22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelet

az egyes hírközlési és informatikai termékek megfelelőségét vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetek kijelölésének részletes szabályairól

A távközlésről szóló - többször módosított - 1992. évi LXXII. törvény (a továbbiakban: Tt.) 19/A. §-ának (2) bekezdésében, valamint a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 56. §-ában kapott felhatalmazás alapján a műszaki termékek megfelelőségét vizsgáló, ellenőrző és tanúsító szervezetek kijelöléséről szóló 182/1997. (X. 17.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: R.) foglaltaknak megfelelően, figyelemmel a frekvenciagazdálkodásról szóló - többször módosított - 1993. évi LXII. törvény 3. §-a (3) bekezdésének g) és i) pontjára, a postáról szóló - többször módosított - 1992. évi XLV. törvény 12. §-ának (2) bekezdésére, a laboratóriumok, a tanúsító és az ellenőrző szervezetek akkreditálásáról szóló 1995. évi XXIX. törvény 27. §-ának (4) bekezdésére, valamint az egyes távközlési szolgáltatások engedélyezéséről szóló 48/1997. (III. 14.) Korm. rendelet 4. §-a (1) bekezdésének d) pontjára, a hírközlési és informatikai termékek, továbbá a nagyfrekvenciás villamos berendezések, valamint a nagyfrekvenciás jelet vagy mellékhatást keltő berendezések megfelelőségét vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetek kijelöléséről a következőket rendelem el:

Általános rendelkezések

1. § (1)[1] A rendelet hatálya kiterjed a közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter (a továbbiakban: kijelölő) feladat- és hatáskörébe utalt szakágazatok vonatkozásában az egyes termékek megfelelőségét vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetek kijelölésére.

(2)[2] E rendelet hatálya nem terjed ki az elektronikus aláírási termékre.

Értelmező rendelkezések

2. § E rendelet alkalmazásában

a) hírközlési és informatikai termék:

aa)[3] a postai és távközlési szolgáltatás,

ab) a hálózat és

ac) a berendezés;

b) kijelölt vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezet: olyan szervezet, amely - egyes hírközlési és informatikai termékek, továbbá a nagyfrekvenciás villamos berendezések, valamint a nagyfrekvenciás jelet vagy mellékhatást keltő berendezések külön jogszabályban és e paragrafus ac) pontjában meghatározott körének - értékelésére jogosult az aa) , ab) , ac) alpontonként is külön-külön vagy együttesen is a kijelölésben foglaltak szerint;

c) megfelelőségi vizsgálat: a megfelelőség értékelése vizsgálattal (MSZ 271.);

d) megfelelőség ellenőrzése: a megfelelőség értékelése a rá vonatkozó jellemzők mérésével, megfigyelésével, összehasonlítással;

e) tanúsítás: olyan eljárás, amely alapján egy független, hatósági jogosítványokkal nem rendelkező gazdálkodó szervezet írásban igazolja, hogy a termék, az eljárás vagy a szolgáltatás (a továbbiakban: termék) az előírt követelményeknek megfelel;

f) audit: eljárás, amelynek keretében az arra feljogosított szervezet meggyőződik arról, hogy a kijelölést kérő az általa előterjesztett és végezni kívánt tevékenységnek megfelel-e;

g) megfelelőségi tanúsítvány: a tanúsítási rendszer szabályai szerint kibocsátott dokumentum, amely igazolja, hogy a termék megfelel a meghatározott szabványnak (MSZ 271);

h) tanúsítási megfelelőségi jel: a tanúsítási rendszer szabályai szerint kibocsátott vagy alkalmazott olyan védett jel, amely igazolja, hogy a szabályszerűen azonosított termék megfelel az adott szabványnak vagy egyéb mértékadó előírásnak;

i) mértékadó előírás: olyan gyűjtőfogalom, amely magában foglalja a jogszabályokat, szabványokat, műszaki előírásokat, irányelveket és szabályzatokat (MSZ 271/3.1.).

A kijelölési eljárás megkezdése

3. § (1) A kijelölő a feladat- és hatáskörébe utalt, jogszabályban előírt vizsgálati vagy ellenőrzési, illetőleg tanúsítási tevékenységre szóló kijelölést a kijelölést kérő (a továbbiakban: kérelmező) kérelme alapján adja meg.

