21/2000. (V. 18.) PM rendelet
az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról
A szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Tv.) 38. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:
1. § Az R. 3. §-a (2) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(2) A személyi feltételek vizsgálata kiterjed a kérelmezőre és vezető tisztségviselőjére vonatkozóan:]
"a) a Tv. 2. §-a (4) bekezdésének b) és d) pontjaiban, illetve a Tv. 2. §-ának (5) bekezdésében meghatározott feltételekre;"
2. § Az R. 4/A. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A Tv. 23. §-a szerinti ajándéksorsolás szervezése esetén - legkésőbb annak meghirdetését megelőző 10 nappal - a 9. számú mellékletben szereplő nyomtatványon kell teljesíteni a bejelentési kötelezettséget. Ezt követően a bejelentésben foglaltaktól eltérni a változtatás időpontját megelőző 10 nappal az említett nyomtatványon benyújtott bejelentés teljesítésével lehet, azonban az eltérés a játékosok érdekeit nem sértheti."
3. § (1)[1]
(2) Az R. 9. §-a (2) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A sorsolásos játékok nyertes, valamint el nem adott sorsjegyeit szigorú számadású nyomtatványként kell megőrizni, és - az SZF eltérő rendelkezésének hiányában - a sorsjegyeket a végelszámolásra vonatkozó SZF határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül meg kell semmisíteni. A megsemmisítést a vállalkozó, illetve képviseletére jogosult személy által létrehozott háromtagú bizottság hajtja végre. A megsemmisítés helyéről és időpontjáról az SZF-et 15 nappal a kitűzött időpont előtt értesíteni kell. A megsemmisítésről jegyzőkönyvet kell készíteni, amelyet meg kell küldeni az SZF-nek. A jegyzőkönyvet a szerencsejáték szervező köteles 5 évig megőrizni. A megsemmisítési jegyzőkönyvnek a következőket kell tartalmaznia:
a) a megsemmisítés helyét, idejét,
b) jelenlevők nevét, lakcímét, beosztását,
c) a sorsjegyek megnevezését, darabszámát,
d) nyertes és el nem adott sorsjegyeket,
e) a megsemmisítési technológiát."
(3)[2]
(4) Az R. 9. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A bejelentés-köteles játékok, valamint azon sorsolásos játékok esetében, amelyek sorsolási eseményén közjegyző jelen van, a sorsolásról készült közjegyzői okirat egy hiteles példányát a végelszámoláshoz mellékelni kell, kivéve, ha azok már az időközi elszámoláshoz hiánytalanul benyújtásra kerültek."
(5) Az R. 9. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) Az SZF nem hagyja jóvá a végelszámolást és meghatározott cselekmények elvégzésére kötelezheti a szerencsejáték-szervezőt, ha eltérést tapasztal a jóváhagyott játéktervben vagy a jogszabályi rendelkezésekben foglaltaktól. Ezt a rendelkezést, valamint a (7) bekezdésben foglaltakat az ajándéksorsolásra is megfelelően alkalmazni kell."
(6) Az R. 9. §-a (7) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(7) Az SZF a (6) bekezdés szerinti meghatározott cselekmény elvégzéseként különösen kötelezheti - határidő tűzésével - a szerencsejáték-szervezőt]
"c) amennyiben az a) pont szerinti esetben nincs lehetőség pótlólagos sorsolás megtartására, akkor a nyereményekre fordítandó összeg és a tényleges nyeremények céljára felhasznált összeg különbségét a Tv. 11. §-a (3)-(4) bekezdéseinek megfelelően fizesse be."
(7) Az R. 9. §-a (8) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:
"(8) A Tv. 30. §-ának (2) bekezdése alapján nyereményre fordítandó összegek - folyamatosan szervezett játékok esetében történő - halmozódását az SZF legfeljebb egy évig engedélyezheti. Ezen összegeket elkülönítetten kell nyilvántartani és a halmozódási intervallumot követően a teljes halmozott összeget nyeremények céljára kell felhasználni."
