Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1962. évi 22. törvényerejű rendelet

a felsőoktatási intézményekről

A felsőoktatási intézmények irányítása

1. § (1) A Magyar Népköztársaság oktatási rendszeréről szóló 1961. évi III. törvényben a felsőfokú oktatás elé tűzött célok egységes megvalósításáról - a felsőoktatási intézmények útján - a művelődésügyi miniszter, illetőleg a felsőoktatási intézmények felügyeletét ellátó más miniszterek és országos hatáskörű szervek vezetői (a továbbiakban: a felügyeletet gyakorló miniszter) gondoskodnak.

(2) A művelődésügyi miniszter általános hatáskörét - egyes felsőoktatási ügyekben - külön jogszabályok állapítják meg.

A felsőoktatási intézmények szervezete

2. § (1) Az egyetemek általában tudományágak szerint szervezett karokra tagozódnak.

(2) Az egyetemek karain, valamint az egyéb felsőoktatási intézményekben az oktató-nevelőmunka szakirányát a képesítésnek megfelelő szakok illetőleg főtanszakok (a továbbiakban: szak) határozzák meg.

(3)[1] A felsőoktatási intézmények oktató-nevelő és tudományos munkájának alapvető szervezeti egységei a tanszékek, az osztályok, az intézetek, a klinikák, a tanszakok, a lektorátusok, a felsőfokú intézetekben a szakcsoportok (a továbbiakban: oktatási szervezeti egység).

3. § (1) Az oktató-nevelő munka, valamint a tudományos munka eredményességének előmozdítása céljából a felsőoktatási intézmények szervezetében könyvtár, központi laboratórium, illetőleg műhely, tangazdaság, kollégium (diákotthon) kutatórészleg és egyéb - az oktatási és nevelési célokat, valamint a tudományos munkát közvetlenül szolgáló - szervezeti egységek működhetnek.

(2) Egyes felsőoktatási intézmények vezetőinek közvetlen irányítása alatt alsó-, vagy középfokú oktatási intézmények (gyakorlóiskolák), illetőleg óvodák működnek.

4. § (1) Az egyetem és az egyetemi jellegű főiskola vezetője a rektor; a főiskola, a felsőfokú technikum, valamint a felsőfokú intézet vezetője az igazgató.

(2)[2] A rektort az egyetem, illetőleg az egyetemi jellegű főiskola tanárai közül a Minisztertanács, a rektorhelyetteseket - választás alapján - az intézmény tanácsa az egyetem, illetőleg az egyetemi jellegű főiskola tanárai vagy docensei közül, a többi felsőoktatási intézmény vezetőjét és a helyetteseiket pedig az oktatók közül a felügyeletet gyakorló miniszter bízza meg. A rektorhelyetteseket tisztségükben a felügyeletet gyakorló miniszter erősíti meg. A felsőfokú technikum igazgatójának és helyettesének megbízásához a művelődésügyi miniszter egyetértése szükséges.

(3) Az egyetem, az egyetemi jellegű főiskola és a főiskola vezetőjének, valamint helyetteseinek megbízása 3 évre terjed. A megbízás meghosszabbítható. A többi felsőoktatási intézmény vezetőjének és helyettesének megbízása határozatlan idejű.

5. §[3] (1) Az egyetemi kar vezetője a dékán.

(2) A dékánt a felügyeletet gyakorló miniszter, a dékánhelyetteseket - választás alapján - a kari tanács az egyetem tanárai, illetőleg docensei közül 3 évi időtartamra bízza meg. A megbízás meghosszabbítható. A dékánhelyetteseket tisztségükben a rektor erősíti meg.

6. §[4] (1) A felsőoktatási intézmény vezetője mellett intézményi tanács, az egyetemi kar vezetője mellett kari tanács működik. E tanácsok összetételét és működésének rendjét a felsőoktatási intézmény szervezeti és működési szabályzata határozza meg oly módon, hogy a kari tanács tagjai az oktatási szervezeti egységek vezetői, a társadalmi szervek képviselői, valamint az oktatók és a hallgatók választott küldöttei.

(2) Az egyetemek és az egyetemi jellegű főiskolák intézményi és kari tanácsai a jogszabályokban, illetőleg a szervezeti és működési szabályzatukban megállapított ügyekben döntenek, egyébként véleményező és javaslattevő tevékenységet fejtenek ki. A többi felsőoktatási intézményben az intézményi tanács véleményező és javaslattevő testületként működik.

(3) Az egyetemek és az egyetemi jellegű főiskolák testületeinek döntési hatáskörébe utalt ügyek közül - a felügyeletet gyakorló miniszterekkel egyetértésben - a művelődésügyi miniszter állapítja meg azoknak a körét, amelyekben a hozott határozatot megerősítés végett a rektorhoz, illetőleg a felügyeletet gyakorló miniszterhez fel kell terjeszteni. Ha a rektor, illetőleg a miniszter a felterjesztett határozatra tizenöt nap alatt nem nyilatkozik, a határozatot megerősítettnek kell tekinteni.

