Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

32005R0782[1]

A Bizottság 782/2005/EK rendelete (2005. május 24.) a hulladékra vonatkozó statisztikai adatszolgáltatás formátumának szabályozásáról

A BIZOTTSÁG 782/2005/EK RENDELETE

(2005. május 24.)

a hulladékra vonatkozó statisztikai adatszolgáltatás formátumának szabályozásáról

(EGT vonatkozású szöveg)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel a hulladékra vonatkozó statisztikákról szóló, 2002. november 25-i 2150/2002/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletre és különösen annak 6. cikke e) pontjára ( 1 ),

(1)

A 2150/2002/EK rendelet 6. cikkének értelmében a Bizottságnak el kell fogadnia az e rendelet alkalmazásához szükséges intézkedéseket.

(2)

A 2150/2002/EK rendelet 6. cikke e) pontjának értelmében a Bizottságnak ki kell dolgoznia egy megfelelő formátumot, amelyben a tagállamok az eredményeiket átadhatják.

(3)

Az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak a 89/382/EGK, Euratom tanácsi határozata által létrehozott statisztikai programbizottság véleményével ( 2 ),

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

A Bizottságnak (Eurostat) átadandó, a hulladékra vonatkozó statisztikák eredményei helyes formátuma a jelen rendelet mellékletében található.

A tagállamoknak ezt a formátumot kell használniuk a 2004-es referenciaév és az azt követő évek adatai esetében.

2. cikk

A Bizottság (Eurostat) által javasolt adatcsereszabvány szerint a tagállamoknak elektronikus formátumban kell átadniuk a Bizottságnak (Eurostat) a 2150/2002/EK rendelet által előírt adatokat és metaadatokat.

3. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában történő közzétételét követő huszadik napon lép életbe.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

MELLÉKLET

A HULLADÉKSTATISZTIKA-EREDMÉNYEK ÁTADÁSÁNAK FORMÁTUMA

Az adatokat rendszerfüggetlen módon kell átadni a Bizottság (Eurostat) által javasolt adatcsereszabványnak megfelelően.

Az adathalmazok

A 2150/2002/EK rendelet által lefedett hulladékstatisztikai terület öt információhalmazból áll:

- Hulladéktermelés (GENER)

- Hulladékégetés (INCIN)

- Hasznosításhoz vezető műveletek (RECOV)

- Ártalmatlanítás (DISPO)

- Hasznosító- és ártalmatlanítóberendezések száma és kapacitása; a hulladékgyűjtő-rendszer lefedettsége a NUTS 2 régió által (REGIO).

Minden halmaz esetében egy fájlt kell átadni. A fájlnév hat részből áll:

Terület5Érték: WASTE
Halmaz5GENER, INCIN, RECOV, DISPO, REGIO
Gyakoriság2Érték: A2
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A lista)
Év4Referenciaév (első referenciaév: 2004)
Időszak4Érték: 0000 (nulla, nulla, nulla, nulla) az éves adatokra

A fájlnév részeit alsó kötőjel választja el egymástól. Szövegalapú formátumot fogunk használni. Például a hulladéktermelés halmaz Belgiumból a 2004-es évre a következő nevet fogja viselni: WASTE_GENER_A2_BE_2004_0000.

Hiányzó értékek

Az osztályozási változók esetében nem lesznek hiányzó értékek (hulladékkategória, gazdasági tevékenység, NUTS 2 régió, hulladékkezelő berendezés típusa). A rekordokat az osztályozási változók minden kombinációjára meg kell adni. Minden olyan rekordot, amelyre kombináció nem áll fönn, 0-ra (zérus) állított értékkel kell elküldeni. Minden olyan rekordot, amelyhez nincsen hozzáférhető adat, helyesen hiányzóra állított kóddal ellátva kell beküldeni ("M" kóddal ellátva). A hiányzó értékeket meg kell magyarázni a minőségi jelentésben; esetlegesen a használt módszer eredményei lehetnek. Fontos különbséget tenni a valódi nullás értékek és a hiányzó értékek között, hiszen az összegeket nem lehet kiszámolni hiányzó adatokkal. Amennyiben egy kombináció logikailag nem lehetséges, a cellát az L kóddal kell ellátni. Ez fordul elő például a kommunális szennyvíz kezeléséből származó iszap esetén. A konzisztencia ellenőrzése és a hibajavítás megkönnyítése érdekében az összegeket itt is be kell küldeni.

