Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

21/2011. (VII. 13.) BM rendelet

a rendészeti szakvizsgáról és a rendészeti vezetőképzésről

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 342. § (2) bekezdés 13. pontjában, valamint (4) és (7) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 40. § (1) bekezdés a)-c) pontjában és (3) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya kiterjed

a) a belügyminiszter által irányított fegyveres szervekre (a továbbiakban: fegyveres szervek), valamint az e szervek tiszti, főtiszti, tábornoki rendfokozati állománycsoportba tartozó hivatásos állományára (a továbbiakban együtt: tisztek);

b)[1] a Belügyminisztérium (a továbbiakban: BM) önálló szervezeti egységeire, továbbá a BM Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott hivatali egységeire, a belügyminiszter által felügyelt, irányított háttérintézményekre, valamint az e szervekhez, szervezeti és hivatali egységekhez, háttérintézményekhez berendelt és vezényelt tisztekre

c)[2]

2. Értelmező rendelkezések

2. § E rendelet alkalmazásában:

1.[3]

2.[4]

3.[5] rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam: a belügyminiszter irányítása alá tartozó egyes fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos beosztásokról és a betöltésükhöz szükséges követelményekről szóló BM rendeletben (a továbbiakban: R.), valamint a 6/2001. (VII. 24.) TNM utasításban (a továbbiakban: U.) meghatározott főosztályvezetői vagy annál magasabb vezetői besorolású beosztások betöltéséhez előírt, iskolarendszeren kívüli, felsővezetői készségeket fejlesztő tanfolyam;

4. rendészeti vezetőképzés: a 3., 5. és 6. pontokban meghatározott képzések és foglalkozások összessége;

5.[6] rendészeti vezetővé képző tanfolyam: az R.-ben és az U.-ban meghatározott osztályvezetői és főosztályvezető-helyettesi besorolású vezetői beosztások betöltéséhez előírt, iskolarendszeren kívüli, középvezetői készségeket fejlesztő tanfolyam;

6. rendészeti vezetői továbbképzés: a 3. és 5. pontban meghatározott vezetők e rendeletben meghatározottak szerinti továbbképzése;

7. vezetői rekreáció: a 3. és 5. pontban meghatározott vezetők pszichikai, fizikai állapotának megőrzésére, regenerálására, a megfelelő életmód technikák elsajátítására irányuló, képzési jellegű, iskolarendszeren kívüli foglalkozás.

3. A rendészeti szakvizsga

3. § (1)[7] Az R.-ben vagy az U.-ban meghatározott I. besorolási osztály VI. beosztási kategóriájába tartozó beosztásba az nevezhető ki, aki rendészeti szakvizsgával is rendelkezik.

(2)[8]

(3)[9]

4. §[10]

5. §[11]

6. §[12]

7. §[13]

4. A Rendészeti Szakvizsga Bizottság

8. §[14]

9. §[15]

10. §[16]

11. §[17]

5. A rendészeti szakvizsgával kapcsolatos költségek

12. §[18]

13. §[19]

14. §[20]

15. §[21]

6. A rendészeti vezetővé képző tanfolyam

16. § (1)[22] Fegyveres szervnél osztályvezetői, főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosító beosztásba az nevezhető ki vagy ilyen beosztás ellátásával az bízható meg, aki - más jogszabályban meghatározott követelményeken túl -a rendészeti vezetővé képző tanfolyamot elvégezte.

(2) A rendészeti vezetővé képző tanfolyamra a munkáltató kötelezése alapján vagy önkéntesen lehet jelentkezni.

(3)[23] A kinevezéshez vagy megbízáshoz nem kell az (1) bekezdésben foglalt feltételt teljesítenie annak, aki rendelkezik az R.-ben és az U.-ban meghatározott, az egyes vezetői beosztások, munkakörök betöltéséhez szükséges más végzettséggel.

17. § A rendészeti vezetővé képző tanfolyamon való részvétel előzetes feltétele az eredményes rendészeti szakvizsga megléte vagy a szakvizsga alóli mentesülés.

18. § (1) A rendészeti vezetővé képző tanfolyamra jelentkezők egyéni és csoportos kompetenciaszint-felmérésen vesznek részt. A felmérésen való részvétel a képzés megkezdésének feltétele.

(2) A képzés végén a résztvevő záró felmérésen és vizsgagyakorlaton vesz részt.

(3)[24] A rendészeti vezetővé képző tanfolyam eredményes elvégzéséről a BM Oktatási, Képzési és Tudományszervezési Főigazgatóság (a továbbiakban: OKTF) oklevelet állít ki.

(4)[25] A (3) bekezdés szerint kiállított oklevelek nyilvántartását az OKTF végzi.

7. A rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam

19. § (1) Fegyveres szervnél főosztályvezetői vagy annál magasabb vezetői besorolású, vagy ilyen illetményre jogosító beosztásba az nevezhető ki, vagy ilyen beosztás ellátásával az bízható meg, aki - a más jogszabályban meghatározott követelményeken kívül - a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamot elvégezte.

(2)[26] Rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamon az vehet részt, aki elvégezte a rendészeti vezetővé képző tanfolyamot, vagy rendelkezik az R.-ben és az U.-ban meghatározott, az egyes vezetői beosztások, munkakörök betöltéséhez szükséges más végzettséggel.

(3) A rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamra jelentkezők egyéni és csoportos kompetenciaszint-felmérésen vesznek részt. A felmérésen való részvétel a képzés megkezdésének feltétele.

20. § (1) A rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam végén a résztvevő a tanulmányi és vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint dolgozatot készít és azt bizottság előtt megvédi, valamint egyéni és csoportos értékelő helyzetgyakorlaton vesz részt.

(2)[27] A rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam eredményes elvégzéséről az OKTF oklevelet állít ki.

(3)[28] A (2) bekezdés szerint kiállított oklevelek nyilvántartását az OKTF végzi.

8. A rendészeti vezetői továbbképzés

21. § (1) A rendészeti vezetővé képző tanfolyamon vagy a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamon részt vett vezetők (a továbbiakban: rendészeti vezetők) a folyamatos önképzési és továbbképzési kötelezettségüket tanulmányi pontszerző rendszerben való részvétellel teljesítik.

(2) A rendészeti vezetők 5 évenként részt vesznek a rendészeti vezetői továbbképző tanfolyamon.

(3) A továbbképzésre kötelezett vezetőnek a (2) bekezdésben meghatározott továbbképzési időszak alatt évente legalább 30 pontot, összesen 250 pontot kell teljesítenie.

(4) A továbbképzési pontok a tanulmányi és vizsgaszabályzatban meghatározott továbbképzési formákban és szakmai tevékenység keretében szerezhetők meg.

(5)[29] A rendészeti vezetői továbbképzési kötelezettség részletes szabályait, valamint az egyes továbbképzési formák és szakmai tevékenységek elszámolhatóságának feltételeit, továbbá az elismerhető legmagasabb pontértékét az OKTF igazgatója által jóváhagyott tanulmányi és vizsgaszabályzat tartalmazza.

(6)[30] A tanulmányi és vizsgaszabályzat által nem nevesített továbbképzési formában történő tanulmányi pontszerzés csak az OKTF igazgatójának előzetes jóváhagyásával lehetséges.

(7)[31] A rendészeti vezetői továbbképzéseken történő részvétellel megszerzett továbbképzési pontok elismerését és nyilvántartását - a kötelezett munkáltatói jogkörrel felruházott vezetőjének kezdeményezésére - az OKTF végzi.

(8)[32] A rendészeti vezetői továbbképzés eredményes befejezéséről az OKTF tanúsítványt állít ki.

(9) Rendészeti vezetők továbbképzési kötelezettségéről rendelkező más jogszabály szerint előírt továbbképzés során megszerezhető pontértékeket e rendelet szerint kell megállapítani és beszámítani.

9. A rendészeti vezetői rekreáció

22. § (1)[33] A rendészeti vezetői rekreációs foglalkozásokat az OKTF tervezi, szervezi és hajtja végre.

(2) A rendészeti vezetői rekreációs foglalkozáson az 1. §-ban meghatározott szervek vezetői vehetnek részt elöljárói javaslattal támogatott önkéntes jelentkezés vagy a munkáltatói jogkör gyakorlójának kezdeményezése alapján.

(3)[34] A vezetői rekreációs foglalkozások éves keretlétszámát az OKTF a tárgyévet megelőző december 15-éig közzéteszi.

(4)[35] Az 1. §-ban meghatározott szervek, szervezeti és hivatali egységek vezetői által a beosztott állomány részére saját hatáskörben szervezett rekreációs foglalkozások felett az OKTF igazgatója szakmai felügyeletet lát el.

