Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

730/1949. (I. 22.) Korm. rendelet

a Szovjetunióra átszállott, korábban német tulajdonban volt ipari tulajdonjogokkal kapcsolatos egyéb kérdések szabályozása, valamint a német tulajdonban álló vagyontárgyak újabb bejelentése tárgyában kiadott 1800/1947. ME rendelet kiegészítése tárgyában

(Közigazgatási rendszám: 2.702.)

A magyar köztársaság kormánya az 1946. XVI. törvénycikk 1. §-ában foglalt és legutóbb az 1948. LVI. törvénycikkel meghosszabbított felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. §

Képviselet

(1) A Szovjetunió, mint a reá átszállott, korábban német tulajdonban volt ipari tulajdonjogok (szabadalmakkal, védjegyekkel és mintákkal kapcsolatos jogok) tulajdonosa, az iparjogvédelmi hatóságok előtt a belföldön székelő jogi személyekkel esik egy tekintet alá.

(2) A törvényes képviselő megnevezésére, valamint megbízásának megvonására vonatkozó adatokat az iparügyi miniszter a Magyar Közlönyben közzéteszi.

(3) Harmadik személyekkel szemben a törvényes képviselő megnevezése, illetőleg megbízásának megvonása kihirdetéssel válik hatályossá.

2. §

Pótolható cselekmények

(1) A Szovjetunió, mint a reá átszállott, korábban német tulajdonban volt ipari tulajdonjogok tulajdonosa, az átszállásnak a Szabadalmi Közlönyben, illetőleg a Központi Védjegyértesítőben való kihirdetésétől számított egy hónap alatt - az alábbi (2) bekezdésben foglalt korlátozással - joghatályosan végrehajthat minden olyan cselekményt, amely az említett jogok fenntartásához vagy megszerzéséhez szükséges.

(2) Az 1949. évi január hó 1. napja előtt a Szovjetuniónak már átadott ipari tulajdonjogokkal kapcsolatban az előző bekezdés alapján sem lehet joghatályosan végrehajtani olyan cselekményt, amely a 8780/1948. Korm. rendelet alapján nem volt joghatályosan végrehajtható.

3. §

Illetékmentesség

A Szovjetuniónak az iparjogvédelmi hatóságokhoz intézett beadványai - amennyiben korábban német tulajdonban volt ipari tulajdonjognak a Szovjetunió részére történt átadásával, illetőleg e jogoknak a Szovjetunióra való átírásával kapcsolatosak - illetékmentesek.

4. §

Szabadalmakra vonatkozó használati engedélyek

(1) A volt német szabadalomtulajdonosoktól az 1945. évi január hó 20. napja előtt megszerzett használati és gyakorlatbavételi engedélyek érvényét és hatályát a szabadalom tulajdonjogának a Szovjetunióra történt átszállása nem érinti, ha az engedélyes az engedély belajstromozását a jelen rendelet hatálybalépésének napjától számított 2 hónap alatt szabályszerűen kéri.

(2) A német tulajdonban volt szabadalmakra vonatkozó azok a még be nem lajstromozott használati engedélyek, amelyek belajstromozását az előbbi bekezdésben előírt határidőben nem kérik, vagy amelyek az előbbi bekezdés alapján előterjesztett kérelem alapján sem vezethetők be a szabadalmi lajstromba, az 1945. évi január hó 20. napjáig visszamenő hatállyal érvényüket vesztik.

(3) A szabadalmi bíróság az 573/1896. KM rendelet 5. §-ában előírt alakiságoktól, az összes körülmények gondos mérlegelésével, a szabadalom tulajdonosának meghallgatása után, eltekinthet.

(4) Az ellen, aki az (1) bekezdés alapján használati engedélyének belajstromozását kéri, az 528/1945. ME rendelet 2. §-ában és az 1800/1947. ME rendelet 1. §-ában megszabott bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt nincs helye büntetőeljárásnak.

5. §

Német védjegyek bejelentése

(1) A jelen rendelet hatálybalépésétől számított két hónap alatt bejelentést kell tenni a Jóvátételi Hivatalhoz (Budapest V., Szalay u. 10.) az 1800/1947. ME rendelet rendelkezéseinek ellenére még be nem jelentett, Magyarországon oltalom alatt álló olyan védjegyekről, amelyeknek tulajdonosa német állampolgár, Németországban székelő jogi személy, vagy maga a német állam, vagy külföldön székelő olyan jogi személy, amelyben a (2) bekezdéshez képest bejelentésre kötelezettnek tudomása szerint az előbb felsoroltak valamelyikének érdekeltsége van.

(2) Az előbbi bekezdésben megállapított bejelentési kötelezettség a Magyarország területén lakó, illetőleg itt telephellyel bíró védjegytulajdonost és mindazokat terheli, akik a szóban forgó védjegyet olyan módon használják, hogy Magyarországon eladásra kerülő készítményeket és áruikat német tulajdonban álló védjeggyel látják el, vagy ilyen védjeggyel ellátva külföldről hozzák be.

(3) A védjegynek az előző bekezdés értelmében vett használóját a bejelentési kötelezettség akkor is terheli, ha

a) a Jóvátételi Hivatal a védjegyet a Szovjetuniónak már átadta;

b) ha a védjegy használója a védjegynek német részről történt lajstromoztatását követőleg azt a saját nevére is lajstromoztatta.

(4) Nem terheli bejelentési kötelezettség a védjegynek a (2) bekezdés értelmében vett használóját olyan áruk tekintetében, amelyeket Németországból az 1945. évi január hó 20. napja előtt hozott be.

6. §

(1) Az ellen, aki az 5. §-ban meghatározott bejelentési kötelezettségnek eleget tesz, az 528/1945. ME rendelet 2. §-ában és az 1800/1947. ME rendelet 1. §-ában megszabott bejelentési kötelesség elmulasztása, valamint a jelen rendelet hatálybalépéséig terjedő időben történt használat miatt az 1921. XXII. törvénycikk 7. §-ába ütköző védjegybitorlás miatt nincs helye büntetőeljárásnak.

(2) A sikkasztásra megállapított büntetőjogi szabályok szerint büntetendő az, aki a jelen rendelet 5. §-ában megszabott bejelentési kötelességének nem tesz eleget.

7. §

Hatálybalépés

A jelen rendelet kihirdetésének napján lép hatályba.

Budapest, 1949. évi január hó 21-én.

Dobi István s. k.

miniszterelnök

Tartalomjegyzék