Bizalmasság

A bizalmas adatokat "bizalmas" megjelöléssel ellátva kell helyesen beküldeni. Az, hogy mi tekinthető bizalmasnak, a nemzeti titoktartási politika függvénye. Általános értelemben véve egy információ akkor bizalmas, ha a rendelkezésre bocsátó azonossága felfedhető. Ez az eset áll fenn, ha az információ egy vagy két válaszadón alapul, vagy ha egy vagy két válaszadó birtokolja az adatot. Az állami hatóságoktól származó adatok általában nem tekintendők bizalmasnak.

A másodlagos bizalmasságot is fel kell tüntetni. Ezt oly módon kell alkalmazni, hogy az (al)összegek publikációra hozzáférhetőek maradjanak. A Bizottság (Eurostat) arra használja fel a bizalmas információt, hogy úgy számítsa ki az uniós összegeket, hogy nem fedi fel az országos szinten bizalmas információt.

Mértékek

A kért mezők alfanumerikusak, azaz az adatérték kivételével nem tartalmazhatnak elválasztójeleket vagy tizedes szimbólumokat. A hulladékmennyiségek évi 1 000 tonnányi értékben vannak kifejezve három tizedesjeggyel. Tizedesjelként a vesszőt használjuk. A becslési módszer nem mindig teszi lehetővé a három tizedesnyi pontosságot. Ebben az esetben az adat beküldhető csak a szignifikáns tizedes értékkel is. Minden hulladékkategória esetén a mennyiség (normál) nedves hulladékon alapul, az iszaptermelés esetén (11., 12., 40. hulladéktétel) 1 000 tonnányi szárazanyagban kerül kiszámításra. A hulladékkezelési halmaz esetében az iszapot (normál) nedves hulladékként és szárazanyagban is meg kell adni. Ezt csak akkor alkalmazzuk, ha az iszap önálló tétel, ez áll az ipari iszapokra (12. tétel) a hulladékégetés és ártalmatlanítás halmazban.

A hulladékfeldolgozó létesítmények számát egész számmal kell megadni. Több mértékegység használatos a hulladékfeldolgozó kapacitás leírására, a hulladékhasznosítás és -ártalmatlanítás műveletének típusától függően (lásd az I. listát). Az összehasonlíthatóság megkönnyítése érdekében ajánljuk a hulladékégetési kapacitást 1 000 tonnában megadni. Azon országok, amelyek képesek a hulladékégetési kapacitást terajoule-ban megadni (1012 joule), tegyék meg így. Azon országoknak, amelyek nem tudják hulladékégetési kapacitásukat terajoule-ban megadni, az értéket hiányzóként kell megadni (az "M" kód használatával). A hasznosítási kapacitást 1 000 tonnában mérjük. Az ártalmatlanítási kapacitást köbméterben vagy tonnában kell megadni az ártalmatlanítás típusától függően. Csak az 1 000 tonnában megadott értékeket kell három tizedesjegy pontossággal megadni, minden egyebet egész számként.

A vegyes háztartási és ahhoz hasonló hulladékgyűjtési rendszer körét vagy a lakosság, vagy a lakások százalékában kell megadni.

Felülvizsgálat

A halmazokat a rekordokat tartalmazó különálló fájlokban kell beküldeni. Például a hulladéktermelésre vonatkozó halmaz 51 hulladékkategóriát tartalmaz 21 NACE csoportban, amelyet nedves hulladékban mérünk, és 3 hulladékkategóriát 21 NACE csoportban, amelyet szárazanyagban mérünk. A halmaz 1 134 rekordot tartalmaz.

A felülvizsgált adatokat teljes halmazként is be lehet küldeni, és a felülvizsgált cellákat el kell látni az (R) jellel. Az ideiglenes adatokat P jellel kell ellátni, és ezek mindig felülvizsgálatot követelnek meg. Az ideiglenes és a felülvizsgált adatokat egyaránt meg kell magyarázni a minőségi jelentésben.

