Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

8/1986. (IV. 10.) PM rendelet

a tervszerű devizagazdálkodásról szóló 1974. évi 1. törvényerejű rendelet végrehajtásáról rendelkező 1/1974. (I. 17.) PM rendelet módosításáról

A tervszerű devizagazdálkodásról szóló 1974. évi 1. törvényerejű rendelet 16. §-ában, valamint a törvényerejű rendelet végrehajtásával kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 1002/ 1974. (I. 17.) Mt. h. számú határozat 4. és 6. pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem:

1. §

A módosított 1/1974. (I. 17.) PM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Belföldi ingatlan vagy vállalati érdekeltség megszerzése és belföldi építkezés szempontjából a devizajogszabályok alkalmazásában egyébként belföldinek tekintendő, külföldi részvétellel működő gazdasági társulásra,* külföldi érdekeltségű társaságra* és nem magyar állampolgárra a külföldiekre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni."[1]

2. §

A R. 18. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Nem szükséges devizahatósági engedély a vámjogszabályban vámmentesnek vagy kedvezményes vám alá tartozónak meghatározott áruk vámkezeléséhez, ide nem értve a külszolgálat után végleg hazatérők 60 000 Ft egyedi értéket meghaladó áruinak - a 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelet 84. §-a (3) bekezdésének e) és f) pontja, továbbá a 84/A. §-a szerinti - vámmentességét, valamint a vámjogszabály felhatalmazása alapján a Vám- és Pénzügyőrség által engedélyezett vámmentességét és vámkedvezményét.

(2) Nem kell a devizahatóság engedélye az Ajándék Vámtarifa, valamint az Utas Vámtarifa rendelkezései szerinti vámkezeléshez, ha a vámáru személyenkénti - ide értve a jogi személyt is - vagy egyedi értéke a 25 000 Ft-ot nem haladja meg. Ezt az értékkeretet ugyanazzal az áruval kapcsolatban összevontan alkalmazni még családtagok esetében sem szabad."

3. §

A R. a kővetkező 21/A. §-sal egészül ki:

"21/A. § Ha a devizahatóság az engedélyt a Tvr. 15. §-ának (2) bekezdése alapján a vagyoni érték feletti rendelkezési jog korlátozásával adta meg, a vagyoni értéket elidegeníteni, használatra átengedni vagy megterhelni nem szabad."

4. §

A R. 23. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"23. § A belföldieknek személyenként legfeljebb négyszáz forintot, a külföldieknek személyenként legfeljebb száz forintot, a határszéli forgalomban belföldieknek és külföldieknek személyenként legfeljebb ötven forintot szabad a devizahatóság engedélye nélkül behozni. A határszéli forgalomban azonban havonta, személyenként legfeljebb kétszáz forint hozható be. Száz forintnál nagyobb címletű belföldi pénzt az együttutazók sem hozhatnak be a devizahatóság engedélye nélkül."

5. §

A R. 24. §-a (1) bekezdésének a), e) és i) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(Az utasoknak devizahatósági engedély nélkül szabad kivinniük:)

"a) belföldieknek személyenként legfeljebb négyszáz forintot, a külföldieknek személyenként legfeljebb száz forintot, a határszéli forgalomban belföldieknek és külföldieknek személyenként legfeljebb ötven forintot; a határszéli forgalomban kivihető belföldi pénz azonban havonta, személyenként a kétszáz forintot nem haladhatja meg; száz forintnál nagyobb címletű belföldi pénzt az együttutazók sem vihetnek ki a devizahatóság engedélye nélkül;"

"e) belföldiek személyenként ezerötszáz forint (a határszéli forgalomban - amennyiben nemzetközi megállapodás eltérő rendelkezést nem tartalmaz - havonként egy ízben kétszáz forint) belföldi fogyasztói árat meg nem haladó összértékű, szokásos mennyiségű ajándéktárgyat, arany, platina és ezüst, valamint ezekből készült tárgyak, muzeális tárgyak, bélyegek és a Magyar Nemzeti Bank által a Magyar Közlönyben közzétett közleményben felsorolt árucikkek kivételével;"

"i) az ideiglenes jelleggel külföldre távozó belföldi rendszámú személygépkocsit, motorkerékpárt és vízijárművet, továbbá a jogi személy használatában levő tehergépkocsit és autóbuszt."

6. §

A R. 30. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az arany hivatalos árát a Magyar Nemzeti Bank állapítja meg. A devizajogszabályok alkalmazásában az aranynak, mint devizaértéknek az árfolyamán az arany árát kell érteni."

7. §

Ez a rendelet 1986. április 15. napján lép hatályba.

Dr. Hetényi István s. k.,

pénzügyminiszter

Lábjegyzetek:

[1] * 45/1984. (XI. 21.) PM rendelet 1. §-ának a) és b) pontja.