29/2000. (VI. 9.) FVM rendelet

az egyes állatfajok egyedeinek Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszeréről

Az állattenyésztésről szóló 1993. évi CXIV. törvény (a továbbiakban: Tv.) 49. § (1) bekezdése a) pontjának 9. alpontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK

Fogalommeghatározások

1. § E rendelet alkalmazásában:

1. Állattartó: az a természetes vagy jogi személy, aki az állatok tartásáért az állategészségügyi és állattenyésztési hatósággal szemben, valamint piacszabályozási és támogatási ügyekben a felelősséget viseli.

2. Elosztó egység: az a szervezeti egység, amely átveszi az állatok jelöléséhez szükséges eszközöket, anyagokat és különböző nyomtatványokat, majd azokat a megrendelőknek átadja. Az egységes nyilvántartási és azonosítási rendszer (a továbbiakban: ENAR) működtetésének résztvevőjeként szervezi, irányítja és ellenőrzi az ENAR felelősök szakmai munkáját.

3. Körzet: több tenyészetből kialakított egység. Esetenként egyetlen tenyészet is alkothat egy körzetet.

4. Tenyészet: egy állattartó által, egy tartási helyen tartott állatok összessége, függetlenül azok fajától, fajtájától és hasznosításától. Szakmailag és üzemszervezési szempontból indokolt esetekben - ha az állattartó vállalja annak állategészségügyi következményeit - a megyei (fővárosi) állategészségügyi és élelmiszer-ellenőrző állomás (a továbbiakban: állomás) igazgatójának hozzájárulásával, egy állattartó különböző tartási helyeken (telepeken) tartott állatai is egy tenyészetkóddal nyilvántarthatók. Tenyészetnek tekintendők továbbá a mesterséges termékenyítő állomások, az állatgyűjtő telepek (karantén állomások), az állatkereskedők telephelyein tartott állományok, valamint az állatok levágására szolgáló vágóhidak.

5. Tenyészetkód: a tenyészet azonosító száma az országos adatbázis nyilvántartásában.

6. Útmutató: állatfajonként az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet (a továbbiakban: OMMI) által kiadott ENAR eljárási szabálygyűjtemény.

Jelölés, nyilvántartás

2. § (1)[1] A lovakat egyedileg, hasznosítási módtól függetlenül, tartósan meg kell jelölni, és nyilvántartásba kell venni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti jelölés és nyilvántartásba vétel érdekében a tenyészeteket nyilvántartásba kell venni.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott jelölést és nyilvántartást e rendelet II-IV. fejezeteiben foglalt szabályok szerint kell végrehajtani.

Szervezeti felépítés

3. § Az ENAR kialakításával és működtetésével kapcsolatos szervezési, irányítási és ellenőrzési feladatokat a Tv.-ben meghatározottak figyelembevételével

a)[2]

b) ló esetén az OMMI, valamint a Magyar Lótenyésztő és Lovassport Szövetség (a továbbiakban: MLLSZ) a III. fejezetben foglaltak szerint,

c)[3]

Előírások az állattartók részére

4. § Az állattartó kötelessége:

a) elősegíteni a tenyészet és az állatok pontos és szakszerű nyilvántartásba vételét, az ellenőrzésre jogosult szervezet képviselőinek rendelkezésére bocsátani a szükséges információkat, illetve adatokat;

b) a kijelölt szervezetnek jelenteni új tenyészet létesítését, vagy tenyészet megszüntetését, továbbá a tenyészet, az állat és az állattartó adataiban bekövetkezett változásokat;

c) az ENAR szabályai szerint és saját költségén gondoskodni a tenyészetében lévő állatok megjelöléséről, illetve megjelöltetéséről;

d) megakadályozni az azonosító jelek eltávolítását, azok megrongálását, illetve olvashatatlanná tételét;

e) saját költségén pótolni a kiesett, az elveszett vagy olvashatatlanná vált azonosító jeleket;

f) telepenként/tartási helyenként naprakész nyilvántartást vezetni a tenyészetben lévő, az onnan kiadott és oda érkezett állatok azonosító számairól, és azt - kérésre - az ellenőrzést végzők rendelkezésére bocsátani;

g) importált vagy korábban más jelölési rendszer szerint megjelölt állat adatait az állomány nyilvántartásában úgy feltüntetni, hogy a régi és az új azonosító jel közötti kapcsolat bármikor egyértelműen megállapítható legyen;

h) a tenyészet állományában bekövetkezett létszámváltozás esetén, az e rendelet II-IV. fejezeteiben meghatározott részletes szabályok szerint eljárni.

