502/2013. (XII. 29.) Korm. rendelet
a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet módosításáról
A Kormány a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 110. § (1) bekezdés 8. és 9. pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében a következőket rendeli el:
1. § A felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A központi felsőoktatási felvételi eljárást - a felsőoktatási információs rendszer működéséért felelős szervként -az Oktatási Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) bonyolítja le."
2. § Az R. 7. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg kiegészül a következő (6) bekezdéssel:
"(5) A jelentkezők számára előírt egyes határidőket a Tájékoztató a - 26. § (1) bekezdése alapján megállapított - besorolási döntés időpontjához igazodva tartalmazza.
(6) A Tájékoztató tartalmazza a jelentkező adataiban bekövetkezett változás kötelező bejelentési módját."
3. § Az R. a következő "3/A. A felvételi eljárások általános szabályai" alcímmel és 7/A-7/C. §-sal egészül ki:
"3/A. A felvételi eljárások általános szabályai
7/A. § (1) Az elektronikusan feltöltött dokumentumok megküldési időpontja a dokumentum elküldésének napja.
(2) Az üzemzavarral érintett napokkal a határidők, határnapok meghosszabbodnak.
7/B. § Az elsőfokú eljárásban igazolási kérelem nem terjeszthető elő. Aki a fellebbezési eljárás során valamely határnapot, határidőt - ide értve a fellebbezésre nyitva álló határidőt is - önhibáján kívül elmulasztott, igazolási kérelmet terjeszthet elő.
7/C. § (1) A külföldön kiállított közokirat, illetőleg a külföldi bíróság, közigazgatási szerv, közjegyző vagy egyéb közhitelességgel felruházott személy által hitelesített magánokirat - ha csak jogszabályból, nemzetközi szerződésből, illetve viszonossági gyakorlatból más nem következik - bizonyító erővel csak akkor rendelkezik, ha azt a kiállítás helye szerinti államban működő magyar külképviseleti hatóság diplomáciai felülhitelesítéssel látta el. A nem magyar nyelven kiállított okirat csak hiteles magyar fordítással ellátva fogadható el. Fordítás nélkül is el kell fogadni az angol, német, francia nyelven, valamint az adott eljárásra a Hivatal honlapján és a Tájékoztatóban közzétett egyéb nyelven benyújtott okiratokat.
(2) A nem magyar nyelven kiállított irat csak hiteles magyar fordítással ellátva fogadható el."
4. § Az R. 8. §-a a következő (2a) bekezdéssel egészül ki, egyúttal a (3) bekezdés helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2a) A pótfelvételi eljárásban - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - az általános felvételi eljárás szabályai alkalmazandók. A pótfelvételi eljárás elektronikus eljárás.
(3) A pótfelvételi eljárás során
a) az a személy nyújthat be jelentkezést, aki az általános felvételi eljárásban nem nyújtott be jelentkezést vagy nem nyert felvételt;
b) a jelentkező kizárólag egy felsőoktatási intézmény egy képzésére adhat be jelentkezési kérelmet;
c) nem vehető fel az a jelentkező, akinek az összpontszáma nem éri el az általános felvételi eljárás során az ugyanazon intézményben, szakon, munkarendben, finanszírozási formában hirdetett képzésre megállapított ponthatárt;
d) a meghirdetett szakokat, jelentkezési határidőt és feltételeket a minisztérium és a Hivatal honlapján kell az általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárainak megállapítását követő egy héten belül nyilvánosságra hozni;
e) a jelentkezési határidő a meghirdetést követő 15. nap;
f) a jelentkezési kérelemhez csatolandó dokumentumokat a jelentkezési kérelemmel egyidejűleg kell feltölteni;
g) a Hivatal a ponthatárok megállapítását megelőző 5. napig hiánypótlásra szólít fel; a hiánypótlásra nyitva álló határidő 2 nap;
h) a felsőoktatási intézmény a felvételről vagy az elutasításról a jelentkezési határidőt követő 20. napig döntést hoz."
