Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

245/2023. (VI. 22.) Korm. rendelet

a fémkereskedelemről szóló 2013. évi CXL. törvény veszélyhelyzet ideje alatt történő eltérő alkalmazásáról

A Kormány az Alaptörvény 53. cikk (1) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, figyelemmel a védelmi és biztonsági tevékenységek összehangolásáról szóló 2021. évi XCIII. törvény 80. és 81. §-ára, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) Az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktusra, illetve humanitárius katasztrófára tekintettel, valamint ezek magyarországi következményeinek az elhárítása és kezelése érdekében veszélyhelyzet kihirdetéséről és egyes veszélyhelyzeti szabályokról szóló 424/2022. (X. 28.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a fémkereskedelemről szóló 2013. évi CXL. törvényt (a továbbiakban: Fémtv.) az e rendeletben foglalt eltérésekkel és kiegészítésekkel kell alkalmazni.

(2) E rendelet alkalmazásában

1. hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység: a hulladékról szóló törvény szerinti hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység,

2. hulladékgazdálkodási koncessziós társaság: a hulladékról szóló törvény szerinti koncessziós társaság,

3. hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenység: a hulladékról szóló törvény szerinti hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenység,

4. koncesszori alvállalkozó: a hulladékról szóló törvény szerinti koncesszori alvállalkozó,

5. koncesszori fémkereskedelmi engedély: a fémkereskedelmi hatóság által kiadott, koncesszori fémkereskedelmi tevékenységre jogosító engedély,

6. koncesszori fémkereskedelmi tevékenység: a fémkereskedelmi engedélyköteles anyagnak koncesszori alvállalkozóként hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység keretében történő átvétele, amely nem minősül a Fémtv.-ben meghatározott felvásárlásnak,

7. koncesszori fémkereskedő: a hatályos koncesszori fémkereskedelmi engedéllyel rendelkező jogi személy vagy jogi személyiség nélküli szervezet.

2. § (1) A Fémtv. 2. § (3) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a vállalkozó a Fémtv. 2. § (2) bekezdése szerinti tevékenysége során az értékesíthető alkatrészek, tartozékok és felszerelések kinyerése után megmaradt fémet, annak törmelékét vagy ötvözetét tartalmazó, de rendeltetése szerint már nem felhasználható dolgot - a (2) bekezdésben foglaltakra tekintettel - kizárólag fémkereskedőnek értékesítheti, vagy koncesszori fémkereskedőnek adhatja át.

(2) A hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenységgel érintett hulladékok körébe tartozó, az (1) bekezdés szerinti dolog kizárólag koncesszori fémkereskedőnek adható át.

3. § (1) A Fémtv. 3. § (1) bekezdés a) pontjától eltérően, a fémkereskedőnek nem minősülő személy a Fémtv. szerinti engedély nélkül a saját tulajdonú fémkereskedelmi engedélyköteles anyag fémkereskedő részére történő értékesítése mellett a koncesszori fémkereskedő részére történő átadását is végezheti.

(2) A Fémtv. 3. § (3) bekezdésében foglaltaktól eltérően hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenység körében végzett tevékenység koncesszori fémkereskedelmi engedély nélkül végezhető. Ha a fémkereskedelmi engedélyköteles anyag nem kerül közvetlenül a hulladékgazdálkodási koncessziós társaság birtokába, a hulladékgazdálkodási koncessziós társaság tevékenysége fémkereskedelmi engedélyköteles anyaggal kapcsolatos koncesszori fémkereskedelmi engedély nélkül végezhető.

(3) A Fémtv. 3. § (4) bekezdésében foglaltaktól eltérően, természetes személy tulajdonában vagy használatában álló ingatlanon legfeljebb 3 m3 térfogatú - egyértelműen az ingatlanon termelt - fémkereskedelmi engedélyköteles anyag - ide nem értve a készterméket - tárolható. Ha a fémkereskedelmi hatóság ellenőrzése során megállapítja, hogy a természetes személy ingatlantulajdonos e bekezdésben meghatározott térfogatot meghaladó fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot tárol, határidő tűzése és a kötelezettségeire vonatkozó felvilágosítás megadása mellett kötelezi a természetes személy ingatlantulajdonost az ingatlanon tárolt, e bekezdésben meghatározott térfogatot meghaladó mennyiség fémkereskedő, koncesszori fémkereskedő vagy hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó részére történő leadására. A kötelezettség megtartását a fémkereskedelmi hatóság ellenőrzi.

(4) A Fémtv. 3. § (5) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a Fémtv. végrehajtására kiadott kormányrendeletben meghatározott felismerésre alkalmas jellemzővel rendelkező fémkereskedelmi engedélyköteles anyagok az e rendeletben meghatározottak szerint értékesíthetők fémkereskedő, illetve adhatók át koncesszori fémkereskedő részére. A hulladékról szóló törvény szerinti állami hulladékgazdálkodási közfeladattal érintett hulladéknak minősülő fémkereskedelmi engedélyköteles anyag kizárólag koncesszori fémkereskedő vagy hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó részére adható át.

(5) A Fémtv. 3. § (6) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a közszolgáltatást nyújtó gazdálkodó szervezetnél termelődött vagy közszolgáltatást nyújtó gazdálkodó szervezet által begyűjtött, a (4) bekezdés szerinti fémkereskedelmi engedélyköteles anyag értékesítése vagy átadása írásbeli szerződés alapján, az abban meghatározott telephellyel rendelkező fémkereskedő vagy koncesszori fémkereskedő részére, a közszolgáltatást nyújtó gazdálkodó szervezet által kiállított igazolás mellett történhet. A közszolgáltatást nyújtó gazdálkodó szervezet a fémkereskedővel vagy koncesszori fémkereskedővel kötött szerződés eredeti példányát vagy annak hitelesített másolatát a fémkereskedelmi hatóság részére a szerződéskötéstől számított 15 napon belül megküldi.

(6) A hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozónál termelődött vagy általa begyűjtött, a (4) bekezdés szerinti fémkereskedelmi engedélyköteles anyag értékesítése vagy átadása kizárólag a hulladékgazdálkodási koncessziós társaság felhatalmazása alapján, az abban meghatározott telephellyel rendelkező fémkereskedő vagy koncesszori fémkereskedő részére, a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó által kiállított igazolással történhet. A hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó a fémkereskedő részére történő értékesítés esetén a szerződés vagy a koncesszori fémkereskedő részére történő átadás esetén a részére kiállított igazolás eredeti példányát vagy annak hitelesített másolatát a fémkereskedelmi hatóság részére a szerződéskötéstől, illetve az igazolás kiállításától számított 15 napon belül megküldi.

(7) A Fémtv. 3. § (7) bekezdésében foglaltaktól eltérően, ha a (4) bekezdésben meghatározott fémkereskedelmi engedélyköteles anyag termelődése az adott ingatlanhoz, illetve az egyéni vállalkozó vagy gazdálkodó szervezet tevékenységéhez köthető, azt az ingatlantulajdonos, illetve az egyéni vállalkozó vagy gazdálkodó szervezet - az értékesítést vagy átadást megelőzően a tárolás helye szerint illetékes fémkereskedelmi hatósághoz történő előzetes bejelentés mellett - a fémkereskedelmi hatóság visszaigazolását követően - a (14) bekezdésben foglaltakra tekintettel - kizárólag fémkereskedő részére értékesítheti vagy koncesszori fémkereskedőnek adhatja át. A bejelentésnek tartalmaznia kell:

a) a leadni kívánt fémkereskedelmi engedélyköteles anyag megnevezését, mennyiségét,

b) a felvásárló fémkereskedő vagy átvevő koncesszori fémkereskedő megnevezését, telephelyének címét,

c) a (4) bekezdésben meghatározott fémkereskedelmi engedélyköteles anyag tárolásának helyét,

d) a bejelentő nevét, lakcímét vagy székhelyét, adóazonosító jelét vagy adószámát, telefonos elérhetőségét és

e) a Fémtv. 3. § (2) bekezdése esetén a bontási engedély számát, a bontás helyét, a bejelentő székhelyét és adószámát.

(8) A Fémtv. 3. § (7a) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a (7) bekezdés szerinti bejelentésnek a már ténylegesen kitermelt, az értékesítő vagy átadó személy birtokában lévő fémkereskedelmi engedélyköteles anyagra kell vonatkoznia.

(9) A Fémtv. 3. § (7b) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a fémkereskedelmi hatóság a (7) és (8) bekezdésben foglaltaknak megfelelő bejelentés alapján a visszaigazolást megadja, ha nem merül fel adat a (4) bekezdésben meghatározott fémkereskedelmi engedélyköteles anyag jogellenes származására. A visszaigazolás kizárólag egyszer, a visszaigazolás kiállításától számított 45 napon belül használható fel. A 45 nap elteltével a visszaigazolás hatályát veszti. A visszaigazolás felhasználása során nem értékesített vagy át nem adott, visszaigazolással érintett fémkereskedelmi engedélyköteles anyag későbbi értékesítéséhez vagy átadásához újabb, a (7) bekezdés szerinti előzetes bejelentést kell tenni.

(10) A Fémtv. 3. § (8) bekezdésében foglaltaktól eltérően, a bejelentést a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a fémkereskedelmi hatóság a tárolás helye szerint illetékes általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott rendőrségi szerv részére tájékoztatásul megküldi. A tájékoztatás célja annak megismerése, hogy az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott rendőrségi szerv feladatkörében merült-e fel adat a leadni kívánt fémkereskedelmi engedélyköteles anyag eltulajdonított volta tekintetében. A fémkereskedelmi hatóság a tájékoztatásnak az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott rendőrségi szerv részére történő megküldését követő 5 munkanapon belül visszaigazolást küld a bejelentő és a bejelentésben megjelölt felvásárló fémkereskedő vagy átvevő koncesszori fémkereskedő részére.

(11) A Fémtv. 3. § (8a) bekezdésében foglaltaktól eltérően, ha a (10) bekezdés szerinti visszaigazolásban meghatározott fémkereskedelmi engedélyköteles anyaghoz képest legfeljebb 10%-kal több az átadni kívánt fémkereskedelmi engedélyköteles anyag (a továbbiakban: többlet), a fémkereskedő vagy a koncesszori fémkereskedő a többletet átveheti, ha a többlet a természetes személyek esetében az 500 kg, a gazdálkodó szervezetek esetében a 2500 kg mennyiséget nem haladja meg.

(12) A Fémtv. 3. § (8b) bekezdésében foglaltaktól eltérően, ha a fémkereskedő vagy a koncesszori fémkereskedő a (11) bekezdés szerint a többletet átvette,

a) az átadó az átadás napján a (7) bekezdés szerinti bejelentést tesz a többlet tekintetében,

b) a fémkereskedő vagy a koncesszori fémkereskedő az a) pont szerinti bejelentéssel kapcsolatos visszaigazolás megérkezéséig az átvett többletet elkülönítetten tárolja, és azzal fémkereskedelmi tevékenységet nem végez.

(13) A Fémtv. 3. § (12) bekezdésében foglaltaktól eltérően, fémkereskedő vagy koncesszori fémkereskedő égett kábelt kizárólag a közszolgáltatást nyújtó gazdálkodó szervezettől, illetve a fémkereskedelmi hatóság vagy bíróság döntése, továbbá tűzkár esetén tűzeseti hatósági bizonyítvány alapján vehet át.

(14) Ha a (7) bekezdés szerinti anyag a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenységgel érintett hulladékok körébe tartozik, az koncesszori fémkereskedőnek adható át.

(15) A veszélyhelyzet ideje alatt a Fémtv. 3. § (11) bekezdése nem alkalmazható.

(16) A Fémtv. 3/A. §-ától eltérően, a fémkereskedelmi hatóság 100 ezer forintig terjedő közigazgatási bírságot szab ki azzal a természetes személlyel szemben, aki az ingatlanon tárolható, a (3) bekezdésben meghatározott térfogatot meghaladó mennyiségű fémkereskedelmi engedélyköteles anyag fémkereskedő, koncesszori fémkereskedő vagy hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó részére történő leadási kötelezettségének a fémkereskedelmi hatóság kötelezése ellenére sem tesz eleget.

4. § (1) Ha a fémkereskedő nem rendelkezik koncesszori fémkereskedelmi engedéllyel, csak olyan átvételre kínált fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot vehet át, amelyről szemrevételezéssel egyértelműen megállapítható, hogy az nem tartozik a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenységgel érintett hulladékok körébe. Egyéb esetben az átvételt meg kell tagadni, és a fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység körébe tartozó fémhulladéknak kell tekinteni, ha az azt felkínáló hitelt érdemlően nem igazolja annak a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenységgel érintett hulladékok körén kívül eső besorolását. A megtagadással egy időben a fémkereskedő tájékoztatja az átadást kezdeményezőt a koncesszori fémkereskedő által üzemeltetett legközelebbi telephely címéről és nyitvatartásáról.

