Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

2/2009. (I. 16.) ÖM rendelet

az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról

A sportról szóló 2004. évi I. törvény 79. § (3) bekezdés a) és b) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az önkormányzati miniszter feladat- és hatásköréről szóló 132/2008. (V. 14.) Korm. rendelet 1. § b) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - a pénzügyminiszter feladat- és hatásköréről szóló 169/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § a) pontjában meghatározott feladatkörében eljáró pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

I. Fejezet

AZ ÁLLAMI SPORTCÉLÚ TÁMOGATÁSOKRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

A rendelet hatálya

1. §

(1) A rendelet hatálya a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről szóló 2008. évi CII. törvény (a továbbiakban: költségvetési törvény) 1. számú melléklete szerinti XI. Önkormányzati Minisztérium költségvetési fejezet, 12. Fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 26-27. alcímhez tartozó előirányzatok (a továbbiakban: előirányzatok) felhasználására és elosztására terjed ki.

(2) A "Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások" előirányzat kivételével, az előirányzatokon rendelkezésre álló eredeti előirányzat legfeljebb 3%-a kommunikációs feladatok ellátására is fordítható.

(3) Az előirányzatokon összesen rendelkezésre álló összeg 5%-a az előirányzatok pályázat útján történő felhasználására, a pályáztatás lebonyolítására, valamint a támogatások szerződésszerű felhasználásának ellenőrzésére is fordítható.

A támogatás nyújtásának feltételei

2. §

(1) A kedvezményezett részére - ha e rendelet vagy külön jogszabály eltérően nem rendelkezik - vissza nem térítendő támogatás nyújtható támogatási kérelem alapján, pályázat útján, az e rendeletben meghatározott szervezetek javaslatára, valamint jogszabályban normatív módon megállapított mértékben.

(2)[1] Az "Utánpótlás-nevelési feladatok", az "Iskolai, diák- és felsőoktatási sport támogatása", a "Sportegészségügyi, doppingellenes feladatok", a "Versenysport támogatása", a "Kiemelt nemzetközi sportesemények támogatása", a "Magyar Olimpiai Bizottság működési támogatása", a "Magyar Paralimpiai Bizottság működési támogatása", a "Nemzeti Sportszövetség működési támogatása", a "Nemzeti Szabadidősport Szövetség működési támogatása", a "Sportegyesületek Országos Szövetsége működési támogatása", a "Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége működési támogatása",a"Szabadidősport támogatása",az "Egészségjavítást célzó sporttevékenység (szabadidősport- és diáksport-programok támogatása)", a "Fogyatékkal élők sportjának támogatása" előirányzatok terhére, az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére a sportlétesítmények fejlesztése, üzemeltetése, és a folyamatban lévő kormányzati feladatok céljára, valamint a "Magyar Sport Háza Program" előirányzat terhére működési támogatás céljára előfinanszírozással is nyújtható támogatás. A "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése" előirányzat terhére a Mező Ferenc Sportközalapítvány működéséhez, alapító okiratában foglalt feladatainak ellátásához, valamint a "Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei" előirányzat terhére a Magyar Sporttudományi Társaság és a Magyar Edzők Társasága részére a támogatás előfinanszírozással is nyújtható. Egyéb esetben a támogatás utófinanszírozással történik.

(3) Ha a támogatás előfinanszírozással kerül biztosításra, a kedvezményezett a támogatás összegével utólagos elszámolás mellett, a támogatási szerződésben meghatározott időpontig köteles elszámolni.

(4) Ha a kedvezményezett neki felróható okból nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit, köteles azt az ok felmerülésétől számított 8 napon belül írásban bejelenteni a sportpolitikáért felelős miniszternek (a továbbiakban: miniszter), és az igénybe vett támogatás egészét vagy arányos részét az igénybevételtől számítva a mindenkor érvényes jegybanki alapkamat mértékével növelt összegben visszafizetni.

(5) Ha a kedvezményezettel szemben a 3. § (1) bekezdés b)-c) pontjában foglaltak szerint járnak el, és emiatt a (4) bekezdésben foglaltak nem alkalmazhatók, a miniszter a 3-4. § szerint járhat el a kedvezményezettel szemben.

(6) Ha a kedvezményezett neki fel nem róhat ó okból nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit, illetve a szerződés meghiúsul, köteles azt az okról való tudomásszerzéstől számított 8 napon belül írásban bejelenteni a miniszter felé, és az igénybe nem vett támogatásról írásban lemondani, azt visszafizetni, valamint a támogatás igénybe vett részéről e rendelet szerint elszámolni.

(7) A kedvezményezett köteles a támogatás felhasználását elkülönítetten és naprakészen nyilvántartani, az ellenőrzésre feljogosított szervek megkeresésére az ellenőrzés lefolytatásához szükséges tájékoztatást megadni, valamint az ellenőrzésben közreműködni.

3. §

(1) A miniszter

a) részben vagy egészben felfüggeszti annak a versenyzőnek és sportszakembernek az 5. § (1) bekezdése szerinti támogatását, illetve a Wesselényi Miklós Sportközalapítványon keresztül nyújtott sportösztöndíjának (a továbbiakban: sportösztöndíj) részben vagy egészben történő felfüggesztését kezdeményezi, akivel szemben a külön jogszabály alapján lefolytatott doppingeljárás eredményeként az országos sportági szakszövetség, az országos sportági szövetség vagy a fogyatékosok országos sportszövetsége (a továbbiakban együtt: sportszövetség) jogerős büntetést szab ki,

b) részben vagy egészben felfüggeszti, illetve - a meghatározott időszakra vonatkozó támogatás esetén - visszavonja annak a sportszervezetnek vagy sportegyesület jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységének a támogatását, amellyel az a) pontban meghatározott versenyző vagy sportszakember tagsági, illetve szerződéses jogviszonyban áll, és a sportszervezettel szemben a sportszövetség a doppingszabályzatának megsértése miatt jogerős sportfegyelmi büntetést szab ki,

c) részben vagy egészben felfüggeszti, illetve - a meghatározott időszakra vonatkozó támogatás esetén - visszavonja annak a sportszövetségnek a támogatását, amelynek a b) pontban meghatározott sportszervezet a tagja, illetve amelynek versenyrendszerében részt vesz, és a sportszövetség a Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület (a továbbiakban: NDKT) elnökének tájékoztatása szerint nem tesz eleget az NDKT doppingellenes tevékenységre vonatkozó ajánlásainak, javaslatainak.

(2) Az (1) bekezdés a)-b) pontjában meghatározott, a támogatott személyre vagy szervezetre vonatkozó jogerős büntetést kiszabó határozat 1 példányát a sportszövetség a határozat jogerőre emelkedésétől számított 5 napon belül megküldi a miniszter részére.

(3) Az NDKT elnöke az (1) bekezdés c) pontjában foglaltakról szóló tájékoztatását a tudomásszerzéstől számított 5 napon belül megküldi a miniszter részére.

(4) A támogatás - (1) bekezdés szerinti - teljes összegének felfüggesztésére, illetve visszavonására különösen az alábbi esetekben van lehetőség:

a) ha a doppingszabályzat megsértése, a doppingellenes feladatok teljesítésének elmulasztása kiemelt nemzetközi sporteseményen (például olimpia, paralimpia, világbajnokság, Európa-bajnokság) történik,

b) ha a doppingvétséget a sportág utánpótláskorú versenyzőinek sérelmére követik el,

c) ha a doppingvétséget a külön jogszabályban meghatározott anabolikus szerekkel, peptid hormonokkal (ennek mimentikumaival és analógaival) vagy antiösztrogén szerekkel összefüggésben követik el.

4. §

(1) A támogatás visszavonásáról, illetve felfüggesztésének időtartamáról, a visszafizetendő támogatás összegéről a miniszter a 3. § (1) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott magatartások, a 3. § (4) bekezdése, valamint a (2) -(3) bekezdés figyelembevételével, a határozat vagy a tájékoztatás kézhezvételétől számított 8 napon belül dönt.

(2) A támogatás felfüggesztésének kezdő időpontja a támogatás felfüggesztéséről szóló döntés meghozatalának a napja azzal, hogy a sportösztöndíj felfüggesztése esetén a támogatás felfüggesztésének kezdő időpontja a felfüggesztésről szóló döntést követő hónap első napja.

(3) A támogatás felfüggesztésének időtartama

a) a 3. § (1) bekezdés a) pontja esetén nem lehet hosszabb, mint a versenyzővel vagy sportszakemberrel szemben kiszabott jogerős döntésben meghatározott eltiltás büntetés időtartama, más büntetés alkalmazása esetén pedig legfeljebb 1 év,

b) a 3. § (1) bekezdés b) és c) pontja esetén legfeljebb 1 év.

(4) A támogatás felfüggesztésének időtartama alatt sportcélú állami támogatás a sportág szakmai feladatainak ellátásával összefüggésben - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - nem nyújtható.

(5) A támogatás visszavonásáról vagy felfüggesztéséről való döntés nem veszélyeztetheti a sportszervezet vagy a sportszövetség utánpótlás-nevelési feladatainak ellátását.

(6) A visszavont támogatást a kedvezményezett - a visszavonásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 15 napon belül - a visszavonáskor érvényes jegybanki alapkamat mértékével növelt összegben köteles visszafizetni az Önkormányzati Minisztérium (a továbbiakban: ÖM) 10023002-01009349-50001006 számú fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keretalszámlájára.

(7) A miniszter a támogatás visszavonásáról, illetve felfüggesztéséről a döntés meghozatalát követő 5 napon belül értesíti az NDKT-t, továbbá a 3. § (1) bekezdés c) pontja esetén a Nemzeti Sporttanácsot. Ha a miniszter a támogatást a 3. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározottak miatt függeszti fel vagy a sportösztöndíj felfüggesztését kezdeményezi, döntéséről - annak meghozatalától számított 5 napon belül - értesíti a Wesselényi Miklós Sportközalapítványt, amely a (2) bekezdésben meghatározott időponttól kezdődően felfüggeszti a támogatás további folyósítását.

5. §

(1) A versenyzők és a felkészülésüket segítő sportszakemberek közvetlen központi költségvetési támogatásként sportösztöndíjat, valamint eredményességi támogatást kaphatnak.

(2) Az ÖM közvetlenül, a külön jogszabályokban foglaltaknak megfelelően folyósítja a Nemzet Sportolója Címmel járó életjáradékot, valamint az olimpiai járadékot az arra jogosultak részére.

6. §

(1) A miniszter az előirányzatok terhére nyújtandó támogatást- az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvényben (a továbbiakban: Áht.), valamint az államháztartás működési rendjéről szóló 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Ámr.) foglaltaknak megfelelően - a kedvezményezettel kötött támogatási szerződés alapján bocsátja rendelkezésre.