(8)[3]
4. § Az R. 10/A. §-a (5) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(5) A szerencsejáték-szervező köteles]
"a) a sorsjegyek gyártójával kötött gyártási szerződés, valamint a (4) bekezdés szerinti könyvvizsgálói jelentés egy eredeti példányát legkésőbb az engedélyezett tevékenység megkezdését megelőző 15. napig az SZF székhelyére benyújtani,"
5. § Az R. 11. §-a (3) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(3)Pénznyerő automatát]
"b) a mechanikus pénznyerő automaták kivételével integrált ellenőrző készülékkel szabad működésbe hozni, illetve üzemeltetni."
6. § (1) Az R. 13. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az SZF a típusvizsgálatot követően az OMH által - a mérésügyi jogszabályok figyelembevételével a szerencsejáték céljára szolgáló eszköz esetén kizárólag a gyártó által kezdeményezett típusvizsgálat alapján - hitelesített pénznyerő automatákra egy évre adhat ki engedélyt."
(2) Az R. 13. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(2) Az OMH azokat a pénznyerő automatákat hitelesíti, amelyek]
"b) olyan, külön-külön legalább hét helyiértékes beépített mechanikus vagy elektromechanikus számlálóval rendelkeznek, melyek a befizetett és kifizetett érmék, illetve érmehelyettesítő eszközök darabszámát vagy értékét, a befizetett és kifizetett forintok mennyiségét és az eljátszott tét összegét nem törölhető módon tárolják."
(3) Az R. 13. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A típusvizsgálat alapján kiadott hitelesítési engedélyben az OMH a Tv.-ben és az R.-ben előírtak alapján meghatározza, hogy a berendezés pénznyerő automatának vagy játékautomatának minősül. Az OMH kiadás előtt a hitelesítési engedély egy példányát az SZF-nek megküldi. Amennyiben az abban foglaltak ellen az SZF 15 napon belül kifogást nem emel, az engedély az ügyfélnek kiadható."
7. § (1) Az R. 14. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az OMH a 13. § (2) bekezdésére figyelemmel és a hitelesítési vizsgálat jegyzőkönyve alapján hitelesítési bizonyítványt állít ki. A hitelesítési bizonyítvány kiállításával egyidejűleg az OMH a pénznyerő automatán elhelyezett hitelesítő kártyát hatósági hologramos tanúsító (HTM) jellel látja el. A hitelesítési bizonyítványnak - a (2) bekezdésben meghatározottakon túl - tartalmaznia kell annak az egyedi azonosítható eszköznek az adatait is, amely a pénznyerő automata összekapcsolt rendszerben való üzemeltetését lehetővé teszi."
(2)[4]
(3) Az R. 14. §-a (5) bekezdésének a) és g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(5) Az OMH a hitelesítési bizonyítvány adatai közül]
"a) a pénznyerő automata OMH azonosítási számát;"
"g) az integrált ellenőrző eszköz típusát;"
8. § Az R. 16. §-a (2) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(2) A kérelemhez - a 2. § (3) bekezdésében és az 1. számú mellékletben foglaltakon túl - csatolni kell:]
"c) devizával történő működtetés esetén a vámszabadterületi társaságokat megillető egyes kedvezmények megadásáról szóló, illetve a szerencsejáték szervezésének konvertibilis pénznemben történő végzéséhez szükséges devizahatósági, pénzváltási tevékenység végzése esetén az ehhez szükséges - a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvényben előírt - engedélyt."
9. § Az R. 17. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A játékkaszinóban működtetett pénznyerő automatára a Tv. és e rendelet pénznyerő automatára vonatkozó rendelkezéseit - e rendelet 11. §-ának (3) bekezdése és (5) bekezdése, 12. §-a, 13. §-ának (1) bekezdése, 15. §-ának (4)-(5) bekezdései, valamint a Tv. 26. §-ának (8) bekezdése kivételével - kell megfelelően alkalmazni. Az SZF a pénznyerő automata üzemeltetésére vonatkozó engedélyt a 6/A. számú mellékletben szereplő nyomtatványon adja ki."