5. § Az R. 9. § (1)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(1) A jelentkezési kérelmet a Hivatalhoz
a) a Hivatal által e célra biztosított informatikai rendszer segítségével kitöltött elektronikus nyomtatványon
aa) azt kinyomtatva, aláírva, postai úton beküldve vagy
ab) ügyfélkapun keresztül, vagy
b) amennyiben ilyen készül, az erre a célra rendszeresített, a Hivatal által előállíttatott, kitöltött, postai úton beküldött nyomtatványon
lehet benyújtani.
(2) A jelentkezési kérelemnek tartalmaznia kell - az Nftv. 3. melléklet II/D. alcímének megfelelően - a jelentkező személyes adatai közül
a) a nevét,
b) a születési nevét,
c) az anyja születési nevét,
d) a születési helyét (ország, település),
e) a születési idejét,
f) az állampolgárságát,
g) a nemét,
h) az elérhetőségeit (állandó és értesítési cím, elektronikus levelezési cím),
i) az oktatási azonosító számát, amennyiben 2005-ben vagy azt követően magyar rendszerű középiskolában érettségizett.
(3) A jelentkezési kérelemnek tartalmaznia kell továbbá legalább egy jelentkezési hely megjelölését a 10. § (2) bekezdés a) pontja szerint, valamint az alap- és kiegészítő díjbefizetésének igazolását készpénz-átutalási megbízás feladóvevényének másolatával vagy a banki átutalás igazolása másolatával. A szükséges további mellékleteket a jelentkező választása szerint postai vagy elektronikus úton nyújtja be.
(4) A jelentkező a jelentkezési kérelem benyújtásakor rendelkezésére álló (korábban kézhez kapott) - a jelentkezési kérelem elbírálásához benyújtandó - dokumentumokat mellékelni köteles."
6. § Az R. 11. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(1) Az adatfeldolgozás során - a jelentkezési kérelem hiányos benyújtása esetén - a Hivatal az általános felvételi eljárásban legkésőbb a besorolási döntés határnapját megelőző 28. napig, a keresztféléves felvételi eljárásban a besorolási döntés határnapját megelőző 20. napig, de legkésőbb a tárgyév január 3-áig a jelentkezőt a jelentkezési kérelmében megadott elektronikus levelezési címén hiánypótlásra szólítja fel. Elektronikus levelezési cím hiánya esetén, a Hivatal telefonon, ennek sikertelensége esetén postai úton szólítja fel a jelentkezőt hiánypótlásra. Hiánypótlásra felszólítás ellen jogorvoslatnak helye nincs.
(2) A jelentkezési kérelem hiányos benyújtásának minősül
a) a 9. § (2) bekezdése szerinti adatok hiánya;
b) alapképzésre, osztatlan képzésre, illetve felsőoktatási szakképzésre történő jelentkezés esetén az érettségi bizonyítvány kibocsátásának évére és a kibocsátó középiskolára vonatkozó adat, illetve az érettségi bizonyítvány másolatának hiánya;
c) mesterképzésre történő jelentkezés esetén a várható felsőoktatási végzettség, szakképzettség megjelölésének, illetve a korábbi felsőoktatási végzettség, szakképzettség igazolásának hiánya;
d) a jelentkezési helyek adatainak hiánya, továbbá - a meghirdetett lehetőségektől eltérő vagy annak nem minden adatát tartalmazó - helytelensége."
7. § Az R. 12. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:
"(8) A besorolási döntést megelőző 35. napig a Hivatal egységes tájékoztatást küld a jelentkezőknek, amelyben értesít a különböző pontszámítási módokhoz szükséges dokumentumokról, és felhívja a jelentkezőket az általuk kívánt pontszámításhoz szükséges mellékletek benyújtásának ellenőrzésére. A tájékoztatást azon jelentkezőknek is meg kell küldeni, akik hiánypótlásra felszólítást kaptak."
