerdahely | |
Egyházasharaszti | |
Garé | |
Gerde | |
Gilvánfa | |
Gordisa | |
Görcsöny | |
Harkány | |
Hegyszentmárton | |
Hirics | |
Ilocska | |
Ipacsfa | |
Ivánbattyán | |
Kásád | |
Kémes | |
Kisasszonyfa | |
Kisdér | |
Kisharsány | |
Kisjakabfalva | |
Kisszentmárton | |
Kistapolca | |
Kistótfalu | |
Kovácshida | |
Kórós | |
Lapáncsa | |
Luzsok | |
Magyarbóly | |
Magyarmecske | |
Magyartelek | |
Matty | |
Márfa | |
Márok | |
Nagycsány | |
Nagyharsány | |
Nagytótfalu | |
Ocsárd | |
Old | |
Ózdfalu | |
Palkonya | |
Páprád | |
Pécsbagota | |
Piskó | |
Rádfalva | |
Regenye | |
Sámod | |
Siklós | |
Siklósbodony | |
Siklósnagyfalu | |
Szabadszentkirály | |
Szaporca | |
Szava | |
Szőke | |
Tengeri | |
Tésenfa | |
Téseny | |
Turony | |
Vajszló | |
Vejti | |
Velény | |
Villány | |
Villánykövesd | |
261. | Nagydorogi |
Bikács | |
Bölcske | |
Dunaföldvár | |
Dunakömlőd | |
Dunaszentgyörgy | |
Gerjen | |
Györköny | |
Kajdacs | |
Kölesd | |
Madocsa | |
Medina | |
Nagydorog | |
Németkér | |
Paks | |
Pusztahencse | |
Szedres | |
Tengelic | |
641. | Szekszárdi |
Bogyiszló | |
Fadd | |
Fácánkert | |
Harc | |
Mőzs | |
Őcsény | |
Sióagárd | |
Szekszárd | |
Tolna | |
642. | Pörbölyi |
Alsónyék | |
Báta | |
Decs | |
Pörböly | |
Sárpilis | |
643. | Bédai |
Bár | |
Dunafalva | |
Dunaszekcső | |
Homorúd | |
Kölked | |
Mohács | |
Somberek | |
8. Az Állami Erdészeti Szolgálat Szombathelyi Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
111. | Soproni |
Ágfalva | |
Cirák | |
Csapod | |
Csáfordjánosfa | |
Csér | |
Dénesfa | |
Ebergőc | |
Egyházasfalu | |
Fertőboz | |
Fertőhomok | |
Fertőrákos | |
Fertőszentmiklós | |
Fertőszéplak | |
Gyalóka | |
Gyóró | |
Harka | |
Hegykő | |
Hidegség | |
Iván | |
Kópháza | |
Lövő | |
Nagycenk | |
Nagylózs | |
Nemeskér | |
Pereszteg | |
Pinnye | |
Pusztacsalád | |
Répceszemere | |
Répcevis | |
Röjtökmuzsaj | |
Sopron | |
Sopron-Balf | |
Sopronhorpács | |
Sopronkövesd | |
Szakony | |
Und | |
Újkér | |
Völcsej | |
Zsira | |
112. | Kőszegi |
Bozsok | |
Cák | |
Csepreg | |
Gyöngyösfalu | |
Horvátzsidány | |
Kiszsidány | |
Kőszeg | |
Kőszegdoroszló | |
Kőszegparty | |
Kőszegszerdahely | |
Lukácsháza | |
Nemescsó | |
Ólmod | |
Peresznye | |
Pusztacsó | |
Tömörd | |
Velem | |
113. | Szombathelyi |
Acsád | |
Bucsu | |
Dozmat | |
Felsőcsatár | |
Gencsapáti | |
Gór | |
Horvátlövő | |
Ják | |
Meszlen | |
Narda | |
Nárai | |
Nemesböd | |
Perenye | |
Pornóapáti | |
Salköveskút | |
Sé | |
Söpte | |
Szeleste | |
Szentpéterfa | |
Szombathely | |
Torony | |
Vasasszonyfa | |
Vaskeresztes | |
Vassurány | |
Vasszilvágy | |
121. | Celldömölki |
Bejcgyertyános | |
Boda | |
Borgáta | |
Celldömölk | |
Duka | |
Egyházashetye | |
Gérce | |
Izsákfa | |
Jánosháza | |
Karakó | |
Káld | |
Keléd | |
Kemeneskápolna | |
Kemenespálfa | |
Kissomlyó | |
Köcsk | |
Mesteri | |
