25/2013. (VI. 24.) BM rendelet
a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről
A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény 604. § (8) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek, valamint a miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 37. § n) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 12. § a) pontjában meghatározott feladatkörében eljáró közigazgatási és igazságügyi miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:
1. A Rendőrség nyomozó hatóságai
1. § (1)[1] A rendőrség általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervének (a továbbiakban: Rendőrség) általános nyomozó hatósági feladatait nyomozó hatóságként a Rendőrség központi, területi és helyi nyomozó szervei látják el.
(2)[2] Központi nyomozó hatóság az Országos Rendőr-főkapitányság (a továbbiakban: ORFK), területi nyomozó hatóság a vármegyei (fővárosi) rendőr-főkapitányság (a továbbiakban: rendőr-főkapitányság), a Készenléti Rendőrség (a továbbiakban: KR), valamint a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (a továbbiakban: RRI), helyi nyomozó hatóság a rendőrkapitányság és a vízirendészeti rendőrkapitányság.
2. A hatáskör
2. § (1) A rendőr-főkapitányság hatáskörébe az 1. mellékletben felsorolt bűncselekmények nyomozása tartozik.
(2)[3] A KR hatáskörébe tartozik
a) a 2. mellékletben felsorolt bűncselekmények nyomozása,
b) a bűncselekmény bűnszervezetben történő elkövetésének gyanúja esetén a nyomozás, ha az annak alapjául szolgáló bűncselekménynek - a 2006. évi CI. törvénnyel kihirdetett, az Egyesült Nemzetek keretében, Palermóban, 2000. december 14-én létrejött, a nemzetközi szervezett bűnözés elleni Egyezmény 3. cikk (2) bekezdésében meghatározott - nemzetközi jellege van (a továbbiakban: nemzetközi jelleg).
(3) Az RRI hatáskörébe tartozik
a) a 3. mellékletben felsorolt bűncselekmények nyomozása, ha azokat az RRI - a Rendőrség szervei illetékességi területének megállapításáról szóló miniszteri rendeletben (a továbbiakban: miniszteri rendelet) meghatározott - illetékességi területén követték el, valamint
b)[4] az illetékességi területén elkövetett azon bűncselekmények nyomozása, amelyek nem a rendőr-főkapitányság vagy a KR hatáskörébe tartoznak.
(4) A vízirendészeti rendőrkapitányság hatáskörébe tartozik a 4. mellékletben felsorolt bűncselekmények nyomozása, ha azokat a vízirendészeti rendőrkapitányság - miniszteri rendeletben meghatározott - illetékességi területén követték el.
(5)[5] A rendőrkapitányság hatáskörébe tartozik - a (2) bekezdés b) pontjában és a (3) bekezdés b) pontjában megjelölt bűncselekmények kivételével - a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatáskörébe tartozó, az 1-4. mellékletben fel nem sorolt bűncselekmények nyomozása.
3. Az illetékesség
3. § (1) A nyomozás lefolytatására az a nyomozó hatóság illetékes, amelynek illetékességi területén a bűncselekményt - sorozat-bűncselekmények esetén a bűncselekmények többségét - elkövették.
(2) Ha az elkövető a bűncselekményt több nyomozó hatóság illetékességi területén követte el vagy több nyomozó hatóság illetékességi területén követett el bűncselekményeket, vagy az elkövetés helye nem állapítható meg, a nyomozás lefolytatására az a nyomozó hatóság illetékes, amelyik az ügyben korábban intézkedett, intézkedés hiányában pedig az, amelynek a bűncselekmény saját észlelése vagy bejelentés, feljelentés alapján legkorábban a tudomására jutott.
(3) Ha az elkövető a bűncselekményt Magyarország határain kívül követte el, a nyomozás lefolytatására az a nyomozó hatóság illetékes, amelynek - miniszteri rendeletben meghatározott - illetékességi területén az elkövetőt fogva tartják, ennek hiányában pedig, amelynek - miniszteri rendeletben meghatározott - illetékességi területén az elkövető utolsó ismert belföldi lakó- vagy tartózkodási helye van.
4. A hatáskör és az illetékesség vizsgálata
4. § (1) A nyomozó hatóság a hatáskörét és az illetékességét hivatalból vizsgálja.
(2)[6] Ha a nyomozó hatóság a hatáskörének vagy illetékességének a hiányát észleli, az ügyet - az eljárásban résztvevők értesítése mellett - átteszi a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező nyomozó hatósághoz vagy ügyészséghez. Az áttételt követő, a Rendőrség nyomozó hatóságai között felmerülő hatásköri vagy illetékességi összeütközés esetén a (3)-(5) bekezdésben foglaltak szerint kell eljárni.
(3) Az ORFK dönt
a)[7] a rendőr-főkapitányság és az RRI vagy a KR;
b)[8] a rendőrkapitányság és az RRI vagy a KR; továbbá
c)[9] a vízirendészeti rendőrkapitányság és a KR
közötti hatásköri összeütközés esetén az eljáró nyomozó hatóság kijelöléséről.
(4) Az ORFK dönt
a) a rendőr-főkapitányság és az RRI;
b) a rendőr-főkapitányságok;
c) a különböző rendőr-főkapitányságokhoz tartozó rendőrkapitányságok vagy vízirendészeti rendőrkapitányságok; valamint
d) a rendőrkapitányság és az RRI
közötti illetékességi összeütközés esetén az eljáró nyomozó hatóság kijelöléséről.
(5) A rendőrfőkapitány dönt
a) a rendőr-főkapitányság és a rendőr-főkapitányság illetékességi területén lévő rendőrkapitányságok vagy a vízirendészeti rendőrkapitányság közötti hatásköri vagy illetékességi,
b) a rendőr-főkapitányság illetékességi területén lévő rendőrkapitányságok közötti illetékességi, továbbá
c) a rendőr-főkapitányság illetékességi területén lévő rendőrkapitányság és vízirendészeti rendőrkapitányság közötti hatásköri
összeütközés esetén az eljáró nyomozó hatóság kijelöléséről.
5. § A hatásköri vagy illetékességi összeütközés eldöntéséhez szükséges iratokat szolgálati úton az a nyomozó hatóság terjeszti fel, amelyik a hatáskörét vagy az illetékességét, illetve annak hiányát utóbb állapította meg. A hatásköri vagy illetékességi összeütközés elbírálásáról szóló döntés megérkezéséig a felterjesztő nyomozó hatóság köteles az eljárást folytatni.
5. A hatáskör és illetékesség általánostól eltérő szabályai
6. § (1) A Rendőrség valamennyi nyomozó hatósága - hatáskörére és illetékességére tekintet nélkül - köteles a késedelmet nem tűrő, valamint a halaszthatatlan nyomozási cselekményeket elvégezni, majd a keletkezett iratokat - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező nyomozó hatóság részére megküldeni.
(2)[10] Amennyiben az (1) bekezdés alapján intézkedő nyomozó hatóság vezetője úgy ítéli meg, hogy - hatásköre vagy illetékessége hiánya ellenére - indokolt a késedelmet nem tűrő vagy a halaszthatatlan nyomozási cselekmény alapjául szolgáló bűncselekmény miatti nyomozás hatáskörben tartása, úgy a foganatosítással egyidejűleg rövid úton előterjesztést tehet a hatáskörrel rendelkező bűnügyi vagy rendészeti országos rendőrfőkapitány-helyettes útján az országos rendőrfőkapitány részére a hatáskörbe utalás elrendelésére. Az országos rendőrfőkapitány a döntését szóban közli az előterjesztő nyomozó hatóság vezetőjével. A szóban tett előterjesztésről - megjelölve a halaszthatatlanság indokát - és az ennek alapján hozott döntésről az érintett nyomozó hatóság feljegyzést készít, és azt a nyomozás iratai között helyezi el.
(3) A hatáskörbe utalásról szóban hozott döntést haladéktalanul írásba kell foglalni és az előterjesztő, valamint az eredetileg hatáskörrel vagy illetékességgel rendelkező nyomozó hatóság vezetője részére meg kell küldeni.
7. § (1) Az országos rendőrfőkapitány egyes bűncselekmények nyomozását - különösen, ha az a hatékonyabb bűnüldözés érdekében, vagy a bűncselekmény elkövetésének helye és körülményei miatt szükséges - az ORFK hatáskörébe vonhatja.
(2) A rendőrfőkapitány az illetékességi területén lévő rendőrkapitányságoktól vagy vízirendészeti rendőrkapitányságtól a bűncselekmények nyomozását - különösen, ha az a hatékonyabb bűnüldözés érdekében, vagy a bűncselekmény elkövetésének helye és körülményei miatt szükséges - rendőr-főkapitánysági hatáskörbe vonhatja.
(3)[11] A KR Nemzeti Nyomozó Iroda (a továbbiakban: KR NNI) vezetője - különösen abban az esetben, ha ez a hatékonyabb bűnüldözés érdekében, illetve a bűncselekmény elkövetésének helye és körülményei miatt szükséges - bármely bűncselekmény nyomozását a KR NNI hatáskörébe vonhatja.
8. § (1) A rendőrfőkapitány az 1. mellékletben felsorolt egyes bűncselekmények nyomozását a rendőr-főkapitányság területén működő rendőrkapitányság vagy vízirendészeti rendőrkapitányság hatáskörébe utalhatja, különösen, ha az a hatékonyabb bűnüldözés érdekében, az elvégzendő nyomozási cselekmények, vagy a bűncselekmény elkövetésének körülményei miatt szükséges.
(2)[12] A felettes rendőri szerv vezetője vagy az ORFK a nyomozás lefolytatására kijelölheti azt a nyomozó hatóságot is, amelynek eljárása a területén végzendő eljárási cselekmények többsége miatt vagy egyéb okból célszerű.
