Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

42/2005. (X. 18.) BM rendelet

a belügyminiszter irányítása alá tartozó szervek és az önkormányzati tűzoltóság hivatásos szolgálati viszonyban álló tagjaival kapcsolatos munkáltatói jogkörök szabályozásáról, valamint e szerveknél rendszeresített hivatásos beosztások meghatározásáról szóló 11/1997. (II. 18.) BM rendelet, valamint a belügyi szervek szociális és kegyeleti gondoskodással kapcsolatos egyes feladatairól szóló 39/1997. (VII. 18.) BM rendelet módosításáról

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 251. §-ának (1) bekezdésében és 342. §-a (2) bekezdésének b) (a személyügyi hatáskörök vonatkozásában), valamint h), k) (a fegyelmi jogkört gyakorló elöljárók körére nézve) és l) pontjában; továbbá a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény 47. §-a (2) bekezdésének f) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

(1) A belügyminiszter irányítása alá tartozó szervek és az önkormányzati tűzoltóság hivatásos szolgálati viszonyban álló tagjaival kapcsolatos munkáltatói jogkörök szabályozásáról, valamint e szerveknél rendszeresített hivatásos beosztások meghatározásáról szóló 11/1997. (II. 18.) BM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-a (3) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A tábornok szolgálati viszonyát szünetelteti, valamint a hazai tanintézet alaptagozatára, tanfolyamaira beiskolázza, részére illetmény nélküli szabadságot engedélyez."

(2) Az R. 2. §-a (7) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) Az országos parancsnok minősítését, illetve szolgálati jellemzését, továbbá a teljesítmény értékelését elkészíti, szabadságát engedélyezi, valamint kártérítési felelősségét megállapítja."

(3) Az R. 2. §-a (10) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(10) A belügyi attasé, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata vezetője minősítését, illetve szolgálati jellemzését, továbbá a teljesítmény értékelését elkészíti, a beosztási illetményét az adott fizetési fokozatra megállapítottnál legfeljebb 30%-kal magasabban, illetve 20%-kal alacsonyabban megállapíthatja, a szabadságát engedélyezi, vele szemben a fegyelmi jogkört gyakorolja, továbbá a kártérítési felelősségét megállapítja."

2. §

Az R. 3. §-a (3) bekezdésének i) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Szolgálati beosztásba kinevezi, megbízza, szolgálati beosztásból felmenti, más beosztásba helyezi, rendelkezési állományba helyezi, vezényli, áthelyezi, szolgálati feladat ellátásával megbízza, szolgálati beosztásból felfüggeszti]

"i) a Rendészeti Főosztály, a Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, valamint a Védelmi Hivatal vezetőjét;"

3. §

(1) Az R. 8. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Javaslatot tesz a belügyminiszternek]

"b) a minisztérium egyes hivatali szervezeti egységeinél rendszeresített köztisztviselői, valamint a minisztérium irányításával működő egyes (migrációval, idegenrendészettel, oktatással és távközléssel összefüggő feladatokat ellátó) szerveknél rendszeresített köztisztviselői és közalkalmazotti beosztásokra hivatásos állományúak berendelésére;"

(2) Az R. 8. §-a (3)-(5) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(3) Az egyéb szervek közül a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatánál a szolgálatvezető-helyettest, a Távközlési Szolgálatnál és az Oktatási Főigazgatóságnál a főigazgató-helyettest, továbbá a rendészeti szakközépiskoláknál, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központnál és a Nemzetközi Oktatási Központnál az igazgatóhelyettest szolgálati beosztásba kinevezi és felmenti.

(4) Az egyéb szerveknél - a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a Rendőrtiszti Főiskola, a Távközlési Szolgálat, az Oktatási Főigazgatóság, a rendészeti szakközépiskolák, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ és a Nemzetközi Oktatási Központ kivételével - hivatásos főosztályvezető-helyettest és osztályvezetőt szolgálati beosztásba kinevezi és felmenti.

(5) A Jogi Főcsoportfőnökséghez, a Rendészeti Főosztályhoz, a Felügyeleti és Biztonsági Főosztályhoz, valamint a Védelmi Hivatalhoz - rendszeresített hivatásos beosztásokra - berendelt hivatásos állományúak vonatkozásában kezdeményezi a belügyminiszternél a 3. § (7) bekezdésében és a 4. §-ban meghatározottakat, valamint gyakorolja a 24. § (3) bekezdésének b) pontjában meghatározott munkáltatói jogokat."

4. §

Az R. 11. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"11. § (1) A helyettes államtitkár az alárendeltségébe tartozó egyes minisztériumi hivatali szervezeti egységeknél rendszeresített köztisztviselői beosztásokra közszolgálati feladat ellátására berendelt, valamint konkrét szolgálati feladatok végrehajtására vezényelt hivatásos állományúak vonatkozásában kezdeményezi - a közigazgatási államtitkár útján - a belügyminiszternél a 4. §-ban és a 8. § (2) bekezdésének b) és c) pontjában meghatározottakat, továbbá - az illetékes országos parancsnok véleményének kikérésével - a hivatásos állományú ezredesi rendfokozatba történő, valamint a főtiszt és tiszt soron kívüli előléptetését.

(2) Szolgálati elöljáróként a hivatásos állományút dicséretben és jutalomban részesíti; minősítését, illetve szolgálati jellemzését, továbbá a teljesítmény értékelését elkészíti; kártérítési felelősségét megállapítja; szabadságát, valamint a közvetlen hozzátartozókkal való munkatársi viszonyba kerülését, és a más kereső foglalkozás vállalását engedélyezi."

5. §

Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"12. § A helyettes államtitkár az alárendeltségébe tartozó hivatali egységeihez - rendszeresített hivatásos beosztásokra - berendelt hivatásos állományúak vonatkozásában:

a) kezdeményezi - a közigazgatási államtitkár útján -a belügyminiszternél

aa) a 3. § (7) bekezdésében, a 4. §-ban és a 8. § (2) bekezdésének b) és c) pontjaiban meghatározottakat,

ab) a tábornoki és az ezredesi rendfokozatba történő kinevezést, illetve előléptetést, a főtiszt és tiszt soron kívüli előléptetését,

ac) a hivatásos állomány tagjának köztársasági elnöki kitüntetését, és szolgálati jel, miniszteri emlékérem, kitüntető cím, díj, emléktárgy adományozását,

ad) alá-, fölérendeltségi viszonyból eredő összeférhetetlenség feloldását;

b) javaslatot tesz a közigazgatási államtitkárnak a hivatásos állományú főosztályvezető-helyettes és osztályvezető szolgálati beosztásba történő kinevezésére és felmentésére;

c) szolgálati elöljáróként a beosztotti állományt szolgálati beosztásba kinevezi és felmenti."

6. §

Az R. a következő 12/A. §-sal egészül ki:

"12/A. § A rendészeti és bűnmegelőzési helyettes államtitkár a Rendőrség, a Határőrség, a Katasztrófavédelem, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a Rendőrtiszti Főiskola és a rendészeti oktatási intézmények vonatkozásában előzetes véleményezési, illetve javaslattételi jogkört gyakorol a belügyminiszter munkáltatói jogkörébe tartozó kérdésekben."

7. §

(1) Az R. 13. §-a (4) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A főtiszt és tiszt részére illetmény nélküli szabadságot engedélyez."

(2) Az R. 13. §-a (9) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A közvetlen alárendeltségébe tartozó központi szervezeti egységeknél rendszeresített beosztásokba kerülő, illetve lévő]

"a) főtiszt, tiszt, zászlós, tiszthelyettes szolgálati viszonyát szünetelteti, soron kívül előlépteti, fizetési fokozatban előresorolja, csökkenti 1 évvel a fizetési fokozatának várakozási idejét, a beosztási illetményét az adott fizetési fokozatra megállapítottnál legfeljebb 30%-kal magasabban, illetve 20%-kal alacsonyabban megállapíthatja, minősítését, illetve szolgálati jellemzését jóváhagyja, részére más kereső foglalkozást és szabadságot engedélyez;"

8. §

Az R. 16. §-a (2) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (a továbbiakban: ZMNE) Kossuth Lajos Hadtudományi Kar határőr tanszéke, valamint a Rendőrtiszti Főiskola határrendész tanszéke vezető oktatóinak, oktatóinak és kettős jogállású nappali tagozatos hallgatóinak más szervhez vezénylésére - az oktatási intézmény vezetőjének egyetértésével -javaslatot tesz a belügyminiszternek."

9. §

Az R. 19. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(4) Az (1) bekezdésben meghatározott javaslatot - a törvényben meghatározott és a főigazgatót megillető egyéb személyzeti hatásköröket illetően is - a hivatásos önkormányzati tűzoltóparancsnok a szakmai felügyeletet ellátó megyei katasztrófavédelmi igazgató útján terjeszti elő."

10. §

Az R. 20. §-a (4) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A Köztársasági Őrezred parancsnoka főigazgatói jogállású vezető, és a (3) bekezdésben foglaltak kivételével gyakorolja a munkáltatói jogokat."

11. §

(1) Az R. 21. §-a (3) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A megyei (budapesti) rendőrfőkapitány]

"b) a nem ezredesi rendfokozattal rendszeresített, a rendőr-főkapitányság megyei illetékességű középirányító szerveinek vezetőit (alosztályvezetőig) és a rendőrkapitányokat, valamint a rendőrkapitányok helyetteseit és a rendőrőrsök parancsnokait szolgálati beosztásba kinevezi, más beosztásba helyezi, vezényli, rendelkezési állományba helyezi, szolgálati beosztás ellátásával megbízza, áthelyezi, szolgálati beosztásból felmenti;"

(2) Az R. 21. §-ának (3) bekezdése a következő d) ponttal egészül ki:

[A megyei (budapesti) rendőrfőkapitány]

"d) A kinevezési hatáskörébe nem tartozó főtiszt és tiszt kivételével a főtiszt és tiszt részére illetmény nélküli szabadságot engedélyez."

(3) Az R. 21. §-a (9) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(9) A Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a megyei katasztrófavédelmi igazgatóval azonos jogállású vezető."

