Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1/2010. (VIII. 18.) BM rendelet

az elzárás, illetőleg a pénzbírságot helyettesítő elzárás végrehajtásának részletes szabályairól szóló 7/2000. (III. 29.) IM-BM együttes rendelet módosításáról

A szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény 167. § (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 37. § d) és o) pontjaiban meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. § Az elzárás, illetőleg a pénzbírságot helyettesítő elzárás végrehajtásának részletes szabályairól szóló 7/2000. (III. 29.) IM-BM együttes rendelet (a továbbiakban: IM-BM együttes rendelet) 2. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Ha az elkövető szabálysértési őrizetben van, az elzárást - a (3) bekezdés esetén kívül - az őrizetbe vételt foganatosító rendőrség székhelye, egyébként lehetőleg az elkövető lakóhelye szerint illetékes büntetés-végrehajtási intézetben kell végrehajtani. Fiatalkorúak elhelyezésére, továbbá indokolt esetben a Melléklet 19. pontjában meghatározott büntetés-végrehajtási intézetek jelölhetők ki."

2. § Az IM-BM együttes rendelet 6. § (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az elővezetést elrendelő határozat tartalmazza:)

"b) az elkövető nevét és személyi adatait (születési név, születési hely és idő, anyja neve, lakóhelye, illetve ismert tartózkodási helye, ahonnan elővezethető), valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjének nevét és személyi adatait (születési név, születési hely és idő, anyja neve, lakóhelye, illetve ismert tartózkodási helye),"

3. § Az IM-BM együttes rendelet 11. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az elzárást foganatosító szerv az elzárás foganatba vételéről, az elzárás kitöltéséről, illetőleg az elkövetőnek a pénzbírság megfizetése folytán történt szabadon bocsátásáról haladéktalanul értesíti

a) a szabálysértési hatóságot,

b) a bíróságot,

c) az elkövető lakóhelye (tartózkodási helye) szerint illetékes pártfogó felügyelői szolgálatot, ha az elkövetőt más ügyben közérdekű munkára ítélték vagy pártfogó felügyelet alatt áll, valamint

d) a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét."

4. § Az IM-BM együttes rendelet 12. § (4)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A félbeszakításról - annak okának, tartamának, illetve a letöltött napok számának megjelölésével - az elzárást foganatosító szerv értesíti a szabálysértési hatóságot, valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét. Az elzárást foganatosító szerv felhívja az elkövetőt, hogy a félbeszakításra engedélyezett határidő utolsó napját követő napon jelentkezzék az elzárás további folytatására.

(5) Ha a félbeszakításra engedélyezett határidő eltelt, és az elkövető nem jelentkezett az elzárás folytatására, az elzárást foganatosító szerv erről értesíti a szabálysértési hatóságot, valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét. A szabálysértési hatóság ilyenkor a 6. §, illetve a 8. § megfelelő rendelkezéseinek alkalmazásával intézkedik az elkövető elővezetésére. Ebben az esetben az elkövető csak a szabálysértési hatóság újabb intézkedésére fogadható be."

5. § Az IM-BM együttes rendelet 16. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Ha az elzárást foganatosító szerv az elkövetőt a (2) bekezdés alapján nem fogadta be, erről haladéktalanul értesíti az elzárás végrehajtásáról gondoskodó szabálysértési hatóságot, valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét. Ideiglenes befogadás esetén az elzárást foganatosító szerv haladéktalanul megkeresi az illetékes szervet a személyazonosság tisztázása, illetve a szükséges iratok kiegészítése, kijavítása, pótlása iránt."

6. § (1) Az IM-BM együttes rendelet 23. § (1)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az elkövető és a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője panaszt terjeszthet elő, és kérheti egyéni sérelme orvoslását.

(2) Az elkövető és a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője panaszát és kérelmét - amennyiben elintézése nem tartozik az elzárást foganatosító szerv vezetőjének hatáskörébe - az elzárást foganatosító szerv illetékes szervezeti egységének vezetője az előterjesztéstől számított három napon belül intézi el. Ha az elkövető, vagy a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője a döntést, illetve az intézkedést nem tartja kielégítőnek, annak közlésétől számított három napon belül panasszal fordulhat az elzárást foganatosító szerv vezetőjéhez, aki az ügyben nyolc napon belül dönt.

(3) Ha a panasz, illetve a kérelem elintézése az elzárást foganatosító szerv vezetőjének hatáskörébe tartozik, a vezető az előterjesztéstől számított három napon belül dönt. Ha azelkövető,vagy a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője a döntést, illetve az intézkedést nem tartja kielégítőnek, annak közlésétől számított három napon belül panasszal fordulhat

a) büntetés-végrehajtási intézetben történő végrehajtás esetén az országos parancsnokhoz, illetve

b) rendőrségi fogdában történő végrehajtás esetén az országos rendőrfőkapitányhoz, aki az ügyben nyolc napon belül dönt.