1. halmaz: Hulladéktermelés

MezőMaximális hosszúságÉrtékek
Tartomány8Érték: WASTE
Halmaz6Érték: GENER (A halmaz országonként 51 × 21 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 3 × 21 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A. lista)
Év4Referenciaév (első referenciaév 2004)
Hulladéktétel2Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd B. lista)
Tevékenységi tétel2NACE-ra utaló kód (lásd C. lista)
Nedves/száraz1Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (11., 12., 40. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)
Termelt hulladék12Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjegyként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni
Naprakész jelzés1Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres
Bizalmassági1Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)

2. halmaz: Hulladékégetés

MezőMaximális hosszúságÉrték
Tartomány8Érték: WASTE
Halmaz6Érték: INCIN (A halmaz NUTS 1 régiónként 7 × 12 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 1 × 2 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A. lista)
Év4Referenciaév (első referenciaév 2004)
NUTS 1 kód3Az 1059/2003/EK európai parlamanti és tanácsi rendeletben (1) szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni
Hulladéktétel2Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd E. lista)
Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet1A 75/442/EGK tanácsi irányelv (2) mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak az 1. és 2. művelet érvényes erre a halmazra
Nedves/száraz1Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (12. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)
Elégetett hulladék12Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjelként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni
Naprakész jelzés1Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres
Bizalmassági jelzés1Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)
(1) HL L 154., 2003.6.21., 1. o.
(2) HL L 194., 1975.7.25., 39. o. A legutóbb az 1882/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendelettel (HL L 284., 2003.10.31., 1. o.) módosított irányelv.

3. halmaz: Hasznosításhoz vezető műveletek ( kivéve az energetikai hasznosítást)

MezőMaximális hosszúságÉrtékek
Tartomány8Érték: WASTE
Halmaz6Érték: RECOV (A halmaz NUTS 1 régiónként 20 rekordból áll)
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A. lista)
Év4Referenciaév (első referenciaév 2004)
NUTS 1 kód3Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni
Hulladéktétel2Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd G. lista)
Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet1A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak a 3.művelet érvényes erre a halmazra
Nedves/száraz1Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód)
Hasznosított hulladék12Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjelként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni
Naprakész jelzés1Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres
Bizalmassági jelzés1Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)

4. halmaz: Ártalmatlanítás (nem hulladékégetés)

MezőMaximális hosszúságÉrtékek
Tartomány8Érték: WASTE
Halmaz6Érték: DISPO (A halmaz NUTS 1 régiónként 9 × 12 rekordból áll, amelyet nedves hulladékban és 1 × 2 rekordból, amelyet szárazanyagban mérnek)
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A. lista)
Év4Referenciaév (első referenciaév 2004)
NUTS 1 kód3Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni
Hulladéktétel2Az EHK-Stat 3. verzióra utaló kód (lásd H. lista)
Hasznosítási vagy áártalmatlanítási művelet1A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); csak a 4. és 5. művelet érvényes erre a halmazra
Nedves/száraz1Minden hulladékkategóriára a mennyiség (normál) nedves hulladékban (W kód); iszapra (11., 12., 40. hulladéktétel) szintén száraz anyagban (D kód)
Ártalmatlanított hulladék12Mennyiség 1 000 tonna/év-ben. A mennyiséget valós számmal, három tizedesjeggyel kell megadni. Tizedesjegyként vesszőt kell használni. Például: 19,876. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni
Naprakész jelzés1Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres
Bizalmassági jelzés1Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)

5. halmaz: A hasznosító és ártalmatlanító létesítmények száma és kapacitása, valamint a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság száma régiónként

MezőMaximális hosszúságÉrtékek
Tartomány8Érték: WASTE
Halmaz6Érték: REGIO (A halmaz 14 rekordból áll NUTS 2 régiónként)
Országkód2Kétbetűs országkód (lásd A lista)
Év4Reference year (first reference year 2004)
NUTS 2 kód4Az 1059/2003/EK rendeletben szereplő NUTS-osztályozásnak megfelelő régió kód; az országos összértéket TT kóddal kell megadni
Hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet1A 75/442/EGK irányelv mellékletére utaló kód (lásd F. lista); Üres a gyűjtőrendszer által ellátott lakosság esetén
Változó1Gyűjtőrendszer által ellátott létesítmények (N), kapacitás (C) vagy lakosság (P) száma
Mérték1A hasznosítási vagy ártalmatlanítási művelet típusától függő kapacitás mérték kódja (lásd I lista); a létesítmények számára N kód, a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság számára P (lakosság) vagy D (lakóhely)
Érték12Minden értéket, a létesítmények számát , a hulladékgyűjtő rendszerrel ellátott lakosság vagy lakóhelyek számát és a kapacitást egész számmal kell jelölni. Ennek a mezőnek mindig kell értéket tartalmaznia. Ha a kombináció nem fordul elő, az érték 0 marad (zérus). A hiányzó adatot „M” kóddal kell jelölni. A kombináció logikai lehetetlenségét „L”-lel kell jelölni
Naprakész jelzés1Ideiglenes adat jelzésére (P) vagy felülvizsgált adat jelzésére (R), egyébként üres
Bizalmassági jelzés1Bizalmas adatot jelöl (lásd D. lista)

A. lista - Országkód

BelgiumBE
Cseh KöztársaságCZ
DániaDK
NémetországDE
ÉsztországEE
GörögországEL
SpanyolországES
FranciaországFR
ÍrországIE
OlaszországIT
CiprusCY
LettországLV
LitvániaLT
LuxemburgLU
MagyarországHU
MáltaMT
HollandiaNL
AusztriaAT
LengyelországPL
PortugáliaPT
SzlovéniaSI
Szlovák KöztársaságSK
FinnországFI
SvédországSE
Egyesült KirályságUK
BulgáriaBG
HorvátországHR
RomániaRO
TörökországTR
IzlandIS
LiechtensteinLI
NorvégiaNO

B. lista - Hulladékkategóriák

EHK-Stat/3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)
MegnevezésKódVeszélyesHulladéktétel
Használt oldószerek01.1H1
Savas, lúgos vagy sós hulladékok01.22
Savas, lúgos vagy sós hulladékok01.2H3
Használt olajok01.3H4
Használt vegyi katalizátorok01.45
Használt vegyi katalizátorok01.4H6
Vegyi feldolgozási hulladékok027
Vegyi feldolgozási hulladékok02H8
Vegyi üledékek és maradékok03.19
Vegyi üledékek és maradékok03.1H10
Ipari folyékony hulladékok iszapja03.211
Ipari folyékony hulladékok iszapja03.2H12
Egészségügyi és biológiai hulladékok0513
Egészségügyi és biológiai hulladékok05H14
Fémhulladékok0615
Fémhulladékok06H16
Üveghulladékok07.117
Üveghulladékok07.1H18
Papír- és kartonpapír-hulladékok07.219
Gumihulladékok07.320
Műanyaghulladékok07.421
Fahulladékok07.522
Fahulladékok07.5H23
Textilhulladékok07.624
PCB-t tartalmazó hulladék07.7H25
Kiselejtezett berendezések (kivéve kiselejtezett járművek, szárazelem- és akkumulátorhulladékok)08 (kivéve 08.1, 08.41)26
Kiselejtezett berendezések (kivéve kiselejtezett járművek, szárazelem- és akkumulátorhulladékok)08 (kivéve 08.1, 08.41)H27
Kiselejtezett járművek08.128
Kiselejtezett járművek08.1H29
Szárazelem- és akkumulátorhulladékok08.4130
Szárazelem- és akkumulátorhulladékok08.41H31
Állati és növényi hulladékok (kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)09 (kivéve 09.11, 09.3)32
Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékai09.1133
Állati ürülék, vizelet és trágya09.334
Háztartási és hasonló jellegű hulladékok10.135
Vegyes és el nem különülő anyagok10.236
Vegyes és el nem különülő anyagok10.2H37
Válogatás utáni maradékok10.338
Válogatás utáni maradékok10.3H39
Közönséges iszapok (kivéve a kotrási iszapokat)11 (kivéve 11.3)40
Kotrási iszapok11.341
Ásványi hulladékok (kivéve az égetési hulladékokat, a szennyezett talajokat és a szennyezett kotrási iszapokat)12 (kivéve 12.4, 12.6)42
Ásványi hulladékok (kivéve az égetési hulladékokat, a szennyezett talajokat és a szennyezett kotrási iszapokat)12 (kivéve 12.4, 12.6)H43
Égetési hulladékok12.444
Égetési hulladékok12.4H45
Szennyezett talajok és szennyezett kotrási iszapok12.6H46
Megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok1347
Megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok13H48
Összes, nem veszélyesTN
Összes, veszélyesHTH
Összes, általánosTT

