Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

11/2004. (III. 24.) OM rendelet

a 2004/2005. tanév rendjéről

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: közoktatásról szóló törvény) 94. §-a (1) bekezdésének b) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - szakképzés tekintetében a szakképesítésért felelős miniszterekkel egyetértésben - a következőket rendelem el:

A rendelet hatálya

1. §

(1) A rendelet hatálya kiterjed

a) fenntartóra való tekintet nélkül;

aa) az általános iskolákra,

ab) a szakiskolákra,

ac) a gimnáziumokra, a szakközépiskolákra (a továbbiakban együtt: középiskola) (a szakiskola és a középiskola együtt: középfokú iskola),

ad) az alapfokú művészetoktatási intézményekre,

ae) a gyógypedagógiai nevelési-oktatási intézményekre [a továbbiakban az aa) -ae) pont alattiak együtt: iskola],

af) a diákotthonokra és kollégiumokra (a továbbiakban: kollégium),

ag) a többcélú intézményekre

[a továbbiakban az a) pont alattiak együtt: nevelési-oktatási intézmény];

b) a tanulókra és az iskolákba jelentkezőkre;

c) a pedagógusokra;

d) a nevelő és oktató munkát végző más szakemberekre és a nem pedagógus-munkakört betöltőkre;

e) a tanulók és jelentkezők szüleire, gyámjára (a továbbiakban együtt: szülő).

(2) E rendelet alkalmazásában:

a) gyógypedagógiai nevelési-oktatási intézmény a fogyatékosság típusának megfelelően létrehozott általános iskola, középiskola, szakiskola, speciális szakiskola, készségfejlesztő speciális szakiskola, előkészítő szakiskola, kollégium, illetve iskolai, kollégiumi tagozat, osztály, csoport,

b) többcélú intézmény az egységes iskola, az összetett iskola, a közös igazgatású közoktatási intézmény és az általános művelődési központ, ha iskolai vagy kollégiumi feladatot lát el.

A tanév, a szorgalmi idő (tanítási év)

2. §

(1) A nevelési-oktatási intézményekben a munkát a tanév, ezen belül a szorgalmi idő, tanítási év (a továbbiakban: szorgalmi idő) keretei között kell megszervezni. Az első és az utolsó tanítási nap által meghatározott időszak a szorgalmi idő. A szorgalmi idő áll rendelkezésre egy iskolai évfolyam követelményeinek oktatásához, elsajátításához. A szorgalmi idő első napja a tanév első napja.

(2)[1] A 2004/2005. tanévben a szorgalmi idő első tanítási napja 2004. szeptember 1. (szerda) és - ha e rendelet másképp nem rendelkezik - utolsó tanítási napja 2005. június 15. (szerda). A tényleges tanítási napok száma - ha e rendelet másképp nem rendelkezik-száznyolcvanegy nap.

A nappali oktatás munkarendje szerint működő gimnáziumban és szakközépiskolában a tényleges tanítási napok száma száznyolcvan nap.

(3) Az iskola utolsó, befejező évfolyamán az utolsó tanítási nap:

a) középiskolákban és a szakiskolákban - a b) pontban meghatározott kivétellel - 2005. május 6., a Belügyminisztérium fenntartásában lévő szakközépiskolákban 2005. május 27., a Honvédelmi Minisztérium fenntartásában lévő szakképző iskolákban 2005. június 10.,

b) kisebbségi nyelven oktató és a két tanítási nyelvű középiskolákban 2005. május 5.,

c) szakiskolákban, szakközépiskolákban, másfél éves képzésben tanulók részére 2005. január 18.

(4) Az alapfokú művészetoktatási intézményekben és a felnőttoktatásban a szorgalmi idő első és utolsó napját - a szorgalmi idő első és utolsó hetének keretében - az igazgató határozza meg.

(5) A szakközépiskola és a szakiskola a szakképzési évfolyamon a szorgalmi időt február első hetében is megkezdheti, amennyiben a 7/1993. (XII. 30.) MüM rendelet, illetőleg a 37/2003. (XII. 27.) OM rendelet mellékleteként kiadott Országos Képzési Jegyzékről szóló rendelkezés (a továbbiakban: OKJ) a képzési időt nem teljes évfolyamban határozza meg, vagy egyéb ok miatt az iskola a szakképző évfolyamot keresztféléves oktatás keretében kívánja megszervezni. A szorgalmi idő első és utolsó napját az iskola igazgatója állapítja meg.

