Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

33/2004. (III. 26.) GKM rendelet

a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal hatósági jogköreivel összefüggő egyes miniszteri rendeletek módosításáról

Az áruk, szolgáltatások és anyagi értéket képviselő jogok kiviteléről, illetve behozataláról szóló, többször módosított 112/1990. (XII. 23.) Korm. rendelet 5. §-ának (5) bekezdésében, 15. § (3) bekezdésében, illetve (2) bekezdésének d) pontjában, a földgázellátásról szóló 2003. évi XLII. törvény 56. §-a (2) bekezdésének d) pontjában, a vámjogról, a vámeljárásról, valamint a vámigazgatásról szóló 1995. évi C. törvény 88. §-ának (1) bekezdésében, a belkereskedelemről szóló 1978. évi I. törvény 24. §-ának (3) és 28. §-ának (1) bekezdésében, valamint a 40. §-ában kapott felhatalmazás alapján - az érdekelt miniszterekkel egyetértésben - a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatala nevének és hatósági jogköreinek megváltozásával összefüggő egyes miniszteri rendeletek módosításáról a következőket rendelem el:[1]

1. §

(1)[2]

(2)[3]

(3)[4]

2. §

(1)[5]

(2) A Kontr. 8. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"8. § A Hivatal e rendelet szerinti hatósági eljárásaiban első fokú hatóságként a Hivatal illetékes szervezeti egysége jár el. A Hivatal szervezeti egységei által hozott első fokú közigazgatási határozatok ellen benyújtott fellebbezéseket másodfokon a Hivatal főigazgatója bírálja el."

(3) A Kontr. 1. §-ának (2) bekezdésében; 3. § (5), (7) és (9) bekezdéseiben; az 5. § (2) bekezdésében; a 7. § (3) bekezdésében a "GKM EKH" kifejezés helyébe; 3. §-ának (1)-(3) bekezdésében; a 4. §-ának (1)-(3) és (5) bekezdésében; az 5. §-ának (1) és (3) bekezdésében; a 6. § (1) bekezdésének felvezető mondatában, valamint a 9. §-ának (4) bekezdésében a "GM EKH" helyébe, illetve a 7. §-ának (1) bekezdésében a "Gazdasági Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatala" helyébe a "Hivatal" kifejezés lép.

3. §

(1) A passzív feldolgozási tevékenység engedélyezésének rendjéről szóló 8/1998. (X. 21.) GM rendelet (a továbbiakban: Pfter.) 1. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő szövegrész lép:

"(1) Az áruk, szolgáltatások és anyagi értéket képviselő jogok (a továbbiakban együtt: áruk) kiviteléről, illetve behozataláról szóló, többször módosított 112/1990. (XII. 23.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 2. számú mellékletében felsorolt anyagok, félkész termékek és késztermékek passzív feldolgozás céljából történő vámkezeléséhez a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) külön (tevékenységi) engedélye szükséges."

(2) A Pfter. 6. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A Hivatal e rendelet szerinti hatósági eljárásaiban első fokú hatóságként a Hivatal illetékes szervezeti egysége jár el. A Hivatal szervezeti egységei által hozott első fokú közigazgatási határozatok ellen benyújtott fellebbezéseket másodfokon a Hivatal főigazgatója bírálja el."

(3) A Pfter. 6. §-ának (1) és (2) bekezdéseiben az "Engedélyezési Hivatal" helyébe a "Hivatal" kifejezés lép.

4. §

A vendéglátó üzletek kategóriába sorolásáról, valamint ártájékoztatásról szóló 43/1998. (VI. 24.) IKIM rendelet 2. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. § (1) Az üzemeltető köteles az üzlet működésének megkezdése előtt a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnál (a továbbiakban: Hivatal) írásban bejelenteni az üzlet kategóriába sorolását. Ha az üzemeltető a vendéglátó üzletet átsorolja más kategóriába, ezt 15 napon belül köteles az Hivatalnak írásban bejelenteni. Ellenőrzéskor megfelelően igazolni kell, hogy a bejelentés megtörtént.

(2) Az üzlet helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője (a továbbiakban: jegyző), a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, a Hivatal, valamint a területi fogyasztóvédelmi felügyelőségek jogosultak ellenőrizni azt, hogy a kategóriába sorolás e rendelet előírásainak megfelel-e.

(3) Ha az ellenőrzésre jogosult szervezet megállapítja, hogy a vendéglátó üzlet nem felel meg a rendelet mellékletében meghatározott feltételeknek, vagy az üzemeltető nem sorolta kategóriába az üzletet, az üzemeltetőt a hiányosság megszüntetésére hívja fel. Az üzemeltető köteles legkésőbb a felhívás időpontjától számított 15 napon belül a hiányosságot megszüntetni, vagy ha a hiányosság megszüntetése nem lehetséges, a vendéglátó üzletet alacsonyabb kategóriába sorolni, és erről az Hivatalt, valamint az ellenőrzést végző szervezetet értesíteni.

(4) Ha az üzemeltető az ellenőrzésre jogosult szervezet felhívásától számított 15 nap alatt a hiányosságokat nem szüntette meg, illetve a vendéglátó üzlet alacsonyabb kategóriába sorolását nem hajtotta végre, a Hivatal - hivatalból, illetve az ellenőrzést végző szervezet megkeresése alapján - a vendéglátó üzletet a megfelelő kategóriába átsorolja.

(5) Ha a vendéglátó üzlet egyik kategória követelményeinek sem felel meg, s emiatt alacsonyabb kategóriába nem sorolható, a jegyző saját hatáskörben vagy az ellenőrzésre jogosult szervezet kezdeményezésére az üzlet működési engedélyét visszavonja.

(6) A Hivatal e rendelet szerinti hatósági eljárásaiban első fokú hatóságként a Hivatal illetékes szervezeti egysége jár el. A Hivatal szervezeti egységei által hozott első fokú közigazgatási határozatok ellen benyújtott fellebbezéseket másodfokon a Hivatal főigazgatója bírálja el."

5. §[6]

(1) A kereskedelmi és fizetővendéglátó szálláshelyek osztályba sorolásáról, valamint a falusi szálláshelyek minősítéséről szóló 45/1998. (VI. 24.) IKIM rendelet (a továbbiakban: Kfsz.) 4. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

(1) A kereskedelmi szálláshely üzemeltetője az, akinek a nevére a szálláshely működési engedélyét kiállították. Az üzemeltető köteles az üzemeltetés megkezdése előtt a szálláshely osztályba sorolását a Magyar Engedélyezési Kereskedelmi Hivatalnál (a továbbiakban: Hivatal) írásban bejelenteni. A működési engedély kiváltásával az üzemeltető tudomásul veszi statisztikai adatszolgáltató kötelezettségét, tevékenysége megkezdéséről a működési engedély másolatának megküldésével köteles értesíteni a Központi Statisztikai Hivatal illetékes igazgatóságát. A fizetővendéglátó, valamint a falusi szálláshely osztályba sorolását, illetve minősítését a szállásadó a szálláshely szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatala jegyzőjének (a továbbiakban: jegyző) köteles bejelenteni."

(2)

A Kfsz. a következő 4/A. §-sal egészül ki:

"4/A. § A Hivatal e rendelet szerinti hatósági eljárásaiban első fokú hatóságként Hivatal illetékes szervezeti egysége jár el. A Hivatal szervezeti egységei által hozott első fokú közigazgatási határozatok ellen benyújtott fellebbezéseket másodfokon a Hivatal főigazgatója bírálja cl."

(3)[7] A Kfsz. 4. §-ának (2)-(7) bekezdéseiben, valamint a 6. §-ában a "GKM EKH" kifejezés helyébe a"Hivatal" kifejezés lép.

6. §[8]

7. §

(1) Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.

(2)[9]

Dr. Csillag István s. k.,

gazdasági és közlekedési miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Helyesbítette a Magyar Közlöny 2004/40. száma. Megjelent 2004.04.01.

[2] Hatályon kívül helyezte a 127/2005. (XII. 29.) GKM rendelet 29. § f) pontja. Hatálytalan 2006.01.01.

[3] Hatályon kívül helyezte a 28/2006. (V. 15.) GKM rendelet 9. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.05.23.

[4] Hatályon kívül helyezte a 28/2006. (V. 15.) GKM rendelet 9. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2006.05.23.

[5] Hatályon kívül helyezte a 127/2005. (XII. 29.) GKM rendelet 29. § f) pontja. Hatálytalan 2006.01.01.

[6] Helyesbítette a Magyar Közlöny 2004/73. száma. Megjelent 2004.06.01.

[7] Helyesbítette a Magyar Közlöny 2004/73. száma. Megjelent 2004.06.01.

[8] Hatályon kívül helyezte a 127/2005. (XII. 29.) GKM rendelet 29. § f) pontja. Hatálytalan 2006.01.01.

[9] Hatályon kívül helyezte a 149/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet 1. § - a. Hatálytalan 2005.09.01.