Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

...Bővebben...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Bővebben...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Bővebben...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Bővebben...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Bővebben...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.                               

...Bővebben...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Bővebben...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Bővebben...

Egy bíró ítéletei

HANGGAL! A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!                    

...Bővebben...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Bővebben...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Bővebben...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni bennük a Jogkódex?

...Bővebben...

32003L0031[1]

A Bizottság 2003/31/EK irányelve (2003. április 11.) a 91/414/EGK tanácsi irányelvnek a 2,4-DB, a béta-ciflutrin, a ciflutrin, az iprodion, a linuron, a malein-hidrazid és a pendimetalin hatóanyagként való felvétele céljából történő módosításárólEGT vonatkozású szöveg

A Bizottság 2003/31/EK irányelve

(2003. április 11.)

a 91/414/EGK tanácsi irányelvnek a 2,4-DB, a béta-ciflutrin, a ciflutrin, az iprodion, a linuron, a malein-hidrazid és a pendimetalin hatóanyagként való felvétele céljából történő módosításáról

(EGT vonatkozású szöveg)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel a legutóbb a 2003/23/EK bizottsági irányelvvel [1] módosított, a növényvédő szerek forgalomba hozataláról szóló, 1991. július 15-i 91/414/EGK tanácsi irányelvre [2] és különösen annak 6. cikke (1) bekezdésére,

mivel:

(1) A legutóbb a 2266/2000/EK rendelettel [3] módosított, a növényvédő szerek forgalomba hozataláról szóló 91/414/EGK tanácsi irányelv 8. cikkének (2) bekezdésében említett munkaprogram első szakaszának végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, 1992. december 11-i 3600/92/EGK bizottsági rendelet [4] létrehozza azoknak a hatóanyagoknak a jegyzékét, amelyeket a 91/414/EGK irányelv I. mellékletébe történő lehetséges felvételük céljából értékelni kell. A fenti jegyzék tartalmazza a 2,4-DB-t, a béta-ciflutrint, a ciflutrint, az iprodiont, a linuront, a malein-hidrazidot és a pendimetalint.

(2) E hatóanyagok emberi egészségre és a környezetre gyakorolt hatását a kérelmezők által javasolt alkalmazásokra vonatkozóan, a 3600/92/EGK rendelet előírásainak megfelelően értékelték. A legutóbb a 2230/95/EK rendelettel [5] módosított, a 3600/92/EGK bizottsági rendelet végrehajtása céljából a növényvédő szerek hatóanyagainak megállapításáról és a referens tagállamok kijelöléséről szóló, 1994. április 27-i 933/94/EK bizottsági rendelettel [6] az alábbi referens tagállamokat jelölték ki, amelyek a 3600/92/EGK rendelet 7. cikke (1) bekezdésének c) pontjának megfelelően a Bizottságnak benyújtották a vonatkozó értékelő jelentéseket és ajánlásokat: 2,4-DB: referens tagállam Görögország, 1996. április 30-án minden vonatkozó információt benyújtottak; béta-ciflutrin: referens tagállam Németország, 1996. november 4-én minden vonatkozó információt benyújtottak; ciflutrin: referens tagállam Németország, 1996. november 4-én minden vonatkozó információt benyújtottak; iprodion: referens tagállam Franciaország, 1996. július 18-án minden vonatkozó információt benyújtottak; linuron: referens tagállam Egyesült Királyság, 1996. október 31-én minden vonatkozó információt benyújtottak; malein-hidrazid: referens tagállam Dánia, 1997. szeptember 5-én minden vonatkozó információt benyújtottak; pendimetalin: referens tagállam Spanyolország, 1998. május 20-án minden vonatkozó információt benyújtottak.

(3) Az értékelő jelentéseket a tagállamok és a Bizottság az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében felülvizsgálták.

(4) A 91/414/EGK irányelv 6. cikkének (4) bekezdésének megfelelően és a 2,4-DB-re és a pendimetalinra vonatkozó lehetséges kedvezőtlen döntés figyelembevételével a Bizottság 1998. május 7-re és 1999. június 4-re háromoldalú ülést szervezett a fő adatszolgáltatóval és a referens tagállammal. Mindkét hatóanyagra vonatkozóan a fő adatszolgáltató további adatokat nyújtott be annak érdekében, hogy eloszlassa a kezdeti aggodalmakat.