(6) Az iskola igazgatója határozza meg a szorgalmi idő első és utolsó napját, ha a sajátos nevelési igényű tanuló az évfolyam követelményeit egy szorgalmi időnél hosszabb idő alatt teljesíti.

(7) A szorgalmi idő első féléve 2005. január 21-ig tart. Az iskolák 2005. január 28-ig értesítik a tanulókat, illetőleg a kiskorú tanulók szüleit az első félévben elért tanulmányi eredményekről. A (4)-(6) bekezdésben meghatározott esetben az első félév utolsó napját az igazgató állapítja meg. Az értesítést ettől a naptól számított hét napon belül kell megküldeni.

(8) Az első és a második félév (a szorgalmi idő utolsó napja) lezárását követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezni a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet meg kell küldeni - tájékoztatás céljából - az iskolaszéknek és a fenntartónak.

(9) Iskolai megemlékezést kell tartani

a) minden iskolában az aradi vértanúk (október 6.) emléknapja,

b) középiskolákban és szakiskolákban a kommunista diktatúrák áldozatainak (február 25.) emléknapja, valamint a holokauszt áldozatainak (április 16.) emléknapja alkalmából.

Tanítási szünet a szorgalmi időben, a tanítás nélküli munkanapok

3. §[2]

A szorgalmi idő alatt a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra öt - a nappali oktatás munkarendje szerint működő gimnáziumban és szakközépiskolában hat - munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról a nevelőtestület véleményének kikérésével az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni.

4. §

(1) Az őszi szünet időpontja: 2004. november 2-5. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 29. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap november 8. (hétfő).

(2) A téli szünet 2004. december 20-tól 2004. december 31-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2004. december 18. (szombat), a szünet utáni első tanítási nap 2005. január 3. (hétfő). .

(3) A tavaszi szünet 2005. március 24-től március 29-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap március 23. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap március 30. (szerda).

(4) Az iskola az (1)-(3) bekezdésben meghatározott szünetek mellett - a szorgalmi idő kezdő és befejező napjának változatlanul hagyásával - más időpontban is adhat a tanulóknak szünetet, illetőleg a szünetek kezdő és befejező napját módosíthatja, ha a - közoktatásról szóló törvény 52. §-ának (16) bekezdésében meghatározottak megtartásával - heti pihenőnapon tartott tanítási nappal - ehhez a szükséges feltételeket megteremti.

(5) A nemzeti és etnikai kisebbségi oktatásban részt vevő iskolák az (1)-(2) bekezdésben meghatározott időpontoktól eltérhetnek, illetve a (4) bekezdésben meghatározottak szerint a tanulók részére szünetet adhatnak, ha azt a nemzetiségi hagyományok vagy az anyanemzet hagyományai indokolják.

(6) Az e §-ban szabályozott szünetek napjain, ha azok munkanapra esnek, az iskolának - szükség esetén - gondoskodnia kell a tanulók felügyeletéről. A felügyelet megszervezéséről több iskola közösen is gondoskodhat.

A vizsgák rendje

5. §

(1) A középiskolai érettségi vizsgákat, a szakközépiskolai és a szakiskolai szakmai vizsgákat e rendelet 1. számú mellékletében foglaltak szerint kell megtartani.

(2) Az alapfokú művészetoktatási intézményekben a szorgalmi idő utolsó három hetében lehet vizsgát szervezni. A vizsga időpontját az iskola igazgatója határozza meg.

A felvételi eljárás és a beiratkozás

6. §

A tanköteles tanulók általános iskolába történő beíra-tásának, a középfokú iskolába történő felvételi eljárásának és beiratkozásának rendjét külön jogszabály, a középfokú iskolai felvételi eljárás lebonyolításának ütemezését e rendelet 3. számú melléklete tartalmazza.

A tanulmányi versenyek

7. §

(1) E rendelet 2. számú melléklete tartalmazza azoknak a tanulmányi versenyeknek a jegyzékét, amelyeket az Oktatási Minisztérium hirdet meg az iskolák részére, illetve amelyeket pályáztatás nélkül anyagilag és/vagy szakmailag támogat.

(2) Az iskola a munkatervében határozza meg azokat a tanulmányi versenyeket, amelyekre felkészíti a tanulókat.