8. § Az R. 13. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A Hivatal - a jelentkezők központi nyilvántartásának létrehozása után - a 12. § (3) bekezdés b) pontjában meghatározott határidőt követő 14. napjától biztosítja a jelentkezők számára, hogy a róluk nyilvántartott adatokat és a benyújtott dokumentumaik feldolgozottsági állapotát az elektronikus szolgáltatás keretében - a felvételi eljárás hivatalos honlapján nyújtott személyes ügyintézési felületen keresztül - folyamatosan megismerjék. A jelentkező a 12. § (4) bekezdésében meghatározott határidőn belül kérheti a megfelelő igazolások alapján a róla rögzített adatok kijavítását. Az adatok folyamatos ellenőrzése a jelentkező felelőssége."
9. § Az R. 16. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) Amennyiben a jelentkezőnek az érettségi bizonyítványában az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott vizsgatárgyakból ötnél kevesebb vizsgatárgy szerepel, akkor az átlag megállapításakor csak ezeket kell figyelembe venni."
10. § Az R. a következő 17/A. §-sal egészül ki:
"17/A. § (1) A központi felsőoktatási felvételi eljárásban részt vevő jelentkező az érettségi bizonyítványa által tanúsított végzettségi szint elismerésére vonatkozó, továbbtanulási célból indított, a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló 2001. évi C. törvény II. fejezete szerinti eljárásra az a felsőoktatási intézmény rendelkezik hatáskörrel, amelyiket a jelentkező a jelentkezési kérelmében az első sorban jelölt meg.
(2) Az (1) bekezdés szerinti eljárásra irányuló kérelmet a jelentkező a Hivatalhoz a jelentkezési kérelmével együtt nyújtja be. A Hivatal a kérelmet a hatáskörrel rendelkező felsőoktatási intézménynek szakvéleménye ismertetésével továbbítja.
(3) Az (1) bekezdés szerinti felsőoktatási intézmény által érettségi vizsgabizonyítványként elismert bizonyítványban szereplő vizsgatárgyat a Hivatal emelt szintűnek ismeri el, ha tartalmi vizsgakövetelményei legalább 75 százalékban tartalmazzák a magyar vizsgatárgy emelt szintű tartalmi követelményeit. Az emelt szinten való elismerés további feltétele, hogy a vizsgarendszerben a vizsgakérdéseket a vizsgáztató, vizsgára felkészítő intézménytől függetlenül határozzák meg, valamint, hogy a vizsgateljesítményeket a vizsgáztató, vizsgára felkészítő intézménytől független személyek, szervezetek bírálják el és értékeljék.
(4) A Hivatal az emelt szintűnek el nem ismert, azonos megnevezésű külföldi vagy külföldi rendszerű érettségi vizsgatárgyat automatikusan középszintű érettségi vizsgatárgynak számítja. Ugyancsak automatikus a pontszámítás, amennyiben egy adott ország vagy középiskola érettségi vizsgatárgya egy korábbi eljárásban már elismerésre került."
11. § Az R. 18. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyúttal a következő (4) bekezdéssel egészül ki:
"(3) A művészet és művészetközvetítés képzési terület képzéseire, valamint a művészeti jellegű egyszakos, illetve kétszakos osztatlan tanárképzésre történő jelentkezés esetében, ahol gyakorlati vizsga van, a 14-17/A. §-ban foglaltakat azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a felsőoktatási intézmény szabályzatában rendelkezhet úgy, hogy az e képzésekre jelentkezők esetében a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján kell megállapítani. Ebben az esetben a felvételi összpontszámot a gyakorlati vizsga pontszámának - amelynek maximális értéke 200 pont - megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül kell meghatározni. A kétszakos osztatlan tanárképzésben a művészeti jellegű szakon a gyakorlati vizsgán 100 pont, a közismereti tanárszakon az érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye alapján ugyancsak 100 pont szerezhető. A jelentkező összpontszámát ebben az esetben is többletpontok nélkül kell megállapítani.
