1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasítás
egyes közszolgálati tárgyú közigazgatási államtitkári utasítások módosításáról
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (5) bekezdés f) pontjában foglaltak alapján,
az 1. § tekintetében a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 75. § (5) bekezdésében,
a 2. § tekintetében a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 177. § (4) bekezdésében
meghatározott feladatkörömben eljárva - a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 17. § (1) bekezdésére is tekintettel - a következő utasítást adom ki:
1. § (1) A Miniszterelnökség Közszolgálati Szabályzatáról szóló 2/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasítás (a továbbiakban: Szabályzat1.) 1. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.
(2) A Szabályzat1. 2. függeléke az 1. függelék szerint módosul.
(3) A Szabályzat1. 3. függeléke a 2. függelék szerint módosul.
(4) A Szabályzat1. 4. függeléke a 3. függelék szerint módosul.
(5) A Szabályzat1. 5. függeléke a 4. függelék szerint módosul.
2. § A Miniszterelnökség Közszolgálati Adatvédelmi Szabályzatáról szóló 4/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasítás (a továbbiakban: Szabályzat2.) 1. melléklete a 2. melléklet szerint módosul.
3. § Hatályát veszti a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget érintő egyes szabályokról szóló 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasítás.
4. § Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
Dr. Vidoven Árpád s. k.,
közigazgatási államtitkár
1. melléklet az 1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. § A Szabályzat1. 1. melléklet 1. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:
"(4) Eltérő megállapodás hiányában az Mt. 53. §-a alapján a Miniszterelnökségnél - mint a munkaszerződéstől eltérő más munkáltatónál - foglalkoztatott munkavállalóra a Szabályzat 3-6., 8., 16., 18. alcímében és 70. §-ában foglaltakat kell megfelelően alkalmazni."
2. § (1) A Szabályzat1. 1. melléklet 27. §-a a következő (2a) bekezdéssel egészül ki:
"(2a) Az értékelő vezető - az értékelői jogkör átruházása nélkül - a teljesítményértékelés során az érintett kormánytisztviselő szakmai munkájáról tájékoztatást kérhet az irányítása alá tartozó, nem önálló szervezeti egység vezetőjétől."
(2) A Szabályzat1. 1. melléklet 27. § (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, és a § a következő (8a) bekezdéssel egészül ki:
"(8) A követelmények meghatározásáról és a teljesítményértékelésről (minősítésről) készült okiratok egy példányát - a kormánytisztviselővel való részletes ismertetés (értékelő megbeszélés) és aláírás után - át kell adni a kormánytisztviselő részére, másik példányát a Humánpolitikai Főosztálynak kell megküldeni a személyi anyagban való elhelyezésre. Ha a kormánytisztviselő az értékelő lap aláírását, átvételét megtagadja, ennek tényét rá kell vezetni az értékelő lapra, amelyet az értékelő vezető és az önálló szervezeti egység egy kormánytisztviselője aláírásával tanúsít.
(8a) Ha a kormánytisztviselő "átlag alatti" ("D" teljesítményszintű) vagy "elfogadhatatlan" ("E" teljesítményszintű) teljesítményfokozatot ér el, az értékelő vezető az értékelő lap megküldésével haladéktalanul tájékoztatja a Humánpolitikai Főosztály vezetőjét."
3. § A Szabályzat1. 1. melléklet 34. § (8)-(10) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek, és a § a következő (11) bekezdéssel egészül ki:
"(8) Önkéntes (munkahelyi vagy munkahelyen kívüli) véradásban részt vevő munkatárs - illetményének folyósítása mellett - a Kttv. 79. § d) pontja, illetve az Mt. 55. § (1) bekezdés d) pontja szerinti időtartamra (négy óra) mentesül a munkavégzési kötelezettség alól. A munkatársnak a munkavégzés alóli mentesség a véradást szervező által kiállított igazolás alapján jár. A véradásban részt vevő munkatársat a véradáshoz szükséges időre járó munkaidő-kedvezményen túl a bemutatott igazolás alapján véradásonként évente egy munkanapnak megfelelő munkaidő-kedvezmény illeti meg, amelyet kizárólag a tárgyévben vehet igénybe, amely időtartam alatt illetményre jogosult.
(9) A megváltozott munkaképességű munkatársat - az erre rendszeresített nyomtatványon benyújtott kérelmére - havi négy munkaóra egészségmegőrzési és betegségmegelőzési célú munkaidő-kedvezmény illeti meg, amely időtartam alatt illetményre jogosult. A megváltozott munkaképesség tényét a Humánpolitikai Főosztály igazolja, ha a munkatárs szerepel a 6. § (6) bekezdése szerinti nyilvántartásban. A megváltozott munkaképességűek kedvezménye az adott naptári évre szól, azt minden évben újra kell kérelmezni. A munkaidő-kedvezmény az adott hónapban vehető igénybe.
(10) A fogyatékos gyermeket nevelő szülőt, valamint a beteg gyermeket vagy beteg szülőt gondozó munkatársat - az erre rendszeresített nyomtatványon benyújtott kérelmére - havi négy munkaóra munkaidő-kedvezmény illeti meg, amely időtartam alatt illetményre jogosult. A havi munkaidő-kedvezmény az adott hónapban vehető igénybe. A kedvezmény az adott naptári évre szól, azt minden évben újra kell kérelmezni. Ha a munkatársat e bekezdés szerint egyszerre több jogcím alapján is megilletné munkaidő-kedvezmény, akkor kizárólag az egyik - választása szerinti - jogcímen kérelmezheti a kedvezményt.
(11) A (9) és (10) bekezdés szerinti munkaidő-kedvezmény a jogosultsági feltételek fennállta esetén együtt is kérelmezhető, azonban adott hónapon belül ugyanazon a munkanapon kizárólag az egyik kedvezményt lehet igénybe venni."
4. § A Szabályzat1. 1. melléklet 40. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"40. § A Miniszterelnökségen munkaköri pótlék nem állapítható meg."
5. § A Szabályzat1. 1. melléklet 41. § (2)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(2) A kezdeményezést a Humánpolitikai Főosztályon keresztül kell a munkáltatói jogkör gyakorlójához benyújtani. A kezdeményezésnek - a kormánytisztviselő nevén kívül - tartalmaznia kell a következőket
a) a kormánytisztviselő az eredeti munkaköre helyett vagy mellett látná-e el a helyettesítést,
b) ha a kormánytisztviselő mindkét munkakört ellátja, akkor a helyettesítési díj Kttv. 52. § (3) és (4) bekezdése szerinti korlátok között javasolt mértékét,
c) tartósan távollévő kormánytisztviselőt szükséges-e helyettesíteni (ebben az esetben fel kell tüntetni a távollévő kormánytisztviselő nevét), vagy betöltetlen munkakört kell-e ellátni,
d) milyen időtartamra javasolt az átirányítás, valamint
e) az adott munkakörre van-e már elrendelve átirányítás - ha igen, akkor a már helyettesítő kormánytisztviselő nevét és a részére megállapított helyettesítési díjat.
(3) Ha a helyettesítést eredeti munkaköre megtartása mellett egy vagy több kormánytisztviselő látja el, akkor
a) tartósan távollévő kormánytisztviselő helyettesítése esetén legfeljebb négy helyettesítő kormánytisztviselő - egyenként a Kttv. 52. § (3) bekezdése szerinti mértékben - összességében a helyettesített kormánytisztviselő illetménye legfeljebb 100%-ának megfelelő,
b) betöltetlen munkakör ellátása esetén legfeljebb négy helyettesítő kormánytisztviselő a saját illetménye 25-50%-ának megfelelő, de összességében 100%-ot meg nem haladó mértékű helyettesítési díj állapítható meg.
(4) Ha az átirányítással egyidejűleg - a Kttv. 52. § (2) bekezdése alapján - helyettesítési díj megállapítása is szükséges, a helyettesítési díj mértékének megállapításáról az (1) és (2) bekezdés szerinti kezdeményezéssel egyidejűleg a közigazgatási államtitkár előzetes, írásbeli döntését is kérni kell. A közigazgatási államtitkár által megállapított helyettesítési díjról az átirányítást elrendelő okiratban a munkáltatói jogkör gyakorlója tájékoztatja a kormánytisztviselőt. Az átirányítást elrendelő okiratot a Humánpolitikai Főosztály készíti elő, majd - a Pénzügyi és Számviteli Főosztály vezetőjének pénzügyi ellenjegyzését követően - jóváhagyásra felterjeszti a munkáltatói jogkör gyakorlójához.
(5) A helyettesítési díj megállapítására - eltérő rendelkezés hiányában - a Kttv. 131. § (1) bekezdését kell alkalmazni.
(6) Az átirányítás elrendelése határozott időre vagy - ha annak időtartama nem állapítható meg előre - határozatlan időre, visszavonásig szólhat. Az átirányítás elrendelésének alapjául szolgáló ok megszűnésével egyidejűleg az önálló szervezeti egység vezetője haladéktalanul kezdeményezi az átirányítás és a helyettesítési díj visszavonását."
6. § (1) A Szabályzat1. 1. melléklet 42. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A munkába járást szolgáló bérlet vagy menetjegy árának megtérítését az erre rendszeresített nyomtatvány kitöltésével a Pénzügyi és Számviteli Főosztályon lehet igényelni. A kérelemhez csatolni kell a lakcímet igazoló hatósági igazolvány (a továbbiakban: lakcímkártya) másolatát is. A munkatársnak a munkába járáshoz igénybe vett - hat hónapnál nem régebbi - eredeti bérletet vagy menetjegyet a felhasználást követően havonta le kell adnia a Pénzügyi és Számviteli Főosztályon."
(2) A Szabályzat1. 1. melléklet 42. § (2) bekezdés a következő (2a) bekezdéssel egészül ki:
"(2a) A munkába járást szolgáló bérlet vagy menetjegy árának megtérítése a tárgyhót követő hat hónapon túl nem igényelhető."
7. § (1) A Szabályzat1. 1. melléklet 43. § (2) bekezdés a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:
(Nem jár bérlet azon munkatárs részére, aki)
"a) az állami vezetői juttatásokról szóló kormányrendelet szerint személyes gépkocsihasználatra
aa) jogosult, vagy
ab) engedéllyel jogosult, és számára ezt a juttatást engedélyezték
- a jogosultság időtartama alatt - kivéve, ha jogosultságáról lemondott, és a bérlet igénybevételéről nyilatkozott,
b) szülési szabadságon, illetve gyermeke gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon van - a szülési szabadság kezdetétől a tényleges munkába állásig,"
(2) A Szabályzat1. 1. melléklet 43. § (4) és (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(4) A (3) bekezdéstől eltérően az a munkatárs, akinek a munkavégzés helye Kecskeméten van, lakóhelye vagy tartózkodási helye az állandó munkavégzés helyétől eltér, és napi rendszerességgel igénybe veszi a Miniszterelnökség által biztosított Budapest-Kecskemét-Budapest viszonylaton közlekedő, a munkába járást elősegítő közlekedési eszközt, igényelheti a budapesti helyi utazásra szolgáló bérletet.
(5) A bérletigénylésről és a (2)-(4) bekezdésben foglaltakról szóló nyilatkozat alapján
a) a Miniszterelnökséggel újonnan foglalkoztatási jogviszonyt létesítő munkatárs a jogviszonyának létesítését követő hónap első napjától,
b) a jogviszony létesítését megelőzően legfeljebb két nappal más jellegű miniszterelnökségi foglalkoztatási jogviszonyára tekintettel már bérlettel rendelkező munkatárs az új jogviszonya létesítésének első napjától,
c) a 43. § (2) bekezdés a) pontja szerinti személyes gépkocsihasználatra jogosultságáról lemondó munkatárs a lemondó nyilatkozat leadásának napját követő hónap első napjától
időarányosan jogosult bérletre."
