Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

63/1984. (XII. 19.) MT rendelet

a gyógyfürdő intézményekről, valamint a természetes gyógytényezők hasznosításáról[1]

A Kormány az egészségügyről szóló 1972. évi II. törvény 60-61. §-a végrehajtására a következőket rendeli:

1. § (1) Természetes gyógytényezőket (pl. gyógyvíz, éghajlati tényezők) alkalmazó intézmények (a továbbiakban: gyógyfürdő intézmény) tervezéséhez, létesítéséhez, átalakításához és megszüntetéséhez a Népjóléti Minisztérium szervezetében működő Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főigazgatóság (a továbbiakban: OGYFI) előzetes egyetértése szükséges.

(2)[2]

(3) A gyógyfürdő intézmények védelmére szolgáló védterületet a település rendezési tervében kell kijelölni. A védőterület kijelöléséhez - a rendezési terv jóváhagyásához szükséges szervek egyetértése mellett - az OGYFI egyetértése szükséges.

2. § (1) Az OGYFI engedélyezi ásványvíznek és gyógyvíznek vélelmezhető ásványvíznek, iszapnak, forrásterméknek elismert ásvány-, illetőleg gyógyvízként, gyógyiszapként és gyógyforrástermékként való megnevezését, illetőleg gyógyászati célú felhasználását, valamint mesterséges ásványvíz előállítását.

(2)[3] Elismert ásvány-, illetőleg gyógyvíz kitermelését, a víz esetleges kezelését (pl. szénsavval való telítés, vastalanítás) a vízügyi hatóság engedélyezi.

(3)[4] A gyógyiszap és a gyógyforrástermék kitermelését, kezelését, az elismert ásvány-, illetőleg gyógyvíz, a gyógyiszap és a gyógyforrástermék palackozását, csomagolását, valamint belföldön forgalomba hozatalát a megyei (fővárosi) tisztifőorvos engedélyezi.

3. § (1) Ásvány-, illetőleg gyógyvíz, valamint gyógyászati célra szolgáló hévíz kutatására és feltárására irányuló fúráshoz az OGYFI előzetes hozzájárulása szükséges.

(2) Az előzetes hozzájárulás megtagadható, ha a tervezett fúrás a meglevő ásvány-, gyógy-, illetőleg gyógyászati célra szolgáló hévízkészlet mennyiségi és minőségi védelméhez fűződő érdeket, gyógyászati célú hasznosítását veszélyezteti, illetőleg a hozzájárulás megtagadása olyan feltételhez köthető, amely biztosítja a feltárt víz gyógyászati célra történő felhasználását.

(3) Az OGYFI által elismertnek minősített ásványvíz, gyógyászati célra használt hévíz termelésére szolgáló források és kutak - vízügyi jogszabályok alapján meghatározott - védőterületének külső védőövezetében bármely, nem gyógyászati célra hasznosítható víz kutatására és feltárására irányuló fúráshoz - az előírt engedélyeken kívül - az OGYFI előzetes hozzájárulását is meg kell szerezni.

(4) Elismert ásvány-, illetőleg gyógyvizet, gyógyiszapot, gyógyforrásterméket szolgáló forrást vagy kutat az OGYFI előzetes egyetértésével lehet fenntartani.

4. § Ha kutatófúrás során ásványvíz, illetőleg gyógyvíznek vélelmezhető ásványvíz tör fel, ezt az OGYFI-nak be kell jelenteni. Amennyiben a víz gyógyászati célú felhasználására lehetőség van, a hasznosítást az OGYFI kezdeményezheti.

5. § Ha a víz természetes úton, vagy a 4. §-ban fel nem sorolt munkálatok közben tör fel, és a körülményekből a víz gyógyászati célokra való alkalmasságára lehet következtetni, az ingatlan tulajdonosa (kezelője, használója) köteles tűrni, hogy az egészségügyi szervek a vizet megvizsgálják.

6. §[5]

7. § A népjóléti miniszter a gyógyfürdő intézményekkel, közfürdőkkel, az elismert ásvány-, és gyógyvizekkel, gyógyiszapokkal és gyógyforrástermékekkel kapcsolatban adatszolgáltatási kötelezettséget írhat elő.

8. §[6] E rendelet 1985. január hó 1. napján lép hatályba; végrehajtásáról - az érdekelt miniszterekkel és országos hatáskörű szervek vezetőivel egyetértésben - a népjóléti miniszter gondoskodik.

Lábjegyzetek:

[1] Az 1. § (2) bekezdését a 44/1990. (III. 13.) MT rendelet 7. §-a hatályon kívül helyezte.

[2] Az 1. § (2) bekezdését a 44/1990. (III. 13.) MT rendelet 7. §-a hatályon kívül helyezte.

[3] A 2. § (2) bekezdése a 22/1992. (I. 28.) Korm. rendelet 14. §-ának b) pontja szerint módosított szöveg.

[4] Az 1990. évi LXV. törvény folytán a tanácsok megszűntek és helyi önkormányzatok alakultak. Lásd az 1991. évi XI. törvényt.

[5] A 6. §-t a 44/1990. (III. 13.) MT 7. §-a hatályon kívül helyezte.

[6] Végrehajtására lásd a 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendeletet.