Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

1978. évi 28. törvényerejű rendelet

az ipari minták oltalmáról[1]

I. fejezet

Az ipari mintaoltalom tárgya és tartalma

Az oltalomképes ipari minta

1. § (1) Az ipari termék külső formája (a továbbiakban: "minta") ipari mintaoltalomban (a továbbiakban: "mintaoltalom") részesülhet, ha új és oltalmát a (4) bekezdés nem zárja ki.

(2) Új a minta, ha nem jutott olyan mértékben nyilvánosságra, hogy azt bárki előállíthatta.

(3) A bejelentő a mintára mintaoltalmat nyer, ha a minta

a) az elsőbbség időpontjában kielégíti az (1) bekezdésben meghatározott követelményeket;

b) bejelentése megfelel az e törvényerejű rendeletben megszabott alaki feltételeknek.

(4) A minta nem részesülhet mintaoltalomban, ha

a) a termék rendeltetésszerű használatát hátrányosan befolyásolja;

b) kizárólag a termék műszaki megoldásának vagy rendeltetésének a következménye;

c) korábbi elsőbbségű mintaoltalom tárgyával egyezik, vagy ahhoz az összetéveszthetőségig hasonlít;

d) hasznosítása jogszabályba vagy társadalmilag elfogadott erkölcsi szabályba ütközik, kivéve, ha a jogszabály csak a termék forgalmát korlátozza.

2. § (1)[2] A minta szerzője az, aki a mintát megalkotta. Amíg jogerős bírósági ítélet mást nem állapít meg, azt a személyt kell a minta szerzőjének tekinteni, aki a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz benyújtott korábbi elsőbbségű bejelentésben szerzőként szerepel.

(2) A minta szerzőjét megilleti az a jog, hogy a mintaoltalmi iratok őt e minőségében feltüntessék.

(3) A minta szerzője a Polgári Törvénykönyv (a továbbiakban: Ptk.) szabályai szerint felléphet azzal szemben, aki e minőségét kétségbe vonja, vagy mintával kapcsolatos személyhez fűződő egyéb jogát megsérti.

A mintaoltalom jogosultja

3. § (1)[3] A mintaoltalom a szerzőt vagy jogutódját illeti meg. Jelzálogjog alapításához a zálogszerződés írásba foglalása és a jelzálogjognak a mintaoltalmi lajstromba való bejegyzése szükséges. A mintából és a mintaoltalomból eredő jogok - a szerző személyhez fűződő jogai kivételével - átszállhatnak, átruházhatók és megterhelhetők.

(2) Ha szerzőnek munkaviszonyból vagy más jogviszonyból folyó kötelessége, hogy a mintát megalkossa (szolgálati minta), a mintaoltalom a munkáltatót vagy a más jogviszony alapján jogosultat illeti meg. Ha a munkáltató (a más jogviszony alapján jogosult) a mintaoltalomra nem tart igényt, vagy ha a szerző írásbeli megkeresésére hatvan napon belül nem nyilatkozik, a mintával a szerző, illetőleg jogutódja rendelkezhet.

(3) Ha többen közösen alkották a mintát, a mintaoltalom a szerzőket, illetőleg jogutódjaikat közösen illeti meg; a közös mintaoltalomra a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályait kell megfelelően alkalmazni, azzal az eltéréssel, hogy amennyiben a mintát az egyik társjogosult hasznosítja, köteles társainak részesedési hányaduk arányában megfelelő díjat fizetni.

(4)[4] Amíg jogerős bírósági ítélet, vagy egyéb hatósági határozat mást nem állapít meg, azt a személyt kell jogosultnak tekinteni, aki a mintát korábbi elsőbbséggel jelentette be a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz.

(5)[5] Ha többen egymástól függetlenül alkották meg a mintát, a mintaoltalom azt a szerzőt, vagy jogutódját illeti meg, aki a mintát korábbi elsőbbséggel jelentette be a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz.

(6) A mintát a bejelentési eljárás során történő közzététel előtt csak a jogosult hozzájárulásával szabad nyilvánosságra hozni.

