Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

4/2011. (II. 28.) NEFMI rendelet

az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról

A sportról szóló 2004. évi I. törvény 79. § (3) bekezdés a) és b) pontjában, valamint az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 124. § (9) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 41. § k) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 73. § b) pontjában meghatározott feladatkörében eljáró nemzetgazdasági miniszterrel egyetértésben -a következőket rendelem el:

I. FEJEZET

AZ ÁLLAMI SPORTCÉLÚ TÁMOGATÁSOKRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. A rendelet hatálya

1. § A rendelet hatálya a Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 1. melléklete szerinti XX. Nemzeti Erőforrás Minisztérium költségvetési fejezet, 20. Fejezeti kezelésű előirányzatok cím, 23-24. alcímhez tartozó előirányzatok, a 26. alcím 14. jogcím-csoporthoz tartozó előirányzat, valamint a 30. alcím 26. jogcím-csoport előirányzatai (a továbbiakban együtt: előirányzatok) felhasználására és elosztására terjed ki.

2. A támogatás nyújtásának és az egyes előirányzatok felhasználásának általános feltételei

2. § (1) Az előirányzatokról nyújtott támogatások tekintetében - a sportról szóló 2004. évi I. törvény 38. § (4) bekezdés b) pontjában meghatározottakra is figyelemmel - a támogatások felhasználásáról való döntésre jogosult személy a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel a sportpolitikáért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter).

(2)[1] "Az olimpiai mozgalommal összefüggő, valamint egyéb, a sport stratégiai fejlesztését szolgáló feladatok támogatására" és a "Sport társadalmi, civil és non-profit szervezetek" jogcím-csoport "Felkészítést végző sportszakemberek támogatása" jogcímhez tartozó előirányzatból nyújtott támogatások tekintetében - figyelemmel a 35. §-ban foglaltakra - a támogatások felhasználásáról való döntésre jogosult személy a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke (a továbbiakban: MOB elnöke).

(3) A kedvezményezett részére - ha e rendelet vagy az államháztartás működéséről szóló jogszabályok eltérően nem rendelkeznek - vissza nem térítendő támogatás nyújtható támogatási kérelem alapján, pályázat útján, az e rendeletben meghatározott szervezetek javaslatára, valamint jogszabályban normatív módon megállapított mértékben.

(4) Az "Utánpótlás-nevelési feladatok", a "Versenysport támogatása", az "Országos sportági szakszövetségek akadémia rendszerének kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatainak támogatása", "Az olimpiai mozgalommal összefüggő, valamint egyéb, a sport stratégiai fejlesztését szolgáló feladatok támogatására", a "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése", a "Szabadidősport támogatása", a "Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei", "Az MLSZ sportlétesítmények biztonságtechnikai fejlesztésével összefüggő feladatainak támogatása", az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása", a "Magyar Sport Háza támogatása", a "Sportlétesítmények fenntartásával, üzemeltetésével összefüggő feladatok", a "Sport alapítványok, közalapítványok" és a "Sport társadalmi, civil és non-profit szervezetek" előirányzatok terhére előfinanszírozással is nyújtható támogatás. Egyéb esetben a támogatás utófinanszírozással történik.

(5) Ha a támogatás előfinanszírozással kerül biztosításra, a kedvezményezett a támogatás összegével utólagos elszámolás mellett, a támogatási szerződésben meghatározott időpontig köteles elszámolni.

(6) Ha a kedvezményezett neki felróható okból nem teljesíti a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségeit, köteles azt az ok felmerülésétől számított 8 napon belül írásban bejelenteni a miniszternek, illetve - "Az olimpiai mozgalommal összefüggő, valamint egyéb, a sport stratégiai fejlesztését szolgáló feladatok támogatására" és a "Sport társadalmi, civil és non-profit szervezetek" jogcím-csoport "Felkészítést végző sportszakemberek támogatása" jogcímhez tartozó előirányzatból nyújtott támogatások felhasználásáról való döntés tekintetében - a MOB elnökének (a továbbiakban együtt: támogató) és az igénybe vett támogatás egészét vagy arányos részét az igénybevételtől számítva a Polgári Törvénykönyv szerinti kamattal növelt összegben visszafizetni.

(7) Ha a kedvezményezettel szemben a 3. § (1) bekezdés b) és c) pontjában foglaltak szerint járnak el, és emiatt a (6) bekezdésben foglaltak nem alkalmazhatók, a támogató a 3. és 4. § szerint járhat el a kedvezményezettel szemben.

(8) Ha a kedvezményezett neki fel nem róható okból nem teljesíti a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségeit vagy a támogatási szerződés meghiúsul, köteles azt az okról való tudomásszerzéstől számított 8 napon belül írásban bejelenteni a támogatónak, és az igénybe nem vett támogatásról írásban lemondani, azt visszafizetni, valamint a támogatás igénybe vett részéről elszámolni.

(9) A kedvezményezett köteles a támogatás felhasználását elkülönítetten és naprakészen nyilvántartani, az ellenőrzésre feljogosított szervek megkeresésére az ellenőrzés lefolytatásához szükséges tájékoztatást megadni, valamint az ellenőrzésben közreműködni.

(10) A "Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások" előirányzat kivételével, az előirányzatokon rendelkezésre álló eredeti előirányzat legfeljebb 3%-a kommunikációs feladatok ellátására is fordítható.

(11) Az előirányzatokon összesen rendelkezésre álló összeg 5%-a - a 47. §-ban meghatározott előirányzaton rendelkezésre álló összeg 8%-a - az előirányzatok pályázat útján történő felhasználására, a pályáztatás lebonyolítására, valamint a támogatások szerződésszerű felhasználásának ellenőrzésére is fordítható.

(12) A rendeletben nem szabályozott kérdésekben - az egyes előirányzatok felhasználása során - a XX. Nemzeti Erőforrás Minisztérium költségvetési fejezethez tartozó fejezeti kezelésű előirányzatok 2011. évi felhasználásának szabályairól szóló NEFMI rendeletben foglaltakat kell alkalmazni.

3. § (1) A támogató

a) - a 36. § (8) és (9) bekezdésben foglaltaknak megfelelően - felfüggeszti vagy visszavonja annak a versenyzőnek és sportszakembernek a Gerevich Aladár-sportösztöndíját, akivel szemben a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendelet alapján doppingeljárás megindítására kerül sor vagy a lefolytatott doppingeljárás eredményeként jogerős eltiltás büntetés kerül kiszabásra,

b) felfüggeszti, illetve - a meghatározott időszakra vonatkozó támogatás esetén - visszavonja annak a sportszervezetnek vagy sportegyesület jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységének a támogatását, amellyel az a) pontban meghatározott versenyző vagy sportszakember tagsági, illetve szerződéses jogviszonyban áll, és a sportszervezettel szemben az országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség és a fogyatékosok országos sportszövetsége (a továbbiakban együtt: sportszövetség) a doppingszabályzatának megsértése miatt jogerős sportfegyelmi büntetést szab ki,

c) felfüggeszti, illetve - a meghatározott időszakra vonatkozó támogatás esetén - visszavonja annak a sportszövetségnek a támogatását, amelynek a b) pontban meghatározott sportszervezet a tagja, illetve amelynek versenyrendszerében részt vesz, és a sportszövetség a nemzeti doppingellenes szervezet vezetőjének tájékoztatása szerint nem tesz eleget a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendeletben meghatározott feladatainak.

(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott, a támogatott személyre vagy szervezetre vonatkozó jogerős büntetést kiszabó határozat 1 példányát az eljáró doppingbizottság a határozat jogerőre emelkedésétől számított 5 napon belül megküldi a miniszternek és a MOB elnökének.

(3) A nemzeti doppingellenes szervezet vezetője az (1) bekezdés c) pontjában foglaltakról szóló tájékoztatását a tudomásszerzéstől számított 5 napon belül megküldi a miniszternek és a MOB elnökének.

(4) A támogatás teljes összegének - (1) bekezdés szerinti - felfüggesztésére vagy visszavonására az alábbi esetekben van lehetőség:

a) ha a doppingszabályzat megsértése, a doppingellenes feladatok teljesítésének elmulasztása kiemelt nemzetközi sporteseményen (például olimpia, paralimpia, világbajnokság, Európa-bajnokság) történik,

b) ha a doppingvétséget a sportág utánpótláskorú versenyzőjének sérelmére követik el,

c) ha a doppingvétséget a sportbeli dopping elleni nemzetközi egyezmény kihirdetéséről szóló kormányrendeletben foglalt, tiltott szereket és módszereket meghatározó jegyzékben szereplő anabolikus szerekkel, peptid hormonokkal (ennek mimentikumaival és analógjaival) vagy antiösztrogén szerekkel összefüggésben követik el.

4. § (1) A támogatás visszavonásáról, illetve felfüggesztésének időtartamáról, a visszafizetendő támogatás összegéről a támogató a 3. § (1) bekezdésében meghatározott magatartások, a 3. § (4) bekezdése, valamint a (2) és (3) bekezdés figyelembevételével, a határozat vagy a tájékoztatás kézhezvételétől számított 8 napon belül dönt.

(2) A támogatás felfüggesztésének kezdő időpontja a támogatás felfüggesztéséről szóló döntés meghozatalának a napja azzal, hogy a Gerevich Aladár-sportösztöndíj felfüggesztése esetén a támogatás felfüggesztésének kezdő időpontja a felfüggesztésről szóló döntést követő hónap első napja.

(3) A támogatás felfüggesztésének időtartama

a) a 3. § (1) bekezdés a) pontja esetén nem lehet hosszabb, mint a versenyzővel vagy sportszakemberrel szemben kiszabott jogerős döntésben meghatározott eltiltás büntetés időtartama, más büntetés alkalmazása esetén legfeljebb 1 év,

b) a 3. § (1) bekezdés b) és c) pontja esetén legfeljebb 1 év.

(4) A támogatás felfüggesztésének időtartama alatt sportcélú állami támogatás a sportág szakmai feladatainak ellátásával összefüggésben - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - nem nyújtható.

(5) A támogatás visszavonásáról, illetve felfüggesztéséről való döntés nem veszélyeztetheti a sportszervezet vagy a sportszövetség utánpótlás-nevelési feladatainak ellátását.

(6) A visszavont támogatást a (7) bekezdésben foglaltakra is figyelemmel a kedvezményezett - a visszavonásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 15 napon belül - a visszavonáskor érvényes, a Polgári Törvénykönyv szerinti kamattal növelt összegben köteles visszafizetni a sportpolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) 10032000-01220328-50000005 számú fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keretszámlájára.

(7) Amennyiben a visszavont támogatás a 2. § (2) bekezdésében meghatározott előirányzatok terhére került biztosításra, a kedvezményezett - a visszavonásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 15 napon belül - a visszavonáskor érvényes, a Polgári Törvénykönyv szerinti kamattal növelt összegben köteles visszafizetni a Magyar Olimpiai Bizottság (a továbbiakban: MOB) részére. A MOB az így visszafizetett támogatást az előirányzat felhasználásával azonos célra 2012. június 30-ig felhasználhatja, ellenkező esetben köteles azt visszatéríteni a minisztérium részére.

(8) A támogató a támogatás visszavonásáról, illetve felfüggesztéséről a döntés meghozatalát követő 5 napon belül értesíti a nemzeti doppingellenes szervezet vezetőjét.

5. §[2] A versenyzők és a felkészülésüket segítő sportszakemberek közvetlen központi költségvetési támogatásként Gerevich Aladár-sportösztöndíjat, Nemzet Sportolója címmel járó életjáradékot, olimpiai járadékot, valamint egyszeri eredményességi támogatást kaphatnak, amelyeket a MOB közvetlenül folyósít az arra jogosultak részére.

6. § (1) A támogató az előirányzatok terhére nyújtandó támogatást - az államháztartásról szóló törvényben, az államháztartás működési rendjéről szóló kormányrendeletben, valamint a XX. Nemzeti Erőforrás Minisztérium költségvetési fejezethez tartozó fejezeti kezelésű előirányzatok 2011. évi felhasználásának szabályairól szóló NEFMI rendeletben (a továbbiakban: NEFMI rendelet) foglaltaknak megfelelően - a kedvezményezettel kötött támogatási szerződés alapján bocsátja rendelkezésre.

