Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

88/2001. (X. 29.) FVM rendelet

a természetes édesítőszerek termékpályáinak szabályozásáról

Az agrárpiaci rendtartásról szóló 1993. évi VI. Törvény (a továbbiakban :Tv.) 27. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, figyelemmel a Tv.13. (1) bekezdésére - a gazdasági miniszterrel, a külügyminiszterrel és a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

A rendelet hatálya és értelmező rendelkezések

1. §

(1) E rendelet hatálya kiterjed:

a) a cukorrépára, a nádcukorra és répacukorra, más cukrokra és cukorszirupokra, az izoglükózra, az inulin szirupra, valamint a melaszra és a cukorrépaszeletre;

b) a cukorrépa-termesztőkre, a cukorrépa-feldolgozókra, az izoglükóz - gyártókra, továbbá a rendelet hatálya alá tartozó egyéb termékeket belföldön termelőkre, valamint ezeken a termékpályákon működő terméktanácsokra (Cukor Terméktanács és a Magyar szeszipari Szövetség és Terméktanács; a továbbiakban: Terméktanácsok).

(2) A rendelet hatálya alá tartozó termékek és melléktermékek vámtarifaszám szerinti részletes felsorolását az 1. számú melléklet tartalmazza.

(3) A rendelet alkalmazásában:

a) gazdasági év: a július l-jétől június 30-ig tartó szezonévet jelenti;

b) belföldi értékesítési kvóta (a továbbiakban: kvóta): az a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter (a továbbiakban: miniszter) által megállapított cukor, izoglükóz vagy inulin szirup mennyiség, amelyet Magyarországon állítanak elő belföldi értékesítés és végső felhasználás céljára egy gazdasági év során, Magyarországon megtermelt mezőgazdasági alapanyagból. A Terméktanácsok javaslatának figyelembevételével a miniszter meghatározza az országos kvótát, továbbá ennek felosztását kvótajogosult társaságokra. A Magyarországon előállított cukor, izoglükóz vagy inulin szirup (ezen termékek köztestermékeit is beleértve) csak akkor értékesíthető a belföldi piacon, ha a kvótajogosult társaság számára a miniszter jelen rendeletben kvótát biztosított;

c) Szakmaközi Egyezmény: az a megállapodás, amelyet a cukorrépa-termesztők és a cukorgyártők szakmai szervezetei kötnek egymással a 6. § előírásai alapján;

d) cukorrépa szállítási jog: elsősorban a hagyományosan cukorrépa-termesztéssel foglalkozó mezőgazdasági termelők számára megállapított azon cukorrépa mennyiség (tonnában és 16% cukortartalmú utánfejelt cukorrépában kifejezve), amelyet évente megtermelhetnek, és értékesíthetnek egy kvótával rendelkező cukorgyár számára;

e) kvótajogosult társaság: olyan jogi személy vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, amely számára a miniszter a rendelet 2. számú mellékletében kvótát állapított meg. Egy társaság egy vagy több termelőüzemmel (gyár) is rendelkezhet. Az utóbbi esetben a társaság, figyelembe véve a cukorrépa-termesztők érdekeit is, a számára meghatározott kvótát felosztja az egyes gyárai között, és ezt írásban bejelenti a miniszter számára;

f) fehér cukor: nem ízesített vagy színezett, adalékanyagot nem tartalmaz, továbbá száraz állapotban számítva és polarimetriás módszerrel meghatározva legalább 99,5 tömegszázalék szaharózt tartalmaz. A fehér cukor egyenérték meghatározását a rendelet 3. számú melléklete tartalmazza;

g) izoglükóz: közvetlenül az izomerációs folyamat után mérve és szárazanyag egyenértékre számítva legalább 10 tömegszázalék fruktózt tartalmazó, glükózból és polimerjeiből nyert termék;

h) cukorrépa feldolgozási kampány: az az időszak, amely alatt a betakarított cukorrépát a cukorgyárakba beszállítják, és ott cukor kinyerése céljából feldolgozzák.

