Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

10/2001. (XII. 23.) ISM rendelet

az állami támogatások 2001. és 2002. évi felhasználásának szabályairól

A sportról szóló 2000. évi CXLV. törvény (a továbbiakban: Stv.) 93. §-a (2) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. §

(1) A rendelet hatálya kiterjed a Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetéséről szóló 2000. évi CXXXIII. törvény XXIV. Ifjúsági és Sportminisztérium (a továbbiakban: minisztérium) fejezet, 5. cím, 2. alcím Sporttámogatási előirányzatokból nyújtott költségvetési támogatásra.

(2) E rendelet alapján

a)[1] sportági országos szakszövetségek (a továbbiakban: szakszövetség), valamint sportszövetségek működési kiadásainak támogatása;

b) az olimpiai feladatok támogatása,

c) sportágfejlesztési programok és az utánpótlásnevelés támogatása,

d) szabadidősport, különösen az iskolai sport támogatása,

e) a Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány útján igénybe vehető támogatások,

f) a sportcélú létesítmények fejlesztési támogatása,

g) sportvállalkozások fejlesztési programjának támogatása,

h)[2] sportesemények támogatása,

i) fogyatékosok sportjának támogatása,

j) a megyei és a megyei jogú városi önkormányzatok kötelező testnevelési és sportfejlesztési feladatainak támogatása,

k) a sportolók és a sportszakemberek eredményességi támogatása

céljából az (1) bekezdésben meghatározott előirányzatok terhére nyújtható költségvetési támogatás.

2. §

(1) A támogatottat - amennyiben e rendelet vagy külön jogszabály eltérően nem rendelkezik - visszafizetési kötelezettség nem terheli.

(2) Amennyiben a támogatott neki felróható okból nem teljesíti szerződésben vállalt kötelezettségeit, az igénybe vett támogatás egészét vagy arányos részét a mindenkor érvényes jegybanki alapkamat kétszeres mértékével növelt összegben kell visszafizetnie.

(3) A támogatás nyújtásának feltétele, hogy a támogatott a sporttevékenységével kapcsolatban az állami sportinformációs rendszer részére az Stv. 22. §-a alapján adatot szolgáltasson.

3. §

(1) Amennyiben a támogatás pályázat alapján vehető igénybe, a pályázati felhívást meg kell jelentetni a minisztérium hivatalos lapjában és egy országos napilapban.

(2) A pályázati felhívást a pályázatok benyújtási határnapja előtt legalább harminc nappal meg kell jelentetni.

4. §

(1) A pályázat benyújtása, illetve a támogatási feltételek teljesítése nem jelent jogosultságot a támogatás igénybevételére.

(2) A pályázat elbírálásáról a pályázót a döntéstől számított tizenöt munkanapon belül írásban kell értesíteni. Amennyiben a pályázat elutasításra kerül, az elutasítás indokáról a pályázót írásban értesíteni kell.

(3) A nyertes pályázók számára az írásbeli értesítésben a támogatási szerződés megkötésére határidőt kell megállapítani, amely határidőig a támogatási döntésre az ajánlati kötöttség szabályait kell alkalmazni.

(4) A pályázat elbírálásakor olyan szempont és egyéb feltétel nem vehető figyelembe, amelyet előzetesen jogszabály vagy pályázati felhívás nem tartalmazott.

(5) Amennyiben jogszabály, illetve a pályázati felhívás a pályázat benyújtására határnapot állapít meg, a pályázatok csak a határnap eltelte után bírálhatóak el.

(6) Amennyiben a támogatási cél megvalósítására előirányzott támogatási keret nem nyújt fedezetet valamennyi, érdemben elbírált és támogatásra javasolt pályázat támogatására, a pályázatban igényelt összegnél kisebb mértékű támogatás is adható, illetve a keret a pályázók között a pályázatok szerinti összegeknek megfelelően arányosan is elosztható.

(7) A támogatás szerződés alapján vehető igénybe. A támogatási szerződés részletesen tartalmazza azokat a kötelezettségeket, amelyeknek a támogatás igénybevételének feltételeként a támogatottnak eleget kell tennie.

(8) A támogatottakkal a támogatási szerződéseket - a minisztérium által hozott támogatási döntéseknek megfelelően - a pályázatok kiírását, a támogatási döntéseket és a szerződéskötéseket szervező és koordináló szervezet, a Mobilitás köti meg.

5. §

A támogatásra való jogosultságot vagy a támogatás visszafizetését érintő jogvita esetén a támogatási kérelem elbírálásakor hatályos jogszabályokat kell alkalmazni.

6. §

(1) A sportolók közvetlen központi költségvetési támogatása kizárólag tanulmányi ösztöndíjon, illetve sportösztöndíjon, valamint eredményességi jutalmakon keresztül történik.

(2) A Magyar Olimpiai Bizottság (a továbbiakban: MOB) és a nemzeti sportszövetségek a minisztériummal a sportolók tanulmányainak támogatása, illetve a sportösztöndíjak tárgyában kötött megállapodásban foglaltaknak megfelelően vesznek részt támogatási szerződés előkészítésében, megkötésében, illetve támogatás folyósításában.

(3)[3] Sportszervezetek csak a nemzeti sportszövetségeken, a MOB-on, a szakszövetségeken, illetve sportszövetségeken, a fogyatékossági ágaknak megfelelő országos sportszövetségeken, valamint a kiemelt sportágfejlesztési programokon, illetve pályázatokon keresztül vehetnek igénybe költségvetési támogatást.

(4) Sportszervezetek szakosztályai részére költségvetési támogatás csak a MOB-on, illetve szakszövetségen keresztül nyújtható. A MOB, illetve a szakszövetség a támogatást a szakosztály önálló számlájára (alszámlájára) utalja át. A támogatás átutalásának feltétele, hogy a kedvezményezett szakosztály a sportszervezeten belül önálló gazdálkodási egységként működjön.

7. §

(1) Központi költségvetési forrásból közvetlenül csak Magyarországon megrendezésre kerülő sportesemény szervezése, illetve az azon való részvétel támogatható, kivéve

a) a Salt Lake Cityben megrendezendő Téli Olimpiai Játékokat;

b)[4] a Salt Lake Cityben megrendezendő Téli Paraolimpiai Játékokat;

c)[5] a Zakopanéban, valamint Pekingben megrendezendő téli és nyári Universiadét;

d)[6] az Akitában megrendezendő AGFIS World Games sportrendezvényt;

e)[7] az Alaszkában megrendezendő Speciális Olimpia Téli Világjátékokat;

f)[8] a Rómában megrendezendő Siketek Világjátékait;

g)[9] a Nendazban és Kobeban megrendezendő Szervátültetettek Világjátékait;

h)[10] Dunakupa versenysorozat versenyeit.

(2) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott sportrendezvény az "Olimpiai részvétel támogatása", az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott sportrendezvény az

"Universiade támogatása", az (1) bekezdés d)-f) pontjaiban meghatározott sportrendezvények a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése", az (1) bekezdés c) és g) pontjaiban meghatározott sportrendezvények a "Sportági szakszövetségek működési kiadásainak támogatása" előirányzat terhére támogathatók.

8. §

A "Bukmékeri rendszerű fogadások játékadójából származó támogatás" elnevezésű előirányzatnak az Stv.-ben meghatározott támogatási összegen felüli maradványából egyedi döntés alapján nyújtható támogatás.

9. §

A támogatás rendeltetésszerű felhasználását a minisztérium

a) közvetlenül,

b) a költségvetési szervei igénybevételével,

c) az erre szakosodott gazdálkodó szervezetek szolgáltatásainak igénybevételével, illetve

d) az állami sportinformációs rendszeren keresztül

ellenőrzi.

10. §

(1) Amennyiben jogszabály másként nem rendelkezik, állami támogatás eredményességi alapon történő elosztásakor az 1. számú mellékletben meghatározott pontértékeket és szorzószámokat kell alkalmazni.

(2) A 20. § (1) bekezdésének f) pontja esetében az 1. számú mellékletben foglaltakból csak az érmes helyezésre vonatkozó arányszámokat kell alkalmazni.

(3) Az 1. számú mellékletben meghatározott pontértékeket és szorzószámokat kell alkalmazni a sportösztöndíj összegének meghatározásakor is.

(4)[11] A fogyatékosok sportja területén az 1. számú mellékletet nem kell alkalmazni.

II. Fejezet

AZ EGYES SPORTTÁMOGATÁSI ELŐIRÁNYZATOKBÓL NYÚJTOTT KÖLTSÉGVETÉSI TÁMOGATÁSOK

Nemzeti sportszövetségek támogatása

11. §

(1) A minisztérium támogatja a Nemzeti Sportszövetség, a Nemzeti Szabadidősport Szövetség, valamint a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetségének (a továbbiakban: FONESZ) megalakulását és működését.

(2) A minisztérium a Nemzeti Sportszövetség megalakítására és működtetésére a "Sportági szakszövetségek működési kiadásainak támogatása" előirányzat terhére nyújt támogatást.

(3) A minisztérium a Nemzeti Szabadidősport Szövetség

a) megalakítására a "Szabadidősport programok támogatása",

b) működtetésére a "Bukmékeri rendszerű fogadások játékadójából származó támogatás" előirányzat terhére az Stv.-ben meghatározott mértékű támogatást nyújt.

(4)[12] A minisztérium az Stv. 71. §-ának (2) bekezdése alapján a FONESZ megalakítására és működtetésére, valamint tagszervezeteinek működésére a "Fogyatékosok sportszövetségeinek támogatása" előirányzat terhére nyújt támogatást az (5) bekezdésben foglaltak szerint.

(5)[13] A FONESZ-t és annak tagjait együttesen

a) a Nemzeti Sportszövetség költségvetéséből negyvenmillió forint;

b) a Nemzeti Szabadidősport Szövetség költségvetéséből tízmillió forint

illeti meg.

(6)[14] Az (5) bekezdés szerinti összegnek a FONESZ részére történő átutalásáról annak a minisztérium általi átutalásától számított nyolc munkanapon belül a nemzeti sportszövetségek elnökségei gondoskodnak.

(7)[15] A FONESZ az (5) bekezdés szerinti összegből

a) 13,436 millió forintot működési költségeire használ fel;

b) 36,564 millió forintot tagszervezetei között a 18. §-ban és a 19. § (4) bekezdésében meghatározott szakmai feladatok és szempontok alapján oszt fel.

(8)[16] A (7) bekezdés b) pontja szerinti összeget a FONESZ a kézhezvételtől számított nyolc munkanapon belül utalja át tagszervezetei részére.

(9)[17] A támogatások felhasználásának, elszámolásának és ellenőrzésének részletes feltételeit a minisztérium támogatási szerződésben határozza meg.