(2) A 2. § (2) bekezdésében meghatározott előirányzatokból megvalósuló, valamint az e rendelet szerint továbbadott támogatásnak minősülő támogatások esetén a MOB, valamint a támogatást továbbadó más szervezet a támogatási szerződés előkészítése érdekében a kedvezményezettől az alábbi adatokat, valamint dokumentumokat kéri be

a) gazdasági társaság esetén teljes - cégnyilvántartás szerinti - cégnév, székhely, cégjegyzékszámot, képviselő nevét, adószámát, bankszámlaszámát, 30 napnál nem régebbi cégkivonatot, hiteles cégaláírási nyilatkozatot (közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott címpéldány),

b) egyéni vállalkozó esetén nevét, székhelyét, nyilvántartási számát vagy vállalkozói igazolvány számát, adószámát, bankszámlaszámát,

c) magánszemély esetén nevét, anyja nevét, lakcímét, adóazonosító jelét, adószámát, bankszámlaszámát,

d) egyéb jogi személy esetén 30 napnál nem régebbi igazolást a kedvezményezettet nyilvántartó szervezettől (bíróság, cégbíróság, közigazgatási szerv, gazdasági kamara, ügyvédi kamara) a szervezet nyilvántartásban szereplő adatairól, közjegyzői aláírás-hitelesítéssel ellátott eredeti aláírási címpéldányt vagy annak hiteles másolatát, adószámát, bankszámlaszámát,

e) az 52-55. és az 59-60. §-ok alapján nyújtott működési célú támogatások kivételével a tervezett program szakmai és költségtervét, a felhasználás részletes leírását,

f) az 52-55. és az 59-60. §-ok alapján nyújtott működési célú támogatás esetén a kedvezményezett szervezet költségvetését,

g) előfinanszírozás esetén a kedvezményezett valamennyi fizetési számlájára kiterjedő, a NEFMI javára szóló beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazó nyilatkozatot,

h) a kedvezményezett ÁFA-levonási jogosultságról szóló nyilatkozatát.

(3) A (2) bekezdés c) pontjában meghatározott adatok kedvezményezett részéről történő szolgáltatása önkéntes, de azok támogató részére való rendelkezésre bocsátása a támogatási szerződés előkészítésének feltételét képezi.

(4) A támogatási szerződés megkötésének feltételeit az (1) bekezdésben hivatkozott jogszabályok határozzák meg.

(5) A támogató vagy a támogatást továbbadó más szervezet a kedvezményezettet hiánypótlásra szólítja fel, ha a kedvezményezett nem nyújtja be a támogatási szerződés megkötéséhez a (2) és (4) bekezdés alapján szükséges dokumentumokat. Hiánypótlásra csak egyszer, a felszólítás kézhezvételétől számított 15 napon belül van lehetőség, ennek elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye. A hiánypótlás ideje a támogatási szerződés megkötésére meghatározott határidőbe nem számít bele.

(6) Ha a támogatási döntés kedvezményezettjének mulasztásából vagy neki felróható egyéb okból a támogatási szerződés megkötésére - a pályázati eljárás eredményeként megkötésre kerülő szerződések kivételével - a támogatási döntésről szóló értesítésben meghatározott határidő elteltétől számított 30 napon belül nem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti.

(7) A támogatás folyósítására a támogató vagy a támogatást továbbadó más szervezet részéről akkor kerülhet sor, ha a kedvezményezettnek

a) a támogatóval korábban kötött szerződéseiben foglalt lejárt esedékességű kötelezettségeinek teljesítéséről vagy részbeni teljesítéséről szóló elszámolást a támogató elfogadta, és

b) a miniszterrel, az olimpiai központok működtetését és fejlesztését végző szervezettel és az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szervvel, a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. -vel (a továbbiakban: BMSK Zrt.), valamint a sportról szóló törvény szerinti sportközalapítvánnyal szemben 90 napnál régebbi, esedékessé vált és meg nem fizetett tartozása nem áll fenn.

7. § (1) A kedvezményezettnek nyújtott támogatás szerződéssel - a kedvezményezett és a támogató szerződésében foglalttal megegyező célra és feltételekkel - továbbadható, ha e rendelet és a támogatási szerződés azt lehetővé teszi.

(2) A támogatás felhasználásáról történő elszámolást számviteli bizonylatokkal alátámasztott módon az 1. melléklet szerinti vagy a pályázatkezelő által meghatározott nyomtatványon (a továbbiakban: összesített elszámolási táblázat) kell benyújtani. A támogatás felhasználását igazoló szöveges, szakmai beszámolóhoz az összesített elszámolási táblázatot is mellékelni kell. A támogatás felhasználásáról kizárólag a tárgyévben keletkezett számlákkal lehet elszámolni, kivéve ha a támogatási szerződés eltérően rendelkezik.

(3) Ha a támogatás végső felhasználója nem a kedvezményezett, akkor a kedvezményezett köteles a továbbadott támogatásról a támogatottat az összesített elszámolási táblázat szerint elszámoltatni, és azt a támogatónak megküldeni.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott esetben az elszámoltatás költségei a kedvezményezettet terhelik.

(5) Ha a támogatás részletekben történő finanszírozás keretében kerül biztosításra, a kedvezményezett a támogatás összegével, utólagos elszámolás mellett, a támogatási szerződésben meghatározott időpontig köteles elszámolni.

(6) Az 1. § (3) bekezdésében meghatározott előirányzatokból nyújtott támogatások esetén a MOB elnöke az elszámolást annak beérkezésétől számított 60 napon belül megvizsgálja és tájékoztatja a kedvezményezettet az elszámolás elfogadásáról vagy annak hiányosságáról. Hiánypótlásra két alkalommal, megfelelő, de alkalmanként legfeljebb 15 napos határidő tűzésével kerülhet sor, és a felhívásban meg kell jelölni az elszámolás hiányosságát. A 2. § (2) bekezdésében meghatározott előirányzatokból nyújtott támogatások MOB részéről történő elszámolására a NEFMI rendeletben foglaltakat kell alkalmazni.

(7) Ha a kedvezményezett valamely hiánypótlási határidőt elmulasztja, vagy a hiánypótlást második alkalommal is hibásan vagy hiányosan teljesíti, az elszámolás vagy annak érintett része nem fogadható el. A hiánypótlás eredménytelenségét követően a támogató érvényesítheti a beszedési megbízás benyújtására vonatkozó felhatalmazást.

(8) A kedvezményezett legfeljebb 5 évre kizárható az állami sportcélú támogatásból, ha

a) a támogatott tevékenységtől eltérő kiadásokra használja fel a támogatást,

b) a bejelentési kötelezettségének az előírt határidőig nem tesz eleget,

c) a felszólítás ellenére nem tesz eleget a beszámolási, bejelentési kötelezettségének,

d) nem tesz eleget ellenőrzéstűrési kötelezettségének, és ennek következtében a támogatás felhasználásának szabályszerűségét nem lehet ellenőrizni, vagy

e) a támogatás igénylése során valótlan, hamis adatot szolgáltatott.

8. § A támogatás rendeltetésszerű felhasználásának és elszámolásának ellenőrzését

a) az államháztartás működési rendjére vonatkozó jogszabályokban az állami támogatások felhasználásának ellenőrzésére feljogosított szerv,

b) a miniszter közvetlenül, az olimpiai központok működtetését és fejlesztését végző szervezet, az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv vagy sportköztestület útján

végzi, amely szervek helyszíni ellenőrzést is tarthatnak.

3. A pályázati eljárásra vonatkozó külön szabályok

9. § (1) Az előirányzatok pályázat útján is felhasználhatóak.

(2) A pályázati rendszer keretében nyújtott támogatásokkal kapcsolatosan a pályázati felhívásoknak honlapon történő közzétételével, a pályázati felhívásoknak és a támogatási döntéseknek az előkészítésével, a támogatási szerződések megkötésével, módosításával, nyilvántartásával, a támogatási szerződések teljesítésének ellenőrzésével, valamint a tájékoztatással kapcsolatos feladatokat pályázatkezelő szervezet is elláthatja.

(3) A pályázati felhívást a pályázat benyújtási határnapja előtt legalább harminc nappal közzé kell tenni a támogató honlapján.

(4) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell

a) a pályázat címét, tárgyát és kódját,

b) a pályázatot kiíró szerv megnevezését, címét,

c) a pályázati program célját és a megvalósítás forrását,

d) közreműködő szerv igénybevétele esetén annak megnevezését, címét,

e) a pályázat benyújtására jogosultak körét,

f) a benyújtandó pályázat kötelező elemeinek és a csatolandó dokumentumok, nyilatkozatok megjelölését,

g) a pályázati, illetve regisztrációs díj (a továbbiakban: pályázati díj) előírása esetén annak mértékét, befizetésének módját, határidejét,

h) a szükséges saját forrás mértékét és formáját, a meglétének igazolására szolgáló dokumentumokat,

i) a pályázati dokumentumok elérhetőségét, igénylésének módját,

j) a pályázat benyújtásának módját, helyét és határidejét,

k) a pályázat befogadásának feltételeit, a befogadásról szóló döntés, illetve a lehetséges hiánypótlás határidejét,

l) a pályázat elbírálásának határidejét, az elbírálás szempontrendszerét, valamint a döntéshozó megnevezését,

m) figyelmeztetést arról, hogy az elbírálás során a pályázatban igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás is megítélhető, valamint a csökkentett összegű támogatás igénybevételének feltételeit,

n) a szerződéskötésre vonatkozó információkat, a támogatás szerződésszerű felhasználása érdekében szükséges biztosítékokat,

o) a támogatás igénybevételének módját, feltételeit,

p) az elvárt biztosítékokat, és

q) a pályázat tárgya vagy az adott támogatási forma szempontjából fontos, egyéb feltételeket.

(5) Ha a pályázati felhívás előírja, a pályázó a pályázat benyújtásakor pályázati díjat köteles fizetni. A pályázati díj mértékét a pályázati felhívás határozza meg, amelynek összege legfeljebb 10 000 Ft lehet.

10. § (1) A pályázatot a pályázati felhívásban megjelölt címre és az ott megjelölt formában kell benyújtani.

(2) A pályázatnak a pályázati felhívásban megjelölt adatokat, dokumentumokat kell tartalmaznia.

(3) Ha jogszabály, illetve a pályázati felhívás másként nem rendelkezik, a pályázati felhívásnak nem megfelelő, hiányos pályázat esetében a pályázót a pályázat benyújtását követő 8 napon belül hiánypótlásra kell felszólítani. Hiánypótlásra csak egyszer, a felszólítás kézhezvételétől számított 8 napon belül van lehetőség, ennek elmulasztása esetén igazolásnak nincs helye. A hiánypótlás ideje az eljárási határidőkbe nem számít bele.

(4) Érvénytelen a pályázat, ha

a) azt a pályázati felhívás alapján pályázni nem jogosult pályázó nyújtotta be,

b) a pályázat határidőn túl érkezett (a megadott határidőt követően adták postára),

c) a pályázati felhívás nem biztosít lehetőséget hiánypótlásra és a pályázat hiányosan került benyújtásra, vagy

d) hiánypótlási felhívás esetén a pályázó nem vagy nem megfelelően pótolta a pályázat hiányosságait, illetve azt nem határidőre teljesítette.

(5) Ha a pályázat érvénytelen, erről az érvénytelenség okának megjelölésével a pályázat, a hiánypótlás beérkezéstől számított 8 napon belül a pályázót értesíteni kell.

11. § (1) A pályázat értékelésének és elbírálásának szempontjait a pályázati felhívás tartalmazza.

(2) A támogatási döntéseket a támogató honlapján nyilvánosságra kell hozni.

12. § A támogatási szerződéseket a támogatási döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő 60 napon belül meg kell kötni. Ha a támogatási szerződés megkötésére a kedvezményezett mulasztásából e határidőn belül nem kerül sor, a támogatási döntés hatályát veszti.

13. § (1) A pályázó a pályázat elutasítását, csökkentett összköltséggel vagy feltételekkel történő támogatását jogszabálysértésre vagy a pályázati kiírás szerinti tájékoztatásban foglaltak megsértésére hivatkozással a támogatási döntés kézhezvételétől számított 5 napon belül, az indokok megjelölésével kérelmében kifogásolhatja a pályázatot kiíró szervnél.

(2) A kérelemről a támogató a beérkezésétől számított 30 napon belül dönt, annak helyt ad vagy azt az indokok megjelölésével elutasítja. A pályázatot kiíró szerv az elbírálás határidejét egy alkalommal, legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja. A pályázatot kiíró szerv az elbírálás elhalasztásának tényéről a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül tájékoztatja a pályázót.

14. § (1) A program teljes költségvetéséről, illetve ha a támogatási szerződés részösszeg folyósítását engedélyezte, a részköltségekről a támogatási szerződésben meghatározott határidőn belül el kell számolni.

(2) A szakmai beszámolóban tájékoztatást kell nyújtani a támogatónak - a támogatási szerződésben meghatározott szakmai teljesítménymutatók szerint - a támogatott program cél szerinti megvalósulásáról.

II. FEJEZET

SPORTTEVÉKENYSÉG TÁMOGATÁSA

4. Utánpótlás-nevelési feladatok

15. § (1) A miniszter az "Utánpótlás-nevelési feladatok" előirányzat terhére támogatja a Sport XXI. Utánpótlás-nevelési programot (a továbbiakban: Sport XXI. program), a Héraklész Program megvalósítását, a sportiskolákat, az egyéb utánpótlás-nevelési feladatok ellátását.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére biztosítja a fenntartó részére a Csanádi Árpád Általános Iskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet működtetésével kapcsolatos költségeket.

16. § (1) A Sport XXI. program koordinációs feladatai keretében az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv a részére átadott összeget az alábbi célokra fordítja:

a) a programban részt vevő iskolák, sportiskolák, sportegyesületek támogatása,

b) testnevelők, edzők, csoportvezetők és szervezők (koordinátorok), valamint a program szakszövetség általi irányítását, felügyeletét, koordinációját végzők díjazása, valamint a számvitelről szóló törvény szerinti más személyi jellegű ráfordításai,

c) sportesemények, versenyrendszerek támogatása,

d) a programhoz kapcsolódó működési kiadások támogatása,

e) egységes informatikai rendszer működtetése, fejlesztése,

f) átfogó teljesítménymérési rendszer működtetésének támogatása,

g) a program működtetéséhez kapcsolódó létesítményszükségletek támogatása,

h) hazai és nemzetközi versenyeken való részvétel támogatása,

i) eszközök és felszerelések beszerzésének támogatása,

j) egyéb, a Sport XXI. program koordinációjával összefüggő feladatok támogatása.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatást az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv továbbadhatja a programban részt vevő országos sportági szakszövetségek, sportszervezetek, ezek jogi személyiséggel rendelkező szakosztálya, szervezeti egysége, valamint közoktatási intézmények, sportiskolák és diáksport egyesületek részére.

(3) A miniszter az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv útján támogatja a Héraklész Program megvalósítását. Az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv a részére átadott összeget az alábbi célokra fordíthatja:

a) hazai és nemzetközi edzőtáborokban való részvétel támogatása,

b) hazai és nemzetközi versenyen, mérkőzésen való részvétel támogatása,

c) a Héraklész Programban részt vevő válogatott kerettagok részvételével megtartott edzések szervezésének támogatása,

d) sportlétesítmény-használat kiadásainak támogatása,

e) sportszakemberek díjazása,

f) bevizsgált táplálék-kiegészítők beszerzésének támogatása,

g) sportegészségügyi háttér biztosításával összefüggő kiadások támogatása,

h) sporteszköz, sportruházat beszerzésének támogatása,

i) egyéb, a Héraklész Programmal szorosan összefüggő feladatok.

(4) A (3) bekezdés szerinti támogatást az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv az országos sportági szakszövetségeknek továbbadhatja.

17. § (1) A miniszter az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv útján támogatja a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó olyan sportiskolákat, amelyek sportegyesülettel és országos sportági szakszövetséggel, országos sportági szövetséggel kötött megállapodás alapján utánpótlás-nevelési feladatokat látnak el, biztosítják a testnevelés tantárgy emelt szintű oktatását és az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv által pályázat útján kiválasztott módszertani központként működnek.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás az alábbi célokra fordítható:

a) a sportiskolákban használandó sportági sportnevelési modultantervek elkészítése és akkreditációra történő előkészítése,

b) a sportági sportnevelési modultantervek nyomtatott és elektronikus formában történő kiadása,

c) a sportági sportnevelési modultantervekhez kapcsolódó módszertani kézikönyvek nyomtatott és elektronikus formában történő kiadása,

d) a sportiskolai rendszer közoktatási intézménytípusaiban alkalmazandó sportpedagógiai és sportpszichológiai koncepció kidolgozása,

e) az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző szervezet és a helyi önkormányzatok által együttesen kiválasztott kiemelt és modelliskolák (referenciaiskolák), valamint a rendszerbe folyamatosan bekapcsolódó intézmények és szakmai műhelyek munkája,

f) a sportiskolai kerettanterv megvalósításához kapcsolódó versenyeztetéssel, edzőtáboroztatással kapcsolatos költségek támogatása,

g) a sportiskolai kerettanterv megvalósításában közreműködő pedagógusok programmal kapcsolatos többletfeladatainak díjazása,

h) a sportiskolai kerettanterv megvalósítását segítő eszközbeszerzés,

i) egyéb, a sportiskolai programhoz közvetlenül kapcsolódó feladatok.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatást az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv az (1) bekezdés szerinti sportiskoláknak, országos sportági szakszövetségeknek, országos sportági szövetségeknek továbbadhatja.

(4) A miniszter az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv útján támogatja a versenyzői élsportoló osztályokat működtető közoktatási intézményeket, azok adott tanévi működési költségeit, a versenyzők kiegészítő oktatását, vizsgára való felkészítését.

18. § (1) A miniszter az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv útján támogathatja az egyéb utánpótlás-nevelési feladatok ellátását az alábbiak szerint:

a) Olimpiai Reménységek Versenyén (a továbbiakban: ORV) történő részvételt,

b) ORV magyarországi megrendezését,

c) sportegyesületek utánpótlás-nevelési műhelyeinek szakmai munkáját.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatást az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerv az országos sportági szakszövetségeknek, sportszervezeteknek, ezek jogi személy szervezeti egységeinek (műhelyeinek), közoktatási intézményeknek és sportiskoláknak továbbadhatja.

19. § A miniszter az alábbi utánpótlás-nevelési feladatok ellátásához támogatást nyújthat az országos sportági szakszövetségek, országos sportági szövetségek, sérülés specifikus sportszövetségek, sportszervezetek, közoktatási intézmények, sportiskolák, valamint a Sportiskolák Országos Szövetsége részére:

a) a Duna Kupa versenysorozaton történő részvétel, a versenysorozat magyarországi rendezése,

b) kiemelt jelentőségű hazai rendezésű utánpótlás-sportesemény rendezése,

c) sportiskolai sport támogatása, az utánpótlás-nevelés színvonalának fejlesztésére irányuló programok meg valósítása,

d) egyéb, utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatok.

5. Versenysport támogatása

20. § A miniszter a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a kiemelt hazai rendezésű sportesemények rendezését,

b) a versenysport fejlesztésének feladatait, különösen a sportági stratégiai fejlesztési koncepciók megvalósítását, a sportszakemberek képzését, továbbképzését, valamint nemzetközi sportesemények, kongresszusok, konferenciák magyarországi megrendezését, illetve a megrendezésére való pályázást,

c) EU-s elnökséggel kapcsolatos nemzetközi sportszakmai konferenciák megrendezésével, valamint sportdiplomáciai tevékenységgel összefüggő feladatok ellátását,

d) a Nemzeti Sportszövetségen (a továbbiakban: NSSZ) vagy gazdálkodó szervezeten keresztül a sportinformációs rendszerek kialakításával, működtetésével, modulszerű továbbfejlesztésével kapcsolatos feladatokat, szakértői tevékenységet,

e) a versenysporttal összefüggő egyéb feladatok ellátását.

21. § (1) A miniszter a "Versenysport támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújthat a sportszövetség, a jogi személyiséggel felruházott szervezeti egysége, a sportszövetséggel tagsági viszonyban álló sportszervezet, a Magyar Paralimpiai Bizottság (a továbbiakban: MPB), valamint a testkulturális felsőoktatási képzésben részt vevő felsőoktatási intézmények részére a kiemelt hazai rendezésű, nemzetközi jelentőségű sportesemények, sportdiplomáciai rendezvények rendezésével összefüggő költségek legfeljebb 50%-ának fedezetéhez.

(2) Amennyiben a sportszövetség előzetes jóváhagyását követően a jogi személyiséggel felruházott szervezeti egysége, illetve a sportszövetséggel tagsági viszonyban álló sportszervezet nyeri el az esemény rendezési jogát, úgy az esemény regisztrációs és támogatási kérelmének benyújtására, valamint sikeres pályázat esetén az esemény támogatására a sportszövetség bevonásával kerülhet sor a szövetség kezesi felelőssége mellett.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatás esetében - az egyes sportágakra irányadó különböző elnevezésekre is figyelemmel - sporteseménynek minősül:

a) a felnőtt és az az alatti első utánpótlás korosztály világbajnoksága,

b) a felnőtt és az az alatti első utánpótlás korosztály Európa-bajnoksága,

c) a felnőtt Világkupa (az adott sportág nemzetközi szövetsége által az éves versenynaptárban Világkupaként meghatározott verseny),

d) világ- és európai sportági szövetség által rendezett kongresszus, konferencia, ilyen szövetség irányító és szakmai szerveinek ülése, vagy a szabadidősport területén működő kiemelkedő, nemzetközi jelentőségű sportdiplomáciai esemény.

(4) Az Európa- és világbajnoki versenysorozaton belül megrendezett mérkőzés, verseny, futam nem minősül a (3) bekezdés szerinti sportrendezvénynek.

22. § (1) A sportrendezvény rendezési jogára vonatkozó pályázat benyújtását legalább 45 nappal - amennyiben a pályázat benyújtásához a Kormány a 21. § (3) bekezdésében meghatározott sportesemény rendezésére, létesítményfejlesztésre, beruházásra vonatkozó garanciavállalása, a támogatásról szóló, illetve 50 millió Ft-ot meghaladó támogatási igényre vonatkozó szándéknyilatkozata szükséges, akkor legalább 90 nappal - megelőzően a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet a sportesemény megrendezésének szándékát és az előirányzatból való támogatás iránti igényét tartalmazó regisztrációs kérelmet nyújt be a miniszter részére. A regisztrációs kérelmet a 3. melléklet szerinti - a minisztérium honlapján is közzétett - nyomtatványon kell postai és elektronikus úton megküldeni.

(2) A miniszter a regisztrációs kérelmet annak kézhezvételétől számított 30 napon belül elbírálja, dönt annak nyilvántartásba vételéről vagy elutasításáról, amelyről a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezetet értesíti. Ha a regisztrációs kérelem kiegészítésre vagy kijavításra szorul, azt a miniszter hiánypótlás végett a kérelmező sportszövetségnek legfeljebb 15 napos határidő kitűzésével visszaküldi.

(3) A miniszter a regisztrációs kérelem nyilvántartásba vételét elutasítja, ha

a) nem a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet nyújtotta be,

b) nem a 21. § szerinti sportesemény megrendezésének szándékát tartalmazza, vagy

c) a regisztrációs kérelem a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet hibájából hiányosan került benyújtásra, és a hiánypótlás nem vezetett eredményre.

(4) Ha a sportesemény rendezési jogára vonatkozó pályázathoz a Kormány döntését igénylő létesítményfejlesztés, beruházás szükséges, a regisztrációs kérelemhez - a sportesemény megrendezésének támogatási igénye mellett -a sportesemény tervezett helyszínéül szolgáló létesítmény vezetőjének a sportesemény megrendezéséhez szükséges előzetes és részletes beruházási és fejlesztési költségtervét tartalmazó írásbeli nyilatkozatát is csatolni kell.

(5) A regisztrációs kérelem nyilvántartásba vétele a miniszter részére fizetési kötelezettségvállalást nem jelent.

(6) A 20. § szerinti előirányzatból kizárólag annak a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezetnek nyújtható támogatás, amelynek az adott sporteseményre vonatkozó regisztrációs kérelmét a miniszter nyilvántartásba vette.

23. § (1) A sportesemény rendezési jogának elnyerése esetén a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet támogatási kérelmet nyújthat be - legkésőbb a sportesemény időpontját megelőző év május 31-ig - a miniszter részére. A támogatási kérelmet a 4. melléklet szerinti - a minisztérium honlapján is közzétett - nyomtatványon kell postai és elektronikus úton megküldeni.

(2) Amennyiben a sportesemény rendezési jogára vonatkozó pályázat az (1) bekezdés szerinti határidő lejártát követően kerül kiírásra, illetve az adott nemzetközi szövetség előzetes írásbeli egyeztetést követően a sportesemény megrendezésére kéri fel a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezetet, úgy a miniszter eltekinthet a 22. §-ban meghatározott követelményektől, és a támogatási kérelem az (1) bekezdés szerinti határidőt követően is benyújtható.

(3) Ha az évenként megrendezésre kerülő Világkupa rendezési jogára vonatkozóan pályázat nem kerül kiírásra, a sportszövetségnek kizárólag a 4. melléklet szerinti támogatási kérelmet kell postai és elektronikus úton megküldenie a minisztérium részére a sportrendezvény időpontját megelőző év május 31-ig.

24. § (1) A miniszter a beérkezett támogatási kérelmek alapján dönt a támogatásban részesíthető, a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezetek köréről.

(2) A tárgyévre vonatkozó támogatásról való döntés során az alábbi szempontokra kell figyelemmel lenni:

a) a sportesemény hazai megrendezésének eredményességi, kvalifikációs, sportdiplomáciai szerepe,

b) a sporteseményen részt vevő országok, sportolók, nézők várható száma,

c)[3] a sportesemény közvetítésének Magyarország kedvező nemzetközi megítélésére gyakorolt hatása,

d) a sporteseménnyel összefüggő sportinfrastruktúra-fejlesztés, akadálymentesítés, a beruházás sportágfejlesztési és sportpolitikai, valamint gazdaságösztönző hatása,

e) a sportesemény, valamint az azzal összefüggő sportinfrastruktúra-fejlesztés, beruházás hosszú távú - költségvetési éven áthúzódó - hatása,

f) a sporteseménnyel összefüggő sportinfrastruktúra-fejlesztéshez kapcsolódó egyéb sportcélú állami támogatási igény,

g) a sporteseménnyel összefüggő sportinfrastruktúra-fejlesztés a nyári olimpiai és paralimpiai játékok, valamint a Nemzetközi Sportszövetségek Szövetsége (Sportaccord) Világjátékok Magyarországon történő megrendezésével is összefüggő összetettsége, jelentősége,

h) a sporteseménynek a sportág további fejlődésére gyakorolt, várható hatása,

i) a fogyatékos személyek társadalmi integrációjára gyakorolt hatása.