A mintaoltalom jogosultjának és a szolgálati minta szerzőjének díjazása

4. § (1)[6] A mintaoltalom jogosultját a hasznosítás engedélyezése esetén licenciadíj, átruházás esetén vételár, a szolgálati minta szerzőjét a minta értékesítése esetén díjazás illeti meg a gazdasági eredménnyel arányosan. A mintaoltalom jogosultját megillető licenciadíj, vételár, továbbá a minta szerzőjének járó díjazás mértékére és egyéb feltételeire a hasznosítóval, a jogszerzővel, illetőleg a munkáltatóval kötött szerződés az irányadó.[7]

(2) Az (1) bekezdésben foglaltak nem érintik a szerzői jogi védelemben részesülő minta jogosultjának a szerzői jogi szabályok alapján járó díjazását.

(3)[8] A szolgálati minta szerzőjének díjazásával kapcsolatos jogviták eldöntése bírósági útra tartozik.[9]

A mintaoltalom keletkezése és időtartama

5. § (1) A mintaoltalom a bejelentés napjára visszaható hatállyal a lajstromozás elrendelésével keletkezik.

(2) A mintaoltalom a bejelentés napjától számított öt évig tart.

(3) A mintaoltalmat - a jogosult kérelmére - egy alkalommal további öt évi időtartamra meg kell hosszabbítani. Az újabb oltalmi idő az előző oltalmi idő lejártát követő nappal kezdődik.

A mintaoltalom hatálya, terjedelme, korlátai

6. § (1)[10] A mintaoltalom alapján a mintaoltalom jogosultjának - a jogszabályok keretei között - kizárólagos joga van arra, hogy a minta szerinti terméket gazdasági tevékenység körében előállítsa, forgalomba hozza, az országba behozza (hasznosítás), vagy arra másnak engedélyt adjon.[11]

(2) Jóhiszemű és ellenérték fejében jogot szerző harmadik személlyel szemben szerződésen alapuló jogutódlásra, illetőleg hasznosítási szerződésre csak akkor lehet hivatkozni, ha azt a mintaoltalmi lajstromba bejegyezték.

(3) A mintaoltalom terjedelmét a mintaoltalmi lajstromban elhelyezett fényképből, illetőleg rajzból megállapítható külső forma határozza meg.

(4) A mintaoltalom hatálya - viszonosság esetén - nem érvényesül az olyan közlekedési és szállító eszközök tekintetében, amelyek csak átmenőben vannak az ország területén, továbbá az olyan külföldi áruk tekintetében, amelyek belföldön nem kerülnek forgalomba.

A mintaoltalom megszűnése

7. § (1) A mintaoltalom megszűnik, ha

a) az oltalmi idő lejárt és az oltalmat nem hosszabbították meg, az oltalmi idő lejártát követő napon;

b) a mintaoltalom jogosultja az oltalomról lemondott, a lemondás beérkezését követő napon, illetőleg a lemondó által megjelölt korábbi időpontban;

c) a mintaoltalmat megsemmisítették, a bejelentés napjára visszaható hatállyal.

(2)[12] A mintaoltalmi lajstromba bejegyzett jogosult a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz intézett írásbeli nyilatkozattal a mintaoltalomról lemondhat. Ha a lemondás másnak jogszabályon, hatósági határozaton, vagy a mintaoltalmi lajstromba bejegyzett hasznosítási szerződésen alapuló jogát érinti, vagy ha a mintaoltalmi lajstromba per van bejegyezve, a lemondás csak az érdekelt hozzájárulásával hatályos.

(3)[13] A mintaoltalmat meg kell semmisíteni, ha a mintaoltalom tárgya nem felelt meg az 1. § (1) bekezdésében meghatározott feltételeknek. A megsemmisítő határozatot be kell jegyezni a mintaoltalmi lajstromba és meg kell hirdetni a Magyar Szabadalmi Hivatal hivatalos lapjában.

II. fejezet

Mintahasznosítási szerződés

A hasznosítási szerződés

8. § (1) Hasznosítási szerződés (ipari minta licenciaszerződés) alapján a mintaoltalom jogosultja engedélyt ad a minta hasznosítására, a hasznosító pedig ennek fejében díjat fizet.

(2) A felek a hasznosítási szerződésre vonatkozó rendelkezésektől egyező akarattal eltérhetnek, ha jogszabály az eltérést nem tiltja.

(3) A hasznosítási szerződésre az e törvényerejű rendeletben nem szabályozott kérdésekben a Ptk. rendelkezései irányadók.

