Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

12/2006. (XII. 27.) SZMM rendelet

a személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról szóló 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet, valamint a személyes gondoskodást végző személyek adatainak működési nyilvántartásáról szóló 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet módosításáról

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. §-a (2) bekezdésének e) és f) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - a szociális és munkaügyi miniszter feladat- és hatásköréről szóló 170/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 6. §-ának d) pontjában megállapított feladatkörömben eljárva - a következőket rendelem el:

A személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról szóló 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet módosítása

1. §

(1) A személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról szóló 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A szociális, illetőleg a gyermekjóléti és gyermekvédelmi tevékenységet végző személyek (a továbbiakban: személyes gondoskodást végző személyek)-(3) bekezdésben foglalt eltéréssel - folyamatos szakmai továbbképzésben kötelesek részt venni (a továbbiakban: továbbképzésre kötelezettek) ."

(2) Az R. 1. § (2) bekezdése a) pontjának aa) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alkalmazásában személyes gondoskodást végző személy az, aki]

"aa) a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendeletben, vagy a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM rendeletben meghatározott képesítési előírásokhoz kötött tevékenységet (a továbbiakban együtt: képesítéshez kötött tevékenység) főállásban, munkaviszonyban vagy közalkalmazotti jogviszonyban, hivatásos nevelőszülői jogviszonyban vagy szociális, illetőleg gyermekjóléti és gyermekvédelmi vállalkozás keretében végez, és"

(3) Az R. 1. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A személyes gondoskodást végző személy mentesül a továbbképzési kötelezettség alól, ha a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár eléréséhez öt évnél rövidebb idő van hátra."

2. §

Az R. 2. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A továbbképzési kötelezettség minősített továbbképzésen való részvétellel teljesíthető. A továbbképzés továbbképzési időszakokban történik. A továbbképzési időszak tartama öt év. A továbbképzési időszak kezdete munkaviszonyt, közalkalmazotti jogviszonyt vagy hivatásos nevelőszülői jogviszonyt létesítők, illetőleg a képesítési előírásnak megfelelő szakképesítést megszerzők esetében a munkába állás, a foglalkoztatás megkezdésének, illetőleg a szakképesítés megszerzésének napja. A szociális, illetőleg gyermekjóléti, gyermekvédelmi vállalkozási tevékenység (a továbbiakban együtt: szociális vállalkozás) esetében a továbbképzési időszak kezdete a tevékenység megkezdésének napja. Azon személyek számára, akik az előírt továbbképzési időszak vége előtt teljesítették a továbbképzési kötelezettségüket, az új továbbképzési időszak csak az előírt továbbképzési időszak letelte után indul."

3. §

Az R. 3. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Továbbképzési pontérték az (5) bekezdésben meghatározott és a 4. § (7) bekezdése szerint közzétett minősített továbbképzési programokon történő részvétellel szerezhető."

4. §

(1) Az R. 4. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki és ezzel egyidejűleg a jelenlegi (3)-(8) bekezdés számozása (4)-(9) bekezdésre változik:

"(3) A Bizottság a 3. § (5) bekezdésének a)-b) pontjában meghatározott és minősített továbbképzések jegyzékét megküldi a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet Felnőttképzési Akkreditációs Testületének, amely - a jegyzékben megjelölt továbbképzés szervezőjének kérésére, az Fktv. 19. §-ának (3) bekezdése szerint - kiadja a programakkreditációt igazoló tanúsítványt."

(2) Az R. 4. §-ának - az (1) bekezdéssel átszámozott - (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A továbbképzési programok minősítése a program benyújtásával egyidejűleg, minden év október 15-éig kérhető. A minősítési kérelmet a szociális ágazat irányításáért felelős miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) hivatalos lapjában legkésőbb a tárgyév augusztus 30-áig közzétett, a Bizottság által kiadott közlemény szerinti adatlapon kell benyújtani. Az adatlapot a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézetnek a Bizottság titkársági feladatait ellátó szervezeti egysége (a továbbiakban: Titkárság) részére 3 példányban kell benyújtani. A minősítési kérelemhez csatolni kell a minősítési díj befizetését igazoló dokumentum másolatát."

(3) Az R. 4. §-ának - az (1) bekezdéssel átszámozott - (7)-(8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) A Bizottság a minősített, valamint az érvényes minősítéssel rendelkező és bejelentett továbbképzési programok listáját és pontértékét, a programok formáját, címét, célcsoportját, helyét, idejét, díját, a jelentkezés helyét, valamint a programengedély számát és a minősítés érvényességét minden év január 31-éig a minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi.

(8) A (7) bekezdés szerint közzétett továbbképzési programok a közzététel évének december 31. napjáig szervezhetők. A továbbképzést szervezőknek

a) a megszervezésre került továbbképzési programokról a 3. számú melléklet szerinti adatlapot,

b) a megszervezésre nem került továbbképzési programokról a 4. számú melléklet szerinti adatlapot

a tárgyévet követő év február 28-áig meg kell küldeni a Titkárság részére."

5. §

Az R. a következő 4/A. §-sal egészül ki:

"4/A. § (1) A továbbképzés szervezője a 3. § (5) bekezdés szerinti minősített továbbképzésekről - csoportonként - nyilvántartást vezet.

(2) Az (1) bekezdés szerinti nyilvántartás a program engedélyszámát és címét, a továbbképzés helyszínét, időpontját, időtartamát, illetőleg a részvételi díjat, továbbá

a) a 3. § (5) bekezdésének a) pontja szerinti minősített továbbképzés esetében

aa) az A. 9034-1 r.sz. jelzésű tanfolyami naplót,

ab) az ismeretek számonkéréséről készült - a számonkérést végzők aláírásával ellátott -jegyzőkönyvet,

ac) írásbeli számonkérés esetén a továbbképzésben részt vevők által készített dolgozatot;

b) a 3. § (5) bekezdésének b) pontja szerinti minősített továbbképzés esetében a trénerek nevét és az alkalmazott módszert;

c) a 3. § (5) bekezdésének c) pontja szerinti minősített továbbképzés esetében az előadások címét;

d) a 3. § (5) bekezdésének d) pontja szerinti minősített továbbképzés esetében a tanulmányozott módszert;

e) a 3. § (5) bekezdésének e) pontja szerinti minősített továbbképzés esetében a fórumok szakmai témáját tartalmazza.

(3) A továbbképzés szervezője - az (1)-(2) bekezdésben meghatározottakon túl - minden megszervezett továbbképzés esetében nyilvántartja a továbbképzésen kiadott és sorszámmal ellátott igazolásokat.

(4) A továbbképzés szervezőjének legalább egy alkalommal, legkésőbb a továbbképzés végén - kérdőív formájában - lehetőséget kell biztosítani a minősített továbbképzések résztvevői számára a továbbképzés értékelésére. A résztvevők által kitöltött kérdőívet a továbbképzés szervezője nyilvántartja.

(5) Az (1)-(4) bekezdés szerinti nyilvántartásokat (a továbbiakban együtt: továbbképzési nyilvántartás) a továbbképzés szervezőjének a továbbképzés lezárultát követően négy évig meg kell őrizni.

(6) A Bizottság, a Titkárság, illetve az általuk kijelölt szakértő jogosult a továbbképzési nyilvántartásba a helyszínen betekinteni. A betekintési jog gyakorlásához a továbbképzés szervezője köteles a továbbképzési nyilvántartást rendelkezésre bocsátani és az ahhoz kapcsolódó felvilágosítást megadni."

6. §

Az R. 5. §-ának (4)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Szociális alapvizsgát az a jelölt tehet, aki egyéb felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és a felsőfokú végzettség megszerzését követően

a) legalább öt évig egybefüggően - összesítve legfeljebb fél év megszakítással - felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben képesítéshez kötött, személyes gondoskodást nyújtó tevékenységet végzett,

b) a gyámügyi, a gyermekvédelmi, illetve a szociális igazgatás vagy a szociális képzés területén legalább öt éves - összesítve legfeljebb fél évre megszakított - felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben végzett szakmai gyakorlattal rendelkezik.

(5) A gyermekvédelmi szakellátás területén személyes gondoskodást végző, egyéb felsőfokú végzettséggel rendelkező személy alapvizsgát tehet akkor is, ha a felsőfokú végzettség megszerzését követően a közoktatás területén szerzett öt éves egybefüggő - összesítve legfeljebb fél évre megszakított - szakmai gyakorlatot."

7. §

(1) Az R. 6. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Szociális alapvizsga, illetve szakvizsga évente egyszer, február 1-je és május 3 1-e között szervezhető. A vizsgára bocsátás iránti kérelmet a tárgyévet megelőző év szeptember 1-jéig kell benyújtani a jelölt által választott, vizsgajoggal rendelkező intézményhez."