Nemeskeresztúr | |
Nemeskocs | |
Nyőgér | |
Sitke | |
Sótony | |
Vashosszúfalu | |
Vásárosmiske | |
122. | Vasvári |
Alsóújlak | |
Andrásfa | |
Bérbaltavár | |
Bögöte | |
Csehi | |
Csehimindszent | |
Csipkerek | |
Egervölgy | |
Gersekarát | |
Győrvár | |
Hegyhátszentpéter | |
Hosszúpereszteg | |
Kám | |
Kismákfa | |
Mikosszéplak | |
Nagymákfa | |
Nagytilaj | |
Olaszfa | |
Oszkó | |
Pácsony | |
Petőmihályfa | |
Püspökmolnári | |
Rum | |
Sárfimizdó | |
Szemenye | |
Telekes | |
Vasvár | |
Zsennye | |
123. | Körmendi |
Balogunyom | |
Csempeszkopács | |
Daraboshegy | |
Döbörhegy | |
Döröske | |
Egyházashollós | |
Egyházasrádóc | |
Gyanógeregye | |
Halastó | |
Halogy | |
Harasztifalu | |
Hegyháthodász | |
Hegyhátsál | |
Katafa | |
Kisunyom | |
Körmend | |
Magyarnádalja | |
Magyarszecsőd | |
Molnaszecsőd | |
Nagykölked | |
Nagymizdó | |
Nádasd | |
Nemeskolta | |
Nemesrempehollós | |
Pinkamindszent | |
Rábahidvég | |
Rábatőttős | |
Rádóckölked | |
Sorkifalud | |
Sorkikápolna | |
Sorokpolány | |
Szarvaskend | |
Szőce | |
Tanakajd | |
Táplánszentkereszt | |
Vasalja | |
Vasszécseny | |
133. | Felső-Őrségi |
Alsószölnök | |
Apátistvánfalva | |
Csákánydoroszló | |
Csörötnek | |
Felsőmarác | |
Felsőszölnök | |
Gasztony | |
Hegyhátszentmárton | |
Ivánc | |
Kemestaródfa | |
Kétvölgy | |
Kondorfa | |
Magyarlak | |
Nemesmedves | |
Orfalu | |
Rábagyarmat | |
Rátót | |
Rönök | |
Szakonyfalu | |
Szentgotthárd | |
Szentgotthárd-Farkasfa | |
Szentgotthárd-Jakabháza | |
Szentgotthárd-Máriaújfalu | |
Szentgotthárd-Rábafüzes | |
Szentgotthárd-Rábatótfalu | |
Vasszentmihály | |
134. | Alsó-Őrségi |
Bajánsenye | |
Felsőjánosfa | |
Hegyhátszentjakab | |
Ispánk | |
Kercaszomor | |
Kerkáskápolna | |
Kisrákos | |
Nagyrákos | |
Őrimagyarósd | |
Őriszentpéter | |
Pankasz | |
Szaknyér | |
Szalafő | |
Szatta | |
Viszák | |
311. | Mosoni |
Bezenye | |
Dunakiliti | |
Dunaremete | |
Dunasziget | |
Feketeerdő | |
Halászi | |
Hegyeshalom | |
Kisbodak | |
Levél | |
Máriakálnok | |
Püski | |
Rajka | |
312. | Győri |
Abda | |
Árpás | |
Ásványráró | |
Bágyogszovát | |
Bezi | |
Bodonhely | |
Börcs | |
Darnózseli | |
Dör | |
Dunaszeg | |
Dunaszentpál | |
Egyed | |
Enese | |
Fehértó | |
Gönyű | |
Gyömöre | |
Győr | |
Győrasszonyfa | |
Győrladamér | |
Győrság | |
Győrszemere | |
Győrújfalu | |
Győrzámoly | |
Hédervár | |
Ikrény | |
Kisbabót | |
Kisbajcs | |
Koroncó | |
Kóny | |
Kunsziget | |
Lipót | |
Mecsér | |
Mezőörs | |
Mérges | |
Mórichida | |
Nagybajcs | |
Nagyszentjános | |
Nyalka | |
Öttevény | |
Pázmándfalu | |
Pér | |
Rábacsécsény | |
Rábapatona | |
Rábapordány | |
Rábaszentandrás | |
Rábaszentmihály | |
Rábaszentmiklós | |
Rétalap | |
Sobor | |
Táp | |
Tápszentmiklós | |
Tét | |
Töltéstava | |
Vámosszabadi | |
Vének | |
314. | Észak-Hansági |
Győrsövényház | |
Jánossomorja | |
Kimle | |
Lébény | |
Mosonmagyaróvár | |
Mosonszentmiklós | |
Mosonszolnok | |
Újrónafő | |
Várbalog | |
315. | Dél-Hansági |
Acsalag | |
Barbacs | |
Bősárkány | |
Cakóháza | |
Csorna | |
Farád | |
Fertőd | |
Kapuvár | |
Maglóca | |
Markotabödöge | |
Osli | |
Rábatamási | |
Rábcakapi | |
Sarród | |
Szárföld | |
Tárnokréti | |
Veszkény | |
321. | Vasegerszegi |
Bő | |
Bük | |
Chernelházadamonya | |
Csánig | |
Hegyfalu | |
Iklanberény | |
Jákfa | |
Lócs | |
Mesterháza | |
Nagygeresd | |
Nemesládony | |
Nick | |
Pósfa | |
Répcelak | |
Répceszentgyörgy | |
Sajtoskál | |
Simaság | |
Tormásliget | |
Tompaládony | |
Uraiújfalu | |
Vasegerszeg | |
Vámoscsalád | |
Zsédeny | |
322. | Sárvári |
Bozzai | |
Bögöt | |
Csénye | |
Ikervár | |
Kenéz | |
Meggyeskovácsi | |
Megyehíd | |
Ölbő | |
Pecöl | |
Porpác | |
Rábapaty | |
Sárvár | |
Vát | |
Vép | |
323. | Kemenesháti |
Csönge | |
Kemenesmagasi | |
Kemenesmihályfa | |
Kemenesszentmárton | |
Kemenessömjén | |
Kenyeri | |
Mersevát | |
Nagysimonyi | |
Ostffyasszonyfa | |
Pápoc | |
Szergény | |
Tokorcs | |
Vönöck | |
324. | Rábaközi |
Agyagosszergény | |
Babót | |
Beled | |
Bogyoszló | |
Edve | |
Fertőendréd | |
Himod | |
Hövej | |
Jobaháza | |
Kisfalud | |
Magyarkeresztúr | |
Mihályi | |
Páli | |
Pásztori | |
Petőháza | |
Potyond | |
Rábacsanak | |
Rábakecöl | |
Rábasebes | |
Sopronnémeti | |
Szany | |
Szil | |
Szilsárkány | |
Vadosfa | |
Vág | |
Vásárosfalu | |
Vica | |
Vitnyéd | |
Zsebeháza | |
461. | Ravazdi |
Écs | |
Felpéc | |
Győrújbarát | |
Kajárpéc | |
Nyúl | |
Pannonhalma | |
Ravazd | |
Sokorópátka | |
Tarjánpuszta | |
Tényő | |
9. Az Állami Erdészeti Szolgálat Veszprémi Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
441. | Keszthelyi-hegységi |
Balatongyörök | |
Gyenesdiás | |
Rezi | |
Vállus | |
Várvölgy | |
Vonyarcvashegy | |
442. | Sümegi |
Bazsi | |
Doborfa | |
Csabrendek | |
Dabronc | |
Gógánfa | |
Gyepükaján | |
Hetyefő | |
Hosztót | |
Káptalanfa | |
Megyer | |
Nemeshany | |
Rigács | |
Sümeg | |
Sümegprága | |
Szentimrefalva | |
Ukk | |
Várkesző | |
Veszprémgalsa | |
Zalaerdőd | |
Zalagyömörő | |
Zalameggyes | |
Zalaszántó | |
Zalaszegvár | |
443. | Monostorapáti |
Ábrahámhegy | |
Badacsonytomaj | |
Badacsonytördemic | |
Balatonederics | |
Balatonhenye | |
Balatonrendes | |
Gyulakeszi | |
Hegyesd | |
Hegymagas | |
Káptalantóti | |
Kékkút | |
Kisapáti | |
Köveskál | |
Kővágóörs | |
Lesencefalu | |
Lesenceistvánd | |
Lesencetomaj | |
Mindszentkálla | |
Monostorapáti | |
Nemesgulács | |
Nemesvita | |
Raposka | |
Révfülöp | |
Salföld | |
Sáska | |
Szentbékkálla | |
Szigliget | |
Tapolca | |
Tapolca-Diszel | |
Zalahaláp | |
444. | Balatonfüredi |
Alsóörs | |
Aszófő | |
Balatonakali | |
Balatonalmádi | |
Balatoncsicsó | |
Balatonfüred | |
Balatonszepezd | |
Balatonszőlős | |
Balatonudvari | |
Barnag | |
Csopak | |
Dörgicse | |