10. § Az R. 17/A. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Játékkaszinóknak a játékbevételekről az SZF által rendszeresített bizonylatok vezetésével folyamatos elszámolást kell készíteni. Az elszámolás rendszerének részletes leírását az SZF-hez jóváhagyásra meg kell küldeni."
11. § Az R. 19. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) A fogadóirodákban a játékosok számára fogadási formánként hozzáférhetővé kell tenni a részvételi szabályzatot."
12. § (1)[5]
(2)[6]
13. § Az R. 25/A. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[(2) Az engedély iránti kérelemhez csatolni kell:]
"b) sorsjegyek esetén a behozni kívánt sorsjegymennyiséget is tartalmazó, a sorsjegyek gyártója által kiállított igazolást sorozatonként vagy az egész sorsjegymennyiségre, és a legyártott sorsjegyek gyártói csomagolási listáját."
14. §[7]
15. § Az R. 5. számú melléklete helyébe e rendelet 3. számú melléklete, az R. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 4. számú melléklete, az R. 8. számú melléklete helyébe e rendelet 5. számú melléklete és az R. 9. számú melléklete helyébe e rendelet 6. számú melléklete lép.
16. § Az R. az e rendelet 7. számú mellékletébe foglalt az R. 6. számú melléklete után következő 6/A. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez elnevezésű melléklettel és az e rendelet 8. számú mellékletébe foglalt 10. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez elnevezésű melléklettel egészül ki.
17. § (1) E rendelet - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba.
(2) E rendelet 5. §-ában meghatározott rendelkezéseket 2001. január 1-jétől kell alkalmazni. A jelenleg érvényes hitelesítési engedély alapján kiállított hitelesítési bizonyítvány érvényességi ideje legfeljebb 2002. december 31-ig terjedhet.
(3)[8]
18. § E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti:
- az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet 10. §-a, 19. §-ának (5) bekezdése, 19/A. §-ának (2) bekezdés a) pontja 2. és 7. alpontjai és (4) bekezdése, továbbá 17/A. § (3) bekezdése, mellyel egyidejűleg a (4) bekezdés számozása (3) bekezdésre módosul;
- az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról szóló 5/1993. (II. 4.) PM rendelet 3. §-ának (1) bekezdése, 7. §-a (2) bekezdésének első mondata, 11. §-ának (2) bekezdése, 13. §-a, 15. §-a, 20. §-ának (1) bekezdése és 23. §-ának (3) bekezdése;
- az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról szóló 17/1995. (VII. 21.) PM rendelet 4. §-ának (1)-(2) bekezdései, 5. §-a, 8. §-ának (2)-(4) bekezdései, 9. §-ának (1) bekezdése, a 14. §-ának (2) bekezdése és a 16. §-a;
- az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról szóló 27/1996. (XII. 11.) PM rendelet 1. §-a, 4. §-ának (1) bekezdése, 5. §-a és a 9. §-a;
- az egyes szerencsejátékok engedélyezésével, lebonyolításával és ellenőrzésével kapcsolatos feladatok végrehajtásáról szóló 25/1991. (X. 16.) PM rendelet módosításáról szóló 34/1997. (XI. 20.) PM rendelet 3. §-ának (4) és (5) bekezdései és a 4. §-a.