(2) Ha fémkereskedő koncesszori fémkereskedelmi engedéllyel is rendelkezik, akkor az (1) bekezdés szerinti kötelezettsége keretében, az (1) bekezdés szerinti vélelem alapján a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység körébe tartozó hulladéknak minősülő fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot a koncesszori fémkereskedői minőségében átveszi.

(3) Az (1) és (2) bekezdés szerinti kötelezettség betartását a fémkereskedelmi hatóság hivatalból, az ellenőrzés célcsoportjait kockázatelemzés alapján meghatározva, lehetőség szerint negyedévente egyszer ellenőrzi.

5. § (1) Koncesszori fémkereskedelmi tevékenységet kizárólag koncesszori fémkereskedő folytathat.

(2) A koncesszori fémkereskedelmi tevékenységre a Fémtv. 4-9. és 11. §-ának rendelkezéseit azzal kell alkalmazni, hogy

a) fémkereskedő alatt koncesszori fémkereskedőt,

b) fémkereskedelmi tevékenység alatt koncesszori fémkereskedelmi tevékenységet,

c) fémkereskedelmi engedély alatt koncesszori fémkereskedelmi engedélyt,

d) vásárlás és felvásárlás alatt átvételt,

e) eladó alatt átadót,

f) vevő alatt átvevőt,

g) beszerzett alatt átvettet,

h) értékesített alatt átadottat,

i) megvétel alatt átvételt,

j) - ha ellenérték fizetésére sor kerül - vételár alatt fizetett ellenértéket,

k) számla alatt mérlegjegyet

kell érteni.

(3) A Fémtv. 4. § (11) bekezdésében és 9. § (1) bekezdésében meghatározott rendelkezések a koncesszori fémkereskedőre nem alkalmazhatók.

(4) A koncesszori fémkereskedelmi engedély legfeljebb a koncesszori alvállalkozói szerződés időtartamára adható.

(5) Koncesszori fémkereskedelmi engedélyt az kaphat, aki - a Fémtv. 6. § (1) bekezdésében foglaltakon túl - a hulladékról szóló törvény szerinti koncesszori alvállalkozói nyilvántartásban a koncesszori fémkereskedelemi tevékenységre vonatkozó - koncesszori alvállalkozói tevékenységre és az ahhoz tartozó hulladéktípusra vonatkozó - adatok megadásával szerepel.

(6) A fémkereskedelmi hatóság a koncesszori fémkereskedő koncesszori fémkereskedelmi engedélyét visszavonja, ha a koncesszori alvállalkozó vagy a koncesszori fémkereskedelemre irányuló tevékenységét az (5) bekezdés szerinti koncesszori alvállalkozói nyilvántartásból törölték.

(7) A koncesszori fémkereskedelmi engedély iránti kérelem - a Fémtv. 8. § (1) bekezdésében foglaltakon túl - tartalmazza a kérelmező koncesszori alvállalkozói nyilvántartási számát.

(8) Fémkereskedelmi és koncesszori fémkereskedelmi tevékenység azonos telephelyen történő végzésére irányuló kérelem esetén a Fémtv. 7. § (2) bekezdés szerinti helyszíni szemle során a két tevékenység feltételeit külön-külön kell vizsgálni.

(9) A hulladékgazdálkodási koncessziós társaság a fémkereskedelmi engedélyköteles anyagért fizetett ellenértékről a fémkereskedelmi hatóság részére - a Fémtv. végrehajtására kiadott kormányrendeletben meghatározott határidőre - írásbeli nyilatkozatot tesz.

6. § (1) A Fémtv. 10. § (1) bekezdés b) pontjában foglaltaktól eltérően, fémkereskedőnek nem minősülő személy - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - fémkereskedelmi engedély nélkül végezheti fémkereskedőtől vagy koncesszori fémkereskedőtől beszerzett fémkereskedelmi engedélyköteles anyag hasznosítását, ha az így keletkezett anyag nem minősül fémkereskedelmi engedélyköteles anyagnak.

(2)[1]

(3)[2]

(4)[3]

(5)[4]

(6)[5]

(7)[6]

(8)[7]

7. § (1)[8]

(2)[9]

(3)[10]

8. § (1) Ha a 2023. július 1-jén hatályos fémkereskedelmi engedéllyel és koncesszori alvállalkozói szerződéssel rendelkező személy a koncesszori fémkereskedelmi tevékenységet meg kívánja kezdeni, a koncesszori fémkereskedelmi engedély iránti kérelmét 2023. július 20-ig be kell nyújtania a fémkereskedelmi hatósághoz.

