Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

9/1990. (III. 28.) SZEM rendelet

a gyógyszerészi magántevékenység gyakorlásáról

Az egészségügyről szóló 1972. évi II. törvény (a továbbiakban: Et.) 69. §-ának (3) bekezdésében és 81. §-ának (2) bekezdésében, valamint a szociális és egészségügyi miniszter feladat- és hatásköréről rendelkező 17/1988. (III. 29.) MT rendelet 2. § g) pontjában kapott felhatalmazás alapján - az érdekelt miniszterekkel és az országos hatáskörű szervek vezetőivel, valamint az érintett szakszervezetekkel és a Magyar Gyógyszerészi Kamarával egyetértésben - a következőket rendelem:

A gyógyszerészi magántevékenység feltételei

1. §

(1) A gyógyszerészi magántevékenység folytatásához engedély szükséges.

(2) Gyógyszerészi magántevékenység végzésére az a gyógyszerész jogosult, aki

a) szakgyógyszerészi képesítéssel rendelkezik, feltéve hogy a kérelem benyújtásának időpontjában is gyógyszerészi oklevélhez kötött munkakörben dolgozik, vagy a szakmája elhagyása óta 3 év még nem telt el;

b) a gyógyszerészek országos nyilvántartásában szerepel;

c) nem áll - bíróság jogerős határozata folytán - a gyógyszerészi foglalkozástól eltiltás büntetés hatálya alatt;

d) a gyógyszerészi magántevékenység végzéséhez - amennyiben szükséges - megfelelő helyiséget tart fenn és a helyiség, valamint annak felszerelése megfelel a szakmai követelményeknek.

(3) Ha a gyógyszerész több, mint 3 éve nem fejt ki a (2) bekezdés a) pontjának megfelelő gyógyszerészi tevékenységet, a gyógyszerészi magántevékenység folytatására akkor jogosult, ha rendelkezik az Orvostovábbképző Egyetem által e célra szervezett vizsgaköteles továbbképzésről szóló igazolással.

(4) A fegyveres erők tényleges és a fegyveres testületek hivatásos állományába tartozó gyógyszerész, továbbá a fegyveres erőknél, valamint a fegyveres testületeknél gyógyszerészi diplomához kötött munkakörben, teljes munkaidőben foglalkoztatott gyógyszerész részére magántevékenység végzésére jogosító engedély a (2) bekezdésben meghatározott feltételek fennállása esetén is csak az alkalmazás szerint illetékes minisztérium hozzájárulásával adható.

A gyógyszerészi magántevékenység engedélyezése

2. §

(1) Gyógyszerészi magántevékenység a szakgyógyszerészi képesítésről szóló rendelkezésekben meghatározott szakterületekre engedélyezhető.

(2) A gyógyszerészi magántevékenység engedélyezésére irányuló kérelemnek tartalmaznia kell a gyógyszerész személyi adatait, gyógyszerészi diplomájának, valamint a szakgyógyszerészi oklevelének számát és keltét, a gyógyszerészek országos nyilvántartásába való felvételről kiállított igazolványának számát, a magántevékenység végzésére szolgáló helyiség (telephely) címét, valamint a gyakorolni kívánt tevékenységi kört.

(3) A kérelemhez csatolni kell:

a) az 1. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltak igazolását;

b) a fegyveres erőknél, valamint a fegyveres testületeknél szolgálati, illetve munkaviszonyban álló gyógyszerész esetében az 1. § (4) bekezdésében előírt hozzájárulást;

c)[1] az Országos Gyógyszerészeti Intézet (a továbbiakban: OGYI) hozzájárulását a gyógyszerészi magántevékenység céljára szolgáló helyiség szakmai alkalmasságáról;

d) 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt.

3. §

(1)[2] A gyógyszerészi magántevékenység engedélyezése a magántevékenység helye szerint illetékes Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Megyei Intézete (a továbbiakban: Megyei Intézet) hatáskörébe tartozik.

(2)[3] A Megyei Intézet a magántevékenység folytatására az 1. és 2. §-ban foglalt feltételek együttes fennállása esetén engedélyt ad.

(3) A magántevékenységre jogosító engedéllyel rendelkező gyógyszerész e tevékenységét csak az követően kezdheti meg, hogy a külön jogszabály rendelkezése alapján kötött biztosítási szerződését az engedélyező szakigazgatási szervnek bemutatta.

(4)[4] Ha a gyógyszerész más községben, városban, fővárosi kerületben is kíván gyógyszerészi magántevékenységet folytatni, továbbá ha telephelyét megváltoztatja, ezt az újabb magántevékenység helye szerint illetékes szakigazgatási szerv engedélyezi. A Megyei Intézet ez esetben csak az vizsgálja, hogy a magántevékenység céljára szolgáló helyiség és annak felszerelése - az OGYI szakvéleménye figyelembevételével - alkalmas-e a gyakorolni kívánt tevékenység végzésére.

(5)[5] A gyógyszerészi magántevékenység tárgyában hozott határozatot (engedély, felfüggesztés, engedély visszavonása) a Megyei Intézet megküldi az OGYI-nak, a Magyar Gyógyszerészi Kamarának (a továbbiakban: MGyK), a gyógyszerészek országos nyilvántartásának, az illetékes adóhatóságnak, továbbá - ha a gyógyszerész munkaviszonyban áll - a munkáltatójának.

(6)[6] A magántevékenységre adott engedélyekről a Megyei Intézet nyilvántartást vezet.

A gyógyszerészi magántevékenység folytatása

4. §

(1) A gyógyszerész a magántevékenysége keretében csak az engedélyben meghatározott tevékenységeket végezheti.

(2) A gyógyszerész tevékenységére az Et., a gyógyszerügyre és a gyógyszerészi tevékenységre vonatkozó jogszabályok, valamint a szakmai szabályok az irányadók.

A gyógyszerészi magántevékenység ellenőrzése

5. §

(1) A gyógyszerész magántevékenysége keretében végzett szakmai tevékenységét az OGYI ellenőrzi, amely az ellenőrzésről jegyzőkönyvet vesz fel.

(2)[7] A gyógyszerészi magántevékenységnek az (1) bekezdésben nem említett egészségügyi hatósági ellenőrzését az engedélyező Megyei Intézet végzi.

(3)[8] Az OGYI, illetve a Megyei Intézet az ellenőrzésekről készült jegyzőkönyv egy példányát egymás rendelkezésére bocsátja.

A gyógyszerészi magántevékenység megszűnése

6. §

(1)[9] A gyógyszerész a magántevékenysége megszüntetését az engedélyező Megyei Intézetnek - az engedély egyidejű visszaadásával - köteles 30 napon belül írásban bejelenteni.

(2) A gyógyszerész köteles a magántevékenységét megszüntetni és ezt a körülményt a magántevékenység végzésére jogosító engedély egyidejű visszaadása mellett a Megyei Intézetnek 30 napon belül írásban bejelenteni, ha a[10]

a) a gyógyszerészek országos nyilvántartásából törölték;

b) a bíróság jogerős határozatával a gyógyszerészi foglalkozásától eltiltotta.

(3) Az engedélyező Megyei Intézet a (2) bekezdésben foglaltakon kívül kötelezi a gyógyszerészt magántevékenysége megszüntetésére, ha[11]

a) a gyógyszerész a magántevékenységét nem az engedélyben foglaltaknak megfelelően folytatja;

b) a gyógyszerész az ellenőrzésre jogosult szervek által megadott határidőn belül az észlelt hiányosságokat nem szüntette meg;

c) a 3. § (3) bekezdésében előírt biztosítási szerződés megszűnt;

d) a gyógyszerész a szakmai továbbképzésben való részvételt elmulasztotta és a magántevékenységét nem szünetelteti.

(4)[12] Az engedélyező Megyei Intézet a magántevékenység megszüntetésére kötelezheti a gyógyszerészt, ha az OGYI véleménye szerint a gyógyszerész tevékenysége nem felel meg a szakmai szabályoknak.

A magántevékenységet folytató gyógyszerész továbbképzése

7. §

(1) A magántevékenységet folytató gyógyszerész továbbképzésére a gyógyszerészek továbbképzésére vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

(2) A továbbképzésben való részvétel elmulasztása esetén a gyógyszerésznek a magántevékenységét a kötelezettség teljesítéséig szüneteltetnie kell.

Adatszolgáltatási kötelezettség

8. §

A jogszabályokban előírt nyilvántartási, adatszolgáltatási és bejelentési kötelezettség a magántevékenységet folytató gyógyszerészekre is vonatkozik.

Vállalkozás keretében végzett gyógyszerészi tevékenység

9. §

(1) A gyógyszerész egyéni vállalkozóként is csak akkor működhet, ha az 1. §-ban foglalt feltételeknek megfelel.

(2) A gyógyszerész egyéni vállalkozói tevékenységét, egyéni vagy társas vállalkozásnál fennálló munkaviszonyának vagy tagsági viszonyának létesítését és megszüntetését a vállalkozó köteles a következő naptári hónap 5. napjáig a gyógyszerészek országos nyilvántartásának és az MGyK-nak bejelenteni.

(3) A tevékenység végzésére, annak ellenőrzésére, az adatszolgáltatási, nyilvántartási, bejelentési kötelezettségre, a gyógyszerészek szakmai továbbképzésére a magántevékenységre vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

Záró rendelkezések

10. §

(1) A gyógyszerészi magántevékenység keretében a magánszemély munkáltatóra vonatkozó szabályok szerint lehet alkalmazottat és egyéb személyt foglalkoztatni.

(2)[13]

(3)[14]

11. §

Ez a rendelet 1990. május 1-jén lép hatályba.

Dr. Csehák Judit s. k.,

szociális és egészségügyi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 103. pontja. Hatályos 2009.03.01.

[2] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[3] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[4] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[5] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[6] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[7] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[8] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[9] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[10] A nyitó szövegrészt módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[11] A nyitó szövegrészt módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[12] Módosította a 7/1991. (IV. 26.) NM rendelet 10. § (15) francia bekezdése. Hatályos 1991.04.26.

[13] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 45. §-a. Hatálytalan 2008.05.16.

[14] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 45. §-a. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék