16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelet

a személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról szóló 9/2000. (VIII. 4.) SzCsM rendelet, valamint a személyes gondoskodást végző személyek adatainak működési nyilvántartásáról szóló 8/2000. (VIII. 4.) SzCsM rendelet módosításáról

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. §-a (2) bekezdésének e) pontjában, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 97. §-ának b) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

A személyes gondoskodást végző személyek továbbképzéséről és a szociális szakvizsgáról szóló 9/2000. (VIII. 4.) SzCsM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A továbbképzés továbbképzési időszakokban történik. A továbbképzési időszak tartama öt év. A továbbképzési időszak kezdete munkaviszonyt, közalkalmazotti jogviszonyt vagy hivatásos nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyt létesítők, illetőleg a képesítési előírásnak megfelelő szakképesítést megszerzők esetében a munkába állás, a foglalkoztatás megkezdésének, illetőleg a szakképesítés megszerzésének napja. A szociális vállalkozási tevékenységet kezdők esetében a továbbképzési időszak kezdete a tevékenység megkezdésének napja."

2. §

Az R. 3. §-ának (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(7) A továbbképzés szervezője a minősített továbbképzési programon való részvételről az 1. számú melléklet szerinti igazolást adja ki."

3. §

(1) Az R. 4. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Minősített továbbképzési programot - a továbbképzés céljából szervezett szakmai tanfolyam kivételével - bármely természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet szervezhet. Szakmai tanfolyam szervezésére csak

a) államilag elismert szociális vagy gyermekvédelmi képzést folytató képzőhely - feltéve, hogy a legutolsó képzést a továbbképzési program benyújtását megelőző három éven belül fejezték be -, továbbá

b) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III., illetve a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján kijelölt módszertani feladatokat ellátó szociális, gyermekjóléti, valamint gyermekvédelmi intézmény

jogosult, feltéve, ha a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény (a továbbiakban: Fktv.) 8. §-ában szabályozott felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásában szerepel."

(2)[1] Az R. 4. §-ának (3)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg a § a következő (7) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A továbbképzési programok minősítése a program benyújtásával egyidejűleg, minden év november 15-éig kérhető. A minősítési kérelmet az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium (a továbbiakban: Minisztérium) hivatalos lapjában legkésőbb a tárgyév október 15-éig közzétett, a Bizottság által kiadott közlemény szerinti adatlapon kell benyújtani. Az adatlapot a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézetnek a Bizottság titkársági feladatait ellátó szervezeti egysége (a továbbiakban: Titkárság) részére 3 példányban kell benyújtani. A minősítési kérelemhez csatolni kell a minősítési díj befizetését igazoló dokumentum másolatát.

(4) A továbbképzési program minősítési díja a 3. § (5) bekezdésének a)-b) pontja szerinti program esetén a közalkalmazottakra vonatkozó "A" fizetési osztály I. fokozata szerinti illetmény havi összegének (a továbbiakban: alapdíj) 25%-a, a c)-e) pontja szerinti program esetén pedig az alapdíj 10%-a.

(5) A 3. § (5) bekezdésének a)-b) pontjába tartozó, érvényes minősítéssel rendelkező továbbképzési programok akkor indíthatók, ha a továbbképzést szervezők a tárgyév november 15-éig a 2. számú melléklet szerinti adatlapon bejelentik a Titkárságnak.

(6) A Bizottság a minősített, valamint az érvényes minősítéssel rendelkező és bejelentett továbbképzési programok listáját és pontértékét, a programok formáját, címét, célcsoportját, helyét, idejét, díját, a jelentkezés helyét, valamint a programengedély számát és a minősítés érvényességét minden év január 15-éig a Minisztérium hivatalos lapjában közzéteszi.

(7) A (6) bekezdés szerint közzétett továbbképzési programok a közzététel évének december 31. napjáig szervezhetők. A megszervezésre került továbbképzési programokról a továbbképzést szervezők a 3. számú melléklet szerinti beszámolót a tárgyévet követő február 28-áig küldik meg a Titkárság részére."

4. §

Az R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: "5. § (1) Szociális szakvizsgát az a jelölt tehet, aki külön jogszabályban meghatározott felsőfokú szociális alapvégzettséggel (szociálpolitikus, szociális munkás, szociálpedagógus, szociális szervező) és az alapvégzettségének megfelelő területen a felsőfokú végzettség megszerzését követően legalább öt év egybefüggő szakmai gyakorlattal rendelkezik. Egybefüggő szakmai gyakorlatnak tekintendő, ha öt év alatt a megszakítás időtartama nem haladja meg a fél évet.

(2) Szociális szakvizsgát az az egyéb felsőfokú végzettséggel rendelkező jelölt is tehet, aki

a) a szociális alapvizsgát letette, feltéve, hogy a szociális alapvizsga és a szakvizsga között még nem telt el két év, vagy

b) szociális menedzseri végzettséggel rendelkezik, és legalább öt évig egybefüggően - összesítve legfeljebb fél év megszakítással - képesítéshez kötött tevékenységet végez, vagy

c) 2002. január 1-jét megelőző legalább tíz évben egybefüggően -összesítve legfeljebb egy év megszakítással - képesítéshez kötött tevékenységet végez.

(3) A személyes gondoskodást nyújtó szociális, gyermekjóléti vagy gyermekvédelmi intézményben pedagógus munkakörben foglalkoztatott, és a külön jogszabály alapján szociális szakvizsgára kötelezett személy, ha más jogszabály alapján pedagógus szakvizsgára is kötelezett, szociális szakvizsga kötelezettségének-választása alapján - a pedagógus szakvizsga letételével is eleget tehet.

