Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

28/2004. (IV. 29.) PM rendelet

a postaforgalomban alkalmazandó egyes vámszabályokról

A közösségi vámjog végrehajtásáról szóló 2003. évi CXXVI. törvény (a továbbiakban: Vtv.) 82. § (3) bekezdésének e) pontjában kapott felhatalmazás alapján - az informatikai és hírközlési miniszterrel egyetértésben - az alábbiakat rendelem el:

Fogalom meghatározások

1. §

(1) A Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendeletben (a továbbiakban: Vámkódex), valamint a Vámkódex végrehajtásáról szóló 2454/93/EGK bizottsági rendeletben (a továbbiakban: Vhr.), a Vtv.-ben, továbbá a közösségi vámjog végrehajtásának részletes szabályairól szóló 15/2004. (IV. 5.) PM rendeletben (a továbbiakban: PM rendelet) előírtakat a postaforgalomban az e rendeletben foglaltak figyelembevételével kell alkalmazni.

(2) E rendelet alkalmazásában:

a) belföldi postai szolgáltató (a továbbiakban: Posta): a postáról szóló 2003. évi CI. törvény (a továbbiakban: postatörvény) 3. §-ának 32. pontjában meghatározott postai szolgáltatás nyújtására jogosult természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság,

b) postaforgalom: valamely belföldi postai szolgáltatónak a külföldi postai szolgáltató - ide értve a belföldi postai szolgáltatónak a külföldön működő képviseletét is - közreműködésével végzett postai szolgáltatási tevékenysége;

c) küldemény: postatörvény 3. §-ának 25. pontjában meghatározott küldemény;

d) postajárat: kizárólag nemzetközi postai küldeményeket szállító jármű és az Egyetemes Postaegyezményben meghatározott CN jelű Átadójegyzéken (a továbbiakban: Átadójegyzék) felsorolt küldeményből álló rakománya,

e) EMS szolgáltatás: a postatörvény 3. §-ának 9.2. pontjában meghatározott gyorspostai szolgáltatás

Illetékességi szabályok

2. §

(1) A Vámkódex 38. cikke (1) bekezdésének a) pontja, valamint a (4) bekezdésének alkalmazásában figyelemmel a Vtv. 28. §-ának (1) bekezdésére is:

a)[1] az Európai Közösség vámterületének határát a magyar határszakaszon (a továbbiakban: külső határ) átlépő postajárat vám elé állítása és árutovábbítása tekintetében - ab) pontban foglaltak kivételével - a vámút vámfelügyeletét ellátó vám- és pénzügyőri hivatal,

b)[2] a Ferihegyi Repülőtérre érkező, vagy onnan induló postajárat vám elé állítására a Magyar Posta Zrt. nemzetközi postai küldeményeket kicserélő szervezeti egységének (a továbbiakban: kicserélő postahivatal) küldeményforgalmát ellenőrző 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal,

c)[3] postaforgalomban érkezett nem közösségi árut tartalmazó, vagy közösségi árunak nem minősülő küldemények vámeljárása tekintetében - amennyiben a nyilatkozattevő és vámfizetésre kötelezett a Posta - a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal,

d)[4] a kiviteli eljárás és passzív feldolgozás céljából vám elé állított küldemény vonatkozásában a vámeljárás lefolytatására a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal,

e)[5] a feladásra kerülő nem közösségi áru tekintetében a feladás helye szerinti vám- és pénzügyőri hivatal,

f)[6] a nem közösségi árut tartalmazó, vagy közösségi árunak nem minősülő küldemények szabad forgalomba bocsátására budapesti és Pest megyei címzettek esetében, illetve ha a címzett személyes, vagy képviselője útján ezt kéri, a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal

az illetékes.

(2)[7] Amennyiben a küldeményt olyan vámeljárás alá kívánják vonni, amely utólagos elszámolást, jóváírást, illetve egyéb, a gyártás, feldolgozás helyszínén történő ellenőrzést igényel, annak elvégzésére a megyeszékhelyen működő vám- és pénzügyőri hivatalrendelkezik hatáskörrel és illetékességgel.