25. § A 21. § szerinti támogatás esetén - a 6. §-ban meghatározottak mellett - a támogatási szerződés megkötésének további feltételei a következők:

a) a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet lehetővé teszi, hogy a támogatási szerződés megkötésétől a támogatás felhasználásával történő elszámolásig a miniszter képviselője tanácskozási joggal részt vehessen a szervezőbizottság munkájában,

b) a 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet - az elnöksége vagy a közgyűlése által jóváhagyott -költségvetést készít és nyújt be a miniszter részére, amely alapján meghatározásra kerül, hogy a miniszter által nyújtott támogatás milyen rendezési költségekhez használható fel.

26. § (1) A 21. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet a támogatási szerződésben megállapított elszámolási határidőig a miniszter részére megküldi a sportesemény szakmai értékelését is. (2) Az elszámolás (1) bekezdés szerinti határideje legkésőbb 2012. november 30-a lehet.

27. § A 20. § b) pontja esetében kedvezményezett lehet az országos sportági szakszövetség, az országos sportági szövetség, az NSSZ, az MPB, a fogyatékosok országos szövetségei, sportegyesületek, a testkulturális felsőoktatási képzésben részt vevő felsőoktatási intézmény és a Magyar Turizmus Zrt.

28. § A 20. § b) pontja alapján a sportszakember képzés keretében a sportról szóló törvényben meghatározott sportszakemberek humánerőforrás-fejlesztése is támogatható.

29. § A 20. § c) pontja keretében kerül sor az EU-s elnökségi rendezvényekhez (Sportfórum, Informális Sportminiszteri Értekezlet, Sportigazgatói Értekezlet) kapcsolódó díszvacsorák, étkezések, fogadások, transzferek és egyéb dologi kiadások finanszírozására.

30. § A 20. § d) pontjában foglalt a sportinformációs rendszer kialakításával, működtetésével, modulszerű továbbfejlesztésével kapcsolatos feladatok keretében kerül támogatásra a rendszer adattörzs bővítéséhez és frissítéséhez kapcsolódó feladatok folyamatos ellátása, így különösen

a) a funkcionalitás javítása és az esetleges redundanciák kiküszöbölését célzó informatikai-paraméterezési feladatok elvégzése,

b) a rendszer használatába bevont szervezetek adminisztrátori struktúrájának kialakítása, valamint

c) a rendszer széles körben történő megismeréséhez és használatához szükséges kommunikációs és disszeminációs (például: média) kampányok lebonyolítása.

6. Országos sportági szakszövetségek akadémiai rendszerének kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatainak támogatása

31. § (1) A miniszter az "Országos sportági szakszövetségek akadémiai rendszerének kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatainak támogatása" előirányzat terhére a sportolói életpálya bevezetése és fenntartása, a magyar sporttehetségek kiválasztásának és folyamatos nyomon követési rendszerének kiépítése érdekében támogatja a labdarúgás sportág kiemelt utánpótlás-nevelési központjainak akadémiai rendszerű fejlesztését, ennek keretében biztosítja az emelt szintű szakmai képzést és a felkészüléshez szükséges sportegészségügyi, sporttudományi hátteret, továbbá intézményesített kapcsolatot, átjárhatóságot a közoktatás intézményrendszerével a fokozott sporttevékenységgel együtt járó terhelés, időbeosztás rugalmas kialakítása céljából (a továbbiakban: akadémiai program).

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott célok megvalósítását szolgáló feladatokat a miniszter az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerven keresztül, a Magyar Labdarúgó Szövetség (a továbbiakban: MLSZ) útján támogatja. Az MLSZ a támogatást továbbadhatja az akadémiai programot megvalósító sportszervezetnek, közoktatási intézménynek és a sport fejlesztését szolgáló, utánpótlás-neveléssel foglalkozó közhasznú alapítványnak.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott támogatás a 16. § (1) bekezdésben meghatározott feladatok mellett

a) tárgyi eszköz beruházásra, felújításra,

b) a közoktatási intézményrendszerben megvalósuló közoktatási, képzési feladatokra,

c) az akadémiai program megvalósulását segítő kollégiumi nevelés és ellátás, a sportegészségügyi és sporttudományos feladatok elvégzésére,

d) az MLSZ által kiírt pályázat alapján az akadémiai programban részt vevő igazolt sportolók havonta legfeljebb bruttó 100. 000 Ft összegű, az akadémiai programban való részvétel céljaival összhangban álló támogatására

használható fel.

(4) A miniszter az "Országos sportági szakszövetségek akadémiai rendszerének kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő feladatainak támogatása" előirányzat terhére az állami utánpótlás-nevelési programok koordinálását és felügyeletét végző központi költségvetési szerven keresztül, az MLSZ útján támogatja az MLSZ utánpótlás-nevelési programját és az abban résztvevő sportszervezeteket, ezek jogi személyiséggel rendelkező szakosztályait, szervezeti egységeit, valamint közoktatási intézményeket, sportiskolákat és diáksport egyesületeket. A támogatás a 16. § (1) bekezdésében foglalt feladatokra használható fel.

(5) A (4) bekezdés szerinti támogatást az MLSZ a (4) bekezdésben foglaltaknak megfelelően továbbadhatja az MLSZ utánpótlás-nevelési programjában résztvevő sportszervezeteknek, ezek jogi személyiséggel rendelkező szakosztályainak, szervezeti egységeinek, valamint közoktatási intézményeknek, sportiskoláknak és diáksport egyesületeknek.

7. Az olimpiai mozgalommal összefüggő, valamint egyéb, a sport stratégiai fejlesztését szolgáló feladatok támogatására

32. § (1) Az előirányzatról finanszírozott állami sportfeladatokra nyújtott támogatás felhasználásáról a MOB dönt és a támogatást előfinanszírozás útján folyósítja a kedvezményezett részére. Az előirányzat terhére nyújtott támogatások a 33-42. §-okban meghatározottak szerint továbbadhatók.

(2) Az előirányzatról nyújtott támogatás egyes jogcímei felhasználásának részletes szabályait a 33-42. §-ok határozzák meg.

33. § (1) A miniszter "Az olimpiai mozgalommal összefüggő, valamint egyéb, a sport stratégiai fejlesztését szolgáló feladatok támogatására" előirányzat terhére a MOB-on keresztül támogatja a versenysport és az olimpiai felkészülés alábbi szakmai feladatait:

a) az olimpiai és paralimpiai felkészülést, az olimpiai és paralimpiai kvalifikációt eredményező versenyekre történő felkészülést és részvételt, az országos sportági szakszövetségek, az országos sportági szövetségek, a fogyatékosok országos sportszövetségei, a sérülés-specifikus sportszövetségek, valamint ezen sportszövetségek jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, továbbá - a magyar sportágak olimpiai és paralimpiai eredményességét is figyelembe véve - a tagszervezeteikként működő sportszervezetek (műhelyek) szakmai feladatainak ellátását,

b)[4] az országos sportági szakszövetségek és az országos sportági szövetségek működését úgy, hogy a támogatás kedvezményezettje az NSSZ, amely a támogatást az országos sportági szakszövetségeknek, valamint az országos sportági szövetségeknek továbbadja, és azokat a támogatás felhasználásáról elszámoltatja;

c)[5] a Nemzetközi Sportszövetségek Szövetségének (Sportaccord) Világjátékaira való felkészülés szakmai feladatainak ellátását úgy, hogy a támogatás kedvezményezettje az NSSZ, amely a támogatást az országos sportági szakszövetségeknek, valamint az országos sportági szövetségeknek továbbadja, és azokat a támogatás felhasználásáról elszámoltatja;

d) a sportról szóló törvény alapján sportiskolák működését és szakmai feladataik ellátását,

e) a Téli és Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, valamint az Universiadén való részvételt,

f) a versenysport fejlesztésének feladatait, különösen a sportági stratégiai fejlesztési koncepciók (ideértve az utánpótlás-fejlesztési koncepciókat is) megvalósítását,

g) az olimpiai központok működtetését és fejlesztését végző szervezet útján az MPB és az országos sportági szakszövetség - olimpiai központokról szóló jogszabályban meghatározott - olimpiai központban való edzőtáborozását,

h) a 36-38. ban foglaltaknak megfelelően a Gerevich Aladár-sportösztöndíj folyósítását.

i)[6] a 2012. évi londoni nyári olimpián és paralimpián való részvétellel összefüggő előzetes feladatokat.

(2) Az (1) bekezdés

a) a) és g) pontjában meghatározott támogatásra az MPB,

b) b) és c) pontjában meghatározott támogatásra az NSSZ,

c) d) pontjában meghatározott támogatásra a sportszövetség tesz javaslatot a MOB részére.

(3)[7] Az (1) bekezdés a) pontja szerinti támogatást az MPB, az országos sportági szakszövetségek, az országos sportági szövetségek, a fogyatékosok országos sportszövetségei, valamint a sérülés-specifikus sportszövetségek a jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeik, továbbá - a magyar sportágak olimpiai és paralimpiai eredményességét is figyelembe véve - a tagszervezeteikként működő sportszervezetek (műhelyek) részére továbbadhatja.

34. § (1) A 33. § (1) bekezdés a) és c) pontja szerinti támogatás felhasználása során az alábbi tételek számolhatók el

a) a hazai és külföldi versenyeken, edzőtáborokban, más szakmai programokon való részvétel költségei,

b) a versenyrendezés (beleértve a jogdíjakat is) és más szakmai programok rendezésének költségei,

c) a sportdiplomáciai feladatokkal összefüggő költségek,

d) a sportegészségügyi ellátással (különösen válogatott vagy olimpiai, paralimpiai kerettagok sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása) összefüggő költségek,

e) a válogatott kerettag versenyzők doppingvizsgálatával, doppingellenes felvilágosításával összefüggő költségek,

f) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával, valamint a sporttevékenységbe bevont állatok vásárlásával és tartásával kapcsolatos költségek,

g) a sportszövetség vagy sportszervezet tulajdonában, vagyonkezelésében lévő, vagy az általa bérelt, a felkészülésre vagy edzőtáborozásra szolgáló sportlétesítmény fenntartásával, működtetésével összefüggő költségek,

h) a támogatás legfeljebb 30%-áig a munkaviszonyban, valamint a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatásai és a munkaadókat terhelő járulékok.

(2) A 33. § (1) bekezdés b) és d) pontja szerinti támogatás felhasználása során - az (1) bekezdésben meghatározottak mellett - az alábbi tételek számolhatók el

a) a nemzeti és a nemzetközi szervezetek tagdíjai, a regisztrációs és licencdíjak,

b) a sportszövetségi, sportszervezeti iroda működésével kapcsolatos költségek,

c) a sporttevékenységgel közvetlenül összefüggő szakmai, kommunikációs és marketing kiadványok megjelentetésének, beszerzésének költségei,

d) a támogatás legfeljebb 30%-áig a munkaviszonyban, valamint a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatásai, a munkaadót terhelő járulékok,

e) a pénzügyi tevékenységgel és könyveléssel kapcsolatos költségek,

f) legfeljebb havonta 100 000 Ft értékben a sportszövetség, sportszervezet működésével kapcsolatos belföldi utazási költségek.

(3) A 33. § (1) bekezdés b) pontja szerinti támogatásban részesülő országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a támogatást a sportról szóló törvényben, valamint az alapszabályában meghatározott feladatokra köteles fordítani. A támogatási javaslat meghatározásakor az NSSZ az országos sportági szakszövetségek, országos sportági szövetségek által a részére megküldött alábbi adatokat veszi figyelembe

a) a 2. mellékletben meghatározott pontértéktáblázat alapján kiszámított sportági eredményességi pontszám nem 0,

b) a sportágban kiadott belföldi versenyengedélyek száma több mint 500,

c) a szövetségi tagszervezetek száma több mint 20.

(4) Ha az országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a (3) bekezdésben meghatározott feltételek közül legalább kettőnek nem felel meg, a 33. § (1) bekezdés b) pontja szerinti támogatása az adott évben nem lehet több 1 500 000 Ft-nál.

(5) Ha az országos sportági szakszövetség, országos sportági szövetség a (3) bekezdésben meghatározott feltételek közül legalább kettőnek megfelel, a támogatási javaslat meghatározásakor az NSSZ az országos sportági szakszövetségek, országos sportági szövetségek által a részére megküldött alábbi adatokat veszik figyelembe

a) a 33. § (1) bekezdés b) pontjában foglaltak támogatására rendelkezésre álló összeg legfeljebb 5%-a pályázati keretként elkülöníthető, a megmaradt összeg 25%-ának felosztása a 2. mellékletben meghatározott pontértéktáblázat alapján kiszámított sportági eredményességi pontszám alapján történik;

b) a 33. § (1) bekezdés b) pontjában foglaltak támogatására rendelkezésre álló összeg pályázati kerete mellett megmaradó összeg 75%-ának felosztása az alábbi adatok alapján történik, a megjelölt arányban

ba) a sportszövetség által fizetendő nemzetközi tagdíjak 1-es szorzóval,

bb) a sportágban kiadott belföldi versenyengedélyek száma 4-es szorzóval,

bc) a sportszövetségi tagszervezetek száma 4-es szorzóval,

bd) a sportszövetség közgyűlése által elfogadott mérleg szerinti éves költségvetés 1-es szorzóval,

be) a sportági tradíciók (a magyar sportszövetség megalakulásának éve) 3-as szorzóval,

bf) egyéb, előre nem számszerűsíthető szempontok, azaz a sportág szállítási igénye 2-es szorzóval, pályaigénye 2-es szorzóval, technikai igényei és állatok bevonásának igénye 4-es szorzóval, edzőpartner bevonásának igénye 4-es szorzóval, női és férfi szakágai 6-os szorzóval, olimpiai szakágak száma 6-os szorzóval.

