Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

275/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet

az országos sugárzási helyzet és radioaktív anyagkoncentrációk ellenőrzéséről

Az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény 67. § m) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

A lakosság természetes és mesterséges eredetű sugárterhelését meghatározó környezeti sugárzási viszonyok és a környezetben mérhető radioaktív anyagkoncentrációk országos ellenőrzési eredményeinek gyűjtését az Országos Környezeti Sugárvédelmi Ellenőrző Rendszer (a továbbiakban: OKSER) végzi.

2. §

(1) Az OKSER tevékenységében az 1. számú mellékletben felsorolt közigazgatási szervek és más intézmények (a továbbiakban együtt: az OKSER tagjai) vesznek részt.

(2)[1] Az OKSER hivatali szerve a az Országos Közegészségügyi Központ (a továbbiakban: OKK) keretén belül működő OKSER Információs Központ (a továbbiakban: IK). Az IK vezetőjét az országos tisztifőorvos nevezi ki, illetőleg menti fel.

(3) Az OKSER tevékenységét Szakbizottság (a továbbiakban: SZB) irányítja, amely az OKSER tagjai által kijelölt személyekből, illetőleg bizottsági titkárból áll. Minden OKSER tag egy-egy bizottsági tag jelölésére jogosult. Az SZB titkári tisztét az OKSER hivatali szervének vezetője tölti be.

(4)[2] Az SZB elnökét annak tagjai közül az Országos Atomenergia Hivatal felügyeletét ellátó minisztert bízza meg, illetőleg menti fel.

(5)[3] Az OKSER működésének szabályait az OKSER Működési Rendje (a továbbiakban: Működési Rend) határozza meg, amelyet az Országos Atomenergia Hivatal felügyeletét ellátó miniszter hagy jóvá. A Működési Rend tartalmi követelményeit a 2. számú melléklet tartalmazza.

3. §

(1) Az OKSER céljai:

a) az ország területén mérhető környezeti sugárzás dózisteljesítményére, illetőleg a környezeti elemekben, az élelmiszerekben, az építő- és alapanyagokban található radioaktív izotópok, valamint a szabadban és épületekben kialakuló radon és radon leányelemek aktivitás-koncentrációira; továbbá az emberi szervezet belső radioaktív szennyezettségére vonatkozó eredmények (a továbbiakban együtt: ellenőrzési eredmények) gyűjtése, elemzése és szolgáltatása,

b) a lakosság tájékoztatása az ellenőrzési eredményekről külön jogszabályban meghatározott módon,

c) közreműködés az Európai Közösségek Bizottságának tájékoztatásában, valamint

d) az ellenőrzési eredmények éves jelentésekben történő közzététele.

(2) Az SZB feladatkörébe tartozik:

a)[4] a Működési Rend kidolgozása és jóváhagyás végett történő benyújtása az Országos Atomenergia Hivatal felügyeletét ellátó miniszterhez,

b) az OKSER tagjainak az OKSER keretében végrehajtandó mérési és adatszolgáltatási éves programjainak elfogadása és azok módosításának jóváhagyása,

c) az OKSER éves jelentésének jóváhagyása,

d) az SZB éves költségvetési tervének elkészítése és beterjesztése,

e) a 4. § (4) bekezdése szerinti összehasonlító mérések éves programjának meghatározása, valamint

f) az OKSER fejlesztésével kapcsolatos javaslatok elkészítése.

(3) Az IK feladatkörébe tartozik:

a) az ellenőrzési eredmények központi számítógépes gyűjtése, feldolgozása, nyilvántartása és értékelése,

b) a hibásnak feltételezhető adatok észlelése esetén a beküldőnél egyeztetés kezdeményezése és lefolytatása az adatok ellenőrzése és szükség esetén kijavítása céljából, a minőségbiztosítási követelményeknek megfelelően,

c) on-line hozzáférés biztosítása a tárolt adatokhoz és eredményekhez az OKSER tagjai, valamint a Központi Statisztikai Hivatal részére,