(3) Az iskola a jegyzékben nem szereplő tanulmányi versenyre történő felkészítést akkor építheti be a munkatervébe, ha azzal az iskolaszék, iskolaszék hiányában az iskolai szülői szervezet és az iskolai diákönkormányzat egyetért.

(4) A szakképzés tanulmányi versenyei tekintetében az (1) és (3) bekezdésben foglaltakat azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a szakképesítésért felelős miniszter az általa kiírt szakmai tanulmányi versenyre vonatkozó felhívást közvetlenül küldi meg az Oktatási Közlöny részére közzététel céljából.

Országos ellenőrzés, vizsgálat elrendelése[3]

7/A. §

(1) A közoktatásról szóló törvény 93. §-ának (2) bekezdése, valamint a közoktatás minőségbiztosításáról és minőségfejlesztéséről szóló 3/2002. (II. 15.) OM rendelet 11. §-ának (6) bekezdése alapján a 2004/2005. tanévben országos ellenőrzés keretében meg kell vizsgálni

a) a közoktatás területén működő, OM azonosítóval rendelkező pedagógiai-szakmai szolgáltató szervezeteket a feladatellátás feltételrendszere és szakmai megvalósítása tekintetében,

b) a nem állami, nem helyi önkormányzat által fenntartott nevelési-oktatási intézmények és fenntartóik normatív állami hozzájárulása és támogatása igénylésének alapjául szolgáló szakmai és tanügyi-igazgatási feltételrendszer teljesítését a kiválasztott intézményekben,

c) az enyhe fokban értelmi fogyatékos tanulók oktatását végző általános iskolai tagozatokat a feladatellátás szakmai és tanügyigazgatási feltételrendszere és az egyenlő bánásmód követelményének érvényesülése tekintetében az edelényi, a gödöllői, a nagykátai és az ózdi statisztikai kistérség minden érintett iskolájában.

(2) A vizsgálatokat az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont (a továbbiakban: OKÉV) szervezi meg az Országos szakértői névjegyzékben szereplő szakértők bevonásával.

(3) Az (1) bekezdés a) és c) pontjában meghatározott feladatokat a 2005. január-májusi időszakban, a b) pontjában meghatározott feladatokat a 2004. október-decemberi időszakban kell lebonyolítani.

(4) Az OKÉV az (1) bekezdés a) és c) pontjában meghatározott vizsgálatról 2005. december 10-ig országos és intézményi szintű elemzést készít. Az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott ellenőrzésről 2005. március 3 1-ig készít jelentést.

(5) Az OKÉV az ellenőrzések eredményeit tájékoztatás céljából megküldi a Közoktatás-politikai Tanácsnak, valamint az Országos Köznevelési Tanácsnak.

(6) A gyermek eltérő ütemű éréséből, fejlesztési szükségleteiből fakadó hátrányoknak a csökkentése, továbbá az alapkészségek sikeres megalapozása és kibontakoztatása érdekében az általános iskolák igazgatói 2004. október 15-ig felmérik azon első évfolyamos tanulóik körét, akiknél az óvodai jelzések, illetve a tanév kezdete óta a szerzett tapasztalatok alapján az alapkészségek fejlesztését hangsúlyosabban kell a későbbiekben támogatni, és ezért az osztálytanító indokoltnak látja az azt elősegítő pedagógiai tevékenység megalapozásához a Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszer alkalmazását. Az igazgatók 2004. október 30-ig - az OKÉV által közzétett formanyomtatvány alkalmazásával -jelentik az OKÉV regionális igazgatóságainak az érintett tanulók létszámát.

(7) A vizsgálatokat az iskoláknak a kiválasztott tanulókkal 2004. december 15-ig kell elvégezniük. Azon iskolák számára, amelyek a Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszer 2002. évi megküldését követően alakultak - amennyiben az OKÉV által közzétett formanyomtatványon igénylik - az OKÉV 2004. november 30-ig egy példányban térítésmentesen megküldi a Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszert.

Hatályba léptető rendelkezések

8. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) A 2003/2004. tanév rendjéről szóló 12/2003. (V. 23.) OM rendelet - a 7. § (4)-(5) bekezdésében foglaltak kivételével - 2004. augusztus 31. napján hatályát veszti.