Járai Zsigmond s. k.,
pénzügyminiszter
1. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
Az R. 1. számú mellékletének 1. c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
"[1. Okiratok:]
c) a székhely, illetve lakóhely szerint illetékes állami és önkormányzati adóhatóság, illetve vámhatóság és illetékhivatal igazolása a Tv. 2. §-ának (5) bekezdésében foglaltakról,"
2. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
Az R. 3. számú melléklete a következő I. 7. ponttal egészül ki és ezzel egyidejűleg a jelenlegi 7. pont számozása 8-ra, a 8. pont számozása 9-re, a 9. pont számozása 10-re változik:
"[I. A pénznyerő automaták típusvizsgálata esetén:]
7. A pénznyerő automata típusvizsgálatánál - a gyártó által biztosított berendezéssel - a játékprogram vizsgálata"
Az R. 3. számú melléklete a következő V. ponttal egészül ki:
"V. Az integrált ellenőrző készüléknek 5 évig meg kell őriznie az éves, a negyedévi és a havi halmozott értékeket, valamint 1 hónapig a napi bontásban is a befizetett, a kifizetett és az eljátszott tétek értékét, a napi legnagyobb nyereményt, valamint a kifizetési hányad értékét. Az integrált ellenőrző készüléknek kiolvasási lehetőséget és a konfigurációs adatok bevitelét egységes szabványos csatlakozó felületen kell biztosítania az OMH által meghatározott műszaki követelményeknek megfelelően."
3. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[5. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Engedély I. kategóriába sorolt játékterem üzemeltetésére
Engedély II. kategóriába sorolt játékterem üzemeltetésére
4. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[6. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Engedély I. kategóriába sorolt pénznyerő automata üzemeltetésére
Engedély II. kategóriába sorolt pénznyerő automata üzemeltetésére
5. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[8. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Nyilvántartásba vételi igazolás
6. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[9. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Kitöltendő írógéppel vagy nyomtatott betűvel! Ajándéksorsolás bejelentése Az ajándéksorsolás meghirdetésével egyidejűleg a résztvevőket érintő, összes lényeges körülményt nyilvánosságra kell hozni. | Illetékbélyeg |
Sorszám: ................................... | |
Az ajándéksorsolás szervezőjének neve (cége): | |
Székhelye, telephelye: | |
Bankszámlaszáma: | |
Szervezőnél intézkedésre jogosult személy vagy a szervező vezetőjének (vezető tisztségviselőjének) neve: Ügyintéző neve, telefonszáma: | |
Az ajándéksorsolást szervező megbízottjának neve (cége): | |
Székhelye, telephelye: | |
Bankszámlaszáma: | |
A megbízottnál intézkedésre jogosult személy vagy megbízott vezetőjének (vezető tisztségviselőjének) neve: Ügyintéző neve, telefonszáma: |
Megbízás alapján történő lebonyolításkor a megbízási szerződés egy, eredeti példányát is mellékelni kell, ennek hiányában a bejelentés teljesítőjét kell szervezőnek tekinteni!
Az ajándéksorsolás lebonyolításának adatai
A lebonyolítás kezdő időpontja (a meghirdetés napja): | |
Az ajándéksorsolás jellege: a) nem folyamatos egyszeri b) folyamatos * (A nem kívánt rész törlendő!) | |
Sorsolás helyszíne (címe), időpontja (év, hó, nap, óra) (folyamatosan szervezett ajándéksorsolás esetén valamennyi sorsolás adatait szerepeltetni kell!) A sorsolásokon közjegyző jelenléte kötelező! | |
A kibocsátandó sorsjegyek tervezett darabszáma és jelzése: | |
A részvételre jogosító sorsjegyek leírása: | |
A nyeremények tervezett összes bruttó értéke: A személyi jövedelemadót a szervezőnek kell megállapítania és megfizetnie! Pénz sorsolása tilos! | |