10. A rendészeti vezetőképzéssel kapcsolatos költségek

23. § (1)[36] A rendészeti vezetőképzéssel kapcsolatos költségeket az OKTF költségvetésében külön szakfeladati számon kell tervezni és biztosítani.

(2) A rendészeti vezetővé képző tanfolyamon való részvétel egy főre eső díja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 200%-a, a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamon való részvétel egy főre eső díja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 150%-a.

24. § (1) A résztvevők rendészeti vezetőképzéssel kapcsolatban felmerülő utazási és szállásköltségét az őket foglalkoztató szerv költségvetéséből kell fedezni.

(2) Önkéntes jelentkezés esetén a rendészeti vezetővé képző tanfolyam díja az önként jelentkezőt terheli. A rendészeti vezetővé képző tanfolyam díjának legfeljebb 50%-át - az önként jelentkező kérelmére - a munkáltató saját költségvetése terhére átvállalhatja.

(3) Akit önhibájából a rendészeti vezetővé képző tanfolyamon vagy a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamon való újbóli részvételre köteleznek, köteles az ismételt felkészítő tanfolyam költségeit megfizetni.

25. § (1)[37] Az OKTF igazgatója által felkért rendészeti vezetőképzésben közreműködő oktatót, a vizsgáztató bizottság elnökét, tagjait és jegyzőjét vizsgáztatási díj illeti meg.

(2) Az előadók óradíja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 15%-a, a trénerek óradíja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 30%-a. A vizsgabizottság elnökének és tagjainak a vizsgáztatásért járó díja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 7%-a, illetve 5%-a. A jegyző díja a mindenkori kormánytisztviselői illetményalap társadalombiztosítási járulékkal növelt összegének 2%-a.

11. A rendészeti vezetőképzésre vonatkozó közös szabályok

26. § (1)[38] A rendészeti vezetőképzés szervezését és lebonyolítását az OKTF végzi.

(2)[39] A rendészeti vezetővé képző tanfolyam és a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam tanulmányi rendjét az OKTF igazgatója által jóváhagyott képzési program tartalmazza.

(3) E rendelet követelményeinek teljesítése nem mentesít a vezetői munkakörökhöz kötött képesítési és egyéb követelményeket szabályozó más jogszabály által előírt követelmények teljesítése alól.

27. § A rendészeti vezetőképzés időtartamára, és az adott képzési forma tanulmányi szabályzatában és képzési programjában meghatározott részvételi kötelezettségek teljesítésére a képzésen résztvevőket a szolgálatteljesítési kötelezettség alól mentesíteni kell.

12. Záró rendelkezések

28. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - 2011. július 15-én lép hatályba.

(2) A 10. § (3) bekezdése 2012. január 1-jén lép hatályba.

29. § (1)[40] Aki e rendelet hatálybalépésekor

a)[41]

b) úgy tölt be osztályvezetői vagy főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosító beosztást, hogy nem felel meg a 16. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek, de rendelkezik az igazságügyi és rendészeti miniszter felügyelete, irányítása alá tartozó fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos beosztásokról és a betöltésükhöz szükséges követelményekről szóló 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 1. mellékletében,a katasztrófavédelmi szerveknél és a hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál rendszeresített hivatásos beosztások meghatározásáról szóló 19/2008. (III. 28.) ÖTM rendelet Mellékletében, valamint az U.-ban meghatározott, az egyes vezetői beosztások, munkakörök betöltéséhez szükséges más végzettséggel, köteles a rendészeti vezetővé képző tanfolyam elvégzését, vagy

c) úgy tölt be főosztályvezetői vagy annál magasabb vezetői besorolású, vagy illetményre jogosító beosztást, hogy nem felel meg a 19. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek, köteles a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam elvégzését

a hatálybalépéstől számított egy éven belül megkezdeni, és a hatálybalépéstől számított két éven belül a rendészeti vezetővé képző tanfolyamot vagy a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamot elvégezni.[42]

(1a)[43] 2014. december 31-ig a 16. § (1) bekezdésétől eltérően a rendészeti vezetővé képző tanfolyam elvégzése, valamint a 19. § (1) bekezdésétől eltérően a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam elvégzése hiányában is sor kerülhet kinevezésre. Az, aki e rendelet hatálybalépését követően, de 2014. december 31-ét megelőzően 16. § (1) bekezdésében vagy a 19. § (1) bekezdésében meghatározott képesítési követelmény megléte nélkül kerül kinevezésre[44]

a)[45]

b) osztályvezetői vagy főosztályvezető-helyettesi illetményre jogosító beosztásba, köteles a rendészeti vezetővé képző tanfolyamot két éven belül elvégezni,

c) főosztályvezetői vagy annál magasabb szintű vezetői illetményre jogosító beosztásba, köteles a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamot három éven belül elvégezni.