Dr. Magyar Bálint s. k.,

oktatási miniszter

1. számú melléklet a 11/2004. (III. 24.) OM rendelethez

A vizsganapok

1. A tanítási év végi vizsgák ideje:

a) Az érettségi, írásbeli vizsgák kezdő napja

- a nemzetiségi és a két tanítási nyelvű középiskolákban 2005. május 6.,

- az egyéb középiskolákban 2005. május 9.

b) Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgákat 2005. június 8. és június 14. között, a középszintű szóbeli érettségi vizsgákat 2005. június 20. és július 1. között kell megtartani.

c) A szakközépiskolákban, a szakiskolákban, a speciális szakiskolákban a szakmai vizsgák írásbeli részét 2005. május 9. napjától, a gyakorlati és a szóbeli vizsgákat május 23. napjától kell megtartani. A másfél éves szakmai képzésben tanulók számára 2005. február 1. napjától kell a szakmai vizsgát folyamatosan megtartani.

d) A feladatlapok eljuttatása az iskolákba: 2005. április 21 29-ig az OKÉV területileg illetékes regionális igazgatósága által meghatározott helyszíneken és napokon.[4]

2. A szeptemberi-októberi vizsgák ideje:

Az érettségi vizsgák írásbeli részét a nemzetiségi és két tanítási nyelvű középiskolákban 2004. szeptember 24. napjától, az egyéb középiskolák nappali rendszerű iskolai oktatásában és a felnőttoktatásban 2004. szeptember 27. napjától, szóbeli részét pedig október hónapban kell megtartani.

A nappali rendszerű oktatásban:

Nemzetiségi nyelv és irodalom, a két tanítási nyelvű középiskolák célnyelve2004. szeptember 24. de.
Magyar nyelv és irodalom2004. szeptember 27. de.
Matematika2004. szeptember 28. de.
Német nyelv2004. szeptember 29. de.
Fizika, Világbanki informatika*2004. szeptember 30. de.
Orosz nyelv2004. szeptember 30. de.
Olasz nyelv2004. szeptember 30. du.
Rajz és műalkotások elemzése2004. szeptember 30. du.
Kémia, Szakmai előkészítő tantárgy*, Héber nyelv2004. október 1. de.
Spanyol nyelv2004. október 1. du.
Latin nyelv,2004. október 1. du.
Angol nyelv2004. október 4. de.
Francia nyelv2004. október 5. du.
Az itt felsoroltakon kívül minden más idegen nyelv2004. október 6. de.
A vizsgák délelőtt 8 órakor, délután 14 órakor kezdődnek.
A felnőttoktatásban:
Magyar nyelv és irodalom2004. szeptember 27. du.
Matematika2004. szeptember 28. du.
Fizika2004. szeptember 29. du.
Kémia, Szakmai előkészítő tantárgy*2004. szeptember 30. du.
Rajz és műalkotások elemzése, Szakmai előkészítő tantárgy*2004. október 1. du.
Idegen nyelv2004. október 4. du.

A felnőttoktatást folytató középiskolában azok a tanulók vizsgázhatnak e napon idegen nyelvből, akik iskolai keretben, óraterv szerint tanulták a nyelvet.

A felnőttoktatást folytató középiskolában idegen nyelvből egyedi elbírálás alapján érettségizők a nappali tagozatra előírt időpontban tehetnek írásbeli vizsgát.

[Lásd a Gimnáziumi Érettségi Vizsgaszabályzat I. fejezet 3. § (5) bekezdését.]

3. Az érettségi vizsga írásbeli részének tantárgyankénti időpontja és sorrendje a gimnáziumi, szakközépiskolai tanulók számára a 2005. május-június vizsgaidőszakban:

a) Hagyományos érettségi vizsga (A tanulmányaikat 2005-ben 13. évfolyammal befejező, hagyományos vizsgára jelentkező tanulók számára.)

két tanítási nyelvű középiskolák célnyelve, nemzetiségi nyelv és irodalom2005. május 6.8.00
magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv2005. május 9.8.00
matematika2005. május 10.8.00
angol nyelv2005. május 12.8.00
német nyelv2005. május 13.8.00
fizika2005. május 17.8.00
rajz és műalkotások elemzése2005. május 17.14.00
kémia2005. május 18.8.00
világbanki informatika2005. május 19.8.00
latin, héber nyelv2005. május 19.14.00
szakmai előkészítő tárgyak2005. május 20.14.00
francia nyelv2005. május 23.8.00
olasz nyelv2005. május 24.8.00
spanyol nyelv2005. május 25.8.00
egyéb nyelvek2005. május 26.8.00
orosz nyelv2005. május 27.8.00