A felek jogai és kötelességei

9. § (1) A mintaoltalom jogosultja a hasznosítási szerződés egész tartamára szavatolja, hogy harmadik személynek nincs a mintaoltalomra olyan joga, amely a hasznosítást megakadályozza vagy korlátozza. Erre a szavatosságra az eladónak a tulajdonjog átruházásáért való szavatosságára irányadó szabályokat kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy a hasznosító elállás helyett a szerződést azonnali hatállyal felmondhatja.

(2) A hasznosítási szerződés időbeli és területi korlát nélkül az oltalom fennállása idejére, a hasznosítás minden módjára és mértékére kiterjed. A hasznosítási szerződés azonban csak kifejezett kikötés esetében ad kizárólagos hasznosítási jogot.

(3) A hasznosító a minta hasznosítására vonatkozó engedélyt harmadik személyre csak abban az esetben ruházhatja át, ha azt a mintaoltalom jogosultja kifejezetten megengedte.

(4) Ha a mintaoltalom keletkezésére visszaható hatállyal szűnik meg, a hasznosító a fizetett díjnak csak azt a részét követelheti vissza, amelyet a minta hasznosításából származó hasznos eredmény nem fedezett.

III. fejezet

A minta és a mintaoltalom megsértése

A minta jogosulatlan átvétele

10. § Ha a mintaoltalmi bejelentésnek vagy mintaoltalomnak a tárgyát jogosulatlanul más mintájából vették át, a sértett, illetőleg jogutódja követelheti a mintaoltalmi bejelentésnek vagy a mintaoltalomnak egészben vagy részben a javára történő átruházását.

A mintaoltalom megsértése

11. § (1) A mintaoltalom megsértését követi el, aki az oltalom alatt álló mintát jogosulatlanul hasznosítja.

(2)[14] A mintaoltalom jogosultja a jogsértővel szemben a Ptk. 84. § (1) bekezdésében meghatározott polgári jogi igényeket támaszthatja. Követelheti továbbá, hogy a jogsértő szolgáltasson adatot a mintaoltalom megsértésében érintett termékek előállításában és forgalmazásában részt vevőkről, valamint az ilyen termékek terjesztésére kialakított üzleti kapcsolatokról.

(3) A jogsértő ellen a mintaoltalmi lajstromba bejegyzett hasznosító saját nevében abban az esetben léphet fel, ha a mintaoltalom jogosultját előzetesen felhívta, hogy a jogsértés abbahagyására szükséges intézkedéseket tegye meg, és felhívása harminc napon belül nem vezetett eredményre.

Nemleges megállapítás

12. § (1) Aki attól tart, hogy ellene mintaoltalom megsértése miatt eljárást indítanak, ennek megindításáig kérheti annak megállapítását, hogy az általa előállított vagy előállítandó termék nem ütközik valamely általa megjelölt mintaoltalomba.

(2) A nemleges megállapítást kimondó jogerős határozat kizárja, hogy a megjelölt mintaoltalom alapján ugyanarra a termékre vonatkozóan mintaoltalom megsértése miatt eljárást indítsanak.

IV. fejezet

A Magyar Szabadalmi Hivatal eljárása a mintaoltalmi ügyekben[15]

Hatáskör, általános eljárási szabályok

13. § (1) A Magyar Szabadalmi Hivatal hatáskörébe tartoznak:[16]

a) a mintaoltalom megadásával,

b) a mintaoltalom meghosszabbításával,

c) a mintaoltalom megszűnésének megállapításával,

d) a mintaoltalom megsemmisítésével,

e) a nemleges megállapítással,

f) a mintaoltalom nyilvántartásával

kapcsolatos ügyek.

(2)[17] A Magyar Szabadalmi Hivatal a mintaoltalmi ügyekben az államigazgatási eljárás általános szabályairól szóló 1957. évi IV. törvény alapján jár el, az e törvényerejű rendeletben meghatározott eltérésekkel.

A mintaoltalmi bejelentés

14. § (1)[18] A mintaoltalom megadására irányuló eljárás a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz intézett bejelentéssel indul meg.

(2)[19] A mintaoltalmi bejelentés a kérelemből, a minta fényképéből, illetőleg rajzából és a termék megnevezéséből áll, amelyen a mintát alkalmazni kívánják.[20]

(3) Jogot csak olyan bejelentésre lehet alapítani, amely legalább a bejelentő nevét és címét, továbbá a minta fényképét, illetve rajzát tartalmazza.