(5) Minden hatóanyag felülvizsgálata 2002. december 3-án zárult le, a 2,4-DB-re, a béta-ciflutrinra, a ciflutrinra, az iprodionra, a linuronra, a malein-hidrazidra és a pendimetalinra vonatkozó bizottsági felülvizsgálati jelentés formájában.

(6) A 2,4-DB, a linuron, a malein-hidrazid és a pendimetalin felülvizsgálata nem tárt fel semmilyen megválaszolatlan kérdést vagy aggályt, amely megkövetelte volna a növényügyi tudományos bizottsággal való konzultációt.

(7) A béta-ciflutrinra és a ciflutrinra vonatkozó jelentést, valamint a mindkét hatóanyagra vonatkozó további információkat külön konzultációk céljából benyújtották a növényügyi tudományos bizottságnak. A bizottságot felkérték, hogy tegyen észrevételeket az étkezési kockázatra vonatkozóan használandó megfelelő értékeléssel kapcsolatban, valamint erősítse meg, hogy a rendelkezésre álló ökotoxikológiai adatok csak az üvegházban, valamint a vetőmagcsávázáshoz történő felhasználást támogatják. Véleményeiben [7] [8] a bizottság azt javasolta, hogy az étkezés útján történő beviteli kockázatok hosszú távú értékelésén felül - amit a növényvédő szereknél rutinszerűen elvégeznek - a béta-ciflutrinnak és a ciflutrinnak - potenciális neurotoxikus hatásuk értékelése céljából - rövid távú étkezési kockázatértékelésen is keresztül kelljen mennie. A bizottság megerősítette, hogy a csávázószerként és az üvegházakban (kivéve, ahol hasznos ízeltlábúakat használnak) történő felhasználást ezen alkalmazások speciális körülményei, valamint a béta-ciflutrin és a ciflutrin talajbéli immobilitása következtében a nem célállat szárazföldi és vízi szervezetekre nézve biztonságosnak lehet tekinteni. Továbbá a bizottság támogatja a tagállamok által végzett értékelés során kapott azon következtetéseket, hogy a béta-ciflutrin és a ciflutrin szántóföldi permetezéses alkalmazása a 91/414/EGK irányelv VI. mellékletében megkövetelt kritériumok szerint nem bizonyult megfelelően biztonságosnak. A növényügyi tudományos bizottság véleményét követően a rövid távú étkezési kockázatértékelést is benyújtották, és megvitatták a tagállamokkal. Arra a következtetésre jutottak, hogy a maradékanyagok rövid távú bevitele valószínűleg nem lépi túl az elfogadható határértékeket.

(8) Az iprodionra vonatkozó jelentést és a további információkat külön konzultáció céljából szintén benyújtották a növényügyi tudományos bizottságnak. A tudományos bizottságot felkérték, hogy tegyen észrevételeket a becsült talajbeli és a talajvízi környezeti koncentrációkkal kapcsolatban, valamint a referensnek a kezelő személyek elfogadható expozíciós szintjére vonatkozó javaslatával kapcsolatban. Véleményében [9] a bizottság egyetértett azzal, hogy elegendő információ áll rendelkezésre a hatóanyag kimosódásának megbízható becsléséhez a 6-nál magasabb pH-jú talajok esetében. Viszont a kimosódás felmérése a 6-nál alacsonyabb pH-jú talajok esetében további figyelmet érdemel, mivel a 6-nál alacsonyabb pH-jú talajoknál a 0,1 μg/l-et meghaladó koncentrációszintnél bekövetkező kimosódás előfordulhat néhány kényes, reális helyzetben. A kezelő személyek elfogadható expozíciós szintjének megállapításához a bizottság nem látta szükségét kiegészítő biztonsági tényező alkalmazásának. A tudományos bizottság észrevételeit figyelembe vették ebben az irányelvben és a felülvizsgálati jelentésben.

(9) A különböző elvégzett vizsgálatokból kitűnt, hogy a 2,4-DB-t, béta-ciflutrint, ciflutrint, iprodiont, linuront, malein-hidrazidot vagy pendimetalint tartalmazó növényvédő szerek várhatóan általában teljesítik a 91/414/EGK irányelv 5. cikke (1) bekezdésének a) és b) pontjában és 5. cikkének (3) bekezdésében megállapított követelményeket, különösen a megvizsgált és a Bizottság felülvizsgálati jelentésében részletezett felhasználások vonatkozásában. Ezért a szóban forgó hatóanyagokat érdemes felvenni az I. mellékletbe annak biztosítására, hogy a fenti hatóanyagokat tartalmazó növényvédő szereket a fenti irányelv rendelkezéseinek megfelelően valamennyi tagállamban engedélyezni lehessen.

(10) A 91/414/EGK irányelvben megállapított egységes alapelvek számos szakaszának a tagállamok általi helyes végrehajtásához szükség van a Bizottság felülvizsgálati jelentésére. Ezért célszerű előírni, hogy a tagállamok a végleges felülvizsgálati jelentést - a bizalmas információk kivételével - bármely érdekelt fél számára megtekintés céljára hozzáférhető módon tárolják, illetve hozzáférhetővé tegyék.

(11) Egy hatóanyagnak az I. mellékletbe történő felvétele előtt megfelelő időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a tagállamoknak és az érdekelt feleknek lehetősége legyen felkészülni a hatóanyag felvételéből adódó új követelmények teljesítésére.

(12) A felvételt követően megfelelő időtartamot kell biztosítani a tagállamoknak arra, hogy végrehajtsák a 91/414/EGK irányelvnek a 2,4-DB-t, béta-ciflutrint, ciflutrint, iprodiont, linuront, malein-hidrazidot vagy pendimetalint tartalmazó növényvédő szerekre vonatkozó rendelkezéseit, és különösen arra, hogy a jelenleg kiadott engedélyeket felülvizsgálják a 91/414/EGK irányelv I. mellékletében meghatározott, fenti hatóanyagokkal kapcsolatos feltételek teljesítésének biztosítása érdekében. A minden egyes növényvédő szert tartalmazó teljes dossziénak a 91/414/EGK irányelvben meghatározott egységes alapelvekkel összhangban történő benyújtására és értékelésére hosszabb időtartamot kell előírni.

(13) A 91/414/EGK irányelvet ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(14) Az ezen irányelvben előírt intézkedések összhangban vannak az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT AZ IRÁNYELVET:

1. cikk

A 91/414/EGK irányelv I. melléklete ezen irányelv mellékletében meghatározottak szerint módosul.

2. cikk

A tagállamok legkésőbb 2004. június 30-ig elfogadják és kihirdetik azokat a törvényi, rendeleti és közigazgatási rendelkezéseket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy ennek az irányelvnek megfeleljenek. Erről haladéktalanul tájékoztatják a Bizottságot.

Ezeket a rendelkezéseket 2004. július 1-jétől alkalmazzák.

Amikor a tagállamok elfogadják ezeket az intézkedéseket, azokban hivatkozni kell erre az irányelvre, vagy azokhoz hivatalos kihirdetésük alkalmával ilyen hivatkozást kell fűzni. A hivatkozás módját a tagállamok határozzák meg.

3. cikk

(1) A tagállamok minden egyes 2,4 DB-t, béta-ciflutrint, ciflutrint, iprodiont, linuront, malein-hidrazidot vagy pendimetalint tartalmazó növényvédő szer engedélyét felülvizsgálják, annak biztosítása érdekében, hogy a 91/414/EGK irányelv I. mellékletében az e hatóanyagokra vonatkozóan megállapított feltételeknek megfeleljenek. Amennyiben szükséges, legkésőbb 2004. június 30-ig módosítják vagy visszavonják az engedélyt.

(2) Valamennyi olyan engedélyezett növényvédő szer esetében, amely 2,4-DB-t, béta-ciflutrint, ciflutrint, iprodiont, linuront, malein-hidrazidot vagy pendimetalint tartalmaz egyedüli hatóanyagként, illetve a 91/414/EGK irányelv I. mellékletében legkésőbb 2003. december 31-ig felsorolt hatóanyagok részeként, a 91/414/EGK irányelv VI. mellékletében előírt egységes alapelvekkel összhangban újból elvégzik a növényvédő szer értékelését az említett irányelv III. mellékletében foglalt követelményeknek megfelelő dosszié alapján. Ezen értékelés alapján meghatározzák, hogy a termék megfelel-e a 91/414/EGK irányelv 4. cikke (1) bekezdésének b), c), d) és e) pontjában megállapított feltételeknek. Szükség esetén legkésőbb 2007. december 31-ig módosítják vagy visszavonják az engedélyt.

4. cikk

Ez az irányelv 2004. január 1-jén lép hatályba.

