Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

26/2010. (V. 11.) IRM rendelet

a fizetési meghagyásos eljárásban és a fizetési meghagyásos eljárást követő végrehajtás elrendelése iránti eljárásban az eljárási díj, a végrehajtási díj, a biztosítási intézkedés elrendeléséért fizetendő díj megfizetésének módjáról és visszatérítéséről, valamint a másolati díj mértékéről, megfizetésének módjáról és visszatérítéséről

A fizetési meghagyásos eljárásról szóló 2009. évi L. törvény 60. § d) és e) pontjában, valamint a közjegyzőkről szóló 1991. évi XLI. törvény 183. § e) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a pénzügyminiszter feladat- és hatásköréről szóló 169/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § a) és b) pontjában foglalt feladatkörében eljáró pénzügyminiszterrel egyetértésben, az igazságügyi és rendészeti miniszter feladat- és hatásköréről szóló 164/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § h) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. A díj megfizetésének általános szabályai

1. § (1) A fizetési meghagyásos eljárásért, a fizetési meghagyásos eljárást követő végrehajtási eljárás elrendelésért és a biztosítási intézkedés elrendeléséért (a továbbiakban együtt: eljárás) fizetendő eljárási díjat és végrehajtási díjat, a biztosítási intézkedés elrendeléséért fizetendő díjat, valamint a végrehajtói kézbesítés díját (a továbbiakban együtt: díj) a fizetési meghagyásos eljárásról szóló 2009. évi L. törvényben (a továbbiakban: Fmhtv.) foglaltakon túlmenően a fél választása szerint az e rendeletben meghatározott módokon is meg lehet fizetni.

(2) A félnek a fizetési meghagyásos eljárásban, a fizetési meghagyásos eljárást követő végrehajtási eljárásban, továbbá a biztosítási intézkedés elrendelése iránti eljárásban az eljárás során készült irat nem hiteles másolatáért a másolatot kiadó közjegyzőnek az e rendeletben meghatározott mértékű másolati díjat kell megfizetnie.

(3)[1] E rendelet alkalmazása során a fizetési meghagyásos eljárás alatt a részletekben való teljesítés és a fizetésre halasztás iránt kezdeményezett eljárást, valamint a kiszabott pénzbírság megfizetésére halasztás vagy részletfizetés engedélyezése iránt kezdeményezett eljárást is érteni kell.

2. § (1) A fél által az Fmhtv. szerint megfizetett díjakról - a másolati díj és a végrehajtói kézbesítés díja kivételével - a számviteli bizonylatot a fél részére a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (a továbbiakban: közjegyzői kamara) állítja ki.

(2) A kérelmét elektronikus úton előterjesztő félnek az elektronikus számviteli bizonylatot el kell fogadnia.

3. §[2] (1) A díj megfizetésére a közjegyzői díjszabásról szóló 22/2018. (VIII. 23.) IM rendelet (a továbbiakban: R.) szabályai - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - nem alkalmazhatóak.

(2) Ha a fél vitatja a másolati díj összegét, az R. 23. §-ában szabályozott egyeztetési eljárást kezdeményezheti.

4. § A közjegyzői kamara megjelöli és honlapján közzéteszi azt a fizetési számlaszámot, amelyre a díj megfizetését elfogadja.

2. A díj megfizetésének módjai

5. §[3] (1)[4] A fél díjfizetési kötelezettségének az e §-ban meghatározottak szerint tehet eleget.

(2)[5] Az eljárás lefolytatása iránti kérelem elektronikus benyújtása esetén a díjfizetés történhet

a) átutalással,

b) bankkártyával kezdeményezett átutalással, online fizetési felület igénybevételével vagy

c) a 6. §-ban meghatározott módon.

(3) Az eljárás lefolytatása iránti kérelem szóbeli előterjesztése esetén, továbbá ha a fél a papír alapú kérelmet személyesen adja be a közjegyzőnél, a díjfizetés fizetési számlára postai úton történő készpénzbefizetéssel (postai készpénz-átutalási megbízással) történhet; a befizetés tényét igazoló szelvényt a kérelemhez mellékelni kell.