(1b)[46] Az (1a) bekezdésben meghatározott határidő a tartós távollét vagy külföldi szolgálat teljesítése idejével meghosszabbodik.

(1c)[47] Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően 2014. december 31-ig kell

a)[48]

b) elvégeznie a rendészeti vezetővé képző, valamint a rendészeti mestervezetővé képző tanfolyamot a büntetés-végrehajtási szervezet, a hivatásos katasztrófavédelmi szerv és a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok azon tagjának, akit a rendelet hatályba lépése előtt neveztek ki osztályvezetői vagy annál magasabb szintű vezetői illetményre jogosító beosztásba.

(1d)[49] A rendészeti szakvizsgáról, a rendészeti vezetővé képzésről és a rendészeti mestervezetővé képzésről szóló 14/2006. (BK 7.) BM utasításon alapuló, a rendészeti vezetővé képző, illetve rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam elvégzése alóli mentességek 2014. december 31-ig mentesítenek a rendészeti szakvizsga letétele, valamint a rendészeti vezetővé képző, illetve rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam elvégzésének kötelezettsége alól.

(2)[50] Az OKTF igazgatója a rendelet hatálybalépését követő 90 napon belül tanulmányi és vizsgaszabályzatot ad ki.

(3)[51] E rendelet szabályait kell megfelelően alkalmazni az OKTF igazgatója által más szervekkel kötött külön megállapodás alapján végzett vezetőképzésre, és az OKTF által nem alapfeladatként végzett minősítő vagy képesítő jellegű képzésre és vizsgáztatásra.

30. § Az R1. 1. melléklet I. A rendőrségről szóló törvényben meghatározott általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervnél rendszeresített hivatásos szolgálati beosztások, munkakörök, az ahhoz kapcsolódó rendfokozatok, beosztási kategóriák és képesítési követelmények pont Vezetői munkakörök alcím alatti táblázat helyébe az 1. melléklet szerinti táblázat lép.

31. § (1) Az R1. 1. melléklet I. A rendőrségről szóló törvényben meghatározott általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervnél rendszeresített hivatásos szolgálati beosztások, munkakörök, az ahhoz kapcsolódó rendfokozatok, beosztási kategóriák és képesítési követelmények pont II. Besorolási osztály alcím alatti táblázatot követő MEGJEGYZÉS részben az "RVK: rendészeti vezetővé képző RMVK: rendészeti mestervezetővé képző" szövegrész helyébe a "RVK: rendészeti vezetővé képző tanfolyam RMVK: rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam" szöveg lép.

(2) Az R1.1. melléklet I/A. A Nemzeti Védelmi Szolgálatnál rendszeresített hivatásos szolgálati beosztások, munkakörök, az ahhoz kapcsolódó rendfokozatok, beosztási kategóriák és képesítési követelmények pont I. Besorolási osztály alcím alatti táblázatot követő Megjegyzés részben az "RMVK: rendészeti mestervezetővé képző" szövegrész helyébe az "RMVK: rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam" szöveg, az "RVK: rendészeti vezetővé képző" szöveg helyébe az "RVK: rendészeti vezetővé képző tanfolyam" szöveg lép.

(3) Az R1.1. melléklet I/B. A Terrorelhárítási Központnál rendszeresített hivatásos szolgálati beosztások, munkakörök, az ahhoz kapcsolódó rendfokozatok, beosztási kategóriák és képesítési követelmények pont II. Besorolási osztály alcím alatti táblázatot követő Megjegyzések részben az "RVK: rendészeti vezetővé képző RMVK: rendészeti mestervezetővé képző" szövegrész helyébe a "RVK: rendészeti vezetővé képző tanfolyam RMVK: rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam" szöveg lép.

32. § (1) Az R2. melléklete KATASZTRÓFAVÉDELEM (polgári védelem, hivatásos állami tűzoltóság) pont Vezetői munkakörök alcím alatti táblázat helyébe a 2. melléklet szerinti táblázat lép.