(4) Az R. 21. §-a (10) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A fővárosi hivatásos önkormányzati tűzoltó parancsnok]

"c) a Fővárosi Hivatásos Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság hivatásos állománya vonatkozásában gyakorolja a 13. § (3)-(4), (7)-(9) bekezdéseiben, valamint a 14. § (3) és (6)-(7) bekezdéseiben meghatározott munkáltatói jogokat;"

12. §

Az R. 23. §-a (3) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Munkáltatói jogkörében]

"a) a főtisztek közül az alezredes és az őrnagy, továbbá tiszt, zászlós, tiszthelyettes, tisztes szolgálati viszonyát szünetelteti, soron előlépteti, besorolási osztályon belül alacsonyabb beosztási kategóriába helyezi, kártérítési felelősségét megállapítja; hazai tanintézet alaptagozatára, tanfolyamára beiskolázza; szervezeti egység halottjává nyilvánítja; dicséretben és jutalomban részesíti; a beosztási illetményét az adott fizetési fokozatra megállapítottnál legfeljebb 30%-kal magasabban, illetve 20%-kal alacsonyabban megállapíthatja; részére illetmény nélküli szabadságot engedélyez; fizetési fokozatban történő előresorolását, fizetési fokozatban várakozási idejének 1 évvel csökkentését, más kereső foglalkozását, a közvetlen munkatársi viszonyba kerülést, valamint szabadságát engedélyezi;"

13. §

(1) Az R. 24. §-a (3)-(6) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(3) A Rendészeti Főosztály; a Felügyeleti és Biztonsági Főosztály; a Védelmi Hivatal; valamint a Jogi Főcsoportfőnökség vezetője

a) javaslatot tesz a helyettes államtitkárnak a 11. §-ban meghatározottakra;

b) a beosztotti állománnyal összefüggésben dönt a fizetési fokozatban eltöltendő várakozási időnek 1 évvel történő csökkentéséről, valamint egy fizetési fokozattal való előresorolásról; hozzájárul a külföldi állami kitüntetések viseléséhez; engedélyezi a hozzátartozókkal való közvetlen munkatársi viszonyba kerülést és más kereső foglalkozás vállalását; a rendfokozatba való visszavetés, a lefoko-zás és a szolgálati viszony megszüntetése kivételével fegyelmi fenyítést szab ki; továbbá a főtisztet, tisztet, zászlóst soron előlépteti, valamint a szabadságát engedélyezi.

(4) A Rendészeti Szakközépiskola, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ, valamint a Nemzetközi Oktatási Központ igazgatója

a) javaslatot tesz az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója véleményének előzetes kikérésével - a közigazgatási államtitkár útján - a belügyminiszternek a hivatásos állomány tagjainak berendelésére; a főtiszt, tiszt soron kívüli előléptetésére; a hivatásos állomány tagjának köztársasági elnöki kitüntetésére és miniszteri emlékérem, kitüntető cím, díj, emléktárgy adományozására; az alá-, fölérendeltségi viszonyból eredő összeférhetetlenség feloldására; javaslatot tesz az Oktatási Főigazgatóság és a közigazgatási államtitkár útján a belügyminiszternek a szolgálati jel adományozására;

b) szolgálati beosztásba kinevezi és felmenti az osztályvezetőt, az egyéb vezetőt és a beosztotti állományt; a hivatásos állományt soron előlépteti, vezényli, más beosztásba helyezi, szolgálati beosztás ellátásával megbízza, a zászlóst és tiszthelyettest soron kívül előlépteti; a hivatásos állományú részére szabadságot és illetmény nélküli szabadságot engedélyez; a hivatásos állományú beosztási illetményét az adott fizetési fokozatra megállapítottnál legfeljebb 30%-kal magasabban, illetve 20%-kal alacsonyabban megállapíthatja; dicséretben és jutalomban részesíti; minősítését, illetve szolgálati jellemzését, továbbá a teljesítmény értékelését elkészíti; kártérítési felelősségét megállapítja; dönt a fizetési fokozatban eltöltendő várakozási időnek 1 évvel történő csökkentéséről, valamint egy fizetési fokozattal való előresorolásról; hozzájárul a külföldi állami kitüntetések viseléséhez; engedélyezi a hozzátartozókkal való közvetlen munkatársi viszonyba kerülést, és a más kereső foglalkozás vállalását; a rendfokozatban való visszavetés, a lefokozás és a szolgálati viszony megszüntetése kivételével fegyelmi fenyítést szab ki; a szervezeti egység halottjává nyilvánítja.

(5) A Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata vezetője, az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója és a Távközlési Szolgálat főigazgatója:

a) javaslatot tesz a belügyminiszternek a hivatásos állomány tagjainak berendelésére; az ezredesi rendfokozatba történő előléptetésre; a főtiszt, tiszt soron kívüli előléptetésére; a hivatásos állomány tagjának köztársasági elnöki kitüntetésére és szolgálati jel, miniszteri emlékérem, kitüntető cím, díj, emléktárgy adományozására; az alá-, fölérendeltségi viszonyból eredő összeférhetetlenség feloldására;

b) szolgálati beosztásba kinevezi és felmenti a főosztályvezetőt, a főosztályvezető-helyettest, az osztályvezetőt és a beosztotti állományt; a hivatásos állományú részére szabadságot és illetmény nélküli szabadságot engedélyez; a hivatásos állományú beosztási illetményét az adott fizetési fokozatra megállapítottnál legfeljebb 30%-kal magasabban, illetve 20%-kal alacsonyabban megállapíthatja; dicséretben és jutalomban részesíti; minősítését, illetve szolgálati jellemzését, továbbá a teljesítmény értékelését elkészíti; kártérítési felelősségét megállapítja; dönt a fizetési fokozatban eltöltendő várakozási időnek 1 évvel történő csökkentéséről, valamint egy fizetési fokozattal való előresorolásról; hozzájárul a külföldi állami kitüntetések viseléséhez; engedélyezi a hozzátartozókkal való közvetlen munkatársi viszonyba kerülést, és a más kereső foglalkozás vállalását; a rendfokozatban való visszavetés, a le-fokozás és a szolgálati viszony megszüntetése kivételével fegyelmi fenyítést szab ki; a szervezeti egység halottjává nyilvánítja.

(6) A Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatánál, az Oktatási Főigazgatóságnál és a Távközlési Szolgálatnál főosztályt létrehoz, módosít, megszüntet, alárendeltségét és megnevezését meghatározza."

(2) Az R. 25. §-a (12) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(12) Engedélyezi a hivatásos önkormányzati tűzoltóparancsnokságoknál az önkormányzatok által finanszírozott hivatásos tűzoltói létszámhelyek létrehozását. Elrendeli minden év január 1-jei fordulónappal - az érintett önkormányzatok egyetértésével - a központi költségvetés által normatív hozzájárulással finanszírozott létszámhelyeknek a hivatásos önkormányzati tűzoltóság, szervezetei között történő átcsoportosítását."

14. §

Az R. 27. §-a (6) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) Az egyéb szerveknél - a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a Rendőrtiszti Főiskola, a Távközlési Szolgálat és az Oktatási Főigazgatóság kivételével - osztályt, továbbá a Rendészeti Szakközépiskolán, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központnál és a Nemzetközi Oktatási Központnál - az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója véleményének előzetes kikérésével - szakcsoportot létrehoz, módosít, megszüntet, alárendeltségét és megnevezését meghatározza."

15. §

Az R. 28. §-a (l)-(3) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"28. § (1) A helyettes államtitkár az alárendeltségébe tartozó - rendszeresített hivatásos beosztással is rendelkező - minisztériumi hivatali egységet érintő, belügyminiszteri és közigazgatási államtitkári hatáskörbe tartozó szervezési intézkedésekre javaslatot tesz, illetve ahhoz előzetes véleményt ad.

(2) A rendészeti és bűnmegelőzési helyettes államtitkár a 12/A. §-ban meghatározott szervek vonatkozásában előzetes véleményezési, illetve javaslattételi jogkört gyakorol a belügyminiszter jogkörébe tartozó szervezési kérdésekben.

(3) A rendészeti és bűnmegelőzési helyettes államtitkár a 25. § (5)-(7) és (9) bekezdéseiben meghatározottakra javaslatot tesz a belügyminiszternek."

16. §

(1) Az R. 30. §-a (3) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az Országos Rendőr-főkapitányság speciális bűnügyi és területi besorolású szerveit létrehozza, megszünteti, alárendeltségét és megnevezését meghatározza, melyhez főosztály vagy azonos jogállású szervezet esetében a belügyminiszternél kezdeményezi a 25. § (3) bekezdésében meghatározottak módosítását."

(2) Az R. 30. §-a (5) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A rendőr-főkapitányságokon és azokkal azonos jogállású szerveknél főosztályt, illetve azonos jogállású szervezeti egységet létrehoz, módosít, megszüntet, alárendeltségét és megnevezését meghatározza. A Budapesti Rendőr-főkapitányságon főosztály, illetve azonos jogállású, továbbá a Rendészeti Biztonsági Szolgálatnál (a továbbiakban: REBISZ), valamint a Nemzeti Nyomozó Irodánál (a továbbiakban: NNI) az alapfeladatot ellátó főosztály esetében a belügyminiszternél kezdeményezi a 25. § (3) bekezdésében meghatározottak módosítását."

17. §

(1) Az R. 32. §-a (1) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Javaslatot tesz a belügyminiszternek

a) megyei szintű hivatásos katasztrófavédelmi (polgári védelmi, illetve állami tűzoltósági) szerv létrehozására és megszüntetésére;

b) a központi költségvetés által normatív hozzájárulással finanszírozott létszámhelyeknek a hivatásos önkormányzati tűzoltóság szervezetei között minden év január 1-jei fordulónappal történő átcsoportosítására."

(2) Az R. 32. §-a (5) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság a megyei katasztrófavédelmi igazgatósággal azonos jogállású szerv."

18. §

Az R. 35. §-a (3) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az ORFK főigazgató az irányítása alá tartozó Országos Rendőr-főkapitányság speciális bűnügyi és területi besorolású szerveinél is gyakorolja a 30. § (2) bekezdésében meghatározott hatáskört."

19. §

Az R. 36. §-a (4) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A REBISZ parancsnoka, valamint az NNI igazgatója a (2) bekezdésben és a (3) bekezdés b)-d) pontjaiban meghatározott jogokat gyakorolja."

