32006R1365[1]

Az Európai Parlament és a Tanács 1365/2006/EK rendelete ( 2006. szeptember 6. ) a belvízi áruszállítással kapcsolatos statisztikákról és a 80/1119/EGK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1365/2006/EK RENDELETE

(2006. szeptember 6.)

a belvízi áruszállítással kapcsolatos statisztikákról és a 80/1119/EGK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről

1. cikk

Tárgy

E rendelet közös szabályokat állapít meg a belvízi szállítással kapcsolatos közösségi statisztikák előállítására vonatkozóan.

2. cikk

Alkalmazási kör

(1) A tagállamok továbbítják a Bizottságnak (Eurostat) azokat az adatokat, amelyek a nemzeti területükön zajló belvízi szállítással kapcsolatosak.

(2) Azok a tagállamok, amelyekben a belvízi utakon belföldi, nemzetközi vagy átmenő forgalomban szállított áruk összes mennyisége meghaladja az évi egymillió tonnát, a 4. cikk (1) bekezdésében említett adatokat szolgáltatják.

(3) A (2) bekezdéstől eltérve, azok a tagállamok, amelyekben nem zajlik nemzetközi vagy átmenő belvízi szállítás, a belföldi belvízi forgalomban szállított áruk összes mennyisége azonban meghaladja az évi egymillió tonnát, csak a 4. cikk (2) bekezdése szerint előírt adatokat szolgáltatják.

(4) Ez a rendelet nem alkalmazható:

a) az 50 tonnánál kisebb bruttó hordképességű hajókkal végzett áruszállításra;

b) az elsősorban személyszállításra használt hajókra;

c) a kompátkelésre használt hajókra;

d) a kikötőigazgatás és a hatóságok által kizárólag nem kereskedelmi célokra használt hajókra;

e) a kizárólag üzemanyag-vételezéshez vagy -tárolásra használt hajókra;

f) az áruszállításra nem használt hajókra, mint például a halászhajókra, kotróhajókra, műhelyhajókra, lakóhajókra és kedvtelési célú hajókra.

(5) A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 9. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el e cikk (2) bekezdésének módosítására vonatkozóan az említett bekezdésben említett statisztikai lefedettség küszöbértékének a gazdasági és technikai helyzet alakulásának figyelembevétele érdekében történő megemelése érdekében. E felhatalmazás gyakorlása során a Bizottság gondoskodik arról, hogy a felhatalmazáson alapuló jogi aktusok ne rójanak jelentős többletterhet a tagállamokra vagy az adatszolgáltatókra. A Bizottságnak továbbá megfelelően meg kell indokolnia a felhatalmazáson alapuló jogi aktusokban előirányzott statisztikai intézkedéseket, adott esetben a 223/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet ( 1 ) 14. cikke (3) bekezdésének c) pontjában említett költséghatékonysági elemzés alkalmazásával, amely tartalmazza az adatszolgáltatókra háruló terhek és az előállítási költségek felmérését is.

3. cikk

Fogalommeghatározások

E rendelet alkalmazásában a következő fogalommeghatározások érvényesek:

a) "Hajózható belvízi út": olyan vízfolyás, mely nem képezi a tenger részét, és mely természetes vagy ember alkotta jellemzőinél fogva elsősorban belvízi hajók számára hajózható;

b) "Belvízi hajó": elsősorban hajózható belvízi utakon vagy olyan vizeken történő áruszállítás vagy tömegközlekedés céljából tervezett úszó munkagép, melyeken vagy melyek közvetlen közelében található védett vizeken vagy területeken kikötői rendelkezések alkalmazandók;

c) "A hajó nemzetisége": az az ország, melyben a hajót bejegyezték;

d) "Belvízi szállítás": áru és/vagy utasok belvízi hajón történő szállítása, mely teljes egészében vagy részben hajózható belvízi utakon történik;

e) "Nemzeti belvízi szállítás": belvízi szállítás egy nemzeti terület két kikötője között, függetlenül a hajó nemzetiségétől;

f) "Nemzetközi belvízi szállítás": belvízi szállítás különböző nemzeti területeken elhelyezkedő két kikötő között;

g) "Átmenő belvízi szállítás": belvízi szállítás egy másik nemzeti területen vagy területeken elhelyezkedő két kikötő közötti nemzeti területen keresztül, feltéve hogy a nemzeti területen belüli teljes út alatt nem történik átrakodás;

h) "Belvízi forgalom": egy hajó összes mozgása egy adott hajózható belvízi úton.