d) a környezeti sugárzási viszonyokat jellemző eredmények közzététele a lakosság tájékoztatása céljából,

e) az Európai Közösségek Bizottsága tájékoztatásához szükséges ellenőrzési eredmények megfelelő formátumúvá való átalakítása,

f) normál és veszélyhelyzeti időszakban adatok és információk biztosítása a sugárvédelmi helyzet értékeléséhez és a döntés-előkészítéshez,

g) éves jelentés összeállítása a Működési Rend által meghatározott tartalommal és formában, továbbá annak benyújtása az SZB-hez jóváhagyásra, valamint

h) az IK ügyrendjének, valamint éves költségvetési tervének elkészítése és benyújtása,

i) a Radiológiai Adatcsere Központ részére a szükséges adatok biztosítása.

4. §

(1) Az OKSER tagjainak az OKSER tevékenységébe bevont ellenőrzési területeit, valamint a sűrű és a ritka mérőhálózatok elemeit a 3. számú melléklet I. és II. fejezete határozza meg. Az OKSER keretében végzendő vizsgálati programokra vonatkozó részletes előírásokat - az SZB javaslatát figyelembe véve - az OKSER egyes tagjai a felelősségi területükön önállóan határozzák meg.

(2) Az OKSER tagjai saját ellenőrzési programjaikat úgy állítják össze, hogy azok a vizsgált minták, mintavételi és mérési gyakoriság, a vizsgálandó radionuklidok és azok kimutatási határa tekintetében megfeleljenek e rendelet 4. számú mellékletében foglaltaknak is.

(3)[5] Az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 16/2000. (VI. 8.) EüM rendelet 7. számú melléklet függeléke szerinti kiemelt létesítményeknél a Működési Rendben meghatározott hatósági környezeti sugárvédelmi ellenőrzést kell végezni az engedélyes, valamint az egészségügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium, környezetvédelemért felelős miniszter által vezetett minisztérium és az agrárpolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium ellenőrző rendszerei, illetve ellenőrző hálózatainak bevonásával.

(4) Az IK-ba beküldött ellenőrzési eredmények egységes minőségének biztosítása érdekében rendszeres összehasonlító méréseket kell szervezni.

(5) Az OKSER feladatának ellátásához szükséges ellenőrzési eredményeket az OKSER tagjai által létrehozott, a 3. számú melléklet I. fejezete szerinti adatgyűjtő és szolgáltató központok továbbítják.

(6) Az adatgyűjtő és szolgáltató központok az ellenőrzési eredményeket a minőségi ellenőrzést követően számítógépes távadatkapcsolattal a Működési Rendben foglaltaknak megfelelően eljuttatják az IK-ba.

(7) Az ellenőrzési eredményekkel a beküldő OKSER tag rendelkezik. Az ellenőrzési eredményeket az OKSER tagjai nem kereskedelmi célú feldolgozások és elemzések készítéséhez felelősségi területükön a beküldő hozzájárulásával és megnevezésével térítésmentesen felhasználhatják.

(8) Az IK az ellenőrzési eredményeket feldolgozások és elemzések készítéséhez kizárólag a Működési Rendben meghatározott módon használhatja fel.

5. §

(1) A 3. számú melléklet I. fejezetében felsorolt adatgyűjtő és szolgáltató központoknak az IK-ba történő adatküldéssel kapcsolatos fejlesztési és működési költségeit az érintett minisztériumok költségvetéseikben szakmai fejezeti kezelésű előirányzatként biztosítják.

(2)[6] Az SZB és az IK működtetésének költségeit az egészségügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium költségvetési fejezetében kell biztosítani.

6. §

(1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - 2004. január 1. napján lép hatályba.

(2) E rendelet 2. §-a, valamint a 3. § (2) bekezdés a) pontja a kihirdetést követő 60. napon lép hatályba.