Származtatás használati mintaoltalmi bejelentésből[21]

14/A. §[22] (1)[23] Ha a bejelentő korábban használati mintaoltalmi bejelentést tett, akkor az azonos tárgyú ipari mintaoltalmi bejelentéssel együtt előterjesztett elsőbbségi nyilatkozatában - a használati mintaoltalmi bejelentés napjának megtartása mellett - igényt tarthat a használati mintaoltalmi bejelentést megillető elsőbbségre.

(2)[24] Az ipari mintaoltalmi bejelentést csak akkor illeti meg a származtatás alapján a használati mintaoltalmi bejelentés elsőbbsége és napja, ha a bejelentés és az elsőbbségi nyilatkozat a használati mintaoltalmi bejelentési eljárás során a használati mintaoltalmat adó határozat jogerőre emelkedéséig vagy a használati mintaoltalmi bejelentést elutasító határozat jogerőre emelkedésétől számított három hónapon belül a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz beérkezett.

(3) Az ipari mintaoltalmi bejelentés származtatásának csak a használati mintaoltalmi bejelentés napjától számított tíz éven belül van helye.

A mintaoltalmi ügyek intézése

15. § (1)[25] A mintaoltalmi bejelentés elsőbbsége, vizsgálata, közzététele, valamint a mintaoltalom megadása, megszűnésének megállapítása, megsemmisítése, továbbá a nemleges megállapítás és a mintaoltalmi ügyek nyilvántartása tekintetében a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló 1969. évi II. törvénynek és végrehajtási rendeletének - a teljes vizsgálatú szabadalmi ügyekre vonatkozó - rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.[26]

(2)[27] A mintaoltalom jogosultjának az oltalom meghosszabbítására irányuló kérelmét - a mintaoltalom lajstromszámának közlése mellett - a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz kell benyújtania. Az oltalom meghosszabbítását legkésőbb a lejárat napjától számított hat hónapon belül lehet kérni; e határidő elmulasztása esetén az igazolás ki van zárva.

(3)[28] Az oltalom meghosszabbítását be kell jegyezni a mintaoltalmi lajstromba és meg kell hirdetni a Magyar Szabadalmi Hivatal hivatalos lapjában.

V. fejezet

Bírósági eljárás mintaoltalmi ügyekben és perekben

A Magyar Szabadalmi Hivatal határozatának megváltoztatása[29]

16. § (1) A Magyar Szabadalmi Hivatalnak[30]

a) a mintaoltalom megadása és meghosszabbítása,

b) a mintaoltalom megszűnésének megállapítása,

c) a mintaoltalom megsemmisítése és

d) a nemleges megállapítás

kérdésében hozott határozatát a bíróság kérelemre megváltoztathatja.

(2)[31] A határozat megváltoztatását kérheti, aki a Magyar Szabadalmi Hivatal előtti eljárásban félként részt vett, továbbá az ügyész.

(3)[32] A kérelmet a határozatnak a féllel való közlésétől számított harminc napon belül lehet benyújtani. A határidő elmulasztása esetén a Polgári Perrendtartás (a továbbiakban: Pp.) szabályai szerint van helye igazolásnak; az igazolás felől a bíróság határoz.[33]

(4)[34] A kérelem a Magyar Szabadalmi Hivatalnál nyújtható be, amely azt a mintaoltalmi ügy irataival együtt tizenöt napon belül továbbítja a bírósághoz.[35]

A bírósági eljárás általános szabályai

17. § (1) A bíróság a mintaoltalmi ügyben hozott határozat megváltoztatására irányuló kérelmet - az e fejezetben foglalt eltérésekkel - a polgári nemperes eljárás szabályai szerint bírálja el.

(2)[36] A Magyar Szabadalmi Hivatal határozatának megváltoztatására irányuló eljárás a Fővárosi Bíróság hatáskörébe és kizárólagos illetékessége alá tartozik. Az ilyen ügyekben a Fővárosi Bíróság három hivatásos bíróból álló tanácsban jár el.

(3)[37] Az ügy elintézéséből ki van zárva, és abban bíróként nem vehet részt - a Pp. 13-15. és 21. §-ában foglalt eseteken kívül - az, aki a Magyar Szabadalmi Hivatal határozatának meghozatalában részt vett, továbbá e személynek a Pp. 13. § (2) bekezdésében megjelölt hozzátartozója vagy volt házastársa. Ezt a rendelkezést a jegyzőkönyvvezető és a szakértő kizárására is alkalmazni kell.[38]

(4) Az eljárás során meghatalmazottként a Pp. 67. § (1) bekezdésében meghatározott személyeken kívül szabadalmi ügyvivő is eljárhat.