(3) A Szabályzat1. 1. melléklet 43. §-a a következő (9) bekezdéssel egészül ki:
"(9) Ha a munkatárs a bérlettel kapcsolatban a Pénzügyi és Számviteli Főosztály felhívásától számított harminc napon belül a számára megrendelt bérletet önhibájából nem veszi át, a bérlet visszaváltható vagy más munkatárs részére cserélhető."
8. § A Szabályzat1. 1. melléklet 45. § (3)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(3) A kérelmező az illetményelőleget az erre rendszeresített formanyomtatványon igényelheti, amelyet a Humánpolitikai Főosztályon kell benyújtania. A Humánpolitikai Főosztály vezetője a jogszabályban és a Szabályzatban foglalt feltételek teljesülése esetén a kérelmet a Pénzügyi és Számviteli Főosztálynak továbbítja.
(4) Az adható illetményelőleg felső határa a folyósítás napján érvényes minimálbér havi összegének ötszöröse, de legfeljebb a kérelmező egyhavi bruttó illetménye.
(5) Illetményelőleg a kérelmező részére naptári évente két alkalommal adható. Az illetményelőleg visszafizetése előtt újabb illetményelőleg nem fizethető."
9. § (1) A Szabályzat1. 1. melléklet 46. § (2) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Nem igényelhető költségtérítés)
"a) a harminc napot meghaladó - ideértve a betegség miatti, a beteg gyermek ápolása céljából táppénzes állományba helyezésből adódó - keresőképtelenség, valamint a szülési szabadság,"
(időtartama alatt.)
(2) A Szabályzat1. 1. melléklet 46. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A (4) bekezdés szerinti kérelemhez csatolni kell a Miniszterelnökség nevére és címére a tárgyévben kiállított, hat hónapnál nem régebbi részletes számlát, amelyen szerepelnie kell a munkatárs nevének és annak, hogy képernyő előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveghez került kiállításra. A tárgyévet megelőző évben kiállított - hat hónapnál nem régebbi - számla legkésőbb a tárgyév január 31. napjáig nyújtható be."
(3) A Szabályzat1. 1. melléklet 46. §-a a következő (9) bekezdéssel egészül ki:
"(9) A (8) bekezdés szerinti időtartamot a költségtérítési igény benyújtásának napjától kell számítani. Ha az igényelt költségtérítés összege nem éri el a (8) bekezdésben foglalt térítési összeghatárt, akkor a munkatárs az ott meghatározott időtartamon belül jogosult a különbözet erejéig újabb költségtérítési igényt benyújtani."
10. § A Szabályzat1. 1. melléklet 48. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"48. § A Miniszterelnökség munkatársa számára - ha illetményének kifizetése átutalással történik az általa megjelölt fizetési számlára - a Miniszterelnökség mindenkori költségvetési helyzetének függvényében adható bankszámla-hozzájárulás a Kttv. 143. § (2) bekezdése alapján."
11. § A Szabályzat1. 1. melléklet 50. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"50. § (1) A miniszter vagy a közigazgatási államtitkár egyedi döntésével a munkatárs részére Széchenyi Pihenő Kártyára utalható juttatás formájában - az Szja. tv. 70. § (4b) bekezdése szerinti éves rekreációs keretösszeg figyelembevételével - rekreációs juttatást állapíthat meg.
(2) Széchenyi Pihenő Kártyára utalható juttatás esetén a Pénzügyi és Számviteli Főosztály a Széchenyi Pihenő Kártyával nem rendelkező munkatársat tájékoztatja a kártya igénylésének módjáról és a kiállításához szükséges nyilatkozatokról. Ha a kártyával nem rendelkező munkatárs a Pénzügyi és Számviteli Főosztály felhívásától számított harminc napon belül, önhibájából nem teszi meg a kiállításhoz szükséges nyilatkozatot, - a miniszter vagy a közigazgatási államtitkár eltérő rendelkezése hiányában - nem jogosult az adott évben rekreációs juttatásra."