Sportági országos szakszövetségek támogatása

12. §

(1) A szakszövetségek működésének támogatása a "Sportági szakszövetségek működési kiadásainak támogatása" előirányzat terhére a Nemzeti Sportszövetség közgyűlésének döntése alapján történik.

(2) A szakszövetségek a szakszövetségi támogatás összegének meghatározásához a Nemzeti Sportszövetség részére adatot szolgáltatnak.

(3)[18] A Nemzeti Sportszövetség a szakszövetségi támogatások összegének meghatározásakor a szakszövetségi adatok alapján:

a) a szakszövetség által fizetendő nemzetközi tagdíjakat 5,8,

b) a sportági eredményességet 25,

c) a sportágban kiadott belföldi versenyengedélyek számát 23,1,

d) a szakszövetségi tagszervezetek számát 23,1,

e) az egyéb, különösen informatikai fejlesztésre, hagyományőrzésre fordítandó szakszövetségi kiadásokat 23

százaléknyi értékkel veszi figyelembe.

(4) A (3) bekezdés b) pontja szerinti sportági eredményességet az 1. számú melléklet szerinti táblázat alapján kell kiszámítani.

(5) A szakszövetség a támogatást az Stv. szerinti feladatok ellátására köteles felhasználni.

(6) A szakszövetség támogatásáról szóló szerződés megkötésének feltétele, hogy a szakszövetség a külön jogszabályban meghatározott módon igazolja, hogy nincs lejárt köztartozása.

(7) A támogatási szerződések aláírásától számított tizenöt munkanapon belül a minisztérium megkezdi a támogatási összegek folyósítását.

Olimpiai feladatok támogatása

13. §

(1) A minisztérium az olimpiai felkészüléssel és részvétellel kapcsolatos feladatokra a "Magyar Olimpiai Bizottság olimpiai feladatok támogatása" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - nyújt támogatást.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás

a) hét százaléka a MOB működésére,

b) hét százaléka a sportösztöndíjra,

c) huszonegy százaléka szakosztályi (műhely-) támogatásokra,

d) harminchárom százaléka szövetségi eredményességi jutalomra,

e) tizenhat százaléka olimpiai központi felkészülésre,

f) tíz százaléka szövetségek alaptámogatására,

g) hat százaléka szakmai feladatokra

használható fel.

(3) A (2) bekezdés d) pontja szerinti szövetségi eredményességet az 1. számú melléklet szerinti táblázat alapján kell kiszámítani.

(4) A (2) bekezdés c)-g) pontja szerinti olimpiai felkészülési támogatásban az olimpiai sportágak szakszövetségei, valamint a versenyszerű sport műhelyei és a sportszervezetek szakosztályai részesülhetnek.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott szervezetek a támogatást

a) nemzetközi versenyeken való részvétel költségeire,

b) a válogatott keretek központi felkészülésének biztosítására, különösen edzőtáborok, válogató- és felmérő versenyek megrendezésére,

c) szállás-, élelmezési, létesítményhasználati költségek fedezésére, külföldi edzőtáborok esetében utazási költségre,

d) az olimpiai felkészüléshez és részvételhez szükséges sportszerek, eszközök, felszerelések, műszerek beszerzésére, ideértve az éves ütemezés szerinti bérleti, lótartási és egyéb díjakat is,

e) sportegészségügyi kiadásokra,

f) a válogatott keretek felkészítésében közreműködő szakemberek munkájának biztosítására, így különösen a versenyzők, edzők, orvosok, gyúrók, pszichológusok igénybevételének, illetve alkalmazásának költségeire,

g) az utánpótlás-nevelés támogatására használhatják fel.

14. §

(1) A minisztérium a sportösztöndíj-rendszert a "Magyar Olimpiai Bizottság olimpiai feladatok támogatása" előirányzat terhére, a 13. § (2) bekezdésének b) pontja szerinti mértékben támogatja.

(2) A támogatás az Stv. 70. §-ának (4) bekezdése szerinti célokra vehető igénybe.

15. §

A MOB a "Magyar Olimpiai Bizottság olimpiai feladatok támogatása" előirányzat terhére, az ifjúsági és sportminiszterrel (a továbbiakban: miniszter) kötött külön szerződés alapján, a 13. § (2) bekezdésének a) pontja szerinti mértékben igénybe vehető támogatást

a) a sportdiplomáciai és kegyeleti kiadások fedezésére,

b) a sporttudomány fejlesztésének támogatására,

c) a sportszakember-továbbképzés támogatására,

d) a MOB-iroda működésével kapcsolatos dologi és személyi kiadásokra

használhatja fel.

16. §

(1) A minisztérium a Salt Lake Cityben megrendezendő Téli Olimpiai Játékokon való eredményes felkészülés és részvétel érdekében az "Olimpiai részvétel támogatása" előirányzat terhére a MOB-on keresztül nyújt támogatást a szakszövetségek, valamint a sportszervezetek szakosztályai részére.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás felhasználásának irányelveire, arányaira vonatkozó szakmai programot a MOB készíti el, és a miniszter hagyja jóvá.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatás

a) a kvalifikációs versenyeken való részvétel költségeire,

b) az olimpiai keretek központi felkészülésének biztosítása (különösen edzőtáborok, válogató és felmérő versenyek megrendezése) során szállás-, élelmezési, létesítményhasználati költségekre, külföldi edzőtáborok esetében utazási költségre,

c) az olimpiai felkészüléshez és részvételhez szükséges sportszerek, eszközök, felszerelések, műszerek beszerzésére, éves ütemezés szerinti bérleti díjakra,

d) sportegészségügyi és doppingellenes célokat szolgáló költségekre,

e) a válogatott keretek felkészítésében közreműködő szakemberek munkájának biztosítása során versenyzők, edzők, orvosok, gyúrók, pszichológusok igénybevételének és alkalmazásának költségeire,

f) a részvételhez kapcsolódó utazási és dologi költségekre használható fel.

Speciális világjátékokon való részvétel támogatása

17. §

(1) A minisztérium a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére közvetlenül támogatja

a)[19] a Magyar Paralimpiai Bizottságon keresztül a Salt Lake Cityben megrendezendő Téli Paralimpiai Játékokon;

b)[20] a Magyar Speciális Olimpia Szövetségen keresztül az Alaszkában megrendezendő Speciális Olimpia Téli Játékokon

c)[21] a Magyar Siketek Sportszövetségén keresztül a Rómában megrendezendő Siketek Világjátékain, valamint

d)[22] a Magyar Szervátültetettek, Országos Sport, Kulturális és Érdekvédelmi Szövetségén keresztül a Nendazban és Kobeban megrendezendő Szervátültetettek Világjátékain

(a továbbiakban együtt: speciális világjátékok) magyar sportolók részvételét.

(2) A támogatás felhasználásának irányelveire, arányaira vonatkozó szakmai programot az (1) bekezdés szerinti sportszövetségek készítik el, és a miniszter hagyja jóvá.

(3) A támogatás a speciális világjátékokon való részvétellel kapcsolatos utazási és dologi költségekre használható fel.

18. §

(1) A minisztérium a speciális világjátékokra történő felkészüléssel kapcsolatos feladatokra a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére műhelytámogatást nyújt a speciális világjátékok versenyprogramjainak sportágai részére a (3) bekezdés szerinti sportszövetségeken keresztül.

(2) A műhelytámogatás felhasználásának irányelveire, arányaira vonatkozó szakmai programokat a (3) bekezdés szerinti sportszövetségek készítik el, és a miniszter hagyja jóvá.

(3) A támogatás

a) a Magyar Speciális Olimpia Szövetség,

b) a Magyar Paralimpiai Bizottság,

c) a Magyar Siketek Sportszövetsége,

d) a Magyar Szervátültetettek, Országos Sport, Kulturális és Érdekvédelmi Szövetsége

részére adható.

(4)[23] A műhelytámogatás a speciális világjátékokon való eredményes magyar szereplés szempontjából meghatározó sportegyesületek, illetve szakosztályok működtetésére, valamint a speciális világjátékokra való felkészüléssel kapcsolatban felmerülő, a 13. § (5) bekezdés szerinti kiadásokra használható fel.

Sportesemények támogatása

19. §

(1) A minisztérium a belföldön megrendezésre kerülő nemzetközi sportrendezvények megszervezéséhez a szakszövetségeken keresztül a "Hazai rendezésű sportesemények támogatása" fejezeti kezelésű előirányzatból nyújt támogatást. A támogatás a rendezési költségekhez nyújtható.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás iránti kérelemhez a szakszövetségek, illetve sportszövetségek csatolják a sportrendezvényhez benyújtott regisztrációs lapokat.

(3) A minisztérium a Forma-1 Magyar Nagydíj megrendezését a "Forma-1 Magyar Nagydíj támogatása" előirányzatból támogatja.

(4)[24] A 2230/2002. (VIII. 2.) Korm. határozattal a XXIV. Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium fejezet, 5. cím, 2. alcím, 11. jogcímcsoport, 2. jogcím Forma-1 Magyar Nagydíj támogatása fejezeti kezelésű előirányzat részére biztosított, a 2002. évi rendezői jogdíj kifizetéséhez szükséges 2520,0 millió forintot a Hungaroring Sport Részvénytársaság tőketartalékába kell helyezni.

(5)[25] A hazai fogyatékos versenyrendszer, valamint a fogyatékosok sportjának kiemelt nemzetközi és paralimpiai kvalifikációs versenyein való részvétel támogatása a FONESZ tagszervezetein keresztül a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére történik.

Sportágfejlesztés és utánpótlásnevelés

20. §

(1) A minisztérium a "Sportágfejlesztési programok" fejezeti kezelésű előirányzat terhére támogatja:

a) a Nemzeti Atlétikai Program megvalósítását a Magyar Atlétikai Szövetséggel kötött külön megállapodás alapján;

b) a Kosárlabdafejlesztési Program megvalósítását a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségével kötött külön megállapodás alapján;

c) a Héraklész-program megvalósítását a Mobilitással, illetve a Nemzeti Utánpótlás-nevelési Intézettel kötött külön megállapodás alapján;

d) a miniszter által külön jogszabály alapján adományozható kitüntetésekkel és elismerő oklevelekkel kapcsolatos költségek fedezését;

e) a Magyar Sport Napjának méltó megünneplésével kapcsolatos költségek fedezését;

f) a sportolók és a felkészítésüket végző sportszakemberek eredményességi jutalmazásával kapcsolatos költségek fedezését;

g) a Csanádi Árpád Általános Iskola és Gimnázium működését;

h) az egyes sportágak ünnepi sportrendezvényeivel kapcsolatos költségek fedezését.

(2) A minisztérium a Nemzeti Labdarúgó Utánpótlásnevelési Program - Bozsik-program megvalósítását a Nemzeti Labdarúgó Akadémia Közhasznú Társasággal kötött közhasznú szerződés alapján támogatja. A támogatás forrása a "Sportágfejlesztési programok", valamint a

"Totó játékadójából származó támogatás" fejezeti kezelésű előirányzatok.

(3) A miniszter az (1)-(2) bekezdésekben meghatározott programok mellett egyedi döntés alapján egyéb sportágfejlesztési programokat is támogat.

21. §

(1) A minisztérium a fogyatékos sportolók sportágainak fejlesztésére a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére nyújt támogatást.

(2) A támogatás felhasználásának irányelveire, arányaira vonatkozó szakmai programokat a (3) bekezdés a)-c) pontjai esetében a szakszövetségek és a fogyatékossági ágaknak megfelelő országos sportszövetségek sportági szakágvezetőiből alakult munkabizottság, a (3) bekezdés d)-i) pontjai esetében a fogyatékossági ágaknak megfelelő országos sportszövetségek sportági szakágvezetői készítik el, és a miniszter hagyja jóvá.

(3) A támogatás

a) a Magyar Atlétika Szövetség,

b) a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége,

c) úszás sportágfejlesztésre a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége,

d) boccia sportágfejlesztésre a Magyar Mozgáskorlátozottak Sportszövetsége,

e) a Magyar Tenisz Szövetség,

f) a Magyar Judo Szövetség,

g) csörgőlabda sportágfejlesztésre a Magyar Vakok és Gyengénlátók Sportszövetsége,

h) az ÜLŐRÖPLABDA Alapítvány,

i) labdarúgás sportágfejlesztésre a Magyar Siketek Sportszövetsége

részére adható.

(4) A támogatás

a) a sportági utánpótlás-bázis megteremtésére,

b) létesítményhasználati költségek fedezésére,

c) népszerűsítő kiadványok elkészítésére,

d) a sportágak űzéséhez szükséges sportszerek, eszközök, felszerelések, műszerek beszerzésére, ideértve az éves ütemezés szerinti bérleti, lótartási és egyéb díjakat is,

e) sportegészségügyi kiadásokra,

f) szakemberképzésre,

g) szakemberek díjazására,

h) edzésmódszertani anyagok elkészítésére, fordítására,

i) oktatófilm elkészítésére,

j) sportági bemutatók szervezésére,

k) szakmai fórumok, előadások megrendezésére,

l) integrált sportrendezvények megrendezésére

használható fel.

Eredményességi jutalom[26]

21/A. § (1) A miniszter eredményességi jutalomban kizárólag a Nemzeti Sportszövetség tagjaként nyilvántartott szakszövetségek és országos sportszövetségek sportolóit, valamint a felkészülést segítő sportszakembereit részesítheti.

(2) A jutalmazandó személyekre a szakszövetségek, illetve az országos sportszövetségek a minisztérium felhívásának kézhezvételétől számított 15 napon belül tesznek javaslatot, amely alapján a miniszter meghatározza a jutalmazandók névsorát. A szakszövetségnek, illetve az országos sportszövetségnek a javaslathoz a minisztérium felhívásában meghatározott dokumentumokat kell csatolnia.

(3) Javaslatot csak az a szakszövetség, illetve országos sportszövetség tehet, amely a központi költségvetési támogatás felhasználására és elszámolására vonatkozó jogszabályi feltételeknek eleget tett.

21/B. § (1) Eredményességi jutalom kizárólag a sportági versenynaptárban meghatározott világ-, illetve Európa-bajnokságon 1-3. helyezést elért sportolók és az azok felkészülését segítő sportszakemberek részére állapítható meg.

(2) Egy sportágban nemenként egy felnőtt és két, közvetlenül a felnőtt korosztály alatti utánpótlás-korosztály sportolói részesíthetők eredményességi jutalomban.

(3) Az eredményességi jutalomnak a sportolók részére való folyósítását a minisztérium biztosítja.

21/C. § (1) Abban a sportágban, amelyben az összetett eredmény mellett a részteljesítményeket is értékelik, a szakszövetségnek, illetve az országos sportszövetségnek a sportoló azon eredményét kell figyelembe vennie, amely alapján magasabb jutalomban részesíthető.

(2) Azokban az olimpiai sportágakban, amelyekben hivatalos világbajnokság, illetve Európa-bajnokság keretén belül olimpiai versenyszámokat nem olimpiai körülmények között rendeznek meg, eredményességi jutalmat a nem olimpiai versenyszámnak megfelelően lehet nyújtani.

(3) Azokban a csapatversenyszámokban, amelyekben a csapateredményt az egyéni eredményeket összegezve állapítják meg, a sportoló a csapateredményért eredményességi jutalomban akkor részesíthető, ha egyéni eredményéért nem kapott jutalmat.

(4) A sportoló eredményességi jutalmának meghatározásánál az 1. számú melléklet szerinti pontérték-táblázat

a) 4. pontját csapatversenyszámban úgy kell alkalmazni, hogy csak a 0,5 szorzóval kell számolni;

b) 6. pontját nem kell figyelembe venni.

(5) A sportoló eredményességi jutalmának meghatározásánál egy eredményességi pont értéke nettó 3850 forint. A nettó tízezer forintot el nem érő sportolói eredményességi jutalmat tízezer forintra kell kerekíteni.

(6) Egyéni sportágakban az egy olimpiai ciklusban ugyanolyan bajnokság azonos versenyszámában ismételten elért első helyezés esetén a sportoló huszonöt százalékkal nagyobb eredményességi jutalomban részesül.