(3) A Magyar Tudományos Akadémia elnöke MTA elnöki-főtitkári szabályzatban, a Paksi Atomerőmű Részvénytársaság, valamint a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Társaság belső szabályzatában határozza meg az OKSER részére történő adatszolgáltatáshoz szükséges környezeti sugárvédelmi ellenőrző adatgyűjtő és szolgáltató rendszerének működési szabályait.

(4) Ez a rendelet összeegyeztethető szabályozást tartalmaz az Európai Atomenergia Közösséget létrehozó szerződés 2. cím III. fejezetének 35. cikkével.

(5) Ez a rendelet összeegyeztethető szabályozást tartalmaz az Európai Közösségek Bizottsága 2000/473/EURATOM ajánlásának I. és III. számú mellékletében foglaltakkal.

A miniszterelnök helyett:

Dr. Kiss Elemér s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

1. számú melléklet a 275/2002. (XII. 21.) Korm. rendelethez

Az OKSER tagjai

1. Belügyminisztérium,[7]

2. Emberi Erőforrások Minisztériuma,[8]

3. Földművelésügyi Minisztérium,[9]

4. Nemzeti Fejlesztési,[10]

5. Honvédelmi Minisztérium,

6.[11]

7.[12]

8. Miniszterelnökség,[13]

9. Magyar Tudományos Akadémia,

10. Országos Atomenergia Hivatal,

11. Paksi Atomerőmű Részvénytársaság,

12. Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Társaság.

2. számú melléklet a 275/2002. (XII. 21.) Korm. rendelethez

Az OKSER Működési Rendjére vonatkozó tartalmi előírások

1. Az OKSER SZB működési szabályai, különös tekintettel az ülésezés rendjére, a határozatképesség és döntéshozatal szabályozására, illetőleg a képviseleti, aláírási jog gyakorlására.

2. Az OKSER SZB, illetőleg az SZB elnökének és titkárának feladatköre.

3. Az OKSER IK működési szabályai és feladatai, az OKSER IK vezetőjének feladatai.

4. Az OKSER tagjainak OKSER keretébe tartozó környezeti sugárvédelmi ellenőrzési feladatai.

5. Az adatgyűjtő és szolgáltató központok adatszolgáltatási kötelezettségei és jogosultságai.

6. Az OKSER IK-nak az ellenőrzési eredmények gyűjtésére, feldolgozására, elemzésére, továbbá azok hozzáférhetőségét és közzétételét biztosító tevékenységére vonatkozó részletes szabályok.

7. Az OKSER éves jelentésének tartalmi és formai előírásai.

3. számú melléklet a 275/2002. (XII. 21.) Korm. rendelethez

I. Adatgyűjtő és szolgáltató központok, valamint az OKSER tevékenységébe bevont ellenőrzési területeik és a vizsgálatok tárgya

1. Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Nukleáris Baleseti Információs és Értékelő Központ (a továbbiakban: OKF NBIÉK):[14]

az Országos Sugárfigyelő, Jelző és Ellenőrző Rendszer távmérő hálózata (a Belügyminisztérium, a Honvédelmi Minisztérium, a Földművelésügyi Minisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia által működtetett állomások bevonásával),[15]

az építőanyagok gyártásához felhasznált, illetve külföldről behozott alapanyagok, építőanyagok;

2. Emberi Erőforrások Minisztériuma:[16]

aeroszol, fall-out, radon és leányelemei, felszíni víz, ivóvíz, import élelmiszer, tejtermék, kenyér, hal, vegyes étrend, emberi egésztest; gamma dózisteljesítmény, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Nukleáris Technikai Intézet Tanreaktora Üzemi Környezeti Sugárvédelmi Ellenőrző Rendszere; valamennyi felsőoktatási intézmény környezeti ellenőrzési eredményei;;[17]

3. Földművelésügyi Minisztérium:[18]

talaj, takarmánynövények, nyers tej, zöldségfélék, gyümölcsfélék, gabonafélék, húsfélék, tojás, erdei termékek, hal, élelmiszer technológiai víz, aeroszol, fall-out, felszíni víz és üledéke, talajvíz;[19]

4. Nemzeti Fejlesztési Minisztérium:[20]

import gyermekjátékok; import fából készült termékek;

5.[21]

6.[22]

7.[23]

8.[24]

9. Paksi Atomerőmű Részvénytársaság Adatgyűjtő és Szolgáltató Központ:

Üzemi Környezeti Sugárvédelmi Ellenőrző Rendszer;

10. Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Társaság Adatgyűjtő és Szolgáltató Központ:

a kiégett fűtőelem tárolónál, valamint a radioaktív hulladéktárolóknál működő Üzemi Környezeti Sugárvédelmi Ellenőrző Rendszere.