b) Középszintű és emelt szintű vizsgák

Középszintű érettségi vizsgákEmelt szintű érettségi vizsgákIdőpontok
nemzetiségi nyelv és irod.nemzetiségi nyelv és irod.2005. május 6. 8.00
magyar nyelv és irodalom,magyar nyelv és irodalom,
magyar mint idegen nyelvmagyar mint idegen nyelv2005. május 9. 8.00
matematikamatematika2005. május 10. 8.00
történelemtörténelem2005. május 11. 8.00
angol nyelvangol nyelv2005. május 12. 8.00
német nyelvnémet nyelv ''2005. május 13. 8.00
fizikafizika2005. május 17. 8.00
rajz- és vizuális kultúra,rajz- és vizuális kultúra,
testneveléstestnevelés2005. május 17. 14.00
kémiakémia2005. május 18. 8.00
földrajz, ének-zeneföldrajz, ének-zene2005. május 18. 14.00
informatikainformatika2005. május 19. 8.00
latin, héber nyelvlatin, héber nyelv2005. május 19. 14.00
biológiaibiológia2005. május 20. 8.00
szakmai előkészítő tárgyakszakmai előkészítő tárgyak2005. május 20. 14.00
francia nyelvfrancia nyelv2005. május 23. 8.00
* Szakközépiskolai tanulókra vonatkozó tantárgy.
filozófia, nemzetiségi népismeret, célnyelvi civilizációfilozófia, nemzetiségi népismeret, célnyelvi civilizáció2005. május 23. 14.00
olasz nyelvolasz nyelv2005. május 24. 8.00
mozgókép- és médiaismeret, drámamozgókép- és médiaismeret, dráma2005. május 24. 14.00
spanyol nyelvspanyol nyelv2005. május 25. 8.00
társadalomismeret, hittantársadalomismeret, hittan2005. május 25. 14.00
egyéb nyelvekegyéb nyelvek2005. május 26. 8.00
emberismeret és etika, ember és társadalomismeretetikaemberismeret és etika, ember és társadalomismeretetika2005. május 26. 14.00
orosz nyelvorosz nyelv2005. május 27. 8.00
művészeti tárgyak, egyéb központi követelményekre központi követelményekre épülő vagy egyedileg akkreditált vizsgatárgyakművészeti tárgyak, egyéb központi követelményekre központi követelményekre épülő vagy egyedileg akkreditált vizsgatárgyak2005. május 27. 14.00
nyelvi érettségi írásbeli pótnap2005. május 30. 8.00

4. Az érettségi vizsga szóbeli részének időpontja a gimnáziumi, szakközépiskolai tanulók számára a 2005. májusjúniusi vizsgaidőszakban:

a) hagyományos érettségi vizsga szóbeli vizsga része

2005. június 20.-július 1.

b) emelt szintű érettségi vizsga szóbeli vizsgarésze

2005. június 8., 9., 10., 11. és 13., 14.

c) középszintű érettségi vizsga szóbeli vizsgarésze

2005. június 20.-július 1.

5. Az Országos Képzési Jegyzékről szóló 37/2003. (XII. 27.) OM rendelet 9. §-a alapján, valamint a - módosított - 7/1993. (XII. 30.) MüM rendelet szerint folyó iskolarendszerű szakmai képzés szakmai írásbeli vizsganapjai:

2004. október 4—5—6—7—8.14 órától
2005. február 7—8—9—10—11.14 órától
2005. május 23—24—25—26—27.8 órától

6. A Honvédelmi Minisztérium illetékességi körébe tartozó, iskolarendszerű szakképzések február első hetében is megkezdhetők. A szakmai vizsgák írásbeli vizsgaidőpontjai 2005. január 26. és június 10.

7. A Belügyminisztérium irányítása alá tartozó, iskolarendszerű szakképesítések írásbeli vizsgaidőpontja az alábbi:

a) írásbeli:2005. január 4.10 óra
szóbeli és gyakorlati:2005. január 17—21.
b) írásbeli:2005. május 31.10 óra
szóbeli és gyakorlati:2005. június 13—24.
c) írásbeli:2005. szeptember 29.10 óra
szóbeli és gyakorlati:2005. október 14—21.

8. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium illetékességi körébe tartozó, iskolarendszerű szakképzések szakmai vizsgáinak írásbeli vizsgaidőpontjai:

2004. október 6.14 óra
2005. február 7.14 óra
2005. május 23.8 óra

9. A vizsgaidőszak meghatározásánál az akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzés esetében figyelembe kell venni a felsőoktatási intézmények vizsgarendjét.

Megjegyzés:

Az egyes OKJ szakképesítések írásbeli tantárgyi vizsganapjainak tételes felsorolását, valamint a tételek átvételének idejét és módját a szakképesítésekért felelős miniszter az Oktatási Minisztérium hivatalos lapjában közleményben teszi közzé.

2. számú melléklet a 11/2004. (III. 24.) OM rendelethez

Jegyzék a tanulmányi versenyekről

I. AZ OKTATÁSI MINISZTÉRIUM ÁLTAL MEGHIRDETETT ÉS FINANSZÍROZOTT VERSENYEK

Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyek

Magyar irodalom

Magyar nyelv

Történelem

Földrajz

Művészettörténet

Angol

Francia I. kategória

Francia II. kategória

Német I. kategória

Német II. kategória

Orosz

Olasz I. kategória

Olasz II. kategória

Spanyol

Latin

Matematika I. kategória

Matematika II. kategória

Matematika III. kategória

Informatika I. kategória

Informatika II. kategória

Fizika I. kategória

Fizika II. kategória

Fizika III. kategória

Biológia I. kategória

Biológia II. kategória

Kémia I. kategória

Kémia II. kategória

Mozgókép és médiaismeret

Filozófia magyar nyelven

Filozófia idegen nyelven

Nemzetiségi német

Nemzetiségi horvát

Nemzetiségi román

Nemzetiségi szerb

Nemzetiségi szlovák

Nemzetiségi szlovén

II. AZ OKTATÁSI MINISZTÉRIUM ÁLTAL MEGHIRDETETT ÉS ANYAGILAG TÁMOGATOTT VERSENYEK[5]

Általános iskolai nemzetiségi tanulmányi versenyek

Cigány népismeret

Horvát nyelv és irodalom

Horvát népismeret

Görög nyelv és irodalom

Görög népismeret

Német nyelv és irodalom

Német népismeret

Szerb nyelv és irodalom

Szerb népismeret

Szlovák nyelv és irodalom

Szlovák népismeret

Szlovén nyelv és irodalom

Szlovén népismeret

Román nyelv és irodalom

Román népismeret

Az alapfokú művészetoktatási intézmények részére

II. Országos szaxofonverseny

XI. Országos Koncz János hegedűverseny

V.Országos verseny a továbbképző évfolyamokra járó tanulók részére

XI. Országos ütőhangszeres kamara verseny VIII. Országos Kodály Zoltán szolfézs- és népdaléneklési verseny

IV.Országos népzeneverseny

VI.Országos fuvoladuó verseny

V.Országos Ádám Jenő dalverseny V. Országos zenekari verseny

II. Országos drámajáték-színjátékverseny

II. Országos klasszikus balettverseny

I. Országos makett- és papírtárgykészítő, fatárgykészí-tő, fémműves verseny

I. Országos Kézműves verseny

I. Országos néptáncverseny (kamaracsoport) a továbbképző évfolyamokra járó tanulók számára

A művészeti szakközépiskolák és szakiskolák részére

V.Országos énekkari verseny VIII. Országos kürtverseny

VIII. Országos harsona- és tubaverseny VIII. Országos trombitás és ütőhangszeres verseny VIII. Országos orgonaverseny

IV. Országos gitárverseny és II. Országos cimbalomverseny

X. Országos oboa- és fagottverseny

XI. Országos zongoraverseny

VI. Országos fuvolaverseny Elek Tihamér Emlékére

X. Országos Richter János klarinétverseny és II. Országos szaxofonverseny

XIV. Országos rajzverseny

VIII. Országos mintázásverseny

VIII. Országos népművészeti verseny

III. AZ OKTATÁSI MINISZTÉRIUM ÁLTAL ANYAGILAG TÁMOGATOTT VERSENYEK[6]

A 7-8. évfolyam versenyei

Angol Nyelvi Verseny

Herman Ottó Országos Biológia Verseny

Hevesy György Országos Kémia Verseny

Német Nyelvi Verseny

"Nyelvünkben élünk" magyar nyelvi kommunikációs verseny

Orosz Nyelvi Verseny

Öveges József Fizikaverseny

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny

"Szép Magyar Beszéd" verseny

Teleki Pál Országos Földrajz-földtan Verseny

Történelem Tantárgyi Verseny

Varga Tamás Országos Matematika Verseny

Zrínyi Ilona Matematika verseny

A 7-10. évfolyam versenyei

Ábel Jenő Országos Latin Verseny

Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny általános- és középiskolások részére