21/D. § (1) A sportolók felkészülését segítő sportszakemberek részére megállapított eredményességi jutalom (a továbbiakban: sportszakemberi jutalmazási keret) - a (3) bekezdésben meghatározott kivétellel - nem haladhatja meg a sportágban a sportolóknak nyújtott eredményességi jutalmak összegének ötven százalékát.

(2) A sportszakemberi jutalmazási keretet a minisztérium a szakszövetség, illetve az országos sportszövetség rendelkezésére bocsátja, amely a jutalmat a sportágban jutalmazandók miniszter által meghatározott névsora alapján folyósítja a sportszakemberek részére.

(3) A sportszakemberi jutalmazási keret a sportolóknak nyújtott eredményességi jutalmak összegének:

a) duatlon és triatlon sportágakban hetven százalékát,

b) öttusa sportágban kilencven százalékát nem haladhatja meg.

21/E. § A szakszövetség, illetve az országos sportszövetség dokumentumokkal igazolt kérelmére a miniszter méltányosságból, sportteljesítménye alapján a 21/A-21/D. §-ban meghatározott feltételeknek meg nem felelő sportolót is eredményességi jutalomban részesítheti.

Fogyatékosok integrációját segítő szervezetek támogatása

22. §

(1) A minisztérium a "Fogyatékosok integrációját segítő szervezetek, rendezvények támogatása" előirányzat terhére támogatja:

a) a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Szövetségét,

b) a Motiváció Alapítványt,

c) a fogyatékosok országos érdekvédelmi szervezeteit, valamint

d) egyedi döntés alapján egyéb, a fogyatékosok életlehetőségeit segítő szervezeteket.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás felhasználásának, elszámolásának, ellenőrzésének részletes feltételeit a minisztérium támogatási szerződésben határozza meg.

Szabadidősport intézményrendszerének támogatása

23. §

(1) Az országos szabadidősport szövetségek működésének támogatása a "Bukmékeri rendszerű fogadások játékadójából származó támogatás" előirányzat terhére a Nemzeti Szabadidősport Szövetségen keresztül történik.

(2) A támogatási összeg elosztásáról a Nemzeti Szabadidősport Szövetség dönt.

(3) A minisztérium a támogatást a 2. számú melléklet szerint folyósítja a Nemzeti Szabadidősport Szövetségnek, amely azt tizenöt munkanapon belül köteles a tagszövetségei részére átutalni.

(4) A tagszövetségek a működési támogatásból fedezik a szabadidősporttal kapcsolatos szakmai feladataik kiadásait is.

24. §[27]

A minisztérium a szabadidősport fejlesztése érdekében a "Szabadidősport" és a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzatok terhére támogatja:

a) a kiemelkedő szabadidősport rendezvényeket;

b) a gyermek- és ifjúsági sport fejlesztését:

ba) az általános iskolai diákprogramot,

bb) a diákolimpiai versenyeket;

c) a szociális sport területén:

ca) a nők és családok sportjának fejlesztését,

cb) a hátrányos helyzetűek sporttevékenységét,

cc) a fogyatékosok szabadidősportjának országos rendezvényeit a FONESZ-en keresztül;

d) a szabadidősportot népszerűsítő kommunikációs tevékenységet;

e) szabadidős sportrendezvényeket és szakkiadványokat pályázati úton;

f) egyedi szabadidősport eseményeket;

g) a megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szervek fogyatékosok sportjára vonatkozó programja alapján a helyi szabadidősport rendezvényeket és a rendszeres integrált családi sportnapokat.

Fogyatékosok diáksportjának támogatása

25. §

(1) A minisztérium a fogyatékos diákok sportjának fejlesztése érdekében a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére támogatja:

a) a tanulásban akadályozott diákok sportját a megyei sportigazgatási szerveken keresztül, a megyei fogyatékosügyi sportreferens koordinálásával;

b) a mozgáskorlátozott diákok sportját a Magyar Mozgáskorlátozottak Sportszövetségén keresztül;

c) a vak és gyengénlátó diákok sportját a Vak Diákok Sportegyesületén keresztül;

d) a siket és nagyothalló diákok sportját a Hallássérültek Iskoláinak Országos Egyesületén, valamint a Szabóky Adolf Szakközépiskolán keresztül.

(2) A minisztérium a felsőoktatási modernizáció érdekében a "Fogyatékosok sportjának fejlesztése" előirányzat terhére támogatja

a) a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar,

b) az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar

fogyatékosok sportjával, egészségfejlesztésével kapcsolatos tevékenységét.

Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány révén igénybe vehető támogatások

26. §

(1) A Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány (a továbbiakban: Wesselényi Közalapítvány) részére a "Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány sorsolásos játékok játékadójából származó támogatása" előirányzat terhére nyújtható támogatás:

a) a tanulmányi ösztöndíjrendszer működtetésére;

b) a sportösztöndíj-rendszer működtetésére;

c) a sportiskola-rendszer támogatásának fedezetére.

(2) Az (1) bekezdés a)-c) pontjai szerinti feladatok teljesítése után fennmaradó összeget a Wesselényi Közalapítvány az alapító okiratában meghatározott szabadidősport célokra használja fel.

Sportcélú létesítmények fejlesztési támogatása

27. §

(1) A sportlétesítmények fejlesztéséhez a minisztérium - az (5) bekezdés szerinti kivétellel - pályázat alapján legfeljebb a beruházás általános forgalmi adót tartalmazó bruttó összköltségvetésének ötven százalékának megfelelő mértékű támogatást nyújthat a "Sportlétesítmények építési és korszerűsítési támogatása", valamint a "Bukmékeri rendszerű fogadások játékadójából származó támogatás" elnevezésű előirányzatok terhére.