Az állatjelölés végrehajtása

5. § (1) Az állatok jelölését a II-IV. fejezetekben meghatározott részletes szabályok szerint kell végrehajtani.

(2) A jelölést a feladat ellátására jogosult szervezet által megbízott személy végezheti.

(3) A jelölésre jogosultak megnevezését a II-IV. fejezetekben meghatározott részletes szabályok tartalmazzák.

Nyilvántartás

6. § (1) Az egységes állatnyilvántartás érdekében az Országos Állattenyésztési Adatbank részeként ki kell alakítani az e rendelet szerinti adatbázist.

(2) A megjelölt állatokat úgy kell nyilvántartani és kísérő dokumentummal ellátni, hogy azok tartója, eredete és tartási helye, illetve az abban bekövetkezett változás nyomon követhető legyen.

(3) A nyilvántartás adatai kizárólag állategészségügyi, állattenyésztési, piacszabályozási, támogatási és vagyonvédelmi célokra használhatók fel.

Ellenőrzés, szankció

7. § (1) Az állatok megjelölésével és nyilvántartásával kapcsolatos feladatok ellenőrzésére az állattenyésztési és az állategészségügyi hatóság külön-külön és együttesen jogosult.

(2) Az azonosítás szempontjából nem megbízható (jelöletlen vagy szabálytalanul jelölt) állományok egyedeinek forgalmát az állategészségügyi hatóság megtilthatja, illetőleg feltételekhez kötheti.

(3) A rendelet előírásainak megszegése - külön jogszabály alapján - szabálysértésnek minősül.

II. Fejezet[4]

8-28. §[5]

III. Fejezet

A LOVAK EGYSÉGES EGYEDI NYILVÁNTARTÁSI RENDSZERÉNEK RÉSZLETES SZABÁLYAI

A ló egyedi megjelölése

29. § (1) A lovat egyedileg kell megjelölni, az Útmutató szabályai szerinti helyen és módon.

(2) A jelölést a csikó hat hónapos kora után, illetve az anyjától való elválasztás előtt kell elvégezni.

Fogalommeghatározások

30. § A III. fejezetben foglalt részletes szabályok alkalmazásában:

1. Csikó/ló-bélyegzés: a LÓINFORM által kiadott azonosító jelnek megfelelően forró vassal, fagyasztással, tetoválással vagy egyéb, a rendszerben nyilvántartott módon, a lovak/csikók tartós egyedi megjelölése és országos nyilvántartásba vétele.

2.[6] Csikóbélyegzési jegyzőkönyv: a LÓINFORM által kiadott, a csikó/ló, illetve az állattartó azonosítására a csikó/ló jelölésről kiadott okirat, amely a marhalevél kiváltásáról és kezeléséről szóló 21/1996. (VII. 9.) FM rendelet 4. § (3) bekezdésének a) pontjában előírt jelölést igazolja, és a marhalevél, valamint a Lóútlevél kiváltásának feltétele.

3. Kancafedeztetési állomás: a LÓINFORM által nyilvántartott telephely, amelyen saját tulajdonú, illetve idegen kancákat fedeztetési engedéllyel rendelkező fedezőménnel, a LÓINFORM nyilvántartási szabályai szerint fedeztetnek, illetve termékenyítésre szaporítóanyagot előkészítenek.

4. Kancafedeztetési jegyzőkönyv: a LÓINFORM által az engedélyezett kancafedeztetési állomásokra kiadott, egyedi sorszámmal ellátott nyomtatvány, mely a kanca fedeztetések, termékenyítések nyilvántartásának hiteles dokumentuma.

5. Ló azonosító szám: az egyed azonosítására és nyilvántartására szolgáló, a csikó/ló bélyegzését kódolva tartalmazó, a LÓINFORM által kiadott tizenegy jegyű betű és számkombináció.

