Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

5/2006. (V. 17.) TNM-GKM-FMM-FVM-KvVM-TNM együttes rendelet

az Európai Unió strukturális alapjaiból finanszírozott operatív programok és a Kohéziós Alap támogatási döntéshozatalában részt vevők, valamint a támogatások felhasználásával való elszámolást végző személyek vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettsége lebonyolításának részletes rendjéről

Az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (a továbbiakban: Áht.) 124. § (7) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeljük el:

A rendelet hatálya

1. §

(1) A rendelet hatálya kiterjed:

a) azon személyekre, akik az Európai Unió strukturális alapjaiból finanszírozott operatív programok és a Kohéziós Alap támogatási döntéshozatalában vagy a támogatások felhasználásával való elszámolást végző eljárásban vesznek részt;

b) az Európai Unió strukturális alapjaiból és Kohéziós Alapjából származó támogatások hazai felhasználásáért felelős intézményekről szóló 1/2004. (I. 5.) Korm. rendelet szerinti operatív program irányító hatóságokra és a Kohéziós Alap irányító hatóságra (a továbbiakban: irányító hatóság), illetve a strukturális alap közreműködő szervezetekre és a Kohéziós Alap közreműködő szervezetekre (a továbbiakban: közreműködő szervezet; az irányító hatóság és a közreműködő szervezet a továbbiakban együtt: Szervezet) .

(2) Az irányító hatóság vezetője a helyszíni ellenőrzést végző személy számára vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget írhat elő.

Értelmező rendelkezések

2. §

A jelen rendelet alkalmazásában

a) támogatási döntéshozatal: a strukturális alapok és a Kohéziós Alap általános eljárási szabályairól szóló 14/2004. (VIII. 13.) TNM-GKM-FMM-FVM-PM együttes rendelet 2. § (1) bekezdésének a)-b) pontjában meghatározott, valamint a 19. § (1) és (3) bekezdésében szabályozott bizottságban kifejtett tevékenység;

b) elszámolást végző eljárás: a strukturális alapok és a Kohéziós Alap általános eljárási szabályairól szóló 14/2004. (VIII. 13.) TNM-GKM-FMM-FVM-PM együttes rendelet 33. § (4) bekezdésében meghatározott tevékenység.

A nyilatkozattételi eljárás

3. §

(1) A vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségre vonatkozó eljárás lefolytatása a Szervezet vezetőjének feladata, aki e feladatkörét - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - nem ruházhatja át.

(2) Amennyiben a Szervezet közigazgatási szerv keretében működik, a Szervezet vezetője az eljárás lebonyolítását a szervezeti és működési szabályzat által e feladatkör ellátására rendelt szervezeti egységre ruházhatja. Ebben az esetben a Szervezet vezetőjének feladata a támogatási döntéshozatalban vagy az elszámolást végző eljárásban közreműködő személyek névsorának a szervezeti egység részére történő átadása.

4. §

A támogatási döntéshozatalban vagy az elszámolást végző eljárásban közreműködő személy részére az e tevékenység végzésére irányuló jogviszonyt létesítő okiratban elő kell írni

a) az Áht. 11/A. § (1) bekezdésében meghatározott vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget;

b) hogy mely személyekre vonatkozóan áll fenn a hozzátartozói vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség;

c) a kötelezettség elmulasztásának jogkövetkezményét.

5. §

(1) A kötelezett által kitöltött vagyonnyilatkozatot, az Áht. 1 1/A. § (3) bekezdésében meghatározott, személyes és vagyoni adatok kezelésére történő felhatalmazással együtt annak a Szervezetnek a vezetőjéhez kell benyújtani, aki a tevékenység végzésére irányuló jogviszonyt létesítő okiratot aláírta.

(2) A Szervezet vezetője a hozzá benyújtott vagyonnyilatkozat kezelésére és további feldolgozására vonatkozóan - az Áht. 1 1/A. § (3) bekezdésében foglaltak figyelembevételével - a Szervezet felügyeletét ellátó közigazgatási szervben megállapított szabályok szerint köteles eljárni.

6. §

(1) Az Áht. 11/A. § (2) bekezdésében meghatározott harmincnapos nyilatkozattételi határidő elmulasztása esetén a Szervezet vezetője a kötelezettség teljesítésére történő, az Áht. 1 1/A. § (4) bekezdés szerinti, írásbeli felszólítást köteles a mulasztónak megküldeni azzal a figyelmeztetéssel, hogy kötelezettsége teljesítéséig nem vehet részt a támogatási döntéshozatalban vagy az elszámolást végző eljárásban. A póthatáridő a felszólítás kézhezvételét követő napon kezdődik.

(2) A kötelezettség teljesítésére történő felszólításban megállapított harmincnapos póthatáridő eredménytelen eltelte esetén a tevékenységek végzésére irányuló jogviszonyt létesítő okiratában meghatározott jogkör egyoldalú visszavonásáról a jogviszonyt létrehozó dokumentum aláírója értesíti a mulasztót.

Átmeneti és záró rendelkezések

7. §

(1) A jelen rendelet a kihirdetését követő hatvanadik napon lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő, vagyonnyilatkozat-tétellel kapcsolatos ügyekben is alkalmazni kell.

(2) A folyamatban lévő ügyekben a nyilatkozat tételére nyitva álló határidőt a rendelet hatálybalépésének napjától kell számítani.

(3) A rendelet hatálya alá tartozó, de vagyonnyilatkozatot még nem tett személyeket a Szervezet vezetője köteles a vagyonnyilatkozat tételével kapcsolatos nyomtatványokkal ellátni.

(4)[1]

(5) A jelen rendeletben nem szabályozott kérdésekben a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény 22/A-22/B. §-ában foglalt rendelkezések, a vagyonnyilatkozat tételéről, átadásáról, kezeléséről, az abban foglalt adatok védelméről, valamint a Közszolgálati Ellenőrzési Hivatal szervezetéről, működéséről és az ellenőrzési eljárás lefolytatásáról szóló 114/2001. (VI. 29.) Korm. rendelet, valamint az azt módosító 137/2005. (VII. 15.) Korm. rendelet vonatkozó szabályai az irányadók.

Budapest, 2006. május 11.

Dr. Baráth Etele s. k.,

európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter

Csizmár Gábor s. k.,

foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter

Dr. Persányi Miklós s. k.,

környezetvédelmi és vízügyi miniszter

Dr. Kóka János s. k.,

gazdasági és közlekedési miniszter

Gráf József s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

Dr. Kolber István s. k.,

regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 47. § 4. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék