Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

26/1993. (IX. 27.) PM-NGKM együttes rendelet

a vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelet módosításáról

A vám- ós pénzügyőrségről, valamint a vámjog szabályozásáról szóló 1966. évi 2. törvényerejű rendelet végrehajtásáról rendelkező 9/1966. (II. 5.) Korm. rendelet 18. §-ában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

1. §

(1) A vámjog részletes szabályainak megállapításáról és a vámeljárás szabályozásáról szóló - többször módosított - 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelet (a továbbiakban: R.) 6. § (1) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"(1) ... Vámbiztosítéknak minősülő biztosítékot köteles nyújtani továbbá a jövedéki szabályozásról és ellenőrzésről, valamint a bérfőzési szeszadóról szóló 1993. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: jövedéki törvény) hatálya alá tartozó, kiviteli célból továbbított termékekre az áru szállítója vagy birtokosa a törvényben meghatározott, a belföldi forgalomba kerülés esetén az árut terhelő adók együttes összegéig."

(2) Az R. 6. § (3) bekezdés d) pontjának első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

[(3) Mentes a vám biztosítása alól...]

"d) a bérmunka céljából behozott vámáru (anyagok és termelőeszközök) - a jövedéki törvény hatálya alá tartozó vámáruk kivételével - a beléptetéstől az elszámolás, illetőleg a visszaviteli határidő lejárta napjáig, ha a bérmunka célú behozatal a vámkezelési kérelem benyújtásakor igazolt...."

2. §

Az R. 7. §-a a következő (2)-(3) bekezdésekkel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi (3)-(4) bekezdések számozása (4)-(5) bekezdésre módosul, az (1) bekezdésben a (2) bekezdésre való hivatkozás pedig (3) bekezdésre változik:

"(2) Amennyiben külön jogszabály alapján kiadott államigazgatási határozat meghatározott mértékű vámpótlék, vagy ezzel azonos hatású fizetési kötelezettség megállapítását rendeli el, azt a Kereskedelmi Vámtarifa vámtételei mellett kell a vámkiszabásnál alkalmazni. A vámpótlékra és ezzel azonos hatású fizetési kötelezettségre a vámeljárás általános szabályait kell alkalmazni."

"(3) A szeszes ital, a dohánygyártmány és a kávé kivételével egységes 15%-os vámtétellel kell a vámot kiszabni az utas- és ajándékforgalomban beérkezett vámáru után, ha a vámáru egyedi értéke a 8000 forintot nem haladja meg. Az utas- és ajándékforgalomban beérkező vámáru vámkezelése során az 1. számú mellékletben foglaltakat is figyelembe kell venni."

3. §

Az R. 8. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"8. § A nemzetközi közforgalmú repülőtéren létesített tranzit terület - ideértve a tranzit területen működő létesítményeket is -, valamint a nemzetközi személyszállítást végző vízijármű fedélzete a beléptetés előtt, illetve a hazai kikötőből történő kiléptetés utána vám- és a devizajogszabályok rendelkezéseinek alkalmazása szempontjából külföldnek minősül (a továbbiakban együtt: tranzit terület)."

4. §

Az R. 31. §-ának (3) bekezdése a következő m) és n) ponttal egészül ki:

(Az 1. §-ban foglaltaktól eltérően:)

"m) a jövedéki törvény előírásai szerint jövedéki terméknek mi nősülő áruk, vámáruk vámkezelésére - az árutovábbítás és a kiléptetés kivételével - a jövedéki tevékenység folytatására engedéllyel rendelkező székhelye vagy telephelye szerint illetékes vámhivatal;

n) a külkereskedelmi áruforgalomban behozott nemes-fémtárgyak belföldi forgalom számára történő vámkezelésére a budapesti 1. számú vámhivatal illetékes."

5. §

Az R. 38. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, és a paragrafus további (7) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A vámáru - vámhivatali ellenőrzés mellett - a (2) bekezdésben meghatározott helyeken kívül is raktározható a (6) bekezdésben foglaltak esetében, továbbá kivételesen akkor, ha a vámáru vámraktárba való felvételére nincs lehetőség vagy a vámárut vámraktárba felvenni nem szabad (vámraktáron kívüli raktározás). A gyorsan romló áruk - a Kereskedelmi Minőségellenőrző Intézetnek (a továbbiakban: KERMI) a belföldi forgalom számára történő vámkezeléshez szükséges szakvéleménye beszerzéséig - megfelelő helyen (hűtőházban), vámraktáron kívül is raktározhatók. A raktározást ilyen esetben a vámhivatal engedélyezheti. A vámhivatal - erre irányuló kérelem nélkül is - elrendelheti a vámáru vámraktáron kívüli raktározását, ha az árunyilatkozatot a 33. § (5) bekezdése alapján visszautasította és a vámáru vámraktárba történő beraktározására nincs lehetőség."