II. A sűrű és ritka mérőhálózatok elemei

1. Ritka mérőhálózat:[25]

- környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró Baranya Megyei Kormányhivatal

- OKK,

- Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

2. Sűrű mérőhálózat:

az adatgyűjtő és szolgáltató központok részére az OKSER tevékenységébe bevont ellenőrzési eredményeket küldő laboratóriumok.

4. számú melléklet a 275/2002. (XII. 21.) Korm. rendelethez

6304Más lakástextília, a 94 04 vtsz. alá tartozók kivételével:
— Agyterítő:
6304 11 00 00— — Kötött vagy hurkolt
6304 19— — Másféle:
6304 19 10— — — Pamutból:
6304 19 10 01— — — — Nem szőtt textíliából
6304 19 10 99— — — — Egyéb
6304 19 30— — — Lenből vagy ramiból:
6304 19 30 01— — — — Nem szőtt textíliából
6304 19 30 99— — — — Egyéb
6304 19 90— — — Más textilanyagból:
6304 19 90 01— — — — Nem szőtt textíliából
6304 19 90 99— — — — Egyéb
— Más:
6304 91 00 00— — Kötött vagy hurkolt
6304 92— — Pamutból, nem kötött, nem hurkolt:
6304 92 00 01— — — Nemezből
6304 92 00 99— — — Egyéb
6304 93 00 00— — Szintetikus szálból, nem kötött, nem hurkolt
6304 99 00 00— — Másféle textilanyagból, nem kötött, nem hurkolt
6306Ponyva, vászontető és napellenző; sátor; csónakvitorla, szörfvitorla, szárazföldi járművek
vitorlája; kempingcikk:
— Ponyva, vászontető és napellenző:
6306 11 00 00— — Pamutból
6306 12 00 00— — Szintetikus szálból
6306 19 00 00— — Másféle textilanyagból
— Sátor:
6306 21 00 00— — Pamutból
6306 22 00 00— — Szintetikus szálból
6306 29 00 00— — Másféle textilanyagból
6307Más készáru, beleértve a szabásmintát is:
6307 10— Padló-, edény-, portörlő ruha és hasonló törlőruhák:
6307 10 10 00— — Kötött vagy hurkolt
6307 10 30 00— — Nem szőtt textíliából
6307 10 90— — Más:
6307 10 90 01— — — Nemezből
6307 10 90 99— — — Egyéb
6307 90— Más:
6307 90 10— — Kötött vagy hurkolt:
6307 90 10 01— — — Gumifonalból
6307 90 10 99— — — Egyéb
— — Más:
6307 90 91 00— — — Nemezből
6307 90 99— — — Másféle:
6307 90 99 01— — — — Szalag, öv belső erősítésére
6307 90 99 02— — — — Nem szőtt textíliából
6307 90 99 99— — — — Egyéb
9404Ágybetét; ágyfelszerelés (pl. matrac, paplan, dunna, vánkos, henger alakú párna, kispárna)
és hasonló lakberendezési cikk, rugóval ellátva vagy bármilyen anyaggal párnázva, vagy
belsőleg szerelve, vagy gumi- vagy műanyag szivacsból, bevonva is:
9404 30 00 00— Hálózsák
9404 90— Más:
9404 90 10 00— — Tollal vagy pehellyel töltve
9404 90 90 00— — Más
13 Hal, halkonzerv
(a világ valamennyi országából származó, az alábbiakban felsorolt termék engedélyköteles)
0305Szárított, sózott vagy sós lében tartósított hal; füstölt hal, a füstölési eljárás előtt vagy alatt
főzött is; emberi fogyasztásra alkalmas liszt, dara és labdacs (pellet) halból:
0305 30— Halfilé szárítva, sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve:
— — Tőkehalból (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus) és a Boreogadus
saida fajhoz tartozó halból:
ex0305 30 11 00— — — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve a Gadus macrocephalus
fajhoz tartozó tőkehalból
ex0305 30 19 00— — — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve a Gadus morhus, Gadus
ogac és a Boreogadus saida fajhoz tartozó halból
ex0305 30 30 00— — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve csendes-óceáni lazacból
(Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus
tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou és Oncorhynchus rhodurus),
atlanti-óceáni lazacból (Salm salar) és dunai lazacból (Hucho hucho)
ex0305 30 50 00— — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve Reinhardtius hippoglossoi-
desből
0305 30 90— — Más:
ex0305 30 90 01— — — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve heringből és szardí-
niából
ex0305 30 90 99— — — Halfilé sózva vagy sós lében tartósítva, de nem füstölve „egyéb" halból
— Füstölt hal, beleértve a fiiét is:
0305 41 00 00— — Csendes-óceáni lazac (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhyn-