Kvóta

2. §

(1) Az országos kvóta mértéke 530 000 tonna, amely két részből áll:

a) 400 000 tonna fehér cukor (a továbbiakban: cukor), melyet Magyarországon megtermelt cukorrépából állítottak elő és

b) 130 000 tonna izoglükóz.

(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjaiban meghatározott és a rendelet 2. számú melléklete szerint kvótajogosult társaságokra felosztott kvótákat a 2002. július 1-én kezdődő cukorpiaci gazdasági évtől kezdődően kell alkalmazni. A kvótarendszer hatálybalépését követő két gazdasági év elteltével a kvóta nagyságát és elosztását a miniszter felülvizsgálja a Terméktanácsok véleménye alapján.

(3) Kvótajogosult csak az lehet, aki tagja az 1. § (1) bekezdés b) pontban megjelölt Terméktanácsok egyikének. A kvótajogosult társaság a részére biztosított kvótával csak az e rendeletben meghatározott keretek között rendelkezhet. Cukor- és izoglükóz kvóta nem képezheti csere, illetve adásvétel tárgyát.

(4) A rendelet 1. számú mellékletében felsorolt termékek esetében a rendelet hatálya nem terjed ki azokra a mennyiségekre, melyeket a kereskedelmi forgalomban a hatályos vámok megfizetése és egyéb előírások betartása mellett importáltak.

(5) A kvótajogosult társaságok egyesülése vagy szétválása esetén a kvóta a jogutódra, illetve a jogutódokra száll át. Az új kvóta nem lehet több, mint az egyesülés, illetve a szétválás előtti. A kvótamozgásról az érdekelteknek közösen, írásban tájékoztatniuk kell a minisztert. A kvótamozgás azonban nem befolyásolhatja kedvezőtlenül a cukorrépa-termesztők 6. § alapján meghatározott cukorrépa szállítási jogát.

(6) A kvótajogosult társaság jogutód nélküli megszűnése esetén - az érintett Terméktanácsok javaslatát figyelembe véve - a miniszter dönt a megszűnő társaság kvótájának újrafelosztásáról.

(7) A kvótajogosult társaságok a rendelet 4. számú melléklete szerinti formanyomtatványon 2002. július 31-ig közlik az Agrárintervenciós Központtal (a továbbiakban: AIK; 1385 Budapest 62., Pf. 867.) az általuk 2002. július 1. előtt termelt, de még nem értékesített cukor- és izoglükózkészletek 2002. július 1-jei mennyiségét.

(8) A kvótarendszer zökkenőmentes bevezetése érdekében szükséges, hogy amennyiben egy kvótajogosultnál lévő cukor- vagy izoglükózkészlet 2002. július 1-jei mennyisége meghaladja a számára meghatározott kvóta 35%-át, akkor a 35% feletti mennyiséget legkésőbb 2002. december 31-ig exportálja, az exportról pedig az AIK-ot a kiléptetést követő 30 napon belül a rendelet 5. számú melléklete szerinti formanyomtatványon értesítse az Egységes Vámárunyilatkozat kvótatulajdonos által hitelesített másolatának benyújtásával.

A kvóta használata

3. §

(1) A kvótát meghaladóan termelt cukor- és izoglükózmennyiséget - a (3) bekezdésben foglalt eset kivételével - a kvótajogosult társaság köteles legkésőbb a tárgyi gazdasági évet követő december 31-éig exportálni. Az export tényét az Egységes Vámárunyilatkozat kvótajogosult által hitelesített másolatának és a rendelet 5. számú melléklete szerinti formanyomtatvány benyújtásával január 31-éig igazolni kell az AIK számára.

(2) Amennyiben a kvótajogosult az (1) bekezdésben meghatározott határidőig nem exportálja a felesleget, a miniszter csökkenti a kvótáját. A kvótacsökkentés mértéke nem haladhatja meg a kvótajogosult társaság kvótájának 50%-át. Az így felszabadult kvótamennyiséget a miniszter, a Terméktanácsok véleményének figyelembevételével, más kvótajogosult társaságnak adja át.