Az ajándéksorsolás akció elnevezése és (vagy) jelmondata, mottója, valamint a részvétel feltétele: Annak az árucikknek vagy szolgáltatásnak a megnevezése, amelynek megvásárlása vagy igénybevétele esetén jogot ad a szervező az ajándéksorsoláson való részvételre! Itt kell feltüntetni azt az (alsó és/vagy felső) értékhatárt és egyéb körülményeket is, amelyek feltételei egy sorsjegy (egységnyi részvételi lehetőség) kiadásának! |
A nyilvános sorsolás(ok) módszerének (módszereinek) megjelölése: (Folyamatosan szervezett ajándéksorsolás esetén, amennyiben az egyes sorsolások módszerei eltérnek, úgy valamennyi megvalósítandó sorsolási metódust le kell írni.) A nyilvános sorsolás - a véletlenszerűség elvének eleget tevő, kézi vagy gépi - esetenként eltérő módszerű lehet. |
Az ajándéksorsolás nyerőosztályai, a nyeremények leírása és értéke
Megnevezése (fantázianév, típusjel, egyéb azonosító) | Darabszáma | Értéke (Ft/db) | Összesen (db x érték) Ft | ||||||
(Nagyszámú nyeremény esetén külön lista is mellékelhető!) | |||||||||
Összesen: | |||||||||
A nyeremény azonosításának, érvényesítésének és kifizetésének módja: (Nyereményjogosultságot igazoló sorsjegy, dokumentum, igazolás bemutatása, beküldése levélben, telefonon jelentkezés, vagy szervezői megkeresés.) | |||||||||
A tervezett ajándéksorsolással kapcsolatos egyéb, lényeges körülmények, események leírása: | |||||||||
Szerencsejáték Felügyelet tölti ki! |
Bejelentési nyomtatvány kitöltési útmutatója
Azonosító adatok
Az azonosító adatok között az ajándéksorsolás szervezőjének az adatait kell szerepeltetni. Amennyiben megbízási szerződés alapján történik a szervezés, úgy a megbízott adatait is szerepeltetni kell a megbízási szerződés egyidejű becsatolásával.
Az ajándéksorsolás lebonyolításának szabályai
A lebonyolítás kezdő időpontja az az időpont, amikor a szervező nyilvánosságra hozza az ajándéksorsoláson való részvétel feltételeit.
A lebonyolítás szabályai között kell megjelölni az ajándéksorsolás jellegét, ami lehet "nem folyamatos", illetve "folyamatos" szervezésű. Nem folyamatosan szervezett az ajándéksorsolás, amennyiben a szervező a meghirdetett időszakon belül egy sorsolást tart. Folyamatosan szervezett az ajándéksorsolás, amennyiben a meghirdetett és bejelentett időszakon belül a szervező többszöri alkalommal történő és különböző időpontokban megtartott sorsoláson való részvételt tesz lehetővé úgy, hogy a sorsolásokon történő részvétel feltételei ugyanazok.
A sorsolás helyszínét és év, hónap, nap, óra megbontás szerinti időpontját meg kell adni.
Az ajándéksorsolás szervezése szempontjából sorsjegynek minősül a sorsolás alapjául szolgáló bizonylat. Ilyen például a vásárlást igazoló blokk vagy egyéb, a játékos (vásárló) későbbi azonosítását biztosító szelvény, bizonylat. Kibocsátandó sorsjegynek minősül az ajándéksorsolásra pályázati lehetőséget biztosító, a játékos (vásárló) rendelkezésre álló sorsjegy. A játékra jogosító sorsjegyek meghatározásánál azokat a feltételeket kell megjelölni, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a sorsjegyek részt vehessenek a sorsoláson.
A nyeremények tervezett összes bruttó értékénél az ajándéksorsolás alkalmával kisorsolandó nyeremények összesített, SZJA-t is megába foglaló értékét kell megjelölni.
A lebonyolítás adatai között kell szerepeltetni a részvételi feltételek, valamint a nyilvános sorsolás módszerének a leírását is. A részvételi feltételek esetében fontos annak a részletes és egyértelmű meghatározása, hogy az ajándéksorsoláson milyen feltételek teljesülése mellett lehet részt venni. Itt meg kell jelölni annak a terméknek vagy szolgáltatásnak a nevét, amelynek megvásárlásához vagy igénybevételéhez kötődik a sorsoláson való részvétel.
A sorsolás módszerének megjelölésénél a sorsolás technikáját és menetét kell ismertetni. A sorsolás történhet a véletlenszerűség elvének eleget tevő elektronikus berendezés (pl. számítógép) igénybevételével, illetve történhet kézi húzással is.