(4) Szociális alapvizsgát az a személyes gondoskodást végző személy (a továbbiakban: jelölt) tehet, aki nem szociális alapvégzettséget tanúsító felsőfokú végzettséggel rendelkezik és a felsőfokú végzettség megszerzését követően legalább öt évig egybefüggően képesítéshez kötött tevékenységet végez. A képesítéshez kötött tevékenység egybefüggőnek tekintendő, ha öt év alatt a megszakítás időtartama nem haladja meg a fél évet.

(5) A szociális alapvizsgára bocsátás feltétele a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam elvégzése. A szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam óraszáma 120 óra. A tanfolyam elvégzése és az alapvizsga letétele közötti időszak nem haladhatja meg az egy évet."

5. §

Az R. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: "6. § (1) Szociális alapismereteket nyújtó tanfolyamot, valamint alap- és szakvizsgát szociális szakvizsgáztatási joggal rendelkező szociális alapképzést folytató felsőoktatási intézmény és a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet (a továbbiakban: vizsgajoggal rendelkező intézmény) szervezhet.

(2) Szociális alapvizsga, illetve szakvizsga minden évben kétszer, március 1. és április 30., valamint október 1. és november 30. között szervezhető. A vizsgára bocsátás iránti kérelmet a tárgyév február 1-jéig, illetve szeptember 1-jéig kell benyújtani a jelölt által választott vizsgajoggal rendelkező intézményhez.

(3) A kérelemhez csatolni kell

a) a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél másolatát,

b) a képesítéshez kötött tevékenység végzésének időtartamáról szóló igazolást, továbbá

c) szakvizsga esetén a szociális alapvizsga oklevelének másolatát, amennyiben a jelölt számára a szociális alapvizsga letétele előírt.

(4) A szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam díjának, a szociális alapvizsga és szociális szakvizsga díjának, a pótvizsga díjának, valamint a vizsgáztatói díjnak az összegét a tárgyévet megelőző év december 15-éig a Minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni. A szociális szakvizsga díja tartalmazza a vizsgára történő felkészítés díját is. A vizsgadíjakat ahhoz a vizsgajoggal rendelkező intézményhez kell befizetni, ahol a jelölt vizsgára való jelentkezését elfogadták.

(5) A szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam képzési programját a Bizottság minősíti."

6. §

Az R. 7. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Szociális szakvizsgát a jelölt az általa választott témacsoportból tehet."

7. §

Az R. 8. §-a (1) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A szociális alapvizsga és a szociális szakvizsga írásbeli és szóbeli részből áll."

8. §

(1) Az R. 9. §-a (1) bekezdésének felvezető mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az alapvizsga és a szakvizsga értékelése az érvényes írásbeli és a szóbeli vizsga alapján a következő lehet:"

[a) kiválóan megfelelt,

b) jól megfelelt,

c) megfelelt,

d) nem felelt meg.]

(2) Az R. 9. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi (3)-(4) bekezdés jelölése (4)-(5) bekezdésre módosul:

"(3) Sikeres alapvizsga esetén a jelölt a 4. számú melléklet szerinti oklevelet kap."

(3) Az R. 9. §-a - (2) bekezdéssel átszámozott - (4) bekezdésének felvezető mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Sikeres szakvizsga esetén"

[a) a felsőfokú szociális alapvégzettséggel rendelkező jelölt szakvizsgázott szociálpolitikus vagy szakvizsgázott szociális munkás, illetőleg szakvizsgázott szociálpedagógus vagy szakvizsgázott szociális szervező cím használatára jogosító 3. számú melléklet szerinti oklevelet kap;

b) az egyéb felsőfokú végzettséggel rendelkező jelölt a szociális szakvizsga letételét igazoló 4. számú melléklet szerinti oklevelet kap.]

9. §

Az R. 11. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"11. § A Bizottság feladatai a következők: a) a Bizottság ügyrendjének kidolgozása;

b) a továbbképzések szakmai követelményrendszerének a kidolgozása;

c) a továbbképzési programok minősítése, pontértékeinek meghatározása;

d) a továbbképzések szakmai felügyelete;

e) a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam képzési programjának a minősítése, elfogadása;

f) az alapvizsga, valamint szakvizsga szakmai és vizsgáztatási követelményeinek meghatározása;

g) a vizsgajog elnyerésére irányuló pályázatok elbírálása; h) a szociális szakvizsga elnöki névjegyzékbe történő

jelentkezések elbírálása."

10. §

Az R. 12. §-a (2) bekezdése b) pontjának ba)-bc) és bf) alpontjai helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) A Titkárság feladatai

b) a szociális szakvizsgákkal kapcsolatosan]

"ba) a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyamok programjának kidolgoztatása, a tanfolyamot szervezőkkel való kapcsolattartás,

bb) az alap- és szakvizsga tananyagainak, vizsgatételeinek és feladatainak a kidolgoztatása, kiadása,

bc) az alap- és szakvizsgára jelentkezések koordinálása, a szakvizsgára vonatkozó dokumentumok vezetése és kezelése,"

"bf) a vizsgák szabályszerű lebonyolításának ellenőrzése."

11. §

(1) Az R. 12/A. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A szociális alap- és szakvizsgaelnöki feladatait csak a témacsoportonként összeállított szociális szakvizsgaelnöki névjegyzékbe (a továbbiakban: névjegyzék) felvett személyek láthatják el."

(2) Az R. 12/A. §-a (4) bekezdésének második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A pályázat benyújtásával egyidejűleg az alapdíj 10%-ának megfelelő bírálati díjat kell fizetni."

