Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

25/2006. (V. 18.) IM rendelet

az illeték és a közzétételi költségtérítés elektronikus úton történő megfizetéséről a cégeljárásban és más cégügyekben

A cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény (a továbbiakban: Ctv.) 128. §-ának f) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - az informatikai és a hírközlési miniszterrel, valamint a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

A cégbejegyzési (változásbejegyzési) eljárás illetékének és közzétételi költségtérítésének megfizetése a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelem benyújtásának napját megelőzően[1]

1. §

(1)[2] Az illetéket és a közzétételi költségtérítést a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelem benyújtásának napját megelőzően az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium szervezeti egységeként működő Céginformációs és Elektronikus Cégeljárásban Közreműködő Szolgálat (a továbbiakban: Céginformációs Szolgálat) honlapjáról, illetve a személyre szabott ügyintézési felületről letölthető illetékbefizetési utalványmintán, valamint költségtérítési utalványmintán (a továbbiakban együtt: utalvány) szereplő adatok feltüntetésével - elektronikus úton - kell megfizetni.

(2)[3] Az illetékbefizetési utalvány a - 16 karakterből álló - egyedi ügyazonosító szám (a továbbiakban: ügyazonosító szám) mellett tartalmazza az illetékes cégbíróság Magyar Államkincstárnál vezetett illetékbevételi számlájának számát és tulajdonosának nevét, továbbá az illeték összegét. A költségtérítési utalványon az ügyazonosító szám mellett a költségtérítési számla száma és tulajdonosának neve (Igazságügyi Minisztérium), valamint a fizetendő közzétételi költségtérítés összege szerepel.

(3) Az illetéket, valamint a közzétételi költségtérítést külön-külön - a (2) bekezdésben meghatározott adatok feltüntetésével - banki úton kell megfizetni.

(4)[4] Az illeték, valamint a költségtérítés befizetéséről a Magyar Államkincstár - kérelemre - külön-külön elektronikus igazolást küld. A kérelemhez szükséges elektronikus nyomtatványt a Céginformációs Szolgálat honlapjáról, illetve a személyre szabott ügyintézési felületről lehet letölteni. A befizetés igazolására irányuló kérelmet a bejegyzést kérő jogi képviselőjének minősített elektronikus aláírással kell ellátnia [Ctv. 37. § (4) bek.].

2. §

(1) A Magyar Államkincstárnak az illeték, illetve a költségtérítés befizetéséről szóló, fokozott biztonságú elektronikus aláírással és az elektronikus aláírás hosszú távú érvényesítéséhez szükséges információkkal ellátott - külön-külön kiállított - igazolása tartalmazza az ügyazonosító számot, az illetékbevételi, illetve a költségtérítési számla számát, a befizetett illeték, illetve költségtérítés összegét, a kincstári jóváírás napját, az átutalást indító számlaszámot, valamint az átutalást indító számlatulajdonos nevét.

(2) Az elektronikus igazolást az illeték, illetve a költségtérítés befizetésének igazolására vonatkozó kérelemben feltüntetett elektronikus levélcímre kell megküldeni, a kérelem érkezésétől számított egy munkanapon belül. Ha a kérelem érkezéséig a befizetés nem került jóváírásra, az igazolást a jóváírástól számított egy munkanapon belül kell kiadni.

(3) A Magyar Államkincstár által megküldött, az illeték, illetve a költségtérítés megfizetésére vonatkozó elektronikus igazolást a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelemhez mellékelni kell.

3. §[5]

(1) Ha a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelemhez a 2. § (3) bekezdése szerinti elektronikus igazolást nem csatolják, és a cégbíróság emiatt a kérelmet hiánypótlási eljárás lefolytatása nélkül visszautasítja [Ctv. 45. §], a visszautasító végzésben az is szerepel, hogy az eljárásban esetlegesen megfizetett illeték a cégbíróság székhelye szerint illetékes állami adó- és vámhatóságtól, a közzétételi költségtérítés pedig az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumtól - írásbeli kérelemre - külön jogszabályban meghatározott mértékben visszaigényelhető, figyelemmel a 9. §-ban foglaltakra is.

(2) Ha a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelem hiánypótlási eljárás lefolytatása nélküli visszautasítására nem az (1) bekezdésben meghatározott okból került sor, a végzésben a cégbíróság feltünteti, hogy a kérelmező milyen ügyazonosító számra, milyen összegű illetéket, illetve költségtérítést fizetett. Ha a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelmet ismételten előterjesztik - a Ctv. 45. § (5) bekezdésében és 48. § (9) bekezdésében meghatározott eset kivételével -, a korábbi eljárás során megfizetett illeték és költségtérítés a megismételt eljárásban nem vehető figyelembe, azokat ismételten meg kell fizetni.

4. §[6]

5. §[7]

A cégiratok elektronikus úton történő megismerésével kapcsolatos illeték, illetve költségtérítés megfizetése

6. §[8]

Ha a cégnyilvántartásban szereplő elektronikus okiratról kérnek papíralapú másolatot elektronikus úton, vagy az elektronikus okirat elektronikus úton történő megküldését igénylik a cégbíróságtól vagy a Céginformációs Szolgálattól [Ctv. 16. §], az illetéket vagy a költségtérítést az elektronikus kérelem benyújtását megelőzően kell megfizetni. A fizetésre e rendelet 1-2. §-át megfelelően alkalmazni kell azzal, hogy a befizetés igazolására irányuló kérelmet - legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással ellátva - a befizető terjeszti elő. A Magyar Államkincstár által megküldött, az illeték, illetve a költségtérítés megfizetésére vonatkozó elektronikus igazolást a kérelemhez mellékelni kell. Ennek elmaradása esetén a cégbíróság, illetve a Céginformációs Szolgálat a kérelmet elutasítja.

7. §

Ha a korlátolt felelősségű társaság, illetve a részvénytársaság cégnyilvántartásban elhelyezett papíralapú cégiratáról készült elektronikus másolatot a cégbíróságtól elektronikus úton kérik, az illeték elektronikus úton történő megfizetésére a 6. §-ban foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.

A beszámoló elektronikus úton történő letétbe helyezésével és közzétételével kapcsolatos költségtérítés megfizetése

8. §[9]

Intézkedés az elektronikus úton megfizetett, de a cégeljárásban fel nem használt illetékről és költségtérítésről

9. §[10]

A cégbíróság, illetve a Céginformációs Szolgálat kérelemre - amelyhez csatolni kell az illeték, illetve a költségtérítés befizetésének megtörténtéről szóló elektronikus igazolást vagy annak papíralapú formában kiállított hiteles másolatát - papíralapú formában igazolást ad ki arról, ha a kérelemben feltüntetett illeték, illetve költségtérítés felhasználására cégbejegyzési (változásbejegyzési) eljárásban, illetve a 6-7. § vagy a 8. § szerinti eljárásban nem került sor, ezért az a 3. §-ban foglaltak szerint visszaigényelhető.

Záró rendelkezések

10. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - 2006. július 1-jén lép hatályba. Rendelkezéseit a hatálybalépése után indult eljárásokban kell alkalmazni.

(2) E rendelet 7. §-a 2007. január 1-jén lép hatályba.

(3)[11]

Dr. Petrétei József s. k.,

igazságügy-miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 74/2009. (XII. 23.) IRM rendelet 1. § -a. Hatályos 2010.01.01.

[2] Módosította a 29/2016. (XII. 27.) IM rendelet 9. §-a. Hatályos 2017.10.01.

[3] Módosította a 39/2015. (XII. 21.) IM rendelet 4. § a) pontja. Hatályos 2016.01.01.

[4] Módosította a 29/2016. (XII. 27.) IM rendelet 9. §-a. Hatályos 2017.10.01.

[5] Megállapította a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 23. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[6] A §-t és a megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 16/2012. (III. 6.) KIM rendelet 2. § a) pontja. Hatálytalan 2012.03.07.

[7] Hatályon kívül helyezte a 16/2012. (III. 6.) KIM rendelet 2. § a) pontja. Hatálytalan 2012.03.07.

[8] Módosította a 8/2008. (IV. 22.) IRM rendelet 1. § 25. pontja. Hatályos 2008.04.30.

[9] Hatályon kívül helyezte a 39/2015. (XII. 21.) IM rendelet 4. § b) pontja. Hatálytalan 2016.01.01.

[10] Módosította a 16/2012. (III. 6.) KIM rendelet 2. § b) pontja. Hatályos 2012.03.07.

[11] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 18. § 2. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék