Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

10/2005. (IV. 12.) EüM rendelet

a rendkívüli eseményekkel, katasztrófákkal kapcsolatos bejelentés és adatközlés rendjéről

A katasztrófák elleni védekezés irányításáról, szervezetéről és a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről szóló 1999. évi LXXIV. törvény 53. §-ának a) és c) pontjában, valamint az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 230. §-a (3) bekezdésének d) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

E rendelet hatálya kiterjed

a) az egészségügyi szolgáltatást nyújtó egyéni egészségügyi vállalkozóra, jogi személyre és jogi személyiség nélküli szervezetre, kivéve a büntetés-végrehajtási szervek egészségügyi szolgáltatóit,

b)[1] az egészségügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) irányítása, illetve felügyelete alá tartozó - az a) pont hatálya alá nem tartozó - szervezetre [a 2. § alkalmazásában a)-b) pont együtt: intézmény].

2. §

(1) E rendelet alkalmazásában rendkívüli esemény

a) az intézmény épületét, berendezését, felszerelését érintő káresemény, így különösen:

aa) a tűzeset, robbanás,

ab) az épületomlás,

ac) az árvízkár, belvízkár,

ad) egyéb természeti csapás okozta kár (például: viharkár),

feltéve, hogy a kár összege valószínűsíthetően eléri a Büntető Törvénykönyv (a továbbiakban: Btk.) szerinti jelentős kár összegét;[2]

b) az egészségügyi szolgáltatást jelentősen vagy tartósan veszélyeztető

ba) közműszolgáltatás megszűnés vagy egyéb műszaki meghibásodás,

bb) olyan külső körülmény (például: útviszonyok, demonstrációk), amely miatt a dolgozó akadályoztatott a munkahelyre való eljutásban;

c) az egészségügyi dolgozók sztrájkja;

d) az intézmény területén történt

da)[3] terrorcselekmény,

db) bombariadó,

dc) lőfegyver használat,

dd) ismeretlen eredetű sugárzó anyag észlelése, vagy beavatkozást igénylő sugárszennyeződés,

de) sugárzó anyag, illetve fertőző betegség okozására és elterjesztésére alkalmas kórokozó eltulajdonítása, eltűnése,

df) a katasztrófavédelem (tűzoltóság, polgári védelem) beavatkozását igénylő vegyi szennyeződés,

dg) kábítószert vagy pszichotrop anyagot tartalmazó gyógyszer vagy alapanyag eltulajdonítása, eltűnése,

dh)[4] rendőri intézkedést igénylő csoportos garázdaság;

e) természeti csapás, illetve veszélyhelyzet miatt történő kimenekítés, kitelepítés;

f) az a)-e) pontok szerinti eseményekkel összefüggésben történt személyi sérülés vagy haláleset;

g) az intézmény által észlelt halmozott fertőző megbetegedés, amelynél valószínűsíthető, hogy a megbetegedést biológiai fegyver készítésére is alkalmas kórokozó okozta.

h)[5] az intézmény által észlelt, gyaníthatóan ugyanazon forrásból származó tömeges mérgezés, ha a mérgezettek száma az ötöt meghaladja.

(2) Az Országos Mentőszolgálat (a továbbiakban: OMSZ), továbbá az OMSZ-on kívüli mentő- vagy betegszállító szervezet vonatkozásában rendkívüli eseménynek minősül az (1) bekezdésben foglaltakon túl:

a) azonos eseményből származó kilencnél több sérült ellátása, továbbá ha ötnél több a súlyos sérültek és a halottak együttes száma;

b) azonos eseményből származó ötnél több mérgezett személy ellátása;

c) mentőjármű súlyos személyi sérüléssel vagy halálesettel járó balesete;

d) légi mentőjárműben keletkezett minden káresemény;

e)[6] mentőgépkocsiban keletkezett - a Btk. szerinti - jelentősnek minősülő kár;

f) mentőjármű, illetve mentőjármű okmányainak eltulajdonítása.