(3) A 7. §-ban, valamint az (1) és a (2) bekezdésben meghatározott döntést haladéktalanul írásba kell foglalni és az eredetileg hatáskörrel vagy illetékességgel rendelkező nyomozó hatóság vezetője részére meg kell küldeni.
(4)[13] Ha a bűncselekmény nyomozását a 7. § (3) bekezdése alapján a KR NNI hatáskörébe vonta, a KR NNI vezetője erről jelentést tesz a bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettesnek.
9. § (1) Az országos rendőrfőkapitány egyedi ügyekben hivatalból, vagy a (2) bekezdés szerinti előterjesztés alapján az ORFK, a KR, vagy az RRI hatáskörébe utalhatja a hatáskörükbe nem tartozó bűncselekmény miatti nyomozást különösen akkor, ha az[14]
a) a szervezett bűnözés és a korrupció elleni hatékonyabb fellépés elősegítése érdekében, vagy
b) a bűncselekmény elkövetőjére vagy az elkövetés körülményeire tekintettel
szükséges.
(2)[15] A KR vagy az RRI vezetője rövid úton előterjesztést tehet a bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes útján az országos rendőrfőkapitány részére, ha egyedi ügy nyomozásának hatáskörébe utalását indokoltnak tartja. Az országos rendőrfőkapitány a döntését szóban közli az előterjesztő nyomozó hatóság vezetőjével. A szóban tett előterjesztésről - megjelölve annak indokát - és az ennek alapján hozott döntésről az érintett nyomozó hatóság feljegyzést készít, és azt a nyomozás iratai között helyezi el.
(3) A hatáskörbe utalásról szóban hozott döntést haladéktalanul írásba kell foglalni és az előterjesztő, valamint az eredetileg hatáskörrel vagy illetékességgel rendelkező nyomozó hatóság vezetője részére meg kell küldeni.
10. § (1)[16] Ha az 1. § (2) bekezdésében megjelölt valamely nyomozó hatóság - kivéve az ORFK-t és a KR-t - az adott bűncselekmény nyomozására hatáskörrel rendelkező nyomozó hatóságtól a bűncselekmény nyomozását hatáskörébe utaltatja vagy vonja, továbbá a nyomozást a 6-9. §-ban foglalt szabályok alapján kezdi meg, úgy a nyomozás az arra eredetileg hatáskörrel rendelkező nyomozó hatóságnak nem adható vissza. A KR NNI vezetője a nyomozást az arra eredetileg hatáskörrel rendelkező nyomozó hatóságnak a bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes engedélyével adhatja vissza.
(2) Ha a 2. § (3) bekezdése alapján a nyomozást az RRI kezdi meg, és a nyomozás alapján valamely személy megalapozottan gyanúsítható a bűncselekmény elkövetésével, az RRI vezetője a nyomozást átteheti az általános illetékességi szabályok alapján egyébként eljárni jogosult nyomozó hatósághoz.
5/A. Az előkészítő eljárás folytatására vonatkozó eltérő rendelkezések[17]
10/A. §[18] (1) Az előkészítő eljárásra e rendelet hatáskörre, illetve illetékességre vonatkozó rendelkezéseit a jelen alcímben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
(2) Ha az elkövetés körülményeire vagy a bűncselekmény elkövetőjeként szóba jöhető személyre tekintettel célszerű, az előkészítő eljárást az a nyomozó hatóság is lefolytathatja,
a) amely a bűncselekménnyel kapcsolatos adatról, tényről, illetve körülményről hivatalból tudomást szerzett, valamint amelynek illetékességi területén azok hozzáférhetőek,
b) amely az előkészítő eljárás alapjául szolgáló feljelentés elutasításáról döntött, vagy
c) amelynél a titkos információgyűjtést folytató szerv az előkészítő eljárást kezdeményezte.
(3) A (2) bekezdésben meghatározott esetekben a területi nyomozó hatóság
a) a helyi nyomozó hatóság hatáskörébe tartozó bűncselekmény miatt is folytathat előkészítő eljárást, vagy
b) az előkészítő eljárás lefolytatását az illetékességi területén működő rendőrkapitányság vagy vízirendészeti rendőrkapitányság hatáskörébe utalhatja.
5/B. A vagyonkutatás lefolytatására vonatkozó eltérő rendelkezések[19]
10/B. §[20] (1) A büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény 820. § (2) bekezdés a) pontja szerinti vagyonkutatást
a) 1 000 000 Ft-ot meg nem haladó érték esetén a vagyonkutatást elrendelő ügyészség székhelye szerint illetékes helyi nyomozó hatóság,
b)[21] 1 000 001 Ft és 100 000 000 Ft közötti érték esetén a vagyonkutatást elrendelő ügyészség székhelye szerint illetékes szerinti vármegyei (fővárosi) rendőr-főkapitányság,
c) 100 000 000 Ft-ot meghaladó érték esetén a KR
folytatja le.
(2) Az országos rendőrfőkapitány egyedi ügyben hivatalból vagy a (3) bekezdés szerinti előterjesztés alapján a KR hatáskörébe utalhatja a hatáskörébe nem tartozó vagyonkutatást, különösen, ha az a terhelt vagy az általa elkövetett bűncselekmény körülményeire tekintettel, illetve a bűnszervezetben vagy a különösen nagy értékre elkövetett, továbbá különösen nagy kárt vagy vagyoni hátrányt okozó bűncselekmény terheltjével szemben elrendelt vagyonelkobzás hatékonyabb érvényesítésének elősegítése érdekében szükséges.
(3) A KR vezetője rövid úton előterjesztést tehet a bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes útján az országos rendőrfőkapitány részére, ha egyedi ügyben a vagyonkutatás hatáskörébe utalását indokoltnak tartja.
(4) A rendőrfőkapitány az illetékességi területén lévő rendőrkapitányságoktól a vagyonkutatást egyedi ügyben rendőr-főkapitánysági hatáskörbe vonhatja, különösen, ha az a terhelt vagy az általa elkövetett bűncselekmény körülményeire tekintettel, illetve a bűncselekmény terheltjével szemben elrendelt vagyonelkobzás hatékonyabb érvényesítésének elősegítése miatt szükséges.
(5) Az országos rendőrfőkapitány a (2) bekezdés szerinti döntését írásba foglalja, és a vagyonkutatást elrendelő ügyészség, a KR, valamint a vagyonkutatásra eredetileg hatáskörrel vagy illetékességgel rendelkező nyomozó hatóság vezetője részére megküldi.
(6) A (2)-(4) bekezdés szerinti hatáskörbe utalás vagy hatáskörbe vonás esetén a vagyonkutatás az arra eredetileg hatáskörrel rendelkező nyomozó hatóságnak nem adható vissza.
6. Záró rendelkezések
11. § Ez a rendelet 2013. július 1-jén lép hatályba.
12. §[22]
13. § (1) E rendelet hatálybalépését követően a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvényben meghatározott bűncselekmény miatt indult, a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatáskörébe tartozó nyomozásokban a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről szóló 3/2008. (I. 16.) IRM rendeletnek a 2013. június 30-án hatályos rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) E rendelet hatálybalépésekor folyamatban lévő, a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatáskörébe tartozó nyomozásokban a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről szóló 3/2008. (I. 16.) IRM rendeletnek a nyomozás megindulása napján hatályos rendelkezéseit kell alkalmazni.
14. §[23] Az egyes belügyi tárgyú miniszteri rendeletek büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvénnyel összefüggő módosításáról szóló 21/2018. (VI. 29.) BM rendelettel módosított 1-3. mellékletet a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény hatálybalépését követően indult büntetőeljárásokban kell alkalmazni.
14/A. §[24] E rendeletnek a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről szóló 25/2013. (VI. 24.) BM rendelet módosításáról szóló 32/2019. (VII. 31.) BM rendelettel (a továbbiakban: Módr.) megállapított 5/A. alcímét, valamint 1. és 2. mellékletét a Módr. hatálybalépését követően indult büntetőeljárásokban kell alkalmazni.
15. §[25] E rendeletnek a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről szóló 25/2013. (VI. 24.) BM rendelet módosításáról szóló 11/2020. (IV. 27.) BM rendelettel (a továbbiakban: Módr2.) módosított 2. és 3. mellékletét a Módr2. hatálybalépését követően indult büntetőeljárásokban kell alkalmazni.
16. §[26] E rendeletnek a Rendőrség nyomozó hatóságainak hatásköréről és illetékességéről szóló 25/2013. (VI. 24.) BM rendelet módosításáról szóló 28/2021. (VIII. 16.) BM rendelettel (a továbbiakban: Módr3.) megállapított 5/B. alcímét a Módr3. hatálybalépését követően a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény 820. § (2) bekezdés a) pontja alapján elrendelt vagyonkutatások esetén kell alkalmazni.