(2) Akadálymentesítési feladatokra a minisztérium "Az ifjúsági és sportlétesítmények akadálymentesítése" elnevezésű előirányzat terhére, - az (5) bekezdés szerinti kivétellel - a Fogyatékosok Esélye Közalapítvánnyal közösen kiírt pályázat alapján, a beruházás bruttó összköltségvetése száz százalékának megfelelő mértékű támogatást nyújthat.

(3) A támogatás felhasználása az eredeti beruházási ütemtervhez képest legfeljebb egy évvel meghosszabbítva átütemezhető.

(4) A pályázatok elbírálásánál előnyben kell részesíteni:

a) az igazoltan rendelkezésre álló nagyobb mértékű saját forrással (önerővel) rendelkező pályázókat;

b) a szabadidősport célú sportlétesítmények fejlesztésére vonatkozó pályázatokat.

(5) Létesítményfejlesztésre támogatás pályázat kiírása nélkül, közvetlenül is nyújtható, ha

a)[28] a beruházást helyi önkormányzat, egyházi szervezet, határon túli magyar szervezet, illetve tartós állami tulajdonú társasági részesedéssel működő gazdasági társaság valósítja meg;

b) a beruházás bruttó összköltségvetése eléri a kettőszázmillió forintot, vagy

c) a sportlétesítmény multifunkcionális sportcsarnok, jégcsarnok, uszoda, labdarúgó vagy atlétikai stadion;

d) a beruházás célja akadálymentesítés.

(6)[29] Az (1) bekezdés alapján vállalkozások részére beruházási támogatás a vállalkozásoknak nyújtott állami támogatások tilalma alóli mentességek egységes rendjéről szóló 163/2001. (IX. 14.) Korm. rendelet rendelkezéseivel összhangban nyújtható.

28. §

(1)[30] E rendelet - a (2) bekezdésben meghatározott eltéréssel - a kihirdetése napján lép hatályba.

(2)[31] A szakszövetségek támogatására a "Sportági szakszövetségek működési kiadásainak támogatása" előirányzat terhére rendelkezésre álló 2002. évi négyszázmillió forint összegű támogatás

a) ötven százalékának felosztásakor a 3. számú mellékletet,

b) ötven százalékának felosztásakor a 12. § (3) bekezdését

kell alkalmazni.

(3)[32] E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a sporttevékenységgel összefüggő személyi juttatásokról szóló 6/1988. (IX. 13.) ÁISH rendelkezés módosításáról szóló 1/1990. (VI. 5.) MKM rendelet.

Dr. Deutsch Tamás s. k.,

ifjúsági és sportminiszter

1. számú melléklet a 10/2001. (XII. 23.) ISM rendelethez

PONTÉRTÉK-TÁBLÁZAT

A szövetségi eredményességi támogatások elosztásához

I.

Az eredményesség számításánál csak azok a helyezések vehetők figyelembe, amelyeknél a sportrendezvényen résztvevő országok száma Európa bajnokság esetén legalább 15, világbajnokság esetén legalább 25 volt. Amennyiben kvalifikációs jellegű versenyről van szó, a résztvevő országok számán a kvalifikáción elindult nemzetek száma értendő.

II.[33]

1. A különböző világversenyeken elért helyezések értékpontjai

Olimpia, AGFIS Világjátékok, világbajnokság

Helyezés1.2.3.4.5.6.7.8.
Pont1612954321

Európa-bajnokság

Helyezés1.2.3.4.5.6.
Pont1086321"

2. A különböző korosztályoknál alkalmazott szorzók

KorosztálySzorzó
Felnőtt5
Legidősebb utánpótlás korcsoport (junior vagy ifjúsági)2
Második utánpótlás korcsoport (ifjúsági vagy kadett vagy serdülő)1

3. A világversenyek ciklusaihoz kapcsolódó szorzók

Olimpia,
AGFIS
Világjátékok
VBEB
4 éves ciklus954
2 éves ciklus-32
Évenkénti-21

4. A sportágak versenyszámainak szorzói

Egyéni (egyes)1,0
Páros0,75*
Csapat0,5* × egyszerre pályán lévő játékosok létszáma

5. A sportrendezvényen résztvevő országok száma szerinti szorzó, ha N számú ország vett részt a versenyen

VilágbajnokságEurópa Bajnokság
0,02 × N0,04 × N

6. Az eredmények értékszorzói az eredmény elérését követő években

Év1. év2. év3. év4. év
Olimpia, AGFIS Világjátékok, Felnőtt VB, EB10,80,60,4
Utánpótlás VB, EB10,500

7. Olimpiai és nem olimpiái versenyszámok szorzói[34]

Olimpiai**Nem olimpiai
10,5

* Megjegyzés: A sportösztöndíj összegének meghatározásakor csapatsportágak esetében a 4. számú táblázat szerinti 0,5 szorzó helyett 1,0 szorzó, páros versenyszámok esetében pedig a 4. számú táblázat szerinti 0,75 szorzó helyett a 0,75 × 2 szorzó alkalmazandó.

** Megjegyzés: A Magyar Olimpiai Bizottság által felosztandó állami támogatások és megállapítandó sportösztöndíj értékének kiszámítása esetében az olimpiai sportág szövetségi eredményességi támogatásának meghatározásakor a 7. számú táblázatot az olimpiai sportág nem olimpiai versenyszámainak figyelmen kívül hagyásával kell alkalmazni.