Felsőörs | |
Hidegkút | |
Kisdörgicse | |
Lovas | |
Mencshely | |
Monoszló | |
Nemesvámos | |
Óbudavár | |
Örvényes | |
Paloznak | |
Pécsely | |
Szentantalfa | |
Szentjakabfa | |
Tagyon | |
Tihany | |
Tótvázsony | |
Vászoly | |
Veszprémfajsz | |
Vöröstó | |
Zánka | |
451. | Ugodi |
Bakonykoppány | |
Bakonyszücs | |
Bakonytamási | |
Homokbödöge | |
Nagytevel | |
Pápateszér | |
Ugod | |
452. | Bakonyszentlászlói |
Bakonygyirót | |
Bakonyoszlop | |
Bakonypéterd | |
Bakonyszentkirály | |
Bakonyszentlászló | |
Csesznek | |
Fenyőfő | |
Gic | |
Lázi | |
Románd | |
Sikátor | |
Veszprémvarsány | |
453. | Zirci |
Bakonybél | |
Bakonynána | |
Borzavár | |
Csetény | |
Dudar | |
Eplény | |
Jásd | |
Lókút | |
Nagyesztergár | |
Olaszfalu | |
Pénzesgyőr | |
Porva | |
Szápár | |
Zirc | |
454. | Herendi |
Bánd | |
Hárskút | |
Herend | |
Márkó | |
Szentgál | |
Veszprém | |
455. | Farkasgyepűi |
Bakonyjákó | |
Csehbánya | |
Farkasgyepű | |
Iharkút | |
Kislőd | |
Magyarpolány | |
Németbánya | |
Városlőd | |
456. | Ajkai |
Ajka | |
Ajka-Ajkarendek | |
Ajka-Bakonygyepes | |
Halimba | |
Nyirád | |
Padragkút | |
Szőc | |
Urkút | |
457. | Pulai |
Kapocs | |
Nagyvázsony | |
Öcs | |
Pula | |
Taliándörögd | |
Vigántpetend | |
458. | Várpalotai |
Bakonykúti | |
Csór | |
Gyulafirátót | |
Hajmáskér | |
Iszkaszentgyörgy | |
Isztimér | |
Kincsesbánya | |
Öskü | |
Pétfürdő | |
Tés | |
Várpalota | |
Veszprém-Kádárta | |
464. | Pápai |
Adásztevel | |
Bakonyság | |
Bakonyszentiván | |
Béb | |
Békás | |
Csikvánd | |
Csót | |
Döbrönte | |
Egyházaskesző | |
Ganna | |
Gecse | |
Gyarmat | |
Kemenenhőgyész | |
Kemenesszentpéter | |
Kup | |
Külsővat | |
Lovászpatona | |
Magyargencs | |
Malomsok | |
Marcalgergelyi | |
Marcaltő | |
Mezőlak | |
Mihályháza | |
Nagyacsád | |
Nagydém | |
Nagygyimót | |
Nemesgörzsöny | |
Nemesszalók | |
Nóráp | |
Nyárád | |
Pápa | |
Pápa-Borsosgyőr | |
Pápa-Kéttornyúlak | |
Pápa-Tapolcafő | |
Pápaderecske | |
Pápakovácsi | |
Szerecseny | |
Takácsi | |
Vanyola | |
Vaszar | |
Várkesző | |
Vinár | |
465. | Devecseri |
Apácatorna | |
Bakonypölöske | |
Borszörcsök | |
Devecser | |
Doba | |
Kolontár | |
Noszlop | |
Oroszi | |
Pápasalamon | |
Pusztamiske | |
Somlójenő | |
Somlószőlős | |
Somlóvásárhely | |
Tüskevár | |
466. | Kertai |
Adorjánháza | |
Csögle | |
Dabrony | |
Dáka | |
Egeralja | |
Iszkáz | |
Kamond | |
Karakószörcsök | |
Kerta | |
Kisberzseny | |
Kiscsősz | |
Kispirit | |
Kisszőlős | |
Nagyalásony | |
Nagypirit | |
Somlóvecse | |
Vid | |
614. | Balatonfűzfői |
Balatonfőkajár | |
Balatonfűzfő | |
Balatonkenese | |
Balatonvilágos | |
Balatonalmádi-Vörösberény | |
Berhida | |
Csajág | |
Királyszentistván | |
Küngös | |
Litér | |
Ősi | |
Papkeszi | |
Sóly | |
Szentkirályszabadja | |
Vilonya | |
10. Az Állami Erdészeti Szolgálat Zalaegerszegi Igazgatósága | |
