Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

52/2013. (VII. 15.) EMMI rendelet

az Európai Örökség cím elnyerésére pályázó helyszínek nemzeti szintű előzetes kiválasztására vonatkozó eljárási szabályokról

A kulturális örökség védelméről szóló 2001. évi LXIV. törvény 93. § (6) bekezdés f) pontjában,

a 16. § tekintetében az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló 2008. évi XCIX. törvény 47. § (2) bekezdés h) pontjában, valamint a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 30. § (11) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján,

az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 41. § j) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - a 16. § tekintetében az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 73. § b) pontjában foglalt feladatkörében eljáró nemzetgazdasági miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. A pályázat

1. §[1] A kulturális örökség védelméért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) pályázatot ír ki az Európai Örökség cím elnyerését megelőző nemzeti szintű kiválasztás céljából.

2. § (1) Pályázatot az Európai Örökség címre vonatkozó európai uniós fellépés létrehozásáról szóló, 2011. november 16-i 1194/2011/EU európai parlamenti és tanácsi határozat (a továbbiakban: EU határozat) 2. cikk 1. pontja szerinti helyszínek (a továbbiakban: helyszín) tulajdonosa, vagyonkezelője vagy az azokkal megállapodást kötő szervezet, valamint ezek hiányában valamely helyszín szellemiségéhez kötődő szervezet (a továbbiakban együtt: pályázó) nyújthat be. Az EU határozat 2. cikk 3. pontja szerinti nemzeti tematikus helyszín esetében a pályázó a helyszín koordinátora.

(2) A miniszter a pályázatot az EU határozat 9. cikke szerinti formanyomtatványnak (a továbbiakban: formanyomtatvány) az általa vezetett minisztérium honlapján történő közzétételével, legkésőbb az EU határozat melléklete szerinti ütemtervben meghatározott kiválasztási évet (a továbbiakban: kiválasztási év) megelőző év (a továbbiakban: pályázati év) április 30. napjáig írja ki.

(3)[2] Pályázni a kitöltött formanyomtatvány nyomtatott és elektronikus formában történő benyújtásával lehet, amelynek határideje a pályázati év június 30. napja.

(4) A pályázat benyújtásának nyelve magyar. Amennyiben a helyszín kiválasztásra kerül, a pályázó gondoskodik a pályázat angol nyelvre történő fordításáról.

2. A pályázat elbírálása

3. § (1) A beérkezett pályázatok formai szempontból történő értékeléséről a miniszter gondoskodik.

(2) A késedelmesen benyújtott pályázatot el kell utasítani.

(3) Hiányosan beadott pályázat esetén a pályázót 15 napos határidővel hiánypótlásra kell felhívni. Ha a pályázó a hiánypótlási felhívásnak a megadott határidőn belül nem, vagy nem a hiánypótlási felszólításban foglaltak szerint tesz eleget, a pályázatot a rendelkezésre álló dokumentum alapján kell elbírálni; amennyiben az nem lehetséges, a pályázatot el kell utasítani.

4. § (1) A pályázatok szakmai szempontból történő értékelésére a miniszter eseti szakértői tanácsadó testületet (a továbbiakban: testület) hív össze.

(2) A miniszter a testületbe az alábbi szakterületekről kérhet fel jelentős tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező szakértőket:

a) történelem- és haditudományok;

b) európai és nemzetközi tudományok;

c) örökségvédelem;

d) közművelődés;

e) vallás- és eszmetörténet;

f) kultúrtörténet;

g) kultúra (irodalom, képzőművészet, zene és filmművészet);

h) tájvédelem;

i) természetvédelem;

j) oktatás;

k) ifjúságpolitika;

l) nemzetiségpolitika; valamint

m) idegenforgalom.

(3) A testületbe egy tagot jelöl a régészeti örökség és műemléki érték védelméért felelős miniszter.

(4) A testület tagjai nem részesülnek díjazásban.

(5)[3] A miniszter a pályázatokat legkésőbb a pályázati év szeptember 15. napjáig megküldi a testületnek, mely azokat 60 napon belül értékeli.

(6) A testület az értékelést az EU határozatban lefektetett célkitűzések figyelembevételével, valamint az EU határozat 7. cikkében meghatározott kritériumok és a benyújtott pályázati formanyomtatvány alapján végzi.

(7) A pályázat elbírálásában nem vehet részt, akitől az ügy elfogulatlan, pártatlan megítélése nem várható el. A testület tagja írásban nyilatkozik arról, hogy vele szemben nem áll fenn összeférhetetlenség.