(2) Az R2. melléklete HIVATÁSOS ÖNKORMÁNYZATI TŰZOLTÓSÁG pont II. Besorolási osztály alcím alatti táblázatot követő Megjegyzés az alábbi szöveggel egészül ki:

[RSZV: rendészeti szakvizsga]

"RVK: rendészeti vezetővé képző tanfolyam

RMVK: rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam

RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szak"

Dr. Pintér Sándor s. k.,

belügyminiszter

1. melléklet a 21/2011. (VII. 13.) BM rendelethez

[Vezetői munkakörök]

Képesítési és egyéb követelmények
SzervVezetői szintMunkakör (beosztás)Rendfokozati
maximum
Állami
iskolai
végzettség
Szakmai
iskolai
végzettség
Speciális
rendészeti
végzettség
Speciális
követelmények
országos
rendőr-
főkapitány
tábornokegyetemszakirányú
felsőfokú
RIASZTSZ +
RMVK vagy
RSZVI
+ RVK +
RMVK
pszichológiai
alkalmasság
a fegyveres
szervek
hivatásos
állományú
tagjainak
szolgálati
viszonyáról
szóló 1996. évi
XLIII. törvény
(a továb-
biakban: Hszt.)
245/H. § (2)
bekezdés
szerinti
illetményre
jogosult
bűnügyi
főigazgató
(országos
rendőr-
főkapitány-
helyettes)
rendészeti
főigazgató
(országos
rendőr-
főkapitány-
helyettes
gazdasági
főigazgató
(országos
rendőr-
főkapitány-
helyettes)
KŐE
parancsnoka
(országos
rendőr-
főkapitány-
helyettes)
Központifőosztály-
vezetői
illetményre
jogosult
kiemelt
főtanácsadó
(főkapitányi
biztos)
szolgálatvezető
(ORFK
személyügyi,
ellenőrzési)
hivatalvezető
(ORFK)
főosztály-
vezető
ezredesegyetem
vagy főiskola
igazgató
parancsnok-
helyettes
(KŐE főosztály-
vezető)
parancsnok-
helyettes
(KŐE gazdasági
igazgató)
szolgálatvezető
(KŐE
humán-
igazgatási)
hivatalvezető
(KŐE)
főosztály-
vezető-
helyettesi
illetményre
jogosult
igazgató-
helyettes
alezredesRIASZTSZ
vagy
RSZVI+
RVK
főosztály-
vezető-
helyettes (KÖE)
szolgálatvezető
(ellenőrzési
KÖE)
osztályvezetői
illetményre
jogosult
osztályvezető
titkárságvezető
főosztály-
vezetői
illetményre
jogosult
rendőr-
főkapitány
tábornokegyetemRIASZTSZ+
RMVK vagy
RSZVI + RVK
+ RMVK
igazgató (NNI,
RRI)
parancsnok
(KR)
bűnügyi
rendőr-
főkapitány-
helyettes (BRFK)
rendészeti
rendőr-
főkapitány-
helyettes (BRFK)
igazgató (ORFK
GF GEI)
ezredesegyetem
vagy főiskola
főosztály-
vezető-
helyettesi
illetményre
jogosult
főosztály-
vezető (BRFK,
NNI, KR)
RIASZTSZ
vagy RSZVI
+ RVK
hivatalvezető
(BRFK)
bűnügyi
igazgató
(rendőr-
főkapitány-
helyettes)
rendészeti
igazgató
(rendőr-
főkapitány-
helyettes)
Területirendészeti
parancsnok-
helyettes (KR)
parancsnok-
helyettes (KR)
igazgató-
helyettes (BSZKI
bűnügyi, NNI,
RRI)
szolgálat-
parancsnok (KR
tűzszerész)
Igazgató
támogató
igazgató
(parancsnok-
helyettes KR)
zászlóalj-
parancsnok
(BRFK)
parancsnok
(ÁFSZ, LRP)
igazgató-
helyettes (OKI)
alezredes
szolgálatvezető
hivatalvezető
osztályvezetői
illetményre
jogosult
osztályvezető
szolgálat-
parancsnok (KR
pénzkísérő)
parancsnok-
helyettes (LRP)
szakcsoport-
vezető (OKI)
főosztály-
vezetői
illetményre
jogosult
kapitányság-
vezető (kiemelt)
ezredesRIASZTSZ
+ RMVK
vagy
RSZVI +
RVK +
RMVK
kapitányság-
vezető
alezredes
főosztály-
vezető-
helyettesi
illetményre
jogosult
kapitányság-
vezető-
helyettes
(kiemelt)
Helyihatárrendészeti
kirendeltség-
vezető
osztályvezetői
illetményre
jogosult
osztályvezetőRIASZTSZ
vagy RSZVI
+ RVK
hivatalvezető
(kiemelt)
őrsparancsnok
(osztály
jogállású)