Erdészeti tervezési körzet száma és neve: | |
124. | Zalaegerszegi |
Alibánfa | |
Alsónemesapáti | |
Babosdöbréte | |
Bagod | |
Boncodfölde | |
Botfa | |
Böde | |
Bucsuszentlászló | |
Csonkahegyhát | |
Dobronhegy | |
Egervár | |
Gősfa | |
Hagyárosbörönd | |
Hottó | |
Kávás | |
Keménfa | |
Kisbucsa | |
Kiskutas | |
Kispáli | |
Lakhegy | |
Milejszeg | |
Nagykutas | |
Nagypáli | |
Nemesapáti | |
Nemeshetés | |
Németfalu | |
Ozmánbük | |
Pethőhenye | |
Salomvár | |
Teskánd | |
Vasboldogasszony | |
Vaspör | |
Zalaboldogfa | |
Zalacséb | |
Zalaegerszeg | |
Zalaháshágy | |
Zalaszentgyörgy | |
Zalaszentiván | |
Zalaszentlőrinc | |
125. | Baki |
Bak | |
Baktüttös | |
Barlahida | |
Becsvölgye | |
Bocfölde | |
Csatár | |
Csertalakos | |
Gellénháza | |
Gombosszeg | |
Gutorfölde | |
Hahót | |
Iborfia | |
Kustánszeg | |
Lickóvadamos | |
Mikekarácsonyfa | |
Nagylengyel | |
Nova | |
Ormándlak | |
Pálfiszeg | |
Petrikeresztúr | |
Pölöske | |
Sárhida | |
Söjtör | |
Szentkozmadombja | |
Tófej | |
Zalatárnok | |
131. | Szentgyörgyvölgyi |
Alsószenterzsébet | |
Csesztreg | |
Csöde | |
Felsőszenterzsébet | |
Gödörháza | |
Kálócfa | |
Kerkafalva | |
Kerkakutas | |
Kozmadombja | |
Magyarföld | |
Magyarszombatfa | |
Márokföld | |
Nemesnép | |
Pusztaapáti | |
Ramocsa | |
Szentgyörgyvölgy | |
Velemér | |
Zalalövő | |
Zalalövő-Budafa | |
132. | Lenti |
Baglad | |
Belsősárd | |
Bödeháza | |
Csömödér | |
Gáborjánháza | |
Gosztola | |
Hernyék | |
Iklódbördőce | |
Kerkabarabás | |
Kerkateskánd | |
Kissziget | |
Külsősárd | |
Lendvadedes | |
Lendvajakabfa | |
Lenti | |
Lenti-Bársztmihályfa | |
Lenti-Lentikápolna | |
Lenti-Lentiszombathely | |
Lenti-Máhomfa | |
Pórszombat | |
Resznek | |
Rédics | |
Szilvágy | |
Szíjártóháza | |
Zalabaksa | |
Zalaszombatfa | |
Zebecke | |
141. | Bánokszentgyörgyi |
Bánokszentgyörgy | |
Bázakerettye | |
Borsfa | |
Bucsuta | |
Lasztonya | |
Oltárc | |
Ortaháza | |
Pördefölde | |
Pusztaederics | |
Pusztamagyaród | |
Pusztaszentlászló | |
Szentiszló | |
Szentpéterfölde | |
Várfölde | |
142. | Letenyei |
Becsehely | |
Csörnyeföld | |
Dobri | |
Kányavár | |
Kerkaszentkirály | |
Kiscsehi | |
Kistolmács | |
Letenye | |
Lispeszentadorján | |
Lovászi | |
Maróc | |
Murarátka | |
Muraszemenye | |
Pátka | |
Páka-Dömefölde | |
Szentmargitfalva | |
Szécsisziget | |
Tormafölde | |
Tornyiszentmiklós | |
Tótszentmárton | |
Tótszerdahely | |
Valkonya | |
Zajk | |
151. | Zalacsányi |
Almásháza | |
Batyk | |
Bezeréd | |
Bókaháza | |
Csáford | |
Dötk | |
Gétye | |
Gyürüs | |
Kallósd | |
Kehidakustány | |
Kemendollár | |
Kisvásárhely | |
Ligetfalva | |
Mihályfa | |
Misefa | |
Nagykapornak | |
Nemesrádó | |
Nemessándorháza | |
Nemesszentandrás | |
Orbányosfa | |
Óhid | |
Pacsa | |
Padár | |
Pakod | |
Pókaszepetk | |
Sénye | |
Szalapa | |
Szentpéterúr | |
Tilaj | |
Türje | |
Vöckönd | |
Zalaapáti | |