12. § A Szabályzat1. 1. melléklet 57. § (6) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A szociális segélyek elbírálásánál a hasonló szociális helyzetben lévők esetén előnyben kell részesíteni)
"b) azt a munkatársat, aki - vagy akinek a vele közös háztartásban élő hozzátartozója - tartósan beteg, rendszeres gyógyszeres kezelésre, ápolásra vagy kórházi ellátásra szorul."
13. § A Szabályzat1. 1. melléklet 59. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A lakásbérleti támogatás iránti kérelmet az erre rendszeresített formanyomtatványon a Bizottsághoz kell benyújtani a Humánpolitikai Főosztályon keresztül. A kérelemhez csatolni kell
a) az érvényes - teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt - lakásbérleti vagy albérleti szerződés másolatát,
b) a kérelmező lakó- és tartózkodási helyét igazoló okmány (régi típusú személyi igazolvány vagy lakcímkártya) másolatát,
c) a bérleti díj megfizetését igazoló bizonylat (csekk feladóvevény, átvételi elismervény, átutalási megbízás) másolatát és
d) a kérelmező önálló szervezeti egysége vezetőjének támogató nyilatkozatát."
14. § A Szabályzat1. 1. melléklet 68. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:
"(5) A kormányzati ügykezelő tevékenységét a Kttv. 211. §-ában meghatározottak szerint - a jogviszony létesítését követő minden ötödik évben - kell értékelni. A Humánpolitikai Főosztály a munkáltatói jogkör gyakorlója részére erre a célra értékelő lapot rendszeresít, amely tartalmazza a munkáltatói jogkör gyakorlója részére javasolt értékelési szempontokat. Az érintett kormányzati ügykezelő tevékenységének soron következő értékelését - a Humánpolitikai Főosztály erre vonatkozó felhívását követően - a 27. § (1) vagy (7) bekezdése szerinti személy végzi."
15. § A Szabályzat1. 1. melléklet
1. 2. § (1) bekezdésében a "teljeskörűen" szövegrész helyébe a "teljes körűen",
2. 3. § (2) bekezdésében a "feladatokat az" szövegrész helyébe a "feladatokat - a VIII. Fejezetben foglaltak kivételével - az",
3. 6. § (6) bekezdésében a "kell bemutatnia." szövegrész helyébe a "kell bemutatnia. A külföldi oktatási intézményben szerzett bizonyítvány, oklevél a besoroláshoz akkor vehető figyelembe, ha azt a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló 2001. évi C. törvény alapján elismerték, illetve honosították.",
4. 11. § (1) bekezdésében a "valamint tűz- és munkavédelmi, illetve esélyegyenlőségi oktatásban részesíti, melynek" szövegrész helyébe a "továbbá tűz- és munkavédelmi, esélyegyenlőségi oktatásban részesíti, valamint ismerteti vele az integritás és korrupciós kockázatokról és bejelentésükről szóló szabályzatot, amelynek",
5. 12. § (4) bekezdésében a "pályázatikiírás-tervezetet" szövegrész helyébe a "pályázati kiírástervezetet",
6. 13. § (3) bekezdésében a "tartalmazza" szövegrész helyébe a "tartalmazhatja",
7. 14. § (1) bekezdés d) pontjában az "ellátó munkatársak" szövegrész helyébe az "ellátó - I. vagy II. besorolási osztályba sorolt kormányzati szolgálati jogviszonyban vagy munkaviszonyban álló - munkatársak",
8. 17. § (3) bekezdésében az "A munkáltatói jogkör gyakorlója írásban" szövegrész helyébe az "A Humánpolitikai Főosztály vezetője - állami vezető esetén a gazdálkodásért és személyügyekért felelős helyettes államtitkár - írásban,",
9. 22. § (1) bekezdésében az "online továbbképzési rendszerébe" szövegrész helyébe a "központi oktatásinformatikai felületén",
10. 27. § (2) bekezdés a) pontjában a "vezető (a Miniszterelnöki Kabinetben a kabinetfőnök)" szövegrész helyébe a "vezető",
11. 27. § (2) bekezdés c) pontjában a "Képviseleten nagyköveti beosztásban lévő személyek" szövegrész helyébe a "Képviselet vezetőjének",