(2) A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy

a)[2] a kedvezményezett az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 32. pontja szerint - a támogatási szerződés megkötésének időpontjában - köztartozásmentes adózónak minősül, és

aa) ezt 30 napnál nem régebben kiállított közokirattal igazolja, vagy

ab) szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban.

b)[3]

c) a kedvezményezett vállalja, illetve igazolja, hogy a külön jogszabályban foglalt doppingellenes feladatainak eleget tesz,

d) a kedvezményezett az állami sportinformációs rendszer részére történő adatszolgáltatási kötelezettségének a külön jogszabályban foglaltaknak megfelelően eleget tesz,

e) a kedvezményezett megfelel a rendezett munkaügyi kapcsolatok Áht.-ban meghatározott követelményeinek,

f) a kedvezményezett hozzájárul a támogatással összefüggő személyes adatainak a miniszter által történő kezeléséhez,

g) a kedvezményezett nyilatkozik arról, hogy nem esik a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban: Knyt.) 6. és 8. §-ában foglalt korlátozás alá,

h) a kedvezményezett csatolja a pályázat, illetve a kérelem tárgyát képező program bemutatását, célját, megnevezését, megvalósításának helyét, megvalósítási tervét, általános forgalmi adót (a továbbiakban: ÁFA) is tartalmazó összköltségét, a visszaigényelhető ÁFA összegét, saját forrás szükségessége esetén a saját forrás rendelkezésre állásának formáját és összegét, a megvalósítás pénzügyi fedezetének megalapozását célzó egyéb pénzügyi források rendelkezésre bocsátására vonatkozó ígérvényeket, a megvalósítás és a finanszírozás időbeli ütemezését, valamint a beruházást is tartalmazó program esetén az annak helyszínéül szolgáló ingatlan helyrajzi számát és 3 hónapnál nem régebbi tulajdonilap-másolatának földhivatal által kiadott eredeti példányát vagy másolatát (a továbbiakban: szakmai és költségterv),

i) építési beruházás támogatása esetén a kedvezményezett benyújtja a jogerős elvi építési engedélyt az ingatlan tulajdonosának hitelesített hozzájáruló nyilatkozatával, a jogerős építési engedélyt vagy a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóság igazolását arról, hogy a pályázatban, illetve a kérelemben megjelölt beruházási tevékenység nem építésiengedély-köteles,

j) a kedvezményezett benyújtja az egyéb engedélyköteles tevékenységek esetén a jogerős hatósági engedélyeket, igazolásokat,

k) a kedvezményezett nyilatkozik arról, hogy mely szervezetektől kért a pályázatában, illetve a kérelmében megjelölt programhoz támogatást, valamint az elnyert támogatás összegéről 8 napon belül tájékoztatja a kötelezettségvállalót,

l) beruházási támogatás esetén a kedvezményezett vállalja, hogy öt évig biztosítja a létesítmény sportcélú fenntartását, üzemeltetését.

(3) A miniszter a támogatási szerződés megkötése érdekében a kedvezményezettől az alábbi adatokat, valamint dokumentumokat kéri be:

a)[4] gazdasági társaság esetén teljes - cégnyilvántartás szerinti - cégnév, székhely, cégjegyzékszám, képviselő neve, adószám, bankszámlaszám, 30 napnál nem régebbi cégkivonat, hiteles cégaláírási nyilatkozat (közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott címpéldány vagy ügyvéd által ellenjegyzett aláírás-minta),

b) egyéni vállalkozó esetén név, székhely, vállalkozói igazolvány száma, adószám, bankszámlaszám,

c) magánszemély esetén név, anyja neve, lakcím, adóazonosító jel/adószám, bankszámlaszám,

d)[5] egyéb jogi személy esetén 30 napnál nem régebbi igazolás a kedvezményezettet nyilvántartó szervezettől (bíróság, cégbíróság, közigazgatási szerv, gazdasági kamara, ügyvédi kamara) a szervezet nyilvántartásban szereplő adatairól, közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott aláírási címpéldány vagy ügyvéd által ellenjegyzett aláírás minta,

e) a tervezett program szakmai és költségterve, a felhasználás részletes leírása, kivéve a 41-47. §-ok alapján nyújtott működési célú támogatásokat,

f) a 41-47. § alapján nyújtott működési célú támogatás esetén a kedvezményezett szervezet költségvetése,

g)[6] az azonnali beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazó levél,

h) a kedvezményezett ÁFA-levonási jogosultságról szóló nyilatkozata.

(4) A miniszter a kedvezményezettet hiánypótlásra szólítja fel, ha a kedvezményezett nem nyújtja be a támogatási szerződés megkötéséhez a (2)-(3) bekezdés alapján szükséges dokumentumokat. Hiánypótlásra csak egyszer, a felszólítás kézhezvételétől számított 15 napon belül van lehetőség, ennek elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye. A hiánypótlás ideje a támogatási szerződés megkötésére meghatározott határidőbe nem számít bele.

(5) Ha a támogatási döntés kedvezményezettjének mulasztásából vagy neki felróható egyéb okból a támogatási szerződés megkötésére a támogatási döntésről szóló értesítésben meghatározott határidő elteltétől számított 30 napon belül nem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti.

(6)[7] A támogatás folyósítására akkor kerülhet sor, ha a kedvezményezettnek a támogatóval korábban kötött szerződéseiben foglalt kötelezettségeinek teljesítéséről, vagy részbeni teljesítéséről szóló elszámolást a támogató elfogadta, továbbá ha a kedvezményezettnek a miniszter irányítása alá tartozó költségvetési szervvel, valamint a sportról szóló 2004. évi I. törvény (a továbbiakban: Stv.) szerinti sportközalapítvánnyal szemben 90 napnál régebbi, esedékessé vált és meg nem fizetett tartozása nem áll fenn.

7. §

(1) A kedvezményezettnek nyújtott támogatás szerződéssel - a kedvezményezett és a miniszter szerződésében foglalttal megegyező célra és feltételekkel - továbbadható, ha e rendelet és a támogatási szerződés azt lehetővé teszi.

(2) A támogatás felhasználásával történő elszámolást számviteli bizonylatokkal alátámasztott módon - a (3) bekezdésben foglaltak figyelembevételével - az 1. melléklet szerinti vagy a pályázatkezelő által meghatározott nyomtatványon (a továbbiakban: összesített elszámolási táblázat) kell benyújtani. A támogatás felhasználását igazoló szakmai beszámolóhoz az összesített elszámolási táblázatot is mellékelni kell. Az elszámolás során személyes adat nem továbbítható.

(3) Ha a támogatás végső felhasználója nem a kedvezményezett, akkor a kedvezményezett köteles a továbbadott támogatásról a támogatottat az összesített elszámolási táblázat szerint elszámoltatni, és azt a miniszternek megküldeni.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott esetekben az elszámoltatás költségei a kedvezményezettet terhelik.

(5) Ha a támogatás részletekben történő finanszírozás keretében kerül biztosításra, a kedvezményezett a támogatás összegével, utólagos elszámolás mellett, a támogatási szerződésben meghatározott időpontig köteles elszámolni.

8. §

A támogatás rendeltetésszerű felhasználásának és elszámolásának ellenőrzését

a) a külön jogszabályban feljogosított szerv,

b)[8] a miniszter közvetlenül vagy a Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet (a továbbiakban: NUSI) útján végzi, amelyek helyszíni ellenőrzést is tarthatnak.

A pályázati eljárásra vonatkozó külön szabályok

9. §

(1) Az előirányzatok pályázat útján is felhasználhatóak.

(2) A pályázati rendszer keretében nyújtott támogatásokkal kapcsolatosan a pályázati felhívásoknak honlapon történő közzétételével, a pályázati felhívásoknak és a támogatási döntéseknek az előkészítésével, a támogatási szerződések megkötésével, módosításával, nyilvántartásával, a támogatási szerződések teljesítésének ellenőrzésével, valamint a tájékoztatással kapcsolatos feladatokat a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány is elláthatja.

(3) A pályázati felhívást a pályázat benyújtási határnapja előtt legalább harminc nappal közzé kell tenni az ÖM honlapján.

(4) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell:

a) a pályázat tárgyát és kódját,

b) a pályázatot kiíró szerv megnevezését, címét,

c) a pályázati program célját és a megvalósítás forrását,

d) közreműködő szerv igénybevétele esetén annak megnevezését, címét,

e) a pályázat benyújtására jogosultak körét,

f) a benyújtandó pályázat kötelező elemeinek és a csatolandó dokumentumok, nyilatkozatok megjelölését,

g) a pályázati, illetve regisztrációs díj (a továbbiakban: pályázati díj) előírása esetén annak mértékét, befizetésének módját, határidejét,

h) a szükséges saját forrás mértékét és formáját, a meglétének igazolására szolgáló dokumentumokat,

i) a pályázati dokumentumok elérhetőségét, igénylésének módját,

j) a pályázat benyújtásának módját, helyét és határidejét,

k) a pályázat befogadásának feltételeit, a befogadásról szóló döntés, illetve a lehetséges hiánypótlás határidejét,

l) a pályázat elbírálásának határidejét, az elbírálás szempontrendszerét, valamint a döntéshozó megnevezését,

m) figyelmeztetést arról, hogy az elbírálás során a pályázatban igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás is megítélhető, valamint a csökkentett összegű támogatás igénybevételének feltételeit,

n) a szerződéskötésre vonatkozó információkat, a támogatás szerződésszerű felhasználása érdekében szükséges biztosítékokat,

o) a támogatás igénybevételének módját, feltételeit,

p) a pályázat tárgya vagy az adott támogatási forma szempontjából fontos, egyéb feltételeket.

(5) Ha a pályázati felhívás előírja, a pályázó a pályázat benyújtásakor pályázati díjat fizet. A pályázati díj mértékét a pályázati felhívás határozza meg, amelynek összege legfeljebb 10 000 Ft lehet.

10. §

(1) A pályázatot a pályázati felhívásban megjelölt címre és az ott megjelölt formában kell benyújtani.

(2) A pályázatnak a pályázati felhívásban megjelölt adatokat, dokumentumokat kell tartalmaznia.

(3) Ha jogszabály, illetve a pályázati felhívás másként nem rendelkezik, a pályázati felhívásnak nem megfelelő, hiányos pályázat esetében a pályázót a pályázat benyújtását követő 8 napon belül hiánypótlásra kell felszólítani. Hiánypótlásra csak egyszer, a felszólítás kézhezvételétől számított 8 napon belül van lehetőség, ennek elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye. A hiánypótlás ideje az eljárási határidőkbe nem számít bele.

(4) Érvénytelen a pályázat, ha

a) azt a pályázati felhívás alapján pályázni nem jogosult pályázó nyújtotta be,

b) a pályázat határidőn túl érkezett (a megadott határidőt követően adták postára),

c) a pályázati felhívás nem biztosít lehetőséget hiánypótlásra és a pályázat hiányosan került benyújtásra,

d) hiánypótlási felhívás esetén a pályázó nem vagy nem megfelelően pótolta a pályázat hiányosságait, illetve azt nem határidőre teljesítette.

(5) Ha a pályázat érvénytelen, erről az érvénytelenség okának megjelölésével a pályázat, a hiánypótlás beérkezéstől számított 8 napon belül a pályázót értesíteni kell.

11. §

(1) A pályázat értékelésének és elbírálásának szempontjait a pályázati felhívás tartalmazza.

(2) A pályázati bíráló bizottság (a továbbiakban: bizottság) a beérkezett pályázatokkal kapcsolatos szakmai álláspontját és döntési javaslatát a pályázat benyújtási határidejétől számított 60 napon belül a pályázati felhívásban megjelölt elbírálási szempontok alapján alakítja ki.