Az ajándéksorsolás nyerőosztályai, a nyeremények leírása és értéke
Ajándéksorsolás esetében az azonos fajtájú és értékű nyeremények alkotnak egy-egy nyerőosztályt. A bejelentés alkalmával meg kell adni a különböző nyerőosztályok megnevezését (pl. televízió, számítógép), valamint ehhez kapcsolódóan a nyeremények darabszámát, egyedi - SZJA-t nem tartalmazó -, valamint összértékét.
A nyeremények azonosításának, érvényesítésének és kifizetésének módjánál azt az eljárást kell meghatározni, ami alapján a nyeremény és a nyertes sorsjegy egymáshoz rendelhető, valamint a nyeremény kifizetésre, átadásra kerül.
Az egyéb, a bejelentő nyomtatványon nem részletezett, de a szervezés szempontjából jelentőséggel bíró körülményeket kell az erre a célra nyomtatott rovatban leírni.
7. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[6/A. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Engedély játékkaszinóban működtetett pénznyerő automata üzemeltetésére
8. számú melléklet a 21/2000. (V. 18.) PM rendelethez
[10. számú melléklet a 25/1991. (X. 16.) PM rendelethez]
Ajándéksorsolás elszámolása | |||||||||||
Kitöltendő írógéppel vagy nyomtatott betűvel! Időközi elszámolás csak folyamatos ajándéksorsolás esetében! Folyamatos ajándéksorsolás esetében az első sorsolás elszámolását követő minden további elszámolást másolati példányon kell benyújtani! | |||||||||||
Azonosító adatok |
1. | Az ajándéksorsolás szervezőének neve cége | ||||||||||
2. | Székhelye, telephelye: | ||||||||||
3. | Bankszámlaszáma: | ||||||||||
4. | Szervezőnél intézkedésre jogosult személy vagy a szervező vezetőjének (vezető tisztségviselőjének) neve: | ||||||||||
5. | Ügyintéző neve, telefonszáma: | ||||||||||
6. | A bejelentés sorszáma: | 7. | A sorsolás sorszáma: | * Csak folyamatos sorsolás esetéten. | |||||||
8. | A sorsolás időpontja (év, hónap, nap): | ||||||||||
9. | Az elszámolás típusa: a) végelszámolás b) időközi elszámolás * A nem kívánt rész törlendő! |
10. | Kibocsátott sorsjegyek száma: | ||||||||||
11. | Játékra jogosított sorsjegyek száma: | ||||||||||
12. | A játékosok részére átadott nyeremények - SZJA megfizetésének alapját képező - összege vagy értéke: * Tárgynyeremény esetén a forgalmi érték ÁFA-val csökkentett része. | ||||||||||
13. | Átadott nyeremények SZJA kötelezettsége: | ||||||||||
14. | Teljesített SZJA kötelezettség: | ||||||||||
15. | Át nem vett nyeremények összege: | ||||||||||
16. | Át nem vett nyeremény miatt képződött játékadó kötelezettség: | ||||||||||
17. | Teljesített játékadó kötelezettség: | ||||||||||
18. | Becsatolt állammal szembeni kötelezettségek teljesítését igazoló bizonylatok száma: | ||||||||||
19. | Becsatolt közjegyzői okirat száma: * Csak végelszámolás esetében. | ||||||||||
Szerencsejáték Felügyelet tölti ki! | A | B | C | D | E |
Elszámolási nyomtatvány kitöltési útmutatója
Folyamatos ajándéksorsolás esetében az első sorsolás elszámolását követő minden további elszámolást (időközi és végelszámolás) az elszámolási nyomtatvány másolati példányán kell benyújtani.