Határozathozatal

18. § (1)[39] A bíróság a felet határozathozatal előtt - kívánságára - köteles meghallgatni. Ha az ügyet az iratok alapján nem lehet elbírálni, a bíróság a Pp. szabályai szerint tárgyalást tart és bizonyítást folytat le. Az ügy tárgyalásáról a nyilvánosságot a Pp. 7. §-ában foglalt feltételek nélkül is ki lehet zárni.

(2)[40] A bíróság a Magyar Szabadalmi Hivatal határozatának a megváltoztatása iránti kérelmet elutasítja, vagy a megtámadott határozatot megváltoztatja, a (3) bekezdésben felsorolt esetekben pedig hatályon kívül helyezi. Ha a bíróság a határozatot megváltoztatja, végzése a Magyar Szabadalmi Hivatal határozatának a helyébe lép.

(3) A bíróság a határozatot hatályon kívül helyezi és a Magyar Szabadalmi Hivatalt új eljárásra utasítja, ha[41]

a) a határozat meghozatalában olyan személy vett részt, akivel szemben kizáró ok áll fenn;

b)[42] a Magyar Szabadalmi Hivatal előtti eljárásban olyan egyéb lényeges eljárási szabálysértés történt, amely a bírósági eljárásban nem orvosolható.

(4)[43] A Fővárosi Bíróság végzése ellen fellebbezésnek nincs helye.

Felülvizsgálat[44]

19. §[45] A Fővárosi Bíróság végzése ellen felülvizsgálatnak van helye.

Mintaoltalmi perek

20. § (1) A bíróság a mintaoltalom megsértése miatt indított perben és a mintaoltalommal kapcsolatos más jogvitás ügyben - a (2) és (3) bekezdésekben megjelölt eltérésekkel - a Pp. általános szabályai szerint jár el.

(2)[46] A mintaoltalom megsértése miatt indított perek a Fővárosi Bíróság hatáskörébe és kizárólagos illetékessége alá tartoznak. Az ipari mintákkal kapcsolatos, minden más jogvitás ügy elbírálása a megyei bíróság hatáskörébe tartozik.

(3)[47] A mintaoltalom megsértése miatt indított perekben az ideiglenes intézkedést a kérelmező különös méltánylást érdemlő jogvédelméhez szükségesnek kell tekinteni, ha a kérelmező igazolja, hogy a minta oltalom alatt áll, valamint, hogy ő a mintaoltalom jogosultja vagy a minta olyan hasznosítója, aki jogosult saját nevében fellépni a jogsértéssel szemben.

(4)[48] A (3) bekezdés nem alkalmazható, ha a mintaoltalom megsértésének megkezdése óta hat hónap, illetve a kérelmezőnek a jogsértésről és a jogsértő személyéről való tudomásszerzése óta hatvan nap már eltelt.

(5)[49] A bíróság az ideiglenes intézkedés tárgyában soron kívül, legkésőbb az ilyen intézkedés iránti kérelem előterjesztésétől számított tizenöt napon belül határoz.

(6)[50] Ha a mintaoltalom megsértése miatt indított perben az egyik fél tényállításait már elvárható mértékben valószínűsítette, a bíróság a bizonyító fél kérelmére az ellenfelet kötelezheti a birtokában lévő okirat és egyéb tárgyi bizonyíték bemutatására, valamint a szemle lehetővé tételére.

(7)[51] A mintaoltalom megsértése miatt indított perekben a bíróság az előzetes bizonyítás elrendelését biztosítékadáshoz kötheti.

(8)[52] A mintaoltalom megsértése miatt indított perekben is alkalmazni kell a 17. § (2) bekezdésének a bíróság összetételére, a 17. § (4) bekezdésének a szabadalmi ügyvivő eljárására és a 18. § (1) bekezdésének a nyilvánosság kizárására vonatkozó rendelkezéseit.

VI. fejezet

Záró rendelkezések

21. § (1) Ez a törvényerejű rendelet az 1979. évi március hó 1. napján lép hatályba.