6. LÓINFORM: lótenyésztési, azonosítási és nyilvántartási informatikai rendszer.

7. Útmutató: a ló ENAR esetében a LÓINFORM szerinti jelölést, a jelölés és nyilvántartás bizonylatait - a bizonylatok felhasználásának módját - tartalmazó, az 1. § 6. pontja szerinti eljárási szabálygyűjtemény.

8.[7] Lóútlevél: a melléklet szerinti tartalmú hatósági bizonyítvány, amely az állat azonosítására, az irányítási intézkedések megtételére való alkalmasságának és állategészségügyi forgalomképességének igazolására szolgál, és tartalmazza a tulajdonos adatait is.

A ló ENAR működésében részt vevő szervezetek feladatai és kötelezettségei

31. § Az OMMI és az MLLSZ közös feladata a ló ENAR kialakítása, továbbfejlesztése és a központi adatbázis működtetése.

32. § A ló ENAR működtetése keretében az OMMI feladata és kötelessége:

a) ellátni az országos lótenyésztési adatbázis hitelességének biztosításával és az információk biztonságos központi tárolásával összefüggő valamennyi feladatot,

b) gondoskodni arról, hogy a jogosult felhasználók az adatbázisból igény szerint hiteles információkhoz jussanak,

c) elvégezni a rendszer működése kapcsán szükségessé váló ellenőrzéseket.

d)[8] kiadni a ló ENAR adatbázisból a Lóútlevelet, átvezetni a tulajdonosváltozásokat,

e)[9] a jelölésről készített csikóbélyegzési jegyzőkönyv vagy azzal azonos adattartalmú kérelem, a ló tulajdonjogáról szóló nyilatkozat beérkezését, valamint a kiállítási díj befizetésének igazolását követő 60 napon belül az állat Lóútlevelét a tulajdonos címére megküldeni,

f)[10] az állatok tulajdonosváltozásának jelentésére beküldött Lóútlevél kézhezvételét követő 15 napon belül az átvezetett Lóútlevelet a lótulajdonos címére megküldeni,

g)[11] az Útmutató szabályai szerint a megsemmisült vagy elveszett Lóútlevelet pótolni,

h)[12] a tulajdonosazonosítóval nem rendelkező tulajdonos esetén kiadni a tulajdonosazonosítót,

i)[13] a külföldi Lóútlevéllel rendelkező ló útlevelét nyilvántartásba venni, hazai sorszámát kiadni, a ló tulajdonosát tulajdonigazoló betétlappal ellátni.

33. § A ló ENAR működtetése keretében az MLLSZ feladata és kötelessége:

a) működtetni a LÓINFORM központot és területi szerveit,

b)[14] vezetni az országos kancafedeztetési nyilvántartást, és ellátni a kancafedeztetési állomásokat kancafedeztetési jegyzőkönyvekkel,

c) elvégezni az országos csikó/ló azonosítást, bélyegzést, kiadni a ló azonosító számot, és nyilvántartásba venni az egyedeket,

d)[15] tulajdonosazonosítóval nem rendelkező tulajdonos esetén kiadni a tulajdonosazonosítót,

e) ellátni az állattartót csikóbélyegzési jegyzőkönyvvel,

f) elvégezni a rendszer működése kapcsán szükségessé váló és hatáskörébe tartozó ellenőrzéseket.

g)[16] a Lóútlevél kiadásához szükséges az Útmutatóban részletezett adatokat annak előírásai szerint felvenni, számítógépre vinni és a ló ENAR adatbázisba határidőre feladni.

34. § A ló ENAR működtetése keretében a kancafedeztetési állomás feladata és kötelessége:

a) minden fedeztetéskor a rendelkezésére bocsátott fedeztetési jegyzőkönyvet az Útmutató szerint kitölteni,

b)[17] az állattartót a fedeztetési díj kifizetését követően a fedeztetésről a fedeztetési jegyzőkönyv megfelelő példányával ellátni,

c)[18] a fedeztetési idény végén a fedeztetési jegyzőkönyveket az Útmutató szabályai szerint a LÓINFORM részére megküldeni.