Zalabér | |
Zalacsány | |
Zalaigrice | |
Zalaistvánd | |
Zalakoppány | |
Zalaköveskút | |
Zalaszentgrót | |
Zalaszentgrót-Tekenye | |
Zalaszentlászló | |
Zalaszentmihály | |
Zalaudvarnok | |
Zalavég | |
152. | Zalakomári |
Alsórajk | |
Balatonmagyaród | |
Csapi | |
Dióskál | |
Egeraracsa | |
Esztergályhorváti | |
Felsőrajk | |
Galambok | |
Garabonc | |
Gelse | |
Gelsesziget | |
Kerecseny | |
Kilimán | |
Kisrécse | |
Miháld | |
Nagybakónak | |
Nagykanizsa | |
Nagykanizsa-Bagola | |
Nagyrada | |
Nagyrécse | |
Orosztony | |
Pat | |
Pötréte | |
Sand | |
Újudvar | |
Zalakaros | |
Zalakomár | |
Zalamerenye | |
Zalasárszeg | |
Zalaszabar | |
Zalaszentjakab | |
Zalaszentmárton | |
Zalaújlak | |
Zalavár | |
153. | Kanizsai |
Bocska | |
Börzönce | |
Eszteregnye | |
Fűzvölgy | |
Homokkomárom | |
Hosszúvölgy | |
Kacorlak | |
Magyarszentmiklós | |
Magyarszerdahely | |
Petrivente | |
Pölöskefő | |
Rigyác | |
Sormás | |
Szepetnek | |
Zalaszentbalázs | |
154. | Bajcsai |
Belezna | |
Fityeház | |
Liszó | |
Molnári | |
Murakeresztúr | |
Nagykanizsa-Bajcsa | |
Nagykanizsa-Miklósfa | |
Nemespátró | |
Semjénháza | |
Surd | |
156. | Keszthelyi |
Alsópáhok | |
Cserszegtomaj | |
Döbröce | |
Felsőpáhok | |
Hévíz | |
Karmacs | |
Keszthely | |
Kisgörbő | |
Nagygörbő | |
Nemesbük | |
Sármellék | |
Sümegcsehi | |
Szentgyörgyvár | |
Vindornyafok | |
Vindornyalak | |
Vindornyaszőlős |
4. számú melléklet a 31/2000. (VI. 26.) FVM rendelethez
[9. számú melléklet a 29/1997. (IV. 30.) FM rendelethez]
Az erdészeti magánút tervezésének valamint az erdészeti hatósági engedély kiadásának feltételei
I.
1. Erdészeti magánút a tv. szerinti tartamos erdőgazdálkodás célját szolgáló, erdőgazdálkodói vagyonkezelésben, illetve használatban lévő, járművek közlekedésére alkalmas pálya, melyet - a közforgalom számára való megnyitás esetének kivételével - sorompóval, kapuval, illetve más fizikai eszközzel le kell zárni, vagy "Mindkét irányból behajtani tilos" jelzőtáblával kell ellátni.
2. Erdészeti magánutak lehetnek:
a) Állandó jellegű erdészeti magánút (feltáró út), melynél az építés célja és eredménye megfelelő fenntartás és használat mellett (beleértve az átmeneti forgalomkorlátozás esetét is) hosszú távon biztosítja az erdei termékek szállítását és más erdőgazdálkodási érdeket szolgáló gépjármű forgalom lehetőségét.
b) Nem állandó jellegű erdészeti magánút (kiszállító út), egyes meghatározott erdőgazdálkodási feladatok végrehajtását szolgáló időszakos gépjármű forgalomra - idegen anyag elhelyezése és tömörítése nélkül, de a talajfelszín megbontásával - létrehozott olyan közlekedési pálya, melynek területe a használat megszűnése után újraerdősítésre alkalmas, vagy azzá tehető. Nyomvonalán a használat megszűnését követően a tv. és e rendelet előírásai szerint kell az erdő felújítását végrehajtani.
3. Az erdészeti út műtárgyainak, tartozékainak, határának és területének meghatározását az utakról szóló külön jogszabály tartalmazza.
4. Az erdészeti magánutak ingatlan-nyilvántartása
a) Az erdészeti feltáró út erdőterületen való létesítése az erdőterület igénybevételének minősül, területét az ingatlan-nyilvántartásban földrészletként vagy alrészletként, művelés alól kivett területként kell nyilvántartani.
b) A kiszállító út nyomvonala az erdőgazdálkodás célját közvetlenül szolgáló, erdő művelési ágú terület, melyet az út használatának befejezése után erdőterületnek kell tekinteni, és erdősítésre alkalmassá kell tenni. Az ingatlan-nyilvántartásban korábban kivett területként nyilvántartott, használaton kívüli kiszállító út területének erdő művelési ágba való átvezetéséről a földhivatal a tv. 73. § (3) bekezdésének alapján az erdészeti hatóság megkeresésére intézkedik.
c) Amennyiben az erdészeti út a tv. hatálya alá nem tartozó földrészletet is érint, úgy a létesítés során a termőföldről szóló külön jogszabályok vonatkozó előírásait is be kell tartani.
5. Nincs szükség erdészeti hatósági engedélyre a meglévő erdészeti magánút határán belül végzett fenntartási és helyreállítási munkákhoz.
6. Az erdészeti magánút építésének engedélyezését az erdőgazdálkodó, vagy írásbeli megbízása esetén a tervező kérheti, az engedélyezési terv erdészeti hatósághoz történő benyújtásával. Az engedélyezési tervhez az erdőterület tulajdonosának vagy tulajdonosainak hozzájáruló nyilatkozatát csatolni szükséges.
Az engedélyezési terv részei:
a) műszaki leírás, (kiszállító út esetén az Erdészeti Utak Tervezési Irányelveiben előírtakon felül a műszaki leírásban meg kell jelölni a használat várható időtartamát és a használat megszűnését követően az erdészeti újrahasznosítás érdekében szükséges feladatokat);
b) átnézeti térkép, ami az út nyomvonalát ábrázoló üzemtervi térkép 1:20 000 méretarányú kivonatos másolata;
c) általános helyszínrajz, ami az út nyomvonalát ábrázoló 1:10 000 méretarányú ingatlan-nyilvántartási térkép kivonatos másolata;
d) hossz-szelvény;
e) minta-keresztszelvények és keresztszelvények;
f) földtömeg számítása és elosztása;
g) részletes műtárgy tervek;
h) feltáró út engedélyezése esetén a 87. § (1) bekezdésében előírt munkarészek;
i) hídépítés esetén a híd műszaki leírása, vázlatterv általános helyszínrajzzal, általános talajmechanikai szakvélemény.
A tervrészletek tartalmi és formai követelményeit a minisztérium által kiadott Erdészeti Utak Tervezési Irányelvei tartalmazzák.
7. Az engedélyezési tervhez csatolni kell:
a) a tervező nyilatkozatát arról, hogy a terv megfelel a vonatkozó általános érvényű és eseti előírásoknak;
b) az érintett közművek kezelőinek nyilatkozatát (közműnyilatkozatok);
c) a tervezés során végzett előzetes hatósági és más egyeztetések jegyzőkönyveit;
d) az érintett földrészletről a tulajdoni lap hiteles másolatát.
8. Az építési engedélyt általában a létesítmény egészére kell kérni. Több évig tartó, illetőleg több megvalósítási szakaszra vagy létesítményre bontott építkezés esetében az egyes szakaszokra, illetőleg műtárgyakra külön-külön is lehet építési engedélyt kérni, azonban a létesítmény egészének elbírálásához szükséges adatokat ilyen esetben is szolgáltatni kell.
9. Az építési engedély iránti kérelem elbírálása során az erdészeti hatóság köteles megvizsgálni, hogy
a) a terv megfelel-e a jogszabályi előírásoknak, valamint az Erdészeti Utak Tervezési Irányelveiben foglaltaknak, továbbá mellékelték-e az előírt nyilatkozatokat, dokumentumokat;
b) a tervező rendelkezik-e az előírt tervezési jogosultsággal.
9.1. Ha a terv vagy mellékletei nem felelnek meg az előírásoknak és követelményeknek, az engedélyező hatóság az építtetőt határidő kitűzésével hiánypótlásra hívja fel.
10. Az építtető csak a jogerős építési engedély alapján, az engedély érvényességének időtartamán belül, mások birtoklásának zavarása nélkül építkezhet. Az építési engedély a jogerőre emelkedésének napjától számított két év elteltével érvényét veszti, kivéve, ha az építési munkát ez alatt az idő alatt megkezdték, és folyamatosan végzik.
11. Az erdészeti hatóság az engedélyező határozatában az építkezés kezdési és befejezési határidejét is meghatározhatja, továbbá az építtető kérelmére az építési engedély érvényességi idejét egy-egy évvel meghosszabbíthatja, feltéve, ha az engedély megadásakor fennálló szabályok vagy körülmények időközben nem változtak meg.
12. Az erdészeti magánút használatbavételi engedélyét a forgalom részére való megnyitás tervezett időpontját legalább tizenöt nappal megelőzően köteles az építtető kérni.
12.1. Az erdészeti engedélyező hatóság a használatbavételi engedély kiadása előtt helyszíni ellenőrzést tart. Az ellenőrzés célja annak megállapítása, hogy az út az építési engedélynek megfelelően épült-e és kielégíti-e a használatbavételhez szükséges követelményeket. A helyszíni ellenőrzést lehetőleg a műszaki átadás-átvétellel egyidejűleg kell megtartani.
12.2. A helyszíni ellenőrzésről jegyzőkönyvet kell készíteni, melynek tartalmaznia kell az esetleges hiányosságokat és az azok megszűntetésére tett előírásokat. A használatbavételi engedély egyes hibák vagy hiányosságok esetén is megadható, ha azok a forgalom biztonságát nem veszélyeztetik. Ilyen esetben a határozatban a hibák és hiányosságok megszüntetésére megfelelő határidőt kell előírni.
12.3. Ha az építtető a határozatban megjelölt kötelezettséget az előírt határidőben nem teljesíti, az engedélyező hatóság a használatbavételi engedélyt visszavonhatja vagy a kötelezettség teljesítésének végrehajtását rendelheti el. A használatbavételi engedély az út meghatározott szakaszára is megadható, ha azon a forgalom biztonságosan lebonyolítható.
13. Az elkészült erdészeti magánútról a 87. § (1) bekezdésében meghatározott megvalósulási térképeknek és terület-kimutatásoknak a benyújtási határidejét az erdészeti hatóság a használatbavételi engedélyre vonatkozó határozatában állapítja meg.
14. Ha fontos érdekből indokolt, hogy az utat vagy annak egy részét az építési munka teljes befejezése előtt használatba vegyék, az engedélyező hatóság a helyszíni bejáráson - meghatározott időtartamra - ideiglenes használatbavételi engedélyt adhat. Ideiglenes használatbavételi engedélyt csak a forgalombiztonsági követelmények megvizsgálása után, azok fennállása esetén lehet kiadni. Az ideiglenes használatbavételi engedélyt a helyszíni bejárásról készült jegyzőkönyvbe kell foglalni. Kiadásának feltételeire a használatbavételi engedélyre előírt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.
II.
15. Nem minősül erdészeti magánútnak az erdő talaján, annak maradandó károsítása nélkül, de építési jellegű felszíni beavatkozással, idegen anyag elhelyezése nélkül kialakított, egy, legfeljebb két erdőrészletet érintő nyomvonal (közelítő nyom), amelyet egy meghatározott erdőgazdálkodási feladat végrehajtására létesítenek, és amelynek területe az érintett erdőrészletben történő erdőfelújítás idején erdősítésre alkalmas állapotban marad, vagy azzá teszik.
15.1. A közelítő nyom létesítésének engedélyezéséről az erdészeti hatóság az erdőgazdálkodó éves tervének jóváhagyása során dönt. A közelítő nyom létesítésével járó erdőgazdálkodási tevékenység tervezése esetén az éves tervhez a tervezett közelítő nyomot vagy nyomokat ábrázoló 1:10 000 méretarányú térképvázlatot kell csatolni.
15.2. A közelítő nyom létesítésének engedélyezése során az erdészeti hatóság az erdő talajának, egyes felszíni formáknak, a visszamaradó faállománynak, valamint az erdei vízfolyások védelmében feltételeket írhat elő, vagy az engedélyezést megtagadja.