(2) Az R. 6. §-ának (3)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A kérelemhez csatolni kell

a) a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél másolatát,

b) a felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben végzett, képesítéshez kötött tevékenység, illetve a szakmai gyakorlat időtartamáról szóló munkáltatói igazolást vagy igazolásokat, és szakmai életrajzot, továbbá

c) szakvizsga esetén a szociális alapvizsga oklevelének másolatát, amennyiben a jelölt számára a szociális alapvizsga letétele előírt.

(4) A szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam díjának, a szociális alapvizsga és szociális szakvizsga díjának, a pótvizsga díjának, valamint a vizsgáztatói díjnak az összegét a tárgyévet megelőző év december 31-éig a minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni. A szociális szakvizsga díja tartalmazza a vizsgára történő felkészítés díját is. A vizsgadíjakat ahhoz a vizsgajoggal rendelkező intézményhez kell befizetni, ahol a jelölt vizsgára való jelentkezését elfogadták. Amennyiben a jelölt a vizsgadíjat, illetve az alaptanfolyami díjat a vizsgajoggal rendelkező intézmény által megadott határidőben nem fizeti be, a vizsgát, alaptanfolyamot nem kezdheti meg."

8. §

Az R. 11. §-ának d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, és ezzel egyidejűleg a § a következő i)-j) ponttal egészül ki:

[A Bizottság feladatai a következők:]

"d) a továbbképzések szakmai felügyelete;"

"i) a szociális alap- és szakvizsga vizsgaszabályzatának jóváhagyása;

j) a továbbképzésekkel, szociális alaptanfolyamokkal, illetőleg a vizsgáztatással kapcsolatos bejelentések, panaszok kivizsgálása."

9. §

(1) Az R. 13. §-a (3) bekezdésének bevezető mondata, valamint b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"A vizsgajog elnyerésére az a felsőfokú szociális végzettséget adó képzések szervezésére jogosult felsőoktatási intézmény nyújthat be pályázatot, amelyik"

"b) a felsőfokú szociális végzettséget adó képzések szervezését önálló oktatási-szervezeti egységként működteti, és a szak oktatóinak legalább a fele az intézménnyel munkaviszonyban vagy közalkalmazotti jogviszonyban áll."

(2) Az R. 13. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) A vizsgajog elnyerésére a Bizottság a felsőfokú szociális végzettséget adó képzések szervezésére jogosult felsőoktatási intézmények számára pályázatot ír ki. A Bizottság a vizsgajoggal rendelkező intézmények nevét és címét, valamint a vizsgajog megszűnését a minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi."

(3) Az R. 13. §-a a következő (7) bekezdéssel egészül ki: "(7) A vizsgajoggal rendelkező intézmény a szociális alap- és szakvizsgát a Bizottság által jóváhagyott vizsgaszabályzatban foglaltak szerint bonyolítja."

10. §

(1) Az R. 15. §-ának (2) bekezdése a következő d) ponttal egészül ki:

[A továbbképzési terv tartalmazza]

"d) a továbbképzési kötelezettségüket teljesítők számát, az anyagi elismerés összegét és kifizetésének időpontját."

(2) Az R. 15. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A munkáltató köteles az éves továbbképzési tervben szereplő munkavállaló számára a továbbképzésen való részvétel idejére munkaidő-kedvezményt biztosítani, erre az időre távolléti díjat fizetni, a továbbképzés részvételi díját viselni. Az Szt. 92/D. §-ának (2) bekezdése szerinti anyagi elismerést annak a munkáltatónak kell kifizetnie, amellyel a továbbképzésben részt vett személy a továbbképzési kötelezettség teljesítésének időpontjában munkaviszonyban, illetve közalkalmazotti jogviszonyban áll."

(3) Az R. 15. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki, és ezzel egyidejűleg a jelenlegi (4) bekezdés számozása (5) bekezdésre változik:

"(4) A munkáltatónak a munkaviszony, illetve a közalkalmazotti jogviszony megszűnésekor a működési nyilvántartásba vételről szóló igazolást, valamint a továbbképzési kötelezettség teljesítését igazoló dokumentumokat át kell adnia a munkavállaló részére."

11. §

(1) Az R. 1-3. számú melléklete helyébe e rendelet 1-3. számú melléklete lép.

