Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

6/2001. (IV. 13.) BM rendelet

"A Köz Szolgálatáért érdemjel", a "Szemere Bertalan érdemjel", a "Szent György érdemjel", a "Szent László érdemjel", a "Szent Flórián érdemjel" kitüntető cím alapításáról

A Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény 7. §-a (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a belügyminiszter által irányított szerveknél rendvédelmi és közigazgatási tevékenység végzése és támogatása során szerzett kiemelkedő érdemek elismerésére az alábbiakat rendelem el:

1. §[1]

A rendelet hatálya kiterjed:

a) a Belügyminisztériummal, a Belügyminisztérium hivatali szerveivel, a minisztérium hivatali tevékenységét segítő szervezeteivel, valamint a belügyminiszter irányítása alá tartozó önálló szervekkel foglalkoztatási jogviszonyban állók,

b) a fővárosi és megyei kormányhivatalokkal foglalkoztatási jogviszonyban álló kormánytisztviselők és a helyi önkormányzat képviselő-testületének hivatala, hatósági igazgatási társulása és a körjegyzőség köztisztviselői,

c) az a) és b) pont szerinti szervek munkáját támogató magyar és külföldi személyek tevékenységének e rendeletben alapított érdemjel kitüntető címmel történő elismerésére.

2. §

(1) A rendvédelem és a közigazgatás érdekében huzamos időn keresztül végzett kiemelkedő munka elismerésére

"A Köz Szolgálatáért érdemjel"

kitüntető címet alapítok. Az érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza.

(2) "A Köz Szolgálatáért érdemjel" arany, ezüst és bronz fokozatban adományozható.

(3) Több fokozatot adományozni ugyanazon személynek csak a fokozatok emelkedő sorrendjének betartásával lehet. Ugyanazon fokozat egy személy részére csak egy alkalommal adományozható: Évente e kitüntető cím arany fokozatában 20, ezüst fokozatában 100, bronz fokozatában 200 fő részesíthető.

3. §[2]

A Belügyminisztérium feladatainak megvalósításában huzamos időn keresztül hatékonyan tevékenykedő, az 1. § a) és b) pontja szerinti szerveknél köztisztviselői és közalkalmazotti jogviszonyban állók elismerésére

"Szemere Bertalan érdemjel"

kitüntető címet alapítok. Az érdemjel évente összesen 20 fő részére adományozható. Az érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 2. számú melléklete tartalmazza.

4. §

A rendőrség állományában munkájukat huzamos időn keresztül kiválóan végző, a közösség elé példaképül állítható hivatásos szolgálati, köztisztviselői, közalkalmazotti jogviszonyban állók elismerésére

"Szent György érdemjel"

kitüntető címet alapítok. Az érdemjel évente összesen 30 fő részére adományozható. Az érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 3. számú melléklete tartalmazza.

5. §[3]

6. §[4]

(1) A természeti és ipari katasztrófák elhárítása, valamint a mentés során tanúsított kimagasló helytállás, illetve az azt elősegítő tevékenység elismerésére "Rendkívüli Helytállásért" érdemjelet alapítok.

(2)[5] A "Rendkívüli Helytállásért" érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 5. számú melléklete tartalmazza.

(3)[6] A "Rendkívüli Helytállásért" érdemjel arany, ezüst és bronz fokozatban adományozható.

(4) Több fokozatot adományozni ugyanazon személynek csak a fokozatok emelkedő sorrendjének betartásával lehet. Ugyanazon fokozat egy személy részére csak egy alkalommal adományozható. Évente e kitüntető cím arany fokozatában 100, ezüst fokozatában 150, bronz fokozatában 200 fő részesíthető.

6/A. §[7]

(1) A vörösiszap-katasztrófa elhárítása, valamint a mentés során tanúsított kimagasló helytállás, illetve az azt elősegítő tevékenység elismerése esetén a "Rendkívüli Helytállásért" érdemjel megnevezése "Rendkívüli Helytállásért vörösiszap-katasztrófa".

(2) 2011. évben egyszeri alkalommal "Rendkívüli Helytállásért vörösiszap-katasztrófa" érdemjel elnevezéssel 2000 db érdemjel adományozható.

(3) A "Rendkívüli Helytállásért vörösiszap-katasztrófa" érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 6. számú melléklete tartalmazza.

6/B. §[8]

(1) Az árvízi katasztrófa elhárítása, valamint a mentés során tanúsított kimagasló helytállás, illetve az azt elősegítő tevékenység elismerése esetén a "Rendkívüli Helytállásért" érdemjel megnevezése "Rendkívüli Helytállásért árvízvédelem".

(2) 2011. évben egyszeri alkalommal "Rendkívüli Helytállásért árvízvédelem" érdemjel elnevezéssel 2000 db érdemjel adományozható.

(3) A "Rendkívüli Helytállásért árvízvédelem" érdemjel leírását és viselésének rendjét e rendelet 7. számú melléklete tartalmazza.