2. számú melléklet a 10/2001. (XII. 23.) ISM rendelethez

A Nemzeti Szabadidősport Szövetség részére szóló támogatás folyósításának ütemezése

Befolyt forrás időszakaUtalás időpontjaAz átutalás összege
Előző évi támogatás utolsó utalásától január 31-igfebruár 15.Az adott időszakban beérkezett forrás 30%-a
Február 1. - március 31.április 15.Az adott időszakban beérkezett forrás 30%-a
Április 1. - június 30.július 15.Az adott időszakban beérkezett forrás 30%-a
Július 1. - szeptember 30.október 15.Az adott időszakban beérkezett forrás 30%-a

3. számú melléklet a 10/2001. (XII. 23.) ISM rendelethez[35]

A sportági országos szakszövetségek és a szakszövetségi feladatokat ellátó sportszövetségek 2002. évi támogatása ötven százalékának felosztása

Szövetség200 M Ft %-ában
Magyar Asztalitenisz Szövetség2,7%
Magyar Atlétikai Szövetség2,7%
Magyar Bábúsportok Szövetsége1,6%
Magyar Biliárd Szövetség1,0%
Magyar Birkózó Szövetség3,6%
Magyar Búvár Szövetség1,3%
Magyar Darts Szövetség0,2%
Magyar Élet- és Vízimentő Szövetség0,6%
Magyar Erőemelő Szövetség0,8%
Magyar Evezős Szövetség2,0%
Magyar Fallabda Szövetség0,2%
Magyar Floorball Szövetség0,2%
Magyar Golf Szövetség0,5%
Magyar Hegy- és Sportmászó Szövetség0,2%
Magyar Hoki (Gyeplabda) Szövetség0,5%
Magyar Íjász Szövetség1,0%
Magyar Jégkorong Szövetség1,1%
Magyar Judo Szövetség1,8%
Magyar Kajak-Kenu Szövetség6,3%
Magyar Karate Szövetség1,3%
Magyar Kendo Szövetség0,2%
Magyar Kerékpársportok Szövetsége3,0%
Magyar Kézilabda Szövetség2,4%
Magyar Kick-box Szövetség0,2%
Magyar Korfball Szövetség0,4%
Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége2,0%
Magyar Kung Fu Szövetség0,2%
Magyar Kutyafogathajtó Szövetség0,2%
Magyar Labdarugó Szövetség0,0%
Magyar Lábtenisz Szövetség0,2%
Magyar Lovassport Szövetség2,1%
Magyar Modellező Szövetség0,2%
Magyar Motoros Vízisport Szövetség1,3%
Magyar Motorsport Szövetség0,9%
Magyar Nemzeti Autósport Szövetség0,2%
Magyar Nanbudo Szövetség0,2%
Magyar Országos Baseball Szövetség0,8%
Magyar Országos Görkorcsolyázó Szövetség0,2%
Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség0,0%
Magyar Ökölvívó Szövetség3,8%
Magyar Öttusa Szövetség3,7%
Magyar Rádióamatőr Szövetség0,2%
Magyar Repülő Szövetség1,4%
Magyar Rögbi Szövetség0,8%
Magyar Röplabda Szövetség2,1%
Magyar Sakk Szövetség1,9%
Magyar Sí Szövetség1,3%
Magyar Sportlövők Szövetsége3,3%
Magyar Súlyemelő Szövetség2,8%
Magyar Sumo Szövetség0,0%
Magyar Taekwondo Szövetség (WTF)0,7%
Magyar Tájékozódási Futó Szövetség1,1%
Magyar Táncsport Szövetség1,8%
Magyar Tenisz Szövetség2,1%
Magyar Testépítő és Fitness Szövetség0,9%
Magyar Tollaslabda Szövetség0,8%
Magyar Torna Szövetség5,2%
Magyar Triatlon Szövetség1,8%
Magyar Úszó Szövetség6,3%
Magyar Vitorlás Szövetség1,9%
Magyar Vívó Szövetség5,2%
Magyar Vízisí és Wakeboard Szövetség0,0%
Magyar Vizilabda Szövetség5,3%
100,0%

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 1. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[2] Megállapította az 1/2002. (VIII. 12.) GyISM rendelet 1. § -a. Hatályos 2002.08.12.

[3] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 2. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[4] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[5] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[6] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[7] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[8] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[9] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[10] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[11] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 4. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[12] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 5. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[13] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 6. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[14] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 6. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[15] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 6. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[16] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 6. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[17] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 6. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[18] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 7. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[19] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 8. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[20] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 8. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[21] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 8. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[22] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 8. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[23] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 9. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[24] Beiktatta az 1/2002. (VIII. 12.) GyISM rendelet 2. § -a. Hatályos 2002.08.12.

[25] Számozását módosította az 1/2002. (VIII. 12.) GyISM rendelet 2. § -a. Hatályos 2002.08.12.

[26] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 10. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[27] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 11. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[28] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 12. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[29] Beiktatta a 2/2002. (XI. 26.) GYISM rendelet 1. §-a. Hatályos 2002.12.04.

[30] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 13. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[31] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 14. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[32] Számozását módosította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 14. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[33] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 15. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[34] Megállapította a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 16. § -a. Hatályos 2002.04.13.

[35] Beiktatta a 3/2002. (IV. 13.) ISM rendelet 17. § -a. Hatályos 2002.04.13.

Tartalomjegyzék