A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 9. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el e cikk módosítására vonatkozóan a fogalommeghatározások kiigazítása vagy új fogalommeghatározások elfogadása, illetve a nemzetközi szinten módosított vagy elfogadott releváns fogalommeghatározások figyelembevétele érdekében.

E felhatalmazás gyakorlása során a Bizottság gondoskodik arról, hogy a felhatalmazáson alapuló jogi aktusok ne rójanak jelentős többletterhet a tagállamokra vagy az adatszolgáltatókra. A Bizottságnak továbbá megfelelően meg kell indokolnia a felhatalmazáson alapuló jogi aktusokban előirányzott statisztikai intézkedéseket, adott esetben a 223/2009/EK rendelet 14. cikke (3) bekezdésének c) pontjában említett költséghatékonysági elemzés alkalmazásával, amely tartalmazza az adatszolgáltatókra háruló terhek és az előállítási költségek felmérését is.

4. cikk

Adatgyűjtés

(1) Az adatgyűjtést az A-D. mellékletben található táblázatoknak megfelelően kell elvégezni.

(2) A 2. cikk (3) bekezdésében említett esetben az adatgyűjtést az E. mellékletben található táblázatnak megfelelően kell elvégezni.

(3) E rendelet alkalmazásában az árukat az F. mellékletnek megfelelően kell besorolni.

(4) A Bizottság felhatalmazást kap arra, hogy a 9. cikknek megfelelően felhatalmazáson alapuló jogi aktusokat fogadjon el a mellékletek módosítására vonatkozóan, hogy azok tükrözzék a kódok és a nómenklatúra tekintetében nemzetközi szinten vagy a vonatkozó uniós jogalkotási aktusokban bekövetkezett változásokat. E felhatalmazás gyakorlása során a Bizottság gondoskodik arról, hogy a felhatalmazáson alapuló jogi aktusok ne rójanak jelentős többletterhet a tagállamokra vagy az adatszolgáltatókra. A Bizottságnak továbbá megfelelően meg kell indokolnia a felhatalmazáson alapuló jogi aktusokban előirányzott statisztikai intézkedéseket, adott esetben a 223/2009/EK rendelet 14. cikke (3) bekezdésének c) pontjában említett költséghatékonysági elemzés alkalmazásával, amely tartalmazza az adatszolgáltatókra háruló terhek és az előállítási költségek felmérését is.

4a. cikk

Kísérleti tanulmányok

(1) 2018. december 8-ig a Bizottság a tagállamokkal együttműködésben kidolgozza a belvízi személyszállításra - beleértve a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat is - vonatkozó statisztikák összeállításának megfelelő módszerét.

(2) 2019. december 8-ig a Bizottság az e rendelet hatálya alá tartozó adatokat szolgáltató tagállamok által elkészítendő önkéntes kísérleti tanulmányokat indít a belvízi személyszállításra - beleértve a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat is - vonatkozó statisztikai adatok elérhetőségéről. A kísérleti tanulmányok célja, hogy felmérjék ezen új adatgyűjtések megvalósíthatóságát, a kapcsolódó adatgyűjtések költségeit és a statisztikák minőségét.

(3) 2020. december 8-ig a Bizottság jelentést nyújt be az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az említett kísérleti tanulmányok eredményeiről. A Bizottság adott esetben - e jelentés eredményeitől függően - ésszerű határidőn belül jogalkotási javaslatot nyújt be az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak e rendeletnek a belvízi személyszállításra - beleértve a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat is - vonatkozó statisztikák tekintetében történő módosítása céljából.

(4) Az Unió általános költségvetéséből - adott esetben és az uniós hozzáadott értéket figyelembe véve - hozzájárulást kell biztosítani a kísérleti tanulmányok finanszírozásához.

5. cikk

Az adatok továbbítása

(1) Az első megfigyelési időszak 2007. január 1-jén kezdődik. Az adatok továbbítását a lehető legrövidebb időn belül kell elvégezni, legkésőbb a releváns megfigyelési időszak végét követő öt hónapon belül.

(2) A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el, amelyekben meghatározza az adatoknak a Bizottság (Eurostat) részére történő továbbításával kapcsolatos szabályokat, többek között adatcsere-szabványokat. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 10. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

6. cikk

Terjesztés

A 4. cikkben említett adatokon alapuló közösségi statisztikák terjesztésének gyakorisága megegyezik a tagállami statisztikák továbbítása vonatkozásában megállapítottal.

A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el, amelyekben meghatározza az eredmények terjesztésével kapcsolatos szabályokat. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 10. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

7. cikk

Az adatok minősége

(1) Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el, amelyekben meghatározza azokat a módszertani követelményeket és kritériumokat, amelyek az előállított adatok minőségének biztosítását szolgálják. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat a 10. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

(2) A tagállamok minden szükséges intézkedést megtesznek a továbbított adatok minőségének biztosításáért.