12. 30. § (2) bekezdésében a "tárgynapon veheti" szövegrész helyébe a "tárgynapon - a munkaidő kezdetén, illetve végén - veheti",
13. 35. § (1) bekezdésében a "címében" szövegrész helyébe az "alcímében",
14. 37. § (3) bekezdésében a "munkáltatói jogkör gyakorlója" szövegrészek helyébe a "közigazgatási államtitkár",
15. 39. § (3) bekezdésében az "A képzettségi" szövegrész helyébe az "Az indokláshoz kötött képzettségi",
16. 42. § (1) bekezdésében a "mértékben a" szövegrész helyébe a "mértékben (86%) a",
17. 42. § (3) bekezdésében a "közeli hozzátartozó" szövegrész helyébe az "a Korm. rendelet 4. § c) pontja szerinti hozzátartozó",
18. 43. § (1) bekezdésében a "munkatárs évente" szövegrész helyébe a "munkatárs - az (5) bekezdésben foglalt kivételekkel - évente",
19. 43. § (2) bekezdés g) pontjában a "Képviseleten külszolgálatot teljesítő munkatárs" szövegrész helyébe a "Képviseleten külszolgálatot teljesít, ideértve a külügyi-diplomáciai és európai uniós felkészítés idejére a Miniszterelnökség állományába áthelyezett munkatársat is",
20. 45. § (1) bekezdésében a "jóváhagyásával, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főosztály vezetőjének" szövegrész helyébe az "egyetértésével, valamint a gazdálkodásért és személyügyekért felelős helyettes államtitkár",
21. 49. §-ában az "ünnephez vagy ünnepélyes megemlékezéshez kapcsolódóan - a" szövegrész helyébe az "ünnephez, ünnepélyes megemlékezéshez kapcsolódóan vagy más alkalomból - a",
22. 51. § (1) bekezdésében a "munkatárs közeli hozzátartozójának" szövegrész helyébe a "munkatárs hozzátartozójának",
23. 52. § (9) bekezdésében az "elhunyt közeli hozzátartozója" szövegrész helyébe az "elhunyt hozzátartozója",
24. 52. § (11) bekezdésében a "bekezdésben szereplő" szövegrész helyébe a "bekezdés szerinti"
szöveg lép.
16. § (1) Hatályát veszti a Szabályzat1. 1. melléklet 67. § (4) és (6) bekezdése.
(2) Hatályát veszti a Szabályzat1. 1. melléklet
a) 43. § (3) bekezdésében az "A munkatárs arra az időszakra jogosult bérletre, amely alatt aktív munkavégzési kötelezettsége fennáll (jogosultsági időszak)." szövegrész,
b) 43. § (7) bekezdésében a "lejártának" szövegrész.
1. függelék az 1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. A Szabályzat1. 2. függelék 3.4-3.6. pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"3.4. A cafetéria-keretnek a tárgyévben igénybe nem vett összege a következő évre nem vihető át, és nincs lehetőség annak pénzbeli megváltására. A tárgyévben igénybe nem vett összeg felhasználásáról a munkatárs köteles november 30. napjáig írásban nyilatkozni. A nyilatkozattétel önhibából történő elmulasztása esetén a munkatárs az 1.2. pont b) alpontja szerinti juttatásra jogosult. Az önhibán kívül november 30. napját követően tett nyilatkozat esetében a munkatárs nyilatkozata szerint az 1.2. pont b) alpontja vagy az 1.2. pont a) alpont aa)-ac) pontja szerinti juttatásra jogosult. E juttatások megállapítására kizárólag a 4.9. pont, valamint a 4.1. pont szerinti mértékben kerülhet sor.
3.5. Ha a munkatárs határidőben nem nyilatkozik, vagy nyilatkozata hiányos, a Pénzügyi és Számviteli Főosztály hiánypótlásra hívja fel. Ha hiánypótlási kötelezettségének a felhívás kézhezvételét követő tizenöt napon belül nem tesz eleget, nyilatkozatát a rendelkezésre álló adatok alapján kell figyelembe venni. Ha a hiány olyan természetű, hogy pótlása nélkül a nyilatkozat egyetlen eleme sem vehető figyelembe, úgy kell eljárni, mintha a munkatárs a nyilatkozattételt elmulasztotta volna. Ha a cafetéria-programban rögzített igény és a papír alapon megküldött igény egymástól eltér, a Pénzügyi és Számviteli Főosztály a papír alapon megküldött igénylést veszi figyelembe.