Curie Környezetvédelmi Emlékverseny

Curie Kémiai Emlékverseny

KöMaL 2004/2005. verseny

Országos Logo Számítástechnikai Verseny

Nemes Tihamér Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny

Országos Spanyol Nyelvű Vers és Prózamondó Verseny

Szent Király követői Szent László király élete és kora

A 9-10. évfolyam versenyei

Arany Dániel Matematikai Verseny Arany János Irodalmi Verseny

Bugát Pál Országos Középiskolai Természetismereti Műveltségi Vetélkedő

"Édes anyanyelvünk" országos nyelvhasználati verseny

Európa állampolgári vetélkedő

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny

Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny

Középiskolások Angol Nyelvi Versenye Kutató Diákok Országos Tudományos Diákköri Konferenciája

Lóczy Lajos Országos Földrajzi Verseny

Magyarország az én hazám - honismereti vetélkedő

Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny

Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny

"Polgár az Európai Demokráciában" című országos verseny

"Szép Magyar Beszéd" verseny

Történelem Tantárgyi Verseny

Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaverseny

Vizuális Verseny

Sajátos nevelési igényű tanulók tanulmányi versenyei

A tanulásban akadályozott tanulók nevelését, oktatását ellátó általános iskolák tanulóinak XXX. Országos Komplex Tanulmányi Versenye

Siket Tanulók XXIII. Borbély Sándor Országos Tanulmányi Versenye

XXI. Koncz Dezső Országos Tanulmányi verseny az értelmileg akadályozott tanulók nevelését, oktatását ellátó általános iskolák diákjai számára

Hallássérült tanulók XIX. Országos Hanyvári Pál Kommunikációs Emlékversenye

IV. AZ OKTATÁSI MINISZTÉRIUM ÁLTAL SZAKMAILAG TÁMOGATOTT TANULMÁNYI VERSENYEK[7]

Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia-Környezetvédelmi Verseny

Francia nyelvi verseny magyar-francia tanítási nyelvű középiskolások számára

Less Nándor Országos Földrajzverseny

"Mit ránk hagytak a századok..." - a magyar művelődéstörténet korszakai

Örökségünk '48 - történelmi vetélkedő

Számítástechnikai Levelezőverseny

Országos Szilárd Leó Fizikaverseny

3. számú melléklet a 11/2004. (III. 24.) OM rendelethez

A nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet 8. számú mellékletében meghatározott középfokú iskolai felvételi eljárás lebonyolításának ütemezése a 2004/2005. tanévben