(3) A cukrot előállító kvótajogosult társaság dönthet úgy, hogy a kvótája felett megtermelt mennyiséget átviszi a következő gazdasági évre. Az átvihető mennyiség nem haladhatja meg a kvótajogosult társaság kvótáján belüli tényleges termelésének 20%-át, továbbá átviteli szándékát legkésőbb a tárgyi gazdasági évet követő december 31-éig köteles bejelenteni az AIK számára a rendelet 6. számú melléklete szerinti formanyomtatványon. Az AIK számára bejelentett és a következő gazdasági évre átvitt cukormennyiség a kvótajogosult társaság kvótáját csökkenti abban a gazdasági évben.

(4) Amennyiben egy kvótajogosult társaság egymást követő két gazdasági év során önhibájából nem termeli meg a számára meghatározott kvóta legalább 80%-át, a miniszter dönt a kieső mennyiség újrafelosztásáról a következő gazdasági évben. A kieső mennyiség alatt azt a két év átlagában meghatározott mennyiséget kell érteni, amennyivel a tényleges termelés elmaradt a kvóta 80%-ától.

Statisztikai adatszolgáltatás

4. §

(1) A kvótajogosult társaságok kötelesek a (2)-(4) bekezdések szerinti adatokat a rendelet 7. és 8. számú mellékletei szerinti formanyomtatványon közölni az AIK-kal. A rendelet alapján szolgáltatott adatokat az AIK a közléstől számított 15 napon belül megküldi a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Agrárrendtartási Hivatala (a továbbiakban: ARH) számára. Az adatokat az AIK-nak és az ARH-nak az adatvédelmi jogszabályoknak megfelelően kell kezelnie, azok kizárólag a termékpálya piacszabályozás körében használhatók fel.

(2) A kvótajogosult cukorgyártó társaság a cukorrépa-feldolgozási kampány során minden naptári hónap végéig értesíti az AIK-ot a megelőző hónap során feldolgozott cukorrépa mennyiségéről, továbbá az előállított termékek mennyiségéről szállított tonna (tel quel) és fehér cukor egyenértékben egyaránt, gyárak szerinti bontásban. A feldolgozási kampány tervezett kezdetéről és befejezéséről a kvótajogosult legalább a tervezett időpontot 10 nappal megelőzően írásban értesíti az AIK-ot.

(3) A kvótajogosult izoglükózgyártó társaság minden naptári hónap végéig értesíti az AIK-ot a megelőző hónap során előállított termékek mennyiségéről szárazanyag egyenértékben kifejezve.

(4) A kvótajogosult társaság minden naptári hónap végéig értesíti az AIK-ot a megelőző hónap során a belföldön értékesített és az exportált termékek mennyiségéről, továbbá a megelőző hónap nyitó- és zárókészletéről.

(5) Amennyiben egy kvótajogosult társaság nem tesz eleget a (2)-(4) bekezdésekben meghatározott adatszolgáltatási kötelezettségeinek, szándékosan téves adatokat közöl, vagy akadályozza az AIK munkatársait ellenőrzési feladataik ellátásában, a miniszter csökkentheti a számára megállapított kvóta mértékét a 2. § (2) bekezdés szerinti felülvizsgálatot megelőzően.

Ellenőrzés

5. §

A kvótarendszer hatékony működése érdekében az AIK ellenőrzi - beleértve a helyszíni ellenőrzést is - a kvótajogosultak termelését és értékesítéseit, a termelési és a készletnyilvántartást, továbbá a rendelet 4. § (2)-(4) bekezdések alapján szolgáltatott adatok hitelességét.

Cukorrépa-termesztők szállítási joga

6. §

(1) A cukorrépa-termesztők kiszámítható gazdálkodásának biztosítása érdekében, továbbá a természetes édesítőszerek termékpályáinak kiegyensúlyozott működése céljából meg kell határozni azoknak a termelőknek a körét, akik elsősorban jogosultak cukorrépát termelni, és valamely kvótajogosult cukorgyártó társaság egy adott gyára számára értékesíteni. A szállítási jogot első alkalommal termelőnként nevesítve és egy adott cukorgyárra kell meghatározni az 1999-ben, 2000-ben és 2001-ben teljesített répaszállítás alapján tonnában és 16% cukortartalmú, utánfejelt cukorrépára vonatkoztatva. Cukorrépa-szállítási jogot csak a földtulajdonnal vagy érvényes földhasználati szerződéssel rendelkező természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiség nélküli gazdasági társaság kaphat, aki tagja a Cukor Terméktanácsnak. Amennyiben egy termelő megszünteti a répatermesztést, répaszállítási jogának újrafelosztásáról a Cukor Terméktanács jogosult dönteni.