5. cikk

Ennek az irányelvnek a tagállamok a címzettjei.

Kelt Brüsszelben, 2003. április 11-én.

a Bizottság részéről

David Byrne

a Bizottság tagja

[1] HL L 81., 2003.3.28., 39. o.

[2] HL L 230., 1991.8.19., 1. o.

[3] HL L 259., 2000.10.13., 27. o.

[4] HL L 366., 1992.12.15., 10. o.

[5] HL L 225.. 1995.9.22., 1. o.

[6] HL L 107., 1994.4.28., 8. o.

[7] A növényügyi tudományos bizottság véleménye a béta-ciflutrinnak a növényvédő szerek forgalomba hozataláról szóló 91/414/EGK tanácsi irányelv I. mellékletébe történő felvételéről. (A növényügyi tudományos bizottság 2000. január 28-i véleménye.)

[8] A növényügyi tudományos bizottság véleménye a ciflutrinnak a növényvédő szerek forgalomba hozataláról szóló 91/414/EGK tanácsi irányelv I. mellékletébe történő felvételéről. (A növényügyi tudományos bizottság 2000. január 28-i véleménye.)

[9] A növényügyi tudományos bizottság véleménye az iprodionnak a 91/414/EGK tanácsi irányelvvel összefüggésben végzett értékelése vonatkozásában a Bizottságtól kapott specifikus kérdésekről. SCP/IPRODIO/002-végleges, elfogadva 2002. január 31-én.

--------------------------------------------------

MELLÉKLET

"1.1. A 91/414/EGK irányelv I. mellékletben szereplő táblázat vége a következő bejegyzésekkel egészül ki

Sor-szám | Közismert elnevezés, azonosítószám | IUPAC-név | Tisztaság | Hatálybalépés | Felvétel lejárta | Különös rendelkezések |

47 | 2,4-DB CAS-szám 94-82-6 CIPAC-szám 83 | 4-(2,4-diklórfenoxi) vajsav | 940 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak gyomirtó szerként való használatra engedélyezhető. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, 2,4-DB hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során a tagállamoknak: különös figyelmet kell fordítaniuk a talajvíz védelmére, amennyiben a hatóanyag alkalmazására olyan területen kerül sor, ahol kényes talaj- és/vagy éghajlati viszonyok uralkodnak.Adott esetben kockázatcsökkentő intézkedéseket kell alkalmazni. |

48 | Béta-ciflutrin CAS-szám 68359-37-5 (ki nem nyilvánított sztereokémia) CIPAC-szám 482 | (1RS, 3RS; 1RS, 3SR)-3-(2,2-diklór-ovinil)-2,2-dimetilciklopropán-karbonsav (SR)-α-ciano-(4-fluor-3-fenoxi-fenil)metil-észter | 965 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak rovarölő szerként való használatra engedélyezhető. A VI. melléklet által megkövetelt kritériumok szerint az üvegházi dísznövények kezelésén és a vetőmagcsávázáson kívüli, megfelelően támogatott felhasználást jelenleg nem támogatják és nem is mutatkozik elfogadhatónak. Az ilyen felhasználások engedélyezésének támogatására olyan adatokat és információkat kell gyűjteni és a tagállamoknak benyújtani, amelyek az emberi fogyasztók és a környezet tekintetében bizonyítják az elfogadhatóságukat. Ez különösen érvényes azokra az adatokra, amelyek a szabadtéri lombkezelés kockázatainak és az ehető növények lombkezelése étkezési kockázatainak minden részletre kiterjedő felméréséhez szükségesek. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, béta-ciflutrin hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során: a tagállamoknak különös figyelmet kell fordítaniuk a nem célállat ízeltlábúak védelmére. Az engedélyezés feltételeinek megfelelő kockázatcsökkentő intézkedéseket kell tartalmazniuk. |