3.6. A cafetéria-keretből megmaradt, ezer forintot meg nem haladó összeget a munkatárs nem veheti igénybe."
2. Hatályát veszti a Szabályzat1. 2. függelék 1.5. pont c) alpont cd) pontjában az " , ide nem értve a jogviszony megszüntetése esetén a felmentési (felmondási) idő munkavégzési kötelezettséggel nem érintett időtartamát" szövegrész.
2. függelék az 1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. A Szabályzat1. 3. függelék 1. pontja helyébe a következő rendelkezés lép: "1. A Miniszterelnökség a szakember-utánpótlás biztosítása, továbbá
a) a felsőoktatási intézményektől a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) alapján szakmai gyakorlatra jelentkező hallgatók vagy
b) felsőfokú végzettséggel már rendelkező személyek
[az a)-b) alpont szerinti személyek a továbbiakban együtt: gyakornok] szakmai tudásának hasznosítása érdekében szakmai gyakorlatot biztosít."
2. A Szabályzat1. 3. függelék 9. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"9. Az 1. pont a) alpontja szerinti szakmai gyakorlatot a közigazgatási államtitkár, az 1. pont b) alpontja szerinti gyakorlatot a miniszter vagy a közigazgatási államtitkár engedélyezi."
3. A Szabályzat1. 3. függelék
a) 4. pontjában a "hallgatót vagy már felsőfokú végzettséggel rendelkező személyt fogad" szövegrész helyébe a "hallgatót [1. pont a) alpont] vagy már felsőfokú végzettséggel rendelkező személyt [1. pont b) alpont] fogad",
b) 8. pontjában a "ha a gyakornok" szövegrész helyébe a "ha az 1. pont b) alpont szerinti gyakornok",
c) 10. pont b) alpontjában az "a közigazgatási" szövegrész helyébe az "a miniszter vagy a közigazgatási",
d) 13. pontjában az "amennyiben szükséges" szövegrész helyébe a "ha az 1. pont a) alpont szerinti gyakorlathoz szükséges",
e) 18. pontjában a "létesíthet megbízási vagy egyéb foglalkoztatási" szövegrész helyébe a "létesíthet foglalkoztatási"
szöveg lép.
3. függelék az 1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. A Szabályzati. 4. függelék 6. pontjában a "tartósan 25 °C feletti hőmérséklet" szövegrész helyébe a "25 °C feletti napi középhőmérséklet" szöveg lép.
4. függelék az 1/2016. (XII. 30.)Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. A Szabályzati. 5. függelékében foglalt táblázat B:4. mezőjében a "nincs ilyen képzettség" szövegrész helyébe az "a kormánytisztviselő munkakörére előírt, a közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól szóló 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 3. melléklete szerinti adott feladatkörnél felsorolt további képzettségek valamelyikének megfelelő tudományterületen szerzett tudományos fokozat" szöveg lép.
2. melléklet az 1/2016. (XII. 30.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
1. § A Szabályzat2. 1. melléklet 2. § (1) bekezdés g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A Szabályzatban nem részletezett kérdésekben)
"g) az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról szóló 2013. évi L. törvényben meghatározott technológiai biztonsági, valamint a biztonságos információs eszközökre, termékekre, továbbá a biztonsági osztályba és biztonsági szintbe sorolásra vonatkozó követelményekről szóló 41/2015. (VII. 15.) BM rendelet (a továbbiakban: BM rendelet)"
(rendelkezéseit kell alkalmazni.)
2. § A Szabályzat2. 1. melléklet 6. § (10) bekezdésében az "az NFM rendeletben" szövegrész helyébe az "a BM rendeletben" szöveg lép.