Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

10/1976. (VI. 24.) MüM rendelet

a munka díjazásával kapcsolatos egyes kérdésekről

A Munka Törvénykönyve 20. §-ának (3) bekezdésében és annak végrehajtásáról szóló 34/1967. (X. 8.) Korm. rendelet 126. §-ának (2) bekezdésében, valamint az ipari szövetkezetekről szóló 1971. évi 32. törvényerejű rendelet végrehajtása tárgyában kiadott 40/1971. (XI. 30.) Korm. rendelet 45. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a Szakszervezetek Országos Tanácsával és az Ipari Szövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a következőket rendelem:

1. §

(1) A munka díjazásának egyes kérdéseiről szóló 7/1967. (X. 8.) MüM rendelet (a továbbiakban: R.) 3 A. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:

"3/A. § (1) A dolgozó személyi alapbére az alkalmazáskor és az azt követő egyéves időtartam alatt nem érheti el a vele azonos vagy hasonló munkakörű és felkészültségű dolgozók átlagos személyi alapbérét. E rendelkezés nem vonatkozik az áthelyezett dolgozóra.

(2) A kollektív szerződés az (1) bekezdésben foglalt rendelkezés alkalmazásával kapcsolatban -a 3/B. § (1) bekezdésében megjelölt dolgozókat kivéve - eltérést állapíthat meg arra az esetre, ha a dolgozó munkakörével összefüggésben az átlagost meghaladó, kivételes elméleti vagy gyakorlati felkészültséggel végzi munkáját."

(2) Az R. 3/B. § számozása 3/C. §-ra változik és e § a következő 3/B. §-sal egészül ki:

"3/B. § (1) A dolgozó személyi alapbére az alkalmazáskor és az azt követő egy éves időtartam alatt nem haladhatja meg a munkakörére előírt besorolás szerinti bértétel alsó határát, ha

a) az alkalmazását megelőző egy éven belül legalább harmadik esetben létesít munkaviszonyt és

a korábbi munkaviszonyait felmondással, illetve kilépés útján szüntette meg, vagy

b) "kilépett" munkakönyvi bejegyzéssel változtat munkahelyet.

Ha az új vállalatnál az azonos vagy hasonló munkakörű és felkészültségű dolgozók átlagos személyi alapbére a bértétel felső határát megközelíti, a dolgozó személyi alapbére - különösen indokolt esetben - a munkakörére előírt bértétel alsó határának húsz százalékkal emelt összegéig is megállapítható.

(2) Ha a dolgozó munkabérét teljesítmény-követelmények (darabbér, személyi alapbéren alapuló teljesítménybér, prémiumos időbér stb.) figyelembevételével állapítják meg, részére a tényleges teljesítésnek megfelelő teljesítménybér jár. Csoportos (brigád) teljesítmény-elszámolás esetén a ledolgozott idő arányában történő kereset-felosztás során a dolgozó a csoport (brigád) keresetéből személyi alap-órabére (alapbére) alapján részesülhet.

(3) Az (1) bekezdésben megjelölt dolgozónak egy évig jutalom nem adható, és részére prémium is csak a (2) bekezdésben meghatározott esetben fizethető. Év végi részesedésre a dolgozó - kivéve ha munkaviszonyra vonatkozó szabály további feltételt állapít meg - akkor jogosult, ha a vállalatnál legalább fél éve áll alkalmazásban.

(4) A dolgozó az előző bekezdésekben meghatározott munkabérén, illetve jogszabályi rendelkezésen alapuló bérkiegészítő fizetésén felül csak olyan bérpótlékra jogosult, amelynek fizetését jogszabály kötelezően írja elő, feltéve, hogy ezt a dolgozó besorolásánál, munkabére feltételeinek megállapításánál, illetőleg a reá vonatkozó teljesítménykövetelmények meghatározásánál nem vették figyelembe."

2. §

Az ipari szövetkezetek tagjainak és alkalmazottainak munkavégzésére vonatkozó szabályokról szóló 21/1971. (XII. 31.) MüM rendelet a következő 19/A. §-sal egészül ki:

"19/A. § Az új munkaviszonyt létesítő dolgozó díjazásának megállapítására vonatkozó munkajogi szabályokat [7/1967. (X. 8.) MüM rendelet 3/A-3/B. §-ai] az ipari szövetkezeti tagok munkadíjának megállapításánál is alkalmazni kell."

3. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Karakas László s. k.,

munkaügyi miniszter