1-9. Azonosító adatok
Az azonosító adatok között az ajándéksorsolás szervezőjének a megadott adatait kell szerepeltetni. Amennyiben megbízási szerződés alapján történt a szervezés, és a megbízási szerződést a bejelentéskor becsatolták a Szerencsejáték Felügyelethez, úgy a megbízó adatait kell itt szerepeltetni. Amennyiben megbízási szerződés alapján történik a szervezés, és a megbízási szerződést a bejelentéssel egyidejűleg nem csatolták be, úgy a bejelentési kötelezettség teljesítőjének az adatait kell szerepeltetni. Továbbá itt kell megjelölni annak a sorsolásnak az egyéb azonosítóit, amelyre az elszámolás vonatkozik (bejelentő nyomtatvány sorszáma, a sorsolás sorszáma, valamint a sorsolás időpontja). A 7. rovatban a folyamatos sorsolások sorrendje szerinti megfelelő sorszámot kell szerepeltetni (csak folyamatos sorsolás esetében kell kitölteni). A 9. rovatban az elszámolás típusát kell megjelölni (időközi elszámolást csak folyamatos ajándéksorsolás esetében kell benyújtani).
10-19. Elszámolási adatok
A 10., valamint a 11. rovatba a kibocsátott, illetve a játékra jogosított sorsjegyek számát kell feltüntetni. Az ajándéksorsolás szervezése szempontjából sorsjegynek minősül a sorsolás alapjául szolgáló bizonylat. Ilyen például a vásárlást igazoló blokk, vagy egyéb, a játékos (vásárló) későbbi azonosítását biztosító szelvény, bizonylat. Kibocsátott sorsjegynek minősül az ajándéksorsolásra pályázati lehetőséget biztosító, a játékos (vásárló) rendelkezésére álló sorsjegy. Játékra jogosított a játékos (vásárló) által megküldött és a pályázati feltételeknek mindenben megfelelő, sorsolásba kerülő sorsjegy.
12. Ebben a rovatban a játékosok részére átadott nyeremények értékét vagy összegét kell szerepeltetni, amely egyben a kifizetői SZJA adóalapja is. Tárgynyeremény esetében az átadott nyeremény ÁFA-val csökkentett forgalmi értékét kell szerepeltetni.
13. Ebben a rovatban az átadott nyeremények után teljesítendő SZJA kötelezettséget kellszerepeltetni.
14. Itt a 11. rovatban megjelölt SZJA összegből a tényleges teljesítést kell megjelölni.
15. Ebben a rovatban a játékost megillető, de a nyereményátvételre nyitva álló határidőig át nem vett nyeremények értékét vagy összegét kell szerepeltetni. Át nem vett nyereménynek minősül a meghirdetett, de ki nem sorsolt nyeremény is.
16. Időközi elszámolás esetében a 15. rovatban megjelölt összegnek azt a részét kell itt szerepeltetni, amelyet a szervező a továbbiakban nem használ fel nyeremények céljára. Végelszámolás esetében a 15. rovatban megjelölt teljes összeget. Az át nem vett nyeremények címén keletkezett játékadót a szervezőnek a nyereményátvételre nyitva álló határidő lejártát követő 30 nap eltelte utáni hónap 20. napjáig kell megfizetni.
17. A ténylegesen befizetett játékadó összegét kell itt megjelölni.
18. Becsatolt, állammal szembeni kötelezettségek teljesítését igazoló bizonylatnak minősül minden olyan pénzforgalmi tranzakcióhoz kapcsolódó bizonylat, amelyből egyértelműen megállapítható, hogy szervező a kötelezettségét teljesítette. Ilyen bizonylat például a terhelési értesítő vagy a banki kivonat. A játékadó megfizetését igazoló bizonylatot csak a végelszámoláshoz kell becsatolni.
19. A sorsolásokról készült közjegyzői okiratok egy hiteles példányát csak a végelszámoláshoz kell csatolni. Ebben a rovatban a becsatolt közjegyzői okiratok számát kell megjelölni.
Lábjegyzetek:
[1] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[2] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[3] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[4] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[5] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[6] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[7] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.
[8] Hatályon kívül helyezte a 28/2001. (VIII. 2.) PM rendelet 22. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2001.08.17.