3. §

(1)[7] A népegészségügyi feladatkörében eljáró fővárosi és vármegyei kormányhivatal (a továbbiakban: vármegyei kormányhivatal) részére az alapellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató szóban haladéktalanul, majd 2 órán belül írásban jelenti a 2. § (1) bekezdésének a) pontja, illetve d)-g) pontja szerinti eseményt.

(2)[8] Az alapellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató a 2. § (1) bekezdése da)-db) alpontja, továbbá f)-g) pontja szerinti rendkívüli eseményt a vármegyei kormányhivatal részére adott jelentéssel egyidejűleg közvetlenül is bejelenti írásban a minisztériumnak.

4. §

(1) A vármegyei kormányhivatal részére a szakorvosi szakrendelés keretében járóbeteg-szakellátást nyújtó, továbbá fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató, és a minisztérium irányítása, illetve felügyelete alá tartozó - nem betegellátást végző - egészségügyi intézmény a szükséges intézkedések meghozatala mellett:[9]

a) szóban haladéktalanul, majd 2 órán belül írásban jelenti a 2. § (1) bekezdése szerinti eseményt a dh) alpontban foglaltak kivételével,

b) 6 órán belül írásban jelenti a dh) alpontja szerinti eseményt.

(2)[10] A minisztérium irányítása, illetve felügyelete alá tartozó - nem betegellátást végző - egészségügyi intézmény a 2. § (1) bekezdésének da) alpontja és f)-g) pontja szerinti rendkívüli eseményt a vármegyei kormányhivatal részére adott jelentéssel egyidejűleg közvetlenül is bejelenti írásban a minisztériumnak.

5. §

A 3. § (1) bekezdése, továbbá a 4. § (1) bekezdése szerinti írásbeli jelentést az 1. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával kell megtenni.

6. §

(1)[11] A vármegyei kormányhivatal a hozzá bejelentett haladéktalan jelentési kötelezettségű eseményről szóló bejelentést - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel -, illetve a vármegyei kormányhivatalnál bekövetkezett rendkívüli eseményt - a saját hatáskörében megtett vagy tervezett intézkedések ismertetésével együtt - szóban haladéktalanul, de legkésőbb az írásbeli bejelentést követő 1 órán belül írásban is továbbjelenti az országos tisztifőorvos részére. A vármegyei kormányhivatal a rendkívüli esemény általi érintettség esetén egyidejűleg tájékoztatja az OMSZ vármegyei (fővárosi) mentőszervezetét is.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakat nem kell alkalmazni akkor, ha a 2. § (1) bekezdés a) pont szerinti haladéktalan jelentési kötelezettségű eseményeket az alapellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató jelentette be.

(3)[12] Az országos tisztifőorvos a hozzá a 6. § (1) bekezdése alapján bejelentett eseményeket - a saját hatáskörében megtett vagy tervezett intézkedések ismertetésével együtt - szóban haladéktalanul, de legkésőbb 1 órán belül írásban is továbbjelenti a minisztérium részére.

7. §[13]

8. §[14]

A vármegyei kormányhivatal a rendkívüli események kezelésére munkaidőn túl készenléti szolgálatot, az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 228. §-ának (2) bekezdése szerinti minősített időszak (rendkívüli állapot, szükségállapot, veszélyhelyzet) vagy katasztrófahelyzet idején ügyeleti szolgálatot működtet.

9. §

(1) Az OMSZ vármegyei (fővárosi) mentőszervezete, továbbá az OMSZ-on kívüli mentő- vagy betegszállító szervezet - a szükséges intézkedések meghozatala mellett - a szolgálatvezető főorvoson keresztül haladéktalanul írásban jelenti a minisztérium részére[15]

a) a 2. § (1) bekezdése, illetve (2) bekezdésének c)-f) pontja szerinti eseményt az 1. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával;

b) a 2. § (2) bekezdésének a)-b) pontja szerinti eseményt a 2. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával.

c)[16] az olyan esetet, amikor azonos eseményben háromnál több, nem magyar állampolgárságú személy sérül meg.