(2) A termelők képviseletében a Cukorrépa-termesztők Országos Szövetsége (a továbbiakban: CTOSZ), a cukorgyártók képviseletében a Cukoripari Egyesülés (a továbbiakban: CIE) a rendelet hatálybalépését követő 60 napon belül megállapodást (a továbbiakban: Szakmaközi Egyezmény) köt a szállítási jog elosztásáról és részletes szabályozásáról a Cukor Terméktanács keretein belül. A Szakmaközi Egyezményben a felek a (7) bekezdésben felsorolt egyéb kérdésekről is kötelesek megállapodni. A répaszállítási jog felosztásáról és a megállapodásban foglalt egyéb feltételekről a Cukor Terméktanács értesíti a termelőket, továbbá a Szakmaközi Egyezményt tájékoztatásul megküldi a miniszternek.

(3) Amennyiben a (2) bekezdés szerint meghatározott határidőn belül az érintettek között nem születik megállapodás, a miniszter közreműködik a vitás kérdések rendezése és a Szakmaközi Egyezmény 30 napon belül történő megkötése érdekében.

(4) Az országos kvótához szükséges cukorrépa mennyiséget (cukorrépa szállítási jog) a kvótajogosult cukoripari társaságok a CTOSZ véleményének figyelembevételével határozzák meg gyáraik számára, és bejelentik a répatermesztők térségi szövetségeinek. A kérdéses cukorrépa mennyiség kiszámításakor legalább 130 kg cukorkihozatalt kell figyelembe venni l tonna 16% cukortartalmú cukorrépa vonatkozásában.

(5) Egy adott gazdasági évben a cukorgyártó a számára meghatározott cukorkvóta legalább 80%-ának megtermeléséhez szükséges cukorrépa mennyiségre köt szállítási szerződést a répaszállítási joggal rendelkező termelőkkel. A fennmaradó 20% kiosztásáról évente közösen döntenek a cukorrépa-termesztők és a cukorgyártók országos szakmai érdekképviseleti szervezetei, figyelembe véve a belföldi természetes édesítőszer-piac keresleti-kínálati viszonyait. Ennek során lehetőséget kell biztosítani arra, hogy új cukorrépa-termesztők is répaszállítási lehetőséghez jussanak.

(6) A 2002/2003-as gazdasági év cukortermeléséhez kötendő, vagyis a 2002-ben elvetendő cukorrépára vonatkozó szállítási szerződéseknél, valamint ezt követően már figyelembe kell venni a Szakmaközi Egyezményt. A szállítási szerződés nem tartalmazhat a Szakmaközi Egyezményben foglaltakkal ellentétes feltételeket.

(7) A Szakmaközi Egyezményben legalább az alábbi kérdésekről kell megállapodni:

a) cukorrépa szállítási jog meghatározása és a termelők közötti elosztásának részletes feltételei;

b) a 16%-tól eltérő, de az ipari cukorrépára vonatkozó hatályos magyar szabványnak megfelelő cukorrépa cukortartalmának átszámítása 16%-ra;

c) cukorrépa átvételi ár meghatározásának módszere;

d) a cukor értékesítési ár cukorrépa-termesztők és feldolgozók közötti megoszlásának módja és formája;

e) a cukorrépa feldolgozásának melléktermékeként keletkező répaszelet és melasz értékesítése;

f) a felvásárlás és szállítás, továbbá a szállítási szerződések feltételei;

g) a cukorrépa minőségi átvételének feltételei (a minősítésnek a cukorrépa átvételi helyén kell megtörténnie);

h) a vitás kérdések rendezésére választottbíróság meghatározása;

i) egyéb, a felek által szabályozni kívánt kérdések.