chus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou és
Oncorhynchus rhodurus), atlanti-óceáni lazac (Salmo salar) és dunai lazac (Hucho hucho)
0305 42 00 00— — Hering (Clupea harengus, Clupea pallasii)
0305 49— — Másféle:
0305 49 10 00— — — Reinhardtius hippoglossoides
0305 49 20 00— — — Hippoglossus hippoglossus
0305 49 30 00— — — Makréla (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus)
0305 49 45 00— — — Pisztráng (Salmo trutta, Salmo gairdneri, Salmo clarki, Salmo aguabonita,
Salmo gilae)
0305 49 50 00— — — Angolna (Anguilla spp.)
0305 49 80— — — Más:
0305 49 80 01— — — — Szardínia
0305 49 80 99— — — — Egyéb
— Sózott vagy sós lében tartósított, de nem szárított vagy nem füstölt hal:
0305 61 00 00— — Hering (Clupea harengus, Clupea pallasii)
0305 62 00 00— — Tőkehal (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
0305 63 00 00— — Ajóka (Engraulis spp.)
0305 69— — Másféle:
0305 69 10 00— — — A Boreogadus saida fajhoz tartozó hal
0305 69 20 00— — — Reinhardtius hippoglossoides és Hippoglossus stenolepis
0305 69 30 00— — — Hippoglossus hippoglossus
0305 69 50 00— — — Csendes-óceáni lazac (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha,
Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus
masou és Oncorhynchus rhodurus), atlani-óceáni lazac (Salmo salar) és dunai lazac
(Hucho hucho)
0305 69 90— — — Más:
0305 69 90 01— — — — Szardínia

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 30/2015. (II. 25.) Korm. rendelet 12. § a) pontja. Hatályos 2015.03.01.

[2] Módosította a 114/2003. (VII. 29.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.08.01.

[3] Módosította a 114/2003. (VII. 29.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.08.01.

[4] Módosította a 114/2003. (VII. 29.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.08.01.

[5] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § a) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[6] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § b) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[7] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § c) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[8] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § d) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[9] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § e) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[10] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § f) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[11] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[12] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[13] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § g) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[14] Módosította a 97/2008. (IV. 29.) Korm. rendelet 4. § 156. pontja. Hatályos 2008.05.01.

[15] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § h) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[16] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § i) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[17] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § i) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[18] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § j) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[19] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § j) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[20] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 238. § k) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[21] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[22] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[23] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[24] Hatályon kívül helyezte a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 239. §-a. Hatálytalan 2014.09.05.

[25] Megállapította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 58. §-a. Hatályos 2015.04.01.

Tartalomjegyzék