Dr. Pintér Sándor s. k.,
belügyminiszter
1. melléklet a 25/2013. (VI. 24.) BM rendelethez
A vármegyei (fővárosi) rendőr-főkapitányságok hatáskörébe tartozó bűncselekmények[27]
1. Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) XV. Fejezet - az élet, a testi épség és az egészség elleni bűncselekmények
1.1. Btk. 160. § (1)-(5) bekezdés - Emberölés bűntette és vétsége, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[28]
1.2. Btk. 161. § - Erős felindulásban elkövetett emberölés bűntette
1.3. Btk. 162. § - Öngyilkosságban közreműködés bűntette
1.4. Btk. 163. § (3) bekezdés - Halált okozó magzatelhajtás bűntette
1.5. Btk. 164. § (8) bekezdés - Életveszélyt vagy halált okozó testi sértés bűntette
1.6. Btk. 164. § (9) bekezdés c) pont - Gondatlanságból elkövetett életveszélyes sérülést okozó testi sértés vétsége
1.7. Btk. 165. § (2) bekezdés b) és c) pont - Halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
1.8. Btk. 165. § (3) bekezdés - Halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
1.9. Btk. 166. § (2) bekezdés - Segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette, ha azt nem a közlekedési szabályok megszegésével követték el, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
1.10. Btk. 166. § (3) bekezdés - Segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző vagy a segítségnyújtásra egyébként is köteles személy által elkövetett bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
2. Btk. XVI. Fejezet - az egészségügyi beavatkozás és kutatás rendje elleni bűncselekmények
2.1. Btk. 168. § - Beavatkozás az emberi génállományba bűntette
2.2. Btk. 169. § - Emberi ivarsejt tiltott felhasználása bűntette
2.3. Btk. 170. § - Születendő gyermek nemének megválasztása bűntette
2.4. Btk. 171. § - Emberen végezhető kutatás szabályainak megszegése bűntette
2.5. Btk. 172-173. § - Embrióval vagy ivarsejttel végezhető kutatás szabályainak megszegése bűntette
2.6. Btk. 174. § - Genetikailag megegyező emberi egyedek létrehozása bűntette
3. Btk. XVII. Fejezet - az egészséget veszélyeztető bűncselekmények
3.1. Btk. 176. § (2)-(4) bekezdés - Bűnszövetségben, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva, vagy a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek vagy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal létesítményében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, illetve e bűncselekmények elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer-kereskedelem bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[29]
3.2. Btk. 177. § (1) bekezdés b) pont, valamint (2)-(3) bekezdés - Tizennyolcadik életévet betöltött személy által tizennyolcadik életévét be nem töltött személy felhasználásával elkövetett kábítószer forgalomba hozatala vagy azzal való kereskedés, jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett, bűnszövetségben elkövetett, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként e minőséget felhasználva elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette; illetve e bűncselekmények elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatatásával megvalósított kábítószer-kereskedelem bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.3. Btk. 178. § (2) bekezdés a) pont, (3) bekezdés - Üzletszerűen vagy bűnszövetségben, illetőleg hivatalos, vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.4. Btk. 178. § (2) bekezdés b) pont, (3) bekezdés - Jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.5. Btk. 179. § (3) és (4) bekezdés - Bűnszövetségben, üzletszerűen, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva, jelentős vagy különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez kapcsolódóan anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.6. Btk. 182. § (1) bekezdés a) pont, (2) bekezdés - Kábítószer készítésének elősegítése bűntette, ha az elkövetési magatartás a kábítószer termesztéséhez vagy előállításához szükséges anyag, berendezés vagy felszerelés készítése, megszerzése, az ország területére behozatala, onnan történő kivitele, átszállítása, átadása, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer készítésének elősegítése bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.7. Btk. 182. § (1) bekezdés b) pont, (2) bekezdés - Kábítószer készítésének elősegítése bűntette, ha az elkövetési magatartás a kábítószer előállításához szükséges anyag, berendezés vagy felszerelés forgalomba hozatala, vagy az azzal való kereskedés, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer készítésének elősegítése bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.8. Btk. 182. § (3) bekezdés a) pont - Bűnszövetségben elkövetett kábítószer készítésének elősegítése bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3.9. Btk. 182. § (3) bekezdés b) pont - Üzletszerűen elkövetett kábítószer készítésének elősegítése bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[30]
3.10. Btk. 184. § (2)-(3) bekezdés - Bűnszövetségben, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva, vagy a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek vagy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal létesítményében elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, illetve jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyagra elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, valamint az e bűncselekmények elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette[31]
3.11. Btk. 184/A. § (2) és (3) bekezdés - Bűnszövetségben elkövetett, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva elkövetett, jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyagra elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, valamint az e bűncselekmények elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette[32]
3.12. Btk. 184/B. § (2) bekezdés a) és c) pont, (2a) bekezdés, (3) bekezdés - Üzletszerűen elkövetett, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva elkövetett, illetve jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyag előállításával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, valamint az e bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[33]
3.13. Btk. 184/C. § (2a) és (3) bekezdés - Jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyagra elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, valamint az e bűncselekmény elkövetéséhez kapcsolódóan anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette[34]
3.14. Btk. 185. § (2) és (3) bekezdés - Üzletszerűen vagy bűnszövetségben elkövetett teljesítményfokozó szerrel visszaélés bűntette, valamint teljesítményfokozó szerrel visszaélés bűntette, ha a bűncselekmény folytán tizennyolcadik életévét be nem töltött személy jut tiltott teljesítményfokozó szerhez, illetve ha a tiltott teljesítményfokozó szer előállítását, kínálását, átadását vagy forgalomba hozatalát tizennyolcadik életévét be nem töltött személy felhasználásával követik el, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[35]
3.15. Btk. 185/A. § (3) és (4) bekezdés, valamint (5) bekezdés c) pont - Gyógyszerhamisítás bűntette, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy halált okoz, valamint bűnszövetségben elkövetett gyógyszerhamisítás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[36]
3.16. Btk. 185/A. § (6) bekezdés - Gyógyszerhamisítás bűntette, ha a hamis, meghamisított vagy Magyarországon nem engedélyezett gyógyszer vagy állatgyógyászati készítmény a felhasználók számára széles körben válik hozzáférhetővé, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[37]
3.17. Btk. 186. § (2) bekezdés - Egészségügyi termék hamisítása bűntette, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy halált okoz, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[38]
3.18. Btk. 186. § (3) bekezdés c) pont - Bűnszövetségben elkövetett egészségügyi termék hamisítása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[39]
3.19. Btk. 186. § (4) bekezdés - Egészségügyi termék hamisítása bűntette, ha a hamis, meghamisított vagy Magyarországon nem engedélyezett egészségügyi termék a felhasználók számára széles körben válik hozzáférhetővé, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[40]
3.20. Btk. 189. § (3) bekezdés - Jelentős mennyiségű vagy értékű ártalmas közfogyasztási cikkre, bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett ártalmas közfogyasztási cikkel visszaélés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[41]
4. Btk. XVIII. Fejezet - az emberi szabadság elleni bűncselekmények
4.1. Btk. 190. § - Emberrablás bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[42]
4.2. Btk. 191. § - Emberrablás feljelentésének elmulasztása bűntett, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[43]
4.3. Btk. 192. § - Emberkereskedelem és kényszermunka bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[44]
4.4.[45]
4.5. Btk. 194. § (2) és (3) bekezdés - Személyi szabadság megsértésének bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5. Btk. XIX. Fejezet - a nemi élet szabadsága és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények
5.1. Btk. 196. § (2)-(3) bekezdés - Szexuális kényszerítés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5.2. Btk. 197. § (2)-(5) bekezdés - Szexuális erőszak bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5.3. Btk. 200. § (3)-(5) bekezdés - Kerítés bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[46]
5.4. Btk. 200. § (6) bekezdés - Üzletszerű kerítés elkövetésében megállapodás bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[47]
5.5. Btk. 201. § (2)-(3) bekezdés - Prostitúció elősegítése bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5.6. Btk. 203. § (1) és (2) bekezdés- Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5.7. Btk. 203. § (3) bekezdés - Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
5.8. Btk. 203. § (4) - Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
6. Btk. XXI. Fejezet - az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni bűncselekmények
6.1. Btk. 215. § - A lelkiismereti és vallásszabadság megsértésének bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
6.2. Btk. 216. § - Közösség tagja elleni erőszak bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
6.3. Btk. 218. § - Egészségügyi önrendelkezési jog megsértése bűntette és vétsége
7. Btk. XXII. Fejezet - a közlekedési bűncselekmények
7.1. Btk. 232. § (2) bekezdés b)-d) pont - Maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okozó, halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
7.2. Btk. 232. § (4) bekezdés - Gondatlanságból elkövetett kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény vétsége, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
7.3. Btk. 233. § (2) bekezdés b)-d) pont - Maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okozó, halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó vasúti, légi, vagy vízi közlekedés veszélyeztetésének bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
7.4. Btk. 233. § (3) bekezdés - Gondatlanságból elkövetett kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó vasúti, légi vagy vízi közlekedés veszélyeztetésének vétsége, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok és az RRI hatáskörébe tartozó esetet
7.5. Btk. 234. § (2) bekezdés b)-d) pont - Maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okozó, halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti veszélyeztetés bűntette
7.6. Btk. 235. § (2) bekezdés c) pont - Kettőnél több ember halálát, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset gondatlan okozásának vétsége
7.7. Btk. 236. § (2) bekezdés c) és d) pont - Járművezetés ittas állapotban bűntette, ha az halált, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
7.8. Btk. 236. § (3) bekezdés - nem gépi meghajtású úszólétesítmény vagy nem gépi meghajtású jármű közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton történő vezetésével elkövetett járművezetés ittas állapotban bűntette, ha az halált, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
7.9. Btk. 237. § (2) bekezdés c) és d) pont - Járművezetés bódult állapotban bűntette, ha az halált okoz, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
7.10. Btk. 237. § (3) bekezdés - nem gépi meghajtású úszólétesítmény vagy nem gépi meghajtású jármű közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton történő vezetésével elkövetett járművezetés bódult állapotban bűntette, ha az halált, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
7.11. Btk. 238. § (2) bekezdés c) pont - Kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó járművezetés tiltott átengedésének bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
8. Btk. XXV. Fejezet - a minősített adat és a nemzeti adatvagyon elleni bűncselekmények
Az e fejezetben felsorolt valamennyi bűncselekmény.