49 | Ciflutrin CAS-szám 68359-37-5 (ki nem nyilvánított sztereokémia) CIPAC-szám 385 | (RS)-α-ciano-4-flour-3-fenoxi-benzil-(1RS,3RS;1RS,3SR)-3-(2,2-diklórvinil)-2,2-dimetil-ciklopropán-karboxilát | 920 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak rovarölő szerként való használatra engedélyezhető. A VI. melléklet által megkövetelt kritériumok szerint az üvegházi dísznövények kezelésén és a vetőmagcsávázáson kívüli, megfelelően támogatott felhasználást jelenleg nem támogatják és nem is mutatkozik elfogadhatónak. Az ilyen felhasználások engedélyezésének támogatására olyan adatokat és információkat kell gyűjteni és a tagállamoknak benyújtani, amelyek az emberi fogyasztók és a környezet tekintetében bizonyítják az elfogadhatóságukat. Ez különösen érvényes azokra az adatokra, amelyek a szabadtéri lombkezelés kockázatainak és az ehető növények lombkezelése étkezési kockázatainak minden részletre kiterjedő felméréséhez szükségesek. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, a ciflutrin hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során: a tagállamoknak különös figyelmet kell fordítaniuk a nem célállat ízeltlábúak védelmére.Az engedélyezés feltételeinek megfelelő kockázatcsökkentő intézkedéseket kell tartalmazniuk. |

50 | Iprodion CAS-szám 36734-19-7 CIPAC-szám 278 | 3-(3,5-diklórfenil)-N-izopropil-2,4-dioxo-imidazolidin-1-karboximid | 960 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak gombaölő szerként való használatra engedélyezhető. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, az iprodion hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során a tagállamoknak: különös figyelmet kell fordítaniuk a talajvíz-szennyezés lehetőségére, amennyiben a hatóanyagot nagymértékben használják (különösen gyepnél történő alkalmazás esetén) savas talajon (6 alatti pH-érték), érzékeny éghajlati adottságú területen,alaposan meg kell fontolniuk a vízi gerinctelenekre vonatkozó kockázatot, amennyiben a hatóanyagot közvetlenül felszíni vizek mellett alkalmazzák. Adott esetben kockázatcsökkentő intézkedéseket kell alkalmazni. |

51 | Linuron CAS-szám 330-55-2 CIPAC-szám 76 | 3-(3,4-diklórfenil)-1-metoxi-1-metilkarbamid | 900 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak gyomirtó szerként való használatra engedélyezhető. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, a linuron hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során a tagállamoknak: különös figyelmet kell fordítaniuk a vadon élő emlősök, a nem célállat ízeltlábúak és a vízi élőlények védelmére. Az engedélyezés feltételeinek adott esetben kockázatcsökkentő intézkedéseket kell tartalmazniuk,különös figyelmet kell fordítaniuk a hatóanyagot kezelő személyek védelmére. |

52 | Malein-hidrazid CAS-szám 123-33-1 CIPAC-szám 310 | 6-hidroxi-2H-piridazin-3-on | 940 g/kg A hatóanyagnak meg kell felelnie a 90/533/EGK tanácsi irányelvvel módosított, 79/117/EGK tanácsi irányelvnek. | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak növekedés-szabályozóként való használatra engedélyezhető. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, a malein-hidrazid hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során a tagállamoknak: különös figyelmet kell fordítaniuk a nem célállat ízeltlábúak védelmére, és biztosítaniuk kell, hogy az engedélyezés feltételei adott esetben tartalmazzanak kockázatcsökkentő intézkedéseket,különös figyelmet kell fordítaniuk a talajvíz védelmére, amennyiben a hatóanyag alkalmazására olyan területen kerül sor, ahol kényes talaj- és/vagy éghajlati viszonyok uralkodnak. Adott esetben kockázatcsökkentő intézkedéseket kell alkalmazni. |

53 | Pendimetalin CAS-szám 40487-42-1 CIPAC-szám 357 | N-(1-etilpropil)-2,6-dinitro-3,4-xilidén | 900 g/kg | 2004. január 1. | 2013. december 31. | Csak gyomirtó szerként való használata engedélyezhető. A VI. mellékletben meghatározott egységes alapelvek végrehajtása során figyelembe kell venni az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság keretében 2002. december 3-án véglegesített, a pendimetalin hatóanyagról szóló felülvizsgálati jelentésben, és különösen annak I. és II. függelékében foglalt következtetéseket. Az átfogó értékelés során a tagállamoknak: különös figyelmet kell fordítaniuk a vízi élőlények és a nem célnövény szárazföldi növények védelmére. Az engedélyezés feltételeinek adott esetben kockázatcsökkentő intézkedéseket kell tartalmazniuk,különös figyelmet kell fordítaniuk a hatóanyag rövid távú légi szállításának lehetőségére. |

--------------------------------------------------

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32003L0031 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32003L0031&locale=hu

Tartalomjegyzék