C. lista -Tevékenységi tétel

Tétel számaNACE Rev. 2. kódLeírás
101. ágazatNövénytermesztés, állattenyésztés, vadgazdálkodás és kapcsolódó szolgáltatások
02. ágazatErdőgazdálkodás és fakitermelés
203. ágazatHalászat és akvakultúra
3B. nemzetgazdasági ágBányászat és kőfejtés
410. ágazatÉlelmiszergyártás
11. ágazatItalgyártás
12. ágazatDohánytermék gyártása
513. ágazatTextília gyártása
14. ágazatRuházati termék gyártása
15. ágazatBőr és kapcsolódó termékek gyártása
616. ágazatFafeldolgozás, fa- és parafatermék gyártása (kivéve bútor); szalma- és fonottáru gyártása
717. ágazatPapír és papírtermék gyártása
18. ágazatNyomdai és egyéb sokszorosítási tevékenység
819. ágazatKokszgyártás és finomított kőolaj-feldolgozás
920. ágazatVegyi anyagok és vegyipari termékek gyártása
21. ágazatGyógyszeralapanyag- és gyógyszerkészítmény-gyártás
22. ágazatGumi-, műanyag termék gyártása
1023. ágazatEgyéb nemfém ásványi termék gyártása
1124. ágazatFémalapanyag gyártása
25. ágazatFémfeldolgozási termék gyártása, kivéve gépek és berendezések
1226. ágazatSzámítógép, elektronikai és optikai termék gyártása
27. ágazatVillamos berendezés gyártása
28. ágazatMáshova nem sorolt gép, berendezés gyártása
29. ágazatKözúti gépjármű, pótkocsi és félpótkocsi gyártása
30. ágazatEgyéb jármű gyártása
1331. ágazatBútorgyártás
32. ágazatEgyéb feldolgozóipari tevékenység
33. ágazatGép, berendezés javítása és üzembe helyezése
14D. nemzetgazdasági ágVillamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás
1536. ágazatVíztermelés, -kezelés, -ellátás
37. ágazatSzennyvíz gyűjtése, kezelése
39. ágazatSzennyeződésmentesítés, egyéb hulladékkezelés
1638. ágazatHulladékgyűjtés, -kezelés, -ártalmatlanítás; anyaghasznosítás
17F. nemzetgazdasági ágÉpítőipar
18Szolgáltató tevékenységek:
G. nemzetgazdasági ág, kivéve 46.77Nagykereskedelem és kiskereskedelem; gépjárművek és motorkerékpárok javítása
H. nemzetgazdasági ágSzállítás és raktározás
I. nemzetgazdasági ágSzálláshely-szolgáltatás, vendéglátás
J. nemzetgazdasági ágInformáció és kommunikáció
K. nemzetgazdasági ágPénzügyi és biztosítási tevékenység
L. nemzetgazdasági ágIngatlanügyletek
M. nemzetgazdasági ágSzakmai, tudományos és műszaki tevékenység
N. nemzetgazdasági ágAdminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenység
O. nemzetgazdasági ágKözigazgatás és védelem; kötelező társadalombiztosítás
P. nemzetgazdasági ágOktatás
Q. nemzetgazdasági ágHumán-egészségügyi, szociális ellátás
R. nemzetgazdasági ágMűvészet, szórakoztatás, szabadidő
S. nemzetgazdasági ágEgyéb szolgáltatás
T. nemzetgazdasági ágHáztartás munkaadói tevékenysége; Termék előállítása, szolgáltatás végzése saját fogyasztása
U. nemzetgazdasági ágTerületen kívüli szervezet és testület
1946.77. osztályHulladék-nagykereskedelem
20Háztartásokban keletkező hulladékok
(Ez nem egy NACE-kategória)
TAÖsszesenÖsszesen

D. lista - Bizalmassági jelzés

Túl kevés vállalatAPéldául 1 vagy 2 vállalat a lakosság körében
Egy vállalat birtokolja az adatokatBNem túl kevés vállalat, de egy vállalat termeli/kezeli 70 % fölötti mértékben
Két vállalat birtokolja az adatokatCNem túl kevés vállalat, de két vállalat termeli/kezeli 70 % fölötti mértékben
Másodlagos bizalmasságból eredő bizalmas adatokDÖnmagában nem bizalmas (A, B, C jelzés), de a bizalmas adatok közvetett felfedésének megelőzésére
Az érték nem bizalmasÜres

E. lista - Hulladékkategóriák égetéshez

HulladéktételEHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)Veszélyes/nem veszélyes hulladék
KódLeírás
101 + 02 + 03Vegyipari hulladékok
(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)
Nem veszélyes
201 + 02 + 03 (kivéve 01.3)Vegyipari hulladékok, kivéve a használt olajokat
(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)
Veszélyes
301.3Használt olajokVeszélyes
405Egészségügyi és biológiai hulladékokNem veszélyes
505Egészségügyi és biológiai hulladékokVeszélyes
607.7PCB-t tartalmazó hulladékokVeszélyes
710.1Háztartási és hasonló jellegű hulladékokNem veszélyes
810.2Vegyes és el nem különülő anyagokNem veszélyes
910.2Vegyes és el nem különülő anyagokVeszélyes
1010.3Válogatás utáni maradékokNem veszélyes
1110.3Válogatás utáni maradékokVeszélyes
1211Közönséges iszapokNem veszélyes
1306 + 07 + 08 + 09 + 12 + 13Egyéb hulladékok
(fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések+ állati és növényi hulladékok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Nem veszélyes
1406 + 07 + 08 + 09 + 12 + 13 (kivéve 07.7)Egyéb hulladékok
(fémhulladékok + nemfém hulladékok kivéve PCB-t tartalmazó hulladékokat + kiselejtezett berendezések + állati és növényi hulladékok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Veszélyes
TNÖsszesen, nem veszélyesNem veszélyes
THÖsszesen, veszélyesVeszélyes
TTÖsszesen, általános

F. lista - Ártalmatlanítási és hasznosítási műveletek; a kódok a 75/442/EGK irányelv mellékleteire utalnak

MűveletKódHasznosítási és ártalmatlanítási műveletek
Hulladékégetés
1R1Elsődlegesen tüzelőanyagként vagy más módon való felhasználás energianyerés céljából
2D10Hulladékégetés szárazföldön
Műveletek, amelyek hasznosítást eredményezhetnek (kivéve az energetikai hasznosítást)
3R2 +Oldószerek visszanyerése/regenerálása
R3 +Oldószerként nem használatos szerves anyagok visszanyerése/regenerálása (beleértve a komposztálást és más biológiai átalakítási műveleteket is)
R4 +Fémek és fémvegyületek újrafeldolgozása/visszanyerése
R5 +Egyéb szervetlen anyagok újrafeldolgozása/visszanyerése
R6 +Savak és lúgok regenerálása
R7 +Szennyezés csökkentésre használt anyagok összetevőinek visszanyerése
R8 +Katalizátorok összetevőinek visszanyerése
R9 +Olaj újrafinomítása vagy más célra történő újrahasználata
R10 +Talajban történő kezelés mezőgazdasági vagy ökológiai feljavítás céljából
R11Az R1–R10 műveletek bármelyikéből nyert hulladékok hasznosítása
Hulladékártalmatlanítást szolgáló műveletek
4D1 +Elhelyezés a talaj felszínére vagy a talajba (pl. hulladéklerakó stb.)
D3 +Mélyinjektálás (pl. szivattyúzható hulladékok injektálása kutakba, sódómokba vagy természetes földalatti üregekbe stb.)
D4 +Felszíni feltöltés (pl. folyékony vagy iszapos hulladékanyagok elhelyezése árkokban, mélyedésekben, tavakban vagy lagúnákban stb.)
D5 +Hulladéklerakás műszaki védelemmel (pl. elhelyezés fedett, szigetelt, a környezettől és egymástól is elkülönített cellákban stb.)
D12Tartós tárolás (pl. tartályokban történő elhelyezés mélyművelésű bányában stb.)
5D2 +Talajban történő kezelés (pl. folyadékok, iszapok talajban történő biológiai lebontása stb.)
D6 +Bevezetés víztestbe, kivéve a tengereket és az óceánokat
D7Bevezetés tengerbe vagy óceánba, beleértve a tengerfenéken történő elhelyezést is