(2) A kérelmet a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztériumban (a továbbiakban: KHVM) működő Kijelölési Bizottsághoz (a továbbiakban: bizottság) kell benyújtani.

(3) A bizottság tagjait a kijelölő határozza meg. A bizottság vezetőjének és tagjainak megbízása öt évre szól.

(4) A bizottság működési rendjét maga alakítja ki.

(5) Abban az esetben, ha a kijelölés más miniszter feladat- és hatáskörébe tartozó tevékenységet is érint, a bizottság a bizottság vezetőjének írásos felkérésére kiegészül az adott minisztérium képviselőjével mint ideiglenes taggal.

(6) A bizottságban a Nemzeti Akkreditáló Testület (a továbbiakban: NAT) és a Magyar Szabványügyi Testület egy-egy taggal jogosult képviseltetni magát.

(7) A kijelölési eljárásban nem vehet részt olyan személy, aki a kérelmező tulajdonosa, a kérelmező választott testületeiben tisztséget visel, és a kérelmezőnél vezető beosztást tölt be.

4. § (1) A kijelölő a bizottság javaslata alapján - mérlegelve az abban foglaltakat - hozza meg döntését.

(2) A kijelölésre, illetőleg annak megszüntetésére vonatkozó eljárásra az államigazgatási eljárásról szóló 1957. évi IV. törvény szabályait kell alkalmazni.

A kijelölést kérővel szembeni általános követelmények

5. § (1) A kijelölési kérelmet a rendelet 1. számú mellékletében foglalt nyomtatványon, az R. által megjelölt mellékletek csatolásával kell benyújtani.

(2) A kérelmezőnek a kérelem tárgyára vonatkozóan igazolnia kell - az R. 4. §-a és e rendelet 6-10. §-aiban foglalt követelmények alapján - a műszaki megfelelőséget. A megfelelőség igazolása a NAT minősítő jegyzőkönyvével történik.

(3) Amennyiben a kérelmező a kijelölési kérelem tárgyát képező tevékenységek egy részére vagy egészére érvényes akkreditálási okirattal rendelkezik, az akkreditált területen a NAT a műszaki megfelelőséget igazoló jegyzőkönyvet az akkreditálási okirat alapján adja ki.

(4) Ha a kérelmező egyes tevékenységek elvégzését alvállalkozásba kívánja adni, az auditáló csoport az alvállalkozók személyi, szakmai és tárgyi feltételeinek meglétét a kérelmezőével azonos módon vizsgálja.

(5) Vizsgálati és ellenőrzési eredmények kiértékelésével és a megfelelőség tanúsításával kapcsolatos tevékenység alvállalkozásba nem adható.

6. § (1) A NAT által kijelölt szakértő csoport (a továbbiakban: auditáló csoport) a minősítő jegyzőkönyv elkészítése során a kijelölés tárgyát alkotó tevékenységgel, illetve tevékenységekkel kapcsolatban vizsgálja, hogy a kérelmező rendelkezik-e a szükséges személyi, szakmai és tárgyi feltételekkel.

(2) Az auditáló csoport eljárása során különösen vizsgálja:

a) a kérelmező szervezeti felépítését, működési és eljárási szabályait, általános üzleti feltételeit;

b) a vezetők és a személyzet szakmai képzettségét, gyakorlati felkészültségét, a felelősségviselés rendjét;

c) a kérelmező függetlenségét gyártó, importáló és forgalmazó gazdálkodó szervezettől;

d) működő minőségbiztosítási rendszer meglétét.

A vizsgálatra kijelölést kérő szervezetekkel szembeni különös követelmények

7. § A kérelmezőnek - az MSZ EN 45000 szabványsorozatban rögzített követelmények teljesítésén túlmenően - rendelkeznie kell a kijelölés területére vonatkozó mértékadó előírásokban meghatározott

a) vizsgálóhelyiségekkel és vizsgálóterekkel;

b) vizsgáló-, mérő- és igénybevételi berendezésekkel;

c) eszközökkel és segédanyagokkal;

d) a vizsgálathoz a kijelölést kérő által feljogosított, megfelelő képzettséggel és gyakorlattal rendelkező személyzettel.

8. § A kérelmezőnek az adott hírközlési és informatikai termék, továbbá a nagyfrekvenciás villamos berendezések, valamint a nagyfrekvenciás jelet vagy mellékhatást keltő berendezések vizsgálatához a vonatkozó mértékadó előírások (szabványok) szerinti valamennyi vizsgálat elvégzésére felkészültnek kell lennie.

Az ellenőrzésre kijelölést kérő szervezetekkel szembeni különös követelmények

9. § (1) Az ellenőrző szervezetnek rendelkeznie kell a 7-8. §-okban meghatározott feltételekkel.

(2) Az ellenőrző szervezetnél a kijelölés szakmai területén a kérelmező által ellenőrzésre feljogosított - a vizsgálat tekintetében is megfelelő szakmai képzettséggel és gyakorlattal rendelkező - személynek kell közreműködnie.

A tanúsításra kijelölést kérő szervezetekkel szembeni különös követelmények

10. § A kérelmezőnek - az MSZ EN 45000 szabványsorozatban rögzített követelmények teljesítésén túlmenően - rendelkeznie kell

a) az általa működtetett tanúsítási rendszer és az eljárások (beleértve a rendszeres termékellenőrzések) leírását tartalmazó részletes szabályzattal;

b) tanúsítási jellel való rendelkezés esetén a tanúsítási jel formájának, jelentésének, a jelhasználat engedélyezésének és visszavonásának, valamint a jellel való visszaélések esetén követendő eljárásoknak a leírásával;

c) tanúsításra a kérelmező által feljogosított, megfelelő képzettséggel és gyakorlattal rendelkező személyzettel;

d) a tanúsítási eljárás alapjául szolgáló, a vonatkozó mértékadó előírások szerinti vizsgálati, illetőleg ellenőrzési jegyzőkönyv formanyomtatványokkal.

Kijelölés

11. § A kijelölő - a bizottság javaslatára - vizsgálati, ellenőrzési vagy tanúsítási tevékenységre a kijelölést kérő szervezet részére - határozott időtartamra - e rendelet 2. számú melléklete szerinti kijelölési okiratot adja ki. A kijelölés tényét (a tevékenységi kör és termékcsoport megjelölésével) a kijelölő a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Értesítőben közzéteszi.

12. § (1) A kijelölési eljárással kapcsolatos valamennyi dokumentációt (kérelmet, kérelemhez benyújtott mellékleteket) a bizottság tárolja és őrzi.

(2) A kijelölt szervezetről a bizottság nyilvántartást vezet.

(3) A bizottság a kijelölt szervezet részére kiadott kijelölési okirat hiteles másolatát a kijelölést követő 3 napon belül köteles megküldeni a Hírközlési Főfelügyelet részére.

Eljárási szabályok a kijelölés után

13. § (1) A kijelölt vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetnek a kijelölést követően is folyamatosan meg kell felelnie a kijelölési feltételeknek. Ennek ellenőrzése céljából a kijelölt szervezet köteles lehetővé tenni, hogy a bizottság és a Hírközlési Főfelügyelet vagy területi szerveinek képviselői (a továbbiakban: hírközlési hatóság) évente legalább egy alkalommal a szervezet helyiségeibe, területére bármikor beléphessenek, a kijelöléssel kapcsolatos tevékenységet érintő iratokat, jegyzőkönyveket, tanúsítványokat megtekinthessék, és a szükséges ellenőrzéseket elvégezhessék.

(2) A kijelölt szervezet köteles a bizottságnál és a Hírközlési Főfelügyeletnél írásban haladéktalanul bejelenteni, ha a kijelölés személyi, illetőleg tárgyi feltételeiben (a tulajdonosban, a fontos vezető munkakörben dolgozók személyében, a megbízott személyében az építményekben/laboratóriumokban stb.) a kijelöléskori állapothoz képest bármilyen változás következik be.

(3) A kijelölt szervezet köteles a bizottsággal és a hírközlési hatósággal az (1)-(2) bekezdésekben foglaltak végrehajtása céljából együttműködni.

(4) A hírközlési hatóság az általa végzett ellenőrzéseinek megállapításairól köteles a bizottságot folyamatosan tájékoztatni.

14. § A kijelölt vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezet az általa kiadott okmányok eredeti példányait 10 évig köteles megőrizni, és tevékenységéről a kijelölő részére évente beszámolót küldeni.

A kijelölés megszűnése és megszüntetése

15. § (1) A kijelölés érvényessége megszűnik az abban megjelölt határidő lejártának napján.

(2) A kijelölés érvényessége idejének fennállása alatt a kijelölés törléssel vagy visszavonással szüntethető meg.

16. § A kijelölést a kijelölő a bizottság javaslatára érvénytelennek nyilvánítja (törli)

a) a kijelölt szervezet ilyen irányú kérelme, vagy

b) a kijelölt szervezet jogutód nélküli megszűnése

esetében.

17. § (1) A kijelölő visszavonja a vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezet részére kiadott kijelölést, ha a kijelölt szervezet

a) már nem felel meg a kijelölés követelményeinek,

b) a tevékenységével összefüggő, jogszabályokban meghatározott kötelezettségeit megszegte, és ezt az ellenőrzésre feljogosított szervezetek megállapították.

(2) A kijelölés megszűnését és megszüntetését a kijelölő a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Értesítőben teszi közzé.

Záró rendelkezések

18. §[4] (1) Ez a rendelet 1999. október 1-jén lép hatályba, a hatálybalépését megelőzően működő vizsgálatot, illetőleg ellenőrzést végző szervezetek tevékenységüket kijelölés nélkül - változatlan feltételekkel - legfeljebb b 2000. június 30-áig folytathatják, ezt követően e jogosultságuk megszűnik.

(2)[5]

1. számú melléklet a 22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelethez

 
KÖZLEKEDÉSI, HÍRKÖZLÉSI
ÉS VÍZÜGYI MINISZTÉRIUM
 
Hivatkozási szám: (KHVM tölti ki)
 
KÉRELEM
az egyes hírközlési és informatikai termékek megfelelőségét vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetek kijelölésének részletes szabályairól szóló 22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelete alapján
1. A kijelölést kérő szervezet adatai
a) A szervezet neve és címe (székhelye)
Név:
Cím:
Telefon:
Telefax:
b) A cégbejegyzés adatai.
Cégbíróság:
A cégbejegyzés iránti kérelem benyújtásának kelte:
A cégbejegyzés kelte:
száma:
Szervezeti forma (rt., kft. stb.):
Állományi létszám:
(Külföldi cég esetében szükséges a külföldi cég cégkivonata és annak magyar nyelvű hiteles fordítása, illetve annak hiteles fordításban történt igazolása, hogy a céget a hazai jog szerinti kereskedelmi nyilvántartásba vették.)
c) A szervezet felelős vezetője
Név:
Beosztás:
Cím:
Telefon:
Telefax:
E-mail:
d) A szervezet részéről az KHVM-mel való kapcsolattartásért felelős személy
Név:
Beosztás:
Cím:
Telefon:
Telefax:
E-mail:
2. Mire kéri a kijelölést?
vizsgálat ellenőrzés tanúsítás
3. A kijelölés szakterülete a vonatkozó jogszabály(ok), mértékadó előírások (szabványok) megjelölésével
4. A kijelölés szakterületén dolgozó felelős alkalmazottak
Neve Szakterületének részletezése
5. A kérelmező szervezet azon dokumentumai, amelyek a kijelölés iránti kérelem megalapozottságát igazolják
a) Alapító okirat (vagy ezzel egyenértékű okmány, pl. társasági szerződés); a kérelemhez másolatban mellékelendő
Kelte:
Száma:
A szervezet tevékenységének megnevezése:
 
b) Minőségügyi kézikönyv vagy ennek a kijelölés szakterületéhez kapcsolódó része; a kérelemhez mellékelendő
c) Minőségügyi kézikönyv hiányában egyéb, a kijelölési kérelmet megalapozó dokumentum (pl. szervezeti és működési szabályzat, vizsgálati előírás stb.); a kérelemhez mellékelendő
d) Akkreditálási okiratok a kérelemhez másolatban mellékelendők
e) Nemzetközi tanúsítási rendszerekben kapott elismerések a kérelemhez másolatban mellékelendők f) Rendelkezik-e védjegyeztetett tanúsítási vagy jóváhagyási jellel?
Igen Nem
g) A jelet (védjegyet) a gyártók alkalmazzák-e?
Igen Nem
6. A kijelölést kérelmezővel szembeni követelményrendszer teljesítése
a) Teljesíti-e az alábbi követelményeket?
aa) A kijelölést kérő kizárólag gyártó, importáló és forgalmazó gazdálkodó szervezettől független.
ab) Szervezeti felépítése, általános működés és a szervezeten belüli minőségbiztosítási rendszer tekintetében megfelel-e az MSZ EN 45.000 szabványsorozatban rögzített követelményeknek.
Igen Részben, éspedig:
b) Ha a kijelölést vizsgálatra kéri, teljesíti-e a jelen rendelet 7-8. §-ában meghatározott követelményeket?
Igen Részben, éspedig:
Ha végzett ilyet, közölje a kérelem benyújtását megelőző 2 év vizsgálati statisztikáját
__________Vonatkozó előírás Az elvégzett vizsgálatok száma__
c) Ha a kijelölést ellenőrzésre kéri, teljesíti-e e rendelet 9. §-ában meghatározott követelményeket?
Igen Részben, éspedig:
Ha végzett ilyet, közölje a kérelem benyújtását megelőző 2 év ellenőrzési statisztikáját
_________Vonatkozó előírás Az elvégzett vizsgálatok száma_____
d) Ha a kijelölést tanúsításra kéri, teljesíti-e e rendelet 10. §-ában meghatározott követelményeket?
Igen Részben, éspedig:
Ha végzett ilyet, közölje a kérelem benyújtását megelőző 2 év tanúsítási statisztikáját
__________Vonatkozó előírás Az elvégzett tanúsítások száma_____
e) Ha a kijelölést vizsgáló, illetve ellenőrző tevékenységre kéri, rendelkezik-e érvényes együttműködési megálla-podással valamely kijelölt tanúsító szervezettel?
Igen, éspedig: Nem
f) A kijelölés tárgyát képező tevékenységgel foglalkozó munkatársak száma és a saját vizsgáló laboratórium(ok) alapterülete?
______________Laboratórium Alapterület Munkatársak száma______________
7. Alvállalkozás
a) A kijelölés tárgyát képező tevékenységhez igénybe vesz-e a szervezet alvállalkozókat?
Igen Nem
b) Ha igen, sorolja fel alvállalkozóit (névvel, címmel), és részletezze ezek igénybe vett tevékenységét.
c) Csatolta-e érvényes írásbeli megállapodását az alvállalkozó(i)val?
Igen Nem
d) Minősíti-e az alvállalkozó(i)t?
Igen Nem
e) Ha igen, van-e írásos eljárása az alvállalkozó(k) minősítésére?
Igen Nem
f) Meggyőződött-e a szervezet arról, hogy az alvállalkozó(k) laboratóriuma(i) megfelel(nek)-e az MSZ EN 45001 és az MSZ EN 45002 szabványnak?
Igen Nem
g) Meggyőződött-e a szervezet arról, hogy az ellenőrzést végző alvállalkozó(k) megfelel(nek)-e az MSZ EN 45004 szabványnak?
Igen Nem
8. Bizalmas ügykezelés
Biztosítva van-e az információk bizalmas kezelése a szervezet minden szintjén?
Igen Nem Részben
9. Kiadványok
a) Van-e a tanúsításra kijelölést kérő szervezetnek eljárása a tevékenységével érintett szervezetek, termékek és tanúsító iratok jegyzékének elkészítésére, ennek karbantartására, valamint nyilvánosságra hozatalára?
Igen Nem
b) Nyilvánosságra hozza-e az eljárási szabályzatát a tevékenységét igénybe vevők számára?
Igen Nem
10. Tanúsító iratok, tanúsítási jelek alkalmazásának ellenőrzése
a) Van-e a szervezetnek dokumentált eljárása az általa kiadott tanúsító iratok/tanúsítási jelek alkalmazásának hatékony ellenőrzésére?
Igen Nem
b) Tesz-e a szervezet megfelelő intézkedéseket a tanúsító iratok/tanúsítási jelek megtévesztő használata vagy a tanúsításra vonatkozó helytelen hivatkozások esetén?
Igen Nem
c) Van-e a szervezetnek dokumentált eljárása az általa kiadott tanúsító iratok/tanúsítási jel visszavonására és törlésére?
Igen Nem
11. Panaszok
Megköveteli-e a tanúsító szervezet, hogy az általa tanúsított szervezetek tartsanak nyilván minden, a tanúsító iratok/jogosítvány tárgyával kapcsolatos panaszt és ezek kivizsgálását?