(3) A Bizottság (Eurostat) értékeli a továbbított adatok minőségét. A tagállamok jelentést juttatnak el a Bizottság (Eurostat) számára, amely tartalmazza azokat az információkat és adatokat, amelyeket a továbbított adatok minőségének ellenőrzése érdekében kér.

(4) E rendelet alkalmazásában a továbbítandó adatokra a 223/2009/EK rendelet 12. cikkének (1) bekezdésében említett minőségértékelési szempontokat kell alkalmazni.

(5) A Bizottság végrehajtási jogi aktusokat fogad el, amelyekben meghatározza a minőségjelentések részletes szabályait, felépítését, gyakoriságát és összehasonlíthatósági elemeit. E végrehajtási jogi aktusokat a 10. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

8. cikk

A végrehajtásról szóló jelentések

2020. december 31-ig, majd azt követően ötévente a Bizottság az európai statisztikai rendszer bizottságával folytatott konzultációt követően jelentést nyújt be az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak e rendelet végrehajtásáról és a jövőbeli fejleményekről.

A Bizottság a jelentésben áttekinti a tagállamok által a lehetséges javításokkal és a felhasználói igényekkel kapcsolatban továbbított vonatkozó adatokat. E jelentés különösen:

a) értékeli az Uniónak, a tagállamoknak, valamint a statisztikai adatok szolgáltatóinak és felhasználóinak az elkészült statisztikákból származó előnyeit a költségeikhez viszonyítva;

b) értékeli a továbbított adatok minőségét és az alkalmazott adatgyűjtési módszereket.

9. cikk

A felhatalmazás gyakorlása

(1) A felhatalmazáson alapuló jogi aktusok elfogadására vonatkozóan a Bizottság részére adott felhatalmazás gyakorlásának feltételeit ez a cikk határozza meg.

(2) A Bizottságnak a 2. cikk (5) bekezdésében, a 3. cikkben és a 4. cikk (4) bekezdésében említett, felhatalmazáson alapuló jogi aktusok elfogadására vonatkozó felhatalmazása ötéves időtartamra szól 2016. december 7-től kezdődő hatállyal. A Bizottság legkésőbb kilenc hónappal az ötéves időtartam letelte előtt jelentést készít a felhatalmazásról. A felhatalmazás hallgatólagosan meghosszabbodik a korábbival megegyező időtartamra, amennyiben az Európai Parlament vagy a Tanács nem ellenzi a meghosszabbítást legkésőbb három hónappal minden egyes időtartam letelte előtt.

(3) Az Európai Parlament vagy a Tanács bármikor visszavonhatja a 2. cikk (5) bekezdésében, a 3. cikkben és a 4. cikk (4) bekezdésében említett felhatalmazást. A visszavonásról szóló határozat megszünteti az abban meghatározott felhatalmazást. A határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon vagy a benne megjelölt későbbi időpontban lép hatályba. A határozat nem érinti a már hatályban lévő, felhatalmazáson alapuló jogi aktusok érvényességét.

(4) A felhatalmazáson alapuló jogi aktus elfogadása előtt a Bizottság a jogalkotás minőségének javításáról szóló, 2016. április 13-i intézményközi megállapodásban ( 2 ) foglalt elveknek megfelelően konzultál az egyes tagállamok által kijelölt szakértőkkel.

(5) A Bizottság a felhatalmazáson alapuló jogi aktus elfogadását követően haladéktalanul és egyidejűleg értesíti arról az Európai Parlamentet és a Tanácsot.

(6) A 2. cikk (5) bekezdése, a 3. cikk, illetve a 4. cikk (4) bekezdése értelmében elfogadott, felhatalmazáson alapuló jogi aktus csak akkor lép hatályba, ha az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak a jogi aktusról való értesítését követő két hónapon belül sem az Európai Parlament, sem a Tanács nem emelt ellene kifogást, illetve ha az említett időtartam lejártát megelőzően mind az Európai Parlament, mind a Tanács arról tájékoztatta a Bizottságot, hogy nem fog kifogást emelni. Az Európai Parlament vagy a Tanács kezdeményezésére ez az időtartam két hónappal meghosszabbodik.

10. cikk

A bizottsági eljárás

(1) A Bizottságot a 223/2009/EK rendelettel létrehozott európai statisztikai rendszer bizottsága segíti. Ez a bizottság a 182/2011/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet ( 3 ) értelmében vett bizottságnak minősül.

(2) Az e bekezdésre történő hivatkozáskor a 182/2011/EU rendelet 5. cikkét kell alkalmazni.