(4) Ha az elkövető ügyében a panasz vagy a kérelem elbírálása közvetlenül az országos parancsnok, illetve az országos rendőrfőkapitány hatáskörébe tartozik, az országos parancsnok, illetve az országos rendőrfőkapitány az előterjesztéstől számított 3 napon belül dönt. Ha az elkövető, vagy a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője a döntést vagy az intézkedést nem tartja kielégítőnek, annak közlésétől számított három napon belül panasszal fordulhat a belügyminiszterhez, aki az ügyben nyolc napon belül dönt."

(2) Az IM-BM együttes rendelet 23. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) Az elkövető, és a fiatalkorú elkövető törvényes képviselője panaszának a sérelmezett intézkedés végrehajtására nincs halasztó hatálya."

7. § Az IM-BM együttes rendelet 33. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"33. § (1) Az elkövető munkáltatásáról - orvosi vélemény alapján - a befogadási és foglalkoztatási bizottság dönt.

(2) Az elkövető köteles a kijelölt munkát szakismereteinek és képességeinek megfelelően, fegyelmezetten elvégezni, a munkavédelemmel és a környezetvédelemmel kapcsolatos előírásokat megtartani.

(3) Az elkövető munkáltatás céljából az elítéltekkel és az előzetesen letartóztatottakkal együtt szállítható.

(4) A büntetés-végrehajtási intézeten kívül az elkövető felügyelet vagy ellenőrzés mellett végezhet munkát."

8. § Az IM-BM együttes rendelet Melléklete helyébe e rendelet Melléklete lép.

9. § Az IM-BM együttes rendelet 5. § (1) bekezdésében az "intézetnek, valamint" szövegrész helyébe az "intézetnek, a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjének, valamint" szöveg, 7. § (1) bekezdésében az "elkövetőnek és" szövegrész helyébe az "elkövetőnek, A fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjének és" szöveg, 22. § (5) bekezdésében a "hatóságot haladéktalanul" szövegrész helyébe a "hatóságot, valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét haladéktalanul" szöveg, 35. § (2) bekezdésében "az igazságügyi és rendészeti miniszter által" szövegrész helyébe "a belügyminiszter által" szöveg, 47. §(2) bekezdésében "a szabálysértési hatóságot és a bíróságot haladéktalanul" szöveg helyébe "a szabálysértési hatóságot, a bíróságot, valamint a fiatalkorú elkövető törvényes képviselőjét haladéktalanul" szöveg lép.

10. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

Dr. Pintér Sándor s. k.,

belügyminiszter

Melléklet az 1/2010. (VIII. 18.) BM rendelethez

"Melléklet a 7/2000. (III. 29.) IM-BM együttes rendelethez
Az elzárás végrehajtására kijelölt büntetés-végrehajtási intézetek
Az elkövető lakóhelye szerint kijelölhető büntetés-végrehajtási intézet
Az elkövető lakóhelyeBüntetés-végrehajtási intézet
1Budapest főváros és Pest megye, Komárom-Esztergom megyeKözép-Dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet -Baracska (férfiak)
Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet (nők)
2Baranya megyeBaranya Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Pécs)
3Bács-Kiskun megyeBács-Kiskun Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Kecskemét)
4Békés megyeBékés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Gyula)
5Borsod-Abaúj-Zemplén megyeBorsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Miskolc)
6Csongrád megyeSzegedi Fegyház és Börtön (Szeged)
7Fejér megyeKözép-Dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet (Székesfehérvár)
8Győr-Moson-Sopron megyeGyőr-Moson-Sopron Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Győr)
9Hajdú-Bihar megyeHajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Debrecen)
10Heves megyeHeves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Eger)
11Nógrád megyeBalassagyarmati Fegyház és Börtön (Balassagyarmat)
12Somogy megyeSomogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Kaposvár)
13Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeSzabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Nyíregyháza)
14Jász-Nagykun-Szolnok megyeJász-Nagykun-Szolnok Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Szolnok)
15Tolna megyeTolna Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Szekszárd)
16Vas megyeSzombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet (Szombathely)
17Veszprém megyeVeszprém Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Veszprém)
18Zala megyeZala Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet (Zalaegerszeg)
Fiatalkorúak elhelyezésére szolgáló, valamint indokolt esetben kijelölhető büntetés-végrehajtási intézetek
19Budapest főváros és az ország bármelyik megyéjeFővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet
Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Budapesti Fegyház és Börtön (férfiak)
Szegedi Fegyház és Börtön (férfiak)
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet (férfiak)
Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete - Tököl (fiatalkorú
férfiak)
Fiatalkorúak Regionális Büntetés-végrehajtási Intézete -Kecskemét (fiatalkorú nők) Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet (fiatalkorú nők)
"

Tartalomjegyzék