(4) Az eljárás lefolytatása iránti kérelem papír alapon, postai úton történő beadása esetén a díjfizetés fizetési számlára postai úton történő készpénzbefizetéssel (postai készpénz-átutalási megbízással) történhet; a befizetés tényét igazoló szelvényt a kérelemhez mellékelni kell.

(5)[6] A részletekben való teljesítés és a fizetésre halasztás iránt kezdeményezett eljárásban, valamint a kiszabott pénzbírság megfizetésére halasztás vagy részletfizetés engedélyezése iránt kezdeményezett eljárásban a kérelem (3) és (4) bekezdésben leírt módon való előterjesztése esetén a fél bankkártyával kezdeményezett átutalással, online fizetési felület igénybevételével is megfizetheti a díjat.

3. Díjfizetés keretösszegből

6. § (1) Az eljárás elektronikus úton történő kezdeményezése esetén a fizetésre kötelezett a díjfizetést a közjegyzői kamarával kötött megállapodás alapján úgy is teljesítheti, hogy a megállapodásban meghatározott összeget átutal a közjegyzői kamarának az erre a célra rendszeresített fizetési számlájára azzal, hogy az általa kezdeményezett eljárás díját a megállapodásban meghatározott időszakban a közjegyzői kamara ebből az összegből vonja le.

(2) Ha a fél által átutalt összeg nem fedezi az eljárás díját, a közjegyzői kamara figyelmezteti a felet, hogy a rendelkezésre álló összeg nem fedezi díjfizetési kötelezettségét, és arra, hogy ez a figyelmeztetés nem érinti az eljárási díj megfizetésére vonatkozó kötelezettség elmulasztása miatt az Fmhtv. 23. és 24. §-ában foglalt jogkövetkezmények alkalmazását.

(3) Ha a szerződésben meghatározott időszakot követően a közjegyzői kamara fizetési számlaszámán fel nem használt pénzösszeg marad, azt a közjegyzői kamara a megállapodásban meghatározottak szerint kezeli.

7. § (1) Ha a fél az eljárás díját a 6. §-ban meghatározott módon fizeti meg, az eljárás kezdeményezésekor ennek tényére utalnia kell.

(2) A 6. §-ban meghatározott pénzösszeg kezeléséért - a közjegyzői kamara és a fél erre irányuló eltérő megállapodása hiányában - a közjegyzői kamara kezelési költséget nem számíthat fel, és a fél kamatot nem igényelhet.

8. § A közjegyzői kamara a szerződésben meghatározott időszak utolsó napját követő 10. napig összesítőt küld a félnek, amely tartalmazza a fél által kezdeményezett és elszámolt eljárások díját.

4. A másolati díj összege és megfizetésének módja

9. § (1) A közjegyző részére az irat nem hiteles másolatáért megfizetendő másolati díj összege oldalanként 100 Ft, az adatok törlésével készült másolat esetében oldalanként 400 Ft.

(2) Az irat nem hiteles másolatáért a másolati díj összegét az eljáró közjegyzőnél készpénzben, vagy a fél választása szerint

a) fizetési számlára történő készpénzbefizetés (a befizetés tényét igazoló szelvényt ebben az esetben a kérelemhez mellékelni kell), vagy

b)[7] átutalással vagy

c) bankkártyával kezdeményezett átutalással

kell megfizetni.

(3) A (2) bekezdés a)-c) pontja szerint akkor fizethető meg az irat nem hiteles másolatáért megfizetendő másolati díj, ha a közjegyző annak technikai feltételeit biztosítja.

5. Túlfizetés esetén a díj visszatérítésének szabályai

10. § (1)[8] Ha a fél az eljárás díjaként az Fmhtv.-ben előírtnál nagyobb összeget fizetett be a közjegyzői kamarához, vagy a közjegyzői kamarához befizetett díjából az Fmhtv. 49. §-a, 55. § (1) és (5) bekezdése alapján kedvezményre jogosult (a továbbiakban: túlfizetés), kérheti a díj levonását követően fennmaradó pénzösszeg visszatérítését. A fél kérheti továbbá a tévedésből vagy az eljárás megindítása nélkül megfizetett összeg visszatérítését. A visszautalással járó költséget a fél viseli.

(2) A pénzösszeg visszatérítéséről csak akkor kell intézkedni, ha az a 400 forintot meghaladja.