20. §

(1) Az R. 39. §-a (2) bekezdése bevezető mondatának helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata vezetője, az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója és a Távközlési Szolgálat főigazgatója:"

(2) Az R. 39. §-a (4) bekezdése a) pontjának helyébe a következő rendelkezés lép:

[Az egyéb szerv vezetője]

"a) javaslatot tesz - a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata vezetője, a Rendőrtiszti Főiskola főigazgatója, a Távközlési Szolgálat főigazgatója és az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója kivételével - a közigazgatási államtitkárnak osztály, továbbá a Rendészeti Szakközépiskola, valamint a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ igazgatója és a Nemzetközi Oktatási Központ igazgatója - az Oktatási Főigazgatóság főigazgatója véleményének előzetes kikérésével - szakcsoport létrehozására, módosítására, megszüntetésére, alárendeltségének és megnevezésének meghatározására;"

21. §

(1) Az R. 40. §-a (4) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A fegyveres és egyéb szerveknek a (2) bekezdésben felsorolt adatait szervezési állománytáblázatban kell rögzíteni. Önálló szervezési állománytáblázattal rendelkeznek:

a) Rendőrségnél:

aa) az országos rendőrfőkapitány közvetlen alárendeltségébe tartozó központi szervek, a területi besorolású szervekkel együtt,

ab) a főigazgatóság (illetve azzal azonos jogállású szerv), a főigazgató közvetlen alárendeltségébe tartozó területi besorolású szervekkel együtt,

ac) a megyei (budapesti) rendőr-főkapitányság (illetve azzal azonos jogállású szerv);

b) Határőrségnél:

ba) az országos parancsnokság, a területi besorolású szervekkel együtt,

bb) a határőr-igazgatóság;

c) katasztrófavédelemnél:

ca) az országos főigazgatóság, cb) az országos főigazgatóság területi besorolású háttérintézményei (együtt),

cc) a megyei katasztrófavédelmi (fővárosi polgári védelmi) igazgatóság,

cd) a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság,

ce) az Országház Tűzoltó-parancsnokság (helyi szerv);

d) hivatásos önkormányzati tűzoltóságnál:

da) a fővárosi hivatásos önkormányzati tűzoltóparancsnokság,

db) a hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokság;

e) egyéb szervek vonatkozásában: ed) a Rendészeti Főosztály,

eb) a Felügyeleti és Biztonsági Főosztály,

ec) a Védelmi Hivatal,

ed) a Jogi Főcsoportfőnökség,

ee) a Nemzetközi Ügyekért Felelős Helyettes Államtitkár Titkársága,

ef) a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata,

eg) a Rendőrtiszti Főiskola,

eh) az Oktatási Főigazgatóság,

ei) a Rendészeti szakközépiskolák,

ej) a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ,

ek) a Nemzetközi Oktatási Központ,

el) a Távközlési Szolgálat."

(2) Az R. 40. §-a (9) bekezdése b) pontjának helyébe a következő rendelkezés lép:

[A BM Személyügyi Főosztály a szervezési változásokról]

"b) a Belügyminisztérium fejezet költségvetési tervezése és ellenőrzése érdekében tájékoztatja a BM Közgazdasági Főosztályt, valamint a szervezési állománytáblázatok egy példányát részére, illetve az egyéb szervek esetében - a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a Rendőrtiszti Főiskola, az Oktatási Főigazgatóság, a rendészeti szakközépiskolák, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ, a Nemzetközi Oktatási Központ és a Távközlési Szolgálat kivételével - a BM Költségvetési és Gazdasági Főosztálynak megküldi;"

22. §

Az R. 1., 2., 3., 5. és 6. számú mellékletei helyébe e rendelet 7-5. mellékletei lépnek.

23. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti:

a) az R. 1. §-ának (2) bekezdéséből a "Felügyeleti és Ellenőrzési Hivatal vezetőjének" szövegrész,

b) az R. 16. §-ának (3) bekezdése,

c) az R. 22. §-ának (3) bekezdése, valamint az azt módosító 13/2001. (VI. 29.) BM rendelet 15. §-a,

d) az R. 24. §-ának (2) bekezdése, valamint az azt módosító 13/2001. (VI. 29.) BM rendelet 17. §-ának (1) bekezdése,

e) az R. 37. §-ának (2) bekezdése, valamint az azt módosító 13/2001. (VI. 29.) BM rendelet 24. §-a.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg

a) az R. 40. § (5), (8) és (9) bekezdésében a "BM Személyügyi Főosztály" szövegrész "BM Humánpolitikai Fő-csoportfőnökség"-re, a 41. § (6) bekezdésében és (7) bekezdése a) pontjában a "BM személyügyi főosztályvezető" szövegrész "BM humánpolitikai főcsoportfőnök"-re, a 41. § (6) bekezdés b) pontjában a 12. §-ra való hivatkozás 11-12/A. §-okra módosul;

b) a belügyi szervek szociális és kegyeleti gondoskodással kapcsolatos egyes feladatairól szóló 39/1997. (VII. 18.) BM rendelet 19. §-a (2) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az elhunytak minősítésére az (1) bekezdés a)-b) pontja esetében - a belügyi szerv vezetőjének javaslatára - a belügyminiszter; a c) pont esetében a miniszter munkáltatói jogkörébe tartozó személy vonatkozásában a belügyminiszter, egyéb esetben a fegyveres szerv országos parancsnoka; a d) pont esetében az állományilletékes parancsnok jogosult."

Dr. Lamperth Mónika s. k.,

belügyminiszter

1. melléklet a 42/2005. (X. 18.) BM rendelethez

[1. számú melléklet a 11/1997. (II. 18.) BM rendelethez]

Táblázat a tábornoki és az ezredesi rendfokozattal rendszeresített státusok megnevezéséről, számáról és megoszlásáról

I.

TÁBORNOKI RENDFOKOZATTAL RENDSZERESÍTETT STÁTUSOK

A.

Fegyveres szervek

Rendőrség

- Központi szervek (ORFK + KÖE és speciális bűnügyi szervek):
= országos rendőrfőkapitány1
= országos rendőrfőkapitány-helyettes (bűnügyi főigazgató)1
= országos rendőrfőkapitány-helyettes (közbiztonsági főigazgató)1
= országos rendőrfőkapitány-helyettes (gazdasági és igazgatási főigazgató)1
= KÖE parancsnok (országos rendőrfőkapitány-helyettes)1
= kiemelt főtanácsadó (főkapitányi biztos)1
- Területi szervek:
= rendőrfőkapitány (BRFK, MRFK)20
= igazgató (NNI)1
= parancsnok (REBISZ)1
= rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK bűnügyi)1
= rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK közbiztonsági)1
Összesen:30

Határőrség

- Központi szervek (HOP):
= országos parancsnok1
= országos parancsnok-helyettes (rendészeti főigazgató)1
= országos parancsnok-helyettes (gazdasági főigazgató)1
= kiemelt főtanácsadó (országos parancsnoki)1
- Területi szervek:
= igazgató (győri, szombathelyi, nagykanizsai, pécsi, kiskunhalasi, orosházi, nyírbátori, miskolci, balassagyarmati, budapesti határőr igazgatóság)10
Összesen:14

Katasztrófavédelem

- Központi szervek (OKF): = főigazgató1
= főigazgató-helyettes (hatósági)1
= főigazgató-helyettes (veszélyhelyzetkezelési)1
= főigazgató-helyettes (gazdasági)1
- Területi szervek:
= igazgató (fővárosi polgári védelmi)1

Hivatásos önkormányzati tűzoltóság

- Területi szervek:
= tűzoltóparancsnok (fővárosi)1
Összesen:6

B.

Egyéb szervek

BM egyes hivatali szervezeti egységei
- főosztályvezető (Rendészeti Főosztály, Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, Védelmi Hivatal)3
- belügyi attasé (Nemzetközi Ügyekért Felelős Helyettes Államtitkár Titkársága)3
Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata
- szolgálatvezető1
Rendőrtiszti Főiskola
- főigazgató1
Összesen:8
Tábornoki rendfokozattal rendszeresített státusokösszesen:58

II.

EZREDESI RENDFOKOZATTAL RENDSZERESÍTETT STÁTUSOK

A.

Fegyveres szervek

Rendőrség

- Központi szervek (ORFK + KÖE és speciális bűnügyi szervek):
= főosztályvezető8
= főosztályvezető (szóvivő)1
= titkárságvezető (főkapitányi)1
= igazgató (speciális bűnügyi szervek)2
= igazgató (főigazgató-helyettes) (NEBEK)1
= igazgató-helyettes (speciális bűnügyi szervek)2
= főosztályvezető (speciális bűnügyi szervek)5
= parancsnok-helyettes (KÖE főosztályvezető)2
= parancsnok-helyettes (KÖE gazdasági igazgató)1
= szolgálatvezető (KÖE személyügyi)1
= hivatalvezető (KÖE)1
- Területi szervek:
= rendőrfőkapitány-helyettes (MRFK bűnügyi igazgató)19
= rendőrfőkapitány-helyettes (MRFK közbiztonsági igazgató)19
= rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK, MRFK gazdasági igazgató)20
= igazgató-helyettes (NNI)2
= főosztályvezető (NNI)4
= parancsnok-helyettes I. (REBISZ közbiztonsági igazgató)1
= parancsnok-helyettes II. (REBISZ terrorelhárító igazgató)1
= parancsnok-helyettes (REBISZ gazdasági igazgató)1
= igazgató (GEI, RSZKK, KVKI)3
= parancsnok (REBISZ Autópálya Rendőrség, RBSZ, ÁFSZ, LP)4
= főosztályvezető (BRFK, REBISZ)14
= hivatalvezető (BRFK)1
- Helyi szervek:
= kapitányságvezető (kiemelt) (BRFK II., III., IV., V., VII., VIII., IX., X., XI, XIII, XIV, dunai vízirendészeti, megyeszékhelyi, Gödöllői Rendőrkapitányság)31
összesen:145

Határőrség

- Központi szervek (HOP):
= rendészeti főigazgató-helyettes (határrendészeti főosztályvezető)1
= gazdasági főigazgató-helyettes (műszaki főosztályvezető)1
= főosztályvezető15
= szóvivő1
= vezető oktató (felsőoktatási)4
- Területi szervek:
= igazgató-helyettes (rendészeti)10
= igazgató-helyettes (gazdasági)10
Összesen:42

Katasztrófavédelem

- Központi szervek (OKF):
= főosztályvezető14
= hivatalvezető1
- Területi szervek:
= igazgató (megyei katasztrófavédelmi)19
= igazgató (repülőtéri katasztrófavédelmi)1
= igazgató-helyettes (fővárosi polgári védelmi)2
= igazgató-helyettes (megyei katasztrófavédelmi)19
= igazgató-helyettes (repülőtéri katasztrófavédelmi)1

Hivatásos önkormányzati tűzoltóság

- Területi szervek:
= tűzoltóparancsnok-helyettes (fővárosi)2
= főosztályvezető (fővárosi)7
- Helyi szervek:
= tűzoltóparancsnok (V., VI., VII., VIII., valamint XX., XXL, XXIII. kerületi, megyeszékhelyi és érdi hivatásos önkormányzati tűzoltóság)
= főosztályvezető (régióvezető Közép-pesti Tűzmegelőzési Régió, Észak-pesti Tűzmegelőzési Régió, Dél-pesti Tűzmegelőzési Régió, Budai Tűzmegelőzési Régió)25
Összesen:91

B.