(2) A fémkereskedelmi hatóság az (1) bekezdés szerint benyújtott kérelmet - az általános közigazgatási rendtartásról szóló törvény szerinti határidőkre vonatkozó szabályoktól eltérően - legkésőbb 2023. szeptember 15-ig bírálja el. A 2023. július 1. napját megelőzően kiadott és hatályos koncesszori fémkereskedelmi engedélyhez kapcsolódó joghatások 2023. július 1. napján állnak be.

(3) Az (1) bekezdés szerinti kérelmet benyújtó személy - a koncesszori fémkereskedelmi engedélyesre vonatkozó rendelkezések betartásával - a koncesszori fémkereskedelmi engedély hiányában is végezhet koncesszori fémkereskedelmi tevékenységet a fémkereskedelmi hatóság által kiállított engedély kiadásának vagy a kérelem elutasításának időpontjáig, de legkésőbb 2023. szeptember 15-ig.

(4) Az a fémkereskedő, aki 2023. július 1-jén rendelkezik hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység hatálya alá tartozó hulladékkal, e hulladékot - a hulladékról szóló törvény rendelkezéseitől eltérően - 2023. december 31-ig fémkereskedő, illetve fémkereskedelmi engedélyköteles anyag hasznosítását végző személy részére is értékesítheti, aki azt megvásárolhatja, felvásárolhatja.

(5) Az (1) bekezdés szerinti kérelem benyújtása és elbírálása, az engedély kiadása, ehhez kapcsolódóan a fémkereskedelmi tevékenységről szóló 443/2013. (XI. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) szerinti tevékenységi biztosíték (a továbbiakban: tevékenységi biztosíték) felajánlása és meghatározása, valamint a tevékenység végzése tekintetében - a (6)-(10) bekezdésben foglalt eltérésekkel - az R. rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni a koncesszori fémkereskedőre, az (1) bekezdés szerinti kérelemre, a koncesszori fémkereskedelmi engedélyre és a koncesszori fémkereskedelmi tevékenységre.

(6) A tevékenységi biztosíték összege koncesszori fémkereskedő esetén telephelyenként 2,5 millió forint.

(7) A fémkereskedelmi engedélyesnek a koncesszori fémkereskedelmi engedély iránti kérelmet a fémkereskedelmi engedély módosítása iránti kérelem adattartalmával együtt kell benyújtani.

(8) Ha ugyanazon a helyrajzi számon fémkereskedelmi engedélyköteles tevékenységre engedélyezett telephely és koncesszori fémkereskedelmi engedélyköteles tevékenységre engedélyezett telephely is található, a vázlatrajzon egyértelműen elkülönítve és beazonosítva kell jelölni az egyes engedélyköteles tevékenységekhez kapcsolódó tárolóhelyiségeket és tárolóhelyeket.

(9) Az (1) bekezdés szerinti kérelmet a fémkereskedelmi hatóság honlapján közzétett formátumban - a gazdálkodó szervezeteknek elektronikus úton - a fémkereskedelmi hatósághoz kell benyújtani az R. rendelkezéseinek megfelelően, azzal, hogy az R.-ben meghatározott adatokon túlmenően a kérelem részét képezi a koncesszori alvállalkozói szerződés érvényességi ideje, valamint a kérelmező koncesszori alvállalkozói nyilvántartási száma.

(10) A koncesszori fémkereskedelmi engedély részét képezi az R.-ben meghatározott adatokon túlmenően a koncesszori alvállalkozói szerződés érvényességi ideje, valamint a kérelmező koncesszori alvállalkozói nyilvántartási száma.

9. § (1) Ez a rendelet - a (2)-(4) bekezdésben foglalt kivétellel - 2023. június 29-én lép hatályba.

(2) A 2-4. §, valamint a 6. § (1) bekezdése 2023. július 1-jén lép hatályba.

(3) A 7. § (3) bekezdése 2023. augusztus 10-én lép hatályba.

(4) A 6. § (2)-(8) bekezdése, valamint a 7. § (1) és (2) bekezdése 2024. január 1-jén lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[2] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[3] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[4] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[5] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[6] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[7] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[8] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[9] Később lép hatályba e rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Hatályos 2024.01.01.

[10] Később lép hatályba e rendelet 9. § (3) bekezdése alapján. Hatályos 2023.08.10.