9. Btk. XXVI. Fejezet - Az igazságszolgáltatás elleni bűncselekmények[48]
9.1. Btk. 268-270. § - Hamis vád
9.2. Btk. 271. § - Hatóság félrevezetése
9.3. Btk. 272-275. § - Hamis tanúzás
9.4. Btk. 276. § - Hamis tanúzásra felhívás
9.5. Btk. 277. § - Tanúvallomás jogosulatlan megtagadása
9.6. Btk. 278. § - Kényszerítés hatósági eljárásban
9.7. Btk. 279. § - Hatósági eljárás megzavarása
9.8. Btk. 281. § - Mentő körülmény elhallgatása
9.9. Btk. 282. § (3) bekezdés d) pont - Hivatalos, külföldi hivatalos személy által hivatali eljárása során, hivatali kötelessége megszegésével vagy közfeladatot ellátó személy eljárása során elkövetett bűnpártolás
9.10. Btk. 284. § (1)-(5) bekezdés - Fogolyzendülés bűntette
9.11. Btk. 285. § - Ügyvédi visszaélés
9.12. Btk. 286. § - Zugírászat
10. Btk. XXVII. Fejezet - A korrupciós bűncselekmények[49]
10.1. Btk. 290. § - Vesztegetés, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
10.2. Btk. 291. § - Vesztegetés elfogadása, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
10.3. Btk. 296. § - Vesztegetés elfogadása bírósági vagy hatósági eljárásban, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
10.4. Btk. 298. § - Befolyás vásárlása, ha azt nem hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy vonatkozásában követik el, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
10.5. Btk. 299. § - Befolyással üzérkedés, ha azt nem hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy vonatkozásában követik el, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11. Btk. XXVIII. Fejezet - a hivatali bűncselekmények
11.1. Btk. 301. § (1)-(3) bekezdés - Bántalmazás hivatalos eljárásban bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.2. Btk. 302. § (1)-(3) bekezdés - Bántalmazás közfeladatot ellátó személy eljárásában bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.3. Btk. 303. § (1)-(3) bekezdés - Kényszervallatás bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.4. Btk. 304. § (1)-(2) bekezdés - Jogellenes fogvatartás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.5. Btk. 305. § - Hivatali visszaélés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.6. Btk. 306. § - Közfeladati helyzettel visszaélés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
11.7. Btk. 307. § - Jogosulatlan titkos információgyűjtés vagy adatszerzés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
12. Btk. XXX. Fejezet - a közbiztonság elleni bűncselekmények
12.1. Btk. 316. § - Terrorcselekménnyel fenyegetés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
12.2. Btk. 321. § - Bűnszervezetben részvétel bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[50]
12.3. Btk. 322. § (2) bekezdés b) pont, valamint (3) bekezdés - Különösen nagy vagy ezt meghaladó kárt okozó, illetve halált okozó közveszély okozása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
12.4. Btk. 322. § (5) bekezdés - Különösen nagy vagy ezt meghaladó kárt okozó, illetve halált okozó gondatlan közveszély okozása bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
12.5. Btk. 323. § (1)-(5) bekezdés - Közérdekű üzem működése megzavarásának vétsége és bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
12.6. Btk. 324. § - Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[51]
12.7. Btk. 325. § (1) bekezdés c) pont, valamint (2) bekezdés c) pont és (3) bekezdés - Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[52]
13. Btk. XXXII. Fejezet - a köznyugalom elleni bűncselekmények
13.1. Btk. 332. § - Közösség elleni uszítás bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó esetet
14. Btk. XXXIII. Fejezet - a közbizalom elleni bűncselekmények
14.1. Btk. 342. § - Közokirat-hamisítás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követik el
14.2. Btk. 343. § - Közokirat-hamisítás bűntette, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követték el
14.3. Btk. 349. § - Termőföld jogellenes megszerzésének bűntette
15. Btk. XXXIV. Fejezet - a közigazgatás rendje elleni bűncselekmények
15.1. Btk. 350. § - A választás, a népszavazás, a népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett
15.2. Btk. 353. § (1)-(3) bekezdés - Embercsempészés bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó esetet[53]
15.3. Btk. 353. § (4) bekezdés - Embercsempészés előkészületének vétsége, ha az az e mellékletben meghatározott embercsempészés bűntettének elkövetésére irányul
15.4. Btk. 363. § - A számvevőszéki ellenőrzéssel kapcsolatos kötelezettségek megszegésének bűntette és vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
16. Btk. XXXV. Fejezet - a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények
16.1. Btk. 365. § (3) bekezdés a) pont - Fegyveresen elkövetett rablás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
16.2. Btk. 365. § (3) bekezdés f) pont - Hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során elkövetett rablás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
16.3. Btk. 365. § (4) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre elkövetett rablás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
16.4. Btk. 365. § (4) bekezdés b) pont - Jelentős értékre fegyveresen, felfegyverkezve, csoportosan vagy bűnszövetségben elkövetett rablás bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[54]
16.5. Btk. 365. § (4) bekezdés c) pont - Hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során fegyveresen, felfegyverkezve, csoportosan vagy bűnszövetségben elkövetett rablás bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[55]
16.6. Btk. 366. § (3) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre elkövetett kifosztás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
16.7. Btk. 366. § (3) bekezdés b) pont - Jelentős értékre, csoportosan vagy bűnszövetségben elkövetett kifosztás bűntette
16.8. Btk. 367. § (2) bekezdés a), c) és d) pontja - Bűnszövetségben, hivatalos személyként e minőség felhasználásával, továbbá hivatalos megbízás vagy minőség színlelésével elkövetett zsarolás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17. Btk. XXXVI. Fejezet - a vagyon elleni bűncselekmények
17.1. Btk. 370. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett lopás bűntette, kivéve a KR vagy az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[56]
17.2. Btk. 370. § (5) bekezdés b) pontja szerinti - Jelentős értékre bűnszövetségben elkövetett lopás bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányság hatáskörébe tartozó eseteket
17.3. Btk. 370. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett lopás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[57]
17.4. Btk. 370. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal, zsebtolvajlás útján elkövetett lopás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.5. Btk. 371. § (5) és (6) bekezdés - Különösen nagy vagy különösen jelentős kárt okozó rongálás bűntette, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó eseteket[58]
17.6. Btk. 372. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.7. Btk. 372. § (5) bekezdés b) pontja szerinti - Jelentős értékre bűnszövetségben elkövetett sikkasztás bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányság hatáskörébe tartozó eseteket
17.8. Btk. 372. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[59]
17.9. Btk. 372. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén vagy üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.10. Btk. 373. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy kárt okozó csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.11. Btk. 373. § (5) bekezdés b) pontja szerinti - Jelentős kárt okozó, bűnszövetségben elkövetett csalás bűntette
17.12. Btk. 373. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[60]
17.13. Btk. 373. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.14. Btk. 374. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.15. Btk. 374. § (5) bekezdés b) pontja szerinti - Jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalás bűntette
17.16. Btk. 374. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[61]
17.17. Btk. 374. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.18. Btk. 375. § (3) bekezdés a) pont - Különösen nagy kárt okozó, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.19. Btk. 375. § (3) bekezdés b) pontja szerinti - Jelentős kárt okozó, bűnszövetségben, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette
17.20. Btk. 375. § (4) bekezdés a) pont - Különösen jelentős kárt okozó, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[62]
17.21. Btk. 375. § (4) bekezdés b) pont - Különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben vagy üzletszerűen információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.22. Btk. 376. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.23. Btk. 376. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[63]
17.24. Btk. 376. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, amennyiben azt gyám vagy gondnok e minőségében követi el
17.25. Btk. 377. § (2) bekezdés - Különösen nagy vagy azt meghaladó vagyoni hátrányt okozó hanyag kezelés vétsége, kivéve a KR vagy az RRI hatáskörébe tartozó esetet[64]
17.26. Btk. 379. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
17.27. Btk. 379. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett orgazdaság bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[65]
17.28. Btk. 379. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett orgazdaság bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
18. Btk. XXXVIII. Fejezet - a pénz- és bélyegforgalom biztonsága elleni bűncselekmények
18.1. Btk. 389. § (2) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
18.2. Btk. 389. § (3) bekezdés - Pénzhamisítás előkészülete, ha az bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntettével összefüggésben valósul meg, kivéve a KR és az RRI hatáskörébe tartozó esetet[66]
18.3. Btk. 390. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett pénzhamisítás elősegítésének bűntette
18.4. Btk. 391. § (3) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben elkövetett bélyeghamisítás bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
18.5. Btk. 393. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés bűntette, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
18.6. Btk. 394. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszköz hamisításának elősegítésének vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
19. Btk. XL. Fejezet - pénzmosás
19.1. Btk. 399-400. § - Pénzmosás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
19.2. Btk. 401. § - Pénzmosással kapcsolatos bejelentési kötelezettség elmulasztásának vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
20. Btk. XLI. Fejezet - a gazdálkodás rendjét sértő bűncselekmények
20.1. Btk. 407. § - Saját tőke csorbítása bűntette
20.2. Btk. 408. § - Jogosulatlan pénzügyi tevékenység bűntette
20.3. Btk. 410. § - Bennfentes kereskedelem bűntette
20.4. Btk. 411. § - Tőkebefektetési csalás bűntette
20.5. Btk. 412. § - Piramisjáték szervezése bűntette
20.6. Btk. 413. § - Gazdasági titok megsértésének vétsége
21. Btk. XLII. Fejezet - a fogyasztók érdekeit és a gazdasági verseny tisztaságát sértő bűncselekmények
21.1. Btk. 415. § (2) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben elkövetett, rossz minőségű termék forgalomba hozatala bűntette
21.2. Btk. 416. § (2) bekezdés a) pont - Bűnszövetségben elkövetett, megfelelőség hamis tanúsítása bűntette
21.3. Btk. 420. § - Versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési és koncessziós eljárásban bűntette és vétsége
2. melléklet a 25/2013. (VI. 24. ) BM rendelethez
A Készenléti Rendőrség hatáskörébe tartozó bűncselekmények
1. Btk. XIII. fejezet - az emberiesség elleni bűncselekmények
Az e fejezetben felsorolt valamennyi bűncselekmény nyomozása.