11. cikk

Átmeneti rendelkezések és hatályon kívül helyezés

(1) A tagállamok a 2006. évi statisztikai eredményeket a 80/1119/EGK irányelvnek megfelelően biztosítják.

(2) A 80/1119/EGK irányelv 2007. január 1-jével hatályát veszti.

12. cikk

Hatálybalépés

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

A. MELLÉKLET

A1. táblázat. Áruszállítás árutípus szerint (éves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„A1”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Berakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Kirakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
ÁrutípuskétszámjegyűNST 2000 (2)
A csomagolás típusaegyszámjegyű1 = áruk konténerben
2 = áruk nem konténerben és rakomány nélküli konténerek
Rakomány súlyaTonna
Tonna-kmTonna-km
(*1) Ha az országkód nem ismert vagy nem áll rendelkezésre, a következő kódolást használják:
— „NUTS0 + ZZ” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód megléte esetén,
— „ISO-kód + ZZ-” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód hiánya esetén,
— „ZZZZ”, ha a partnerország egyáltalán nem ismert.
(*2) Kizárólag a 2007-es referenciaévre vonatkozóan az NST/R osztályozás használható a jelentéshez az árutípust illetően, az F. melléklet szerint.

B. MELLÉKLET

B1. táblázat. Szállítás a hajó nemzetisége és típusa szerint (éves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„B1”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Berakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Kirakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
Hajó típusaegyszámjegyű1 = önjáró uszály
2 = nem önjáró uszály
3 = önjáró tartályuszály
4 = nem önjáró tartályuszály
5 = egyéb áruszállító hajó
6 = tengerjáró hajó
Hajó nemzetiségekétbetűsNUTS0 (országkód) (2)
Rakomány súlyaTonna
Tonna-kmTonna-km
(*1) Ha az országkód nem ismert vagy nem áll rendelkezésre, a következő kódolást használják:
— „NUTS0 + ZZ” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód megléte esetén,
— „ISO kód + ZZ” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód hiánya esetén,
— „ZZZZ”, ha a partnerország egyáltalán nem ismert.
(*2) A hajó bejegyzése szerinti ország NUTS-kódjának hiánya esetén az ISO-országkódot jelentik be. Ha nem ismert a hajó nemzetisége, a „ZZ” kódot kell használni.

B2. táblázat. Hajóforgalom (éves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„B2”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
Rakománnyal rendelkező hajók mozgásainak számaHajók mozgásai
Rakomány nélküli hajók mozgásainak számaHajók mozgásai
Hajó-km (rakománnyal rendelkező hajók)Hajó-km
Hajó-km (rakomány nélküli hajók)Hajó-km
MEGJEGYZÉS: Nem kötelező a B2. táblázat benyújtása.

C. MELLÉKLET

C1. táblázat. Konténerben történő szállítás árutípus szerint (éves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„C1”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Berakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Kirakodási ország/régió4-alfaNUTS2 (1)
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
Konténerek méreteegyszámjegyű1 = 20' rakományegység
2 = 40' rakományegység
3 = > 20' és < 40' rakományegység
4 = > 40' rakományegység
Rakodási állapotkétszámjegyű1 = rakománnyal rendelkező konténer
2 = rakomány nélküli konténer
ÁrutípuskétszámjegyűNST 2000 (2)
Rakomány súlyaTonna
Tonna-kmTonna-km
TEUTEU
TEU-kmTEU-km
(*1) Ha az országkód nem ismert vagy nem áll rendelkezésre, a következő kódolást használják:
— „NUTS0 + ZZ” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód megléte esetén.
— „ISO kód + ZZ” a partnerországra vonatkozó NUTS-kód hiánya esetén.
— „ZZZZ”, ha a partnerország egyáltalán nem ismert.
(*2) Kizárólag a 2007-es referenciaévre vonatkozóan az NST/R osztályozás használható a jelentéshez az árutípust illetően, az F. melléklet szerint.

D. MELLÉKLET

D1. táblázat. Szállítás a hajó nemzetisége szerint (negyedéves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„D1”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Negyedévkétszámjegyű41 = 1. negyedév
42 = 2. negyedév
43 = 3. negyedév
44 = 4. negyedév
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
Hajó nemzetiségekétbetűsNUTS0 (országkód) (1)
Rakomány súlyaTonna
Tonna-kmTonna-km
(*1) A hajó bejegyzése szerinti ország NUTS-kódjának hiánya esetén az ISO-országkódot jelentik be. Ha nem ismert a hajó nemzetisége, a „ZZ” kódot kell használni.