(3)[9] A túlfizetés visszatérítése iránti kérelemhez csatolni kell a közjegyző túlfizetés (az Fmhtv. 49. § (3) bekezdése vagy 55. § (5) bekezdése szerinti díjkedvezmény) tényét megállapító jogerős határozatát.

(4)[10] Az Fmhtv. 49. § (4) bekezdésében foglalt díjkedvezmény igénybevételéhez meg kell adni a visszautasított (megszüntetett) ügy és az ezt követően ismételten benyújtott fizetési meghagyás iránti kérelem ügyszámát.

(5)[11] Eljárás megindítása nélkül megfizetett eljárási díj visszatérítése iránti kérelemhez a postai készpénzátutalási megbízás feladóvevényének eredeti példányát vagy a befizetésről a Magyar Posta Zrt. által kiállított hivatalos igazolást is csatolni kell.

(6)[12] A közjegyzői kamara a honlapján közzéteszi az elektronikus végrehajtási kérelmek Fmhtv. 55. § (1) bekezdése szerinti egyidejű előterjesztésének módjára vonatkozó technikai paramétereket.

10/A. §[13] Átutalással történő díjfizetés esetén a közjegyzői kamara külön kérelem nélkül visszautalja

a) azokat az összegeket, melyekhez kérelem nem kapcsolható,

b) az átutalt összeget, ha a fél az eljárási díjnál kevesebb összeget utal át és

c) a különbözetet, ha a fél az eljárási díjnál magasabb összeget utal át, feltéve, hogy a túlfizetés összege a 400 Ft-ot meghaladja.

11. § (1) Ha a fél a fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmében megjelölte azt a számlaszámot, melyre a díj visszatérítését várja, a közjegyzői kamara a pénzösszeget erre a számlára utalja.

(2) Ha a fél nem jelölt meg az (1) bekezdés szerinti számlaszámot, a díj visszatérítése iránti kérelmében kell megjelölnie olyan fizetési számlaszámot vagy postacímet, melyre a díj visszatérítését várja; a közjegyzői kamara ennek megfelelően teljesíti a visszatérítést.

(3) Ha a fél a pénzösszeget az e rendeletben meghatározott módon nem veszi át, azt a közjegyző kamara 5 évig a 7. § (2) bekezdés szerinti feltételekkel őrzi; a fél eddig az időpontig kérheti a díj visszatérítését.

12. § (1) A másolati díj, valamint az ügygondok készkiadása és díja előlegének túlfizetése esetén közjegyző a 10. és 11. § alkalmazásával jár el.

(2) A másolati díj túlfizetése esetén a fél a visszatérítendő összeget a közjegyző irodájában veheti át a közjegyző által erre külön megjelölt ügyfélfogadási időben.

13. § Ha a közjegyző észleli a díj túlfizetését, akkor az Fmhtv.-ben meghatározott díjban marasztalja a kötelezettet.

6. Záró rendelkezések

14. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - 2010. június 1-jén lép hatályba.

(2) Az 5. § (2) és (3) bekezdés, az 5. § (4) bekezdés a) pont, az 5. § (5) bekezdés, valamint a 6-8. § 2011. március 1-jén lép hatályba.

15. §[14]

16. §[15]

17. §[16]

Dr. Forgács Imre s. k.,

igazságügyi és rendészeti miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Beiktatta a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (1) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[2] Megállapította a 30/2019. (XII. 20.) IM rendelet 11. §-a. Hatályos 2020.01.01.

[3] Megállapította a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[4] Megállapította a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (2) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[5] Megállapította a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (2) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[6] Beiktatta a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (3) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[7] Módosította a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (5) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[8] Megállapította a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[9] Beiktatta a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[10] Módosította a 20/2017. (XII. 21.) IM rendelet 33. § (4) bekezdése. Hatályos 2018.01.01.

[11] Beiktatta a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[12] Beiktatta a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[13] Beiktatta a 31/2012. (VI. 29.) KIM rendelet 18. § (4) bekezdése. Hatályos 2012.07.07.

[14] Hatályon kívül helyezte e rendelet 17. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2010.06.02.

[15] Hatályon kívül helyezte e rendelet 17. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2010.06.02.

[16] Hatályon kívül helyezte e rendelet 17. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2010.06.03.

Tartalomjegyzék