2. Btk. XIV. fejezet - háborús bűncselekmények
Az e fejezetben felsorolt valamennyi bűncselekmény nyomozása.
3. Btk. XV. Fejezet - az élet, a testi épség és az egészség elleni bűncselekmények
3.1. Btk. 160. § (1) és (2) bekezdés a)-k) pont - Emberölés bűntette, amennyiben annak sértettje vagy elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
3.2. Btk. 160. § (1) és (2) bekezdés a)-k) pont - Emberölés bűntette, ha a kettő vagy több befejezett emberölést ugyanazon elkövető térben és időben egymástól elkülönülten követte el
4. Btk. XVI. Fejezet - az egészségügyi beavatkozás és kutatás rendje elleni bűncselekmények
4.1. Btk. 175. § - Emberi test tiltott felhasználásának bűntette és vétsége
5. Btk. XVII. Fejezet - az egészséget veszélyeztető bűncselekmények[67]
5.1. Btk. 176. § (2) bekezdés c) pont és Btk. 176. § (4) bekezdés - A Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek vagy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal létesítményében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer-kereskedelem bűntette, ha azt jelentős mennyiségű kábítószerre követik el[68]
5.2.[69]
5.3. Btk. 178. § (2) bekezdés c) pont és Btk. 178. § (3) bekezdés - Különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette[70]
5.4. Btk. 183. § (1) bekezdés - Kábítószer-prekurzorral visszaélés bűntette[71]
5.5. Btk. 184/B. § (2) bekezdés b) pont, (2b) és (3) bekezdés - Bűnszövetségben elkövetett, illetve különösen jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyag előállításával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette, valamint a Btk. 184/B. § (1)-(2b) bekezdésében meghatározott bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított új pszichoaktív anyaggal visszaélés[72]
6. Btk. XVIII. Fejezet - az emberi szabadság elleni bűncselekmények
6.1. Btk. 190. § (1)-(5) bekezdés - Emberrablás bűntette, ha annak nemzetközi jellege van
6.2. Btk. 190. § (3) bekezdés c) pont - Emberrablás bűntette, ha azt halált okozva követték el
6.3. Btk. 190. § (4) bekezdés - Emberrablás bűntette, ha az szándékos emberölést is megvalósít
6.4. Btk. 191. § - Emberrablás feljelentésének elmulasztása bűntette, ha annak nemzetközi jellege van
6.5. Btk. 192. § - Emberkereskedelem és kényszermunka bűntette, ha annak nemzetközi jellege van[73]
7. Btk. XIX. Fejezet - a nemi élet szabadsága és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények
7.1. Btk. 200. § - Kerítés bűntette, ha annak nemzetközi jellege van
7.2. Btk. 202. § - Kitartottság bűntette, ha annak nemzetközi jellege van
8. Btk. XXIII. fejezet - a környezet és a természet elleni bűncselekmények
8.1. Btk. 241. § (1) bekezdés c) pont - Környezetkárosítás bűntette, ha az három vagy több vármegyét érint, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet[74]
8.2. Btk. 242. § (2) bekezdés b) pont - Természetkárosítás bűntette, kivéve a vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó esetet
8.3. Btk. 250. § Radioaktív anyaggal visszaélés bűntette és vétsége
8.4. Btk. 251. § Nukleáris létesítmény üzemeltetésével visszaélés bűntette
8.5. Btk. 252. § Atomenergia alkalmazásával visszaélés bűntette
9. Btk. XXIV. fejezet - az állam elleni bűncselekmények
Az e fejezetben felsorolt valamennyi bűncselekmény nyomozása.
10. Btk. XXVI. Fejezet - az igazságszolgáltatás elleni bűncselekmények
10.1. Btk. 282. § (1) és (2) bekezdés, valamint (3) bekezdés a) és b) pont - Bűnpártolás vétsége és bűntette, ha azt az e mellékletben felsorolt bűncselekményekkel összefüggésben követték el
10.2.[75]
11. Btk. XXVII. fejezet - a korrupciós bűncselekmények[76]
11.1. Btk. 290. § (2) bekezdés - Vesztegetés bűntette, ha az elkövető az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt gazdálkodó szervezet részére vagy érdekében tevékenységet végző, önálló intézkedésre jogosult személlyel kapcsolatban követi el, amennyiben annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
11.2. Btk. 290. § (3) bekezdés - Vesztegetés bűntette, ha az elkövető az (1) vagy (2) bekezdésben foglalt bűncselekményt bűnszövetségben vagy üzletszerűen követi el, amennyiben annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
11.3. Btk. 290. § (4) bekezdés - Vesztegetés bűntette, ha az elkövető az (1)-(3) bekezdés szerint büntetendő cselekményeket külföldi gazdálkodó részére vagy érdekében tevékenységet végző személlyel kapcsolatban követi el, amennyiben annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
11.4. Btk. 291. § (1)-(4) bekezdés - Vesztegetés elfogadásának bűntette, amennyiben annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
11.5. Btk. 296. § (1)-(2) bekezdés - Vesztegetés elfogadása bírósági vagy hatósági eljárásban bűntette, amennyiben annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
12. Btk. XXVIII. fejezet - a hivatali bűncselekmények
12.1. Btk. 308. § - Jogosulatlan megbízhatósági vizsgálat végzésének bűntette
13. Btk. XXX. Fejezet - a közbiztonság elleni bűncselekmények
13.1. Btk. 314. § (1) és (2) bekezdés - Terrorcselekmény bűntette
13.2. Btk. 315. § (1) és (2) bekezdés - Terrorcselekmény bűntette
13.3. Btk. 317. § - Terrorcselekmény feljelentésének elmulasztása bűntette
13.4. Btk. 318. § (1) és (2) bekezdés - Terrorizmus finanszírozása bűntette
13.5. Btk. 320. § (1)-(3) bekezdés - Jármű hatalomba kerítése, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
13.6. Btk. 321. § - Bűnszervezetben részvétel bűntette, ha annak nemzetközi jellege van
13.7. Btk. 324. § - Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
13.8. Btk. 325. § (1) bekezdés c) pont, valamint (2) bekezdés c) pont és a (3) bekezdés - Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
14. Btk. XXXI. Fejezet - a nemzetközi kötelezettségen alapuló közbiztonsági célú gazdasági előírások elleni bűncselekmények
14.1. Btk. 326. § (1)-(3) és (7) bekezdés - Nemzetközi szerződés által tiltott fegyverrel visszaélés bűntette és vétsége
15. Btk. XXXII. Fejezet - a köznyugalom elleni bűncselekmények
15.1. Btk. 331. § - Háborús uszítás bűntette
16. Btk. XXXIII. fejezet - a közbizalom elleni bűncselekmények
16.1. Btk. 342. § - Közokirat-hamisítás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követik el
16.2. Btk. 343. § - Közokirat hamisítás bűntette, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követték el
17. Btk. XXXIV. fejezet - a közigazgatás rendje elleni bűncselekmények
17.1. Btk. 353. § (1) és (3) bekezdés - Embercsempészés bűntette, ha bűnszervezet tagjaként, vagy annak megbízásából követték el, és annak felderítéséhez, nyomozásához más állammal történő együttműködés szükséges
17.2. Btk. 353. § (4) bekezdés - Embercsempészés előkészületének vétsége, ha az az e mellékletben meghatározott embercsempészés bűntettének elkövetésére irányul
18. Btk. XXXV. Fejezet - a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények
18.1. Btk. 365. § (4) bekezdés b) pont - Jelentős értékre fegyveresen elkövetett rablás bűntette, ha azt több területi nyomozó hatóság illetékességi területén követték el
18.2. Btk. 365. § (4) bekezdés c) pont - Hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során fegyveresen elkövetett rablás bűntette, ha azt több területi nyomozó hatóság illetékességi területén követték el
19. Btk. XXXVI. fejezet - a vagyon elleni bűncselekmények
19.1. Btk. 370. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett lopás bűntette, ha annak tárgya az állam, a helyi önkormányzat, valamint az országos kisebbségi önkormányzat, a köztestület és a közalapítvány tulajdonában (fenntartásában) működő, vagy általuk alapított könyvtár, levéltár, muzeális intézmény, kép-, illetve hangarchívum
19.2. Btk. 370. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett lopás bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.3. Btk. 371. § (6) bekezdés - Különösen jelentős kárt okozó rongálás bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.4. Btk. 372. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.5. Btk. 373. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.6. Btk. 374. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.7. Btk. 375. § (4) bekezdés a) pont - Különösen jelentős kárt okozó információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.8. Btk. 376. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.9. Btk. 377. § (2) bekezdés - Különösen nagy vagy azt meghaladó vagyoni hátrányt okozó hanyag kezelés vétsége, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
19.10. Btk. 379. § (6) bekezdés a) pont - Különösen jelentős értékre elkövetett orgazdaság bűntette, ha annak elkövetője a Btk. 459. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott bűnszervezet vezetője vagy annak tagja
20. Btk. XXXVIII. fejezet - a pénz- és bélyegforgalom biztonsága elleni bűncselekmények
20.1. Btk. 389. § (2) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy azt meghaladó értékű pénzre elkövetett pénzhamisítás bűntette
20.2. Btk. 389. § (3) bekezdés - Pénzhamisítás előkészülete, ha az a KR kizárólagos hatáskörébe tartozó bűncselekmény elkövetésére irányul[77]
20.3. Btk. 390. § (1) bekezdés - Pénzhamisítás elősegítésének vétsége, ha az a KR kizárólagos hatáskörébe tartozó bűncselekménnyel összefüggésben valósul meg[78]
20.4. Btk. 391. § (3) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy azt meghaladó értékű bélyegre elkövetett bélyeghamisítás bűntette
21. Btk. XL. Fejezet - pénzmosás
21.1. Btk. 399-400. § - Pénzmosás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
21.2. Btk. 401. § - A pénzmosással kapcsolatos bejelentési kötelezettség elmulasztásának vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
22. Btk. XLIII. Fejezet - tiltott adatszerzés és az információs rendszer elleni bűncselekmények
22.1. Btk. 422. § (2) bekezdés - Fedett nyomozó vagy a bűnüldöző hatósággal, illetve titkosszolgálattal titkosan együttműködő személy kilétének vagy tevékenységének megállapítása céljából elkövetett tiltott adatszerzés bűntette
22.2. Btk. 423. § (3) bekezdés - Közérdekű üzem ellen elkövetett információs rendszer vagy adat megsértése bűntette
22.3. Btk. 424. § - Közérdekű üzem ellen elkövetett információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszásának vétsége, kivéve az RRI hatáskörébe tartozó eseteket
3. melléklet a 25/2013. (VI. 24.) BM rendelethez
A Repülőtéri Rendőr Igazgatóság hatáskörébe tartozó bűncselekmények
1. Btk. XV. fejezet - az élet, a testi épség és az egészség elleni bűncselekmények
1.1. Btk. 165. § (2) bekezdés b) és c) pont - Halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége
1.2. Btk. 165. § (3) bekezdés - Halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntette
1.3. Btk. 166. § (2) bekezdés - Segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette, ha azt nem a közlekedési szabályok megszegésével követték el
1.4. Btk. 166. § (3) bekezdés - Segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző vagy a segítségnyújtásra egyébként is köteles személy által elkövetett bűntette
2. Btk. XVII. fejezet - az egészséget veszélyeztető bűncselekmények
2.1. Btk. 176. § (2) bekezdés a) és b) pont, valamint a (3)-(4) bekezdés - Bűnszövetségben, illetve hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva elkövetett kábítószer- kereskedelem bűntette, jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, vagy e bűncselekmények elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer-kereskedelem bűntette[79]
2.2. Btk. 177. § (1)-(3) bekezdés - Tizennyolcadik életévet betöltött személy által tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére kábítószer kínálásával, átadásával elkövetett, illetve ilyen személy felhasználásával elkövetett kábítószer forgalomba hozatala vagy azzal való kereskedés; oktatási, köznevelési, gyermekjóléti vagy gyermekvédelmi feladatok ellátására rendelt épület területén, illetve annak közvetlen környezetében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, továbbá jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett, bűnszövetségben elkövetett, hivatalos vagy közfeladatot ellátó személyként e minőséget felhasználva elkövetett, illetve e bűncselekmények elkövetéséhez anyagi eszközök szolgáltatatásával megvalósított kábítószer-kereskedelem bűntette
2.3. Btk. 178. § (2) bekezdés a) pont, (3) bekezdés - Üzletszerűen vagy bűnszövetségben, illetőleg hivatalos, vagy közfeladatot ellátó személyként, e minőséget felhasználva elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette
2.4. Btk. 178. § (2) bekezdés b) pont, (3) bekezdés - Jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklása bűntette, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette
2.5. Btk. 179. § (3) és (4) bekezdés - Kábítószer birtoklása bűntette, vagy e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer birtoklása bűntette
2.6. Btk. 182. § (1) bekezdés a) pont, (2) bekezdés - Kábítószer készítésének elősegítése bűntette, ha az elkövetési magatartás a kábítószer előállításához szükséges anyag, berendezés vagy felszerelés készítése, megszerzése, az ország területére behozatala, onnan történő kivitele, átszállítása, átadása, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer készítésének elősegítése bűntette
2.7. Btk. 182. § (1) bekezdés b) pont, (2) bekezdés - Kábítószer készítésének elősegítése bűntette, ha az elkövetési magatartás a kábítószer előállításához szükséges anyag, berendezés vagy felszerelés forgalomba hozatala, vagy az azzal való kereskedés, illetve e bűncselekmény elkövetéséhez szükséges anyagi eszközök szolgáltatásával megvalósított kábítószer készítésének elősegítése bűntette
2.8. Btk. 182. § (3) bekezdés a) pont - Bűnszövetségben elkövetett kábítószer készítésének elősegítése bűntette
2.9. Btk. 182. § (3) bekezdés b) pont - Üzletszerűen elkövetett kábítószer készítésének elősegítése bűntette
2.10. Btk. 185. § (2) és (3) bekezdés - Üzletszerűen vagy bűnszövetségben elkövetett teljesítményfokozó szerrel visszaélés bűntette, valamint teljesítményfokozó szerrel visszaélés bűntette, ha a bűncselekmény folytán tizennyolcadik életévét be nem töltött személy jut tiltott teljesítményfokozó szerhez, illetve ha a bűncselekményt tizennyolcadik életévét be nem töltött személy felhasználásával követik el[80]
2.11. Btk. 185/A. § (3) és (4) bekezdés, valamint (5) bekezdés c) pont - Gyógyszerhamisítás bűntette, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy halált okoz, valamint bűnszövetségben elkövetett gyógyszerhamisítás bűntette[81]
2.12. Btk. 185/A. § (6) bekezdés - Gyógyszerhamisítás bűntette, ha a hamis, meghamisított vagy Magyarországon nem engedélyezett gyógyszer vagy állatgyógyászati készítmény a felhasználók számára széles körben válik hozzáférhetővé[82]
2.13. Btk. 186. § (2) bekezdés, valamint (3) bekezdés c) pont - Egészségügyi termék hamisítása bűntette, ha a Btk. 186. § (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy halált okoz, vagy a Btk. 186. § (1) bekezdésében meghatározott bűncselekményt bűnszövetségben követik el[83]
2.14. Btk. 186. § (4) bekezdés - Egészségügyi termék hamisítása bűntette, ha a hamis, meghamisított vagy Magyarországon nem engedélyezett egészségügyi termék a felhasználók számára széles körben válik hozzáférhetővé
2.15. Btk. 189. § (3) bekezdés - Jelentős mennyiségű vagy értékű ártalmas közfogyasztási cikkre; bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett ártalmas közfogyasztási cikkel visszaélés bűntette
3. Btk. XVIII. fejezet - az emberi szabadság elleni bűncselekmények
3.1. Btk. 190. § - Emberrablás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[84]
3.2. Btk. 191. § - Emberrablás feljelentésének elmulasztása bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[85]
3.3. Btk. 192. § - Emberkereskedelem és kényszermunka bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[86]
3.4.[87]
3.5. Btk. 194. § (2) és (3) bekezdés - Személyi szabadság megsértésének bűntette
4. Btk. XIX. Fejezet - a nemi élet szabadsága és a nemi erkölcs elleni bűncselekmények
4.1. Btk. 196. § (2) bekezdés a) pont és (3) bekezdés - Szexuális kényszerítés bűntette, ha azt tizennyolcadik, illetve tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el
4.2. Btk. 197. § (3) bekezdés a) pont - Szexuális erőszak bűntette, ha azt tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el
4.3. Btk. 197. § (3) bekezdés b) pontja - Szexuális erőszak bűntette, ha a sértett az elkövető hozzátartozója, vagy a nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése illetve egyéb módon a hatalma vagy befolyása alatt áll
4.4. Btk. 197. § (3) bekezdés c) pont - Szexuális erőszak bűntette, ha azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen követik el
4.5. Btk. 197. § (4) és (5) bekezdés - Szexuális erőszak bűntette
4.6. Btk. 200. § (3) bekezdés - Üzletszerűen elkövetett kerítés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[88]
4.7. Btk. 201. § (2) és (3) bekezdés - Prostitúció elősegítése bűntette
4.8. Btk. 202. § - Kitartottság bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[89]
4.9. Btk. 203. § (1) és (2) bekezdés - Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, ha az elkövető a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy prostitúciójából haszonszerzésre törekszik; tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel való szexuális cselekményért ellenszolgáltatást nyújt
4.10. Btk. 203. § (3) bekezdés - Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, ha az elkövető részben vagy egészben tizennyolcadik életévét be nem töltött, prostitúciót folytató személlyel tartatja ki magát
4.11. Btk. 203. § (4) bekezdés - Gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, ha az elkövető olyan bordélyházat tart fenn, vezet, vagy olyan bordélyház működéséhez szolgáltat anyagi eszközöket, amelyben tizennyolcadik életévét be nem töltött személy folytat prostitúciót
5. Btk. XXI. Fejezet - az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni bűncselekmények
5.1. Btk. 215. § - A lelkiismereti és vallásszabadság megsértésének bűntette
5.2. Btk. 216. § - Közösség tagja elleni erőszak bűntette és vétsége
6. Btk. XXII. fejezet - a közlekedési bűncselekmények
6.1. Btk. 232. § (2) bekezdés b)-d) pont - Maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okozó, halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény bűntette, ha azt légi járművel vagy légiközlekedéssel összefüggésben követik el
6.2. Btk. 232. § (4) bekezdés - Gondatlanságból elkövetett kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény vétsége, ha azt légi járművel vagy légiközlekedéssel összefüggésben követik el
6.3. Btk. 233. § (2) bekezdés b)-d) pont - Maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okozó, halált okozó, illetve kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó vasúti, légi, vagy vízi közlekedés veszélyeztetésének bűntette, ha azt légi járművel vagy légiközlekedéssel összefüggésben követik el
6.4. Btk. 233. § (3) bekezdés - Gondatlanságból elkövetett kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó vasúti, légi vagy vízi közlekedés veszélyeztetésének vétsége, ha azt légi járművel vagy légiközlekedéssel összefüggésben követik el
7. Btk. XXVII. Fejezet - A korrupciós bűncselekmények[90]
7.1. Btk. 290. § - Vesztegetés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket
7.2. Btk. 291. § - Vesztegetés elfogadása bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket
7.3. Btk. 298. § (1) és (1a) bekezdés - Befolyás vásárlása bűntette, ha azt nem hivatalos személy vonatkozásában követik el
7.4. Btk. 299. § (1)-(2) és (4) bekezdés - Befolyással üzérkedés bűntette, ha azt nem hivatalos személy vonatkozásában követik el
8. Btk. XXVIII. Fejezet - a hivatali bűncselekmények
8.1. Btk. 301. § (1)-(3) bekezdés - Bántalmazás hivatalos eljárásban bűntette és vétsége
8.2. Btk. 302. § (1)-(3) bekezdés - Bántalmazás közfeladatot ellátó személy eljárásában bűntette és vétsége
8.3. Btk. 303. § (1)-(3) bekezdés - Kényszervallatás bűntette és vétsége
8.4. Btk. 304. § (1) és (2) bekezdés - Jogellenes fogvatartás bűntette
8.5. Btk. 305. § - Hivatali visszaélés bűntette
8.6. Btk. 306. § - Közfeladati helyzettel visszaélés bűntette
8.7. Btk. 307. § - Jogosulatlan titkos információgyűjtés vagy adatszerzés bűntette
9. Btk. XXX. Fejezet - a közbiztonság elleni bűncselekmények
9.1. Btk. 316. § - Terrorcselekménnyel fenyegetés bűntette
9.2. Btk. 320. § (1)-(3) bekezdés - Jármű hatalomba kerítésének bűntette, ha azt légi járműre követik el
9.3. Btk. 321. § - Bűnszervezetben részvétel bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[91]
9.4. Btk. 322. § (2) bekezdés b) pont, valamint (3) bekezdés - Különösen nagy vagy ezt meghaladó kárt okozó, illetve halált okozó közveszély okozása bűntette
9.5. Btk. 322. § (5) bekezdés - Különösen nagy vagy ezt meghaladó kárt okozó, illetve halált okozó gondatlan közveszély okozása vétsége
9.6. Btk. 323. § (1)-(5) bekezdés - Közérdekű üzem működésének megzavarása vétsége és bűntette
9.7. Btk. 324. § (1) bekezdés b) pont - Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[92]
9.8. Btk. 324. § (2) és (3) bekezdés - Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[93]
9.9. Btk. 325. §. (1) bekezdés c) pont, valamint (2) bekezdés c) pont - Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[94]
9.10. Btk. 325. § (3) és (5) bekezdés - Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[95]
10. Btk. XXXII. Fejezet - a köznyugalom elleni bűncselekmények
10.1. Btk. 332. § - Közösség elleni uszítás bűntette
10.2. Btk. 338. § - Közveszéllyel fenyegetés bűntette, ha a fenyegetés az RRI illetékességi területére, az azon lévő objektumra, a légiforgalmi szolgálat központi létesítményére, illetve a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre érkező, vagy onnan induló légi járműre vonatkozik
11. Btk. XXXIII. fejezet - a közbizalom elleni bűncselekmények
11.1. Btk. 342. § - Közokirat-hamisítás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követik el
11.2. Btk. 343. § - Közokirat hamisítás bűntette, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekményekkel összefüggésben követték el
12. Btk. XXXIV. fejezet - a közigazgatás rendje elleni bűncselekmények
12.1. Btk. 353. § (1)-(3) bekezdés - Embercsempészés bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[96]
12.2. Btk. 353. § (4) bekezdés - Embercsempészés előkészületének vétsége, ha az az e mellékletben meghatározott embercsempészés bűntettének elkövetésére irányul
12.3. Btk. 363. § - A számvevőszéki ellenőrzéssel kapcsolatos kötelezettségek megszegésének bűntette és vétsége
13. Btk. XXXV. fejezet - a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények
13.1. Btk. 365. § (3) bekezdés a) pont - Fegyveresen elkövetett rablás bűntette
13.2. Btk. 365. § (3) bekezdés f) pont - Hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során elkövetett rablás bűntette
13.3. Btk. 365. § (4) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre elkövetett rablás bűntette
13.4. Btk. 365. § (4) bekezdés b) pont - Jelentős értékre fegyveresen vagy felfegyverkezve vagy csoportosan vagy bűnszövetségben elkövetett rablás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[97]
13.5. Btk. 365. § (4) bekezdés c) pont - Hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során fegyveresen, felfegyverkezve, csoportosan vagy bűnszövetségben elkövetett rablás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[98]
13.6. Btk. 366. § (3) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre elkövetett kifosztás bűntette
13.7. Btk. 367. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben, az élet vagy a testi épség elleni, illetve más hasonlóan súlyos fenyegetéssel, hivatalos személyként e minőség felhasználásával, illetve hivatalos megbízás vagy minőség színlelésével elkövetett zsarolás bűntette
14. Btk. XXXVI. fejezet - a vagyon elleni bűncselekmények
14.1. Btk. 370. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett lopás bűntette, kivéve a KR hatáskörébe tartozó eseteket[99]
14.2. Btk. 370. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen vagy dolog elleni erőszakkal, zsebtolvajlás útján elkövetett lopás bűntette
14.3. Btk. 371. § (5) bekezdés - Különösen nagy kárt okozó rongálás bűntette
14.4. Btk. 372. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette
14.5. Btk. 372. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén vagy üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette
14.6. Btk. 373. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy kárt okozó csalás bűntette
14.7. Btk. 373. § (6) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben, közveszély színhelyén vagy üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás bűntette
14.8. Btk. 374. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette
14.9. Btk. 374. § (6) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó gazdasági csalás bűntette
14.10. Btk. 375. § (3) bekezdés a) pont - Különösen nagy kárt okozó, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette
14.11. Btk. 375. § (4) bekezdés b) pont - Különösen nagy kárt okozó, információs rendszer felhasználásával bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett csalás bűntette
14.12. Btk. 376. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette
14.13. Btk. 377. § (2) bekezdés - Különösen nagy vagy azt meghaladó vagyoni hátrányt okozó hanyag kezelés vétsége, kivéve a KR hatáskörébe tartozó esetet[100]
14.14. Btk. 379. § (5) bekezdés a) pont - Különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság bűntette
14.15. Btk. 379. § (6) bekezdés b) pont - Különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett orgazdaság bűntette
15. Btk. XXXVIII. fejezet - a pénz- és bélyegforgalom biztonsága elleni bűncselekmények
15.1. Btk. 389. § (2) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntette
15.2. Btk. 389. § (3) bekezdés - Pénzhamisítás előkészülete, ha az bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntettével összefüggésben valósul meg
15.3. Btk. 390. § (1) bekezdés - Pénzhamisítás elősegítésének vétsége, ha az bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntettével összefüggésben valósul meg
15.4. Btk. 391. § (3) bekezdés b) pont - Bűnszövetségben elkövetett bélyeghamisítás bűntette
15.5. Btk. 393. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés bűntette
15.6. Btk. 394. § (2) bekezdés - Bűnszövetségben vagy üzletszerűen elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszköz hamisítása elősegítésének vétsége
16. Btk. XL. Fejezet - pénzmosás
16.1. Btk. 399-400. § - Pénzmosás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
16.2. Btk. 401. § - A pénzmosással kapcsolatos bejelentési kötelezettség elmulasztásának vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
17. Btk. XLIII. Fejezet - tiltott adatszerzés és az információs rendszer elleni bűncselekmények
17.1. Btk. 423. § (2) bekezdés - Információs rendszer vagy adat megsértésének bűntette, ha az jelentős számú információs rendszert érint
17.2. Btk. 424. § - Információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszásának vétsége, ha az jelentős számú információs rendszerrel összefüggésben valósul meg
4. melléklet a 25/2013. (VI. 24.) BM rendelethez
A vízirendészeti rendőrkapitányságok hatáskörébe tartozó bűncselekmények
1. Btk. XV. fejezet - az élet, a testi épség és az egészség elleni bűncselekmények, ha azt a hajózási tevékenységre vonatkozó előírások megszegésével követték el
1.1. Btk. 165. § (1)-(3) bekezdés - Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége és bűntette
1.2. Btk. 166. § (1)-(3) bekezdés - Segítségnyújtás elmulasztásának vétsége és bűntette
2. Btk. XXII. fejezet - a közlekedési bűncselekmények
2.1. Btk. 232. § (1)-(4) bekezdés - A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény bűntette és vétsége, ha az a vízi közlekedés biztonságát veszélyezteti
2.2. Btk. 233. § (1)-(3) bekezdés - Vasúti, légi vagy vízi közlekedés veszélyeztetésének bűntette és vétsége, ha azt a vízi közlekedés szabályainak megszegésével követték el
2.3. Btk. 236. § (1)-(2) bekezdése - Járművezetés ittas állapotban vétsége és bűntette, ha azt gépi meghajtású úszólétesítménnyel követték el
2.4. Btk. 236. § (3) bekezdése - Járművezetés ittas állapotban bűntette, ha azt nem gépi meghajtású úszólétesítménnyel követték el
2.5. Btk. 237. § (1)-(2) bekezdés - Járművezetés bódult állapotban vétsége és bűntette, ha azt gépi meghajtású úszólétesítménnyel követték el
2.6. Btk. 237. § (3) bekezdés - Járművezetés bódult állapotban bűntette, ha azt nem gépi meghajtású úszólétesítménnyel követték el
2.7. Btk. 238. § - Járművezetés tiltott átengedésének vétsége és bűntette, ha azt gépi meghajtású úszólétesítményre követték el
2.8. Btk. 239. § - Cserbenhagyás vétsége, ha azt vízi közlekedési balesettel érintett jármű vezetője követte el
3. Btk. XXIII. Fejezet - a környezet és a természet elleni bűncselekmények
3.1. Btk. 241. § - Környezetkárosítás vétsége és bűntette, ha az elkövetés tárgya a természetes vizek kincsei körébe tartozik
3.2. Btk. 242-243. § - Természetkárosítás vétsége és bűntette, ha az elkövetés tárgya a természetes vizek kincsei körébe tartozik
3.3. Btk. 244. § - Állatkínzás vétsége és bűntette, ha az elkövetés tárgya a természetes vizek kincsei körébe tartozik
3.4. Btk. 246. § - Orvhalászat vétsége
3.5. Btk. 248. § - A hulladékgazdálkodás rendje megsértésének vétsége és bűntette, ha a hulladék (veszélyes hulladék) elhelyezése természetes vizek és kincseik veszélyeztetésére alkalmas, illetve, ha a hulladékgazdálkodási tevékenységet a vízi közlekedéssel összefüggésben végzik
4. Btk. XXXIII. Fejezet - a közbizalom elleni bűncselekmények, ha az elkövetés tárgya úszólétesítményhez vagy annak kezeléséhez szükséges képesítő okmányhoz, továbbá halászathoz, horgászathoz szükséges engedélyhez kapcsolódik
4.1. Btk. 342. § - Közokirat-hamisítás vétsége és bűntette
4.2. Btk. 344. § - Biztonsági okmány hamisítása vétsége
4.3. Btk. 345. § - Hamis magánokirat felhasználása vétsége
4.4. Btk. 346. § - Okirattal visszaélés vétsége
4.5. Btk. 347. § - Egyedi azonosító jellel visszaélés bűntette
5. Btk. XXXVI. Fejezet - a vagyon elleni bűncselekmények
Ha az elkövetés tárgya vízi jármű, úszó munkagép, úszómű vagy ezek tartozéka:
5.1. Btk. 370. § (1)-(4) bekezdés - Lopás vétsége és bűntette
5.2. Btk. 370. § (5) bekezdés b) pont - Jelentős értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen vagy dolog elleni erőszakkal, illetve zsebtolvajlás útján elkövetett lopás bűntette
5.3. Btk. 371. § (1)-(4) bekezdés - Rongálás vétsége és bűntette
5.4. Btk. 372. § (1)-(4) bekezdés - Sikkasztás vétsége és bűntette
5.5. Btk. 372. § (5) bekezdés b) pont - Jelentős értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén vagy üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette
5.6. Btk. 376. § (1)-(3) bekezdés - Hűtlen kezelés vétsége és bűntette
5.7. Btk. 377. § (1) bekezdés - Hanyag kezelés vétsége
5.8. Btk. 378. § - Jogtalan elsajátítás vétsége
5.9. Btk. 379. § (1)-(4) bekezdés - Orgazdaság vétsége és bűntette
5.10. Btk. 380. § - Jármű önkényes elvételének bűntette
Ha az elkövetés tárgya a természetes vizek kincsei körébe tartozik:
5.11. Btk. 370. § (1)-(4) bekezdés - Lopás vétsége és bűntette
5.12. Btk. 370. § (5) bekezdés b) pont - Jelentős értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén, üzletszerűen vagy dolog elleni erőszakkal, illetve zsebtolvajlás útján elkövetett lopás bűntette
5.13. Btk. 371. § (1)-(4) bekezdés - Rongálás vétsége és bűntette
5.14. Btk. 372. § (1)-(4) bekezdés - Sikkasztás vétsége és bűntette
5.15. Btk. 372. § (5) bekezdés b) pont - Jelentős értékre bűnszövetségben, közveszély színhelyén, vagy üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette
5.16. Btk. 376. § (1)-(4) bekezdés- Hűtlen kezelés vétsége és bűntette
5.17. Btk. 379. § (1)-(4) bekezdés - Orgazdaság vétsége és bűntette
6. Btk. XL. Fejezet - pénzmosás
6.1. Btk. 399-400. § - Pénzmosás bűntette és vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
6.2. Btk. 401. § - A pénzmosással kapcsolatos bejelentési kötelezettség elmulasztásának vétsége, ha azt az e mellékletben meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben követték el
Lábjegyzetek:
[1] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 9. §-a. Hatályos 2018.07.01.
[2] Módosította az 50/2022. (XII. 27.) BM rendelet 6. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.
[3] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 1. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[4] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 2. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[5] Módosította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 12. § a) pontja. Hatályos 2018.07.01.
[6] Módosította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 12. § b) pontja. Hatályos 2018.07.01.
[7] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 3. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[8] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 3. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[9] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 3. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[10] Módosította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 12. § c) pontja. Hatályos 2018.07.01.
[11] Beiktatta a 62/2024. (XII. 30.) BM rendelet 21. §-a. Hatályos 2024.12.31.
[12] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 10. §-a. Hatályos 2018.07.01.
[13] Beiktatta a 62/2024. (XII. 30.) BM rendelet 22. §-a. Hatályos 2024.12.31.
[14] A nyitó szövegrészt módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 4. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[15] Módosította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 12. § d) pontja. Hatályos 2018.07.01.
[16] Megállapította a 62/2024. (XII. 30.) BM rendelet 23. §-a. Hatályos 2024.12.31.
[17] Az alcímet beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 1. §-a. Hatályos 2019.08.08.
[18] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 1. §-a. Hatályos 2019.08.08.
[19] Az alcímet beiktatta a 28/2021. (VIII. 16.) BM rendelet 1. §-a. Hatályos 2021.08.24.
[20] Beiktatta a 28/2021. (VIII. 16.) BM rendelet 1. §-a. Hatályos 2021.08.24.
[21] Módosította az 50/2022. (XII. 27.) BM rendelet 6. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.
[22] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. § -a alapján.
[23] Beiktatta a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 11. §-a. Hatályos 2018.07.01.
[24] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2019.08.08.
[25] Beiktatta a 11/2020. (IV. 27.) BM rendelet 1. §-a. Hatályos 2020.04.30.
[26] Beiktatta a 28/2021. (VIII. 16.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2021.08.24.
[27] Módosította az 50/2022. (XII. 27.) BM rendelet 6. § a) pontja. Hatályos 2023.01.01.
[28] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 5. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[29] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 6. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[30] Megállapította a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 3. §-a (lásd 1. melléklet 1. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[31] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[32] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[33] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[34] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[35] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[36] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[37] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[38] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 3. §-a (lásd 1. melléklet 2. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[39] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 3. §-a (lásd 1. melléklet 2. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[40] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 3. §-a (lásd 1. melléklet 2. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[41] Beiktatta a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 3. §-a (lásd 1. melléklet 2. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[42] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 7. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[43] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 7. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[44] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 2. pont). Hatályos 2023.01.01.
[45] Hatályon kívül helyezte a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § a) pontja (lásd: 1. melléklet 3. pont). Hatálytalan 2023.01.01.
[46] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 8. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[47] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 8. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[48] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 13. §-a (lásd 1. melléklet). Hatályos 2018.07.01.
[49] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 13. §-a (lásd 1. melléklet). Hatályos 2018.07.01.
[50] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 10. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[51] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 10. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[52] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 10. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[53] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 11. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[54] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 12. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[55] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 12. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[56] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[57] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[58] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[59] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[60] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[61] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[62] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[63] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[64] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[65] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 13. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[66] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 14. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[67] Megállapította a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 4. §-a (lásd 2. melléklet 1. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[68] Megállapította a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 4. §-a (lásd 2. melléklet 1. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[69] Hatályon kívül helyezte a 11/2020. (IV. 27.) BM rendelet 3. § a) pontja. Hatálytalan 2020.04.30.
[70] Megállapította a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 4. §-a (lásd 2. melléklet 1. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[71] Megállapította a 32/2019. (VII. 31.) BM rendelet 4. §-a (lásd 2. melléklet 1. pontja). Hatályos 2019.08.08.
[72] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § b) pontja (lásd: 2. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[73] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § b) pontja (lásd: 2. melléklet 2. pont). Hatályos 2023.01.01.
[74] Módosította az 50/2022. (XII. 27.) BM rendelet 6. § b) pontja. Hatályos 2023.01.01.
[75] Hatályon kívül helyezte a 11/2020. (IV. 27.) BM rendelet 3. § b) pontja. Hatálytalan 2020.04.30.
[76] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 14. §-a (lásd 2. melléklet 2. pont). Hatályos 2018.07.01.
[77] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 15. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[78] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 15. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[79] Módosította a 11/2020. (IV. 27.) BM rendelet 2. §-a. Hatályos 2020.04.30.
[80] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[81] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[82] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[83] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 1. pont). Hatályos 2023.01.01.
[84] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 16. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[85] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 16. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[86] Megállapította a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 2. pont). Hatályos 2023.01.01.
[87] Hatályon kívül helyezte a 66/2022. (XII. 27.) BM rendelet 1. § c) pontja (lásd: 3. melléklet 3. pont). Hatálytalan 2023.01.01.
[88] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 17. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[89] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 17. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[90] Megállapította a 21/2018. (VI. 29.) BM rendelet 15. §-a (lásd 3. melléklet). Hatályos 2018.07.01.
[91] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 19. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[92] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 19. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[93] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 19. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[94] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 19. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[95] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 19. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[96] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 20. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[97] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 21. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[98] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 21. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[99] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 22. pontja. Hatályos 2015.09.25.
[100] Módosította az 52/2015. (IX. 24.) BM rendelet 4. § (2) bekezdése 22. pontja. Hatályos 2015.09.25.