Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

12710/1947. (XI. 1.) Korm. rendelet

a közszolgálati alkalmazottak belföldi hivatalos kiküldetése és átköltözködése alkalmával felszámítható illetmények újabb megállapítása tárgyában

A magyar köztársaság kormánya az 1946. XVI. tc. 1. §-ában foglalt és az 1947. XVI. tc. 1. §-ával meghosszabbított felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. § (1) A belföldi hivatalos kiküldetések alkalmával felszámítható napidíjak összege

az I-V. fizetési osztályba tartozó közszolgálati alkalmazottaknál 40 (Negyven) forint,

a VI-VII. fizetési osztályba tartozó közszolgálati alkalmazottaknál 35 (Harmincöt) forint,

a VIII-X. fizetési osztályba tartozó közszolgálati alkalmazottaknál 30 (Harminc) forint.

a XI-XV. fizetési osztályba tartozó közszolgálati alkalmazottaknál 25 (Huszonöt) forint.

(2) Ha a kiküldött közszolgálati alkalmazott szállodai számlával vagy más elszámolási irattal nem igazolja, hogy díjazás ellenében szállodát vagy magánszállást vett igénybe, akként kell tekinteni, mint aki ellenszolgáltatás nélkül beszállásolásban részesült és ez okból a napidíját 30%-kal csökkenteni kell.

2. § Az a közszolgálati alkalmazott, aki az 1. lakáspénzosztályba tartozó állomáshelyen teljesít szolgálatot, abban az esetben, ha állomáshelyéről a kiküldetés helye a közforgalmú vasúttal (villamosvasúttal, stb.) vagy társasgépkocsival elérhető és az állomáshelyről elindulása és az állomáshelyre visszaérkezése között nyolc óránál kevesebb idő telt el, csak a tényleg felmerült viteldíj megtérítésre tarthat igényt.

3. § Az a közszolgálati alkalmazott, aki olyan vidéki állomáshelyen teljesít szolgálatot, ahová Budapestre történt kiküldetése esetén az utazás megkezdése napján már nem térhet vissza, az 1. §-ban megállapított napidíj 50%-át számolhatja el napidíjpótlék címén.

4. § (1) Az 1100/1925. ME rendelet 32. pontja alapján felszámítható fuvarpénz összege a négyszemélyes személyszállító gépjárműveknek a közlekedésügyi miniszter úr által a 200/1946. ME rendelet (Magyar Közlöny 7. szám) alapján megállapított igénybevételi díjának 110%-a.

(2) Hivatalos kerékpár használata esetén az (1) bekezdésben megállapított igénybevételi díj 25%-a, saját kerékpár használata, valamint gyalog megtett utak esetén az (1) bekezdésben megállapított díj 50%-a számolható el.

5. § Az 1100/1925. ME rendelet alapján felszámítható bérkocsidíj összege a 4. § (1) bekezdése alapján megállapított fuvarpénz összegének kétszerese.

6. § A jelen rendelet hatályba lépésétől kezdődően hivatalos kiküldetések költségeinek átalányozását engedélyezni nem lehet. A már engedélyezett átalányok további folyósítását azonnali hatállyal be kell szüntetni.

7. § Közszolgálati alkalmazottaknak a szolgálat érdekében történt áthelyezése esetén az alábbi összegű átköltözködési átalányok számolhatók el:

a) annál az alkalmazottnál, aki nem részesül családi pótlékban, a fizetést osztályára nézve megállapított mindenkori napidíj tízszeres összege;

b) az egy vagy két családi pótlékban részesülő alkalmazottnál a fizetési osztályára nézve megállapított díj húszszoros összege;

c) a három vagy több családi pótlékban részesülő alkalmazottnál a fizetési osztályára nézve megállapított napidíj harmincszoros összege.

8. § Az átköltözködési átalányt mindig annak a fizetési osztálynak a figyelembevételével kell megállapítani, amely fizetési osztályba az áthelyezett alkalmazott az új állomáshelyen történt jelentkezése időpontjában tartozott.

9. § A magyar államvasutak, a magyar posta és a Magyar Állami-, Vas-, Acél- és Gépgyárak alkalmazottai által belföldi hivatalos kiküldetések alkalmával felszámítható illetményeket a jelen rendelet alapján kell megállapítani olyan módon, hogy az alkalmazott részére annak a fizetési osztálynak az alapulvételével kell a napidíjat megállapítani, amely fizetési osztály a 8430/1946. ME rendelet, illetőleg az 1700/1947., vagy a 6050/1947. ME rendelet alapján az állásának megfelelő fizetési fokozatnak felel meg.

10. § Jelen rendelet kihirdetése napján lép életbe. Végrehajtásáról az illetékes miniszter (a Legfőbb Állami Számvevőszék elnöke, a Közigazgatási Bíróság elnöke) gondoskodik.

Budapest, 1947. évi október hó 17-én.

Dinnyés Lajos s. k.,

miniszterelnök