(3) A folyamatosan beadható pályázatokat a pályázati felhívásban megjelölt határidőig kell elbírálni a pályázati felhívásban foglalt eljárási rendnek megfelelően.

(4) A bizottság tagait és elnökét a miniszter jelöli ki. A bizottság tagai kötelesek írásban nyilatkozni arról, hogy velük szemben nem áll fenn a Knyt. szerinti összeférhetetlenség.

(5) A bizottságnak a döntési javaslat megtételének részeként a pályázatok értékelését és az értékelés legfontosabb szempontjait tartalmazó jegyzőkönyvet kell készíteni.

(6) A pályázatra vonatkozó döntést legkésőbb a pályázat benyújtási határnapjától számított 90 napon belül meg kell hozni.

(7) A támogatási döntésről - a döntést követő 8 napon belül - a pályázót írásban értesíteni kell. A pályázó által igényeltnél alacsonyabb mértékű támogatás is megítélhető. Csökkentett mértékű támogatás vagy elutasítás esetén a döntés indokait is ismertetni kell.

(8) A döntésről történő tájékoztatást követően a pályázó jogosult a pályázatra vonatkozóan az értékelő lapban és a bíráló bizottság jegyzőkönyvében foglaltakat megismerni.

(9) A támogatási döntéseket az ÖM honlapján nyilvánosságra kell hozni.

12. §

A támogatási szerződéseket a támogatási döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő 60 napon belül meg kell kötni. Ha a szerződés megkötésére a kedvezményezett mulasztásából e határidőn belül nem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti.

13. §

(1) A pályázó a pályázat elutasítását, csökkentett összköltséggel vagy feltételekkel történő támogatását jogszabálysértésre vagy a pályázati kiírás szerinti tájékoztatásban foglaltak megsértésére hivatkozással a döntés kézhezvételétől számított 5 munkanapon belül, az indokok megjelölésével kérelmében kifogásolhatja a pályázatot kiíró szervnél.

(2) A kérelemről a miniszter a beérkezésétől számított 30 napon belül dönt, annak helyt ad vagy azt az indokok megjelölésével elutasítja. A pályázatot kiíró szerv az elbírálás határidejét egy alkalommal, legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja. A pályázatot kiíró szerv az elbírálás elhalasztásának tényéről a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül tájékoztatja a pályázót.

14. §

(1) A program teljes költségvetéséről, illetve ha a támogatási szerződés részösszeg folyósítását engedélyezte, a részköltségekről a támogatási szerződésben meghatározott határidőn belül el kell számolni.

(2) A szakmai beszámolóban tájékoztatást kell nyújtani a támogatónak - a támogatási szerződésben meghatározott szakmai teljesítménymutatók szerint - a támogatott program cél szerinti megvalósulásáról.

II. Fejezet

SPORTTEVÉKENYSÉG TÁMOGATÁSA

Utánpótlás-nevelési feladatok

15. §

(1) A miniszter az "Utánpótlás-nevelési feladatok" előirányzat terhére támogatja a Sport XXI. Utánpótlás-nevelési programot (a továbbiakban: Sport XXI. program), a sportiskolákat, az egyéb utánpótlás-nevelési feladatok ellátását, valamint a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány utánpótlás-nevelési feladatainak ellátásával összefüggésben felmerülő működési költségeket.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére biztosítja a fenntartó részére a Csanádi Árpád Általános Iskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet működtetésével kapcsolatos költségeket.

16. §

(1) A Sport XXI. program koordinációs feladatai keretében a NUSI a részére átadott összeget az alábbi célokra fordítja:

a) a programban részt vevő iskolák, sportiskolák, sportegyesületek támogatása,

b) testnevelők, edzők és szervezők díjazása,

c) sportesemények, versenyrendszerek támogatása,

d) a programhoz kapcsolódó működési kiadások támogatása,

e) egységes informatikai rendszer működtetése, fejlesztése,

f) kommunikációs programok támogatása,

g) átfogó teljesítménymérési rendszer működtetésének támogatása,

h) a program működtetéséhez kapcsolódó létesítményszükségletek támogatása,

i) hazai és nemzetközi versenyeken való részvétel támogatása,

j) eszközök és felszerelések beszerzésének támogatása,

k) egyéb, a Sport XXI. program koordinációjával összefüggő feladatok támogatása.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatást a NUSI továbbadhatja a programban részt vevő országos sportági szakszövetségek, sportszervezetek, ezek jogi személyiséggel rendelkező szakosztálya, szervezeti egysége, valamint iskolák, sportiskolák részére.

17. §

(1) A miniszter a NUSI útján támogatja a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény hatálya alá tartozó olyan sportiskolákat, amelyek sportegyesülettel és országos sportági szakszövetséggel, országos sportági szövetséggel kötött megállapodás alapján utánpótlás-nevelési feladatokat látnak el, biztosítják a testnevelés tantárgy emelt szintű oktatását és a NUSI által pályázat útján kiválasztott módszertani központként működnek.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás az alábbi célokra fordítható:

a) a sportiskolákban használandó sportági sportnevelési modultantervek elkészítése és akkreditációra történő előkészítése,

b) a sportági sportnevelési modultantervek nyomtatott és elektronikus formában történő kiadása,

c) a sportági sportnevelési modultantervekhez kapcsolódó módszertani kézikönyvek nyomtatott és elektronikus formában történő kiadása,

d) a sportiskolai rendszer közoktatási intézménytípusaiban alkalmazandó sportpedagógiai és sportpszichológiai koncepció kidolgozása,

e) a NUSI Utánpótlás-nevelési Igazgatósága és a helyi önkormányzatok által együttesen kiválasztott kiemelt és modelliskolák (referenciaiskolák), valamint a rendszerbe folyamatosan bekapcsolódó intézmények és szakmai műhelyek munkája,

f) egyéb, a sportiskolák működésével összefüggő feladatok.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatást a NUSI a sportiskoláknak továbbadhatja.

(4) A miniszter a NUSI útján támogatja a versenyzői élsportoló osztályokat működtető közoktatási intézményeket, azok adott tanévi működési költségeit, a versenyzők kiegészítő oktatását, vizsgára való felkészítését.

18. §

(1) A miniszter a NUSI útján támogathatja az egyéb utánpótlás-nevelési feladatok ellátását az alábbiak tekinteté ben:

a) Olimpiai Reménységek Versenyén (a továbbiakban: ORV) történő részvétel,

b) ORV magyarországi megrendezése,

c) sportegyesületek utánpótlás-nevelési műhelyeinek szakmai munkája,

d) a Héraklész Program megvalósítása.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatást a NUSI az országos sportági szakszövetségeknek, sportszervezeteknek, közoktatási intézményeknek és sportiskoláknak továbbadhatja.

19. §

A miniszter az alábbi utánpótlás-nevelési feladatok ellátásához támogatást nyújthat az országos sportági szakszövetségek, sportszervezetek, közoktatási intézmények, a Sportiskolák Országos Szövetsége, valamint a Magyar Olimpiai Bizottság (a továbbiakban: MOB) részére:

a) a Duna Kupa versenysorozaton történő részvétel, a versenysorozat magyarországi rendezése,

b) az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon való részvétel,

c) kiemelt jelentőségű hazai rendezésű utánpótlás-sportesemény rendezése,

d) sportiskolai sport támogatása, az utánpótlás-nevelés színvonalának fejlesztésére irányuló programok megvalósítása,

e) egyéb, utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatok.

Az iskolai, diák- és felsőoktatási sport támogatása

20. §

(1) A miniszter az iskolai, diák- és felsőoktatási sport fejlesztése érdekében az "Iskolai, diák- és felsőoktatási sport támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a diáksportrendezvényeket, szabadidősport-rendezvényeket, programokat,

b) a diákolimpiai versenyrendszert,

c) a Magyar Diáksport Szövetség által delegált magyar válogatott részvételét a Nemzetközi Iskolasport Szövetség versenyein,

d) a felsőoktatási intézményekben tanulók országos bajnokságát, valamint a Magyarországon megrendezésre kerülő egyetemi világbajnokságokat,

e) a felsőoktatási intézmények mellett működő sportegyesületek műhelyeit,

f) a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség által delegált magyar egyetemi válogatott részvételét a külföldön megrendezésre kerülő 2009. évi főiskolai világbajnokságokon, és Universiadén,

g) a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének az iskolai és diáksport támogatására, az iskolai testnevelés színvonalának fejlesztésére irányuló törekvéseit, pályázatait,

h) a versenyzői osztályokat működtető közoktatási intézményeket, valamint a versenyzői tagozatot működtető felsőoktatási intézményeket,

i) a Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Karát, valamint a testkulturális felsőoktatási képzés szakmai munkáját,

j) a Magyar Diáksport Szövetség, valamint a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség feladatainak ellátását,

k) az egyéb, iskolai, diák- és felsőoktatási sporttal összefüggő feladatok ellátását.

(2) A Magyar Diáksport Szövetség, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség, valamint a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesülete az (1) bekezdés szerinti támogatását a miniszterrel kötött szerződésben megjelölt sportegyesületeknek, sportiskoláknak és tagszervezeteinek továbbadhatja.

(3) Az (1) bekezdés alapján szakmai feladatok ellátására nyújtott támogatás tekintetében

a) sportegészségügyi ellátással (a rendezvényeken, eseményeken részt vevő személyek sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása),

b) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával,

c) legfeljebb havonta 50 000 Ft értékben a kedvezményezett működésével, sporttevékenységével kapcsolatos belföldi utazással,

d) évente legfeljebb 1 200 000 Ft értékben a gazdasági vezetéssel, könyveléssel,

e) a támogatás legfeljebb 30%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő étkezés biztosításával,

f) a támogatás legfeljebb 10%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő frissítők biztosításával kapcsolatos költségek számolhatóak el, valamint a támogatás legfeljebb 30%-áig a munkaviszonyban, valamint a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatása és a munkaadókat terhelő járulékok számolhatóak el.

Sportegészségügyi, doppingellenes feladatok

21. §

(1) A miniszter a "Sportegészségügyi, doppingellenes feladatok" előirányzat terhére támogatást nyújt az Országos Sportegészségügyi Intézet (a továbbiakban: OSEI) alábbi sportegészségügyi szakmai feladatai ellátásához:

a) az egyes válogatott keretek mellett tevékenykedő orvosok (keretorvosok), sportpszichológusok, masszőrök, gyógytornászok tevékenységének szakmai felügyeletéhez, továbbá a gyógytornászok, sportpszichológusok, masszőrök foglalkoztatásához,

b) a keretorvossal nem rendelkező válogatott keretek sporttevékenységének támogatására szolgáló keretorvosi csoport működtetéséhez,

c) a válogatott kerettagok szűrővizsgálatainak elvégzéséhez, táplálkozási tanácsadáshoz,

d) sportgenomikai laboratórium működtetéséhez,

e) intézményi műszeres fejlesztéshez, eszközbeszerzéshez,

f) sportegészségügyi kiadványok vásárlásához, megjelentetéséhez,

g) olimpiai központokban a sportorvosi ellátáshoz,

h) területi sportorvosi szakrendelések kialakításához és működtetéséhez,

i) a sportegészségügy és a sportegészségügyi szakemberek tevékenysége keretében megelőző, felvilágosító, nevelő, ellenőrző tevékenységhez,

j) egyéb, a sportegészségüggyel összefüggő feladatok ellátásához.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatást nyújt az OSEI részére az ifjúsági és a téli olimpiai, a paralimpiai felkészüléssel összefüggő sportegészségügyi feladatai ellátásához, így különösen az egyes válogatott kerettagok felkészülését segítő sportpszichológusok, gyógytornászok, masszőrök és dietetikusok foglalkoztatáshoz, a felkészüléshez szükséges gyógyszerek beszerzéséhez, az orvosi eszközök, műszerek, gépek, berendezések megvásárlásához.