Külkereskedelem

7. §

Amennyiben egy gazdasági év során a 2. § (1) bekezdés a) pontja szerinti mennyiséget előállították, a Cukor Terméktanács javaslata alapján a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, figyelembe véve a Magyar Köztársaság által vállalt nemzetközi kötelezettségeket, költségvetési támogatást nyújthat a cukor külpiaci értékesítéséhez. Exporttámogatásban csak a kvótán belül megtermelt cukor részesülhet.

8. §

Ez a rendelet a kihirdetést követő 8. napon lép hatályba.

9. §

Ez a rendelet a Magyar Köztársaság és az Európai Közösségek és azok tagállamai között társulás létesítéséről szóló, Brüsszelben, 1991. december 16-án aláírt Európai Megállapodás tárgykörében, a Megállapodást kihirdető 1994. évi I. törvény 3. §-ával összhangban a Tanács 1260/2001/EK rendeletével, valamint a Bizottság 779/96/EK, 65/82/EGK, 2670/81/EGK, valamint az 1443/82/EGK rendeleteivel részben összeegyeztethető szabályozást tartalmaz.

Dr. Vonza András s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

1. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

A rendelet hatálya alá tartozó termékek

VámtarifaszámMegnevezés
a)1701Nád- vagy répacukor és vegytiszta szacharóz szilárd állapotban
b)1212 91Cukorrépa
c)1703Cukor kivonása vagy finomítása során nyert melasz
d)1702 60 95Más gyümölcscukor és gyümölcscukorszirup, 50 tömegszázalékot meghaladó gyümölcscukor-tartalommal, szárazanyagra számítva:
— — Másféle
1702 90 71— Más, beleértve az invertcukrot is
— — Égetett cukor: legalább 50 tömegszázalék szaharóztartalommal, szárazanyagra számítva
1702 90 99Más, beleértve az invertcukrot is:
— — Másféle
2106 90 59Ízesített vagy színezett cukorszirup:
— — — Más:
— Másféle
e)2303 20Kilúgozott cukorrépaszelet és más cukorgyártási hulladék:
f)1702 30 10Szőlőcukor és szőlőcukorszirup, gyümölcscukor-tartalom nélkül vagy 20 tömegszázaléknál kevesebb gyümölcscukor-tartalommal, szárazanyagra számítva:
— Izoglukóz
1702 40 10Szőlőcukor és szőlőcukorszirup, legalább 20, de kevesebb mint 50 tömegszázalék gyümölcscukor-tartalommal, szárazanyagra számítva: — Izoglukóz
1702 60 10Más gyümölcscukor és gyümölcscukor-szirup, 50 tömegszázalékot meghaladó gyümölcscukor-tartalommal, szárazanyagra számítva: — Izoglükóz
1702 90 30Más, beleértve az invertcukrot is:
— Izoglükóz
g)2106 90 30Ízesített vagy színezett izoglükózszirup
h)1702 60 80Inulinszirup
1702 90 80Inulinszirup

2 számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

Az országos répacukor- és izoglükózkvóta elosztása a kvótajogosult társaságok között

Kvótajogosult társaságRépacukorIzoglükóz
Kabai Cukorgyár Rt.107 640
Magyar Cukor Rt.146 520
Mátra Cukor Rt.
Szerencsi Cukorgyár Rt.
Szolnoki Cukorgyár Rt.
145 840
Hungrana Kft.130 000
Összesen:400 000130 000

3. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

Cukortartalmú termékek átszámítása fehér cukorra

1. A megadott képletek eredményei megadják, hogy az egyes cukortermékek 100 kg-ja hány kg fehér cukorral-egyenértékű. Ennek megfelelően az eredmény minden esetben százalék.

1.1. Magyarázatok

P: a polarimetriás módszerrel meghatározott szacharóztartalom °Z-ban kifejezve. Meghatározása a Magyar Élelmiszerkönyv 3-1-79/796. sz. előírása szerint.

H: a vezetőképesség mérés alapján meghatározott hamutartalom százalékban kifejezve. Meghatározása a Magyar Élelmiszerkönyv 3-1-1265/69. sz. előírása szerint.

