Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

9/1967. (XII. 3.) NIM rendelet

a villamosenergia hőfejlesztés céljára való felhasználásáról

A villamosenergia fejlesztéséről, átviteléről és elosztásáról szóló 1962. évi IV. törvény végrehajtása tárgyában kiadott 40/1962. (XI. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 45. §-ának (1) bekezdésére tekintettel, a 25/1967. (VIII. 20.) Korm. rendelet 1. § (5) bekezdésében foglak felhatalmazás alapján - összhangban az energiahordozók forgalmazási rendjéről megállapított általános szabályokkal - az Országos Anyag- és Árhivatal elnökével egyetértésben a következőket rendelem:

Felhasználási kijelölés

1. § (1) A villamosenergiát hőfejlesztés céljára igénybe venni csak villamosenergia felhasználási kijelölés (a továbbiakban: kijelölés) alapján szabad a következő esetekben:

a) 100 kW-nál nagyobb névleges egységteljesítményű villamos berendezés tervezése vagy üzembentartása,

b) sütés-főzés, vízmelegítés és helyiségfűtés céljára szolgáló 100 kW-nál kisebb egységteljesítményű villamoskészülékek tervezése vagy üzembentartása, amennyiben névleges összteljesítményük egy fogyasztási helyen [1/1966. (I. 23.) NIM rendelet 2. §-ának a) pontja] 100 kW-nál nagyobb,

c) a b) pontban nem említett minden egyéb hőfejlesztés céljára szolgáló 30 kW-nál nagyobb egységteljesítményű villamos berendezés tervezése vagy üzembentartása, amennyiben névleges összteljesítménye egy fogyasztási helyen 300 kW-nál nagyobb,

d) 12 lakásosnál nagyobb új lakóépületbe sütés-főzés, vízmelegítés, vagy helyiségfűtés céljára villamosenergia ellátás tervezése, kivéve azt a melegvíztárolót, (boyler) és tárolós kályhát, amelynél a felfűtés kizárólag éjszaka 22-6 óra között történik, valamint a nappali időszakos, kisegítő fűtést.

(2) Nem kell kijelölést kérni arra a villamosberendezésre, amelyre az üzembentartó korábbi jogszabály alapján energiagazdálkodási engedélyt kapott.

(3) 100 kW-nál nagyobb névleges egységteljesítményű hőfejlesztő berendezés villamosenergia fogyasztását külön fogyasztásmérővel (almérő) kell kérni.

A kijelölési eljárás

2. § (1) Az 1. § (1) bekezdésében előírt kijelölés az Országos Villamosenergia Felügyelet (Budapest, I., Attila út 99., a továbbiakban: OVILLEF) hatáskörébe tartozik.

(2) A kijelölés iránti kérelmet a tervezés megkezdése, illetőleg a berendezés, vagy készülék megrendelése előtt az üzemeltető (felhasználó), új beruházás esetében - ha az üzemeltető még nincs kijelölve - a beruházó tartozik írásban az OVILLEF-hez benyújtani. A kérelemben közölni kell a berendezés műszaki leírását, jellemző adatait, csatlakozási értékét (kW) és annak indokolását, hogy miért előnyösebb villamosenergia felhasználása egyéb energiahordozó helyett.

(3) Amennyiben a kérelem teljesítése indokolt, a tervezésre, illetőleg a megrendelésre az OVILLEF illetékmentes előzetes kijelölést végez. A végleges kijelölést a berendezés üzembehelyezésekor kell kiadni, vagy a használatbavételi engedélybe foglalni. Az OVILLEF a kijelölést feltételhez is kötheti.

(4) A kérelem tárgyában hozott határozatot indokolni kell. Az OVILLEF sérelmes határozata ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül a Nehézipari Minisztériumhoz (Budapest, V., Markó utca 16.) fellebbezésnek van helye.

(5) Az eljárás költség- és illetékmentes; a kijelölési okmány kiadványi illetékköteles. [11/1966. (VI. 29.) PM rendelet 73. §-ának (1) bekezdése.]

3. § Az OVILLEF a kérelemmel kapcsolatban a fogyasztótól adatokat kérhet [Vhr. 55. §-ának (2) bekezdése] és vizsgálatot tarthat (Vhr. 56. §-a).

Hőfejlesztő készülékek véleményezése

4. § (1) A hőfejlesztő készülékek (berendezések) sorozatgyártását és kereskedelmi forgalombahozata-lát az OVILLEF villamosenergia- és teljesítmény-gazdálkodás szempontjából kifogásolhatja.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltak biztosítása érdekében a gyártó, illetve belföldi értékesítő vállalat (ez utóbbi importból származó beszerzés esetén is) a sorozatgyártáshoz, illetve forgalombahozatalhoz az OVILLEF előzetes véleményét köteles kérni az alábbi esetekben:

a) főző-sütő készülék 6 kW névleges teljesítmény felett;

b) vízmelegítő fűtőtest és készülék, valamint helyiségfűtésre szolgáló készülék 2 kW névleges teljesítmény felett;

c) bármilyen célra szolgáló hőfejlesztő készülék 15 kW névleges teljesítmény felett.

(3) A gyártó, illetve belföldi értékesítő vállalat az OVILLEF véleményét a Magyar Elektrotechnikai Ellenőrző Intézet, illetve Kereskedelmi Minőségellenőrző Intézet vizsgálatának keretében is kérheti.

Vegyes és hatálybaléptető rendelkezések

5. § (1) A rendelet 1. §-ának (1) bekezdése a)-c) pontjainak hatálya alá tartozó berendezés kijelölés nélküli használata a villamosenergia szolgáltatás és vételezés általános feltételeinek megállapításáról szóló 1/1966. (I. 23.) N I M rendelet 13. § (1) bekezdésének k) pontja szerint szabálytalan villamosenergia vételezésnek minősül és az ilyen villamosenergia fogyasztásért az egyes fogyasztásnemek villamosenergia árának megállapításáról szóló külön jogszabályba foglalt díjtételeket kell alkalmazni.

(2) Az áramszolgáltató vállalat lakóépületek villamosberendezésének terveit - amennyiben azok az 1. § (1) bekezdés d) pontjának a hatálya alá tartoznak -, csak akkor fogadhatja el, ha a beruházó, vagy megbízottja a tervek bemutatásával egyidejűleg a kijelölést is felmutatja. Amennyiben az áramszolgáltató vállalatnak a terveket előzetesen nem mutatták be és ezekről csak az épület elkészülte után értesült, a hőfejlesztő készülékeket kijelölés nélkül a villamosenergia ellátásba nem kapcsolhatja be.

6. § Nem tartozik a rendelet hatálya alá a villamos hegesztés, az alumínium-elektrolízis, a ferrósziliciumgyártás, a műkorundgyártás és a karbidgyártás céljára szolgáló, valamint a közlekedési eszközbe beépített berendezés.

7. § E rendelet 1968. január hó 1. napján lép hatályba; rendelkezéseit a hatálybalépés időpontjában folyamatban levő ügyekre is alkalmazni kell. Egyidejűleg a 2/1960. (X. 30.) NIM és az 1/1965. (IV. 23.) NIM rendeletek hatályukat vesztik.

Dr. Lévárdi Ferenc s. k.,

nehézipari miniszter

Tartalomjegyzék