Egyéb szervek

BM egyes hivatali szervezeti egységei

- főosztályvezető-helyettes (Rendészeti Főosztály, Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, Védelmi Hivatal)3
- főosztályvezető-helyettes (Jogi Főcsoportfőnökség)2

Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata

- szolgálatvezető-helyettes2
- főosztályvezető3
- főosztályvezető-helyettes3
Távközlési Szolgálat
- főosztályvezető3
Oktatási Főigazgatóság
- főosztályvezető3
Rendőrtiszti Főiskola
- főigazgató-helyettes (általános, oktatási, tudományos)3
- főtitkár1
- tanszékvezető (szakmai tanszékek)4
Rendészeti szakközépiskolák
- igazgató4
Katasztrófavédelmi Oktatási Központ
- igazgató1
Nemzetközi Oktatási Központ
- igazgató1
Összesen:33
Ezredesi rendfokozattal rendszeresített státusok összesen:311

2. melléklet a 42/2005. (X. 18.) BM rendelethez

[2. számú melléklet a 11/1997. (II. 18.) BM rendelethez]

Táblázat a belügyminiszter irányítása alá tartozó fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos státusok munkaköri jegyzékéről

RENDŐRSÉG

Vezetői munkakörök

SzervVezető szintMunkakör (beosztás)RendfokozatimaximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
Központiállamtitkári illetményre jogosultOrszágos rendőrfőkapitánytábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
helyettes államtitkári illetményre jogosultOrszágos rendőrfőkapitány-helyettes (bűnügyi főigazgató)tábornok
Országos rendőrfőkapitány-helyettes (közbiztonsági főigazgató)
Országos rendőrfőkapitány-helyettes (gazdasági és igazgatási főigazgató)
KÖE parancsnok (országos rendőrfőkapitány-helyettes)
főosztályvezetőiilletményre jogosultKiemelt főtanácsadó (főkapitányi biztos)tábornok
Főosztályvezetőezredesegyetem vagy főiskola
Főigazgató-helyettes
Igazgató (speciális bűnügyi szervek)
Titkárságvezető (országos rendőrfőkapitányi)
Parancsnok-helyettes (KÖE főosztályvezető)
Parancsnok-helyettes (KÖE gazdasági igazgató)
Szolgálatvezető (KÖE személyügyi)
Hivatalvezető (KÖE)
- főosztályvezetőhelyettesi illetményre jogosultFőosztályvezető-helyettes (KÖE)alezredesRIASZTSZ vagy
Szolgálatvezető(KÖE ellenőrzési)
Területiosztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Titkárságvezető
főosztályvezetőiilletményre jogosultRendőrfőkapitánytábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
Igazgató (NNI)
Parancsnok (REBISZ)
Rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK bünügyi)_
Rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK közbiztonsági)
Rendőrfőkapitány-helyettes (BRFK gazdasági igazgató)ezredesegyetem vagy főiskola
Igazgató-helyettes (NNI)
Főosztályvezető (NNI)
Igazgató (GEI, RSZKK, KVKI)
főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosultRendőrfőkapitány-helyettes (bűnügyi igazgató)ezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
Rendőrfőkapitány-helyettes (közbiztonsági igazgató)
Rendőrfőkapitány-helyettes (gazdasági igazgató)
Parancsnok I. helyettes (REBISZ közbiztonsági igazgató)
Parancsnok II. helyettes (REBISZ terrorelhárító iqazqató)
Parancsnok-helyettes (REBISZ qazdasáqi iqazqató)
Főosztályvezető (BRFK, REBISZ)
Hivatalvezető (BRFK)
Parancsnok (REBISZ RBSZ, Autópálya Rendőrség, ÁFSZ, LRP)
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző
SzervVezető szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
Területifőosztályvezető-helyettesi illetményre jogosultIgazgató-helyettes (GEI, KVKI, RSZKK)alezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKpszichológiai alkalmasság
Szolgálatvezető (MRFK, REBISZ)
Parancsnok-helyettes (REBISZ RBSZ)
Szolgálatvezető-helyettes (ÁFSZ)
Főosztályvezető-helyettes (NNI)
Műveletirányító (REBISZ)
Parancsnok (REBISZ terrorelhárító)
Hivatalvezető
Zászlóaiparancsnok (BRFK)
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Szakcsoportvezető (KVKI)
Szolgálatparancsnok (REBISZ)
Parancsnok-helyettes (REBISZ LRP)
Helyifőosztályvezetői illetményre jogosultKapitányságvezető (kiemelt)ezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
Kapitányságvezetőalezredes
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
Hivatalvezető (kiemelt kapitányság)
Örsparancsnok (osztály jogállású)

I. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
KözpontiVI.Osztályvezető-helyettes (KÖE)egyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető (KÖE)
Kiemelt főreferens
Koronaörző parancsnok (KÖE)pszichológiai alkalmasság
Főorvos (KÖE)e es
Díszőrséqparancsnok (KÖE)pszichológiai alkalmasság
Őrség parancsnok
Bevetésparancsnok
Ügyeletvezető
V.Csoportvezető (KOE)alezredes
Koronaörző parancsnok -helyettes (KÖE)
Díszőrség parancsnok-helyettes (KOE)
3evetésirányító
Kiemelt főelőadó
Kiemelt biztonsági fötiszt
Kiemelt főellenőr
Kiemelt főmérnök
Kiemelt főnyomozó
Kiemelt főrevizor
Kiemelt főtechnikus
Főüqyeletespszichológiai alk.
Kiképzésvezető
IV.Főelőadóőrnagy
Biztonsági főtiszt
Főellenőr
Főmérnök
Főnyomozó
Föreferens
Főrevizor
Főtechnikus
Ki képzés-szervező
Kiképző
Mérnök
Ügyeletespszichológiai alk.
Szolgálatparancsnok
III.Előadószázados
Biztonsági tiszt
Nyomozó
Műhelyvezető
Próbamester
Rejtielző
Revizor
II.Fogalmazószázados
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző
SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
TerületiVI.Osztályvezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető
Titkárságvezető
Parancsnok (REBISZ bombaadat)
Karmester
Irodavezető
Főorvos
Ügyeletvezető
Kiemelt föreferens
V.Csoportvezetőalezredes
Alosztályvezető-helyettes
Bevetésirányító
Karmester-helyettes
Kiképzésszervező
Lőtérvezetőpszichológiai alk.
Műhelyvezető
Szolgálatparancsnok
Ügyeletvezető-helyettes
Főüqyeletespszicholóqiai alk.
Kiemelt főelőadó
Kiemelt főellenőr
Kiemelt főmérnök
Kiemelt főnyomozó
Kiemelt főtanár
Kiemelt főtechnikus
Kiemelt főszakértő
Kiemelt fövizsgáló
Belsőellenőr
Helikoptervezető
Pszichológus
Szakorvos
Orvos
Szakreferens (REBISZ)
IV.Főelőadóőrnagy
Főellenör
Főnyomozó
Föreferens
Főrevizor
Főszakértő
Főtanár
Főtechnikus
Fővizsgáló
Ügyeletespszicholóqiai alk.
III.Előadószázados
Ellenőr
Nyomozó
Revizor
Technikus
Szólamvezető
Vizsgáló
II.Fogalmazószázados
Raktárvezető
Szakoktató
HelyiVI.Osztály vezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI
Alosztályvezető
Hivatalvezető
Őrsparancsnok- helyettes (osztály jogállású)
Őrsparancsnok (alosztály jogállású)
Kiemelt főreferens
V.Csoportvezetőalezredes
Alosztály vezető- helyettes
Őrsparancsnok-helyettes (alosztály jogállású)
Főügyeletespszicholóqiai alk.
Kiemelt főelőadó
Kiemelt főnyomozó
Kiemelt főtechnikus
Kiemelt fővizsgáié
IV.FőelőadóŐrnagy
Főnyomozó
Főrevizor
Fötechnikus
Fővizsgáló
Ügyeletespszichológiai alk.
III.Előadószázados
Nyomozó
Technikus
Vizsgáló
II.Fogalmazó
Hajóvizsgálószaza os
Pályakezdőhadnagy
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

II. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
KözpontiIV.Szolgálatparancsnokfötörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, rendőr szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alk.
Csoportvezető
Biztonsági gépkocsivezető (KÖE)
Díszőr (KÖE)
Garázsmester
Garázsügyeletes
Helyszínbiztosító
Koronaőrző (KOE)
Lakásbiztositó
Műszerész
Örparancsnokpszichológiai alk.
Parlamenti őr (KÖE)
Raktárvezető
Technikus
TUK vezető
Tűzszerészpszichológiai alk.
Ügyeletes
III.Segédelőadófőtörzszászlós
Járőrvezetőszaktanfolyam
Szolqálatparancsnok-helyettes
Ellátó
Fogdaőr I.
Indító
Járőr (KÖE)
<utyavezetőszaktanfolyam
Műmester
Objektumőr (KOE)
TÜK ügyiratkezelő
II.Gépjárművezetőfőtörzsőrmester
TerületiIV.Szolgálatparancsnokfőtörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, rendőr szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alk.
Csoportvezető
Bevetésirányitó
Garázsmester
Helyszínelő
Helyszínelő és balesetvizsgáló
Nyomozó
Őrparancsnokpszichológiai alk.
PSZH parancsnok
Raktárvezető
Szakoktatópszichológiai alk.
Szolgálatvezető
Technikus
TÜK vezető
Tűzszerészpszichológiai alk.
Ügyeletes
Vízágyúgépkocsi-parancsnok
III.Segédelőadófőtörzszászlós
Járőrvezetőszaktanfolyam
Szolgálatparancsnok-helyettes
Felcser
Felszámoló (terrorelhárító) (REBISZ)pszichológiai alk.
Fogdaőr I.
Futár I.
Indító
Kísérőőr
Kutyavezetőszaktanfolyam
Mesterlövőpszichológiai alk.
Műmester (fegyver, vegyivédelmi)
Részlegvezetőpszichológiai alk.
Zenész
II.Járőrfőtörzsőrmester
Fogdaőr II.
Gépjárművezető
Kiképzőpszichológiai alk.
Kísérőőr
Objektumőr
PSZH lövészszaktanfolyampszichológiai alk.
PSZH vezető
Raktáros
Ügyintézői qépkocsifelelős
Vízágyúgépkocsi-kezelőszaktanfolyampszichológiai alk.
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző
SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
HelyiIV.Szolgálatparancsnokfőtörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, rendőr szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alk.
Csoportvezető
Őrparancsnok
Őrsparancsnok-helyettes
Helyszínelő
Helyszínelő és balesetvizsgáló
Nyomozó
Technikus
Ügyeletespszichológiai alk.
Vizsgáló
III.Járőrvezetőfőtörzszászlósszaktanfolyam
Körzeti megbízott
Fogdaőr I.
Hajó-vezetőszaktanfolyam
Hajóvizsgáló
Kutyavezető
Segédelőadó
Segédtechnikus
II.Járőrfőtörzsőrmester
Fogdaőr II.
Gépjárművezető
Kísérőőr
Motorcsónak-vezető
Mozgóőr
Objektumőr
Pályakezdőőrmester

HATÁRŐRSÉG

Vezetői munkakörök

SzervVezető szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti véazettségSpeciális követelmények
Központiállamtitkárt illetményre jogosultOrszágos parancsnoktábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
helyettes államtitkári illetményre jogosultOrszágos parancsnok-helyettes (rendészeti főigazgató)tábornok
Országos parancsnok-helyettes (gazdasági főigazgató)
főosztályvezetői illetményre jogosultKiemelt főtanácsadó (országos parancsnoki)tábornok
Főosztályvezetőezredesegyetem vagy főiskola
Rendészeti főigazgató-helyettes (határrendészeti főosztályvezető)
Gazdasági főigazgató-helyettes (műszak főosztályvezető)
Szóvivő
főosztályvezető-helyettesi illetményreVezető oktató (tanszékvezető)ezredes
Főosztályvezető-helyettesalezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
jogosultTitkárságvezető (országos parancsnoki)
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Titkársáqvezető
Vezető oktató (tanszékvezető-helyettes)
Felelős szerkesztő
Vezető orvos
Területifőosztályvezetői illetményre jogosultIgazgatótábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosultIgazgató-helyettes (rendészeti)ezredesegyetem vagyfőiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKpszichológiai alkalmasság
Igazgató-helyettes (gazdasági)
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Központ vezető (gazdasági ellátó) Vezető orvos
Helyiosztályvezetői illetményre jogosultHatárrendészeti kirendeltségvezetőalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKpszichológiai alkalmasság
Határvadász századparancsnok
Osztályvezető
Bűnügyi felderítő szolgálatvezető
Idegenrendészeti központvezető
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

I. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
KözpontiVI.Alosztályvezetőalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúpszichológiai alkalmasság
3evetésparancsnok
Munkabiztonsági főfelügyelő
Rovatvezető
Kiemelt főreferens
Főöorvos
Vezető ügyeletespszichológiai alkalmasság
Vezető oktató (felsőoktatási)
V.Csoportvezetőalezredes
Bevetésirányító
Kiemelt főelőadó
Kiemelt főmérnök
<iemélt főrevizor
Kiemeit fővizsgáló
Kiemelt főügyeletes
Szakreferens
Oktató (felsőoktatási)
Újságíró
IV.Főelöadóőrnagy
Fővizsgáló
Főmérnök
Főrevizor
Főügyeletes
Főreferens
Hallgató
III.Előadószázados
Vizsgáló
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
HelyiVI.Osztály vezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető
<özpontvezetö-helyettes
Kiemelt főreferens
Karmester
V.Csoportvezetőalezredes
Század parancsnok (felsőoktatási)
3evetésirányííó
Szakreferens
Karmester-helyettes
Kiemelt főelőadó
Kiemelt föellenőr
<ieme|{ főrevizor
Kiemelt főüqyeletes
Kiemelt fővizsqáló
IV.FőelőadóŐrnagy
Főellenőr
Főrevizor
Főügyeletes
Fővizsgáló
Főreferens
Menetvezető*
Század parancsnok-helyettes (felsőoktatási)
III.Előadószázados
Szólamvezető
Vizsgáló
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
HelyiVI.Alosztályvezetőalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Határrendészeti kirendeltségvezető-helyettes
V.Csoportvezetőalezredespszichológiai alk.
Határvadász századparancsnok-helyettes
Idegenrendészeti központvezető-helyettes
Szolgálatvezető-helyettes
Kiemelt főellenőr
Kiemelt főelőadó
Kiemelt főnyomozó
Kiemelt főrevizor
Kiemelt főügyeletes
Szakreferens
Atketőhely-vezető
Kiemelt fővizsgáló
IV.Főelőadóőrnagy
Föellenőr
Főnyomozó
Főrevizor
Főüqyeletes
Fővizsgáló
Főreferens
Technikai főtiszt
III.Előadószázados
Nyomozó
Vizsgáló
Szakaszparancsnok
Szolgálati részlegvezető
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
Pályakezdőhadnagy
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

II. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
KözpontiIV.Szolgálati részlegvezetőfötörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, határrendész szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alkalmasság
Szolqálati csoportvezető
Technikus
Uqyeletes
Referens
Szakértő
III.Segédelőadó*főtörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, határrendész szakképesítés
Járőrvezető
Végpontkezelő
Felcser
Fotóriporter
Főútlevélkezelö
Főhatárrendész
Technikai ügyeletesszaktanfolyam
Hallgató
II.Gépjárművezető*főtörzsőrmester
Járőr*
Útlevélkezelő*
Határrendész*
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
TerületiIV.Szolqálati csoportvezetőfötörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, határrendész szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alkalmasság
Szolgálatvezető
Szolgálati részleqvezető
Bevetésirányitó
Referens
Szakértő
Főügyeletes-helyettes
Technikus
Nyomozó
Ügyeletes
Vizsgáló
III.Járőrvezetőfőtörzszászlós
Segédelőadó*
Felcser*szaktanfolyam
Fegyvermester
Főútlevélkezelö
Főhatárrendész
Zenész
II.Járőr*főtörzsőrmester
Őr*
Határrendész*
Útlevélkezelő*
Gépjárművezető*
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
>.IV.Szolgálati csoportvezetőfőtörzszászlósközépiskolarendészeti szakközépiskolai végzettség, határrendész szakképesítésszaktanfolyampszichológiai alkalmasság
Szolgálatvezető
Szolgálati részlegvezető
Referens
Szakértő
Átkelőhely ügyeletes
GarázsmesterJ
Technikus
Ügyeletes
Vizsgáló
III.Járőrvezetőfötörzszászlós
Főútlevélkezelő
Főhatárrendész*
Felcser*szaktanfolyam
Hajóvezető
Kutyavezető*
Segédelőadó*
II.Járőr*főtörzsőrmester
Utlevélkezelő*
Határrendész*
Gépjárművezető*
Hajóvezetőszaktanfolyam
Határvadász*
Kutyavezető*szaktanfolyam
Őr*
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
Pályakezdőőrmester
Megjegyzés: a *-gal jelzett tiszti, zászlósi és tiszthelyettesi beosztásokat szerződéses állománnyal is fel lehet tölteni.
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

KATASZTRÓFAVÉDELEM

(polgári védelem, hivatásos állami tűzoltóság) Vezetői munkakörök

SzervVezető szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
Központiállamtitkári illetményre jogosultFőigazgatótábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
helyettes államtitkári illetményre jogosultFőigazgató-helyettes (hatósági)tábornok
Főigazgató-helyettes (veszélyhelyzet kezelési)
Főigazgató-helyettes (gazdasági)
főosztályvezetői illetményre jogosultFőosztályvezetőezredesegyetem vagy főiskola
Hivatalvezető
Irodavezető
Szóvivő
főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosultFőosztályvezető-helyettesalezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Titkárságvezető
Területifőosztályvezetői illetményre jogosultIgazgató (fővárosi polgári védelmi)tábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK +pszichológiai alkalmasság
Igazgató (megyei katasztrófavédelmi)ezredesegyetem vagy főiskola
Igazgató (repülőtéri katasztrófavédelmi)
főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosult.Igazgató-helyettes (fővárosi polgári védelmi)ezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
Igazgató-helyettes (megyei katasztrófavédelmi)
Igazgató-helyettes (repülőtéri katasztrófavédelmi)
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezetőalezredes
Titkársáqvezető
Múzeumvezető (tűzoltó)
Karmester (központi tűzoltózenekar)
Laboratórium-vezető (Tűzvédelmi Vizsgáló)
Helyiosztályvezetői illetményre jogosultTűzoltóparancsnok (Országház)alezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKpszichológiai alkalmasság
Kirendeltségvezető (polgári védelmi)

I. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciáliskövetelmények
KözpontiVI.Osztályvezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai
Alosztályvezetőalkalmasság
Kiemelt főreferens
Munkabiztonsági főfelügyelő
Vezető ügyeletespszichológiai alkalmasság
V.Csoportvezetőalezredes
Kiemelt főelőadó
IV.Főelőadóőrnagy
III.Előadószázados
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
TerületiVI.Osztályvezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető
Kiemelt főreferens
V. 'Csoportvezetőalezredes
Kiemelt főelőadó
Karmester-helyettes
Kiemelt főellenőr
Ügyeletvezető
IV.Főelőadóőrnagy
Koncertmester
Ügyeletes
III.Előadószázados
Szólamvezető
Ügyeletes
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
HelyiV.Kiemelt főelőadóalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI
Szolqálatparancsnok (Repülőtér)pszichológiai alkalmasság
Szolgálatparancsnok (Országház)
IV.Főelőadóőrnagy
Szolgálatparancsnok-helyettes (Repülőtér)pszichológiai alkalmasság
ill.Előadószázados
Hirközpontvezető (Repülőtér)pszichológiai alkalmasság
II.Fogalmazószázados
I.Szerződésesszázados
Pályakezdőhadnagy
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

II. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
TerületiIV.Szolgálatvezetőfőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúpszichológiai alkalmasság
Technikai üqyeletes
III.Seqédefőadófőtörzszászlós
II.Gépjárművezető **főtörzsőrmesterközépiskola vagy szakiskolaszakirányú alapfokú
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
HelyiIV.Szolqálatvezetőfőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúpszichológiai alkalmasság
Szerparancsnok (Repülőtér)
III.Különleges szerkezelő (Repülőtér)főtörzszászlós
II.Beosztott tűzoltó **főtörzsőrmesterközépiskola vagy szakiskolaszakirányú alapfokú
Gépjárművezető **
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
Pályakezdőőrmester

HIVATÁSOS ÖNKORMÁNYZATI TŰZOLTÓSÁG

Vezetői munkakörök

SzervVezető szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
Területifőosztályvezetői illetményre jogosultTűzoltóparancsnok (fővárosi)tábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagypszichológiai alkalmasság
Tűzoltóparancsnok-helyettes (fővárosiezredesegyetem vagy főiskola
főosztály vezetőhelyettesi illetményre jogosultFőosztályvezető (fővárosi)ezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKI
Szolqálatvezető (fővárosi)alezredes
Főosztályvezető-helyettes (fővárosi)
osztályvezetőiOsztályvezető (fővárosi)alezredes
illetményre jogosultVezető orvos (fővárosi)
Helyifőosztályvezetői illetményre jogosultTűzoltóparancsnok (megyeszékhelyi, kiemelt kerületi, érdi tűzoltósáq)ezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagypszichológiai alkalmasság
Tűzoltóparancsnok (készenléti egységgel rendelkező tűzoltóságalezredesRSZVI + RVKI + RMVK
osztályvezetői illetményre jogosultTűzoltóparancsnok (készenléti egységgel nem rendelkezi tűzoltósáq)alezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVKI
Osztályvezető (készenléti egységgel rendelkező tűzoltósáq)

I. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti véqzettséqSpeciális követelmények
TerületiVI.Osztályvezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető
Kiemelt főreferens
Tűzoltási csoportvezetőpszichológiai alkalmasság
Ügyeletvezető
V.Csoportvezetőalezredes
Kiemelt főelőadó
Szakorvos
Szakágvezető
Háttérparancsnokpszichológiai alkalmasság
IV.Főelőadóőrnagy
Mérnök
Szakreferens
Törzstiszt
III.Előadószázados
Hírközpontvezető
II.Foqalmazószázados
I.Szerződésesszázados
HelyiVI.Osztályvezető-helyettesalezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRf ASZTSZ vagy RSZVI
Alosztályvezetőpszichológiai alkalmasság
Kiemelt főreferens
V.Csoportvezetőalezredes
Kiemelt főelőadó
Szolgálatparancsnokpszichológiai alkalmasság
IV.Főelőadóőrnagy
Rohamparancsnokpszichológiai alkalmasság
Hajóskapitány
Búvárszolgalatvezető
Szolgálatparancsnok-helyettes
IIIElőadóalezredes
Főgépész
Merülésvezetőpszichológiai alkalmasság
II.Foqalmazószázados
I.Szerződésesszázados
Pályakezdőhadnagy
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

II. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettséqSpeciális követelmények
TerületiIV.Szolgálatvezetőfőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúpszichológiai alkalmasság
III.Seqédelőadófőtörzszászlós
Hírközpont vezető-helyettes
II.Gépjárművezető **főtörzsőrmesterközépiskola vagy szakiskolaszakirányú alapfokú
Fényképész
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
HelyiIV.Rohamparancsnok-helyettesfőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúpszichológiai alkalmasság
Szolgálatparancsnok-helyettes
Merülésvezető-helyettes
III.Segédelőadófőtörzszászlós
Szerparancsnokpszichológiai alkalmasság
<ülönleqes szerkezelő
Mentésvezetőpszichológiai alkalmasság
Hírközpontkezelő
Veqyi mentesítő
Technikus
II.Beosztott tűzoltó **főtörzsőrmesterközépiskola vagy szakiskolaszakirányú alapfokú
Búvár"pszichológiai alkalmasság
Gépjárművezető **
Fűtő
Gépész **
Kapus
Kormányos **
Matróz "
Híradós **
Mentőszer-kezelő **
I.Szerződésesfőtörzsőrmester
Pályakezdőőrmester
Megjegyzés: a **-gal jelzett tiszthelyettesi beosztásoknál a szakirányú középfokú szakmai iskolai végzettséggel rendelkezők illetmény besorolás szempontjából eggyel magasabb beosztást kategóriába sorolhatók.
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

MEGJEGYZÉS:

Központi szervek:

Országos parancsnokságok (ORFK, HOP, OKF) + KÖE és ORFK speciális bűnügyi szervek.

Területi szervek: (megyei illetékességű középirányító és azonos jogállású)
Rendőrség:ORFK területi besorolású szervek + BRFK + MRFK-k + NNI + REBISZ.
Határőrség:HOP területi besorolású háttérintézmények + HŐR igazgatóságok.
Katasztrófavédelem:OKF területi besorolású háttérintézmények, megyei katasztrófa védelmi (fővárosi polgári védelmi) igazgatóságok, Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság területi feladatokat ellátó állománya.
Tűzoltóság:Fővárosi Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság.
Helyi szervek:
Rendőrség:rendőrkapitányságok.
Határőrség:határrendészeti kirendeltségek, határvadász századok, bűnügyi felderítő szolgálatok, idegenrendészeti központok.
Katasztrófavédelem:Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyi feladatokat ellátó állománya, Országház Tűzoltó-parancsnokság, Katasztrófavédelem polgári védelmi kirendeltségei.
Tűzoltóság:hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok (kerületi + városi) (készenléti egységgel rendelkező, illetve nem rendelkező tűzoltóságok).

3. melléklet a 42/2005. (X. 18.) BM rendelethez

[3. számú melléklet a 11/1997. (II. 18.) BM rendelethez]

Táblázat

a Belügyminisztériumnál és a BM irányítása alá tartozó szerveknél (egyéb szerveknél) rendszeresített hivatásos státusok munkaköri jegyzékéről

BM ÉS A BM IRÁNYÍTÁSA ALÁ TARTOZÓ SZERVEK

Vezetői munkakörök

SzervVezető szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolaivégzettségSzakmai iskolai végzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
Minisztériumifőosztályvezetői illetményre jogosultFőosztályvezető (Rendészeti Főosztály, Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, Védelmi Hivatal)tábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ +RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
Belügyi attasé
Szolgálatvezető (RSZVSZ)
Szolgálatvezető-helyettes (RSZVSZ)ezredesegyetem vagy főiskola
Főosztályvezető (RSZVSZ)
főosztályvezetőhelyettesi illetményre jogosultFőosztályvezető-helyettes (Rendészeti Főosztályi Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, Védelmi Hivatal, Jogi Főcsoportfőnökség)ezredesRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK
Főosztályvezető-helyettes (RSZVSZ)
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezető (Felügyeleti és Biztonsági Főosztály)alezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
Osztályvezető (RSZVSZ)
Központifőosztályvezetői illetményre jogosultFőigazgató (RTF)tábornokegyetemszakirányú felsőfokúRIASZTSZ +RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
főosztályvezetőhelyettesi illetményre jogosultFőigazgató-helyettes (RTF) általános)ezredesegyetem vagy főiskolaRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
Főigazgató-helyettes (RTF) oktatási)
Főigazgató-helyettes (RTF tudományos)
Főtitkár (RTF)
Tanszékvezető (RTF szakmai tanszékek)_______ Főosztályvezető (Távközlési Szolgálat, Oktatási Főigazgatóság)
osztályvezetői illetményre jogosultTanszékvezető-helyettes (RTF szakmai tanszékek) Főosztályvezető-helyettes (Távközlési Szolgálat, Oktatási Főigazgatóság) Osztályvezető (RTF kiképzési, Távközlési Szolgálat, Oktatási Főigazgatóság)alezredes
Területifőosztályvezetői illetményre jogosultIgazgató (RSZKI, KOK, NOK)ezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ + RMVK vagy RSZVI + RVK + RMVKpszichológiai alkalmasság
főosztályvezetőhelyettesi illetményre jogosultIgazgatóhelyettes (RSZKI, KOK, NOK)alezredesRIASZTSZ vagy RSZVI + RVK
osztályvezetői illetményre jogosultOsztályvezető (RSZKI, KOK, NOK)alezredes
Titkárságvezető (RSZKI, KOK)
Szakcsoportvezető (RSZKI, KOK, NOK)
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

I. Besorolási osztály

SzervBeosztási kategóriaMunkakör(beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolai végzettségSzakmai iskolaivégzettségSpeciális rendészeti végzettségSpeciális követelmények
MinisztériumiVI.Kiemelt főreferens (RSZVSZ)alezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVI
Kiemelt főmunkatárs (Rendészeti Főosztály, Felügyeleti és Biztonsági Főosztály, Védelmi Hivatal, Jogi Főcsoportfőnökség)
V.Főreferens (RSZVSZ)alezredes
KözpontiVI.Osztályvezető-helyettes (RTF)Alosztályvezető (RTF, Távközlési Szolgálat)alezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Kiemelt főreferens (RTF, Távközlési Szolgálat, Oktatási Főigazgatóság)
Szakcsoportvezető (RTF szakmai tanszékek)
Főiskolai tanár, docens (RTF)
V.Csoportvezető (RTF, Távközlési Szolgálat)alezredes
Kiemelt főelőadó (RTF, Távközlési Szolgálat)
Kiemelt főtechnikus (Távközlési Szolgálat)
Főiskolai adjunktus (RTF)
IV.Főelőadó (RTF)őrnagy
Főtechnikus (Távközlési Szolgálat)
Főiskolai tanársegéd (RTF)
III.Előadó (RTF)százados
II.Fogalmazó (RTF)százados
VI.Osztályvezető-helyettes (RSZKI, KOK, NOK)alezredesegyetem vagy főiskolaszakirányú felsőfokúRIASZTSZ vagy RSZVIpszichológiai alkalmasság
Alosztályvezető (RSZKI, KOK, NOK)
Kiemelt főreferens (RSZKI, KOK, NOK)
Nevelési parancsnok (RSZKI, KOK)pszichológiai alkalmasság
Vezető orvos (RSZKI, KOK)
V.Csoportvezető (RSZKI, KOK, NOK)alezredes
Évfolyamparancsnok (RSZKI)
Kiemelt főelőadó (RSZKI, KOK, NOK)
Kiemelt főtanár (RSZKI, KOK, NOK)
Főorvos (RSZKI, KOK)
Ügyeletvezető (RSZKI, KOK)pszichológiai alkalmasság
IV.Főelőadó (RSZKI, KOK)őrnagy
Főtanár (RSZKI, KOK)
III.Előadó (RSZKI, KOK)százados
Tanár (RSZKI, KOK)
II.Fogalmazó (RSZKI, KOK, NOK)százados
Oktató (RSZKI, KOK, NOK)
Pályakezdőhadnagy
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

II. Besorolási kategória

SzervBeosztási kategóriaMunkakör (beosztás)Rendfokozati maximumKépesítési és egyéb követelmények
Állami iskolaivégzettségSzakmai iskolaivégzettségSpeciális rendészetivégzettségSpeciális követelmények
III.TÜK ügyiratkezelőfőtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokú
MinisztériumiII.Gépjárművezető (RSZVSZ)főtörzsőrmester
KözpontiIV.Technikus (Távközlési Szolgálat)főtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúszaktanfolyam
III.Segédelőadó (RTF)
TerületiIV.Szolgálatparancsnok (RSZKI, KOK)főtörzszászlósközépiskolaszakirányú középfokúszaktanfolyampszichológiai alkalmasság
Szolgálatvezető (RSZKI, KOK)
Szakoktató (RSZKI, KOK)
Ügyeletes (RSZKI, KOK)
III.Segédelőadó (RSZKI, KOK) Felcser (RSZKI, KOK)főtörzszászlóspszichológiai alkalmasság
szaktanfolyam
Műmester (RSZKI, KOK)
Kiképző (RSZKI, KOK)
Technikus (RSZKI, KOK)
Ügyeletes (RSZKI, KOK)
II.Őr (RSZKI, KOK)főtörzsőrmester
Gépjárművezető (RSZKI, KOK)
Pályakezdőőrmester
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szakRVK: rendészeti vezetővé képző
RSZVI: rendészeti szakvizsgaRMVK: rendészeti mestervezetővé képző

4. melléklet a 42/2005. (X. 18.) BM rendelethez

[5. számú melléklet a 11/1997. (II. 18.) BM rendelethez]

Táblázat a fegyveres szervek őr-, ügyeleti, készenléti és készültségi szolgálatainak köréről

RENDŐRSÉG

Őrszolgálatok:

- Objektumőr

- Fogdaőr

- Kísérőőr

- Díszőr(KÖE)

- Koronaőrző (KÖE)

- Mozgóőr, rendkívüli őr

Ügyeleti szolgálatok:

- Főügyelet (ORFK)

- Ügyeleti Főosztály (KÖE)

- Központi ügyeleti szolgálat (BRFK, MRFK, REBISZ)

- Bevetésirányítási Központ

- Ügyeleti szolgálat (helyi szervek)

- Híradástechnikai ügyeleti szolgálat

- Körözési Ügyelet (ORFK EKI)

Készenléti szolgálatok:

- Nemzeti Nyomozó Iroda

- Közrendvédelmi, közlekedésrendészeti és igazgatásrendészeti főosztályok (ORFK) által adott szolgálat

- Rendészeti Biztonsági Szolgálat (tűzszerész, búvár, pilóta, műveleti alosztály)

- Rendészeti Biztonsági Szolgálat szakszolgálatainak készenléti szolgálatai (pénzügyi, anyagi, technikai, egészségügyi, híradó, informatikai)

- Rendészeti Biztonsági Szolgálat Repülőtéri Biztonsági Szolgálat (ügyeletes vezető, bűnügyi készenlét)

- Köztársasági Őrezred főosztály szintű szervei által adott szolgálatok

- Bűnügyi Ellátó Igazgatóság Műveleti Főosztály Bevetési Osztálya, Tanúvédelmi Szolgálata

Készültségi szolgálatok:

- Rendészeti Biztonsági Szolgálat bevetési osztályai

- Bevetési Egységek (MRFK)

- Területi és helyi szervek bűnügyi szolgálati ág forrónyomos csoportjai

HATÁRŐRSÉG

Őrszolgálatok:

- Objektumőr szolgálat

- Fogdaőr

- Kísérő őr

- Díszőr

Állandó ügyeleti szolgálatok:

- Központi Bevetés Irányítási Szolgálat (Országos parancsnokságon)

- Bevetési Ügyeleti Szolgálat (Országos parancsnokságon)

- Bevetés Irányítási Szolgálat (igazgatóságokon)

- Kirendeltség Bevetés Irányítási Szolgálat (Határrendészeti kirendeltségeken)

- Helyettes Ügyeleti Szolgálat (Határátkelőhelyeken, Kihelyezett Szolgálati helyeken)

- Határvadász Bevetés Irányítási Szolgálat (Határvadász Századoknál)

- Idegenrendészeti Központ Ügyeleti Szolgálat (Idegenrendészeti Központokban)

Ideiglenes ügyeleti szolgálatok:

- Vezetői Ügyeleti Szolgálat

- Ideiglenesen létrehozott szervezeti elem ügyelet

- Meghatározott feladatra létrehozott ügyelet

Készenléti szolgálatok:

- Vezetői készenléti szolgálat

- Készenléti csoport szolgálat

Készültségi szolgálatok:

- Központi, területi és helyi szerveknél, váratlan feladatok végrehajtására

KATASZTRÓFAVÉDELEM

(hivatásos önkormányzati tűzoltóság)

Ügyeleti szolgálatok:

- Vezetőügyeletes (központi szervek)

- Ügyeletes

- A hivatali munkarendben foglalkoztatott gépjárművezető (központi szervek)

- Ügyeletvezető (megye, főváros)

- Hírközpontvezető (Repülőtér, főváros)

- Hírközpontvezető-helyettes (főváros)

- A hivatali munkarendben foglalkoztatott gépjárművezető (területi és helyi szervek)

Készenléti szolgálatok:

- Az ügyeleti szolgálatba nem sorolt, 24/48 órás váltásos munkarendbe tartozó beosztások, amelyekben olyan állandó készenléti helyzetben kell szolgálatot teljesíteni, amikor a bekövetkező feladat végrehajtására, azonnali felkészülési idő nélkül való beavatkozást kell biztosítani.

- Azok a szolgálati beosztásba kinevezettek, akik a hivatali munka- és szolgálati időn túl kötelesek elérhető helyen tartózkodni, és szükség esetén tűz- és káresethez a helyszínre vonulni, a szolgálati beosztásukhoz előírt feladatokat végrehajtani.

Készültségi szolgálatok:

- A hivatásos állomány tagja, amikor rendkívüli körülmények miatt (árvíz, helyi katasztrófa stb.) a szolgálati vagy az állományilletékes parancsnok által meghatározott helyen kell tartózkodnia és feladatokat végeznie.

5. melléklet a 42/2005. (X. 18.) BM rendelethez

[6. számú melléklet a 11/1997. (II. 18.) BM rendelethez]

Táblázat a munkáltatói jogkörök szintjeihez kapcsolódó egyes munkáltatói jogkörök megoszlásáról