A vám elé állítás szabályai

3. §

(1) Amennyiben nemzetközi szerződés eltérően nem rendelkezik, a postajárattal a külső határon beérkező, vagy távozó szállítóeszközről és rakományáról Átadójegyzék átadásával a behozatalt követően, illetve a kilépés előtt közvetlenül a vámút vámfelügyeletét ellátó vám- és pénzügyőri hivatalnál:[8]

a) közúti forgalomban a jármű vezetője, vagy a postai szállítmány kísérője;

b) vasúti forgalomban (mozgóposta-, vagy poggyászkocsiban) szállított postai küldeményekről a postai szállítmány kísérője vagy a vonat vezetője;

c) vízi forgalomban a vízi jármű parancsnoka

köteles vám elé állítási kötelezettségének eleget tenni.

(2)[9] A Ferihegyi Repülőtérre légi forgalomban légi járattal érkező, vagy a Ferihegyi Repülőtérről légi járattal induló küldeményről a Posta az (1) bekezdésben írtak szerint a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatalnál köteles a vám elé állítást teljesíteni.

(3)[10] Amennyiben a küldemény nem a (2) bekezdésben említett repülőtérre érkezik, a repülőtér felügyeletét ellátó vám- és pénzügyőri hivatal felé az (1) bekezdésében írtak szerinti vám elé állításért a légi jármű parancsnoka a felelős.

4. §

(1)[11] Az Átadójegyzéket küldeményfajtánként két példányban kell a vám- és pénzügyőri hivatal részére átadni. A vám- és pénzügyőri hivatal az Átadójegyzék egy záradékolt példányát kiadja a vám elé állítást végző személy részére.

(2) Az Átadójegyzék mintáját és kitöltési szabályait az 1. számú melléklet tartalmazza.

Az árutovábbítás szabályai

5. §

(1)[12] A belépést követően vám elé állított postai küldemény a vámút felügyeletét ellátó vám- és pénzügyőri hivatal és a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal között egyszerűsített árutovábbítási eljárásban Átadójegyzék alkalmazásával vonható vámeljárás alá.

(2) Az egyszerűsített árutovábbítási eljárásban a vámvizsgálatot elegendő a postai zár megbontása nélkül a szállítóeszközre és a küldeményt tartalmazó lezárt egységrakomány (különösen: postazsák, konténer, doboz) darabszámának ellenőrzésére kiterjeszteni.

(3)[13] A nem közösségi árut tartalmazó egységrakományt és az abban lévő küldeményt bűncselekmény felderítése érdekében - a büntetőeljárásról szóló törvényben, a Vám-és Pénzügyőrségről szóló törvényben, valamint a postai szolgáltatók, a postai közreműködők és a titkos információgyűjtésre, illetve titkos adatszerzésre felhatalmazott szervek együttműködésének részletes szabályairól szóló kormányrendeletben foglaltak figyelembevételével - a vámhatóság ellenőrzés alá vonhatja, e célból a postai zárakat eltávolíthatja.

(4)[14] Az egyszerűsített árutovábbítási eljárásban továbbított, a postajárat által szállított rakományt a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatalnál vám elé kell állítani.

6. §

(1)[15] A 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal és a címzett lakó-, tartózkodási-, vagy telephelye szerint illetékes vám- és pénzügyőri hivatal között a küldemény egyszerűsített árutovábbítását a Posta által három példányban benyújtott CN 23 Vámárunyilatkozat (a továbbiakban: Árunyilatkozat) alkalmazásával kell elvégezni. Amennyiben a feladó nem állított ki, illetve nem csatolt Árunyilatkozatot, vagy annak adatai nem olvashatók, a Posta köteles az okmányt a megfelelő példányszámban pótolni.