(2)[17] Az (1) bekezdés szerinti eseményekről a szolgálatvezető főorvos tájékoztatja a vármegyei kormányhivatalt.

10. §[18]

Az Országos Vérellátó Szolgálat a 2. § (1) bekezdésében meghatározottakon túl, a minisztérium külön elrendelése alapján, az elrendeléskor meghatározott gyakorisággal a 3. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával jelentést ad a minisztérium részére a vér- és vérkészítmény-készletek alakulásáról, és erről egyidejűleg tájékoztatja az országos tisztifőorvost a jelentés másolati példányának megküldésével.

11. §

(1)[19] A fekvőbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltató szóban haladéktalanul jelenti - a 2. § (1) bekezdésében meghatározottakon túl - az aktuális kapacitását vagy felszereltségét meghaladó ellátási többletfeladatait a vármegyei kormányhivatalnak.

(2)[20] A vármegyei kormányhivatal külön elrendelése alapján a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltató jelentést ad a rendelkezésre álló szabad ágyszámáról, valamint a diagnosztikai, továbbá az életfenntartó orvostechnikai eszközeinek számáról és működőképességéről, a 4. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával.

(3)[21] A vármegyei kormányhivatal a (2) bekezdés szerinti jelentéseket haladéktalanul összesíti az 5. számú mellékletben foglaltak alapján. Ezt követően az összesített jelentés egy-egy példányát az országos tisztifőorvos, illetve az OMSZ vármegyei (fővárosi) mentőszervezete részére megküldi.

(4)[22] Az országos tisztifőorvos a (3) bekezdés szerinti jelentésekből elkészíti az országos ellátás kapacitás jelentést, melyet a 7. számú melléklet szerinti adatlapon továbbít a minisztérium részére.

12. §

Az e rendelet alapján teljesített bejelentés, illetve adatközlés a külön jogszabály által előírt adatszolgáltatási, bejelentési és intézkedési kötelezettséget nem helyettesíti.

13. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba.

(2)[23]

Dr. Rácz Jenő s. k.,

egészségügyi miniszter

1. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez

BEJELENTÉS RENDKÍVÜLI ESEMÉNYRŐL
(Faxon vagy e-mail-ben továbbítandó.)
A BEJELENTŐ MEGNEVEZÉSE:........................................................................................................................................................................
Címe:........................................................................................................................................................................................................................
Telefon: ..............................
Fax: ..............................
E-mail: ..............................
A rendkívüli esemény rövid leírása:...................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
A megtett vagy tervezett intézkedések:
..................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................................................................................
Dátum: ............................................................
……………………..
aláírás

2. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez[24]

[25]
JELENTÉS TÖMEGES BALESETRŐL, MÉRGEZÉSRŐL
(Faxon vagy e-mail-ben továbbítandó)
Bejelentő: OMSZ..............................vármegyei mentőszervezet
Az esemény helye: ................................................................................................................................................
Az esemény leírása: ...............................................................................................................................................
A bejelentés vételének időpontja:.............év.....hó.....nap......óra.....perc
A kárhely felszámolásának megkezdése:......év......hó.....nap......óra......perc
A kivonult OMSZ mentőegységek száma:
helikopter: .......rohamkocsi: ...........esetkocsi: ............betegszállító gépkocsi: .........
A kivonult OMSZ-on kívüli mentőegységek száma:
helikopter: .......rohamkocsi: ...........esetkocsi: ............betegszállító gépkocsi: .........
felnőtt (fő)gyermek (fő)
Sérültek száma összesen:
Életveszélyes:
Súlyos:
Könnyű:
Halott: helyszínen/ellátás szállítás közben
A sérültek elhelyezése:
kórházban
kórházban
kórházban
kórházban
kórházban
kórházban
kórházban
kórházban
Helyszíni ellátásban részesült, elszállításra nem került: ........fő
Laikus elsősegélynyújtás történt-e:............
A kárhely felszámolásának befejezése:........év.....hó.....nap.......óra......perc
A jelentés időpontja:..........év......hó......nap.....óra
OMSZ főigazgató/szolgálatvezető főorvos

3. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez[26]

[27]
Az Országos Vérellátó Szolgálat vérkészletének AB0 RH (D) vércsoportok szerinti és funkcionális megoszlása
Dátum
Terület
(vármegye)
Vérkészítmény típusÁllapot0
RhD
pozitív
0
RhD
negatív
A
RhD
pozitív
A
RhD
negatív
B
RhD
pozitív
B
RhD
negatív
AB
RhD
pozitív
AB
RhD
negatív
Vörösvérsejt
koncentrátum
Transzfúzióra kiadható
Nem felszabadított
Trombocita
koncentrátum
Transzfúzióra kiadható
Nem felszabadított
Friss fagyasztott plazmaTranszfúzióra kiadható
Nem felszabadított
Dátum:Aláírás:

4. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez

Lapszám: 
KÓRHÁZI ELLÁTÁS KAPACITÁS JELENTÉS
.......év..........hó
Intézet megnevezése: .....................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................................................
.......nap.......óra
Továbbítás helyének telefon-/faxszáma:...........................................................................................................................................................
Akut ellátások
KódMegnevezésSzabad ágy
01Sebészeti (hasi, ér, mellkas stb.)
02Traumatológiai
03Idegsebészeti és neurotraumatológiai
04Égési sérülések ellátása
05Urológiai
06Szemészeti
07Fül-orr-gégészeti
08Szájsebészeti
09Gyermeksebészeti
10Belgyógyászati Kardiológiai
12Stroke ellátás
13Organikus ideggyógyászati
14Pulmonológiai (bronchológiai)
15Gyermekgyógyászati
16Neonatális Intenzív Centrumok (NIC), (PIC)
17Felnőtt intenzív
18Szülészeti és nőgyógyászati
20Toxikológiai
21Psychiátriai
Diagnosztikai és terápiás egységek, eszközök
Egység/eszköz képesség mutatóKapacitás
22Sürgősségi betegellátó egység (szabad ágyszám)
25CT (működőképesség igen-nem)
26MRI (működőképesség igen-nem)
Lélegeztető gép (darab)
Műtő (működőképesség igen-nem)
Az ügyeletes(ek) neve:.........................................................................................................................................................................................
Telefon:.......................................................... Fax:..........................................................
………………………
aláírás

5. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez

[28]
Lapszám: 
VÁRMEGYEI ELLÁTÁS
KAPACITÁS JELENTÉS
....................év....................hó..........nap..........óra
........................................ vármegyei kormányhivatal
ágazati azonosító
Ügyeletes(ek) neve: .................................................., ..................................................
Telefon:.......................................................... Fax:..........................................................
Akut ellátások
KódMegnevezésÜres ágy
01Sebészeti (hasi, ér, mellkas stb.)
02Traumatológiai
03Idegsebészeti és neurotraumatológiai
04Égési sérülések ellátása
05Urológiai
06Szemészeti
07Fül-orr-gégészeti
08Szájsebészeti
09Gyermeksebészeti
10Belgyógyászati Kardiológiai
12Stroke ellátás
13Organikus ideggyógyászati
14Pulmonológiai (bronchológiai)
15Gyermekgyógyászati
16Neonatális Intenzív Centrumok (NIC), (PIC)
17Felnőtt intenzív
18Szülészeti és nőgyógyászati
20Toxikológiai
21Psychiátriai
Diagnosztikai és terápiás egységek, eszközök
Egység/eszköz képesség mutatóKapacitás
22Sürgősségi betegellátó egység (ágy)
25CT (működőképesség igen-nem)
26MRI (működőképesség igen-nem)
Lélegeztető gép (darab)
………………………
aláírás

6. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez[29]

7. számú melléklet a 10/2005. (IV. 12.) EüM rendelethez[30]

[31]
ORSZÁGOS ELLÁTÁS KAPACITÁS JELENTÉS
Lapszám:□□
NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI ÉS GYÓGYSZERÉSZETI KÖZPONT
.....................év ................................................hó ..........nap ..........óra
Ügyeletes(ek) neve: ....................................................., ..........................................................
NNK telefon-/faxszáma: ...........................................................................................................
Akut ellátások
KódMegnevezésÜres ágy
01Sebészeti (hasi, ér, mellkas stb.)
02Traumatológiai
03Idegsebészeti és neurotraumatológiai
04Égési sérülések ellátása
05Urológiai
06Szemészeti
07Fül-orr-gégészeti
08Szájsebészeti
09Gyermeksebészeti
10Belgyógyászati, Kardiológiai
12Stroke-ellátás
13Organikus ideggyógyászati
14Pulmonológiai (bronchológiai)
15Gyermekgyógyászati
16Neonatális Intenzív Centrumok (NIC), (PIC)
17Felnőtt intenzív
18Szülészeti és nőgyógyászati
20Toxikológiai
21Psychiátriai
Diagnosztikai és terápiás egységek, eszközök
Egység/eszköz képesség mutatóKapacitás
22Sürgősségi betegellátó egység (ágy)
25CT (működőképesség igen - nem)
26MRI (működőképesség igen - nem)
Lélegeztető gép (darab)
………………………………..
aláírás

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 51. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.03.31.

[2] A záró szöveget módosította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 14. § a) pontja. Hatályos 2013.11.16.

[3] Módosította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 16. § a) pontja. Hatályos 2013.11.16.

[4] Módosította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 16. § a) pontja. Hatályos 2013.11.16.

[5] Beiktatta a 33/2014. (IV. 18.) EMMI rendelet 3. §-a. Hatályos 2014.04.19.

[6] Módosította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 14. § b) pontja. Hatályos 2013.11.16.

[7] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[8] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[9] A nyitó szövegrészt módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[10] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[11] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[12] Beiktatta a 38/2018. (X. 31.) EMMI rendelet 11. § (1) bekezdése. Hatályos 2018.11.01.

[13] Hatályon kívül helyezte az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 46. § (4) bekezdése a) pontja. Hatálytalan 2017.04.01.

[14] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[15] A nyitó szövegrészt módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[16] Beiktatta a 33/2014. (IV. 18.) EMMI rendelet 4. §-a. Hatályos 2014.04.19.

[17] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[18] Megállapította a 38/2018. (X. 31.) EMMI rendelet 11. § (2) bekezdése. Hatályos 2018.11.01.

[19] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[20] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[21] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[22] Megállapította a 38/2018. (X. 31.) EMMI rendelet 11. § (3) bekezdése. Hatályos 2018.11.01.

[23] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 5. § 124. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[24] Megállapította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 15. § (1) bekezdése. Hatályos 2013.12.16.

[25] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[26] Megállapította a 68/2013. (XI. 15.) EMMI rendelet 15. § (2) bekezdése. Hatályos 2013.12.16.

[27] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § c) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[28] Módosította a 45/2022. (XII. 20.) BM rendelet 38. § b) és d) pontja. Hatályos 2023.01.01.

[29] Hatályon kívül helyezte az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 46. § (4) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2017.04.01.

[30] Beiktatta a 38/2018. (X. 31.) EMMI rendelet 11. § (4) bekezdése (lásd 2. melléklet). Hatályos 2018.11.01.

[31] Módosította a 28/2023. (VIII. 10.) BM rendelet 31. §-a. Hatályos 2023.08.11.

Tartalomjegyzék