Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

32011D0507[1]

2011/507/EU: A Bizottság végrehajtási határozata ( 2011. augusztus 16. ) a hasított sertések magyarországi osztályozási módszereinek engedélyezéséről szóló 2005/382/EK határozat módosításáról (az értesítés a C(2011) 5746. számú dokumentummal történt)

A BIZOTTSÁG VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA

(2011. augusztus 16.)

a hasított sertések magyarországi osztályozási módszereinek engedélyezéséről szóló 2005/382/EK határozat módosításáról

(az értesítés a C(2011) 5746. számú dokumentummal történt)

(Csak a magyar nyelvű szöveg hiteles)

(2011/507/EU)

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel a mezőgazdasági piacok közös szervezésének létrehozásáról, valamint egyes mezőgazdasági termékekre vonatkozó egyedi rendelkezésekről szóló, 2007. október 22-i 1234/2007/EK tanácsi rendeletre (az egységes közös piacszervezésről szóló rendelet) (1) és különösen annak 4. cikkével összefüggésben értelmezett 43. cikkének m) pontjára,

mivel:

(1) A 2005/382/EK bizottsági határozat (2) négy hasítottsertés-osztályozási módszer használatát engedélyezte Magyarország számára.

(2) Magyarország bejelentette, hogy a 2005/382/EK határozat elfogadása óta jelentős változások következtek be az osztályozási módszerek és a hozzájuk tartozó képlet tekintetében. Ezért szükségessé vált az egyik módszerhez tartozó képlet naprakésszé tétele, a másik három módszer új módszerekkel való felváltása, egy további módszer bevezetése és az osztályozási módszereknek a jelenlegi két mérési pont helyett egyetlen mérési pont használata révén történő egyszerűsítése.

(3) Magyarország arra kérte a Bizottságot, hogy engedélyezze a hasított sertések osztályozására szolgáló "FAT-O-MEATER FOM S70 ÉS FAT-O-MEATER FOM S71" módszerhez tartozó képlet új képlettel való felváltását, valamint négy új módszernek Magyarország területén történő használatát, és ennek érdekében a szarvasmarhák, sertések és juhok közösségi minősítési rendszereinek alkalmazására és e termékek árának bejelentésére vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, 2008. december 10-i 1249/2008/EK bizottsági rendelet (3) 23. cikkének (4) bekezdésében előírt jegyzékben részletesen bemutatta a boncolásos vizsgálatot, feltüntetve a módszerek alapjául szolgáló elveket, a boncolásos vizsgálat eredményeit és a színhús százalékos arányának becslésére szolgáló egyenleteket.

(4) A kérelem értékelése során megállapítást nyert, hogy a kérdéses osztályozási módszerek engedélyezésének feltételei teljesülnek. Következésképpen indokolt engedélyezni ezen osztályozási módszerek Magyarországon való alkalmazását.

(5) A 2005/382/EK határozatot ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(6) Az eszközök vagy az osztályozási módszerek nem módosíthatók, kivéve, ha ezt a Bizottság határozat útján kifejezetten engedélyezi.

(7) Az e határozatban előírt intézkedések összhangban vannak a mezőgazdasági piacok közös szervezésével foglalkozó irányítóbizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

A 2005/382/EK határozat a következőképpen módosul:

1. Az 1. cikk helyébe a következő szöveg lép: "1. cikk A következő módszerek alkalmazása engedélyezett a hasított sertéseknek az 1234/2007/EK tanácsi rendelet (4) V. mellékletének B.IV. szakasza 1. pontja szerinti osztályozására Magyarországon: Az első bekezdés b) pontjában említett »Ultra FOM 300« elnevezésű műszer alkalmazása esetén a mérési eljárás lezárultát követően a hasított testen igazolhatónak kell lennie, hogy a műszer a BF és az LD mérési értéket a melléklet II. részének 3. pontjában említett helyen mérte. Ezért a mérés helyét a mérési eljárás során megfelelően meg kell jelölni.