(3) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatást nyújthat a sportszövetségek részére a válogatott kerettagok sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások igénybevételéhez, így különösen sportágspecifikus eszközök, berendezések, műszerek vásárlásához, a táplálkozási tanácsadáshoz, az étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlásához.

(4)[9]

(5) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatást nyújt az alábbi doppingellenes feladatok ellátásához:

a) a nyilvántartott vizsgálati csoport doppingellenőrzéséhez,

b) a nemzeti doppingellenes szervezet egyéb doppingellenes feladatai ellátásához,

c) az NDKT és a Terápiás Alkalmazási Kivétel Bizottság működéséhez,

d) a vonatkozó nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségek teljesítéséhez,

e) az egyéb, a doppingellenes tevékenységgel összefüggő feladatok ellátásához.

(6) Az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatás nyújtható a doppingellenes tevékenységet végző szervezetek részére doppingellenes feladataik ellátásához.

Versenysport támogatása

22. §

A miniszter a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) az olimpiai felkészülést, az országos sportági szakszövetségek és jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, valamint a sportszervezetek (műhelyek) szakmai feladatainak ellátását,

b) az országos sportági szakszövetségek és az országos sportági szövetségek működését és szakmai feladataik ellátását,

c) a MOB és a Magyar Paralimpiai Bizottság (a továbbiakban: MPB) útján a magyar olimpiai és paralimpiai keret téli olimpiai és paralimpiai részvételét,

d) a NUSI útján az Ifjúsági Olimpiai Játékokra történő felkészülést, az országos sportági szakszövetségek és jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, valamint a sportszervezetek ezzel összefüggő szakmai feladatainak ellátását,

e) a Nemzetközi Sportszövetségek Szövetségének (a továbbiakban: AGFIS) Világjátékaira való felkészülés szakmai feladatainak ellátását, illetve az AGFIS Világjátékokon való részvételt,

f) a magyar sport olimpiai eredményessége alapján kiemelkedő sportszervezetek, az Stv. alapján közhasznú társaságként (nonprofit gazdasági társaságként) működő sportiskolák működését és szakmai feladataik ellátását,

g) a versenysport fejlesztésének feladatait, különösen a sportági stratégiai fejlesztési koncepciók megvalósítását, a sport szakemberek képzését, továbbképzését, - a NUSI útján - sportszakemberek alkalmazását, mentori tevékenységét (a továbbiakban: Patrónus Program), valamint nemzetközi sportesemények magyarországi megrendezésére való pályázást,

h) a 25. §-ban foglaltaknak megfelelően a külön jogszabály szerinti kiemelt biztonsági kockázatú sportrendezvények közfeladatként történő biztosításához kapcsolódó feladatokat,

i) a kiemelt hazai rendezésű sportesemények rendezését,

j) az olimpiai és paralimpiai felkészülést, az országos sportági szakszövetségek, a fogyatékosok sportszövetségei, ezek jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, valamint a sportszervezetek (műhelyek) ezzel összefüggő szakmai feladatainak ellátását,

k) a versenysporttal összefüggő egyéb feladatok ellátását.

23. §

(1) A 22. § a)-b), valamint e)-f pontjában meghatározott feladatokra nyújtható támogatás összegére a MOB, a Nemzeti Sportszövetség (a továbbiakban: NSSZ) és a Sportegyesületek Országos Szövetsége (a továbbiakban: SOSZ) együttesen tesznek javaslatot.

(2) A 22. § a) pontja esetén a támogatás felhasználására és összegére a MOB tesz javaslatot.

(3) A 22. § b) pontja esetében a támogatás felhasználására és összegére az NSSZ tesz javaslatot.

(4) A 22. § c) pontja esetében a támogatás felhasználására és összegére a MOB és az MPB tesz javaslatot.

(5) A 22. § d) pontja esetén a támogatás felhasználására és összegére a NUSI és a MOB közösen tesz javaslatot.

(6) A 22. § e) pontja esetén a támogatás felhasználására és összegére az NSSZ tesz javaslatot.

(7) A 22. § f) pontja esetében a támogatás felhasználására és összegére a SOSZ tesz javaslatot.

24. §

(1) A 22. § a) és e) pontja alapján a sportszövetség, sportszervezet részére folyósított támogatás tekintetében

a) a hazai és külföldi versenyeken, edzőtáborokban, más szakmai programokon való részvétellel,

b) versenyrendezéssel (beleértve a jogdíjakat is) és más szakmai programok rendezésével,

c) sportdiplomáciai feladatokkal,

d) sportegészségügyi ellátással (különösen válogatott vagy olimpiai kerettagok sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása),

e) doppingellenes tevékenységgel,

f) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával, valamint a sporttevékenységbe bevont állatokkal

g)[10] a sportszövetség vagy sportszervezet tulajdonában, vagyonkezelésében lévő, a felkészülésre vagy edzőtáborozásra szolgáló sportlétesítmény fenntartásával, működtetésével

összefüggő költségek számolhatóak el, továbbá a támogatás legfeljebb 30%-áig a munkaviszonyban, valamint a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatásai és a munkaadókat terhelő járulékok számolhatók el.

(2) A 22. § b) és f) pontja alapján folyósított támogatás tekintetében kiadásként az (1) bekezdésben meghatározott kiadások mellett

a) a nemzeti és a nemzetközi szervezetek tagdíjai, a regisztrációs és licencdíjak,

b) a sportszövetségi, sportegyesületi iroda működésével kapcsolatos költségek,

c) a sporttevékenységgel közvetlenül összefüggő szakmai, kommunikációs és marketing kiadványok megjelentetésének költségei,

d) a támogatás legfeljebb 30%-áig a személyi juttatások és a munkaadót terhelő járulékok,

e) legfeljebb havonta 100 000 Ft értékben a sportszövetség, sportszervezet működésével kapcsolatos belföldi utazási költségek,

f) évente legfeljebb 1 200 000 Ft értékben a gazdasági vezetéssel, könyveléssel kapcsolatos költségek számolhatóak el.

(3) A 22. § b) pontja alapján támogatásban részesülő országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a támogatást az Stv.-ben, valamint az alapszabályában meghatározott feladatokra köteles fordítani. A támogatási javaslat meghatározásakor az NSSZ az országos sportági szakszövetségek, országos sportági szövetségek által a részére megküldött alábbi adatokat veszi figyelembe:

a) a 2. mellékletben meghatározott pontértéktáblázat alapján kiszámított sportági eredményességi pontszám nem 0,

b) a sportágban kiadott belföldi versenyengedélyek száma több mint 500,

c) a szövetségi tagszervezetek száma több mint 20.

(4) Ha az országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a (3) bekezdésben meghatározott feltételek közül legalább kettőnek nem felel meg, a 22. § b) pontja szerinti támogatása az adott évben nem lehet több 1 500 000 Ft-nál.

(5) Ha az országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a (3) bekezdésben meghatározott feltételek közül legalább kettőnek megfelel, a támogatási javaslat meghatározásakor a 23. § (1) bekezdésében meghatározott szervezetek az országos sportági szakszövetségek, országos sportági szövetségek által a részükre megküldött alábbi adatokat veszik figyelembe:

a) a 22. § b) pontjában foglaltak támogatására rendelkezésre álló összeg legfeljebb 5%-a pályázati keretként elkülöníthető, a megmaradt összeg 25%-ának felosztása a 2. mellékletben meghatározott pontértéktáblázat alapján kiszámított sportági eredményességi pontszám alapján történik;

b) a 22. § b) pontjában foglaltak támogatására rendelkezésre álló összeg pályázati kerete mellett megmaradó összeg 75%-ának felosztása az alábbi adatok alapján történik, a megjelölt arányban:

ba) a sportszövetség által fizetendő nemzetközi tagdíjak 1-es szorzóval,

bb) a sportágban kiadott belföldi versenyengedélyek száma 4-es szorzóval,

bc) a sportszövetségi tagszervezetek száma 4-es szorzóval,

bd) a sportszövetség közgyűlése által elfogadott mérleg szerinti éves költségvetés 1-es szorzóval,

be) a sportági tradíciók (a magyar sportszövetség megalakulásának éve) 3-as szorzóval,

bf) egyéb, előre nem számszerűsíthető szempontok, azaz a sportág szállítási igénye 2-es szorzóval, pályaigénye 2-es szorzóval, technikai igényei és állatok bevonásának igénye 4-es szorzóval, edzőpartner bevonásának igénye 4-es szorzóval, női és férfi szakágai 6-os szorzóval, olimpiai és nem olimpiai szakágak száma 6-os szorzóval.

(6) A 22. § b) pontjában foglaltak támogatására rendelkezésre álló összeg - részére szerződéssel átadott - pályázati keretének felhasználásáról az NSSZ gondoskodik. A pályázati felhívás kiírásában, valamint a beérkezett pályázatok értékelésében a miniszter részt vesz. A pályázati felhívást, a támogatásban részesülő pályázók névsorát, valamint támogatásaik összegét az NSSZ hivatalos honlapján jelenteti meg. A nyertes pályázók részére a támogatást az NSSZ szerződéssel továbbadja.

(7) A 22. § g) pontjában foglalt, a Patrónus Programhoz nyújtott támogatást a NUSI a sportszövetségek, valamint a sportegyesületek részére továbbadhatja.

(8) A 22. § a) pontja alapján a miniszter az olimpiai sportágak felnőtt és a felnőtt alatti két utánpótlás-korosztályának nemzetközi eredményessége alapján - az illetékes országos sportági szakszövetségnek a felkészülés szakmai feladataira vonatkozó javaslata figyelembevételével - támogatást nyújt olimpiai kerettagok felkészítését végző sportszervezetek, jogi személyiséggel rendelkező szakosztályok, sportegyesületi műhelyek részére.

25. §

A miniszter a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt a külön jogszabály szerinti kiemelt biztonsági kockázatú sportrendezvények közfeladatként történő rendőri biztosításához, a Sportrendezvényeket Biztonsági Szempontból Minősítő Szakértői Bizottság működéséhez, valamint a sportrendezvények biztonságával kapcsolatos szakmai kiadványok megjelentetéséhez.

26. §

(1) A miniszter a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt a sportszövetség részére a kiemelt hazai rendezésű sportesemények rendezésével összefüggő költségek legfeljebb 50%-ának fedezetéhez.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás esetében - az egyes sportágakra irányadó különböző elnevezésekre is figyelemmel - sportrendezvénynek minősül:

a) a felnőtt és az az alatti első korosztály világbajnoksága,

b) a felnőtt és az az alatti első korosztály Európa-bajnoksága,

c) a felnőtt Világkupa (az adott sportág nemzetközi szövetsége által az éves versenynaptárban Világkupaként meghatározott verseny).

(3) Felnőtt Világkupa megrendezéséhez sportáganként legfeljebb 2 évente nyújtható támogatás.

27. §

(1) A sportrendezvény rendezési jogára vonatkozó pályázat benyújtását legalább 45 nappal megelőzően a sportszövetség a sportrendezvény megrendezésének szándékát és az előirányzatból való támogatás iránti igényét tartalmazó regisztrációs kérelmet nyújt be a miniszter részére. A regisztrációs kérelmet a 4. melléklet szerinti - az ÖM honlapján is közzétett - nyomtatványon kell postai és elektronikus úton megküldeni.

(2) A miniszter a regisztrációs kérelmet annak kézhezvételétől számított 30 napon belül elbírálja, dönt annak nyilvántartásba vételéről vagy elutasításáról, amelyről a sportszövetséget értesíti. Ha a regisztrációs kérelem kiegészítésre vagy kijavításra szorul, azt a miniszter a hiányok megjelölése mellett hiánypótlás végett a kérelmező sportszövetségnek legfeljebb 15 napos határidő kitűzésével visszaküldi.

(3) A miniszter elutasítja a regisztrációs kérelem nyilvántartásba vételét, ha

a) nem a jogosult nyújtotta be,

b) nem a 26. § szerinti sportrendezvény megrendezésének szándékát tartalmazza, vagy

c) a regisztrációs kérelem a sportszövetség hibájából hiányosan került benyújtásra, és a hiánypótlás is eredménytelen volt.

(4) Ha a sportrendezvény rendezési jogára vonatkozó pályázathoz az Stv. 50. § (3) bekezdés b) pontjában meghatározott garanciavállalás, illetve a Kormány döntését igénylő létesítményfejlesztés, beruházás, eszközbeszerzés szükséges, a regisztrációs kérelem a Kormány fentiekre vonatkozó döntését követően vehető nyilvántartásba.

(5) A regisztrációs kérelem nyilvántartásba vétele a miniszter részére fizetési kötelezettségvállalást nem jelent.

(6) A 26. § szerinti előirányzatból kizárólag annak a sportszövetségnek nyújtható támogatás, amelynek az adott sportrendezvényre vonatkozó regisztrációs kérelmét a miniszter nyilvántartásba vette.

28. §

(1) A sportrendezvény rendezési jogának elnyerése esetén a sportszövetség támogatási kérelmet nyújthat be - legkésőbb a sportrendezvény időpontját megelőző év május 31-ig - a miniszter részére. A támogatási kérelmet az 5. melléklet szerinti - az ÖM honlapján is közzétett - nyomtatványon kell postai és elektronikus úton megküldeni.

(2) Ha a sportrendezvény rendezési jogára vonatkozó pályázat az (1) bekezdés szerinti határidő lejártát követően kerül kiírásra, a miniszter eltekinthet a 27. §-ban meghatározott követelményektől, és a támogatási kérelem az (1) bekezdés szerinti határidőt követően is benyújtható.

29. §

(1) A miniszter a beérkezett támogatási kérelmek alapján dönt a támogatásban részesíthető sportszövetségek köréről.

(2) A tárgyévre vonatkozó támogatásról való döntés során az alábbi szempontokra kell figyelemmel lenni:

a) a sportrendezvény hazai megrendezésének eredményességi, kvalifikációs, sportdiplomáciai szerepe,

b) a sportrendezvényen részt vevő országok, sportolók, nézők várható száma,

c) a sportrendezvény közvetítésének a Magyar Köztársaság nemzetközi megítélésére gyakorolt hatása,

d) a sportrendezvénnyel összefüggő létesítményfejlesztés, a beruházás sportágfejlesztési és sportpolitikai, valamint gazdaságösztönző hatása,

e) a sportrendezvénnyel összefüggő létesítményfejlesztéshez, beruházáshoz rendelkezésre álló költségvetési, önkormányzati és egyéb források,

f) a sportrendezvény, valamint az azzal összefüggő létesítményfejlesztés, beruházás hosszú távú - költségvetési éven áthúzódó - hatása,

g) a sportrendezvénnyel összefüggő létesítményfejlesztéshez kapcsolódó egyéb sportcélú állami támogatási igény,

h) a sportrendezvénnyel összefüggő létesítményfejlesztés a nyári olimpiai és paralimpiai játékok Magyarországon történő megrendezésével is összefüggő összetettsége, jelentősége,

i) a sportrendezvény megrendezéséből származó esetleges nyereség,

j) a sportrendezvény várható hatása a sportág további fejlődésére,

k) a sportrendezvény évének eseménynaptára,

l) a fogyatékos személyek társadalmi integrációjára gyakorolt hatása.

30. §

A 26. § szerinti támogatás esetén - a 6. §-ban meghatározottak mellett - a szerződés megkötésének további feltételei a következők:

a) a sportszövetség lehetővé teszi, hogy a szerződés megkötésétől a támogatás felhasználásával történő elszámolásig a miniszter képviselője tanácskozási joggal részt vehessen a szervezőbizottság munkájában,

b) a sportszövetség - az elnöksége által jóváhagyott - költségvetést készít, amely alapján meghatározásra kerül, hogy a miniszter által nyújtott támogatás milyen rendezési költségekhez használható fel.

31. §

A sportszövetség a támogatási szerződésben megállapított elszámolási határidőig a miniszter részére köteles megküldeni a sportrendezvény szakmai értékelését is.

Jégkorong utánpótlás nevelés támogatása

32. §

(1) A miniszter a "Jégkorong utánpótlás nevelés támogatása" előirányzat terhére támogatja a jégkorong sportágban működő sportszervezeteket és országos sportági szakszövetséget, amelyek a támogatást a 16. § (1) bekezdés a)-j) pontjában foglalt céloknak megfelelően használhatják fel.

(2) A támogatás a NUSI útján is nyújtható a 16. § (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően.

Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése

33. §

A miniszter a "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése" előirányzat terhére az alábbi célokat támogatja:

a) a Nemzet Sportolója Címmel járó járadék folyósítása,

b) az olimpiai járadék folyósítása,

c)[11] eredményességi támogatás a 34-37. §-ok alapján, valamint Gerevich Aladár sportösztöndíj juttatása a Wesselényi Miklós Sportközalapítványon keresztül,

d) a Mező Ferenc Sportközalapítvány működése, az alapító okiratban foglalt feladatainak ellátása.

34. §

(1) A miniszter eredményességi támogatásban kizárólag a MOB-ban vagy az MPB-ben tagsággal rendelkező országos sportági szakszövetség, olimpiai sportág olimpiai szakágának olimpiai és nem olimpiai versenyszámaiban, valamint a paralimpiai versenyrendszerben 1-3. helyezést elért versenyzőit, valamint e versenyzők felkészülését segítő sportszakembereket részesítheti.

(2) A támogatandó személyekre az országos sportági szakszövetség, paralimpiai sportágak esetében az MPB tesz javaslatot. Az országos sportági szakszövetségnek és az MPB-nek a javaslathoz csatolnia kell az adott verseny teljes - minden versenyszámot tartalmazó - jegyzőkönyvét. A miniszter a javaslatok alapján határozza meg a támogatandók névsorát.

(3) Az országos sportági szakszövetség és az MPB akkor tehet javaslatot, ha a központi költségvetési támogatás felhasználására és elszámolására vonatkozó jogszabályi kötelezettségeinek eleget tett.

35. §

(1) Eredményességi támogatás a 2009. évi sportági versenynaptárban szereplő sporteseményen 1-3. helyezést elért versenyzők és a felkészülésüket segítő sportszakemberek részére állapítható meg.

(2) Egy sportágban nemenként egy felnőtt és a legidősebb utánpótlás-korosztály versenyzői és a felkészítésüket segítő sportszakemberek, paralimpiai sportágakban nemenként a felnőtt korosztály versenyzői és a felkészülésüket segítő sportszakemberek részesíthetők eredményességi támogatásban.

(3) A felnőtt korosztály, olimpiai sportág olimpiai versenyszámában Európa-bajnokságon és világbajnokságon elért 1-3. helyezésért nyújtandó eredményességi támogatás összegét, forintban feltüntetve a 3. melléklet tartalmazza.

(4) A paralimpiai sportágak, valamint az olimpiai sportágak olimpiai szakága nem olimpiai versenyszámában elért helyezésért az eredményességi támogatás 50%-a nyújtható.

(5) Azokban az olimpiai sportágakban, amelyekben olimpiai versenyszámokat nem olimpiai körülmények között rendeznek meg, eredményességi támogatás az olimpiai sportág olimpiai szakága nem olimpiai versenyszámainak megfelelően nyújtható.

(6) Az olimpiai sportág olimpiai szakága olimpiai versenyszámában a legidősebb utánpótlás korosztály versenyzője által elért helyezés esetén az eredményességi támogatás 25%-a nyújtható.

(7) Az olimpiai sportág olimpiai szakága nem olimpiai versenyszámában a legidősebb utánpótlás korosztály versenyzője által elért helyezés után az eredményességi támogatás 15%-a nyújtható.

36. §

(1) Azokban a sportágakban, amelyekben az összetett eredmény mellett a részteljesítményeket is értékelik, az országos sportági szakszövetségnek és az MPB-nek a versenyző azon eredményét kell figyelembe vennie, amely alapján magasabb összegű támogatásban részesíthető.

(2) Az egyéni sportágak azon csapatversenyszámaiban, amelyekben a csapateredményt az egyéni eredmények alapján állapítják meg, eredményességi támogatás nem nyújtható abban az esetben sem, ha az egyéni eredmény sem támogatható.

(3) Az egyéni sportágak csapat versenyszámaiban, valamint a csapatjáték sportágakban a javaslattevő szervezet az egyes versenyzők különböző összegű eredményességi támogatására tehet javaslatot, amely azonban nem lehet magasabb az adott helyezésért egyéni versenyszámban járó eredményességi támogatás összegénél. A versenyzők így megállapított eredményességi támogatásának összege nem lehet magasabb a 3. melléklet szerinti eredményességi támogatásuk összegénél.

(4) Ha a versenyző egy versenyen - mind olimpiai, mind nem olimpiai, mind paralimpiai versenyszámokban - több versenyszámban ér el helyezést, ezen helyezések közül a legjobb helyezésért teljes összegű eredményességi támogatásra, egy helyezésért az eredményességi támogatás 50, és minden további helyezésért az eredményességi támogatás 25%-ára jogosult.

(5) Egy versenyen olimpiai versenyszámban elért két helyezés mellett nem olimpiai versenyszámban elért további helyezésért eredményességi támogatás nem nyújtható.

(6) Az eredményességi támogatás 50%-a nyújtható, ha az olimpiai, paralimpiai versenyszámban induló országok száma Európa-bajnokság esetén kevesebb mint 10, világbajnokság esetén kevesebb mint 15.

(7) Nem nyújtható eredményességi támogatás nem olimpiai versenyszámban elért helyezésért, amennyiben az azon induló országok száma Európa-bajnokság esetén kevesebb mint 10, világbajnokság esetén kevesebb mint 15.

37. §

(1) A versenyzők felkészülését segítő sportszakemberek részére megállapított eredményességi támogatások összege (a továbbiakban: sportszakemberi támogatási keret) a sportágban a versenyzőknek nyújtott eredményességi támogatások összegének 50%-a, duatlon és triatlon sportágakban 70%-a, öttusa sportágban 90%-a.