(4) Amennyiben a jelentkező több osztatlan tanárszakra és több intézménybe jelentkezik, a kötelező pályaalkalmassági vizsgálaton abban az intézményben kell részt vennie, amelyik a 13. § (1) bekezdésében meghatározott időpontban az elbírálási sorrendjében a legkisebb sorszámmal szerepel."
12. § Az R. 20. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) Amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."
13. § Az R. 21. § (1) bekezdés d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A jelentkező a következő jogcímeken, a 6. § (2) bekezdés e) pontja szerint a felvételi eljárás során]
"d) az adott sportág országos sportági szakszövetségének igazolása alapján, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert sportágban az országos sportági szakszövetség által - a szakszövetségnek a jelentkezési határidő napján hatályos versenyszabályzatában meghatározottak szerinti, a Magyar Olimpiai Bizottság által igazoltan - felnőtt és felnőtt alatti első utánpótlás korosztály részére szervezett országos bajnokságon elért legalább 3. helyezésért 15 többletpontra,"
(jogosult.)
14. § Az R. 23. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A levelező munkarendben közszolgálati ösztöndíjas képzésként meghirdetett közigazgatás-szervező alapképzési szakra az a Kormányablakkal összefüggő feladatokat ellátó személyek kiválasztásának és képzésének szabályairól szóló 148/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet 11. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott képzésről kiállított bizonyítvánnyal rendelkező jelentkező vehető fel, aki teljesíti a felsőoktatási intézmény által meghatározott felvételi követelményt. Az ilyen jelentkezőt a többletpontok nélkül szerezhető maximális pontszámmal kell figyelembe venni."
15. § (1) Az R. 26. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Besorolási döntésben a Hivatal azt állapítja meg, hogy a jelentkező a jelentkezési kérelmében megjelölt és rangsorolt képzések közül melyik az az első képzés, amelynél elérte a felvételhez szükséges ponthatárt. Egyazon felvételi eljárásban a jelentkező által meghatározott rangsor alapján csak egy jelentkezési helyre sorolható be."
(2) Az R. 26. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A jelentkezőkről egységes rangsorolás alapján ponthatár alkalmazásával kell dönteni. Az adott képzésre ponthatár alatti eredménnyel senki nem sorolható be. Azt, aki a ponthatárt elérte vagy meghaladta - kivéve, ha az elbírálási sorrendben előbb szereplő helyre már besorolták -, kötelező besorolni."
16. § Az R. 27. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"27. § (1) A Hivatal a besorolásról szóló döntését legkésőbb a 26. § (1) bekezdésében meghatározott határidőig közli a jelentkezővel a felvételi eljárás hivatalos honlapján, a személyes ügyintézési felületen keresztül.
(2) A besorolási döntés tényéről, és a megtekintésének módjáról
a) elektronikus levélben, vagy
b) elektronikus levelezési cím hiányában postai úton
írásban tájékoztatja a Hivatal a jelentkezőt."
17. § Az R. 11. alcíme a következő 28/A. §-sal egészül ki:
"28/A. § (1) Az Educatio Nkft. a jelentkező azonosítására a természetes személyazonosító adatoktól eltérő felvételi azonosítót képez. A felvételi azonosító jelentkezővel való közlését megelőzően regisztrációs kódot hoz létre, azt a felvételi azonosítóhoz rendelten nyilvántartásba veszi.
(2) Az Educatio Nkft. az elektronikus szolgáltatás nyújtása során biztosítja a közérdekű, illetve közérdekből nyilvános adatok megismerhetőségét és a személyes, illetve védett adatok védelmét."