(2) Az R. az e rendelet 4. számú melléklete szerinti 4. számú melléklettel egészül ki, és ezzel egyidejűleg a jelenlegi 4-8. számú melléklet számozása 5-9. számú mellékletre változik.

A személyes gondoskodást végző személyek adatainak működési nyilvántartásáról szóló 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet módosítása

12. §

A személyes gondoskodást végző személyek adatainak működési nyilvántartásáról szóló 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet (a továbbiakban: Rm.) 1. § (2) bekezdése a) pontjának aa) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alkalmazásában személyes gondoskodást végző személy az, aki]

"aa) a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendeletben, vagy a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM rendeletben meghatározott képesítési előírásokhoz kötött tevékenységet főállásban, munkaviszonyban vagy közalkalmazotti jogviszonyban (a továbbiakban együtt: munkaviszony), illetőleg hivatásos nevelőszülői jogviszonyban vagy szociális, illetőleg gyermekjóléti és gyermekvédelmi vállalkozás keretében végez, és"

13. §

Az Rm. 2. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. § A működési nyilvántartást a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet (a továbbiakban: nyilvántartó) vezeti."

14. §

(1) Az Rm. 7. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A nyilvántartó a működési nyilvántartásba vételről az 5. számú melléklet szerint igazolást állít ki, amelyet megküld a munkáltatónak, önbejelentés esetén a nyilvántartásba vett személynek. A munkáltatónak az igazolást a munkavállaló részére át kell adni, aki a (3) bekezdés szerinti új igazolás kiállításáig köteles azt megőrizni. A személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről szóló jogszabály alapján a továbbképzési kötelezettség alól a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárra tekintettel mentesülő munkavállaló az igazolást munkaviszonyának, illetőleg hivatásos nevelőszülői jogviszonyának megszűnéséig köteles megőrizni."

(2) Az Rm. 7. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A nyilvántartásba vételről szóló igazolás - az (5) bekezdés szerinti eltéréssel - a továbbképzési időszak végéig érvényes. Ha a munkavállaló a továbbképzési kötelezettségének eleget tett és a működési nyilvántartásból való törlésre okot adó körülmény nem merült fel, a továbbképzési időszak elteltével a nyilvántartó új igazolást állít ki."

(3) Az Rm. 7. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

"(5) A személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről szóló jogszabály alapján a továbbképzési kötelezettség alól a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárra tekintettel mentesülő munkavállaló részére kiállított igazolás a munkaviszony, illetőleg a hivatásos nevelőszülői jogviszony megszűnéséig érvényes."

Záró rendelkezések

15. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt eltéréssel - 2007. január 1-jén lép hatályba.

(2) E rendelet 7. §-ának (1) bekezdése 2007. december 1-jén lép hatályba azzal, hogy a 2008. évi szociális alap- és szakvizsgára bocsátás iránti kérelmet 2007. szeptember 1-jéig kell benyújtani.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az R.

a) 2. §-ának (3) bekezdésében a ", sorkatonai vagy polgári szolgálatát tölti" szövegrész,

b) 5. §-a (2) bekezdésének c) pontja,

c) 16. §-ának (3) bekezdése.

(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R.

a) 1. §-a (2) bekezdésének c) pontjában a "felsőfokú szociális alapvégzettségnek" szövegrész helyébe a "felsőfokú szociális alapvégzettségnek vagy felsőfokú szociális végzettségnek" szövegrész,

b) 4. §-ának - e rendelet 4. §-a (1) bekezdésével átszámozott ba) (6) bekezdésében a "tárgyév november 15-éig" szövegrész helyébe a "tárgyévet megelőző év október 15-éig" szövegrész,

bb) (9) bekezdésében a "(7) bekezdés" szövegrész helyébe a "(8) bekezdés" szövegrész,

c) 6. §-ának (1) bekezdésében a "Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet" szövegrész helyébe a "Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet" szövegrész,

d) 9. §-ának (2) bekezdésében az "egy éven belül" szövegrész helyébe az "évben" szövegrész,

e) 9. §-ának (3) bekezdésében "a 4. számú melléklet" szövegrész helyébe "az 5. számú melléklet" szövegrész,

f) 9. §-a (4) bekezdésének

fa) a) pontjában az "alapvégzettséggel" szövegrész helyébe a "végzettséggel" szövegrész, továbbá az "5. számú melléklet" szövegrész helyébe a "6. számú melléklet" szövegrész,

fb) b) pontjában a "6. számú melléklet" szövegrész helyébe a "7. számú melléklet" szövegrész,

g) 10. §-ának (1) bekezdésében "az egészségügyi, szociális és családügyi miniszter" szövegrész helyébe "a szociális ágazat irányításáért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) " szövegrész,

h) 10. §-a (2) bekezdésének d) pontjában "az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztériumból" szövegrész helyébe "a minisztériumból" szövegrész,

i) 12. § (2) bekezdése a) pontjának af) alpontjában "az egészségügyi, szociális és családügyi" szövegrész helyébe "a miniszternek" szövegrész,

j) 12. § (2) bekezdése b) pontjának bevezető rendelkezésében a "szakvizsgákkal" szövegrész helyébe az "alap-és szakvizsgákkal" szövegrész,

k) 12/A. §-ának (5) bekezdésében, valamint 14. §-ának (3) bekezdésében a "Minisztérium" szövegrész helyébe a "minisztérium" szövegrész lép.

(5) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Rm. 5. és 6. számú mellékletében a "Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet" szövegrész helyébe a "Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet" szövegrész lép.

Kiss Péter s. k.,

szociális és családügyi miniszter

1. számú melléklet a 12/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

" 1. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Sorszám: ............/............
Igazolás továbbképzésen való részvételről
I. Személyi adatok
1. Név:.........................................................................................................................................................................................................
2. Születési, családi és utónév:................................................................................................................................................................
3. Születési hely, idő:................................................................................................................................................................................
4. Anyja neve:............................................................................................................................................................................................
5. Működési nyilvántartási szám:
II. Továbbképzési adatok
1. A továbbképzés formája (a megfelelő szöveg aláhúzandó):
tanfolyam
szakmai műhely
személyiségfejlesztő foglalkozás
szakmai tanácskozás
tanulmányút
2. A továbbképzés engedélyszáma:.......................................................................................................................................................
3. A továbbképzés címe:..........................................................................................................................................................................
4. A továbbképzés szervezője:................................................................................................................................................................
5. A továbbképzési pontérték:................................................................................................................................................................
6. A továbbképzés időpontja:.................................................................................................................................................................
7. A továbbképzés helyszíne:..................................................................................................................................................................
Az I. pontban megnevezett személy a II. pontban szereplő továbbképzésen részt vett, annak feltételeit teljesítette.
Kelt: .......................................................,............ év ................................... hónap ..... napján
P. H.
...........................................................................
a továbbképzés szervezőjének cégszerű aláírása"

2. számú melléklet a 12/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

"2. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Bejelentőlap a program továbbképzési jegyzékben való megjelentetéséhez

A Bizottság által minősített továbbképzési programnak a szociális ágazat irányításáért felelős minisztérium hivatalos lapjában való megjelenéséhez

1. A továbbképzési programot indító megnevezése, címe:
2. A program címe:
3. A program minősítése érvényes:
4. A program célja, tartalma:
5. A program célcsoportja:
6. A szerezhető továbbképzési pontérték:
7. A program indításának tervezett időpontja:
8. A program időtartama (óra):
9. A program indításának tervezett helyszíne:
10. A résztvevő által fizetendő részvételi díj:
11. A továbbképzést szervező személy neve, telefonszáma:
12. A program engedélyszáma:
13. A 28/1998. (VI. 17.) NM rendelet alapján az egészségügyi továbbképzési rendszerben a program engedélyszáma:
14. A 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet alapján a pedagógus továbbképzési rendszerben a program indítási engedélyszáma:
15. A 48/2001. (XII. 29.) OM rendelet alapján a felnőttképzést folytató intézményekről vezetett nyilvántartási szám:
Megjegyzés: A 13-15. pontot csak akkor kell kitölteni, ha a program, illetve intézmény rendelkezik az adott engedély-, illetve nyilvántartási számmal.
Nyilatkozat
A táblázat 1. pontjában megnevezett szervezet nevében kijelentem, hogy a közölt adatok - a 9. és 10. pontok kivételével - a minősített pályázattól nem térnek el, a valóságnak megfelelnek.
Tudomásul veszem, hogy a közölt adatoktól a szociális ágazat irányításáért felelő miniszter által vezetett minisztérium hivatalos lapjában való megjelenés után nem áll módunkban eltérni, illetve a kiküszöbölhetetlen változásokat (amelyek nem érinthetik az egy főre jutó részvételi díj mértékét) előzetesen kötelesek vagyunk írásban egyeztetni az Országos Szociális és Gyermekvédelmi Továbbképzési és Szakvizsga Bizottság Titkárságával.
Kelt: .......................................................,............ év ................................... hónap ..... napján
P. H.
...........................................................................
a továbbképzés szervezőjének cégszerű aláírása"

3. számú melléklet a 12/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

"3. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Beszámoló
a megelőző évben indított továbbképzési programokról

(Minden indított csoportra külön kell elkészíteni!)
1. A továbbképzésre vonatkozó információk
Továbbképzés engedélyszáma:..............................................................................................................................................................
Továbbképzés címe:.................................................................................................................................................................................
Továbbképzést szervező megnevezése:................................................................................................................................................
Továbbképzést szervező címe:................................................................................................................................................................
A továbbképzést szervező személy neve, telefonszáma:....................................................................................................................
Továbbképzés akkreditációjának érvényességi ideje:.........................................................................................................................
A továbbképzés kezdő és záró időpontja:.............................................................................................................................................
A továbbképzés helyszíne:(intézmény neve).......................................................................................................................................
.................................................................................................... (megye) .................................................................................... (város)
.............................................................................................................................................. (út/utca/stb.) ............................. (házszám)
2. A célcsoportra vonatkozó információk
2.1. A továbbképzésen résztvevők szakterület szerinti összetétele:
Családvédelem, családgondozásIdősek szociális ellátása
Gyermekjóléti alapellátásHajléktalan ellátás
Gyermekvédelmi szakellátásFogyatékosok szociális ellátása,
rehabilitációja
Pszichiátriai és szenvedélybetegekEgyéb, az előző szakterületekbe
szociális ellátásanem besorolható
2.2. A továbbképzésen résztvevők jellemzően (kérjük a megfelelőt aláhúzni): Egy intézményben, szolgáltatásban dolgoznak
A szervezés helyszínén, de különböző intézményben, szolgáltatásban dolgoznak
A régió különböző intézményeiben, szolgáltatásaiban dolgoznak
Az ország különböző területein működő intézményekben, szolgáltatásokban dolgoznak
3. A beszámoló további részében maximum 2 oldal terjedelemben részletesen fejtse ki az alábbiakat:
A tervezett tematika megvalósult-e a továbbképzés során, és ha nem, mi volt az oka?
A választott oktatási módszer alkalmazhatóságának tapasztalatai
A résztvevők szakmai ismeretszintje
Több célcsoport részvétele esetén az eltérő munkakörben/munkaterületen dolgozók együttműködési szintje, készsége
A továbbképzéssel kapcsolatos tapasztalatok összegzése (a résztvevők aktivitása, passzivitása, esetleges problémák felmerülése stb.), illetve az elvégzett elégedettség-vizsgálat összesített eredménye.
Kelt: .......................................................,............ év ................................... hónap ..... napján
P. H.
...........................................................................
a továbbképzés szervezőjének cégszerű aláírása

A beszámolót minden megszervezett, akkreditált továbbképzési programról a továbbképzés megszervezését követő év február 28-áig kell megküldeni a Titkárság címére:

Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet, 3100 Salgótarján, Kossuth út 8.

1. számú melléklet: A továbbképzés elvégzéséről igazolást kapott résztvevők névsora, a kiadott igazolások sorszámával, a résztvevők működési nyilvántartási számával.

2. számú melléklet: Az elégedettség-vizsgálat kérdőíve

A beszámoló csak a mellékletekkel együtt fogadható el!"

4. számú melléklet a 12/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

"4. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Bejelentőlap
a megelőző évben nem indított továbbképzési programról
1. A továbbképzésre vonatkozó információk
Továbbképzés engedélyszáma:..............................................................................................................................................................
Továbbképzés címe:.................................................................................................................................................................................
Továbbképzést szervező megnevezése:................................................................................................................................................
Továbbképzést szervező címe:................................................................................................................................................................
A továbbképzést szervező személy neve, telefonszáma:....................................................................................................................
Továbbképzés akkreditációjának érvényességi ideje:.........................................................................................................................
2. A továbbképzés elmaradásának oka
(Kérjük fejtse ki, hogy a továbbképzési program miért nem került megszervezésre!)
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
Kelt: .......................................................,............ év ................................... hónap ..... napján
P. H.
...........................................................................
a továbbképzés szervezőjének cégszerű aláírása"

Tartalomjegyzék