7. §

Az érdemjel kitüntető címek az egyes elismerések adományozására jogosultak köréről, az elismerésben részesítés feltételeiről és rendjéről szóló 21/1997. (III. 19.) BM rendelet 17. §-ában meghatározott alkalomkor, a Belügyminisztérium központi ünnepségein adományozhatók.

8. §

(1)[9] Valamennyi érdemjel kitüntető cím odaítéléséről az 1. § a) és b) pontja szerinti szervek vezetőinek javaslata alapján a belügyminiszter dönt.

(2)[10] Valamennyi érdemjel kitüntető cím adományozásának feltétele az 1. § a) legalább 10 éves BM, közszolgálati foglalkoztatási jogviszony megléte, melytől a belügyminiszter kivételes esetekben eltérhet.

9. §

(1) Az érdemjel kitüntető címet a belügyminiszter vagy személyes megbízottja ünnepélyes keretek között adja át.

(2) A kitüntetett az adományozás tényét igazoló okiratot kap, melyet az érdemjel kitüntető címmel együtt kell átadni.

(3) A belügyminiszter által e rendeletben alapított érdemjel kitüntető címekkel összefüggő kiadások fedezetét a Belügyminisztérium költségvetésében kell biztosítani.

10. §

Ezen rendeletben alapított érdemjel kitüntető címeket a belügyminiszter visszavonhatja attól, aki magatartása miatt arra érdemtelenné válik. Az érdemtelenné válás tényét minden esetben a belügyminiszter állapítja meg.

11. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

12. §[11]

Dr. Pintér Sándor s. k.,

belügyminiszter

1. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez

1. "A Köz Szolgálatáért" érdemjel 42 x 42 mm átmérőjű, világoskékre zománcozott, élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, négyszög alakú, melynek közepén Magyarország 18 mm nagyságú zománcozott címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A befelé ívelő szárakat babérkoszorú fonja körül. A kitüntetés anyaga tombak.[12]

Az érdemjel felett a szalagtartó karikán 12 x 12 mm átmérőjű díszítés van, melyen a fokozatnak megfelelő színű babérkoszorún átlósan elhelyezett kard és toll található.

Az érdemjel a fokozatnak megfelelően aranyozott, ezüstözött, illetve patinázott bronz színű.

A hátlapon a széleket követve "Belügyminisztérium", középen négy sorban "A Köz Szolgálatáért" felirat van. A kitüntetés szalagon, a bal mellen viselendő.[13]

Az érdemjel szalagja egyenruhán, a szalagtartó karikán elhelyezett díszítés polgári ruhán a kitüntetés kitűző változata.

2. Az érdemjel szalagja 40 mm széles zöld alapú selyemszalag, melynek közepén 12 mm széles fehér pólyán arányosan az arany fokozatnál három, az ezüst fokozatnál kettő, a bronz fokozatnál egy db 1 mm széles piros csík helyezkedik el.

2. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez

1. A "Szemere Bertalan érdemjel" 42 x 42 mm átmérőjű, fehérre zománcozott, élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, négyszög alakú, melynek közepén Magyarország 18 mm nagyságú zománcozott címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A befelé ívelő szárakat babérkoszorú fonja körül. A kitüntetés anyaga tombak.[14]

Az érdemjel felett a szalagtartó karikán 12 x 12 mm átmérőjű díszítés van, melyen aranyozott babérkoszorún átlósan elhelyezett toll található.

A hátlapon a széleket követve "Belügyminisztérium", középen három sorban "Szemere Bertalan érdemjel" felirat van.[15]

Az érdemjel szalagja egyenruhán, a szalagtartó karikán elhelyezett díszítés polgári ruhán a kitüntetés kitűző változata. A kitüntetés szalagon, a bal mellen viselendő.

2. Az érdemjel szalagja 40 mm széles fehér alapú selyemszalag, melynek szélén 8-8 mm szélességű piros-fehér-zöld farkasfog jellegű, ék alakú díszítés helyezkedik el. Előtte a belső felén 3-3 mm széles világoskék csík húzódik.

3. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez

1. A "Szent György érdemjel" 42 x 42 mm átmérőjű, királykékre zománcozott, élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, négyszög alakú, melynek közepén Magyarország 18 mm nagyságú zománcozott címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A kitüntetés anyaga tombak.[16]

Az érdemjel felett a szalagtartó karikán 12 x 8 mm átmérőjű díszítés van, melyen babérkoszorún átlósan elhelyezett rendőr buzogány és kard található.

A hátlapon a széleket követve "Belügyminisztérium", középen két sorban "Szent György érdemjel" felirat van.[17]

Az érdemjel szalagja egyenruhán, a szalagtartó karikán elhelyezett díszítés polgári ruhán a kitüntetés kitűző változata. A kitüntetés szalagon, a bal mellen viselendő.

2. Az érdemjel szalagja 40 mm széles világoskék selyemszalag, melynek szélén 4-4 mm zöld, közepén 2 mm szélességű piros csík helyezkedik el.

A színeket 1,5 mm széles fehér csíkok választják el egymástól.

4. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez[18]

5. számú melléklet a 6/2001. (VI. 13.) BM rendelethez[19]

1. A "Rendkívüli Helytállásért" érdemjel elülső lapján egy 40 mm-es átmérőjű kör alapon egy élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, 40x40 mm-es négyszög alakú rátét, melynek közepén Magyarország 18 mm nagyságú - műgyanta színezéssel készülő-címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A kör alapon a csúcsok között "Belügyminisztérium" felirat. A hátoldalon "Rendkívüli Helytállásért" felirat látható babérkoszorú szárai között. A felső ívben a vésés szövege utal az elismert tevékenységre. A kitüntetés anyaga tombak.[20]

Az érdemjel a fokozatnak megfelelően aranyozott, ezüstözött, valamint bronzírózott.

Az érdemjel eredeti formája ünnepi alkalmakkor a bal mellen viselendő.

2. Az érdemjelet 40 mm széles, kemény, magas minőségű rézhoroggal ellátott háromszög alakú nemzeti színű szalag tartja. A miniatűr az érdemjel kicsinyített (tartószalag nélküli) változata.

6. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez[21]

A "Rendkívüli Helytállásért vörösiszap-katasztrófa" érdemjel elülső lapján egy 40 mm-es átmérőjű kör alapon egy élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, 40x40 mm-es négyszög alakú rátét áll, melynek közepén a Magyar Köztársaság 18 mm nagyságú címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A kör alapon a csúcsok között "Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma" felirat áll.

A hátoldalon RENDKÍVÜLI HELYTÁLLÁSÉRT felirat látható egy babérkoszorú szárai között. A felső ívben a vésés szövege utal az elismert tevékenységre: VÖRÖSISZAP-KATASZTRÓFA 2011.

Az elismerés anyaga vörösréz.

Az érdemjel eredeti formája ünnepi alkalmakkor a bal mellen viselhető.

Az érdemjel 40 mm széles, kemény, magas minőségű rézhoroggal ellátott háromszög alakban összehajtott, sávonként 12 mm széles piros, fehér, zöld nemzeti színű szalagon függ, melynekjobb oldalán 0.5 mm fehér és 3.5 mm bordóvörös csík helyezkedik el.

7. számú melléklet a 6/2001. (IV. 13.) BM rendelethez[22]

A "Rendkívüli Helytállásért árvízvédelem" érdemjel elülső lapján egy 40 mm-es átmérőjű kör alapon egy élére állított, enyhén befelé ívelő szárú, 40x40 mm-es négyszög alakú rátét áll, melynek közepén a Magyar Köztársaság 18 mm nagyságú címere helyezkedik el. A címert kifelé keskenyedő sugarak díszítik. A kör alapon a csúcsok között "Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma" felirat áll.

A hátoldalon RENDKÍVÜLI HELYTÁLLÁSÉRT felirat látható egy babérkoszorú szárai között. A felső ívben a vésés szövege utal az elismert tevékenységre: ÁRVÍZVÉDELEM 2011.

Az elismerés anyaga nikkelezett vörösréz.

Az érdemjel eredeti formája ünnepi alkalmakkor a bal mellen viselhető.

Az érdemjel 40 mm széles, kemény, magas minőségű rézhoroggal ellátott háromszög alakban összehajtott, sávonként 12 mm széles piros, fehér, zöld nemzeti színű szalagon függ, melynek jobb oldalán 0.5 mm fehér és 3.5 mm világoskék csík helyezkedik el.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 6/2011. (III. 4.) BM rendelet 1. § -a. Hatályos 2011.03.05.

[2] Módosította a 17/2008. (XII. 31.) ÖM rendelet 1. § 5. pontja. Hatályos 2009.01.01.

[3] Hatályon kívül helyezte a 6/2011. (III. 4.) BM rendelet 6. § -a. Hatálytalan 2011.03.05.

[4] Beiktatta a 6/2011. (III. 4.) BM rendelet 2. § -a. Hatályos 2011.03.05.

[5] Megállapította a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2012.01.01.

[6] Megállapította a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2012.01.01.

[7] Beiktatta a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 3. §-a. Hatályos 2011.09.30.

[8] Beiktatta a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 4. §-a. Hatályos 2011.09.30.

[9] Módosította a 9/2009. (II. 27.) ÖM rendelet 38. § (2) bekezdése c) pontja. Hatályos 2009.03.07.

[10] Módosította a 9/2009. (II. 27.) ÖM rendelet 38. § (2) bekezdése c) pontja. Hatályos 2009.03.07.

[11] Hatályon kívül helyezte a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 14. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2012.01.01.

[12] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § a) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[13] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § b) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[14] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § a) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[15] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § b) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[16] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § a) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[17] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § b) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[18] Hatályon kívül helyezte a 6/2011. (III. 4.) BM rendelet 6. § -a. Hatálytalan 2011.03.05.

[19] Beiktatta a 6/2011. (III. 4.) BM rendelet 3. § -a. Hatályos 2011.03.05.

[20] Módosította a 68/2011. (XII. 30.) BM rendelet 18. § a)-b) pontja. Hatályos 2012.01.01.

[21] Beiktatta a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 6. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.09.30.

[22] Beiktatta a 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 6. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.09.30.

Tartalomjegyzék