Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

196/2003. (XI. 28.) Korm. rendelet

a Nemzeti Fejlesztési Hivatalról

1. §

A Kormány - a hosszú és középtávú fejlesztési tervezési feladatok ellátására, az Európai Unió pénzügyi támogatásainak igénybevételéhez szükséges tervek elkészítésére, c támogatások felhasználásához szükséges tevékenység végzésére és más kormányzati szervek ilyen tevékenységének koordinálására - létrehozza a Nemzeti Fejlesztési Hivatalt (a továbbiakban: Hivatal) .

2. §

A Hivatal az érdekelt kormányzati szervekkel együttműködve

a) elkészíti és a Kormány elé terjeszti az ország átfogó fejlesztési tervét, és összehangolja az ezt megalapozó fejlesztési politikákat;

b) elkészíti az Európai Unió strukturális alapjaiból származó támogatások igénybevételéhez szükséges nemzeti fejlesztési terveket és a Kohéziós Alap támogatásainak igénybevételéhez szükséges stratégiát;

c) ellátja az Európa Tervvel kapcsolatos kormányzati tevékenység összehangolását;

d) elősegíti és figyelemmel kíséri az átfogó fejlesztési terv, valamint a nemzeti fejlesztési tervek megvalósulását;

e) tárgyalásokat folytat - a 8. § (2) bekezdésében meghatározott hatáskör tiszteletben tartásával - az Európai Unió intézményeivel a közösségi támogatási keret és az annak megvalósítására szolgáló operatív programok kialakítása céljából;

f) szervezi az Európai Unió strukturális és kohéziós politikájával kapcsolatos hazai feladatokat;

g) a Kormány által meghatározott körben ellátja az Európai Unió pénzügyi támogatásainak felhasználásához szükséges feladatokat, elősegíti a más kormányzati szerveknél működő intézmények és szervezetek létrehozását és koordinálja az intézményrendszer összehangolt működését;

h) ellátja a közösségi támogatási keret és a Kohéziós Alap irányító hatóságainak feladatait, gondoskodik a monitoring bizottságok működéséről;

i) ellátja a PHARE és az ISPA programokkal kapcsolatos előkészítési, szervezési és koordinációs feladatokat, ennek keretében biztosítja a Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egység működését, e tevékenységében a Segélykoordinációs Bizottság támogatja;

j) ellátja az intézményfejlesztési Átmeneti Támogatás Alappal kapcsolatos előkészítési, szervezési és koordinációs feladatokat.

3. §

(1) A Hivatal önálló jogi személyiséggel rendelkező országos hatáskörű államigazgatási szerv, amely a költségvetésben a X. Miniszterelnökség fejezetben külön alcím alatt szerepel és önállóan gazdálkodik.

(2) A Hivatal székhelye Budapest.

(3)[1] A Hivatalt a Kormány irányítja és az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter (a továbbiakban: tárca nélküli miniszter) felügyeli. A tárca nélküli miniszter évente beszámol a Kormánynak.

4. §

(1) A Hivatalt elnök vezeti, akit munkájában elnökhelyettesek segítenek. A Hivatal elnökét határozatlan időtartamra a tárca nélküli miniszter javaslatára a miniszterelnök nevezi ki és menti fel. Az elnököt államtitkári, a helyetteseket helyettes államtitkári illetmény és teljes körű juttatások illetik meg.

(2) A Hivatal elnökhelyetteseit határozatlan időtartamra, a Hivatal elnökének javaslatára, a tárca nélküli miniszter nevezi ki és menti fel.

(3) A munkáltatói jogokat - a kinevezés és felmentés kivételével - a Hivatal elnöke felett a tárca nélküli miniszter, az elnökhelyettesek felett pedig a Hivatal elnöke gyakorolja.

(4) A Hivatal szervezeti és működési szabályzatát az elnök állapítja meg, amelyet a tárca nélküli miniszter hagy jóvá.

(5) A Hivatal dolgozói - a Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egység dolgozói kivételével - köztisztviselők, jogállásukra a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

(6) A Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egység részjogkörű, részben önállóan gazdálkodó szerv, melynek dolgozói közalkalmazottak, jogállásukra a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései irányadók.

5. §[2]

A tárca nélküli miniszter a Nemzeti Segélykoordinátor.

6. §

(1) A Hivatalt az átfogó fejlesztési terv, az Európa Terv, az Európai Unió strukturális alapjaiból származó támogatások igénybevételéhez szükséges nemzeti fejlesztési tervek és a Kohéziós Alap támogatásainak igénybevételéhez szükséges stratégia elkészítésében és összehangolásában a Fejlesztéspolitikai Koordinációs Tárcaközi Bizottság (a továbbiakban: tárcaközi bizottság) támogatja. E tes- , tületben kell az e tervek elkészítésében és megvalósításában érdekelt kormányzati szervek tevékenységét koordinálni.