"(7) A vámraktárban vagy vámraktáron kívül raktározott olyan vámáruból, amely csak a KERMI szakvéleményével hozható forgalomba, a vizsgálathoz szükséges mennyiség a vámhivatal engedélyével kiadható, de azzal a szakvélemény kiadását vagy megtagadását követő 10 napon belül a raktározást kérőnek el kell számolnia. Elszámoltnak kell tekinteni a mintát akkor is, ha a minőségvizsgáló szerv igazolja, hogy a minőségvizsgálat során azt felhasználta."

6. §

Az R. 38/A. §-a (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, valamint a paragrafus a következő (2)-(3) bekezdésekkel egészül ki, egyidejűleg a jelenlegi (2)-(4) bekezdések számozása (4)-(6) bekezdésekre módosul:

"(1) Konszignációs raktár - a jövedéki törvény hatálya alá tartozó vámáruk kivételével - bizományi vagy vevőszolgálati szerződés keretében behozott vámáruk raktározására létesíthető a megyei (fővárosi) parancsnokság engedélye alapján. Az engedély iránti kérelemnek tartalmaznia kell a raktárengedélyt kérő, az üzemeltető nevét, telephelyét, a raktár címét, alapterületét. A kérelemhez mellékelni kell a külkereskedelmi szerződés egy példányát."

"(2) Konszignációs raktár létesíthető továbbá az exportra termelő gazdálkodó szervezet kérelmére a részére beérkező és az exportáruba beépítésre kerülő vámáruk raktározására.

(3) A raktározás feltételeit - az (1) és (2) bekezdés szerinti kérelemben foglaltak figyelembevételével - a megyei (fővárosi) parancsnokság állapítja meg."

7. §

Az R. 41. §-a (1) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(1) Vámárunak vámraktárban történő felvétele elrendelhető, ha:]

"d) a vámfizetésre kötelezett az esedékes vámot határidőre nem fizette meg."

8. §

Az R. 53. § (2), (3) és (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) Az előjegyzett vámárut a vámhatóság elszámolja, ha a vámfizetésre kötelezeti a visszaviteli határidő lejártáig igazolja, hogy

a) azt változatlan, kijavított vagy feldolgozott állapotban külföldre kiszállította; vagy

b) a jogszabályban meghatározott mentességek eseteit kivéve az előjegyzésbe vételkor kiszabott vám, valamint a belföldi forgalom számára történő vámkezeléskor fizetendő adók megfizetésével a belföldi forgalom számára vámkezeltette; vagy

c) vámraktárba, illetve előjegyzései (konszignációs) raktárba beraktározta.

(3) Az elszámoláshoz be kell mutatni

a) nem külkereskedelmi áruforgalomban az előjegyzésre vonatkozó árunyilatkozatot és a kiléptetés megtörténtét igazoló árunyilatkozatot;

b) külkereskedelmi áruforgalomban az előjegyzési okmányt, valamint a kiléptetés megtörténtét és vámáru azonosságát igazoló Árunyilatkozat 3. példányát;

c) bérmunka esetén - a fentieken kívül - az anyagfelhasználási kimutatást;

d) vámraktárba, előjegyzési (konszignációs) raktárba beraktározás esetén a raktározási igazolást."

"(5) Az előjegyzett vámárut a vám megfizetése nélkül kell elszámolni, ha az előjegyzési jogcím vagy a vámfizetésre kötelezeti (a belföldi szerződő fél) személye a visszaviteli határidőn belül megváltozik. Az elszámolást a vámfizetésre kötelezettnek kell kérnie. A kérelemhez mellékelni kell a bekövetkezett változást igazoló okmányokat. Az elszámolással egyidejűleg az eredeti vagy az új intézkedésre jogosultnak kérnie kell a vámáru újbóli behozatali előjegyzésbe vételét is. A bérleti, haszonbérleti vagy haszon-kölcsön szerződés esetén azonban az elszámolásnál az 54. § (4) bekezdésében, valamint a 92. § (5) bekezdésében foglaltakat is alkalmazni kell. A kiléptetés napjának ez esetben a vámfizetésre kötelezett személyében vagy az előjegyzési jogcímben történő változás bejelentésének napját kell tekinteni."