(6) A 33. § (1) bekezdés f) pontjában meghatározott támogatás felhasználása során a sportszövetség által igénybe vett, a versenysport fejlesztését, különösen a sportági stratégiai fejlesztési koncepció megvalósításával összefüggő szakértői tevékenység díjazása számolható el.

(7) A 33. § (1) bekezdés g) pontjában meghatározott támogatás felhasználása során az alábbi költségek számolhatók el: az edzőtáboroztatással közvetlenül összefüggő szállás és étkezés költsége, a létesítménybérlet (az igazolt használat alapján), valamint az edzőmérkőzés rendezésével (ideértve az edzőmérkőzés biztonságos megrendezésével összefüggő, a mentéssel, a biztonság biztosításával) kapcsolatos költségek, az olimpiai központ sportorvosi szakrendelőjében rendelkezésre álló gyógyszerek költségei.

(8)[8] A 33. § (1) bekezdés i) pontjában meghatározott támogatás felhasználása során a 2012. évi londoni nyári olimpián és paralimpián való részvétellel összefüggésben előzetesen felmerülő dologi kiadások számolhatók el.

35. § (1) A miniszter a "Sporteredmények, sportszakmai tevékenység anyagi elismerése" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - az alábbi célokat támogatja:

a) a Nemzet Sportolója Címmel járó járadék folyósítása,

b) az olimpiai járadék folyósítása,

c) idős sportolók szociális támogatása és Ezüstgerely-pályázat támogatása,

d) Gerevich Aladár-sportösztöndíj rendszer működtetése.

e)[9] egyszeri eredményességi támogatás az (5) bekezdésben meghatározott eredmények után.

(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott célok támogatásának részletes szabályait a Nemzet Sportolója címről szóló és az olimpiai járadékról szóló kormányrendeletek tartalmazzák.

(3) Az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott célok a nyugdíjas olimpiai és világbajnoki érmes sportolók, azok özvegyei, a kiemelkedő sporteredmények elérésében közreműködő nyugdíjas sport- szakemberek részére, valamint az "Ezüstgerely" művészeti pályázat támogatását szolgálják.

(4) Az (1) bekezdés d) pontjában meghatározott célok az olimpiai, paralimpiai, speciális világjáték-válogatott kerettag sportolók, továbbá a felkészítésükben közreműködő sportszakemberek részére a Gerevich Aladár-sportösztöndíj juttatását tartalmazzák.

(5)[10] Egyszeri eredményességi támogatásban részesülnek:

a) a Tajpeiben (Tajvan), 2009. szeptember 5-15. között rendezett XXI. Nyári Siketlimpián;

b) a Nyíregyházán, 2006. szeptember 8-17. között rendezett 15. Siketek és Nagyothallók Sakk-csapat Olimpiáján;

c) a St. Gallenben (Svájc), 2008. július 19-31. között rendezett 14. Siketek Egyéni Sakkolimpiáján, valamint

d) az Estorilban (Portugália), 2010. június 3-13. között rendezett Siketek 16. Sakkolimpiáján

érmes és pontszerző helyezést elért siket sportolók, a felkészítésükben közreműködött sportszakemberek. A támogatás legfeljebb öt százaléka a támogatás kifizetésével összefüggésben felmerült közreműködői költségek támogatására fordítható.

36. § (1) Gerevich Aladár-sportösztöndíjként kiemelt sportösztöndíj és szövetségi sportösztöndíj (a 36-38. §-ok alkalmazásában a továbbiakban együtt: sportösztöndíj) adományozható.

(2) A sportösztöndíj 2011. évi keretösszegét és a 37-38. §-ok alapján sportösztöndíjban részesíthető természetes személyek legnagyobb számát a MOB elnöksége állapítja meg azzal, hogy a paralimpiai sportágak esetében az MPB, a többi speciális világjátékon szereplő sportágak esetében - a 37-38. §-okban foglaltakra, valamint arra tekintettel, hogy a következő évi támogatási igény nem haladhatja meg a tárgyévben rendelkezésre álló keretet - a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége (a továbbiakban: FONESZ) a 2. melléklet szerinti pontérték-táblázat figyelembevételével tesz javaslatot a MOB-nak a sportösztöndíjra.

(3) A szövetségi sportösztöndíj keretét - a (2) bekezdésben foglaltakon túl - a MOB elnöksége a 2. melléklet szerinti pontérték-táblázat figyelembevételével a (2) bekezdésben meghatározott sportköztestületi javaslatra és a (4) bekezdésben meghatározott szövetségi javaslatra figyelemmel határozza meg azzal, hogy az egyes sportágak keretösszegeit a sportági összpontszám arányában veszi figyelembe.

(4) A szövetségek a rendelkezésükre álló szövetségi sportösztöndíj keret legfeljebb 50%-a értékéig - a kizárólag alaptámogatásban részesülő szövetségek esetén a rendelkezésükre álló keretösszeg 33%-áig - tehetnek javaslatot meghatározott versenyzők és edző, szövetségi kapitány, válogatott vezetőedző, valamint az olimpiai felkészítésben közvetlenül résztvevő egyéb sportszakember (a 36-38. §-ok alkalmazásában a továbbiakban együtt: edző) támogatására.

(5) A 37-38. §-okban meghatározott jogosultsági feltételek mellett sportösztöndíjra

a) csak válogatott kerettag versenyző jogosult, akinek a fennállását a szövetség igazolja,

b) csak olyan, az a) pontban meghatározott versenyzőt felkészítő edző jogosult, aki

ba) a sport területén képesítéshez kötött tevékenység szabályairól szóló kormányrendeletben meghatározott legalább középfokú edzői képesítéssel, vagy más, a közvetlen sportszakmai felkészítéssel összefüggő képesítéssel, továbbá

bb) a versenyző sporttevékenységének feltételeit, felkészítését biztosító sportszervezettel vagy a versenyző részére versenyengedélyt kiadó sportszövetséggel fennálló, foglalkoztatásra irányuló jogviszonnyal rendelkezik, és ezen feltételek fennállását a képesítés megszerzését bizonyító okirat hitelesített másolatának, valamint a munkaszerződés, munkavégzésére irányuló egyéb szerződés csatolásával igazolja.

(6) Külföldi állampolgárságú edző sportösztöndíjra való jogosultságának az (5) bekezdés b) pontban foglaltakon kívül további feltétele, hogy

a) az edzői tevékenység végzésére jogosító okirat honosított példányának másolatát,

b) a társadalombiztosítási jogviszony fennállásának igazolására alkalmas okirat másolatát,

c) annak igazolását, hogy bankszámlával rendelkezik, továbbá

d)[11] a tartózkodási engedélye másolatát - amelyből megállapítható, hogy legalább a munkaszerződés, munkavégzésére irányuló egyéb szerződés időtartamával megegyező időtartamban Magyarország területén jogszerűen tartózkodik -

csatolja.

(7) A sportösztöndíjban részesülőkről a MOB elnöksége a 37-38. §-okban meghatározottak szerint dönt és gondoskodik a havi sportösztöndíjak tárgyhót követő hónap 15. napjáig történő folyósításáról.

(8) Fel kell függeszteni a sportösztöndíj folyósítását, ha a versenyzővel, edzővel szemben doppingvétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt doppingeljárás kerül megindításra.

(9) Vissza kell vonni a sportösztöndíjat

a) ha a versenyző válogatott kerettagsága megszűnik,

b) ha az edző (5) bekezdés a) pontban meghatározott versenyzőt felkészítő jogosultsága megszűnik,

c) ha az edzővel vagy a versenyzővel szemben jogerős doppingbüntetésként eltiltás kerül kiszabásra.

37. § (1) Kiemelt sportösztöndíjban részesíthető az előző három évben olimpiai játékokon (paralimpián) és világbajnokságokon (speciális világjátékokon) kizárólag olimpiai, paralimpia, speciális világjáték versenyszámban olimpiai érmes vagy világbajnok eredményt elért

a) versenyző,

b) az a) pont szerinti versenyzőt felkészítő edző, szövetségi kapitány, válogatott vezetőedző, valamint az olimpiai felkészítésben közvetlenül résztvevő egyéb sportszakember (e § alkalmazásában a továbbiakban együtt: edző).

(2) A kiemelt sportösztöndíj mértéke

a) versenyző esetén

aa) egyéni sportágban elért, sportösztöndíjra jogosító eredmény után havonta 400 000 Ft,

ab) egyéni sportág csapat versenyszámaiban vagy csapatsportágban elért, sportösztöndíjra jogosító eredmény után versenyzőnként havonta legalább 200 000, legfeljebb 300 000 Ft;

b) edző esetén - a (4) bekezdésben foglaltakra is figyelemmel -

ba) az aa) pontban meghatározott versenyző által elért, kiemelt sportösztöndíjra jogosító eredmény után havonta 400 000 Ft,

bb) az ab) meghatározott versenyzők, csapat által elért, kiemelt sportösztöndíjra jogosító eredmény után havonta 300 000 Ft azzal, hogy ilyen eredmény után ezen a jogcímen csak szövetségi kapitány, válogatott vezetőedző részesülhet támogatásban.

(3) A MOB kiemelt edzői sportösztöndíjként a (2) bekezdés b) pontjában foglaltaktól eltérően olyan edzők, szövetségi kapitányok és válogatott vezetőedzők részére, akik a soron következő olimpiai játékokra történő felkészítésben közvetlenül részt vesznek - figyelembe véve az edzői pályafutásuk alatt elért eredményeiket is - kivételesen havonta 500 000 Ft kiemelt sportösztöndíjat is megállapíthat.

(4) A kiemelt sportösztöndíjban részesülő személyekről a MOB elnöksége

a) versenyzők esetén az elért eredményekre,

b) sportszakemberek esetén a legjobb eredményt elért versenyzőjének eredményessége és a sportszakember szakmai pályafutásának értékelésére figyelemmel

dönt.

(5) A versenyző a (2) bekezdés aa) és ab) alpontjában meghatározott jogcímek közül csak egy alapján jogosult támogatásra. Az edző a (2) bekezdés ba) és bb) alpontjában és a (3) bekezdésben meghatározott jogcímek közül csak egy alapján jogosult támogatásra.

38. § (1) Szövetségi sportösztöndíjban részesíthető a 37. § (1) bekezdése hatálya alá nem tartozó felnőtt, valamint utánpótlás korosztályban induló versenyző, az ilyen versenyző felkészítését végző edző, szövetségi kapitány, válogatott vezetőedző, valamint a szakmai felkészítésben közvetlenül résztvevő egyéb sportszakember.

(2) A szövetségi sportösztöndíj mértéke a (3) és (4) bekezdésben foglaltakra is figyelemmel

a) sportoló esetén havonta legalább 30 000, legfeljebb 300 000 Ft,

b) edző esetén havonta legalább 50 000, legfeljebb 300 000 Ft.

(3) A FONESZ és az MPB vagy ezek tagszervezetei által foglalkoztatott edzők, továbbá a FONESZ és az MPB versenyrendszerében induló versenyző sportösztöndíjának mértéke - a (4) bekezdésre is figyelemmel - sportoló és edző esetén egyaránt havonta legalább 20 000, legfeljebb 150 000 Ft.

(4) A Magyar Speciális Olimpiai Szövetség részére felosztásra kerülő sportösztöndíj-keret kizárólag edzők támogatására fordítható.

(5) A szövetségi sportösztöndíj pályázati rendszerben kerül felhasználásra, a pályázatot a MOB elnöksége írja ki és dönt a beérkezett pályázatokról.

(6) A szövetségek, valamint az MPB és a FONESZ évente egy alkalommal javasolhatják a MOB elnöksége részére az általuk javasolt éves keretösszegen belül a támogatás mértékének, valamint a támogatott személyek körének módosítását.

39. § (1) A miniszter a "Válogatott kerettagok emelt szintű sportegészségügyi vizsgálatának támogatása" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - a sportorvoslás szabályairól szóló kormányrendeletben foglaltakra figyelemmel, támogatást nyújthat a válogatott kerettag sportolók olimpiai, paralimpiai, speciális világjátékok felkészüléssel összefüggő emelt szintű sportegészségügyi vizsgálatához, így különösen

a) az egyes válogatott keretek mellett tevékenykedő orvosok (keretorvosok), sportpszichológusok, masszőrök, gyógytornászok tevékenységének szakmai felügyeletéhez; továbbá orvosok (keretorvosok), gyógytornászok, sportpszichológusok, masszőrök foglalkoztatásához,

b) a keretorvossal nem rendelkező válogatott keretek sporttevékenységének támogatására szolgáló keretorvosi csoport működtetéséhez,

c) a válogatott kerettagok szűrővizsgálatainak elvégzéséhez, táplálkozási tanácsadáshoz,

d) sportgenomikai laboratórium működtetéséhez,

e) intézményi műszeres fejlesztéshez, eszközbeszerzéshez,

f) sportegészségügyi kiadványok vásárlásához, megjelentetéséhez,

g) olimpiai központokban a sportorvosi ellátáshoz,

h) sportorvosi - különösen regionális szintű - szakrendelések on-line regisztrációs rendszerének kialakítására, fejlesztésére,

i) a sportegészségügy és a sportegészségügyi szakemberek tevékenysége keretében megelőző, felvilágosító, nevelő, ellenőrző tevékenységhez,

j) egyéb, a sportegészségüggyel összefüggő feladatok ellátásához,

k) a 36-38. §-ban foglaltaknak megfelelően - a Gerevich Aladár-sportösztöndíj folyósításához.

(2) Az előirányzatból támogatás nyújtható az MPB és a sportszövetségek részére a válogatott kerettagok sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások igénybevételéhez, így különösen sportágspecifikus eszközök, berendezések, műszerek vásárlásához, táplálkozási tanácsadáshoz, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlásához.

40. § (1) A miniszter a "Doppingellenes tevékenység szakmai feladatai" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - támogatást nyújt az alábbi doppingellenes feladatok ellátásához:

a) a külön jogszabályban meghatározottak szerint összeállított nyilvántartott vizsgálati csoportba tartozó versenyzők doppingellenőrzéséhez,

b) a nemzeti doppingellenes szervezet külön jogszabályban meghatározott egyéb doppingellenes feladatai ellátásához,

c) a Terápiás Alkalmazási Kivétel Bizottság és a doppingbizottság működéséhez,

d) a vonatkozó nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségek teljesítéséhez,

e) a doppingellenes neveléssel, felvilágosítással kapcsolatos feladatok ellátásához,

f) az egyéb, a doppingellenes tevékenységgel összefüggő feladatok ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatás nyújtható a doppingellenes tevékenységet végző szervezetek részére doppingellenes feladataik ellátásához.

41. § (1) A miniszter az iskolai, diák- és felsőoktatási sport fejlesztése érdekében a "Diák- és hallgatói sport támogatása" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - támogatja

a) a diáksport rendezvényeket, diák szabadidősport-rendezvényeket, programokat,

b) a diákolimpiai versenyrendszert,

c) a diák önkéntesek képzési rendszerét,

d) a Magyar Diáksport Szövetség által delegált iskolai csapatok, versenyzők és nemzeti válogatott részvételét a Nemzetközi Iskolasport Szövetség versenyein,

e) a felsőoktatási intézményekben tanulók országos bajnokságát, hallgatói szabadidősport rendezvényeket, valamint a Magyarországon megrendezésre kerülő egyetemi világbajnokságokat,

f) a felsőoktatási intézmények mellett működő sportegyesületek műhelyeit,

g) a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség által delegált magyar egyetemi válogatott részvételét a külföldön megrendezésre kerülő 2011. évi főiskolai világbajnokságokon és a 2011. évi Téli és Nyári Universiadén,

h) a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének az iskolai és diáksport támogatására, az iskolai testnevelés színvonalának fejlesztésére irányuló törekvéseit, pályázatait,

i) a testkulturális felsőoktatási képzésben részt vevő felsőoktatási intézményeket,

j) a Magyar Diáksport Szövetség, valamint a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség működését, valamint szakmai feladatainak ellátását,

k) a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara szakmai feladatainak és szabadidős sportprogramjainak megvalósítását,

l) az egyéb, iskolai, diák- és felsőoktatási sporttal összefüggő feladatok ellátását.

(2)[12] Az (1) bekezdésben meghatározott előirányzat terhére nyújtott támogatást a Magyar Diáksport Szövetség, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség, valamint a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesülete a MOB-bal kötött szerződésben megjelölt - pályázati úton, eredményességi szempontok figyelembevétele alapján kiválasztott - sportegyesületeknek, sportiskoláknak és tagszervezeteinek, továbbá a területi szintű feladatellátás céljából területi diáksport szövetségeinek, míg a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara az (1) bekezdés k) pontja szerinti támogatást sportegyesületek részére továbbadhatja.

(3) Az (1) bekezdés alapján szakmai feladatok ellátására nyújtott támogatás tekintetében

a) a sportegészségügyi ellátás (a rendezvényeken, eseményeken részt vevő személyek sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása) költségei,

b) sportfelszerelés, sporteszközök, sportág specifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával kapcsolatos költségek,

c) legfeljebb havonta 50 000 Ft értékben a kedvezményezett működésével, sporttevékenységével kapcsolatos belföldi utazás költségei,

d) a támogatás legfeljebb 30%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő étkezés költségei,

e) a támogatás legfeljebb 10%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő frissítők költségei,

f) a Magyar Diáksport Szövetség által az (1) bekezdés a) pontja alapján szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken, bajnokságokon kiemelkedően szereplő iskolák jutalmazására,

g)[13] a támogatás legfeljebb 35%-áig a munkaviszonyban, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatásai, a munkaadókat terhelő járulékok, valamint a gazdasági vezetéssel és könyveléssel kapcsolatos költségek,

h)[14] a hazai és külföldi versenyeken, edzőtáborokban, más szakmai programokon való részvétel költségei,

i)[15] a versenyrendezés (beleértve a jogdíjakat is) és más szakmai rendezvények, képzések, továbbképzések megrendezésének költségei,

j)[16] a sportszervezet tulajdonában, vagyonkezelésében lévő, vagy az általa bérelt vagy más jogcímen használt, a felkészülésre vagy edzőtáborozásra szolgáló sportlétesítmény fenntartásával, működtetésével összefüggő költségek,

k)[17] pálya- és létesítménybérleti, - használati díjak

számolhatóak el.

42. § (1) A miniszter a "Szabadidősport események támogatása" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - támogatja a lakosság sporttevékenységét, a szabadidősportot népszerűsítő események szervezését, beleértve a fogyatékkal élők szabadidősportját is.

(2) Az előirányzat pályázat útján kerül felhasználásra.

8. Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése

43. § A miniszter a "Sportteljesítmények elismerése, megbecsülése" előirányzat terhére támogatja a sportolók, sportszakemberek, a sport területén kiemelkedő szakmai munkát végző személyek sportszakmai elismerését, érmek, serlegek, díjak, oklevelek, kitüntetések juttatásával.

9. Szabadidősport támogatása

44. § (1) A miniszter a szabadidősport fejlesztése érdekében a "Szabadidősport támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a kiemelkedő szabadidősport rendezvényeket,

b) a nők és családok szabadidősportjának fejlesztését,

c) a hátrányos helyzetűek és a fogyatékos személyek szabadidős sporttevékenységét,

d) az idősek szabadidősportját,

e) a szabadidősporttal kapcsolatos kutatásokat,

f) az NSZSZ, valamint tagszervezetei működését, szakmai programjának megvalósítását,

g) szabadidősport programok céljára is szolgáló létesítmények működését, igénybevételét,

h) szabadidősport céljára szolgáló sporttelepek, sportpályák építését, fejlesztését, korszerűsítését, felújítását,

i) egyéb, az egészséges életmód terjesztésével, a szabadidősport, az iskolai, diák- és felsőoktatási szabadidősport fejlesztésével összefüggő programok, feladatok ellátását,

j) a szabadidősport területén működő szakemberek képzését szolgáló jegyzetek elkészítését és kiadását, továbbá a szakmai vizsgák írásbeli feladatainak és értékelő lapjainak kidolgozását és expediálását,

k) a testkulturális felsőoktatási képzésben részt vevő felsőoktatási intézmények és a mellettük működő sportegyesületek műhelyeinek szabadidősporttal kapcsolatos tevékenységét,

l) a munkahelyi sport fejlesztését.

(2) Az (1) bekezdés alapján szakmai feladatok ellátására nyújtott támogatás tekintetében

a) sportegészségügyi ellátással (a rendezvényeken, eseményeken részt vevő személyek sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, bevizsgált étrend-kiegészítők, vitaminok vásárlása) összefüggő költségek,

b) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat biztosításával összefüggő költségek,

c) legfeljebb havonta 50 000 Ft értékben a sportszövetség, sportszervezet, szervezet működésével, sporttevékenységével kapcsolatos belföldi utazás költségei,

d) a támogatás legfeljebb 35%-áig a munkaviszonyban, a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban foglalkoztatott sportszakemberek juttatása, a munkaadókat terhelő járulékok, a gazdasági vezetéssel és könyveléssel kapcsolatos költségek,

e) a támogatás legfeljebb 30%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő étkezés költségei,

f) a támogatás legfeljebb 10%-áig a sportesemény szervezésével összefüggő frissítők költségei számolhatóak el.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatást a helyi önkormányzat és a többcélú kistérségi társulás a sportszövetség jogi személyiséggel rendelkező - a helyi önkormányzat, többcélú kistérségi társulás területén működő - területi szervezeti egységének, sportszervezetnek, közoktatási intézménynek, valamint költségvetési szervének vagy többségi tulajdonában álló gazdasági társaságnak továbbadhatja.

(4) Az (1) bekezdés szerinti támogatást az NSZSZ a szabadidősport fejlesztésében közreműködő, a rendszeres testmozgáshoz, a munkahelyi sporthoz és az egészséges életmódhoz kapcsolódó szakmai programok megvalósítását végző sportszövetségek és sportszervezetek részére továbbadhatja.

10. Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások

45. § A miniszter a "Sport népszerűsítésével összefüggő kiadások" előirányzat terhére biztosítja a sport, az egészséges, mozgásgazdag életmód, a fizikai aktivitás népszerűsítésével összefüggő kommunikációs, marketing tevékenységet, tájékoztató rendezvényeket, programokat, kiadványok megjelentetését.

11. Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei

46. § A miniszter a "Stratégiai és sporttudományi innovációs folyamatok működtetése és projektjei" előirányzat terhére támogatja

a) a sportszakmai képesítések modul rendszerű szakmai és vizsgakövetelményein alapuló központi programjai, oktatási segédletei, valamint a szakmai vizsga szóbeli és írásbeli tételeinek kidolgozását és kiadását,

b) továbbképzések szervezését, szakmai ismeretek terjesztését,

c) szakmai-módszertani anyagok készítését és korszerűsítését, digitalizálását,

d) a szakképzési szakértők részére igazolvány elkészíttetését,

e) a Magyar Sporttudományi Társaságot, amely a támogatást továbbadhatja a sporttudománnyal kapcsolatos szakmai feladatok ellátására,

f) a Magyar Edzők Társaságát, valamint a sporttudomány területén működő egyéb szervezetek működését és szakmai feladataik ellátását,

g) a Sport XXI. Nemzeti Sportstratégiáról szóló OGY határozattal és az egészséges életmód terjesztésével, a sporttudomány, az utánpótlás-nevelés, a fogyatékosok sportja, a szabadidősport, az iskolai és diáksport fejlesztésével, valamint a területi - különösen a kistérségi - sportfeladatok ellátásának segítésével összefüggő programokat, infrastrukturális és eszközfejlesztéseket,

h) a tudományos és kutatási tevékenységet,

i) a tanulmányok, hatástanulmányok elkészítését,

j) a konferenciák és rendezvények szervezését.

III. FEJEZET

SPORTLÉTESÍTMÉNYEK FEJLESZTÉSE ÉS KEZELÉSE

12. Az MLSZ sportlétesítmények biztonságtechnikai fejlesztésével összefüggő feladatainak támogatása

47. § (1) A miniszter "Az MLSZ sportlétesítmények biztonságtechnikai fejlesztésével összefüggő feladatainak támogatása" előirányzat terhére támogatást nyújt az MLSZ részére a sportrendezvények biztonságáról szóló kormányrendelet hatálya alá tartozó, az MLSZ által, illetve az MLSZ versenyrendszerében szervezett mérkőzésnek helyt adó sportlétesítmények műszaki, infrastrukturális és biztonságtechnikai felmérésével és fejlesztésével kapcsolatos feladatok megvalósításához, valamint a pályázat lebonyolításával kapcsolatos költségekhez.

(2) Az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére nyújtott támogatás pályázat útján használható fel.

(3) A (2) bekezdés szerinti pályázati eljárást az MLSZ a BMSK Zrt. útján bonyolítja le.

(4)[18] Az (1) bekezdésben meghatározott előirányzat terhére nyújtott támogatás elszámolási határideje 2013. március 31.

13. Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása

48. § (1) A miniszter az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére nyújt támogatást a Sport XXI. Létesítményfejlesztési Program keretében megvalósuló állami és önkormányzati tulajdonú sportcélú ingatlanfejlesztésekhez, akadálymentesítéshez, a program koordinációjával összefüggő szakmai feladatok ellátásához, továbbá az egyéb sportlétesítmény-fejlesztési, felújítási, korszerűsítési feladatok ellátásához.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére nyújt támogatást az önkormányzati és egyéb, nem állami tulajdonú sportcélú ingatlanok felújításával és korszerűsítésével összefüggő, valamint a támogatások felhasználásával kapcsolatos ellenőrző és koordinációs feladatok ellátásához.