(2) Egyidejűleg hatályukat vesztik:

- a szabadalmazható találmányoknak, a mintáknak és a védjegyeknek kiállításon való időleges oltalmáról szóló 1911. évi XI. törvény még hatályban levő - a mintákra vonatkozó - rendelkezései, valamint az ezek végrehajtása tárgyában kibocsátott 30.500/1911. Ker. M. rendeletnek a mintákra vonatkozó rendelkezései;

- a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló 1969. évi II. törvény 72. § (3) bekezdése;

- az ipari mustrák és minták jogi oltalmáról és azok lajstromozásáról szóló 107.709/1907. Ker. M. rendelet még hatályban levő rendelkezései, valamint az ezeket kiegészítő és módosító jogszabályi rendelkezések.

(3) A hatálybalépéskor folyamatban levő ügyekben és az oltalom alatt álló minták tekintetében már e törvényerejű rendelet szabályait kell alkalmazni. A hatálybalépéskor oltalom alatt álló minták oltalmának időtartamára a korábbi jogszabályok rendelkezései irányadók, azonban az oltalom az 5. § (3) bekezdése alapján meghosszabbítható. A mintaoltalom hasznosítására a hatálybalépés előtt megkötött szerződések megtartják érvényüket.

(4)[53] Felhatalmazást kap az igazságügyminiszter, hogy - az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság elnökével és a Magyar Szabadalmi Hivatal elnökével egyetértésben - a mintaoltalmi ügyekben a bírósági eljárás részletes szabályait rendelettel megállapítsa.

Lábjegyzetek:

[1] Kihirdetve 1978. 12. 7-én.

[2] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[3] Módosította az 1997. évi XI. törvény 120. § d) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[4] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[5] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[6] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 9. § (1) bekezdése. Hatályos 1994.07.01.

[7] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 9.§. (1) bekezdése. Hatályos 1994. 07. 01-től.

[8] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 9. § (2) bekezdése. Hatályos 1994.07.01.

[9] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 9.§. (2) bekezdése. Hatályos 1994. 07. 01-től.

[10] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 10. §-a. Hatályos 1994.07.01.

[11] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 10.§-a. Hatályos 1994. 07. 01-től.

[12] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[13] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[14] Módosította az 1997. évi XI. törvény 120. § e) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[15] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[16] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[17] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[18] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[19] Módosította az 1987. évi XI. törvény 63. § b) pontja. Hatályos 1988.01.01.

[20] Módosította az 1987. évi  XI. törvény 63.§ b)  pontja. Hatályos 1988. 01.01.

[21] Az alcímet beiktatta az 1991. évi XXXVIII. törvény 40. §-a. Hatályos 1992.01.01.

[22] Beiktatta az 1991. évi XXXVIII. törvény 40. §-a. Hatályos 1992.01.01.

[23] Beiktatta az 1991. évi XXXVIII. törvény 40. §-a. Hatályos 1992.01. 01.

[24] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[25] Módosította az 1983. évi 5. törvényerejű rendelet 24. § (5) bekezdése b) pontja. Hatályos 1983.07.01.

[26] Módosította az 1983. évi 5. törvényerejű rendelet 24. § (5) b) pontja.

[27] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[28] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[29] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[30] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[31] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[32] Módosította az 1994. évi VII. törvény 11. § (2) bekezdése. Hatályos 1994.07.01.

[33] Módosította az 1994. évi VII. törvény 11. § (2) bekezdése.

[34] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[35] Megállapította az 1994. évi VII. törvény 11. §. (1) bekezdése. Hatályos 1994. 07. 01-től.

[36] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[37] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[38] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1978/87. száma.

[39] Módosította az 1999. évi CX. törvény 174. § (2) bekezdése d) pontja. Hatályos 2000. 01. 01.

[40] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[41] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[42] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

[43] Beiktatta az 1997. évi LXXII. törvény 37. § (1) bekezdése. Hatályos 1999.01.01.

[44] Megállapította az 1997. évi LXXII. törvény 37. § (2) bekezdése. Hatályos 1999.01.01.

[45] Megállapította az 1997. évi LXXII. törvény 37. § (2) bekezdése. Hatályos 1999. 01. 01.

[46] Módosította az 1997. évi LXXII. törvény 37. § (3) bekezdése. Hatályos 1999.01.01.

[47] Beiktatta az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[48] Beiktatta az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[49] Beiktatta az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[50] Beiktatta az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[51] Beiktatta az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[52] Számozását módosította az 1997. évi XI. törvény 120. § f) pontja. Hatályos 1997.07.01.

[53] Módosította az 1995. évi XXXIII. törvény 115. § (6) bekezdése. Hatályos 1996.01.01.

Tartalomjegyzék