D2. táblázat. Konténerben történő szállítás a hajó nemzetisége szerint (negyedéves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„D2”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Negyedévkétszámjegyű41 = 1. negyedév
42 = 2. negyedév
43 = 3. negyedév
44 = 4. negyedév
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzitszállítás)
3 = tranzit
Hajó nemzetiségekétbetűsNUTS0 (országkód) (1)
Rakodási állapotegyszámjegyű1 = rakománnyal rendelkező konténer
2 = rakomány nélküli konténer
Rakomány súlyaTonna
Tonna-kmTonna-km
TEUTEU
TEU-kmTEU-km
(*1) A hajó bejegyzése szerinti ország NUTS-kódjának hiánya esetén az ISO-országkódot jelentik be. Ha nem ismert a hajó nemzetisége, a „ZZ” kódot kell használni.

E. MELLÉKLET

E1. táblázat. Áruszállítás (éves adatok)

ElemekKódolásNómenklatúraEgység
Táblázat2-alfa„E1”
A jelentést nyújtó országkétbetűsNUTS0 (országkód)
Évnégyszámjegyű„yyyy”
Szállítási módegyszámjegyű1 = belföldi
2 = nemzetközi (kivéve tranzit szállítás)
3 = tranzit
ÁrutípuskétszámjegyűNST 2000 (1)
Rakomány összsúlyaTonna
Összsúly: tonna-kmTonna-km
(*1) Kizárólag a 2007-es referenciaévre vonatkozóan az NST/R osztályozás használható a jelentéshez az árutípust illetően, az F. melléklet szerint.

F. MELLÉKLET

NST 2007

ÁgazatÁrumegnevezés
01Mezőgazdasági, vadászati és erdészeti termék; hal és egyéb halászati termék
02Szén és lignit; nyers kőolaj és földgáz
03Fémtartalmú ércek és egyéb bányászati és kőfejtési termék; tőzeg; urán- és tóriumérc
04Élelmiszer, ital és dohánytermék
05Textília és textiláru; bőr és bőrtermék
06Fa, fa- és parafatermék (kivéve bútor); szalma- és egyéb fonottáru; papíripari rostanyag, papír és papírtermék; nyomdai és egyéb sokszorosított médiatermék
07Koksz és finomított kőolajtermék
08Vegyszer, vegyipari termék és vegyi szál; gumi és műanyag termék; nukleáris fűtőanyag
09Egyéb nemfém ásványi termék
10Fémalapanyag; fémfedolgozási termék, kivéve gép és berendezés
11Máshová nem sorolt gép és berendezés; irodagép és számítógép; máshová nem sorolt villamos gép és készülék; rádió, televízió és hírközlési berendezés és készülék; egészségügyi, precíziós és optikai műszer; karóra és egyéb óra
12Szállítóeszköz
13Bútor; egyéb, máshová nem sorolt feldolgozóipari termék
14Másodlagos nyersanyag; kommunális hulladék és egyéb hulladék
15Postai küldemény, csomag
16Áruszállításban használt berendezés és anyag
17Háztartási és irodai költöztetés során áthelyezett áru; utasoktól elkülönítetten szállított poggyász; javítás céljából szállított gépjármű; máshová nem sorolt egyéb nem piaci áru
18Csoportosított áru: együtt szállított, vegyes típusú áru
19Azonosíthatatlan áru: olyan áru, amely valamely okból nem azonosítható és ezért nem sorolható a 01–16. csoportokba.
20Egyéb, máshova nem sorolt áru

( 1 ) Az Európai Parlament és a Tanács 223/2009/EK rendelete (2009. március 11.) az európai statisztikákról és a titoktartási kötelezettség hatálya alá tartozó statisztikai adatoknak az Európai Közösségek Statisztikai Hivatala részére történő továbbításáról szóló 1101/2008/EK, Euratom európai parlamenti és tanácsi rendelet, a közösségi statisztikákról szóló 322/97/EK tanácsi rendelet és az Európai Közösségek statisztikai programbizottságának létrehozásáról szóló 89/382/EGK, Euratom tanácsi határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 87., 2009.3.31., 164. o.).

( 2 ) HL L 123., 2016.5.12., 1. o.

( 3 ) Az Európai Parlament és a Tanács 182/2011/EU rendelete (2011. február 16.) a Bizottság végrehajtási hatásköreinek gyakorlására vonatkozó tagállami ellenőrzési mechanizmusok szabályainak és általános elveinek megállapításáról (HL L 55., 2011.2.28., 13. o.).

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32006R1365 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32006R1365&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02006R1365-20161207 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02006R1365-20161207&locale=hu

Tartalomjegyzék