G. lista - Hulladékhasznosításhoz vezető műveletkategóriák (kivéve energetikai hasznosítás)

HulladéktételEHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)Veszélyes/nem veszélyes hulladék
KódMegnevezés
101.3Használt olajokVeszélyes
206FémhulladékokNem veszélyes
306FémhulladékokVeszélyes
407.1ÜveghulladékokNem veszélyes
507.1ÜveghulladékokVeszélyes
607.2Papír- és kartonpapír-hulladékokNem veszélyes
707.3GumihulladékokNem veszélyes
807.4MűanyaghulladékokNem veszélyes
907.5FahulladékokNem veszélyes
1007.6TextilhulladékokNem veszélyes
1109 (kivéve 09.11, 09.3)Állati és növényi hulladékok
(kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)
Nem veszélyes
1209.11Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékaiNem veszélyes
1309.3Állati ürülék, vizelet és trágyaNem veszélyes
1412Ásványi hulladékokNem veszélyes
1512Ásványi hulladékokVeszélyes
1601 + 02 + 03 + 05 + 08 + 10 + 11 + 13Egyéb hulladékok
(Összetett vegyi hulladékok + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok + egészségügyi és biológiai hulladékok + kiselejtezett berendezések + vegyes és el nem különülő anyagok + közönséges iszapok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Nem veszélyes
1701 + 02 + 03 + 05 + 07.5 + 07.7 + 08 + 10 + 11 + 13 (kivéve 01.3)Egyéb hulladékok
(összetett vegyi hulladékok, kivéve használt olajok + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok + egészségügyi és biológiai hulladékok + fahulladékok + PCB-t tartalmazó hulladék + kiselejtezett berendezések + vegyes és el nem különülő anyagok + közönséges iszapok + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Veszélyes
TNÖsszesen, nem veszélyesNem veszélyes
THÖsszesen, veszélyesVeszélyes
TTÖsszesen, általános

H. lista - Hulladékkategóriák ártalmatlanításra (kivéve a hulladékégetés)

TételszámEHK-Stat 3. verzió (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.)Veszélyes/nem veszélyes hulladék
KódMegnevezés
101 + 02 + 03Vegyipari hulladékok
(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)
Nem veszélyes
201 + 02 + 03 (kivéve 01.3)Vegyipari hulladékok, kivéve a használt olajokat
(Összetett vegyipari hulladék + vegyi feldolgozási hulladékok + egyéb vegyipari hulladékok)
Veszélyes
301.3Használt olajokVeszélyes
409 (kivéve 09.11, 09.3)Állati és növényi hulladékok
(kivéve az élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékait; és kivéve az állati ürüléket, vizeletet és trágyát)
Nem veszélyes
509.11Élelmiszer-feldolgozás és élelmiszer-ipari termékek állati hulladékaiNem veszélyes
609.3Állati ürülék, vizelet és trágyaNem veszélyes
710.1Háztartási és hasonló jellegű hulladékokNem veszélyes
810.2Vegyes és el nem különülő anyagokNem veszélyes
910.2Vegyes és el nem különülő anyagokVeszélyes
1010.3Válogatás utáni maradékokNem veszélyes
1110.3Válogatás utáni maradékokVeszélyes
1211Közönséges iszapokNem veszélyes
1312Ásványi hulladékokNem veszélyes
1412Ásványi hulladékokVeszélyes
1505 + 06 + 07 + 08 + 13Egyéb hulladékok
(egészségügyi és biológiai hulladékok + fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Nem veszélyes
1605 + 06 + 07 + 08 + 13Egyéb hulladékok
(Egészségügyi és biológiai hulladékok + fémhulladékok + nemfém hulladékok + kiselejtezett berendezések + megszilárdított, stabilizált vagy üvegesített hulladékok)
Veszélyes
TNÖsszesen, nem veszélyesNem veszélyes
THÖsszesen, veszélyesVeszélyes
TTÖsszesen, általános

I. lista - Kapacitás mértékegysége

MűveletKapacitás mértékegységeMértékegység kód
11 000 tonna/év három tizedesjeggyelt
Terajoule/év (1012)j
21 000 tonna/év három tizedesjeggyelt
Terajoule/év (1012)j
31 000 tonna/év három tizedesjeggyelt
4m3/évm
51 000 tonna/év három tizedesjeggyelt

( 1 ) HL L 332., 2002.12.9., 1. o. A legutóbb az 574/2004/EK bizottsági rendelettel (HL L 90., 2004.3.27., 15. o.) módosított rendelet.

( 2 ) HL L 181., 1989.6.28., 47. o.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32005R0782 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32005R0782&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02005R0782-20080101 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02005R0782-20080101&locale=hu

Tartalomjegyzék