I: a terméktől függő módszerrel meghatározott invertcukor-tartalom százalékban kifejezve. Meghatározása a Magyar Élelmiszerkönyv 3-1-79/796. sz. előírása szerint.

Sz.a.: refraktometriás módszerrel meghatározott szárazanyag-tartalom %-ban kifejezve, jele: S. Meghatározása a Magyar Élelmiszerkönyv 3-1-79/796. sz. előírása szerint.

2. Képletek:

2.1. Kristálycukor, minőségi kristálycukor, finomított kristálycukor, porcukor, pudercukor, préselt finomítvány esetén:

Fehér cukor egyenérték: Fe% = P%

2.2. Cukorliszt, befőzőcukor, barnacukor esetén:

Fehér cukor egyenérték: Fe% = P%

2.3. Répa nyerscukor esetén:

Fehér cukor egyenérték: Fe% = [P-(4 x H + 2 x I + l)]%

2.4. Nád nyerscukor esetén:

Fehér cukor egyenérték: Fe% = (2 x P-100)%

2.5. Cukoroldat esetén:

Fehér cukor egyenérték: Fe% = S%

2.6. Sűrűié, szörpök esetén a fehér cukor egyenérték:

a) Fehér cukor egyenérték:

Fe = fehér cukor egyenérték százalékban

Ss = a szörp szárazanyag-tartalma százalékban

Qs = a szörp tisztasági hányadosa százalékban

Qm = a melasz tisztasági hányadosa százalékban

M = kitárolt szörp mennyisége tonnában

C = kinyerhető kristálycukor mennyisége tonnában

A szörp mennyisége, szárazanyag-tartalma és tisztasági hányadosa a kitároláskor mért érték. A kitárolt szörp feldolgozásakor érvényes melasz tisztasága az előző három évi kampány melasz tisztasági hányadosának átlaga.

4. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

REGISZTRÁCIÓS LAP

és bejelentés

a 2002. július 1. előtt termelt, de még nem értékesített cukor és

izoglükóz ................. (év/hó/nap) mennyiségéről

Géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!

A kvótajogosult adatai:

Adószáma: cccccccc c cc

Kvótajogosult neve: ................................................................................... Tel./fax:................................................

Címe: cccc................................................ (helység) .............................. út/utca .............. hsz.

Székhely címe: cccc................................................ (helység) .............................. út/utca .............. hsz.

Telephely címe: cccc................................................ (helység) .............................. út/utca .............. hsz.

Levelezési címe: cccc................................................ (helység) .............................. út/utca............... hsz.

Bankszámlaszáma: cccccccc cccccccc cccccccc

Számlavezető pénzintézet neve: .................................................................................................................................

A cégjegyzésre jogosult vezető neve: ...................................................................... Tel.: ........................................

Kapcsolattartó neve: ................................................................................................. Tel.: ........................................

A kvótajogosulthoz tartozó gyárak
névadószámcím
1.
2.
3
4.
A kvótajogosult értékesítési cégei
névadószámcím
1.
2.
3.
4.

a) (Cukorgyártó tölti ki!)

Nyilatkozom, hogy cégem rendelkezik az alábbi, 2002. július 1. előtt termelt, de még nem értékesített cukor és cukorszirup .................................... (év/hó/nap) mennyiségével:

........................................................ (tonnában és fehér cukor egyenértékben).

b) (Izoglükózgyártó tölti ki!)

Nyilatkozom, hogy cégem rendelkezik az alábbi, 2002. július 1. előtt termelt, de még nem értékesített izoglükóz ....................................................... (év/hó/nap) mennyiségével:

....................................................... (tonnában és szárazanyag egyenértékben)

Dátum: ................................................................................

...............................................................

kvótajogosult cégszerű aláírása

5. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

NYILATKOZAT

a kvótát meghaladó többletmennyiség exportjáról

Géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!

A kvótajogosult adatai:

Adószáma: cccccccc c cc

Kvótajogosult neve: .............................................................................. Tel./fax: ................................................

a) (Cukorgyártó tölti ki!)