18. § Az R. 31. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A jelentkező az adataiban bekövetkezett változásról köteles a Hivatalt haladéktalanul, de legkésőbb a változás bekövetkezését követő 8 napon belül a felvételi Tájékoztatóban meghatározottak szerint értesíteni."
19. § Az R. 34. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A művészet, művészetközvetítés és sporttudomány képzési terület képzéseire, valamint a művészeti jellegű tanárképzésre jelentkezők esetében a jelentkezők teljesítményét kizárólag a gyakorlati vizsga alapján is meg lehet állapítani."
20. § Az R. 41. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Fel kell venni önköltséges képzésre azt, aki megfelel a felvételi követelményeknek, és akit a felsőoktatási intézménnyel kötött - az Nftv. 83. § (5) bekezdése szerinti - megállapodás alapján a szerződő fél megjelöl, feltéve, hogy a felsőoktatási intézmény az adott szakot indítja, és az adott képzési területen rendelkezik kapacitással. A megállapodásban tanévenként meg kell állapítani az adott képzésre felvételre kerülők számát, amely nem lehet kevesebb öt főnél."
21. § Az R. 43. § (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(2) A 42. § (3) és (4) bekezdése alapján az intézményeket illető részt a Hivatal a jogorvoslati eljárások lezárását követő 90 napon belül utalja át az intézményeknek.
(3) A 42. §-ban, a 44. § (1) és (5) bekezdésében meghatározott díjak befizetésének módját, a bizonylatadás szabályait, a visszaigénylés szabályait a Tájékoztatóban közzé kell tenni."
22. § Az R. 48. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"48. § A 2014. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban a közigazgatás-szervező alapképzési szakot, illetve a közigazgatási mesterképzési szakot azon intézmények is meghirdethetik, akik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló 2011. évi CXXXII. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 363/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet 20/A. § (1) bekezdése szerinti szakindítási engedéllyel nem rendelkeznek, de a 2013. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban rendelkeztek szakindítási engedéllyel az igazgatásszervező alapképzési, illetve a közigazgatási mesterképzési szakra."
23. § (1) Az R. 1. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.
(2) Az R. 2. melléklete a 2. melléklet szerint módosul.
(3) Az R. 3. melléklete a 3. melléklet szerint módosul.
(4) Az R. 4. melléklete a 4. melléklet szerint módosul.
24. § Az R.
a) 3. § (6) bekezdésében az "Az oktatásért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter)" szövegrész helyébe az "A miniszter",
b) 5. § (2) bekezdés h) pontjában a "jelentkezéshez" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelemhez",
c) 9. § (5) bekezdésében a "felvételi kérelmet" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelmet",
d) 9. § (6) bekezdésében az "A (2) bekezdés" szövegrész helyébe az "Az (1) bekezdés", a "Tájékoztatóhoz" szövegrész helyébe a "3. § (8) bekezdése szerinti Tájékoztatóhoz"
e) 12. § (3) bekezdés nyitó szövegrészében a "kérelmek" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelmek"
f) 12. § (3) bekezdés b) pontjában a "felvételi kérelme" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelme"
g) 12. § (4) bekezdésben és a 42. § (2) bekezdésében a "felvételi kérelem" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelem",
h) 3. § (1) bekezdésében, 5. § (5) bekezdésében, 12. § (6) bekezdésében és a 44. § (4) bekezdésében a "felvételi jelentkezési" szövegrész helyébe a "jelentkezési"
i) 15. § (6) bekezdésében a "felvételi szabályzatukban meghatározott" szövegrész helyébe a "Tájékoztatóban közzétett", a "kérelem" szövegrész helyébe a "jelentkezési kérelem"
j) 16. § (1) bekezdés nyitó szövegrészében az "érettségi vizsgatárgyak" szövegrész helyébe az "érettségi vizsgabizonyítványban szereplő vizsgatárgyak",
k) 26. § (1) bekezdés b) pontjában az "augusztus 1." szövegrész helyébe az "augusztus 5.",
l) 28. § (1) bekezdés b) pontjában az "augusztus 1-jéig" szövegrész helyébe az "augusztus 8-áig",
m) 41. § (2) bekezdésében a "szeptember" szövegrész helyébe az "október"
n) 44. § (3) bekezdésében a "30." szövegrész helyébe a "60."
szöveg lép.
25. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a kihirdetését követő napon lép hatályba.
(2) A 23. § (2) és (3) bekezdése 2015. január 1-jén lép hatályba.
(3) Hatályát veszti az R.
b) 10. § (1) bekezdésében az "az Nftv. 39. § (4) bekezdés szerint" szövegrész,
c) 10. § (3) bekezdés utolsó mondata,
d) 12. § (3) bekezdés a) pontjában a "(postázási cím)" szövegrész,
f) 24. § (1) bekezdés a) pontjában az " , a tartós nevelésbe vett és az árva" szövegrész,
g) 25. § (5) bekezdés c) pontja,
Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök
1. melléklet az 502/2013. (XII. 29.) Korm. rendelethez
Az R. 1. melléklet III. pontja a következő 4. sorral egészül ki:
(III. Gyakorlati vizsga tartható a következő szakokon:)
"4. Osztatlan tanárképzésben, amennyiben a szak, vagy szakpár legalább egyike művészeti jellegű."
2. melléklet az 502/2013. (XII. 29.) Korm. rendelethez
1. Az R. 2. melléklet 3. pontja a következő m) ponttal egészül ki:
(3. a választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak közül a magyar nyelven, a nemzetiségi és két tanítási nyelvű iskolákban a tanítás nyelvén letett)
"m) faipari alapismeretek;"
2. Az R. 2. melléklete a következő 4. ponttal egészül ki:
"4. a választható élő idegen nyelvek közül a(z)
a) portugál nyelv,
b) arab nyelv,
c) héber nyelv,
d) japán nyelv,
e) kínai nyelv,
f) holland nyelv,
g) finn nyelv."
3. melléklet az 502/2013. (XII. 29.) Korm. rendelethez
1. Az R. 3. melléklet 2. alcímében a C:10 mező helyébe a következő mező lép:
(C Emelt szintű érettségi követelmény) | |
(10.) | "A felsorolt tárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni: magyar nyelv és irodalom, történelem, angol nyelv, francia nyelv, latin nyelv, német nyelv, olasz nyelv, orosz nyelv, spanyol nyelv, újgörög nyelv, arab nyelv, héber nyelv, japán nyelv, kínai nyelv." |
2. Az R. 3. melléklete a "7. Társadalomtudományi képzési terület" alcímet megelőzően a következő táblázattal egészül ki, egyúttal a 3. melléklet "7. Társadalomtudomány képzési terület" számozása 8-ra változik.
"7. Sporttudomány képzési terület
A Alapképzési szakok | B Osztatlan mester-képzési szakok | C Emelt szintű érettségi követelmény | |
1. | testnevelő-edző | Emelt szinten kell teljesíteni: testnevelés |
"
4. melléklet az 502/2013. (XII. 29.) Korm. rendelethez
1. Az R. 4. mellékletének A:3 mezője helyébe a következő mező lép:
[A Az Országos Képzési Jegyzék szerinti emelt szintű és felsőfokú (54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítések] | |
(3) | "oktatás (oktatás, pedagógia), kivéve: fitness-wellness instruktor; sportedző; személyi edző szakképesítések" |
2. Az R. 4. melléklete az alábbi 23. sorral egészül ki:
[A Az Országos Képzési Jegyzék szerinti emelt szintű és felsőfokú (54-es vagy 55-ös szakmaszámú) szakképesítések | B Szakiránynak megfelelő továbbtanulásnak minősülő képzési területek] | |
"23 | sportkommunikátor; fitness-wellness instruktor; sportedző; személyi edző szakképesítések | sporttudomány" |