(8) A testület az értékelést követő 30 napon belül minden helyszínre kiterjedő, részletes indokolással ellátott javaslatot tesz a miniszternek az Európai Örökség címre felterjesztendő helyszínekre.

5. § A miniszter a testület javaslatának beérkezését követően az EU határozat 7. cikkében meghatározott kritériumok alapján dönt az EU határozat 3. cikkében foglalt célkitűzéseket leginkább teljesítő helyszínekről, és a kiválasztási év március 1-jéig megküldi a kiválasztott helyszínek pályázatát az Európai Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) részére. Döntéséről értesíti a pályázókat.

6. § Az Európai Örökség cím elnyerésével nem jár támogatás.

3. Ellenőrzés

7. § A miniszter gondoskodik annak ellenőrzéséről, hogy az Európai Örökség címet elnyert magyarországi helyszín folyamatosan megfelel a kritériumoknak, és betartja a pályázatában vállaltakat.

8. § A miniszter négyévente összeállítja és a Bizottság részére megküldi a magyarországi helyszínekkel kapcsolatos jelentést.

4. A transznacionális helyszínekre vonatkozó különös szabályok

9. § (1) Amennyiben az EU határozat 2. cikk 2. pontja szerinti transznacionális helyszín (a továbbiakban: transznacionális helyszín) koordinátora magyarországi helyszín (a továbbiakban: koordinátor), a transznacionális helyszín kiválasztására e rendelet rendelkezései az irányadóak.

(2) Az (1) bekezdés szerinti esetben a koordinátor a valamennyi részt vevő helyszín pályázatát tartalmazó formanyomtatványt nyújtja be hazai elbírálásra.

(3) A pályázat benyújtását megelőzően a koordinátor gondoskodik a részt vevő helyszínek nemzeti hatóságainak (a továbbiakban: nemzeti hatóság) bevonásával történő konzultáció megszervezéséről, és a pályázathoz csatolja a nemzeti hatóságnak a részt vevő helyszínre vonatkozó egyetértő nyilatkozatát.

(4) A miniszter az 5. § szerinti döntését a koordinátor, valamint a transznacionális helyszín egésze vonatkozásában hozza meg, a nemzeti hatóságnak a részt vevő helyszínre vonatkozó egyetértő nyilatkozatát nem bírálhatja felül. Döntéséről értesíti a nemzeti hatóságot.

10. § Ha a 9. § (1) bekezdése szerinti transznacionális helyszín megfelel az EU határozat 7. cikkében foglalt valamennyi kritériumnak, a kiválasztás során elsőbbséget élvez.

11. § (1) Magyarországi helyszín transznacionális helyszínhez történő csatlakozásához a miniszter előzetes egyetértése szükséges.

(2) Az (1) bekezdés szerinti magyarországi helyszín az egyetértő nyilatkozat iránti kérelemhez mellékeli a kitöltött formanyomtatványt.

(3) A miniszter az (1) bekezdés szerinti döntéshozatala során az EU határozat 7. cikkében foglalt kritériumok alapján határoz.

12. § A miniszter a 9. § (1) bekezdése szerinti transznacionális helyszín ellenőrzésének felelőssége körében együttműködik a koordinátorral és a nemzeti hatósággal, valamint gondoskodik az ellenőrzéssel kapcsolatos, 8. § szerinti jelentés elkészítéséről és Bizottság részére történő megküldéséről.

5. Záró rendelkezések

13. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

14. § (1) A 2014. évi kiválasztási évre vonatkozóan a miniszter a pályázatot a rendelet hatálybalépését követő 60 napon belül írja ki. A pályázatok benyújtására legalább 45 napot kell biztosítani.

(2) Az (1) bekezdés szerinti kiválasztási évben a miniszter az EU határozat 19. cikk 2. pontja alapján legfeljebb négy helyszínt terjeszthet fel a Bizottsághoz.

15. § Ez a rendelet az Európai Örökség címre vonatkozó európai uniós fellépés létrehozásáról szóló, 2011. november 16-i 1194/2011/EU európai parlamenti és tanácsi határozat végrehajtásához szükséges rendelkezéseket állapít meg.

16. §[4]

Balog Zoltán s. k.,

emberi erőforrások minisztere

1. melléklet az 52/2013. (VII. 15.) EMMI rendelethez[5]

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 4/2015. (II. 2.) MvM rendelet 3. §-a. Hatályos 2015.02.05.

[2] Megállapította a 4/2015. (II. 2.) MvM rendelet 1. §-a. Hatályos 2015.02.05.

[3] Megállapította a 4/2015. (II. 2.) MvM rendelet 2. §-a. Hatályos 2015.02.05.

[4] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. § -a alapján.

[5] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. § -a alapján.

Tartalomjegyzék