a) a »Fat-O-Meater FOM S70« és »Fat-O-Meater FOM S71« elnevezésű műszer és az ahhoz kapcsolódó becslési módszerek, amelyeket részletesebben a melléklet I. része ismertet;

b) az »Ultra FOM 300« elnevezésű műszer és az ahhoz kapcsolódó becslési módszerek, amelyeket részletesebben a melléklet II. része ismertet;

c) az »OptiScan-TP« elnevezésű műszer és az ahhoz kapcsolódó becslési módszerek, amelyeket részletesebben a melléklet III. része ismertet;

d) az »IM-03« elnevezésű műszer és az ahhoz kapcsolódó becslési módszerek, amelyeket részletesebben a melléklet IV. része ismertet;

e) az »OptiGrade-MCP« elnevezésű műszer és az ahhoz kapcsolódó becslési módszerek, amelyeket részletesebben a melléklet V. része ismertet.

2. A melléklet helyébe az e határozat mellékletében szereplő szöveg lép.

2. cikk

Ezt a határozatot 2012. július 2-től kell alkalmazni.

3. cikk

Ennek a határozatnak a Magyar Köztársaság a címzettje.

Kelt Brüsszelben, 2011. augusztus 16-án.

a Bizottság részéről

Dacian CIOLOŞ

a Bizottság tagja

(1) HL L 299., 2007.11.16., 1. o.

(2) HL L 126., 2005.5.19., 55. o.

(3) HL L 337., 2008.12.16., 3. o.

(4) HL L 299., 2007.11.16., 1. o."

MELLÉKLET

"MELLÉKLET

A HASÍTOTT SERTÉSEK MAGYARORSZÁGI OSZTÁLYOZÁSI MÓDSZEREI

I. Rész

FAT-O-MEATER FOM S70 ÉS FAT-O-MEATER FOM S71

1. Az e részben előírt szabályok akkor alkalmazandók, amikor a hasított sertések osztályozása a »Fat-O-Meater FOM S70« és »Fat-O-Meater S71« elnevezésű műszer használatával történik.

2. A műszer Fremstillet AF Radiometer Copenhagen/Slagteriernes Forskningsinstitut Optisk Sonde MQ típusú optikai szondával ellátott, 6 mm átmérőjű szondával van felszerelve, amelynek működési tartománya 5 mm-től 105 mm-ig terjed. A mért értékeket S70 és S71 típusú számítógép segítségével kell átszámítani a színhústartalom becsült értékére.

3. A hasított test színhústartalmát a következő képlet alapján kell kiszámítani: Ŷ = 63,78987 - 0,77968 × BF + 0,10715 × LD ahol: A képlet az 50-120 kg tömegű hasított testek esetében érvényes.

Ŷ = a hasított test becsült százalékos színhústartalma,

BF = a hátszalonna vastagsága (bőrrel együtt) milliméterben, a hasított féltest középvonalától 6 centiméterre, hátulról a második és a harmadik borda között mérve,

LD = a hátizom vastagsága milliméterben, a BF-re vonatkozó méréssel azonos időben és helyen mérve.

II. Rész

ULTRA FOM 300

1. Az e részben előírt szabályok akkor alkalmazandók, amikor a hasított sertések osztályozása az »Ultra FOM 300« elnevezésű műszer használatával történik.

2. A műszer jelátalakító-sorral ellátott, 3,5 MHz frekvenciájú ultrahanghullámokat kibocsátó ultrahangos szondával van felszerelve. Az ultrahangjelet mikroprocesszor digitalizálja, tárolja és elemzi. A mért értékeket magának az Ultra FOM 300 műszernek a segítségével kell átszámítani a színhústartalom becsült értékére.

3. A hasított test színhústartalmát a következő képlet alapján kell kiszámítani: Ŷ = 69,38252 - 0,79120 × BF + 0,00994 × LD ahol: A képlet az 50-120 kg tömegű hasított testek esetében érvényes.

Ŷ = a hasított test becsült százalékos színhústartalma,

BF = a hátszalonna vastagsága (bőrrel együtt) milliméterben, a hasított féltest középvonalától 7 centiméterre, hátulról a második és a harmadik borda között mérve,

LD = a hátizom vastagsága milliméterben, a BF-re vonatkozó méréssel azonos időben és helyen mérve.