A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szerv vezetőjeOrszágos parancsnok
.
Főigazgató (ORFK, HOP) és azonos jogállásúMegyei (Bp.) 'főkap., hőr. ig., megyei kat, véd. (főv. pv.) ig. és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonos jogállásúFővárosi önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
I.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
1. Szolgálati viszony létesítése, állománybavétel1.1. Hivatásos állományba vétel:
- tábornokra vonatkozó javaslat előterjesztése a KE-höz*
- főtisztet, tisztet**
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
1.1.1. Felvételi korhatár alóli mentesítés, ill. hozzájárulás [Hszt. 37. § (3) bek. alapján]*
1.1.2. A szolgálati viszony egy alkalommal való meghosszabbítása (Hszt. 52. § alapján)*
1.1.3. A rendőrségnél a szolgálati viszony létesítésének speciális esete [Hszt. 258. § (3) bek. alapján]*
1.2. Szolgálati viszony megszüntetése:
- tábornokra vonatkozó javaslat előterjesztése a KE-höz*
- főtisztet, tisztet*
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
1.2.1. A hivatásos állomány tagja szolgálati nyugdíjának folyósítására vonatkozó szabályoktól való eltérés engedélyezése [Hszt. 182. § (6) bek. alkalmazása esetén]*
1.2.2. Szolgálati viszony szüneteltetése:
- tábornok*
- ezredes***
- főtiszt, tiszt*******
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes*******
1.3. Hivatásos állományba való visszavétel:
- tábornokra vonatkozó javaslat előterjesztése a KE-höz*
- főtisztet, tisztet*
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
2. Rendfokozatra vonatkozó döntések2.1. Első hivatásos tiszti rendfokozatba való kinevezés*
2.2. Kinevezés magasabb rendfokozatba:
- tábornoki rendfokozatba történő kinevezés előterjesztése a KE-höz*
2.3. Előléptetés magasabb rendfokozatba:
- ezredessé*
A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szerv vezetőjeOrszágos parancsnokFőigazgató (ORFK, HOP) és azonos jogállásúMegyei (Bp.) fökap., hőr. ig., megyei kat. véd. (főv. pv.) ig. és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonos jogállásúFővárosi önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
2.3.1. Soron kívüli előléptetés:
- főtisztet, tisztet**
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
- főtisztet, tisztet, zászlóst, tiszthelyettest, tisztest [Hszt. 80. § (2) bek.-ben meghatározott esetben]*
2.3.2. Soron történő előléptetés:
- főtisztet, tisztet, zászlóst, tiszthelyettest, tisztest********
3. Rendfokozatot és a szolgálati viszonyt érintő fegyelmi döntések3.1. Rendfokozatban történő visszavetés:
- tábornokra vonatkozó előterjesztés a KE-höz*
- ezredest*
- főtisztet, tisztet**
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
3.2. Lefokozás:
- tábornokra vonatkozó előterjesztés a KE-höz*
- ezredest*
- főtisztet, tisztet**
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest******
3.3. Szolgálati viszony megszüntetése:
- tábornok esetében javaslat előterjesztése a KE-höz*
- ezredes esetében*
- főtiszt, tiszt esetében**
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes esetében******
3.4. Rendfokozati várakozási idő meghosszabítása:
- főtiszt, tiszt esetében*********
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes esetében*******
3.5. Alacsonyabb szolgálati beosztásba helyezés:
- állományilletékes parancsnok szervezetszerű helyettesét***
- tábornokot*
- főtisztet, tisztet*******
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*******
Rendfokozatot, beosztást és szolgálati viszonyt nem érintő egyéb fegyelmi döntések3.6. Feddés, megrovás, pénzbírság, fizetési fokozatban visszavetés:
- országos parancsnokot és szervezetszerű helyettesét*
- állományilletékes parancsnok szervezetszerű helyettesét**
- főtisztet, tisztet*********
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*******
A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szervvezetőjeOrszágos parancsnokFőigazgató {ORFK, HOP) és azonos jogállásúMegyei (Bp-) főkap., hőr. ig., megyei kat. véd. (főv. pv.) ig. és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonosjogállásúFővárosi önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
Egyéb döntések3.7. Beosztásból felfüggesztés:
- magasabb kinevezési hatáskörbe tartozókra vonatkozó előterjesztések a KE-höz és a ME-höz*
- tábornokot*
- ezredest******
- főtisztet, tisztet*********
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*******
4. Szolgálati beosztásra vonatkozó döntések4.1. A hivatásos állomány tagjával betölthető beosztások meghatározása a minisztériumban*
4.1.1. A fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos beosztások meghatározása munkaköri jegyzékben [Hszt. 251. § (1) bek. alapján]*
4.1.2. A hivatásos szolgálati beosztás köztisztviselői vagy közalkalmazotti mukakörré való átminősítése, illetve fordítva [Hszt. 42. § (3) bek. alapján]*
4.2. Beosztásba kinevezés, más beosztásba helyezés, beosztás ellátásával megbízás, beosztásból való felmentés:
- Határőrség országos parancsnokára vonatkozó előterjesztés a KE-höz*
- országos rendőrfőkapitányra vonatkozó előterjesztés a ME-höz*
- tábornoki rendfokozattal rendszeresített beosztásba*
- ezredesi rendfokozattal rendszeresített beosztásba***
- belügyi attasé*
- főtiszti, tiszti rendfokozattal rendszeresített beosztásba*******
- zászlósi, tiszthelyettesi rendfokozattal rendszeresített beosztásba*******
4.2.1. Szolgálati beosztásba kinevezi és szolgálati beosztásból felmenti a hivatásos önkormányzati tűzoltóparancsnokot, fővárosban az országos parancsnok, többi helyen az illetékes megyei katasztrófavédelmi igazgató véleményének kikérésével [Hszt. 268. § (1) bek. és Tt. 28. § (1) bek. c)-d) pontja alapján]*
4.3. Más fegyveres szervhez történő áthelyezés:
- tábornokok, főtisztek és tisztek esetében*
- zászlósok és tiszthelyettesek esetében**
4.4. Rendelkezési állományba helyezés:
- tábornokot*
- ezredest**
- főtisztet, tisztet, zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*****
4.5. Beosztás betöltésére pályázat kiírása:
- tábornoki rendfokozattal rendszeresített beosztásba**
A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szerv vezetőjeOrszágos parancsnokFőigazgató (ORFK. HOP) és azonos jogállásúMegyei (Bp.) főkap., hőr. ig., megyei kat. véd. (főv. pv.) ig. és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonos jogállásúFővárosi önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
- ezredesi rendfokozattal rendszeresített beosztásba***
- főtiszti, tiszti rendfokozattal rendszeresített beosztásba*******
4.6. Belügyminisztériumba, valamint a rendvédelmi oktatási intézményekbe szolgálat teljesítésre, illetve közszolgálati feladat ellátására berendelés*
4.7. A fegyveres szerveknél az eltérő beosztáson (hivatásos állományú köztisztviselő vagy közalkalmazotti helyen, illetve fordítva) való foglalkoztatás engedélyezése**
5. Vezénylés5.1. Külszolgálatra:
- tábornokot, főtisztet, tisztet, zászlóst, tiszthelyettest*
5.2. Külföldi tanintézet alaptagozatára, tanfolyamaira:
- tábornokot, főtisztet, tisztet, zászlóst és tiszthelyettest*
5.3. Hazai tanintézet alaptagozatára, tanfolyamaira:
- tábornokot*
- főtisztet, tisztet*****
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*******
6. Egyéb döntések6.1. Más szervhez vezénylés:
- tábornokot, főtisztet, tisztet*
- zászlóst, tiszthelyettest, tisztest*
6.2. Egyenruha viselési jog engedélyezése és megvonása:
- tábornokra vonatkozó javaslat előterjesztése a KE-höz*
- főtisztnek, tisztnek*
- zászlósnak, tiszthelyettesnek, tisztesnek******
6.3. Illetmény nélküli szabadság engedélyezése:
- tábornok részére***
- főtiszt, tiszt részére*****
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes részére*******
6.4. Hősi halottá, szolgálati halottá, a fegyveres szerv és a szervezeti egység halottjává való nyilvánítás:
- hősi halottá*
- szolgálati halottá*
- a fegyveres szerv halottjává**
- szervezeti egység halottjává*******
6.5. Kitüntetések, elismerések:
- kitüntetésre való felterjesztés a KE-höz*
- kitüntető díjak, szolgálati jel, tanácsosi, főtanácsosi cím adományozása*
- dicséret, jutalom***********
A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szerv vezetőjeOrszágos parancsnokFőigazgató (ORFK, HOP) és azonos jogállásúMegyeifőkap., hőr. ig., megyei kat. véd. (föv. pv.) ig. és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonos jogállásúFővárosi Önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
1.234.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
6.5.1. Fizetési fokozatban történő előresorolás, fizetési fokozat várakozási idejének csökkentése:
- tábornok**
- ezredes****
- főtiszt, tiszt********
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes*******
6.6. Azonos fegyveres szervezetnél alá-, fölérendeltségi viszonyból eredő összeférhetetlenség feloldása*
6.6.1. Közvetlen munkatársi viszonyba kerülés engedélyezése********
6.6.2. Más kereső foglalkozás engedélyezése:
- tábornok**
- ezredes*****
- főtiszt, tiszt, zászlós, tiszthelyettes, tisztes*********
6.7. Ágazati Érdekegyeztető Fórummal egyeztetés*
6.7.1. Helyi Érdekegyeztető Fórummal egyeztetés*******
6.8. Tárcaközi Érdekegyeztető Fórummal egyeztetés*
6.9. Másodfokon dönt a fegyelmi fenyítés és a kártérítési határozat ellen benyújtott panasz ügyében [Hszt. 142. § (1), (3) bek. és 159. § (4) bek. alapján]****
6.10. Szabadság engedélyezése:
- országos parancsnok részére*
- tábornok részére****
- főtiszt, tiszt részére*********
- zászlós, tiszthelyettes, tisztes részére********
6.11. A hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokság személyzeti és munkaügyi tevékenységének közvetlen szakmai felügyelete [Hszt. 276. § (3) bek. alapján]***
7. Szervezeti intézkedések7.1. Rendőr-főkapitányság, rendőrkapitányság és azokkal azonos jogállású szerv létrehozása és megszüntetése [Rtv. 5. § (1) bek. i) pontja]*
7.2. A Határőrség részletes bontású létszámának meghatározására vonatkozó javaslat, évente az OGY-nek [Hvt. 5. § (1) bek. c) pontja alapján]*
7.2.1. A Határőrséget érintő egyes szervezeti intézkedések bemutatása az OGY HB-nak és megküldése a KE-höz [Hvt. 6. § (3) bek. és 7. § (3) bek. alapján]*
7.3. Határőr-igazgatóság és azzal azonos jogállású szerv létrehozása és megszüntetése*
7.4. A katasztrófavédelem végrehajtását végző területi, illetve helyi szervezet létrehozása és megszüntetése [Kat.véd. tv. 13. § (1) bekezdés c) pontja alapján]*
A hatáskör területeA munkáltatói jogkör megnevezéseMiniszterHelyettes államtitkárEgyéb szerv vezetőjeOrszágos parancsnokFőigazgató (ORFK, HOP) és azonos jogállásúMegyei (Bp.) főkap., hőr. ig., megyei kat. véd. (főv. pv.) ig és azonos jogállásúRendőrkapitány és azonos jogállásúFővárosi önkormányzati tűzoltópk.Önkormányzati tűzoltóparancsnokÖnkormányzati képviselőtestület, fővárosi közgyűlésPolgármester, főpolgármester
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.
7.5. Egyetértési jog a hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokság létesítésével és megszüntetésével kapcsolatban [Tt. 24. § c) pontjai*
7.5.1. A hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok legkisebb létszámának meghatározása [Tt. 47. § (2) bek. j) pontja alapján]*
7.6. Az Országos Rendőr-főkapitányság, a Határőrség Országos Parancsnokság, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szervezeti és működési szabályzatainak jóváhagyása [Rtv. 5. § (1) bek. e) pontja és Pvt. 7. § (2) bek. b) pontja]*
7.6.1. A Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata ügyrendjének jóváhagyása az érdekelt miniszterekkel egyetértésben [49/1995. (V. 4.) Korm. rend. 5. § alapján]*
7.7. Rendőr-főkapitányságok, határőr-igazgatóságok és azokkal azonos jogállású szervek szervezeti és működési szabályzatának jóváhagyása [Rtv. 6. § (2) bek. i) pontja alapján]*
7.7.1. Megyei katasztrófavédelmi (fővárosi polgári védelmi) igazgatóság szervezeti és működési szabályzatának jóváhagyása [Kat. véd. tv. (1) bekezdés c) pontja alapján]*
7.8. Rendőrőrs, valamint feladat és hatásköri önállósággal nem rendelkező szervezeti egység létrehozása és megszüntetése [Rtv. 3. § (4) bek. alapján]*
7.9. A hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokság létrehozása és megszüntetése a belügyminiszter előzetes egyetértésével [Tt. 28. § (1) bek. a) pontja és (2) bek. a) pontja alapján]*
Rövidítések:KE
ME
OGY
Megjegyzés:OGYHB

Tartalomjegyzék