12. §

(1) Az R. 13. §-a (3) bekezdésének a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A vizsgajog elnyerésére az a szociális alapképzést folytató felsőoktatási intézmény nyújthat be pályázatot, amelyik)

"a) vállalja, hogy tizenöt vagy annál több fő jelentkezése esetén szociális alap- és szakvizsgát, szociális alapismereteket nyújtó tanfolyamot szervez, és

b) a szociális alapképzési szakot önálló oktatási-szervezeti egységként működteti, és a szak oktatóinak legalább a fele az intézménnyel munkaviszonyban vagy közalkalmazotti jogviszonyban áll."

(2) Az R. 13. §-a (5) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A vizsgajogot elnyert intézmény öt évig jogosult szociális alap- és szakvizsga szervezésére."

13. §

Az R. 14. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"14. § (1) Az alap- és szakvizsgát úgy kell megszervezni, hogy egy vizsgabizottság egy vizsganapjára legfeljebb húsz vizsgázó jusson.

(2) A szociális alapvizsga, valamint szakvizsga időpontját a 6. § (2) bekezdésében szereplő időszakban lehet kitűzni. Ha az adott vizsgaidőszakban a vizsgajoggal rendelkező intézmény nem tervez alap-, illetve szakvizsgát, a jelentkezési lapokat továbbítja ahhoz a vizsgajoggal rendelkező intézményhez, amely az adott témacsoportból vizsgát szervez, és erről a jelöltet értesíti. Ha az adott vizsgaidőszakban egyetlen vizsgajoggal rendelkező intézmény sem szervez szakvizsgát, a szakvizsgát a Titkárság által kijelölt vizsgabizottság előtt lehet letenni.

(3) A vizsgabizottság tagjait vizsgáztatói díj illeti meg. A Minisztérium a vizsgáztatói díj összegét - a 6. § (4) bekezdése szerint - közzéteszi hivatalos lapjában."

14. §

(1) Az R. 15. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A munkáltató köteles az éves továbbképzési tervben szereplő munkavállaló számára a továbbképzésen való részvétel idejére munkaidő-kedvezményt biztosítani, erre az időre távolléti díjat fizetni, valamint a továbbképzés részvételi díját viselni."

(2) Az R. 15. §-a (4) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A jogszabály által szakvizsgára kötelezettek esetében a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam, valamint az alap- és szakvizsgával kapcsolatos munkaidő-kedvezmény, távolléti díj, tanfolyami- és vizsgadíj a munkáltatót terheli."

15. §

Az R. a 15. §-át követően a következő címmel és 15/A. §-sal egészül ki:

"A szociális továbbképzési és szakvizsga normatíva 2003. évi igénylési és elszámolási rendje

15/A. § (1) A személyes gondoskodást nyújtó szolgáltatást működtető egyházi és nem állami fenntartó (a továbbiakban együtt: fenntartó) a Magyar Köztársaság 2003. évi költségvetéséről szóló 2002. évi LXII. törvényben (a továbbiakban: költségvetési törvény) szabályozott feltételek szerint jogosult szociális továbbképzési és szakvizsga normatívára (a továbbiakban: támogatás). A támogatás címén igényelhető állami támogatásra vonatkozó igényt a 7. számú melléklet szerinti adatlapon kell benyújtani az intézmény székhelye szerint illetékes Területi Államháztartási Hivatalhoz (a továbbiakban: TÁH). A támogatás igénybevételére azok a fenntartók jogosultak, akik 2002. szeptember 1-jén jogerős működési engedéllyel, illetőleg ideiglenes működési engedéllyel rendelkeztek.

(2) A 2003. évi támogatásra vonatkozó igényt 2003. szeptember 30-ig lehet benyújtani. A támogatás folyósítására a TÁH és a fenntartó a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmény és a falugondnoki szolgálat működésének engedélyezéséről, továbbá a szociális vállalkozás engedélyezéséről szóló 188/1999. (XII. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Er.) 21. §-ának (6) bekezdésében meghatározott tartalommal szerződést köt.

(3) A támogatás folyósítását abban a negyedévben kell megkezdeni, amelyet megelőző negyedév utolsó napjáig az igénybejelentés megtörtént. Az igénybejelentést megelőző negyedév(ek)re eső támogatási összeget az első folyósítás alkalmával kell kifizetni. Az igénybejelentést nem kell negyedévente megismételni, a támogatás az első igénybejelentés alapján folyósítható.

(4) Ha a személyes gondoskodást nyújtó szolgáltatást a fenntartó megszünteti vagy működési engedélyét visszavonják, a támogatás a megszűnés időpontjáig, illetve a működési engedély visszavonásáig illeti meg a fenntartót.

(5) A TÁH a fenntartó igénybejelentése alapján a folyósításhoz szükséges támogatást a Minisztériumtól a tárgynegyedév első hónapjának 10-éig igényli. A Minisztérium a támogatás igénylése alapján a tárgynegyedév második hónapjának 10-éig gondoskodik a szükséges támogatás átutalásáról.

(6) A támogatás felhasználásáról a fenntartó 2004. január 31-ig elszámolást küld a TÁH részére a 8. számú melléklet szerinti adatlapon. Ha a támogatás nem került teljes egészében felhasználásra a költségvetési törvényben meghatározott feladatokra, a fel nem használt részt a fenntartónak az elszámolás megküldésével egyidejűleg vissza kell fizetnie a TÁH számlájára.

(7) A TÁH a támogatás igénylésének és felhasználásának jogszerűségét és az elszámolás szabályszerűségét az Er.-ben foglaltak figyelembevételével az intézmény, illetve a fenntartó székhelyén ellenőrzi. A felhasználás ellenőrzésének alapját bizonylatok, illetve egyéb okiratok, igazolások, bizonyítványok képezik. Amennyiben az ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a támogatás igénybevétele, illetőleg felhasználása nem volt jogszerű, a jogosulatlanul felvett összeget az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 64/A. § (4) bekezdés c) pontja alapján a jegybanki alapkamat kétszeresével megnövelt összegben a TÁH számlájára kell visszafizetni. A visszafizetésről, valamint a visszafizetendő támogatás összegéről a TÁH írásban értesíti a fenntartót, mely értesítés kézhezvételétől számított harminc napon belül a fenntartónak a visszafizetésről gondoskodni kell.

(8) Ha a fenntartó a (6) és a (7) bekezdés szerinti visszafizetési, illetve kamatfizetési kötelezettségének az előírt határidőig nem tesz eleget, a visszafizetendő összeget, valamint a késedelmi kamatot az esedékes támogatási összegből le kell vonni. A TÁH indokolt esetben - a fenntartó kérelmére - a tartozást több, legfeljebb négy részletben is levonhatja."

16. §

(1) Az R. 1-4. számú melléklete helyébe e rendelet 1-4. számú melléklete lép.

(2) Az R. az e rendelet 5-8, számú melléklete szerinti új 5-8. számú melléklettel egészül ki.

17. §

A személyes gondoskodást végző személyek adatainak működési nyilvántartásáról szóló 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet (a továbbiakban: Mr.) 4. §-ának (2) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"A munkáltató bejelentési kötelezettsége a próbaidőre alkalmazottakra nem vonatkozik."

18. §

Az Mr. 7. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Ha a munkavállaló nem tett eleget a továbbképzési vagy szakvizsga letételi kötelezettségének, a nyilvántartó erről értesíti a munkáltatót."

19. §

Az Mr.

a) 1. számú melléklete helyébe e rendelet 9. számú melléklete,

b) 2. számú melléklete helyébe e rendelet 10. számú melléklete,

c) 4. számú melléklete helyébe e rendelet 11. számú melléklete,

d) 7. számú melléklete helyébe e rendelet 12. számú melléklete

lép.

20. §

(1) Ez a rendelet - a (2)-(3) bekezdésben foglalt kivétellel - a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

(2) E rendelet 3. §-ának (2) bekezdésével megállapított R. 4. §-ának (3)-(7) bekezdése 2003. szeptember 1-jén lép hatályba.

(3) E rendelet 1. §-a, 4-8. §-ai, 11. §-ának (1) bekezdése, valamint 13. §-a 2004. január 1-jén lép hatályba. Ezzel egyidejűleg hatályát veszti az R. 7. §-ának (3)-(4) bekezdése.

(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az R.

a) 4. §-ának (2) bekezdésében az "és a támogatás mértékének megállapítását" szövegrész,

b) 12. §-ának (1) bekezdése,

c) 12. § (2) bekezdése b) pontjának bg) alpontja,

d) 13. §-ának (1) bekezdése,

e) 13. §-ának (6) bekezdésében a "Szociális és Családügyi" szövegrész.

(5) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R.

a) 9. §-a - 8. § (2) bekezdésével átszámozott - (4) bekezdésének a) pontjában a "3. számú" szövegrész helyébe az "5. számú" szövegrész,

b) 9. §-a - 8. § (2) bekezdésével átszámozott - (4) bekezdésének b) pontjában a "4. számú" szövegrész helyébe a "6. számú" szövegrész,

c) 10. §-a (1) bekezdésének felvezető mondatában, valamint 12. §-a (2) bekezdésének af) pontjában "a szociális és családügyi" szövegrész helyébe "az egészségügyi, szociális és családügyi" szövegrész,

d) 10. §-a (2) bekezdésének d) pontjában "a Szociális és Családügyi" szövegrész helyébe "az Egészségügyi, Szociális és Családügyi" szövegrész

lép.

(6) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az Mr.

a) 1. §-a (2) bekezdésének a) pontjából "- az egyházi fenntartású intézményekben személyes gondoskodást végző személy kivételével -" szövegrész,

b) 6. §-ának (2) bekezdése,

c) 7. §-a (3) bekezdésének utolsó mondata.

(7) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az Mr. 6. §-ának (3) bekezdésében "a (2) bekezdésben" szövegrész helyébe "az (1) bekezdésben" szövegrész lép.

(8) Azon személy esetében, akinek továbbképzési kötelezettsége 2004. január 1-jét megelőzően keletkezett, az 1. §-ban foglalt, a továbbképzési időszak tartamára vonatkozó rendelkezést csak a 2003. december 31-én hatályos rendelkezésben meghatározott továbbképzési időszák tartamának lejártát követően lehet alkalmazni.

(9) Az e rendelet hatálybalépése előtt továbbképzés céljából szervezett tanfolyamra kiadott minősítési engedéllyel rendelkezőknek, valamint a vizsgajoggal rendelkező intézményeknek e rendelet hatálybalépésétől számított hatvan napon belül be kell jelentkezniük az Fktv. 8. §-a szerinti felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásába, ha abban még nem szerepelnek. A vizsgajoggal rendelkező intézmények 2004. január 1-jétől csak akkor jogosultak a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam szervezésére, ha az Fktv. 12. §-ának (2) bekezdésében szabályozott akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkeznek.

(10) A Bizottság e rendelet hatálybalépését követő hatvan napon belül megküldi a Felnőttképzési Akkreditáló Testületnek (a továbbiakban: FAT) a szociális továbbképzésként minősített tanfolyamok jegyzékét, valamint a szociális alapismereteket nyújtó tanfolyam minősített képzési programját. A megküldött képzési programokra az Fktv. 19. §-ának (3) bekezdése alapján a FAT kiadja a program-akkreditációra vonatkozó tanúsítványt.

Dr. Csehák Judit s. k.,

egészségügyi, szociális és családügyi miniszter

1. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"1. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Igazolás továbbképzésen való részvételről

Igazolás továbbképzésen való részvételről
/. Személyi adatok
1. Név: ............................................................................................................................................
2. Születési, családi és utónév:.............................................................................................................
3. Születési hely, idő: ..........................................................................................................................
4. Anyja neve:....................................................................................................................................
5. Működési nyilvántartási száma: .......................................................................................................
//. Továbbképzési adatok
1. A továbbképzés formája (A kívánt rész aláhúzandó):
tanfolyamszemélyiségfejlesztő foglalkozástanulmányút
szakmai műhelyszakmai tanácskozás
2. A továbbképzés engedély száma:.......................................................................................................
3. A továbbképzés szervezője: ..............................................................................................................
4. A továbbképzési pontérték:...............................................................................................................
5. A továbbképzés időpontja:................................................................................................................
6. A továbbképzés helyszíne: ...............................................................................................................
Az I. pontban megnevezett személy a II. pontban szereplő továbbképzésen részt vett, annak feltételeit teljesítette.
Kelt: ...............,.................. év ....................... hónap.......... napján
P. H.
.................................................................
-cégszerű aláírás"

2. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"2. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

BEJELENTŐ LAP PROGRAM INDÍTÁSÁRÓL

BEJELENTŐ LAP PROGRAM INDÍTÁSÁRÓL
A Bizottság által minősített továbbképzési program Szociális Közlönyben való megjelenéséhez
A továbbképzési programot indító megnevezése, címe:
A program címe:
A program minősítése érvényes:
A program célja, tartalma:
A program célcsoportja:
A szerezhető továbbképzési pontérték:
A program indításának tervezett időpontja:
A program időtartama óra, tanácskozás és tanulmányút esetén nap, szakmai műhely esetén fórum:
A program indításának tervezett helyszíne:
A résztvevő által fizetendő részvételi díj:
A továbbképzést szervező személy neve, telefonszáma:
A program engedély száma:
A 28/1998. (VI. 17.) NM rendelet alapján az egészségügyi továbbképzési rendszerben a program engedélyszáma:
A 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet alapján pedagógus továbbképzési rendszerben a program indítási engedélyszáma:
Az intézmény nyilvántartási száma a felnőttképzést folytató intézmények OKÉV által vezetett nyilványtartásában:
Megjegyzés: A táblázat utolsó három sorát csak akkor kell kitölteni, ha a program, illetve intézmény rendelkezik az adott engedély-, illetve nyilvántartási számmal.
Nyilatkozat
A táblázat első sorában megnevezett szervezet nevében kijelentem, hogy a közölt adatok a minősített pályázattól nem térnek el, a valóságnak megfelelnek.
Tudomásul veszem, hogy a közölt adatoktól a Közlönyben való megjelenés után nem áll módunkban eltérni, illetve a kiküszöbölhetetlen változásokat (amelyek nem érinthetik az egy főre jutó részvételi díj mértékét) előzetesen kötele­sek vagyunk írásban egyeztetni az Országos Szociális és Gyermekvédelmi Továbbképzési és Szakvizsga Bizottság Titkárságával.
Kelt: ..............................................................................
..............................................
P. H.cégszerű aláírás"

3. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"3. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

BESZÁMOLÓ

BESZÁMOLÓ
(Minden indított csoportra külön kell elkészíteni!)
1. A továbbképzésre vonatkozó információk
Továbbképzés engedélyszáma: ................................... / ...................................
Továbbképzést szervező megnevezése:.......................................................................................................
Továbbképzést szervező címe: :..................................................................................................................
A továbbképzést szervező személy neve, telefonszáma:...............................................................................
Továbbképzés akkreditációjának érvényességi ideje: ..................................................................................
A továbbképzés kezdő — záró időpontja: ...................................................................................................
A továbbképzés pontos helyszíne: .................................... intézmény neve: ................................................
...................................... megye: ............................ város: .......................................... út/utca: ................
2. A célcsoportra vonatkozó információk
2.1.A továbbképzésen résztvevők szakterület szerinti összetétele:
Családvédelem, családgondozásIdősek szociális ellátása
Gyermekjóléti alapellátásHajléktalan ellátás
Gyermekvédelmi szakellátásFogyatékosok szociális ellátása, rehabilitációja
Pszichiátriai és szenvedélybetegek szociális ellátásaEgyéb szociális terület
2.2.A továbbképzésen résztvevők jellemzően (Kérjük a megfelelőt aláhúzni):
Egy intézményben dolgoznak
A szervezés helyszínén különböző szociális intézményben dolgoznak
A megye különböző szociális intézményében dolgoznak
Az ország különböző területein működő szociális intézményekben dolgoznak
3. A beszámoló további részében maximum 2 oldal terjedelemben részletesen fejtse ki az alábbiakat:
A célcsoport tagjainak szakmai ismeretszintjére zökkenőmentesen lehetett-e ráépíteni a továbbképzést?
Több célcsoport választása esetén az eltérő munkakörben/munkaterületen dolgozók megfelelően tudtak-e együtt
dolgozni a továbbképzés során?
A tervezett tematikát meg tudta-e valósítani a továbbképzés során, ha nem, mi volt az eltérés oka?
A tervezett oktatási módszer megfelelő volt-e a résztvevők továbbképzéséhez?
A célcsoport szakmai érdeklődése megfelelt-e a továbbképzés tematikájának?
A továbbképzéssel kapcsolatos tapasztalatok összegzése (a résztvevők aktivitása, passzivitása, esetleges problémák
felmerülése stb.), illetve az elvégzett elégedettségi vizsgálat módszere, eredménye.
Kelt: .....................................................................
...................................................
aláírás
P. H.
A beszámolót minden megszervezett, akkreditált továbbképzési programról a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendeletben megjelölt határidőig be kell küldeni a Titkárság címére: Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet, 3100 Salgótarján, Kossuth út 8.
1. sz. melléklet: A továbbképzés elvégzéséről igazolást kapott szakdolgozók névsora, működési nyilvántartási száma
A beszámoló csak a melléklettel együtt fogadható el!"

4. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"4. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Szám: ...............
Oklevél
Ezt az oklevelet ........................................................................................................... részére állítottuk ki,
aki.......................................... (városban, községben) ........ év ...................... hónap ......... napján született,
anyja neve ...............................................................................................................................................
A fent nevezett .......... év .................... hónap ........ napján a vizsgabizottság előtt ......................................
eredménnyel
szociális alapvizsgát tett.
Kelt: ................. év ......... hónap ............... napján.
P. H.
............................................................................................
a vizsgabizottság elnökea vizsgáztató intézmény vezetője"

5. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"5. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Szám: ................
Oklevél
Ezt az oklevelet ........................................................................................................... részére állítottuk ki,
aki.......................................... (városban, községben) ........... év ................... hónap ....... napján született,
anyja neve: ..............................................................................................................................................
A fent nevezett ............... év ...................... hónap ....... napján......................................... témacsoportból
a............................................................ szakvizsgabizottsága előtt ...................................... eredménnyel
szociális szakvizsgát tett.
A jelen oklevél a fent nevezettet szakvizsgázott ................................................... cím használatára jogosítja.
Kelt:...............................................,......... év ........................................ hónap .......... napján.
P. H.
...................................................................................
a szakvizsgabizottság elnökea vizsgáztató intézmény vezetője"

6. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"6. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

rendelethez Szám: ...............
Oklevél
Ezt az oklevelet ........................................................................................................... részére állítottuk ki,
aki ............................................... (városban, községben)........... év ............... hónap ....... napján született,
anyja neve: ..............................................................................................................................................
A fent nevezett ............... év ...................... hónap ................ napján a ............................. témacsoportból
............................................................................................ szakvizsgabizottsága előtt ..... eredménnyel
eleget tett a szociális szakvizsga követeményeinek.
Kelt: ...............................................,......... év ........................................ hónap .......... napján.
P. H.
........................................................................................................
a szakvizsgabizottság elnökea vizsgáztató intézmény vezetője"

7. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"7. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Igénybejelentés a szociális továbbképzés és szakvizsga jogcímen igénybe vehető normatív, kötött felhasználású támogatáshoz a nem állami szervek részére

1. Az intézmény neve: .............................................................................................................................................................................

címe:............................................................................................................................................................................

vezető neve:...............................................................................................................................................................

beosztása: ............................................... telefonszáma: .........................................................................................

2. Az intézmény fenntartójának neve: ..................................................................................................................................................

címe: ..........................................................................................................................................................................

vezető neve:...............................................................................................................................................................

beosztása: ............................................... telefonszáma: .........................................................................................

bankszámlaszáma: ...................................................................................................................................................

3. A működési engedély száma:.............................................................................................................................................................

4. A működési engedélyt kiállító szerv neve:.......................................................................................................................................

5. Ellátási forma típusa: szociális alapellátás - szociális szakellátás

gyermekjóléti alapellátás - gyermekvédelmi szakellátás

6. Az ellátási forma megnevezése: ........................................................................................................................................................

7. Főállásban foglalkoztatottak statisztikai állományi létszáma 2002. szeptember 1-jén: ...................... fő

8. A 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet szerint továbbképzésre kötelezett személyes gondoskodást nyújtó foglalkoz­tatottak statisztikai állományi létszáma 2002. szeptember 1-jén: ......................... fő

9. 2003. évre igényelt támogatás összege (a 8. pontban szereplő létszám és a 22 300 Ft szorzata): .................... Ft

10. Az igénybejelentés pénzügyi támogatási célra történő felhasználásához és nyilvántartásához hozzájárulok.

11. Kijelentem, hogy az igénybejelentésen szereplő személyes gondoskodást nyújtó szolgáltatást 2003. évben is működtetni szándékozom, és erre vonatkozóan érvényes működési engedéllyel rendelkezem. Kötelezettséget vállalok arra, hogy a szolgáltatás megszűnését vagy a működési engedély visszavonását tizenöt napon belül bejelentem.

Az adatok hitelességét igazolom.

Mellékletek:

Kelt: .......... év ........................... hó ........ nap

..........................................................

a fenntartó cégszerű aláírása"

8. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"8. számú melléklet a 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

ADATLAP

a szociális továbbképzés és szakvizsga költségvetési támogatásának elszámolásához a nem állami szervek esetén

............ év

1. Az intézmény neve: .............................................................................................................................................................................

címe: ..........................................................................................................................................................................

2. Az intézmény fenntartójának neve: .................................................................................................................................................

címe: ...........................................................................................................................................................................

3. 2003-ban a fenntartó részére kiutalt támogatás összege:........................................................................................................... Ft

4. Felhasználás jogcíme:

4.1. Továbbképzés

4.1.1. Továbbképzésen résztvevők száma:........................................................................................................................... fő

4.1.2. Továbbképzés részvételi díjára történő kifizetések: ................................................................................................. Ft

4.1.3. Továbbképzésen való részvétel utazási és szállás költségére

történő kifizetés: ...................................................................................................................................................................... Ft

4.1.4. Továbbképzéssel összefüggő helyettesítéssel kapcsolatos kiadások:................................................................. Ft

4.1.5. Továbbképzési kötelezettségének eleget tett személyek jutalmazására

fordított kiadások: ................................................................................................................................................................... Ft

4.1.6. Összesen (4.1.2.-től 4.1.5.-ig): ..................................................................................................................................... Ft

4.2. Szakvizsga

4.2.1. Szociális alapismereti tanfolyamon részt vettek száma: ......................................................................................... fő

4.2.2. Szociális alapismereti tanfolyamon való részvétellel kapcsolatos kifizetések: ..................................................... Ft

4.2.3. Szociális szakvizsgát tettek száma: ............................................................................................................................ fő

4.2.4. Szociális szakvizsgával kapcsolatos kifizetések

(vizsgadíj, utazás, szállás, felkészítő tanfolyam): ............................................................................................................... Ft

4.2.5. Összesen (4.2.2. és 4.2.4.): .......................................................................................................................................... Ft

4.3. A 2003. december 31-ig felhasznált támogatás összege (4.1.6. és 4.2.5.): ...................................................................... Ft

4.4. Kötelezettségvállalással terhelt, de tárgyévben fel nem használt maradvány összege: ............................................... Ft

4.5. A ténylegesen felhasznált támogatás összege (4.3. és 4.4.): ............................................................................................ Ft

5. Visszafizetendő támogatás: ........................................................................................................................................................... Ft

(Csak akkor kell kitölteni, ha a 3. pontban szereplő összeg meghaladja a 4.5. pontban szereplő összeget. Kitöltése

esetén a két összeg különbözetét kell beírni.)

Kijelentem, hogy a különbözetként jelentkező ..................................................................... Ft támogatást

a TÁH .................................... számú számlájára legkésőbb 30 nappal a visszafizetésről szóló értesítés kézhez­vételét követően visszafizetem.

Kelt: ......... év ..................... hónap ........... nap

........................................................

a fenntartó cégszerű aláírása"

9. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"1. számú melléklet a 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek működési nyilvántartásba vételéhez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek működési nyilvántartásba vételéhez
Kérjük az adatlapot írógéppel vagy nyomtatott betűkkel töltsék ki!
Nyilvántartási szam*
1. Megye:
2. Név:
3. Születési, családi és utónév:
4. Neme: 1. férfi 2. nő
5. Születési hely: ................................................................. 6. Születési idő:
7. Anyja neve: ..................................................................... 8. Állampolgárság:
9. Munkáltató székhelyének neve, címe:
A nyilvántartó által megadott kódja:Telefonszáma:.......................................................................................................................
**Telephely neve, címe:
A nyilvántartó által megadott kódja:Telefonszáma: ................................................................................................................
10. Ellátási forma, intézmény típusa: (A megfelelő rész aláhúzandó.)
1. Étkeztetés13. Idősek klubja25. Fogyatékos személyek lakóotthona
2. Házi segítségnyújtás14. Gondozási központ26. Gyermekjóléti szolgálat
3. Családsegítés15. Fogyatékosok nappali intézménye27. Bölcsőde
4. Idősek otthona16. Szenvedélybetegek nappali intézménye28. Családi napközi
5. Pszichiátriai betegek otthona17. Pszichiátriai betegek nappali intézménye29. Házi gyermekfelügyelet
6. Szenvedélybetegek otthona18. Nappali melegedő30. Helyettes szülő
7. Fogyatékos személyek otthona19. Időskorúak gondozóháza31. Gyermekek átmeneti otthona
8. Hajléktalanok otthona20. Fogyatékosok gondozóháza32. Családok átmeneti otthona
9. Pszichiátriai betegek rehabilitációs intézménye21. Pszichiátriai és szenvedélybetegek átmeneti otthona33. Nevelöszülői hálózat
10. Szenvedélybetegek rehabilitációs intézménye22. Hajléktalanok éjjeli menedékhelye34. Javítóintézet
11. Fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye23. Hajléktalanok átmeneti szállása35. Gyermekotthon
12. Hajléktalan személyek rehabilitációs intézménye24. Pszichiátriai betegek lakóotthona36. Területi gyermekvédelmi szakszolgálat
37. Egyéb éspedig: ............................................................
11. Fenntartó típusa: 1. állami2. nem állami3. egyházi
12. Betöltött munkakör; tevékenységi kör: [Az 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendelet, illetve a 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet alapján.]
1. intézményvezető13. szociális munkatárs26. növendékügyi előadó
2. szakmai vezető14. ápoló27. gyógypedagógus
3. szociális segítő15. szociális és mentálhigiénés csoportvezető28. pszichológus
4. gondozó16. foglalkoztatás szervező29. fejlesztő pedagógus
5. szakgondozó17. helyettes szülői tanácsadó30. pedagógus
6. vezető gondozó18. nevelő31. pszichológiai tanácsadó
7. családgondozó19. hivatásos nevelőszülő32. gyógytornász
8. családgondozó asszisztens20. gyermekfelügyelő33. konduktor
9. utógondozó21. gyermekvédelmi ügyintéző34. munkaoktató
10. gondozási központvezető22. nevelőszülői tanácsadó35. eseti gondnok
11. klubvezető23. örökbefogadási tanácsadó36. hivatásos gondnok
12. mentálhigiénés munkatárs24. vagyonkezelő gondnok37. terápiás munkatárs
25. gyámi, gondozói tanácsadó38. egyéb, éspedig: .........................................................
13.1. Jelenlegi munkáltatónál a munkaviszony kezdete:
13.2. A közalkalmazotti jogviszony, munkaviszony, hivatásos
nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony létesítésének ideje, tevékenység kezdete:
14. Iskolai végzettség:
1. általános iskolai végzettség2. középfokú végzettség3. felsőfokú végzettség
15. A szakképzettségre vonatkozó adatok: [Az 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendelet, illetve a 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet alapján.]
A képzettség megnevezése* * *Az oklevelet, bizonyítványt kiállító (képző) intézményAz oklevél, bizonyítvány számaA bizonyítvány, oklevél kiállításának ideje
16. Szakvizsgára kötelezett-e:**** 1. Igen 2. Nem
Dátum:......................................................
P. H.
...............................................
a bejelentésre kötelezett aláírása
________________________________
* Amennyiben ismert kérjük kitölteni!
** Amennyiben megegyezik a székhellyel, nem kell kitölteni!
*** A munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítést kell feltüntetni!
**** Az 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendelet 6. §-a és a 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet 3. §-a alapján"

10. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"2. számú melléklet a 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek adataiban bekövetkezett változások bejelentéséhez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek adataiban bekövetkezett változások bejelentéséhez
Nyilvántartás szám
Név: ................................................................ Születési, családi cs utónév: .........................................................................................................
Anyja neve: .................................................... Születési dátum:..............................................................................................................................
A változás oka:
1. Munkahelyen belüli telephely váltás:
Régi telephely neve, címe:.......................................................................................................................................................................... kódja
Ellátási forma: .........................................................................................................................................................................................
Új telephely neve, címe:.......................................................................................................................................................................... kódja
Ellátási forma:............................................................................................................................................................................................
2. Személyes adatok változása:
Nyilvántartásban szereplő név: ................................................................................................................................................................
Új név: .......................................................................................................................................................................................................
3. Munkakör változása:
Nyilvántartásban szereplő munkakör: .......................................................................................................................................................
Új munkakör:..............................................................................................................................................................................................
(Az új munkakör betöltéséhez szükséges szakképzettségről szóló bizonyítvány másolatát mellékeljék!)
4. Szakképzettség változása:
A munkakörhöz, tevékenységi körhöz kapcsolódó új szakképesítésAz oklevelet, bizonyítványt kiállító (képző) intézményAz oklevél, bizonyítvány számaA bizonyítvány, oklevél kiállításának ideje
(Az új szakképesítés megszerzéséről szóló bizonyítvány másolatát mellékeljék!)
5. Szüneteltetés:
A szüneteltetés kezdő időpontja:
Szüneteltetés oka: (A megfelelő rész aláhúzandó)
1. Gyermekgondozási segély
2. Gyermekgondozási díj
3. Sorkatonai szolgálat
4. Polgári szolgálat
5. Három hónapot meghaladó fizetés nélküli szabadság
A szüneteltetés befejezésének időpontja
Dátum: ...................................................
P. H.
................................................
a bejelentésre kötelezett aláírása"

11. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"4. számú melléklet a 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek szakvizsga és továbbképzési kötelezettsége teljesítésének bejelentéséhez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek szakvizsga és továbbképzési kötelezettsége teljesítésének
bejelentéséhez
Nyilvántartási szám
Munkáltató kódja
1. Név: ........................................................................ Születési, családi cs utónév: ...................................................................................
2. A bejelentés oka:
2.1. Szakvizsga letétele
A szakvizsga letételének időpontja:
A szakvizsgát szervező intézmény neve, címe: .........................................................................................................................................
A szakvizsgát tanúsító oklevél száma: ....................................................................................................................................................
(A szakvizsga letételét igazoló oklevél másolatát kérjük csatolják!)
2.2. Továbbképzési kötelezettség teljesítése:
A 9/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelet alapján a szociális és gyermekvédelmi területen akkreditált továbbképzések:
A továbbképzés engedélyszámaA továbbképzés megnevezése, címeA továbbképzést szervező intézmény neve, címeA továbbképzési pont megszerzésének időpontjaMegszerzett pontérték
(A továbbképzési kötelezettség teljesítését igazoló dokumentumok másolatát kérjük csatolják!)
2.3. Külön jogszabály által előírt továbbképzések teljesítése:
A 28/1998. (VI. 17.) NM rendelet alapján az egészségügyi továbbképzési rendszerben akkreditált képzések:
A továbbképzés engedélyszámaA továbbképzés megnevezése, címeA továbbképzést szervező intézmény neve, címeA továbbképzési pont megszerzésének időpontjaMegszerzett pontérték
(A továbbképzési kötelezettség teljesítését igazoló dokumentumok másolatát kérjük csatolják!)
A 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet alapján a pedagógus továbbképzési rendszerben akkreditált képzések:
A továbbképzés indítási engedélyszámaA továbbképzés megnevezése, címeA továbbképzést szervező intézmény neve, címeA továbbképzés óraszáma
(A továbbképzési kötelezettség teljesítését igazoló dokumentumok másolatát kérjük csatolják!)
Dátum: ............................................................
P. H.
...............................................
a bejelentésre kötelezett aláírása"

12. számú melléklet a 16/2003. (IV. 9.) ESZCSM rendelethez

"7. számú melléklet a 8/2000. (VIII. 4.) SZCSM rendelethez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek adatainak a működési nyilvántartásból való törléséhez

Adatlap a személyes gondoskodást végző személyek adatainak a működési nyilvántartásból való törléséhez
Nyilvántartási szám
1. Név: ................................................................. Születési, családi és utónév:..............................................................................................
2. A munkáltató neve, címe: ......................................................................................................................................kódja:
3. A nyilvántartásból való törlés oka (A megfelelőt kérjük aláhúzni!):
1. a személyes gondoskodást végző személy halála
2. a foglalkozás gyakorlásától eltiltó bírósági határozat
3. nyugdíjazás
4. rokkantnyugdíj
5. munkahelyváltozás
6. egyéb:.................................................................................................
4. A munkaviszony, közalkalmazotti jogviszony, hivatásos nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony megszűnésének,
befejezésének ideje
P. H.
Dátum:..................................................................
......................................................................
a bejelentésre kötelezett aláírása"

Lábjegyzetek:

[1] A 3. § (2) bekezdésével megállapított módosítások 2003. szeptember 1-jén lépnek hatályba.

Tartalomjegyzék