35. § A ló ENAR működtetése keretében a tulajdonos feladata és kötelessége:[19]

a) adatot szolgáltatni az Útmutató előírásai szerint a LÓINFORM részére,

b) a rendelkezésére bocsátott fedeztetési jegyzőkönyvet megőrizni,

c) a csikóbélyegzést saját költségén elvégeztetni, a fedeztetési jegyzőkönyvet a csikó bélyegzésekor bemutatni,

d) a marhalevél kiváltásakor a csikóbélyegzési jegyzőkönyvet bemutatni,

e)[20]

f) az importból származó ló dokumentumait az Útmutató előírásai szerint honosítani és a LÓINFORM részére bejelenteni.

g)[21] a Lóútlevelet a hat hónaposnál idősebb lovára kiváltani,

h)[22] a kezelő állatorvossal egyeztetni arról, hogy a Lóútlevél kiváltásáig alkalmazott állategészségügyi kezelések abba bejegyzésre, vagy az azokat igazoló dokumentumok ahhoz csatolásra kerüljenek,

i)[23] a Lóútlevelet az állat szállításakor és hajtásakor az állattal együtt vinni, vagy a szállító részére átadni, illetve azt az ellenőrző hatóságnak bemutatni,

j)[24] a belföldre továbbtartásra eladott állat Lóútlevelét az állattal együtt a szállítónak, Lóútlevél tulajdonosigazoló betétlapját a vevőnek azonnal átadni,

k)[25] a külföldre nem vágási célra értékesített állat Lóútlevelét az állattal együtt a szállítónak, a Lóútlevél tulajdonosigazoló betétlapját a vevő adataival kitöltve az OMMI-nek azonnal átadni,

l)[26] A vágásra értékesített állat esetében a tulajdonos igazoló betétlapot a tenyésztési hatóság részére 8 napon belül megküldeni,

m)[27] az állományába érkező lónak az előző állattartó nevén kiállított Lóútlevelét a tulajdonosváltozást igazoló betétlappal együtt az OMMI-nek a ló átvételét követő három munkanapon belül átadni,

n)[28] elhullás vagy kényszervágás esetén - az azt követő három munkanapon belül - az állat Lóútlevelét az OMMI-nek átadni,

o)[29] ha állatának Lóútlevele megsemmisült, elveszett vagy betelt - az azt követő három munkanapon belül - az OMMI-t értesíteni.

35/A. §[30] (1) A vágóhíd feladata a ló ENAR működtetésével kapcsolatban:

a) biztosítja, hogy az e rendelet szerinti lóazonosítóval nem rendelkező lovak - b) pontban írt kivétellel - rendes vágásra ne kerülhessenek,

b) az állategészségügyi előírások figyelembevételével elvégzi azoknak a nem e rendeletben előírtak szerint megjelölt lovaknak a levágását, amelyeket külföldről, azonnali levágás céljából hoztak be, a határátlépéstől számított tizenöt napon belül,

c) nyilvántartást vezet a vágóhídon levágott állatokról, amely tartalmazza az állatok lóazonosító számát, b) pont szerinti vágás esetén a darabszámot, azonosítót és levágásuk időpontját,

d) a c) pont szerint nyilvántartást, valamint a Lóútleveleket a vágóhíd ENAR kódjának megjelölésével havonta egyszer az OMMI-be eljuttatja.

(2) A vágóhídra érkezett állatok e rendelet szerinti azonosságát és az (1) bekezdésben előírtak megtartását a vágóhidat felügyelő hatósági állatorvos ellenőrzi.

35/B. §[31] (1) A külföldre, ideiglenesen kiszállítandó lovak szállítóeszközön történő elhelyezését felügyelő hatósági állatorvos köteles:

a) az e rendelet szerinti azonosítót és a Lóútlevelet ellenőrizni, hiányosság esetén a szállítóeszközön történő elhelyezést megtiltani, vagy a feltételek teljesítéséig felfüggeszteni,

b) lóazonosítót feljegyezni és a tárgyhónapot követő hó végéig az OMMI-hez eljuttatni.

(2) A külföldre ideiglenesen kiszállított lovat Lóútlevéllel és állategészségügyi igazolással lehet szállítani. Amennyiben a ló külföldön marad, a ló tulajdonosa az OMMI-nek az exportálás (külföldön maradás) tényét köteles bejelenteni és tulajdonos-igazoló betétlapot megküldeni.