9. §

Az R. 55. §-a (4) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép és a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A Konszignációs raktárból kitárolt és egy naptári hónap alatt belföldi forgalomba hozott, vagy az exportáruba beépítés céljából felhasznált vámáru belföldi forgalom számára való vámkezelését - a gépjármű kivételével - a raktárengedélyes vagy a raktárkezelő vállalat legkésőbb a tárgyhónapot követő hónap 15. napjáig köteles kérni. Gépjármű vámkezelését a kitárolás előtt kell kérni.

(5) A (4) bekezdésben írt, exportáruba beépítés céljából felhasznált áru külföldre történő kiszállítását a belföldi forgalom számára történő vámkezelés napját követő 6. hónap utolsó napjáig kell a vámfizetésre kötelezettnek igazolnia."

10. §

Az R. 56. §-a (4) bekezdésének első mondata az alábbiak szerint módosul és a következő (6) bekezdéssel egészül ki:

"(4) Vámáru - a (6) bekezdésben foglaltak, illetve a jövedéki törvény előírásai szerint jövedék alól elvont jövedéki terméknek minősülő vámáru kivételével - csak abban az esetben semmisíthető meg, ha azt már sem eredeti rendeltetésére, sem más célra nem lehel felhasználni."

"(6) A minőségvizsgálatra kötelezett és az előírásoknak nem megfelelő vámáru belföldi forgalom számára nem vámkezelhető, ezért azt az importőr külföldre kiviheti vagy vámszabadterületre betárolhatja. Ellenkező esetben a vámárut az (5) bekezdésben foglaltaknak megfelelően meg kell semmisíteni."

11. §

(1) Az R. 68. §-ának (10)-(11) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg a jelenlegi (11) bekezdés számozása (12) bekezdésre módosul:

"(10) Külkereskedelmi áruforgalomban a hat évnél régebbi gyártású személygépkocsi és a nyolc évnél régebbi évjáratú haszongépjármű, valamint a sérülés miatt üzemképtelen gépjármű csak a Közlekedési Főfelügyelet - erre vonatkozó külön jogszabály szerinti - és a Környezetvédelmi Felügyelőség engedélye alapján vámkezelhető a 48. § (1) bekezdés d) és e) pontja alapján behozatali előjegyzésben, valamint a belföldi forgalom számára közúti forgalomba helyezés céljából. Amennyiben az említett szervek ilyen engedélyt nem adnak ki, úgy a szóban forgó járművek csak alkatrészként történő hasznosításra vámkezelhetők.[1]

(11) Nem külkereskedelmi forgalomban hat évnél régebbi gyártású személygépkocsi, nyolc évnél régebbi évjáratú haszongépjármű a belföldi forgalom számára nem vámkezelhető. Amennyiben az említett évjáraton belül behozott gépjármű sérülés miatt üzemképtelen, a vámkezeléshez szükséges a (10) bekezdésben említett szakhatósági engedély megszerzése."

(2) Az R. 68. §-a a következő (13)-(15) bekezdéssel egészül ki:

„(13) A 2/1981. (I. 23.) BkM rendeletet módosító és kiegészítő 15/1993. (IX. 27.) IkM rendelet mellékletében felsorolt vámtarifaszámok alá tartozó vámáruk külkereskedelmi áruforgalomban a belföldi forgalom számára és vámkedvezményes (engedélyjegyes) eljárásban csak a termék magyarországi forgalomba hozatalára jogosító hatósági engedély (KERMI-szakvélemény) bemutatása mellett vámkezelhetők. Ennek hiányában a vámkezeléshez benyújtott árunyilatkozatot az R. 33. § (5) bekezdés c) pontja alapján vissza kell utasítani. Nem kell hatósági engedély az előzetes minőségvizsgálatra behozott áruminták vámkezeléséhez. (A KERMI-szakvélemény mintáját a 9. számú melléklet tartalmazza.)

(14) A vámhatóság által kezelt vagy birtokában levő vámáru értékesítésére ugyancsak a KERMI szakvéleményének megléte esetén kerülhet sor.

(15) A behozott kőolaj- és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló 1993. évi IL. törvény mellékletében meghatározott vámtarifaszámok alá tartozó kőolaj- és kőolajtermékek belföldi forgalom számára történő vámkezeléséhez a Kőolaj és Kőolajtermék Készletező Szövetség igazolása szükséges."

12. §

A R. 72. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Vámmentes a külön jogszabály által a vámkezeléshez kötelezően előírt szakhatósági vizsgálat során igazoltan megsemmisült vámáru. A vámmentes vámkezelés feltétele a minőségvizsgáló szerv igazolásának bemutatása."

13. §

Az R. 79. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Vámmentesek az MNB részére a devizahatósági jogkör gyakorlásával vagy a devizagazdálkodási teendők és jegybanki feladatok ellátásával kapcsolatban érkező küldemények, továbbá a devizaműveletek végzésére felhatalmazott pénzintézetek részére érkező intézvények (csekkek, váltók), forgalomban lévő érmék és bankjegyek."[2]

14. §

Az R. 83. § (1) bekezdésének bevezető mondata az alábbiak szerint módosul és a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

"(1) Vámmentes a bevándoroltak, a honosítottak és a visszahonosítottak, a menekültként elismertek, valamint a Magyarországon ideiglenes menedéket élvezők, a humanitárius okból befogadottak és az említettekhez családegyesítés címén érkezők által"

"(4) Az (1) bekezdésben foglalt rendelkezések alapján behozott személygépkocsit és tehergépkocsit a vámkezelés napjától számított 3 éven belül csak a vám megfizetése mellett lehet elidegeníteni, lízingbe, bérbe vagy ellenérték fejében használatba adni."

15. §

Az R. 98. §-a (1) bekezdésének második mondata az alábbiak szerint módosul és a paragrafus a következő (9)-(10) bekezdéssel egészül ki:

"(1)... A fizetési határidő elmulasztása esetén a vámhivatal a 41. § (1) bekezdés d) pontja alapján intézkedik a vámáru vámraktárba való felvételéről."

"(9) Az exportfejlesztő pályázati rendszerben kötött megállapodás alapján engedélyezett részletfizetés esetén, ha a megállapodásban vállalt kötelezettség teljesítése

a) nem éri el az 51%-ot, a részletfizetés kamatmentessége visszamenőleges hatállyal megszűnik;

b) meghaladja az 51%-ot, a teljesítés arányában módosítani kell az engedélyezett kamatmentességet, amit a vámhivatal a kamatkülönbözet utólagos kivetésével érvényesít.

(10) Az exportfejlesztő pályázati rendszerben kötött megállapodás teljesítéséről a vámfizetésre kötelezettnek a részletfizetési határidő lejártát követő 5. napig a vámkezelést végző vámhivatalnál nyilatkoznia kell. Ennek hiányában a vámhivatal a (9) bekezdés a) pontja szerint jár el."

16. §

Az R. 98/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"98/A. § Az esedékes vám megfizetésének elmulasztása esetén a számlavezető vámszerv azonnali beszedési megbízást akkor bocsát ki, ha a vámáru után esedékes vám, illetőleg a vámtartozás a törvényes zálogjog érvényesítésével nem biztosítható."

17. §

Az R. 99. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Ha a külkereskedelmi áruforgalomban behozott vámárunak a vám kiszabásakor elfogadott vámértéke nem felel meg a vámkiszabás céljából tartott vámvizsgálatkor fennállott valóságos vámértéknek, a vámot, a vámmal együtt fizetendő adót, kamatot, vámpótlékot, vámkezelési díjat a vám visszatérítésére vonatkozó igény, illetőleg a nem közölt vám követelési jogának elévülési határidején belül kérelemre vagy hivatalból helyesbíteni kell."

18. §

Az R. 103. §-ának (5) és (14) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek és a paragrafus további (15)-(16) bekezdésekkel egészül ki:

"(5) A külkereskedelmi áruforgalomban behozott és behozatali előjegyzésben vámkezelt vámáru után - az előjegyzett vámáru hulladéka, mellékterméke kivételével -

a) az előjegyzésbe vétel napjától a belföldi forgalom számára történő vámkezelés napjáig; vagy

b) az 54. § (3) bekezdésének alkalmazása esetén az előjegyzésbe vétel napjától a visszaviteli határidő lejártáig

az esedékessé vált vám alapulvételével a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszerese 365-öd részének megfelelő napi kamatot kell fizetni."

"(14) Az exportőrnek a kiszállított áru értéke 1%-át, legalább 50 000 Ft, de legfeljebb 250 000 Ft bírságot kell okmányonként fizetnie, ha az EUR.l szállítási bizonyítványt, vagy az EUR.2 okmányt a külföldi vámhatóság reklamációs céllal visszaküldi Magyarországra, és utólagos ellenőrzés során a felszólamlás jogosnak bizonyul.

(15) Ha a vámfizetésre kötelezett az 55. § (5) bekezdésében foglalt kötelezettségének nem tesz eleget, az ott meghatározott határidő lejártát követő 6. napon a vám alapulvételével a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszerese 365-öd részének megfelelő napi kamatot kell hivatalból kiszabni a beraktározás napjától az elmulasztott határidő napjáig.