(2)[16] Az Árunyilatkozat alapján a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal áruvizsgálatot tart és megállapítja a küldemény vámértékét, amelyet feljegyez az Árunyilatkozatra. A 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal a küldeményt és az Árunyilatkozatot visszaadja a Posta kezelésébe a címzés szerinti rendeltetési postára történő továbbszállítás céljából.

(3)[17] A rendeltetési posta a küldemény megérkezéséről a címzettet az általános szabályok szerint értesíti, átadva számára a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal által záradékolt Árunyilatkozat egy példányát. A címzett az okmányok birtokában a lakó-, tartózkodási-, vagy telephelye szerint területileg illetékes vám- és pénzügyőri hivataltól köteles a küldemény vámkezelését kérni.

(4)[18] A területileg illetékes vám- és pénzügyőri hivatal a vámteher biztosítása után rendelkezik a küldemény vámkezelését kérő részére történő postai kiszolgáltatásáról, egyben határoz a vámvizsgálat helyéről és időpontjáról. Döntését az Árunyilatkozatra rájegyzi.

(5) A CN 23 Vámárunyilatkozat mintáját és kitöltésének szabályait a 2. számú melléklet tartalmazza.

7. §[19]

A Vhr. 462/a. cikk rendelkezései szerint történő árutovábbítás esetében a vámalakiságok teljesítését a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal ellenőrzi.

Az átmeneti megőrzés szabályai

8. §

(1) A kicserélő postahivatalhoz érkezett küldeményt - az átviteli (tranzit) zárlat és küldemény kivételével - átmeneti megőrzési raktárnak tekintendő raktárban (a továbbiakban: raktár) kell tárolni. A raktárban el kell különíteni a behozatali, illetve a kiviteli irányú küldeményeket.

(2) A küldemény vámjogi sorsának rendezése előtt a postaforgalom iránya szerinti elosztás, kezelés kizárólag a raktárban történhet.

9. §

(1)[20] A raktár létesítéséhez külön tevékenységi engedély nem szükséges, de az üzemeltetéséhez a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal írásbeli hozzájárulását meg kell kérni.

(2) A Posta az üzemeltetési hozzájárulás megszerzése érdekében köteles írásban, helyszínrajz csatolásával a raktár adatait - a raktár címét, helyét, alapterületét - bejelenteni.

(3)[21] A raktárban tárolt küldeményekről a Postának külön nyilvántartást vezetni nem kell, de a raktári készlet ellenőrzése érdekében a postai nyilvántartások adataihoz a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal részére hozzáférést kell biztosítani.

A szabad forgalomba bocsátás szabályai

10. §

(1) A Posta a Vámkódex 76. cikke (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott egyszerűsített vámárunyilatkozatnak minősülő előzetes árubejelentéssel állítja vám elé a szabad forgalomba bocsátás céljából a küldeményeket.

(2) Az előzetes árubejelentésnek tartalmaznia kell

a) a feladó nevét,

b) a címzett nevét, címét,

c) az árumegnevezést,

d) az indító ország kódját,

e) a küldemény tömegét,

f) a küldemény értékét (devizanem feltüntetéssel),

g) a ragszámot.

(3) Nem kell vám elé állítani a Vhr. 237. cikke (1) bekezdése A/a) pontja utolsó bekezdésének értelmében a postazsákot, konténert és más postatechnikai eszközt, anyagot.

(4)[22] A vám- és pénzügyőri hivatal az előzetes árubejelentés adatai alapján, az adatok átadását követő egy órán belül elvégzi a nyilvántartásba vételt, egyidejűleg kijelöli azokat a küldeményeket, amelyeket vámvizsgálat alá kíván vonni.

11. §

(1) Az előzetes bejelentést követően, kiegészítő árunyilatkozatként - a (2) és (4) bekezdésekben írtak kivételével - Egységes Vámokmányt (a továbbiakban: EV) kell benyújtani.

(2) Nem kell kiegészítő árunyilatkozatot benyújtani:

a)[23] huszonkettő euró - forintra átszámított - értékű küldeményről,

b) a vámmentességi rendelet 29-31. cikkeiben meghatározott értékű (negyvenöt euró) és jellegű, magánszemély által magánszemélynek küldött küldeményről.

(3) A Posta az általános szabályok szerint kérheti, hogy

a) a kiegészítő árunyilatkozatot időszakosan összesítve nyújthassa be,

b) árunyilatkozat-adási kötelezettségét számítógépes rendszer által, nem formanyomtatvány felhasználásával nyomtatott egységes vámokmány használatával teljesítse.

(4) A magánszemélyek részére érkező, ezer eurónak forintra átszámított összegű vámérték alatti küldemények Árunyilatkozattal bocsáthatók szabad forgalomba.

(5) Amennyiben a (4) bekezdésben meghatározott küldemény vámkezeléséhez hatósági vagy más engedély nem szükséges, a Postát kell nyilatkozattevőnek és vámfizetésre kötelezettnek tekinteni.

12. §

(1) A magánszemély részére érkező küldemény után kiszabott és beszedett, illetve beszedendő vámtartozást a Posta összevontan, havonta egy alkalommal, a tárgyhót követő hónap 16. napjáig köteles a vámhatóság részére átutalni.

(2) A vámköteles küldemény postai kiszolgáltatása előtt a címzett kérheti a postaküldemény megosztás nélküli visszaküldését a feladó címére, vagy azt az államnak ellenszolgáltatás nélküli felajánlhatja.

(3)[24] A visszaküldött, valamint az államnak ellenszolgáltatás nélkül felajánlott csomagokat a Posta köteles a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatalnak ismételten bemutatni és a küldeményt a külföldre való kiszállításáig, vagy a felajánlás elfogadásáig raktárában tartani.

(4) Az Európai Közösségen kívülre történő visszaszállítás, illetve a felajánlás elfogadása után a posta a kifizetett vámterheket visszaigényelheti.

A kiviteli eljárás szabályai

13. §

(1)[25] Az árut tartalmazó küldemény kiviteli vámeljárásban való vámkezelése az általános illetékességi szabály alapján bármely vám- és pénzügyőri hivataltól kérhető.

(2)[26] Amennyiben az (1) bekezdés szerinti vámeljárást nem a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal végezte, az eljáró vám- és pénzügyőri hivatal a vámvizsgálat megtörténtét az Árunyilatkozaton vagy az EV-n igazolja.

(3) A kiviteli forgalomban szállított küldemények közül egyedi EV kitöltésével csak azokat kell vám elé állítani, amelyek vámértéke eléri, vagy meghaladja az ezer eurónak forintra átszámított összegét.

(4) A kivitelre kerülő árut tartalmazó küldeményhez a feladónak a Posta által meghatározott példányban kiállított Árunyilatkozatot kell csatolni.

(5) A Vhr. 237. cikke (1) bekezdésének B/a) pontjaiban meghatározott küldemények alakiság nélkül léptethetők ki.

(6)[27] Az ezer eurónak megfelelő forintra átszámított összeget el nem érő vámértékű küldemény kiléptetéséhez a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal részére át kell adni az Árunyilatkozatot, valamint a kereskedelmi célú forgalomban a számla másolati példányát is.

(7)[28] Az ezer euró vagy annál magasabb vámértékű, Magyarországon feladott küldemények kiléptetését a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal gazolja. Minden más esetben, a Vhr. 237. cikke (3) bekezdésének b) pontjában írtaknak megfelelően a küldemény postai szállításra történő felvétele a kiléptetés igazolásául is szolgál.

A vámellenőrzés különös szabályai

14. §

(1) A Vámkódex 189. cikke (4) bekezdésében és a Vtv. 42. §-ában meghatározottakra tekintettel, a Posta az e rendelet hatálya alá tartozó tevékenysége, illetve a vámeljárások körében vámbiztosítékot nyújtani nem köteles.

(2) Az EMS gyorspostai szolgáltatás keretében szállított küldemények árunyilatkozatainak benyújtása és az áruk bemutatása tekintetében az e rendeletben meghatározottakat a Vhr. 201. cikke (2) bekezdésében foglaltak figyelembevételével kell alkalmazni.

(3)[29] Amennyiben a Posta és a 17. számú Vám- és Pénzügyőri Hivatal között az elektronikus adatkapcsolat meghibásodik, a vám elé állítás a "Zárlatjegyzék" elnevezésű postai nyomtatvány kiállításával történik.

Záró rendelkezések

15. §

(1) Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.

(2)[30]

Dr. Draskovics Tibor s. k.,

pénzügyminiszter

1. számú melléklet a 28/2004. (IV. 29.) PM rendelethez

Az Átadójegyzék mintái, valamint vám- és pénzügyőri hivatali kitöltési útmutatója[31]

Az Átadójegyzéket két példányban kell a vám- és pénzügyőri hivatal részére vámcélokra biztosítani. Ha a küldeményt indító posta nem megfelelő példányszámban állította ki a nyomtatványt, vámcélokra az eredeti okmánnyal azonos adatokat tartalmazó fénymásolatok is elfogadhatók.

Közúti, vasúti és vízi forgalomban CN 37, légi forgalomban CN 38 jelű Átadójegyzéket kell alkalmazni.

Abban az esetben, ha a küldemény kizárólag üres postazsákot tartalmaz, CN 47 jelű, illetve a légi forgalomban továbbított, de közúton szállított (úgynevezett felületi zárlatokhoz) CN 41 jelű Átadójegyzék is alkalmazható.

Az Európai Unió külső határán működő vám- és pénzügyőri hivatal - a légi forgalomban a Budapest Ferihegyi repülőtérre érkező szállítmányok kivételével - az árutovábbítás tételszámának bejegyzésével és az eljáró pénzügyőr bélyegzőlenyomatának alkalmazásával az Átadójegyzék "Beírás/Inscription" része 10. "Megjegyzé-sek/Observations" rovatában (CN 47 jelű Átadójegyzék esetén az azonos elnevezésű 6. rovatban) igazolja a vámkezelés megtörténtét.

Az érkeztető vagy kiléptető vám- és pénzügyőri hivatal a nyilvántartási tételszámot is tartalmazó záradékát ugyanezen elnevezésű rovatban köteles feljegyezni.

Amennyiben a "Megjegyzések/Observations" rovat az indítóposta által kitöltésre került, s emiatt a vámeljárás igazolására hely hiánya miatt nem vehető igénybe, a nyomtatvány hátoldalát kell a záradékok feltüntetéséhez igénybe venni.

Kiviteli irányú forgalomban a Vám- és Pénzügyőri Hivataltól közúti, vasúti, vízi forgalomban indított felületi zárlatok esetén is az előzőek szerint kell eljárni.

Légi forgalomban a Budapest Ferihegy repülőtérre érkező, vagy onnan induló (behozatali vagy kiviteli céllal szállított) postai küldemények CN Átadójegyzékét közvetlenül a Vám- és Pénzügyőri Hivatalnak kell bemutatni, amely ezekben az esetekben határvámhivatalként jár el, és nyilvántartási, illetve kiléptetési záradékát az előzőekben leírtak szerint alkalmazza.

2. számú melléklet a 28/2004. (IV. 29.) PM rendelethez

CN 23 (verso)

CN 23 (hátoldal)

Instructions

Utasítások

Vous devez attacher cette déclaration en douane et les documents d'accompagnement à l'envoi extérieurement et d'une manière solide, de préférence, insérés dans une enveloppe transparente adhésive. Si cette déclaration n'est pas clairement visible à l'extérieur ou si vous préférez la placer à l'intérieur de l'envoi, vous devez apposer à l'extérieur une étiquette indiquant la présence d'une déclaration en douane.

A vámárunyilatkozatot és a kísérô iratokat biztonságos módon, lehetôleg egy öntapadós átlátszó tasakban erôsítse a küldemény külsô felületéhez. Ha a vámárunyilatkozat kívülrôl nem látható, vagy ha Ön azt inkább a küldemény belsejében helyezi el, akkor a küldemény külsô felületére ragasszon a nyilatkozat meglétére utaló címkét.

Pour accélérer le dédouanement, veuillez remplir cette déclaration en français, en anglais ou dans une autre langue admise par le pays de destination.

A vámkezelés meggyorsítása érdekében a jelen nyilatkozatot angol, francia, vagya rendeltetési országban elfogadott más nyelven kell kitölteni.

Pour dédouaner votre envoi, la douane du pays de destination doit en connaître le contenu avec précision. Vous devez donc remplir la déclaration d'une manière complète et lisible. Dans le cas contraire, il peut en résulter des retards dans l'acheminement de l'envoi et d'autres inconvénients pour le destinataire. Toute déclaration fausse ou ambiguë risque d'entraîner une amende ou la saisie de l'envoi.

Küldeménye elvámolásához a rendeltetési ország vámszerveinek pontosan ismerniük kell annak tartalmát. Ezért a nyilatkozatot hiánytalanul és olvashatóan kell kitöltenie, ellenkezô esetben a küldemény továbbításánál késedelmek és a címzettet érintô kellemetlenségek adódhatnak. A pontatlan vagy megtévesztô bevallás büntetést vonhat maga után, vagya küldemény lefoglalását eredményezheti.

Vos marchandises peuvent faire l'objet de restrictions. Il vous incombe par ailleurs de vous enquérir des possibilités d'importation et d'exportation (interdictions, restrictions telles que la quarantaine, les limitations concernant les produits pharmaceutiques, etc.), et de vous renseigner sur les documents (facture commerciale, certificat d'origine, certificat sanitaire, licence, autorisation pour marchandises soumises à la quarantaine (produits d'origine animale, végétale, alimentaire, etc.) ) éventuellement exigibles dans le pays de destination.

Az Ön által feladott cikkek bizonyos korlátozások alá eshetnek. Az Ön feladata, hogy megtudakolja a beviteli és kiviteli szabályokat (tilalmakat, korlátozásokat, például karantén-elôírásokat, gyógyszerekre vonatkozó megszorításokat stb.), valamint azt, hogy adott esetben a rendeltetési országban milyen okmányokat (kereskedelmi számlát, illetve karantén köteles cikkek - növények, állatok, élelmiszerek - esetében származási bizonyítványt, egészségügyi bizonyítványt, engedélyt, meghatalmazást stb.) követelnek meg.

Envoi commercial signifie toute marchandise exportée ou importée dans le cadre d'une transaction, qu'elle soit vendue contre une somme d'argent ou échangée sans contepartie monétaire.

Kereskedelmi küldemény alatt valamely üzleti tranzakció folyamán exportált/importált cikkek értendôk, függetlenül attól, hogy azokat pénzért adják el, vagy csere tárgyát képezik.

(1) Veuillez fournir une description détaillée de chaque objet contenu dans l'envoi (p. ex. "chemises homme en coton"). Les indications génériques telles que "pièces de rechange", "échantillons", "produits alimentaires", etc., ne sont pas admises.

(1) Külön-külön részletesen írja le a küldeményben lévô cikkeket, pl. "pamut férfiingek". Nem megengedett az olyan általános megjelölés, mint pl. "pótalkatrészek", "áruminták" vagy "élelmiszerek".

(2) Veuillez préciser la quantité de chaque objet et l'unité de mesure utilisée.

(2) Tüntesse fel az egyes cikkek mennyiségét és az alkalmazott mértékegységet.

(3) et (4) Veuillez mentionner le poids net de chaque objet (en kg). Indiquez le poids total de l'envoi (en kg), y compris l'emballage, qui correspond au résultat du pesage lors du dépoˆt.