(3) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatást nyújt sportvállalkozásoknak fejlesztési célú hiteleik kamattámogatásához.

(4) Az (1) bekezdésben meghatározott előirányzat terhére nyújtott támogatás elszámolási határideje legkésőbb 2012. november 30-a lehet.

49. § A miniszter az "Állami, önkormányzati és egyéb sportlétesítmények fejlesztése, fenntartása" előirányzat terhére nyújt támogatást

a) a Papp László Budapest Sportaréna üzemeltetése során a Magyar Államot megillető Állami Eseménynapok igénybevételével kapcsolatos koordinációs feladatokhoz,

b) az olimpiai központok fejlesztéséhez,

c) az egyéb, nem vagy nem kizárólag állami forrásból megvalósuló, átfogó jellegű létesítményfejlesztési programok előkészítő és koordinációs feladataihoz, az abba illeszkedő egyedi beruházások támogatásához, amely beruházási támogatás legfeljebb 5%-a fordítható koordinációs feladatokra,

d) a "Sikeres Magyarországért Önkormányzati Infrastruktúrafejlesztési Hitelprogram - Beruházás a 21. század iskolájába" elnevezésű pályázat nyerteseinek fizetendő kamattámogatásokhoz és a pályázattal kapcsolatos kiegészítő költségekhez.

14. Magyar Sport Háza Program

50. § A miniszter a "Magyar Sport Háza Program" előirányzat terhére nyújt támogatást

a) a Magyar Sport Háza üzemeltetési költségeinek finanszírozásához,

b) a Magyar Sport Háza beruházáshoz kapcsolódó hitel és kamatai költségeinek, valamint a beruházással és működtetéssel összefüggő egyéb költségek fedezéséhez,

c) a sportszövetségek működéséhez szükséges infrastrukturális feladatokhoz,

d) az egyéb, a Magyar Sport Házát érintő költségek fedezéséhez.

15. Sportlétesítmények fenntartásával, üzemeltetésével összefüggő feladatok

51. § A miniszter a "Sportlétesítmények fenntartásával, üzemeltetésével összefüggő feladatok" előirányzat terhére támogatást nyújt

a) az olimpiai központok működtetéséhez, fejlesztéséhez és akadálymentesítéséhez,

b) az egyes sportlétesítményekkel kapcsolatos, kiemelt állami feladatok ellátásához,

c) az egyéb, állami tulajdonban lévő, az állami vagyon részét képező, vagyonkezelésbe, használatba, üzemeltetésbe adott, valamint egyes, a minisztérium vagyonkezelésébe tartozó sportcélú ingatlanok, különösen sportlétesítmények üzemeltetéséhez, hasznosításához, fejlesztéséhez.

IV. FEJEZET

SPORT ALAPÍTVÁNYOK, KÖZALAPÍTVÁNYOK

16. Wesselényi Miklós Sportközalapítvány

52. § (1) A miniszter a "Wesselényi Miklós Sportközalapítvány" előirányzat terhére biztosítja a Wesselényi Miklós Sportközalapítvány alapító okiratában foglalt feladatok ellátásával kapcsolatos működési költségeket.

(2) A támogatás időarányosan, hathavi részletekben is nyújtható.

V. FEJEZET

SPORT TÁRSADALMI, CIVIL ÉS NON-PROFIT SZERVEZETEK

17. Magyar Olimpiai Bizottság

53. § (1) A miniszter a "Magyar Olimpiai Bizottság" előirányzat terhére támogatást nyújt a MOB, valamint a budapesti székhelyű nemzetközi sportszövetségek, sportszervezetek adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

18. Nemzeti Sportszövetség

54. § (1) A miniszter a "Nemzeti Sportszövetség" előirányzat terhére támogatást nyújt az NSSZ adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

19. Nemzeti Szabadidősport Szövetség

55. § (1) A miniszter a "Nemzeti Szabadidősport Szövetség" előirányzat terhére nyújt támogatást a Nemzeti Szabadidősport Szövetség (a továbbiakban: NSZSZ) adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

20. Magyar Paralimpiai Bizottság és tagszervezeteinek támogatása

56. § (1) A miniszter a paralimpiai mozgalom fejlesztése érdekében a "Magyar Paralimpiai Bizottság és tagszervezeteinek támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a paralimpiai felkészülést, és a fogyatékkal élők versenysportját nem paralimpiai versenyszámokban,

b) a paralimpiai sportágak területén működő sportszövetségek, ezek jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységei, valamint a sportszervezetek (műhelyek) ezzel összefüggő működési és szakmai feladatainak ellátását,

c) az olimpiai központban való edzőtáborozást,

d) hazai és nemzetközi versenyeken való részvételt,

e) sportszakemberek foglalkoztatásának költségeit,

f) sportfelszerelés, sporteszközök, sportágspecifikus technikai eszközök, a sporttevékenységhez közvetlenül kapcsolódó sportruházat beszerzését,

g) sportegészségügyi feladatok ellátását (különösen a paralimpiai kerettagok sporttevékenységével összefüggő sport- és egyéb egészségügyi szolgáltatások, táplálkozási tanácsadás, sportegészségügyi eszközök, műszerek, gyógyszerek, étrendkiegészítők, vitaminok vásárlása),

h) a sportszakember-képzési feladatokat,

i) a sport által megvalósuló integrációt elősegítő programokat,

j) az egyéb, paralimpiai sportágak fejlesztésével összefüggő feladatok ellátását,

k) a nem paralimpiai sportágak területén működő tagszervezetei, ezek jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységei, valamint a sportszervezetek (műhelyek) működési és szakmai feladatai ellátását,

l) sportolók részvételét az enyhén értelmi fogyatékosok világjátékán (Global Games játékokon),

m) az egyéb, a fogyatékosok sportjának fejlesztésével összefüggő feladatok ellátását.

(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti támogatás elsősorban az (1) bekezdés c)-h) pontjában foglaltakra használható fel.

(3) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére adott támogatást az alábbi szervezeteken keresztül nyújthatja:

a) MPB,

b) sportszövetségek, integrált sportszövetségek, sportszervezetek, valamint megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szervek.

(4) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

(5) Az MPB az (1) bekezdés szerinti támogatást tagszervezetei, és ezek tagszervezetei részére továbbadhatja.

21. Felkészítést végző sportszakemberek támogatása

57. §[19] A miniszter a "Felkészítést végző sportszakemberek támogatása" előirányzat terhére - a MOB-on keresztül - támogatja a Héraklész Programban részt vevő edzők tevékenységét, valamint az olimpiai, paralimpiai, speciális világjáték-válogatott kerettag sportolók felkészítésében részt vevő sportszakemberek részére Gerevich Aladár-sportösztöndíj folyósítását. A támogatás a 36-38. §-ban foglaltak szerint történik.

22. Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége és tagszervezeteinek támogatása

58. § (1) A miniszter a fogyatékos személyek sportjának fejlesztése érdekében a "Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége és tagszervezeteinek támogatása" előirányzat terhére támogatja

a) a fogyatékosok sportjában országos vagy megyei szinten valamennyi fogyatékossági ágban és több sportágban - a fogyatékosok sportja területén - működő sportszövetség, sportszervezet működését, szakmai programjait,

b) a fogyatékosok sportjának fejlesztését szolgáló sportszakmai, sportegészségügyi és sporttudományos programokat,

c) a sport által megvalósuló integrációt elősegítő programokat,

d) a sportrehabilitációs programokat,

e) a fogyatékos gyerekek tanórán kívüli, rendszeres, terápiás jellegű sportoktatását és programjait,

f) a sportszakember-képzési feladatokat,

g) sportolók részvételét a szervátültetettek világjátékain és a Speciális Olimpián,

h) a fogyatékos személyek szabadidősportjának, valamint diáksportjának országos, megyei és helyi rendezvényeit, amely támogatást továbbadhatja a fogyatékosok sportja területén működő sportszövetségeknek, sportegyesületeknek, valamint a megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szerveknek,

i) az egyéb, a fogyatékosok sportjának fejlesztésével összefüggő feladatok ellátását.

(2) A miniszter az (1) bekezdés szerinti előirányzat terhére támogatja - a paralimpiai sportágak kivételével -a fogyatékosok hazai és nemzetközi versenyrendszerét, valamint a műhelytámogatási programot, amelyek esetében a támogatást a speciális világjátékok versenyprogramjainak sportágai részére a következő szervezeteken keresztül nyújthatja:

a) FONESZ,

b) Magyar Speciális Olimpia Szövetség,

c) Magyar Szervátültetettek Országos Sport, Kulturális és Érdekvédelmi Szövetsége,

d) Magyar Hallássérültek Sportszövetsége,

e) Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége,

f) sportszövetségek, sportszervezetek, integrált sportszövetségek, sportszervezetek.

(3) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

(4) A FONESZ az (1) és (2) bekezdés szerinti támogatást a tagszervezetei, a fogyatékosok sportját megyei szinten szervező szövetségek, sportegyesületek, valamint a megyei (fővárosi) sportszakigazgatási szervek részére továbbadhatja.

23. Magyar Paralimpiai Bizottság

59. § (1) A miniszter a "Magyar Paralimpiai Bizottság" előirányzat terhére támogatást nyújt az MPB adminisztratív működéséhez, a nemzetközi szervezetekkel fennálló tagsági viszonyból származó kötelezettségeinek és szakmai feladatainak ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

24. Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége

60. § (1) A miniszter a "Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége" előirányzat terhére támogatást nyújt a FONESZ, valamint a FONESZ-en keresztül a fogyatékosok sportját megyei szinten szervező szövetségek adminisztratív működéséhez, szakmai feladatainak ellátásához.

(2) Az (1) bekezdés szerinti támogatás nyújtása a támogatási szerződésben foglalt ütemezésben történik.

(3) A FONESZ a támogatást az (1) bekezdés szerint továbbadhatja.

VI. FEJEZET

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

61. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról szóló 2/2009. (I. 16.) ÖM rendelet, valamint az állami sportcélú támogatások felhasználásáról és elosztásáról szóló 22/2008. (IV. 10.) ÖTM rendelet.

62. § (1) E rendelet a Szerződés 87. és 88. cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L 379/5., 2006. 12. 28.) hatálya alá tartozó csekély összegű támogatást tartalmaz.

(2) E rendelet az EK-Szerződés 86. cikke (2) bekezdésének az általános gazdasági érdekű szolgáltatások működtetésével megbízott vállalkozásoknak közszolgáltatással járó ellentételezés formájában megítélt állami támogatásokra történő alkalmazásáról szóló 2005. november 28-i 2005/842/EK bizottsági határozat (HL L 312/67., 2005. 11. 29.) hatálya alá tartozó állami támogatást tartalmaz.

63. § (1) Ha az e rendelet alapján nyújtott támogatást az EUMSz 107. cikk (1) bekezdésének megfelelő gazdasági tevékenységéhez veszi igénybe a kedvezményezett, a támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet a Szerződés 87. és 88. cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L 379/5., 2006. 12. 28.) rendelkezéseivel, valamint a 64. §-sal összhangban lehet nyújtani.

(2) A 48. § alapján nyújtandó támogatások közszolgáltatással járó ellentételezés formájában megítélt állami támogatásoknak minősülnek, amelyek az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 86. cikke (2) bekezdésének az általános gazdasági érdekű szolgáltatások működtetésével megbízott vállalkozásoknak közszolgáltatással járó ellentételezés formájában megítélt állami támogatásokra történő alkalmazásáról szóló 2005/842/EK bizottsági határozat (HL L 312/67., 2005. 11. 29.) hatálya alá tartozó támogatásként, annak rendelkezéseivel összhangban nyújthatók.

64. § (1) A csekély összegű támogatás odaítélésének feltétele, hogy a kedvezményezett nyilatkozik az előző három pénzügyi évben általa igénybe vett csekély összegű támogatások támogatástartalmáról.

(2) A több részletben fizetendő támogatást az odaítélése időpontjában érvényes értékre kell diszkontálni.

(3) Új csekély összegű támogatás odaítélésekor az adott pénzügyi évben, valamint az előző két pénzügyi év alatt odaítélt csekély összegű támogatás teljes összegét figyelembe kell venni.

(4) A támogatást nyújtó köteles írásban tájékoztatni a kedvezményezettet a pályázati felhívásban, illetve a támogatási szerződésben arról, hogy csekély összegű támogatásban részesül. A tájékoztatásnak utalnia kell a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló bizottsági rendeletre, megjelölve annak pontos címét és az Európai Közösség Hivatalos Lapjában való kihirdetését, valamint meg kell határoznia a támogatás pontos összegét támogatás-tartalomban kifejezve.

65. § (1) Közszolgáltatás finanszírozásához támogatást kizárólag a közszolgáltatás ellátásával megbízott kedvezményezett kaphat.

(2) A támogatás mértéke nem haladhatja meg a közszolgáltatás ellátásának nettó költségét, közszolgáltatás működtetésével kapcsolatban felmerült költségek és az ezzel összefüggésben keletkezett bevételek különbségét, figyelembe véve egy, a közszolgáltatás ellátásához kapcsolódó sajáttőkerész alapján várható ésszerű profitot is.