2. melléklet a 21/2011. (VII. 13.) BM rendelethez

[Vezetői munkakörök]

ABCDEFGH
1.Képesítési és egyéb követelmények
2.SzervVezető szintMunkakör
(beosztás)
Rendfokozati
maximum
Állami
iskolai
végzettség
Szakmai
iskolai
végzettség
Speciális
rendészeti
végzettség
Speciális
követelmé-
nyek
3.Központia Hszt.
245/H.§
(2) bek.
szerinti
illetményre
jogosult
Főigazgatótábornokegyetemszakirányú
felsőfokú
RSZV+ RVK +
RMVK vagy
RIASZTSZ +
RMVK
pszichológiai
alkalmasság
4.Főigazgató-
helyettes
5.főosztály-
vezetői
illetményre
jogosult
Polgári
védelmi
főfelügyelő
6.Tűzoltósági
főfelügyelő
7.Hivatalvezető
8.Igazgató (OKF
Gazdasági
Ellátó
Központ)
ezredesegyetem
vagy főiskola
9.Főosztály-
vezető
10.főosztályve-
zető-helyet-
tesi illet-
ményre
jogosult
Főosztály-
vezető-
helyettes
(Tűzoltósági és
Polgári
Védelmi
Főfelügye-
lőség)
RSZV + RVK
vagy RIASZTSZ
11.Igazgató-
helyettes (OKF
Gazdasági
Ellátó
Központ)
12.Főosztály-
vezető-
helyettes
alezredes
13.osztályveze-
tői illet-
ményre
jogosult
Osztály-
vezető
14.Titkárság-
vezető
15.Területifőosztály-
vezetői
illetményre
jogosult
Igazgató
(fővárosi
polgári
védelmi)
ezredesegyetem
vagy
főiskola
RSZV + RVK +
RMVK vagy
RIASZTSZ +
RMVK
16.Igazgató
17.főosztályve-
zető-helyet-
tesi illet-
ményre
jogosult
Igazgatóhe-
lyettes
RSZV + RVK
vagy RIASZTSZ
18.osztályveze-
tői illet-
ményre
jogosult
Polgári
védelmi
felügyelő
alezredes
19.Tűzoltósági
felügyelő
20.Osztály-
vezető
21.Karmester
22.Szakcsoport-
vezető (KOK)
23.Helyiosztályveze-
tői illet-
ményre
jogosult
Tűzoltó-
parancsnok
(Országház)
24.Kirendeltség-
vezető (polgári
védelmi)

3. melléklet a 21/2011. (VII. 13.) BM rendelethez[52]

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § a) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[2] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § b) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[3] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § c) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[4] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § c) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[5] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.10.09.

[6] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[7] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § d) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[8] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § e) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[9] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § e) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[10] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[11] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[12] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[13] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[14] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[15] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[16] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[17] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[18] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[19] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[20] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[21] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § f) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[22] Megállapította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 3. § - a. Hatályos 2011.12.25.

[23] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.10.09.

[24] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.10.09.

[25] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[26] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2012.10.09.

[27] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[28] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[29] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[30] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[31] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[32] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[33] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[34] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[35] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[36] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[37] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[38] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[39] Módosította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 5. § (6) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[40] Megállapította az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 4. § (1) bekezdése. Hatályos 2012.01.01.

[41] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § g) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[42] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § h) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[43] Beiktatta az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.25.

[44] A felvezető szöveget módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § ia)-ib) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[45] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § j) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[46] Beiktatta az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.25.

[47] Beiktatta az 56/2011. (XII. 22.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.25.

[48] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § k) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

[49] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § l) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[50] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § m) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[51] Módosította a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § na)-nc) pontja. Hatályos 2012.10.09.

[52] Hatályon kívül helyezte a 49/2012. (X. 8.) BM rendelet 2. § o) pontja. Hatálytalan 2012.10.09.

Tartalomjegyzék