(2) A sportszakember támogatása nem lehet több, mint az adott versenyen legjobb eredményt elért versenyző eredményességi támogatása, és nem lehet kevesebb Európa-bajnokság esetén 50 000 Ft-nál, világbajnokság esetén 100 000 Ft-nál. Csapatjáték sportág esetében a szövetségi kapitány eredményességi támogatása nem lehet több, mint a versenyző 3. melléklet szerinti eredményességi támogatásának 150%-a.

(3) Egy versenyen egy személy egy jogcímen, versenyzőként vagy felkészülést segítő sportszakemberként részesülhet támogatásban.

37/A. §[12]

A miniszter a "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése" előirányzat terhére, a Wesselényi Miklós Sportközalapítványon keresztül biztosítja az olimpiai, paralimpiai, speciális világjáték-válogatott kerettag sportolók, továbbá a felkészülésükben közreműködő sportszakemberek részére a Gerevich Aladár-sportösztöndíj juttatását.

38. §

A miniszter a "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése" előirányzat terhére nyújt támogatást a Mező Ferenc Sportközalapítvány működéséhez, a Mező Ferenc Sportközalapítványon keresztül a nyugdíjas olimpiai és világbajnoki érmes sportolók, azok özvegyei, a kiemelkedő sporteredmények elérésében közreműködő nyugdíjas sportszakemberek részére, valamint az "Ezüstgerely" művészeti pályázathoz.

Kiemelt nemzetközi sportesemények támogatása

39. §

A miniszter a "Kiemelt nemzetközi sportesemények támogatása" előirányzat terhére nyújt támogatást a Forma-1 Magyar Nagydíj megrendezéséhez, a Hungaroring Sport Zrt. által fizetendő rendezői jogdíj fedezetéhez, valamint az egyéb kiemelt nemzetközi sportesemények előkészítésével, megvalósításával összefüggő feladatok ellátásához.

Nemzeti Sporttanács támogatása

40. §

A miniszter a "Nemzeti Sporttanács támogatása" előirányzat terhére a Nemzeti Sporttanács működési költségeihez nyújt támogatást.

A MOB működési támogatása

41. §

(1) A miniszter a "Magyar Olimpiai Bizottság működési támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt a MOB, valamint a budapesti székhelyű nemzetközi sportszövetségek, sportszervezetek adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2)[13]

A MPB működési támogatása

42. §

(1) A miniszter a "Magyar Paralimpiai Bizottság működési támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt az MPB adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2)[14]

Az NSSZ működési támogatása

43. §

(1) A miniszter a "Nemzeti Sportszövetség működési támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt az NSSZ adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2)[15]

A Nemzeti Szabadidősport Szövetség működési támogatása

44. §

(1) A miniszter a "Nemzeti Szabadidősport Szövetség működési támogatása" előirányzat terhére nyújt támogatást a Nemzeti Szabadidősport Szövetség (a továbbiakban: NSZSZ) adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2)[16]

A SOSZ működési támogatása

45. §

A miniszter a "Sportegyesületek Országos Szövetsége működési támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt a SOSZ adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

A Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége működési támogatása

46. §

(1) A miniszter a "Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége működési támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége (a továbbiakban: FONESZ) adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2)[17]

A Wesselényi Miklós Sportközalapítvány működési támogatása

47. §

(1) A miniszter a "Wesselényi Miklós Sportközalapítvány működési támogatása" előirányzat terhére biztosítja a közalapítvány alapító okiratában foglalt feladatok ellátásával kapcsolatos működési költségeket.

(2) A támogatás időarányosan, hathavi részletekben is nyújtható.

Szabadidősport támogatása

48. §

(1) A miniszter a szabadidősport fejlesztése érdekében a "Szabadidősport támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a kiemelkedő szabadidősport rendezvényeket,

b) a nők és családok sportjának fejlesztését,

c) a hátrányos helyzetűek sporttevékenységét,

d) az idősek sportját,

e) a szabadidősportot népszerűsítő kommunikációs tevékenységet,

f) a szabadidősporttal kapcsolatos kutatásokat,

g) az NSZSZ, valamint tagszervezetei szakmai programjának megvalósítását,

h) a Magyarországi Éjféli Sportbajnokságok Egyesület Holdsugár programjának megvalósítását,

i) szabadidősport programok céljára is szolgáló létesítmények működését, igénybevételét,

j) egyéb, az egészséges életmód terjesztésével, a szabadidősport, az iskolai, diák- és felsőoktatási sport fejlesztésével összefüggő programok, feladatok ellátását.

(2) A Magyarországi Éjféli Sportbajnokságok Egyesület az (1) bekezdés h) pontja szerinti támogatását a miniszterrel kötött szerződésben megjelölt, a Holdsugár Programban részt vevő jogi személyek részére a Holdsugár Program megvalósítása céljából továbbadhatja.

(3) Az (1) bekezdés alapján szakmai feladatok ellátására nyújtott támogatás tekintetében

a) sportegészségügyi ellátással (a rendezvényeken, eseményeken részt vevő személyek sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása),

b) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával,

c) legfeljebb havonta 50 000 Ft értékben a sportszövetség, sportszervezet, szervezet működésével, sporttevékenységével kapcsolatos belföldi utazással,

d) évente legfeljebb 1 200 000 Ft értékben a gazdasági vezetéssel, könyveléssel,

e) a támogatás legfeljebb 30%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő étkezés biztosításával,

f) a támogatás legfeljebb 10%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő frissítők biztosításával kapcsolatos költségek számolhatóak el, valamint a támogatás legfeljebb 30%-áig a munkaviszonyban, valamint a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatása és a munkaadókat terhelő járulékok számolhatók el.

49. §

(1) A miniszter a "Szabadidősport támogatása" előirányzat terhére támogathatja a megyei (fővárosi), valamint megyei jogú városi önkormányzat önként vállalt sportcélú feladatainak ellátása körében

a) az iskolai, diák- és szabadidősport feladatok ellátását,

b) a területi amatőr versenyrendszer működtetését,

c) a statisztikai elemzések készítésével, oktatással, képzéssel (továbbképzéssel) összefüggő feladatok ellátását, szakmai programok lebonyolítását, kiadványok elkészítését, továbbá a sporttevékenységgel kapcsolatos szakmai ismeretek terjesztését,

d) a fogyatékos személyek helyi szabadidősportjának, valamint diáksportjának fejlesztését,

e) az egyéb, megyei (fővárosi), valamint megyei jogú városi önkormányzat önként vállalt sportcélú feladatainak ellátását.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatást a megyei (fővárosi), valamint megyei jogú városi önkormányzat a sportszövetség jogi személyiséggel rendelkező - az önkormányzat területén működő - területi szervezeti egységének és sportszervezetnek továbbadhatja.

(3) Az (1) bekezdés c) pontja szerinti feladatok ellátása a megyei (fővárosi) önkormányzatok, valamint a megyei jogú városok országos érdek-képviseleti szerve, továbbá többcélú kistérségi társulások útján is támogatható, ha a sportfeladatok ellátása a társulási megállapodásban szerepel.

(4) A miniszter a "Szabadidősport támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt - az NSZSZ javaslatának figyelembevételével - az NSZSZ tagszervezetei működési költségeinek fedezetére.

Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások

50. §

A miniszter a "Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások" előirányzat terhére biztosítja a sport, az egészséges, mozgásgazdag életmód, a fizikai aktivitás népszerűsítésével összefüggő kommunikációs, marketing tevékenységet, tájékoztató rendezvényeket, programokat, kiadványok megjelentetését.

Egészségjavítást célzó sporttevékenység (szabadidősport- és diáksport programok támogatása)

51. §

A miniszter az egészségjavítást célzó sporttevékenység fejlesztése érdekében az "Egészségjavítást célzó sporttevékenység (szabadidősport- és diáksport programok támogatása)" előirányzat terhére támogatást nyújt a szabadidősport és a diáksport területén, különösen a lakosság egészségügyi helyzetének javítása, a rekreációs sport növelése és népszerűsítése, az egészséges, mozgásgazdag életmód, a fizikai aktivitás és ezek előnyei iránti figyelem széles körű felkeltése érdekében a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány részére. A támogatást a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány - alapító okiratában foglalt feladatainak ellátása érdekében - pályázat keretében továbbadja.

Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei

52. §

(1) A miniszter a "Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei" előirányzat terhére támogatja

a) a sportszakmai képesítések modul rendszerű szakmai és vizsgakövetelményein alapuló központi programjai, oktatási segédletei, valamint a szakmai vizsga szóbeli és írásbeli tételeinek kidolgozását és kiadását,

b) továbbképzések szervezését, szakmai ismeretek terjesztését,

c) szakmai-módszertani anyagok készítését és korszerűsítését, digitalizálását,

d) a szakképzési szakértők részére igazolvány elkészíttetését,

e) a Magyar Sporttudományi Társaságot, amely a támogatást továbbadhatja a sporttudománnyal kapcsolatos szakmai feladatok ellátására,

f) a Magyar Edzők Társaságát, valamint a sporttudomány területén működő egyéb szervezetek működését és szakmai feladataik ellátását,

g) a sportinformációs rendszerek kialakításával, működtetésével, modulszerű továbbfejlesztésével kapcsolatos feladatokat, szakértői tevékenységet,

h) a Sport XXI. Nemzeti Sportstratégiáról szóló 65/2007. (VI. 27.) OGY határozattal és az egészséges életmód terjesztésével, a sporttudomány, az utánpótlás-nevelés, a szabadidősport, az iskolai és diáksport fejlesztésével, valamint a területi - különösen a kistérségi - sportfeladatok ellátásának segítésével összefüggő programokat, infrastrukturális és eszközfejlesztéseket,

i) a Sport XXI. Nemzeti Sportstratégiáról szóló 65/2007. (VI. 27.) OGY határozat végrehajtásának 2008-2009. évekre vonatkozó cselekvési programjáról szóló 1030/2008. (V. 16.) Korm. határozat mellékletének I. 3. alpontjában, II. 3., valamint 6-9. alpontjaiban, III. 1. és 5. alpontjában, IV. 2. alpontjában és V. 1. alpontjában foglalt, 2009. évre vonatkozó feladatok megvalósítását,

j) a tudományos és kutatási tevékenységet,

k) a tanulmányok, hatástanulmányok elkészítését,

l) a konferenciák és rendezvények szervezését.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás részletes indokolás alapján 25%-os, de legfeljebb 2 millió forint összegű támogatási előleggel is nyújtható. Különösen indokolt esetben az előleg elszámolását követően további előlegek folyósítására is sor kerülhet.

Fogyatékkal élők sportjának támogatása

53. §

(1) A miniszter a fogyatékos személyek sportjának fejlesztése érdekében a "Fogyatékkal élők sportjának támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a fogyatékosok sportjában megyei szinten valamennyi fogyatékossági ágban és több sportágban - a fogyatékosok sportja területén - működő sportszövetség, sportszervezet működését, szakmai programjait,

b) a fogyatékosok sportjának fejlesztését szolgáló sportegészségügyi és sporttudományos programokat,

c) a sport által megvalósuló integrációt elősegítő programokat,

d) a sportrehabilitációs programokat,

e) a fogyatékos gyerekek tanórán kívüli, rendszeres, terápiás jellegű sportoktatását és programjait,

f) a sportszakember-képzési feladatokat,

g) a FONESZ-t a fogyatékos személyek szabadidősportjának, valamint diáksportjának országos, megyei és helyi rendezvényei céljára, amely támogatást a FONESZ továbbadhatja a fogyatékosok sportja területén működő sportszövetségeknek, sportegyesületeknek, valamint a megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szerveknek,

h) az egyéb, a fogyatékosok sportjának fejlesztésével összefüggő feladatok ellátását.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatja - a paralimpiai sportágak kivételével - a fogyatékosok hazai és nemzetközi versenyrendszerét, valamint a műhelytámogatási programot, amelyek esetében a támogatást a speciális világjátékok versenyprogramjainak sportágai részére az alábbi szervezeteken keresztül nyújthatja:

a) FONESZ,

b) Magyar Speciális Olimpia Szövetség,

c) Magyar Szervátültetettek Országos Sport, Kulturális és Érdekvédelmi Szövetsége,

d) Magyar Hallássérültek Sportszövetsége,

e) Magyar Látássérültek Sportszövetsége,

f) Magyar Parasport Szövetség,

g) Magyar Mozgáskorlátozottak Sportszövetsége,

h) sportszövetségek, sportszervezetek, integrált sportszövetségek, sportszervezetek.

(3) A FONESZ az (1)-(2) bekezdés szerinti támogatást továbbadhatja.

(4) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére, az MPB-n keresztül támogatja a paralimpiai mozgalmat. Az MPB a támogatást a paralimpiai mozgalom 2009. évi szakmai feladatainak teljesítéséhez, edzőtáborokban való részvételhez, nemzetközi versenyeken való részvételhez, sportszakemberek foglalkoztatásának költségeihez, sporteszközök beszerzéséhez, sportegészségügyi kiadásokhoz használhatja fel. A támogatást az MPB továbbadhatja a fogyatékosok sportszövetségei és jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, sportszervezetek, valamint megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szervek részé re.

III. Fejezet

SPORTLÉTESÍTMÉNYEK FEJLESZTÉSE ÉS KEZELÉSE

Sportlétesítmények PPP konstrukcióban történő fejlesztése

54. §

A miniszter a "Sportlétesítmények PPP konstrukcióban történő fejlesztése" előirányzat terhére biztosítja a Sport XXI. Létesítményfejlesztési Program PPP konstrukcióban megvalósuló projektekben a magánbefektető által teljesített és a szolgáltatási szerződésben részletesen meghatározott szolgáltatások ellenértékének részbeni finanszírozásául szolgáló, a Magyar Államot terhelő 2009. évi szolgáltatásidíj-hozzájárulást, valamint a kapcsolódó járulékos költségeket.

Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása

55. §

(1) A miniszter az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére nyújt támogatást a Sport XXI. Létesítményfejlesztési Program keretében megvalósuló állami és önkormányzati tulajdonú sportcélú ingatlanfejlesztésekhez, a program koordinációjával összefüggő szakmai feladatok ellátásához, továbbá az egyéb sportlétesítmény-fejlesztési, felújítási, korszerűsítési feladatok ellátásához.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére nyújt támogatást az önkormányzati és egyéb, nem állami tulajdonú sportcélú ingatlanok üzemeltetésével, felújításával és korszerűsítésével összefüggő, valamint a támogatások felhasználásával kapcsolatos ellenőrző és koordinációs feladatok ellátásához.

56. §

A miniszter az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére nyújt támogatást

a) a Papp László Budapest Sportaréna üzemeltetése során a Magyar Államot megillető állami és társadalmi eseménynapok igénybevételével kapcsolatos koordinációs feladatokhoz,

b) a Puskás Ferenc Stadion és Létesítményei magántőke bevonásával megvalósuló fejlesztéséhez kapcsolódó pályázati koncepció kialakításához, kiírásához és lebonyolításához kapcsolódó feladatokhoz,

c) az olimpiai központok fejlesztéséhez,

d) az egyéb, nem vagy nem kizárólag állami forrásból megvalósuló, átfogó jellegű létesítményfejlesztési programok előkészítő és koordinációs feladataihoz, az abba illeszkedő egyedi beruházások támogatásához, amely beruházási támogatás legfeljebb 7%-a fordítható koordinációs feladatokra,

e) a "Sikeres Magyarországért Önkormányzati Infrastruktúrafejlesztési Hitelprogram - Beruházás a 21. század iskolájába" elnevezésű pályázat nyerteseinek fizetendő kamattámogatásokhoz és a pályázattal kapcsolatos kiegészítő költségekhez.

57. §

A miniszter az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére támogatást nyújt sportvállalkozásoknak fejlesztési célú hiteleik kamattámogatásához.

Magyar Sport Háza Program

58. §

(1) A miniszter a "Magyar Sport Háza Program" előirányzat terhére nyújt támogatást

a) a Magyar Sport Háza üzemeltetési költségeinek finanszírozásához,

b) a Magyar Sport Háza beruházáshoz kapcsolódó hitel és kamatai költségeinek, valamint a beruházással és működtetéssel összefüggő egyéb költségek fedezéséhez,

c) a sportszövetségek működéséhez szükséges infrastrukturális feladatokhoz,

d) az egyéb, a Magyar Sport Házát érintő költségek fedezéséhez.

(2) A támogatás időarányosan, hathavi részletekben is nyújtható.

IV. Fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

59. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépését követően nyújtott támogatásokkal összefüggésben kell alkalmazni.

(2)[18] Az "Utánpótlás-nevelési feladatok" előirányzat terhére a Héraklész Program megvalósításához és a sportiskolák támogatásához, a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére a Patrónus Programhoz, és a kiemelt hazai rendezésű sportesemények rendezéséhez nyújtott támogatás, a "Jégkorong utánpótlás nevelés támogatása" előirányzat terhére nyújtott támogatás, továbbá az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére a Sport XXI. Létesítményfejlesztési Program megvalósításához, valamint az egyéb sportlétesítmény-fejlesztési, felújítási, korszerűsítési feladatok ellátásához nyújtott támogatás kedvezményezett részéről történő pénzügyi teljesítésének határideje 2011. január 31.

60. §

(1) Ha az e rendelet alapján nyújtott támogatást a kedvezményezett gazdasági tevékenységéhez veszi igénybe, a támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet a Szerződés 87. és 88. cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1998/2006/EK bizottsági rendelet rendelkezéseivel (HL L 379, 2006. 12. 28.), valamint a 61. §-sal összhangban lehet nyújtani.

(2) Az 55. és 57. § alapján nyújtandó támogatások közszolgáltatással járó ellentételezés formájában megítélt állami támogatásoknak minősülnek, amelyeket az EK-Szerződés 86. cikke (2) bekezdésének az általános gazdasági érdekű szolgáltatások működtetésével megbízott vállalkozásoknak közszolgáltatással járó ellentételezés formájában megítélt állami támogatásokra történő alkalmazásáról szóló 2005/842/EK bizottsági határozat, az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. cikkének (1) bekezdése szerinti állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 30/A-30/C. §-ával, valamint e rendelet 62. §-ával összhangban lehet nyújtani.

61. §

(1) A csekély összegű támogatás odaítélésének feltétele, hogy a kedvezményezett nyilatkozik az előző három pénzügyi évben általa igénybe vett csekély összegű támogatások támogatástartalmáról.

(2) A több részletben fizetendő támogatást az odaítélése időpontjában érvényes értékre kell diszkontálni.

(3) Új csekély összegű támogatás odaítélésekor az adott pénzügyi évben, valamint az előző két pénzügyi év alatt odaítélt csekély összegű támogatás teljes összegét figyelembe kell venni.

(4) A támogatást nyújtó köteles írásban tájékoztatni a kedvezményezettet a pályázati felhívásban, illetve a támogatási szerződésben arról, hogy csekély összegű támogatásban részesül. A tájékoztatásnak utalnia kell a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló bizottsági rendeletre, megjelölve annak pontos címét és az Európai Közösség Hivatalos Lapjában való kihirdetését, valamint meg kell határoznia a támogatás pontos összegét támogatástartalomban kifejezve.

62. §

(1) Közszolgáltatás finanszírozásához támogatást kizárólag a közszolgáltatás ellátásával megbízott kedvezménye zett kap hat.

(2) A közszolgáltatások ellátásáért nyújtott támogatás csak olyan mértékben korlátozhatja a versenyt, amely mindenképpen szükséges a feladat hatékony ellátásához.

(3) A támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának nettó költségét, azaz a közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőkerész alapján várható ésszerű profitot is.

(4) A kedvezményezett a kapott támogatásról külön elszámolást köteles vezetni, amely elszámolás alapján a (2)-(3) bekezdésben foglaltak teljesülése ellenőrizhető.

63. §[19]

E rendeletnek az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról szóló 2/2009. (I.16.) ÖM rendelet, valamint az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról szóló 6/2010. (II. 18.) ÖM rendelet módosításáról szóló 15/2010. (XII. 11.) NEFMI rendelet által megállapított 59. § (2) bekezdése rendelkezéseit a folyamatban lévő támogatások tekintetében is alkalmazni kell.

Dr. Gyenesei István s. k.,

önkormányzati miniszter

1. melléklet a 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelethez[20]

Összesített elszámolási táblázat
Szervezet neve:
Támogatási szerződés iktatási száma:
Feladat megnevezése:
Szerződés szerinti támogatási összeg:
Korábban elszámolt összeg:
Az elszámolás módja
(az ÁFA-levonási nyilatkozatnak
megfelelően, aláhúzandó)
Bruttó
Nettó
SorszámBizonylat­számSzámla kibocsátójaMegnevezés/ felhasználásTeljesítés időpontjaSzámla értékeElszámolt érték
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
ÖSSZESEN:
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az alább felsorolt számlák hitelesek és csak az Önkormányzati Minisztérium felé, a iktatószámú szerződéssel kapcsolatban lettek elszámolva.

Igazolom, hogy az elszámolásban foglaltak a hatályos pénzügyi és számviteli előírások szerint kerültek felhasználás­ra, kifizetésre és könyvelésre.
Az elszámolás kelte: ..................................................
P. H.
……………………………………………………
a képviseletre jogosult személy aláírása

2. melléklet a 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelethez

Pontértéktáblázat a sportági eredményesség megállapításához

Az eredményesség számításánál csak azok a helyezések vehetők figyelembe, amelyeknél az eseményen részt vevő országok száma Európa-bajnokság (a továbbiakban: EB) esetén legalább 15, világbajnokság (a továbbiakban: VB) esetén legalább 25 volt. Ha kvalifikációs jellegű versenyről van szó, a részt vevő országok számán a kvalifikáción elindult nemzetek száma értendő.

1. A különböző világversenyeken elért helyezések értékpontjai

Olimpia, Paralimpia, AGFIS Világjátékok, VB

Helyezés1.2.3.4.5.6.7.8.
Pont129754321

Megjegyzés: Azokban a sportágakban és korosztályoknál, amelyek versenyrendszerében EB nem szerepel, a fenti pontszámokat 1,5-ös szorzóval kell számolni!

EB

Helyezés1.2.3.4.5.6.
Pont754321

Megjegyzés: Azokban a korosztályokban, amelyek versenyrendszerében VB nem szerepel, a fenti pontszámokat 2-es szorzóval kell számolni!

2. A különböző korosztályoknál alkalmazott szorzók

KorosztálySzorzó
Felnőtt5
Legidősebb utánpótlás korcsoport (junior vagy ifjúsági)2
Második utánpótlás korcsoport (ifjúsági, kadett vagy serdülő)1
Ha csak egy utánpótlás korcsoport van2,5

3. A világversenyek ciklusaihoz kapcsolódó szorzók

Olimpia, Paralimpia, AGFIS VilágjátékokVBEB
4 éves ciklus954
3 éves ciklus-43
2 éves ciklus-32
Évenkénti-21

4. a) Egyéni sportágak versenyszámainak szorzói

Egyéni (egyes)1,0
Páros0,75 x 2
Csapat0,5 x létszám

b) Csapatjáték sportágak szorzói

Csapat0,5 x egyszerre pályán lévő játékosok száma + 0,2 x versenyre nevezhető tartalékok száma

5. Az eseményen részt vevő országok száma szerinti szorzó (ha kvalifikációs jellegű versenyről van szó, a részt vevő országok számán a kvalifikáción elindult nemzetek száma értendő):

a) olimpiai, paralimpiai körülmények között megrendezett olimpiai, paralimpiai és AGFIS Világjátékokra előírt körülmények között megrendezett világjátékokon szereplő versenyszámok esetén 1,0;

b) olimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, illetve nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámai esetén a táblázat alapján:

VBEB
0-24 ország00-14 ország0
25-49 ország0,3515-25 ország0,35
50-74 ország0,726-40 ország0,7
74 ország felett1,040 ország felett1,0

6. Az eredmények szorzói az eredmény elérését követő években

1. év2. év3. év4. év
Olimpia, paralimpia, AGFIS Világjátékok, felnőtt VB, EB10,80,60,4
Utánpótlás VB, EB10,500

7. Olimpiai, paralimpiai és AGFIS Világjátékok, továbbá olimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, valamint nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámainak a szorzói

Olimpiai, paralimpiai, AGFIS Világjátékokon szereplő versenyszámokOlimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, valamint nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámai
10,5

3. melléklet a 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelethez

Évenként megrendezésre kerülő
HelyezésEurópa-bajnokságvilágbajnokság
EgyéniPárosCsapat, csapatjátékEgyéniPárosCsapat, csapatjáték
I.1 000 000800 000600 0002 000 0001 600 0001 200 000
II.750 000600 000450 0001 500 0001 200 000900 000
III.500 000400 000300 0001 000 000800 000600 000
Kétévente megrendezésre kerülő
HelyezésEurópa-bajnokságvilágbajnokság
EgyéniPárosCsapat, csapatjátékEgyéniPárosCsapat, csapatjáték
I.1 250 0001 000 000750 0002 500 0002 000 0001 500 000
II.937 500750 000562 5001 875 0001 500 0001 125 000
III.625 000500 000375 0001 250 0001 000 000750 000
Négyévente megrendezésre kerülő
HelyezésEurópa-bajnokságvilágbajnokság
EgyéniPárosCsapat, csapatjátékEgyéniPárosCsapat, csapatjáték
I.1 500 0001 200 000900 0003 000 0002 400 0001 800 000
II.1 125 000900 000675 0002 250 0001 800 0001 350 000
III.750 000600 000450 0001 500 0001 200 000900 000

4. melléklet a 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelethez

REGISZTRÁCIÓS KÉRELEM

a hazai rendezésű sportesemények (a továbbiakban: sportrendezvény) rendezésének állami támogatásához

1. Az Önkormányzati Minisztériumhoz (ÖM) regisztrációs kérelmet benyújtó sportszövetségre vonatkozó adatok
A sportszövetség
Neve:
Székhelye:
Levelezési címe:
A sportszövetség képviseletére jogosult személy neve:
A kapcsolattartó személy neve:
Telefonszáma:
Faxszáma:
E-mail címe:
2. A sportrendezvényre vonatkozó adatok
A sportrendezvény
Megnevezése:
Tervezett időpontja:kezdete:vége:
Tervezett helyszíne:
Jellege:világbajnokság
Európa-bajnokság
Világkupa
Tervezett létesítménye:Papp László Budapest Sportaréna
NUSI
egyéb:
Jelentősége:olimpiai/paralimpiai kvalifikáció
egyéb:
A pályázat nemzetközi szövetséghez történő benyújtásának időpontja:
A rendezés jogáról való döntés időpontja:
Szükséges-e a Kormány előzetes garanciavállalása?
Ha szükséges létesítmény-beruházás, felújítás, rendelkezésre áll-e saját, állami, önkormányzati, illetve egyéb piaci forrás?
3. A sportrendezvény tervezett bevételei (ezer Ft)
Az ÖM-től a tervezett támogatási igény:
Egyéb, sportcélú állami támogatási igény:Intézmény:Összeg:
Az esemény megrendezésével összefüggőIntézmény:Összeg:
már elnyert sportcélú állami támogatás:
A megvalósításra tervezett saját forrás:
Tervezett összes bevétel:
4. A sportrendezvény tervezett kiadásai (ezer Ft)
Tervezett összes kiadás:
5. A sportrendezvénnyel kapcsolatos egyéb adatok
A sportrendezvény sportdiplomáciai jelentősége:
A létesítmény-beruházás, -fejlesztés hosszú távú hatásai:
Létesítmény-beruházás, -fejlesztés várható költsége (ezer Ft):
Az eszközbeszerzés várható költsége (ezer Ft):
Kelt: ..............................................................
Kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy ha a regisztrációs kérelmen va­lótlan adatok szerepelnek, az a támogatásból való kizárást vonja maga után.
P. H.
………………………………………………..
a képviseletre jogosult személy aláírása

5. melléklet a 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelethez

TÁMOGATÁSI KÉRELEM

a hazai rendezésű sportesemények (a továbbiakban: sportrendezvény) rendezésének állami támogatásához

1. Az Önkormányzati Minisztériumhoz (ÖM) támogatási kérelmet benyújtó sportszövetségre (jogtulajdonos) vonatkozó adatok
A sportszövetség (jogtulajdonos)
Neve:
Székhelye:
Levelezési címe:
Alszámlaszáma:
(ha már van, a sporteseményé)
A sportszövetség képviseletére jogosult személy neve:
A kapcsolattartó személy neve:
Telefonszáma:
Faxszáma:
E-mail címe:
Tagszervezeteinek száma:Igazolt
versenyzőinek száma:
Nemzetközi eredményesség (az elmúlt öt évben világbajnokságon, Európa-bajnokságon, világkupán elért pontszerző helyezések):2004
2005
2006
2007
2008
2. A sportrendezvényre vonatkozó adatok
A sportrendezvény
Megnevezése:
Tervezett időpontja:kezdete:vége:
Tervezett helyszíne:
Jellege:világbajnokság( )
Európa-bajnokság( )
világkupa( )
Tervezett létesítménye:Papp László Budapest (.)
Sportaréna
NUSI( )
egyéb:( )
Jelentősége:olimpiai/paralimpiai kvalifikáció( )
egyéb:( )
Az eseményen részt vevő országok várhatóAz eseményen részt
száma:vevő magyar
versenyzők várható száma:
Az eseményre kilátogató nézők várható száma:Az eseményen részt
vevő sajtó
munkatársak várható száma:
Az esemény várható média megelenése:
3. A sportrendezvénnyel kapcsolatos egyéb adatok
A létesítmény-beruházásra, -fejlesztésreIntézmény:Összeg:
rendelkezésre álló, saját, állami, egyéb piaci forrás (ezer Ft):Intézmény:
Az eszközbeszerzésre rendelkezésre álló, saját, állami, egyéb piaci forrás (ezer Ft):Intézmény:Összeg:
4. A sportrendezvény közvetlen megrendezésével összefüggő költségvetés-tervezet
BevételekÖsszeg (ezer Ft)
Az ÖM-től igényelt, közvetlenül a rendezéssel összefüggő támogatás:
Egyéb sportcélú állami támogatás (intézmény):
Szponzori/saját bevétel összesen:
pénzbeli:
szolgáltatás jellegű:
Reklámbevétel összesen:
pénzbeli:
szolgáltatás jellegű:
Tv jogdíj:
Jogtulajdonostól származó bevétel:
Jegybevétel:
Akkreditáció díjak:
Nevezési díjak:
Szállásköltség/éj/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Étkezési költség/nap/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Egyéb sportág-specifikus bevétel:
Összesen:
KiadásokÖsszeg (ezer Ft)
Jogdíj:
Reklámjogdíj:
Tv jogdíj:
Szervezési illeték:
Utazási költség/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Szállásköltség/éj/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Étkezési költség/nap/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Szállítás (helyi) összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagai:
eszköz, felszerelés:
egyéb (sportág-specifikus):
Létesítmény bérleti díja (technikai feltételek biztosításával) összesen:
Versenyhelyszín kiépítésével összefüggő kiadások összesen:
sajtóközpont, média állások:
Bérleti díjak összesen:
busz, gépkocsi:
mobil létesítmények:
Tv közvetítéssel összefüggő technikai eszközök:
irodabérlet:
egyéb (sportág-specifikus):
Akkreditáció:
Érmek:
Tiszteletdíjak (serlegek stb.):
Hivatalos értekezletek:
Fogadások:
Megnyitó és záró ünnepség:
Biztonsági szolgálat:
Sportegészségügyi/mentőszolgálat:
Doppingellenőrzés:
Informatikai szolgáltatás:
Marketing kiadások összesen:
kiadványok (plakát, fotó, műsorfüzet, grafika, dekoráció stb.):
nyomtatványok:
ajándéktárgyak:
reklámtevékenység:
sajtótájékoztató:
egyéb:
Személyi jellegű kiadások összesen:
szervezőbizottság tagai:
technikai személyzet:
tisztségviselők:
versenybírók:
hostessek:
tolmács:
bemondó:
szakértők:
egyéb:
Formaruha:
Egyéb sportág-specifikus kiadások:
Összesen:
Kelt: ..............................................................
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy ha a támogatási kérelmen valótlan adatok szerepelnek, az a támogatásból való kizárást vonja maga után.
P. H.
………………………………………………..
a képviseletre jogosult személy aláírása

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 1. § -a. Hatályos 2009.08.06.

[2] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[3] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[4] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[5] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 2. § (3) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[6] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 2. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[7] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 2. § (5) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[8] Módosította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

[9] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[10] Beiktatta a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 3. § -a. Hatályos 2009.08.06.

[11] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 4. § -a. Hatályos 2009.08.06.

[12] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 5. § -a. Hatályos 2009.08.06.

[13] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[14] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[15] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[16] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[17] Hatályon kívül helyezte a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2009.08.06.

[18] Megállapította a 15/2010. (XII. 11.) NEFMI rendelet 1. §-a. Hatályos 2010.12.12.

[19] Beiktatta a 15/2010. (XII. 11.) NEFMI rendelet 2. §-a. Hatályos 2010.12.12.

[20] Megállapította a 23/2009. (VIII. 5.) ÖM rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.08.06.

Tartalomjegyzék