(2)[3] A tárcaközi bizottság tagjait a tárca nélküli miniszter felkérésére az érdekelt kormányzati szervek vezetői nevezik ki.

(3) A tárcaközi bizottság ügyrendjét maga állapítja meg, tevékenységéről rendszeresen beszámol a Kormánynak.

7. §

(1) A Hivatal feladat- és hatáskörében

a) elkészíti az Országgyűlés, a Kormány, a kabinetek döntését igénylő előterjesztéseket;

b) előkészíti az Országgyűlés munkájával kapcsolatos bizottsági előterjesztéseket, interpellációkra és kérdésekre vonatkozó válasz-tervezeteket;

c) a tárca nélküli miniszternél jogszabály alkotását kezdeményezheti, előkészíti a miniszteri rendelet- és utasítástervezeteket és egyéb intézkedéseket;

d) véleményezi a Kormány ügyrendje szerint a kormány-előterjesztéseket és miniszteri rendeletek tervezetét;

e) kapcsolatot tart tudományos, kutató és képzést folytató intézetekkel, gondoskodik a tudományos munka és képzés támogatásáról, fejlesztéséről;

f) részt vesz nemzetközi szervezetek munkájában, nemzetközi kapcsolatokat tart fenn és közös programokat szervez a hasonló feladatkört ellátó külföldi kormányzati szervekkel;

g) tájékoztatási tevékenységet végez.

(2)[4] A Hivatal elősegíti a tárca nélküli miniszternek az európai ügyekkel, valamint a Nemzeti Fejlesztési Tervvel kapcsolatos feladatai ellátását.

8. §

(1) A tárca nélküli miniszter felügyeleti jogkörében

a) kiadja a Hivatal alapító okiratát, és jóváhagyja a Hivatal szervezeti és működési szabályzatát;

b) jóváhagyja a Hivatal éves munkatervét, éves beszámolóját és költségvetésére vonatkozó javasltát;

c) általános iránymutatást adhat a Hivatal és az elnök számára;

d) ellenőrzi a Hivatal és az elnök tevékenységét;

e) intézkedést hoz, ha azt állapítja meg, hogy a Hivatal vagy az elnök a jogszabályokkal ellentétes, vagy a Kormány, illetőleg a tárca nélküli miniszter által megszabott iránymutatástól eltérő tevékenységet folytat.

(2) A tárca nélküli miniszter a Hivatal feladatkörébe tartozó ügyekben lefolytatja az Európai Unió intézményeivel és más országok hatóságaival azokat a tárgyalásokat, amelyek a Kormány miniszteri szintű képviseletét igénylik.

9. §

(1)[5] A Hivatal munkatársainak illetményszámfejtését a Miniszterelnöki Hivatal mint központosított illetményszámfejtőhely végzi, az informatikai hálózat üzemeltetésével kapcsolatos szolgáltatást pedig a Hivatal a Központi Szolgáltatási Főigazgatóságtól megállapodás alapján veszi igénybe. E szolgáltatásokért külön díjazás nem jár.

(2)[6] A Hivatal az (1) bekezdésben foglalt szolgáltatásokon túlmenően a Miniszterelnöki Hivataltól vagy a Központi Szolgáltatási Főigazgatóságtól megállapodás alapján más szolgáltatást is igénybe vehet.

10. §

(1) A Nemzeti Fejlesztési Hivatal a Miniszterelnöki Hivatal keretében működő Nemzeti Fejlesztési Terv és EU-támogatások Hivatalának általános jogutóda.

(2) A Hivatal jogutóda a Miniszterelnöki Hivatal, illetve a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága által e rendelet hatálybalépése előtt kötött, a Hivatalnak az e rendelet szerinti feladatköre és működése körében létrejött polgári jogi, támogatási, közbeszerzési és foglalkoztatási szerződéseknek.

11. § Ez a rendelet 2004. január 1-jén lép hatályba.

Dr. Medgyessy Péter s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 334/2004. (XII. 15.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2004.12.16.

[2] Megállapította a 334/2004. (XII. 15.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2004.12.16.

[3] Megállapította a 334/2004. (XII. 15.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2004.12.16.

[4] Megállapította a 334/2004. (XII. 15.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése a) pontja. Hatályos 2004.12.16.

[5] Hatálybalépése előtt módosította a 274/2003. (XII. 24.) Korm. rendelet 7. § a) pontja. Hatályos 2004.01.01.

[6] Hatálybalépése előtt módosította a 274/2003. (XII. 24.) Korm. rendelet 7. § a) pontja. Hatályos 2004.01.01.