III. Rész

OPTISCAN TP

1. Az e részben előírt szabályok akkor alkalmazandók, amikor a hasított sertések osztályozása az »OptiScan TP« elnevezésű műszer használatával történik.

2. Az Optiscan-TP műszer digitális képalkotóval van felszerelve, amely a hasított test két mérési pontján készít megvilágított képet. A szalonna és az izom vastagságát ezen képek alapján, a két mérési ponton alapuló »Zwei-Punkte Messverfahren (ZP)« módszer segítségével számítják ki.

A mért értékeket magának az Optiscan-TP műszernek a segítségével kell átszámítani a színhústartalom becsült értékére. A képeket elmentik, így azokat később ellenőrizni lehet. Az integrált Bluetooth® interfész könnyű adatátvitelt tesz lehetővé.

3. A hasított test színhústartalmát a következő képlet alapján kell kiszámítani: Ŷ = 58,31147 - 0,62677 × BF + 0,14664 × LD ahol: A képlet az 50-120 kg tömegű hasított testek esetében érvényes.

Ŷ = a hasított test becsült százalékos színhústartalma,

BF = a legkisebb szalonnavastagság (bőrrel együtt) milliméterben, a középső farizom (musculus gluteus medius) fölött mérve,

LD = a legkisebb izomvastagság milliméterben, a középső farizom (musculus gluteus medius) elülső vége és a gerinccsatorna háti része között mérve.

IV. Rész

IM-03

1. Az e részben előírt szabályok akkor alkalmazandók, amikor a hasított sertések osztályozása az »IM-03« elnevezésű műszer használatával történik.

2. A műszer optikai tűszondával van felszerelve (SLS01 egyvonalas szkenner), amelynek átmérője - a kést is beleszámítva - 7 milliméter. A szonda több kontakt képérzékelőt (CIS) és zöld fényt kibocsátó diódákat tartalmaz. A működési tartomány 0 mm-től 132 mm-ig terjed. A mért értékeket magának az IM-03 műszernek a segítségével kell átszámítani a színhústartalom becsült értékére.

3. A hasított test színhústartalmát a következő képlet alapján kell kiszámítani: Ŷ = 59,63994 - 0,63951 × BF + 0,12083 × LD ahol: A képlet az 50-120 kg tömegű hasított testek esetében érvényes.

Ŷ = a hasított test becsült százalékos színhústartalma,

BF = a hátszalonna vastagsága (bőrrel együtt) milliméterben, a hasított féltest középvonalától 6 centiméterre, hátulról a második és a harmadik borda között mérve,

LD = a hátizom vastagsága milliméterben, a BF-re vonatkozó méréssel azonos időben és helyen mérve.

V. Rész

OPTIGRADE-MCP

1. Az e részben előírt szabályok akkor alkalmazandók, amikor a hasított sertések osztályozása az »OptiGrade-MCP« elnevezésű műszer használatával történik.

2. A műszer 6 milliméter átmérőjű fotószondával, infravörös fotódiódával (Siemens) és fotótranzisztorral (Siemens) van felszerelve. Működési tartománya 0 mm-től 110 mm-ig terjed.

A mért értékeket számítógép segítségével kell átszámítani a színhústartalom becsült értékére.

3. A hasított test színhústartalmát a következő képlet alapján kell kiszámítani: Ŷ = 61,45261 - 0,62941 × BF + 0,11736 × LD ahol: A képlet az 50-120 kg tömegű hasított testek esetében érvényes."

Ŷ = a hasított test becsült százalékos színhústartalma,

BF = a hátszalonna vastagsága (bőrrel együtt) milliméterben, a hasított féltest középvonalától 6 centiméterre, hátulról a második és a harmadik borda között mérve,

LD = a hátizom vastagsága milliméterben, a BF-re vonatkozó méréssel azonos időben és helyen mérve.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32011D0507 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32011D0507&locale=hu

Tartalomjegyzék