HatáridőkFeladatok
2004. 09. 15.Az Oktatási Minisztérium pályázatot hirdet a Hátrányos helyzetű tanulók Arany János Tehetséggondozó programra történő jelentkezésről.
2004. 10. 15.A középfokú iskolák az OM által közzétett közleményben foglaltak szerint meghatározzák tagozatkódjaikat és megküldik a Felvételi Központnak, továbbá a fenntartónak.
2004. 10. 31.A középfokú iskoláknak felvételi tájékoztatóban kell nyilvánosságra hozniuk a felvételi eljárásuk rendjét. A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumok (fenntartói igazolás benyújtásával), továbbá a nyolcadik évfolyamok számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát szervező középiskolák bejelentik az OKÉV-nek a felvételi eljárást megelőző egységes írásbelin való részvételi szándékukat. Az általános iskola szóban tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről.
2004. 11. 26.Az OKÉV közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi írásbeli felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamok számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát szervező középiskolák jegyzékét.
2004. 12. 10.A tanulók jelentkezése az írásbeli felvételi vizsgára az egységes követelmények szerint írásbelit tartó 6 és 8 évfolyamos gimnáziumok, továbbá azon középiskolák egyikébe, amelyek a nyolcadik évfolyamos tanulók számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát szerveztek.
2004. 12. 13.A Hátrányos helyzetű tanulók Arany János Tehetséggondozó programra történő pályázatok benyújtása.
2005. 01. 07—08.A Hátrányos helyzetű tanulók Arany János Tehetséggondozó programba tartozó intézmények megszervezik a felvételi eljárást megelőző válogatást azonos szempontok és azonos feladatok alapján.
2005. 01. 14—15.Pótfelvételi eljárás azon tanulók részére, akik a Hátrányos helyzetű tanulók Arany János Tehetséggondozó program beválogatási eljárásában alapos ok miatt nem tudtak részt venni.
2005. 01. 28. 14.00Írásbeli felvételi vizsgák az érintett 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban. A főjegyző megküldi az általános iskolának a kötelező felvételi feladatot ellátó középfokú iskola nevét és címét.s
2005. 01. 29. 10.00Írásbeli felvételi a nyolcadik évfolyamok számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát' szervező középiskolákban.
2005. 02. 03. 14.00Pótló írásbeli felvételi vizsgák az érintett 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a nyolcadik évfolyamok számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát szervező középiskolákban azok számára, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni.
2005. 02. 03.Az Oktatási Minisztérium a Hátrányos helyzetű tanulók Arany János Tehetséggondozó programra benyújtott pályázatok eredményéről értesíti az érdekélt szülőket, tanulókat és általános iskolákat.
2005. 02. 04.Jelentkezés a Belügyminisztérium és a fegyveres erők által fenntartott iskolákba.
2005.02.11.Az írásbelit szervező 6 és 8 évfolyamos gimnáziumok, valamint a nyolcadik évfolyamok számára a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgát szervező középiskolák értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat.
2005. 02. 18.Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak. (A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésről a tanuló közvetlenül küldheti meg a jelentkezési lapot a gimnáziumnak, a tanulói adatlapot a Felvételi Központnak.)
2005. 02. 21.— 03.11.Általános felvételi eljárás.
2005. 03. 16.A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza az ideiglenes felvételi jegyzéket.
2005. 03. 16—18.A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.
2005. 03. 21.Az általános iskola eddig az időpontig elzárva őrzi az eredeti, korábban beküldött tanulói adatlap második példányát. A módosító tanulói adatlapot ekkor kell megküldeni a Felvételi Központnak.
2005. 03. 29.A Felvételi Központ elektronikus formában megküldi a középfokú iskoláknak a hozzájuk jelentkezettek névsorát ABC sorrendben.
2005. 04. 08.A Felvételi Központ a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti az ideiglenes felvételi jegyzékben közzétett névsort.
2005. 04. 13.A középfokú iskola igazgatója a végleges felvételi jegyzéket (rangsor, felvehető létszám, a biztosan fel nem veendők listája) megküldi a Felvételi Központnak (elektronikus úton és írásban).
2005. 04. 22.A győri Felvételi Központ egyezteti az elektronikusan és levélben érkezett igazgatói döntéseket, kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék).
2005. 04. 27.A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről, vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
2005.05.05—18.Rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel.
2005. 05. 05.—09. 01.A középfokú iskola igazgatója rendkívüli felvételi eljárást írhat ki.
2005. 05. 23.A 2005. 05. 18-ig megtartott rendkívüli felvételi eljárást meghirdető iskola igazgatója dönt a felvételi kérelmekről.
2005. 06. 01.A benyújtott kérelmek alapján lefolytatott jogorvoslati eljárás befejezése a fenntartónál.
2005. 06. 20.Ha a tanköteles tanulót nem vették fel középfokú iskolába, az általános iskola értesítést küld a tanulóról a tanuló állandó lakhelye (vagy tartózkodási helye) szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjének.
2005. 06. 20—22.Beiratkozás a középfokú iskolákba az iskola igazgatója által meghatározott időben.
2005. 08. 15.Beiratkozás a Belügyminisztérium és a fegyveres erők által fenntartott iskolákba
2005. 08. 22—23.A tanköteles tanulók beíratása a kötelező felvételt biztosító iskolába (az iskola által meghatározott időben).
2005. 09. 05.A tanköteles tanulók beíratásának elmulasztásáról a kötelező felvételt biztosító iskola értesíti az illetékes jegyzőt.

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 1. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[2] Megállapította a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 2. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[3] Beiktatta a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 3. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[4] Megállapította a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 4. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[5] Megállapította a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 5. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[6] Megállapította a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 5. §-a. Hatályos 2004.09.04.

[7] Beiktatta a 22/2004. (VIII. 27.) OM rendelet 5. §-a. Hatályos 2004.09.04.

Tartalomjegyzék