(16) A (15) bekezdés szerint kiszabott kamat 50%-át vissza kell téríteni, ha a kamat kiszabását követő 3 hónapon belül a vámfizetésre kötelezett igazolja, hogy az exportárut a határidő lejártáig kiszállította."

19. §

Az R. 104. § (2) bekezdése az alábbiak szerint módosul:

"(2) Nem kell vámkezelési díjat kiszabni és beszedni, ha a vámkezelés jogszabályban meghatározott vámmentesség alkalmazásával történik, illetőleg, ha a vámáru Finnországból származik, továbbá a 7. § (2) bekezdése szerint 15%-os vámtétellel vámkezelendő vámáru esetében."

20. §

Az R. 105. § (3) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép, és paragrafus további (13) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A vámkezeléskor felmerült szakértői és más vizsgálati díjat a vámkezelést kérőnek akkor kell megfizetni, ha a vizsgálat elvégzésére kifejezett kívánságára vagy jogszabály rendelkezése alapján került sor, vagy ha a jogorvoslati eljárás során kért szakértői vizsgálat a vámhatóság megállapításával szemben az ügyfél állítását nem támasztja alá."

"(13) A jövedéki törvény előírása szerint zárjeggyel ellátandó jövedéki termékek utáni adóvisszatérítéshez szükséges hivatali eljárás (zárjegyeltávolítás ellenőrzése, megsemmisítése) esetén az ellenőrzést kérő a (4) bekezdés szerint kiszállási díjat köteles fizetni. Vámkezelési bejelentésnek ilyen esetben a benyújtott kérelmet kell tekinteni."

21. §

Az R. e rendelet melléklete szerint a 9. számú melléklettel egészül ki

22. §

Az R. módosításáról szóló 34/1991. (XII. 18.) PM-NGKM együttes rendelet 39. §-a a következő (9) bekezdéssel egészül ki:

"(9) A vámfizetésre kötelezett módosítható, a pályázati rendszerben engedélyezett lízingszerződés alapján behozatali előjegyzésben vámkezelt vámáru esetén, az eredeti feltételrendszer vállalása mellett, ha a visszaviteli határidő lejárta előtt - az Exportfejlesztő Tárcaközi Bizottság egyetértésével - annak személye változott."

23. §

Az R. módosításáról szóló 31/1992. (XII. 30.) PM-NGKM együttes rendelet 14. § (2) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(2) Azok az ipari vámszabadterületek, amelyek az R. 9. § (6) bekezdésében foglalt rendelkezéseknek nem felelnek meg, tevékenységüket 1994. december 31-ig a részükre kiadott engedélyben meghatározott feltételekkel folytathatják."

24. §

(1) E rendelet - a (2)-(4) bekezdésekben foglalt kivétellel - a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépés napja után beérkező/kiszállításra kerülő áruk vámkezelésénél kell alkalmazni.

(2) E rendelet 11. § (1) bekezdésének rendelkezései 1993. október 1-jén lépnek hatályba, előírásaikat a hatálybalépés után beérkező gépjárművek vámkezelésénél kell alkalmazni.

(3) E rendelet 5., 10. és 11. § (2) bekezdése, valamint a 12., 21. §-ának rendelkezéseit a 2/1981. (I. 23.) BkM rendeletet módosító és kiegészítő 15/1993. (IX. 27.) IKM rendelet hatályba lépésével, illetőleg a Kőolaj és Kőolajtermék Készletező Szövetség Alapszabályának a Magyar Közlönyben történő közzétételével egyidejűleg kell alkalmazni.

(4) E rendelet 22. §-ának rendelkezéseit 1992. január 1-jétől kell alkalmazni.

(5) Az R. 30. § (2) bekezdése hatályát veszti.

(6) Az 1993. október 1-je előtt vásárolt vagy előleg fizetése mellett megrendelt, nem külkereskedelmi áruforgalomban behozott gépjárművek vámkezelése a korábbi [az R. 68. § (10) bekezdésben foglalt] rendelkezések szerint történik, amennyiben azok vámkezelését a rendelet hatálybalépését követő 15. napon belül kérik, és a vásárlást vagy a megrendelést hitelt érdemlően igazolják.

Dr. Szabó Iván s. k.,

pénzügyminiszter

Dr. Kádár Béla s. k.,

nemzetközi gazdasági kapcsolatok minisztere

Melléklet a 26/1993. (IX. 27.) PM-NGKM együttes rendelethez

"9. számú melléklet a 39/1976. (XI. 10.) PM-KkM együttes rendelethez*

Lábjegyzetek:

[1] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1993/180. száma. Megjelent 1993.12.15.

[2] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1993/180. száma. Megjelent 1993.12.15.

Tartalomjegyzék