Exportált termék
kilépés dátumaEV szám*termék megnevezésevámtarifaszámtonnafehér cukor egyenérték (t)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Összes exportált mennyiség (t)
A kvótajogosult részére meghatározott kvóta mennyisége (t)
A kvótajogosult által megtermelt mennyiség (t)

b) (Izoglükózgyártó tölti ki!)

Exportált termék
kilépés dátumaEV szám*termék megnevezésevámtarifaszámszárazanyag egyenérték (t)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Összes exportált mennyiség (t)
A kvótajogosult részére meghatározott éves kvóta mennyisége (t)
A kvótajogosult által megtermelt mennyiség (t)

Dátum: ............................................................................

...............................................................

kvótajogosult cégszerű aláírása

* A mellékelt, kvótatulajdonos által hitelesített Egységes Vámárunyilatkozat határozat száma

6. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

BEJELENTÉS

a rendelet szerint meghatározott kvóta felett megtermelt cukormennyiség következő gazdasági évre történő átvitelről

Géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!

A kvótajogosult adatai:

Adószáma: cccccccc c cc

Kvótajogosult neve: ....................................................................................... Tel./fax: .............................................

a) (Cukorgyártó tölti ki!)

Cégem ............................................. tonna cukorkvótával rendelkezik, a kvóta felett .................................... (fehér cukor egyenértékben) cukrot termelt. A természetes édesítőszerek termékpályáinak szabályozásáról szóló 88/2001. (X. 29.) FVM rendelet 3. § (3) bekezdése szerint bejelentem, hogy .................... (fehér cukor egyenértékben) cukormennyiséget a következő gazdasági évre át kívánok vinni.

Dátum: ............................................................................

................................................................

kvótajogosult cégszerű aláírása

7. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

TERMELÉSI ÉS FELDOLGOZÁSI ADATSZOLGÁLTATÓ LAP

Géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!

A kvótajogosult adatai:

Adószáma: cccccccc c cc

Kvótajogosult neve: ...................................................................................... Tel./fax: ..............................................

a) (Cukorgyártó tölti ki!)

Értesítés a kvótajogosult cukorgyártótól a cukorrépa-feldolgozási kampányban feldolgozott cukorrépa és az előállított termékek mennyiségéről.

Feldolgozott cukorrépa (t)
Átdolgozásra bevitt cukor (fehér cukor egyenértékben)
Gyártott cukor (fehér cukor egyenértékben)

b) (Izoglükózgyártó tölti ki!)

Értesítés a kvótajogosult izoglukózgyártótól az előállított termékek mennyiségéről.

Nyilatkozom, hogy cégem ................................................................................. hónapban ............................. tonna

(szárazanyag egyenértékben) izoglükóz terméket állított elő.

Dátum: ............................................................................

...............................................................

kvótajogosult cégszerű aláírása

8. számú melléklet a 88/2001. (X. 29.) FVM rendelethez

NYILATKOZAT

a belföldön értékesített és az exportált termékek mennyiségéről

Géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!

A kvótajogosult adatai:

Adószáma:

Kvótajogosult neve: ....................................................................................... Tel./fax: .............................................

a) (Cukorgyártó tölti ki!)

Nyilatkozom, hogy cégem az alábbi táblázatban szereplő mennyiségeket értékesítette belföldön, illetve exportálta:

Tennék megnevezéseTonnaFehér cukor egyenérték (t)
...................................................hónapban
belföldön értékesített mennyiség
...................................................exportált mennyiséghónapban
...................................................nyitó készletehónap
...................................................záró készletehónap

b) (Izoglükózgyártó tölti ki!)

Nyilatkozom, hogy cégem az alábbi táblázatban szereplő mennyiségeket értékesítette belföldön, illetve exportálta:

Termék megnevezéseSzárazanyag egyenérték (t)
....................................................hónapban
belföldön értékesített mennyiség
....................................................hónapban
exportált mennyiség
....................................................hónap
nyitó készlete
....................................................hónap
záró készlete

Dátum: ............................................................................

.................................................................

kvótajogosult cégszerű aláírása

Tartalomjegyzék