(3) és (4) Tüntesse fel az egyes cikkek nettó súlyát (kg-ban). Adja meg a küldemény teljes bruttó súlyát (kg-ban), a csomagolással együtt; ennek az értéknek azonosnak kell lennie a fizetendô díj kiszámításának alapjául szolgáló súllyal.

(5) et (6) Veuillez mentionner la valeur de chaque objet et le total, en indiquant l'unité monétaire utilisée (p. ex. CHF pour franc suisse).

(5) és (6) Tüntesse fel az egyes cikkek értékét és az összértéket, az alkalmazott pénzegységgel együtt (pl. svájci frank esetében CHF).

(7) et (8) Le numéro tarifaire du SH (à six chiffres) doit être basé sur le Système harmonisé de désignation et de codification des marchandises élaboré par l'Organisation mondiale des douanes. Le terme "pays d'origine" désigne le pays de provenance des marchandises (p. ex. le pays de production, de fabrication ou d'assemblage). Il est conseillé aux expéditeurs d'envois commerciaux de fournir ces données, car cela aidera la douane à traiter ces envois.

(7) és (8) A HS-tarifaszámnak(6 jegyű) a Vám Világszervezet által kidolgozott egységes áruleírási és kódolási rendszeren kell alapulnia. A "származási ország" azt az országot jelenti, ahonnan az áruk származnak, pl. ahol azokat gyártották/elôállították vagy összeszerelték. A kereskedelmi küldemények feladóina kajánlatos ezt az információt megadniuk, mivel ez segít a vámszerveknek a küldemények feldolgozásában.

(9) Veuillez indiquer le montant de la taxe d'affranchissement payée à la poste pour l'envoi. Mentionnez séparément toute autre taxe (p. ex. assurance).

(9) Tüntesse fel a küldemény után a posta részére fizetett díjat. Az esetleges egyéb díjakat (pl. biztosítás) külön kell szerepeltetni.

(10) Veuillez cocher la case ou les cases précisant la catégorie de l'envoi.

(10) Jelölje meg a küldemény fajtájára jellemzô rovatot vagy rovatokat.

(11) Veuillez fournir des précisions, si le contenu (produits d'origine animale, végétale, alimentaire, etc.) est soumis à quarantaine ou à d'autres restrictions.

(11) Közölje a tartalomra vonatkozó adatokat, ha az karantén köteles (növény, állat, élelmiszer stb.), vagy egyéb korlátozás alá esik.

(12), (13) et (14) Lorsque votre envoi est accompagné d'une licence ou d'un certificat, veuillez cocher la case adéquate et indiquer son numéro. Vous devriez joindre une facture à tous les envois commerciaux.

(12), (13) és (14) Ha küldeményéhez valamilyen engedély vagy bizonyítvány is tartozik, akkor jelölje meg a megfelelô rovatot és tüntesse fel az okmány(ok) számát. Számlát minden kereskedelmi csomaghoz mellékelni kell. (15) Votre signature et la date engagent votre responsabilité quant à l'envoi. (15) Aláírása és a dátum az Ön felelôsségvállalását igazolja a küldemény tekintetében.

3005899. sz. ny. Vámárunyilatkozat. - MP. Rt. BEK Nyomdaüzem

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[2] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (2)-(3) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[3] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[4] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[5] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[6] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[7] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (9) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[8] A felvezető szöveget módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[9] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (5) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[10] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[11] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[12] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[13] Megállapította a 21/2005. (VI. 23.) PM rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatályos 2005.06.23.

[14] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (5) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[15] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4), és (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[16] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[17] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4), és (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[18] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[19] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[20] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[21] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[22] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[23] Megállapította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 18. §-a. Hatályos 2009.01.01.

[24] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (6) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[25] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4), és (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[26] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4), és (7) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[27] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[28] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[29] Módosította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 30. § (4) bekezdése. Hatályos 2009.01.01.

[30] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 43. § 87. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[31] Megállapította a 44/2008. (XII. 31.) PM rendelet 19. §-a. Hatályos 2009.01.01.

Tartalomjegyzék