Igen Nem
12. A kijelölés tárgyát képező tevékenységgel kapcsolatos referenciák
Felsorolandó, hogy a szervezet kijelölés tárgyát képező tevékenységét - ha a szervezet végzett ilyet - az elmúlt 5 évben mely szervek, szervezetek értékelték, egyúttal csatolandók az erről készült okiratok másolatai.
Az értékelt tevékenység fajtájaAz értékelés tárgya és az okirat számaAz értékelés
időpontjaérvényessége
Alulírott mint a kijelölést kérő szervezet felelős vezetője kijelentem, hogy az 1-12. pontokban közölt válaszok és adatok a valóságnak megfelelnek.
Nyilatkozom továbbá, hogy a kijelölést követő 30 napon belül a bizottságnak bemutatom a tevékenység végzésére vonatkozóan kötött érvényes felelősségbiztosítási szerződésemet.
Kelt: ...........................................................................................
a szervezetfelelős vezetője
Mellékletek
1. Cégkivonat
2. Alapító okirat vagy ezzel egyenértékű okmány
3. Kijelölési kérelem tárgyát képező tevékenységre vonatkozó mértékadó előírásokra vonatkozó szabványok jegyzéke
4. Minőségügyi kézikönyv vagy ennek a kijelölés szakterületéhez kapcsolódó része
S. Kijelölési kérelem tárgyát képező tevékenységre vonatkozó eljárási szabályzatok
6. Az 1: számú melléklet 12. pontjában felsorolt okiratok másolatai
7. Egyéb, a kijelölési kérelmet megalapozó dokumentumok)
8. Akkreditálási okiratok) másolatai
9. Nemzetközi tanúsítási rendszerekben kapott elismerések) másolatai
2. számú melléklet 22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelethez
MAGYAR KÖZTÁRSASÁG
KÖZLEKEDÉSI, HÍRKÖZLÉSI
ÉS VÍZÜGYI MINISZTÉRIUM
MINISZTER
Szám: ........./199....
KIJELÖLÉSI OKIRAT
Az egyes hírközlési és informatikai termékek megfelelőségét vizsgáló vagy ellenőrző, illetőleg tanúsító szervezetek kijelölésének részletes szabályairól szóló 22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelet alapján megállapítom, hogy a
.............................................................................................................................. (név)
.............................................................................................................................. (cím)
a lefolytatott ellenőrzés szerint megfelel a hivatkozott jogszabályban előírt feltételeknek, ezért írásban előterjesztett kérelme alapján kijelölöm a következő tevékenységek) elvégzésére:
szakterület: .........................................................................................................
tevékenység jellege: ...........................................................................................
a tevékenységre vonatkozó jogszabályfok), mértékadó előírások, szabványok:
..............................................................................................................................
A kijelölt szervezet a tevékenységét mindenkor az arra vonatkozó jogszabályok, mértékadó előírások (szabványok) következetes és pontos megtartásával, az ilyen tevékenységet ellátó szervezettől elvárható magas színvonalon köteles ellátni. Kijelölt szervezet felelős az általa bevont alvállalkozókért, akikre vele azonos feltételek vonatkoznak. A kijelölt szervezet köteles a bizottság és a hírközlési hatóságok által végzett ellenőrzés lefolytatásában közreműködni.
Jelen okirat 200..... év ............................ hó ...... napjáig érvényes.
Budapest, 1999. év ...................................... hó ....... nap.
közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Számozását módosította a 15/2001. (VIII. 27.) MeHVM rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.09.01.

[2] Beiktatta a 15/2001. (VIII. 27.) MeHVM rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.09.01.

[3] Tt. Melléklet 25. pont.

[4] A 22/1999. (VIII. 4.) KHVM rendelet 18. § 1. bekezdése a 9/2000. (IV. 19.) KHVM rendelet 3. §-ának megfelelően módosított szöveg

[5] Hatályon kívül helyezte a 2/2000. (XII. 1.) MeHVM rendelet 15. § (2) bekezdés g) pontja. Hatálytalan 2000.12.06.

Tartalomjegyzék