(3) A kedvezményezett a kapott támogatásról külön elszámolást köteles vezetni, amely elszámolás alapján a (2) bekezdésben foglaltak teljesülése ellenőrizhető.

Dr. Réthelyi Miklós s. k.,

nemzeti erőforrás miniszter

1. melléklet a 4/2011. (II. 28.) NEFMI rendelethez

Összesített elszámolási táblázat
Szervezet neve:
Támogatási szerződés iktatási száma:
Feladat megnevezése:
Szerződés szerinti támogatási összeg:
Korábban elszámolt összeg:
Az elszámolás módja
(az ÁFA-levonási nyilatkozatnak megfelelően,
aláhúzandó)
Bruttó
Nettó
SorszámBizonylatszámSzámla kibocsátójaMegnevezés/
felhasználás
Teljesítés időpontjaSzámla értékeElszámolt érték
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
1 0.
ÖSSZESEN:
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az alább felsorolt számlák hitelesek és csak a Nemzeti Erőforrás
Minisztérium/MOB1 felé, a......................... iktatószámú szerződéssel kapcsolatban lettek elszámolva.
Igazolom, hogy az elszámolásban foglaltak a hatályos pénzügyi és számviteli előírások szerint kerültek felhasználásra, kifizetésre és könyvelésre.
Az elszámolás kelte: ..........
P. H.
……………………………………………….
a képviseletre jogosult személy aláírása
1 A megfelelő támogatót aláhúzással kell jelölni.

2. melléklet a 4/2011. (II. 28.) NEFMI rendelethez

Pontértéktáblázat a sportági eredményesség megállapításához

Az eredményesség számításánál csak azok a helyezések vehetők figyelembe, amelyeknél az eseményen részt vevő országok száma Európa-bajnokság (a továbbiakban: EB) esetén legalább 15, világbajnokság (a továbbiakban: VB) esetén legalább 25 volt. Ha kvalifikációs jellegű versenyről van szó, a részt vevő országok számán a kvalifikáción elindult nemzetek száma értendő.

1. A különböző világversenyeken elért helyezések értékpontjai

Olimpia, Paralimpia, AGFIS Világjátékok, VB

Helyezés1.2.3.4.5.6.7.8.
Pont129754321

Megjegyzés: Azokban a sportágakban és korosztályoknál, amelyek versenyrendszerében EB nem szerepel, a fenti pontszámokat 1, 5-ös szorzóval kell számolni!

EB

Helyezés1.2.3.4.5.6.
Pont754321

Megjegyzés: Azokban a korosztályokban, amelyek versenyrendszerében VB nem szerepel, a fenti pontszámokat 2-es szorzóval kell számolni!

2. A különböző korosztályoknál alkalmazott szorzók

KorosztálySzorzó
Felnőtt5
Legidősebb utánpótlás korcsoport (junior vagy ifjúsági)2
Második utánpótlás korcsoport (ifjúsági, kadett vagy serdülő)1
Ha csak egy utánpótlás korcsoport van2, 5

3. A világversenyek ciklusaihoz kapcsolódó szorzók

Olimpia, Paralimpia
AGFIS Világjátékok
VBEB
4 éves ciklus954
3 éves ciklus-43
2 éves ciklus-32
Évenkénti-21

4. a) Egyéni sportágak versenyszámainak szorzói

Egyéni (egyes)1, 0
Páros0, 75x2
Csapat0, 5x létszám

b) Csapatjáték sportágak szorzói

Csapat0, 5 x egyszerre pályán lévő játékosok száma
+ 0, 2 x versenyre nevezhető tartalékok száma

5. Az eseményen részt vevő országok száma szerinti szorzó (ha kvalifikációs jellegű versenyről van szó, a részt vevő országok számán a kvalifikáción elindult nemzetek száma értendő):

a) olimpiai, paralimpiai körülmények között megrendezett olimpiai, paralimpiai és AGFIS Világjátékokra előírt körülmények között megrendezett világjátékokon szereplő versenyszámok esetén 1, 0;

b) olimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, illetve nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámai esetén a táblázat alapján:

VBEB
0-24 ország00-14 ország0
25-49 ország0, 3515-25 ország0, 35
50-74 ország0, 726-40 ország0, 7
74 ország felett1, 040 ország felett1, 0

6. Az eredmények szorzói az eredmény elérését követő években

1. év2. év3. év4. év
Olimpia, paralimpia,
AGFIS Világjátékok,
felnőtt VB, EB
10,80,60,4
Utánpótlás VB, EB10,500

7. Olimpiai, paralimpiai és AGFIS Világjátékok, továbbá olimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, valamint nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámainak a szorzói

Olimpiai, paralimpiai, AGFIS Világjátékokon szereplő versenyszámokOlimpiai sportágak nem olimpiai versenyszámai, valamint nem olimpiai és nem AGFIS Világjátékok körülményei között megrendezett olimpiai és AGFIS Világjátékok versenyszámai
10,5

3. melléklet a 4/2011. (II. 28.) NEFMI rendelethez

REGISZTRÁCIÓS KÉRELEM
a hazai rendezésű sportesemények (a továbbiakban: sportesemény) rendezésének állami támogatásához
1. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz (NEFMI) regisztrációs kérelmet benyújtó sportszövetségre vonatkozó adatok
A sportszövetség
Neve:
Székhelye:
Levelezési címe:
A sportszövetség képviseletére jogosult személy neve:
A kapcsolattartó személy neve:
Telefonszáma:
Faxszáma:
E-mail címe:
2. A sporteseményre vonatkozó adatok
A sportesemény
Megnevezése:
Tervezett időpontja:kezdete: vége:
Tervezett helyszíne:
Jellege:világbajnokság ()
Európa-bajnokság ()
Világkupa ()
Tervezett létesítménye:Papp László Budapest
Sportaréna
()
NSK()
egyéb:()
Jelentősége:olimpiai/paralimpiai
kvalifikáció
()
egyéb:()
A pályázat nemzetközi szövetséghez történő
benyújtásának időpontja:
A rendezés jogáról való döntés időpontja:
Szükséges-e a Kormány előzetes garanciavállalása
Ha szükséges létesítmény-beruházás, felújítás,
rendelkezésre áll-e saját, állami, önkormányzati, illetve
egyéb piaci forrás
3. A sportesemény tervezett bevételei (ezer Ft)
A NEFMI-től a tervezett támogatási igény:
Egyéb, sportcélú állami támogatási igény:Intézmény:Összeg:
A sportesemény megrendezésével összefüggő már elnyert
sportcélú állami támogatás:
Intézmény:Összeg:
A megvalósításra tervezett saját forrás:
Tervezett összes bevétel:
4. A sportesemény tervezett kiadásai (ezer Ft)
Tervezett összes kiadás:
5. A sporteseménnyel kapcsolatos egyéb adatok
A sportesemény sportdiplomáciai jelentősége:
A létesítmény-beruházás, -fejlesztés hosszú távú hatásai:
Létesítmény-beruházás, -fejlesztés várható költsége
(ezer Ft):
Az eszközbeszerzés várható költsége (ezer Ft):
Kelt: ..................................................
Kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy ha a regisztrációs kérelmen valótlan adatok szerepelnek, az a támogatásból való kizárást vonja maga után.
P. H.
…………………………………………..
a képviseletre jogosult személy aláírása

4. melléklet a 4/2011. (II. 28.) NEFMI rendelethez

TÁMOGATÁSI KÉRELEM
a hazai rendezésű sportesemények (a továbbiakban: sportesemény) rendezésének állami támogatásához
1. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz (NEFMI) támogatási kérelmet benyújtó sportszövetségre (jogtulajdonos) vonatkozó adatok
A sportszövetség (jogtulajdonos)
Neve:
Székhelye:
Levelezési címe:
Alszámlaszáma:
(ha már van, a sporteseményé)
A sportszövetség képviseletére jogosult személy neve:
A kapcsolattartó személy neve:
Telefonszáma:
Faxszáma:
E-mail címe:
Tagszervezeteinek száma:Igazolt versenyzőinek
száma:
Nemzetközi eredményesség (az elmúlt öt évben
világbajnokságon, Európa-bajnokságon, világkupán
elért pontszerző helyezések):
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2. A sporteseményre vonatkozó adatok
Sportesemény
Megnevezése:
Tervezett időpontja:kezdete:vége:
Tervezett helyszíne:
Jellege:világbajnokság()
Európa-bajnokság()
világkupa()
Tervezett létesítménye:Papp László Budapest
Sportaréna
()
olimpiai központok
működtetését és
fejlesztését végző
szervezet
()
egyéb:()
Jelentősége:olimpiai/paralimpiai
kvalifikáció
()
egyéb:()
A sporteseményen részt vevő országok várható száma:A sporteseményen részt
vevő magyar versenyzők
várható száma:
A sporteseményre kilátogató nézők várható száma:A sporteseményen részt
vevő sajtó munkatársak
várható száma:
A sportesemény várható média megjelenése:
3. A sporteseménnyel kapcsolatos egyéb adatok
A létesítmény-beruházásra, -fejlesztésre rendelkezésre álló, saját, állami, egyéb piaci forrás (ezer Ft):Intézmény:Összeg:
Intézmény:
Az eszközbeszerzésre rendelkezésre álló, saját, állami, egyéb piaci forrás (ezer Ft):Intézmény:Összeg:
4. A sportesemény közvetlen megrendezésével összefüggő költségvetés-tervezet
BevételekÖsszeg (ezer Ft)
A NEFMI-től igényelt, közvetlenül a rendezéssel összefüggő támogatás:
Egyéb sportcélú állami támogatás (intézmény):
Szponzori/saját bevétel összesen:
pénzbeli:
szolgáltatás jellegű:
Reklámbevétel összesen:
pénzbeli:
szolgáltatás jellegű:
Tv jogdíj:
Jogtulajdonostól származó bevétel:
Jegybevétel:
Akkreditáció díjak:
Nevezési díjak:
Szállásköltség/éj/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Étkezési költség/nap/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Egyéb sportág-specifikus bevétel:
Összesen:
KiadásokÖsszeg (ezer Ft)
Jogdíj:
Reklámjogdíj:
Tv jogdíj:
Szervezési illeték:
Utazási költség/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Szállásköltség/éj/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Étkezési költség/nap/fő összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
egyéb résztvevők (sportág-specifikus):
Szállítás (helyi) összesen:
résztvevők:
versenybírók:
nemzetközi tisztségviselők:
szervezőbizottság tagjai:
eszköz, felszerelés:
egyéb (sportág-specifikus):
Létesítmény bérleti díja (technikai feltételek biztosításával) összesen:
Versenyhelyszín kiépítésével összefüggő kiadások összesen:
sajtóközpont, média állások:
Bérleti díjak összesen:
busz, gépkocsi:
mobil létesítmények:
Tv közvetítéssel összefüggő technikai eszközök:
irodabérlet:
egyéb (sportág-specifikus):
Akkreditáció:
Érmek:
Tiszteletdíjak (serlegek stb. ):
Hivatalos értekezletek:
Fogadások:
Megnyitó és záró ünnepség:
Biztonsági szolgálat:
Sportegészségügyi/mentőszolgálat:
Doppingellenőrzés:
Informatikai szolgáltatás:
Marketing kiadások összesen:
kiadványok (plakát, fotó, műsorfüzet, grafika, dekoráció stb. ):
nyomtatványok:
ajándéktárgyak:
reklámtevékenység:
sajtótájékoztató:
egyéb:
Személyi jellegű kiadások összesen:
szervezőbizottság tagjai:
technikai személyzet:
tisztségviselők:
versenybírók:
hostessek:
tolmács:
bemondó:
szakértők:
egyéb:
Formaruha:
Egyéb sportág-specifikus kiadások:
Összesen:
Kelt: ..................................................
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy ha a támogatási kérelmen valótlan adatok szerepelnek, az a támogatásból való kizárást vonja maga után.
P. H.
………………………………………………..
a képviseletre jogosult személy aláírása

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 40/2011. (VII. 5.) NEFMI rendelet 1. §-a. Hatályos 2011.07.06.

[2] Megállapította a 40/2011. (VII. 5.) NEFMI rendelet 2. §-a. Hatályos 2011.07.06.

[3] Módosította a 22/2012. (IV. 11.) NEFMI rendelet 68. §-a. Hatályos 2012.04.12.

[4] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[5] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[6] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[7] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[8] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 2. §-a. Hatályos 2011.12.30.

[9] Beiktatta a 40/2011. (VII. 5.) NEFMI rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.07.06.

[10] Beiktatta a 40/2011. (VII. 5.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.07.06.

[11] Módosította a 22/2012. (IV. 11.) NEFMI rendelet 68. §-a. Hatályos 2012.04.12.

[12] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[13] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[14] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[15] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[16] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[17] Beiktatta a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2011.12.30.

[18] Megállapította a 7/2013. (I. 23.) EMMI rendelet 1. §-a. Hatályos 2013.01.24.

[19] Megállapította a 76/2011. (XII. 29.) NEFMI rendelet 4. §-a. Hatályos 2011.12.30.

Tartalomjegyzék