(3)[32] A külföldre vágási céllal kiszállított lovat a szállítóeszközön történő elhelyezés helyétől állategészségügyi igazolással és Lóútlevéllel lehet szállítani.

IV. Fejezet

A JUHOK EGYSÉGES NYILVÁNTARTÁSI RENDSZERÉNEK RÉSZLETES SZABÁLYAI

Az állatok egyedi megjelölése

36. §[33]

Fogalommeghatározások

37. §[34]

A juhok megjelölésének általános szabályai

38. §[35]

39. §[36]

40. §[37]

Tenyészetek kialakítása

41. §[38]

Az ENAR működtetésében részt vevő szervezetek feladatai és kötelezettségei

42. §[39]

43. §[40]

44. §[41]

45. §[42]

46. §[43]

47. §[44]

48. §[45]

49. §[46]

Az egyedek nyilvántartása és forgalmazása

50. §[47]

A tenyészetben vezetett nyilvántartás szabályai

51. §[48]

Hatálybalépés, átmeneti rendelkezések

52. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti az egyes állatfajok egyedeinek Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszeréről szóló 62/1997. (IX. 10.) FM rendelet 1-28. §-a, valamint 29. §-ának (1)-(3) bekezdése.

(2)[49]

(3)[50]

(4)[51]

(5)[52] A Lóútlevelet 2003. július 1-jétől lehet kiváltani. 2004. május 1-jétől az 1998. január 1. után született lovakra, illetve minden olyan lóra, amelyet hajtanak vagy szállítanak, 2005. július 1-jét követően pedig minden lóra kötelező kiváltani a Lóútlevelet.

(6)[53] E rendelet a Magyar Köztársaság és az Európai Közösségek és azok tagállamai között társulás létesítéséről szóló, Brüsszelben, 1991. december 16-án aláírt Európai Megállapodás tárgykörében, a megállapodást kihirdető 1994. évi I. törvény 3. §-ával összhangban az Európai Közösségek Bizottságának az állatok azonosításáról és nyilvántartásáról szóló 92/102/EGK irányelvével részben, a nyilvántartott lóféléket kísérő azonosító okmány (útlevél) létrehozásáról szóló 93/623/EGK határozatával mindenben összeegyeztethető szabályozást tartalmaz.

Dr. Torgyán József s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

Melléklet a 29/2000. (VI. 9.) FVM rendelethez[54]

NYILVÁNTARTOTT LÓFÉLÉK AZONOSÍTÓ OKMÁNYA

ÚTLEVÉL

Általános adatok - Utasítások
I. Az útlevél tartalmazza a használathoz szükséges utasításokat, valamint az útlevelet kiadó illetékes hatóság adatait.
II. Az útlevélben feltüntetett adatok
A. Az útlevélnek az alábbi adatokat kell tartalmaznia:
1. I. szakasz:
Tulajdonos
A tulajdonos vagy a helyette eljáró személy nevét kell feltüntetni.
2. II. és III. szakasz:
Azonosítás
Az illetékes hatóság köteles azonosítani a lovat.
3. IV. szakasz:
Azonosság-ellenőrzés nyilvántartása
Amikor a törvény és az előírások megkívánják a lóféle azonosságának ellenőrzését, az illetékes hatóság köteles ezt feljegyezni.
4. V. és VI. szakasz:
Oltási nyilvántartás
Minden oltást az V. (csak lóinfluenza elleni oltások) és a VI. (minden egyéb oltás) szakaszban fel kell jegyezni.
5. VII. szakasz:
Laboratóriumi egészségügyi vizsgálatok
A fertőző betegségek kimutatására szolgáló összes vizsgálat eredményét fel kell jegyezni.
6. IX. szakasz:
B. Az útlevél a következő adatokat tartalmazhatja:
VIII. szakasz:
Egészségügyi alapkövetelmények
A VIII. szakasz tartalmazza az egészségügyi alapkövetelményeket.
Felsorolja azon betegségeket, amelyeket az egészségügyi bizonyítványon fel kell tüntetni.
Détails de droit de propriété
Pour les compétitions, la nationalité du cheval est celle de son propriétaire.
En cas de changement de propriétaire, le passeport doit - tre immédiatement déposé aupr©s de l'organisation, l'association ou le service officiel l'ayant délivré avec le nom et l'adresse du nouveau propriétaire afin de le lui transmettre apr©s réenregistrement.
S'il y a plus d'un propriétaire ou si le cheval appartient - une société, le nom de la personne responsable pour le cheval doit - tre inscrit dans le passeport ainsi que sa nationalité. Si les propriétaires sont de nationalités différentes, ils doivent préciser la nationalité du cheval.
Lorsque la Fédération équestre internationale approuve la location d'un cheval par une Fédération équestre nationale, les détails de ces transactions doivent - tre enregistrés par la Fédération équestre nationale intéressée.
Details of ownership
For competitive purposes, the nationality of the horse is that of its owner.
On change of ownership the passport must immediately be lodged with the issuing organization, association or official agency, giving the name and address of the new owner, for re-registration and forwarding to the new owner.
If there is more than one owner or the horse is owned by a company, then the name of the individual responsible for the horse must be entered in the passport together with his nationality. If the owners are of different nationalities, they have to determine the national of the horse.
When the Fédération équestre internationale approves the leasing of a horse by a national equestrian federation, the details of these transactions must be recorded by the national equestrian federation concerned.
A tulajdonos adatai
Versenyzés tekintetében a ló nemzetisége megegyezik a tulajdonoséval.
Tulajdonosváltáskor az útlevelet azonnal letétbe kell helyezni a kiadó szervnél, egyesületnél vagy hivatalnál, megadva az új tulajdonos nevét, címét, hogy az adatokat újból nyilvántartásba vegyék és az útlevelet továbbítsák az új tulajdonosnak.
Amennyiben a lónak több tulajdonosa van, vagy cég tulajdonában áll, akkor a lóért felelős személy nevét és állampolgárságát kell az útlevélre vezetni. Ha a tulajdonosok állampolgársága különbözik, meg kell állapítaniuk a ló állampolgárságát.
Amint a Fédération équestre internationale (Nemzetközi Lovas Szövetség) jóváhagyja a ló nemzeti lovas szövetség általi bérbevételét, ezen ügyletek részleteit az érintett nemzeti lovas szövetség köteles feljegyezni.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése a) pontja. Hatályos 2005.07.09.

[2] Hatályon kívül helyezte a 99/2002. (XI. 5.) FVM rendelet 43. § b) pontja. Hatálytalan 2002.11.13.

[3] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[4] Hatályon kívül helyezte a 99/2002. (XI. 5.) FVM rendelet 43. § b) pontja. Hatálytalan 2002.11.13.

[5] Hatályon kívül helyezte a 99/2002. (XI. 5.) FVM rendelet 43. § b) pontja. Hatálytalan 2002.11.13.

[6] Megállapította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.07.01.

[7] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.07.01.

[8] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[9] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[10] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[11] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[12] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[13] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[14] Megállapította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.07.01.

[15] Megállapította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.07.01.

[16] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.07.01.

[17] Megállapította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 4. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[18] Megállapította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 4. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[19] Módosította a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[20] Hatályon kívül helyezte a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 10. § (2) bekezdése e) pontja. Hatálytalan 2003.07.01.

[21] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[22] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[23] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[24] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[25] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[26] Módosította a 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet 17. § (10) bekezdésével módosított 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése b) pontja. Hatályos 2008.01.01.

[27] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[28] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[29] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 5. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[30] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 6. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[31] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 6. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[32] Megállapította a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése c) pontja. Hatályos 2005.07.09.

[33] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[34] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[35] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[36] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[37] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[38] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[39] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[40] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[41] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[42] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[43] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[44] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[45] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[46] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[47] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[48] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[49] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[50] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[51] Hatályon kívül helyezte a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése g) pontja. Hatálytalan 2005.07.09.

[52] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 7. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[53] Beiktatta a 64/2003. (VI. 16.) FVM rendelet 8. § -a. Hatályos 2003.07.01.

[54] Módosította a 47/2005. (V. 23.) FVM rendelet 23. § (1) bekezdése d)-f) pontjai. Hatályos 2005.07.09.

Tartalomjegyzék