7. §[5] (1) Az egyetemi intézet, a klinika, valamint a tangazdaság élén igazgató, a többi oktatási szervezeti egység élén vezető áll. Az igazgatót, illetőleg vezetőt - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel a felsőoktatási intézmény felett felügyeletet gyakorló miniszter bízza meg, illetőleg nevezi ki. A megbízást a miniszter egyetem és egyetemi jellegű főiskola esetén az intézményi tanácsnak - egyetemeken a kari tanács meghallgatásával előterjesztett - javaslat alapján adja meg. A megbízás határidőhöz köthető.

(2) Az egyetemi, valamint az egyetemi jellegű főiskolai tanszék vezetőjét - marxizmus-leninizmus tanszék vezetőjének kivételével - továbbá a vezető lektort és a vezető testnevelő tanárt az egyetemi tanács bízza meg. A marxizmus-leninizmus tanszék vezetőjét - a művelődésügyi miniszterrel egyetértésben - a felügyeletet gyakorló miniszter bízza meg. A megbízás határidőhöz köthető. A megbízásra a rektor - karhoz tartozó tanszéknél a dékán meghallgatásával - tesz javaslatot.

8. § A felsőoktatási intézményekben a következő oktatói munkakörök szervezhetők: tanár, docens, adjunktus, tanársegéd, gyakornok, nyelvtanár (lektor), testnevelőtanár, szakoktató, kollégiumi nevelő.

9. § (1) Az egyetemi tanárt a Minisztertanács, a főiskolai tanárt, továbbá az egyetemi és főiskolai docenst, a felsőfokú technikumi tanárt, a felsőfokú intézeti tanárt, az intézmény gazdasági vezetőjét, valamint az egyetemi könyvtár igazgatóját a felügyeletet gyakorló miniszter nevezi ki. A művelődésügyi miniszter egyetértése szükséges a más miniszter felügyelete alatt, álló egyetem könyvtára igazgatójának a kinevezéséhez.

(2)[6] A felügyeletet gyakorló miniszter az egyetem, valamint az egyetemi jellegű főiskola vezetésével a rektor és az intézményi tanács döntésének végrehajtásával járó igazgatási feladatok ellátásának, a gazdasági feladatokkal összehangolt irányítására - az intézményi tanács véleményének meghallgatása mellett - a rektornak alárendelt főtitkárt nevezhet ki.

Az oktató-nevelő és tudományos munka

10. § (1) A felsőoktatási intézményben az oktató-nevelőmunka nappali, esti és levelező tagozaton folyhat. A képzés időtartamát a felsőoktatási intézmények nappali tagozatán a Minisztertanács, esti és levelező tagozatán a felügyeletet gyakorló miniszter állapítja meg.

(2) A hallgatók képzése elméleti és gyakorlati foglalkozásokon, valamint az üzemekben (intézményekben, hivatalokban) és a felsőoktatási intézményekben szervezett szakmai gyakorlaton történik.

(3) Az oktató-nevelőmunka kereteit a tanterv, az egyes tantárgyak keretében elsajátítandó tananyagot (a követelményeket) a program határozza meg. A felsőoktatási intézményekben a jóváhagyott tantervek és programok alapján kell oktatni.

11. § Az elméleti és gyakorlati képzés összhangjáról, az oktató-nevelőmunka tartalmának, módszereinek fejlesztéséről és eredményességéről, valamint a tudományos kutatómunka szervezéséről a felsőoktatási intézmény vezetője gondoskodik. Ezeket a feladatokat a több karra tagozódó egyetemek egyes karain - a rektor irányítása mellett - a dékán látja el.

12. §[7] (1) A felsőoktatási intézmények oktatónevelő munkáját közvetlenül az oktatási szervezeti egységek valósítják meg. Az oktatási szervezeti egységek biztosítják, hogy a hallgatók elsajátíthassák mindazokat az ismereteket és készségeket, amelyeket a szakon oktatott tantárgyak programjai követelményként előírnak. Az oktatási szervezeti egységek névelő munkája arra irányul, hogy a hallgatók marxista-leninista világnézetű szocialista erkölcsű szakemberekké váljanak.

(2) A hallgatók tanulmányi közösségei és szervezetei közreműködnek a felsőoktatási intézmények tanulmányi, szociális és kulturális ügyeinek intézésében. A hallgatóknak a felsőoktatási intézmények munkájában való közreműködését a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség segíti és szervezi. A Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség - jogszabály rendelkezései szerint - önálló jogkörrel és felelősséggel részt vehet a hallgatók egyes ügyeinek intézésében.

13. § A felsőoktatási intézmények oktató-nevelőmunkáját - különösen a világnézeti és erkölcsi nevelés terén - a kollégiumokban (diákotthonokban) folyó nevelőmunka segíti és egészíti ki,

14. § (1) A felsőoktatási intézmények oktatóinak kötelessége a szakterületükhöz tartozó tudományág művelése, az országos és egyéb kutatási tervekből folyó feladatok ellátása.

(2)[8] Az oktatási szervezeti egységekben folyó tudományos kutatómunka irányelveit - a Magyar Tudományos Akadémiának a tudományos kutatásokra vonatkozó útmutatásait figyelembe véve - a felügyeletet gyakorló miniszter határozza meg és annak végrehajtását ellenőrzi.

(3)[9] A felsőoktatási intézmények a jogszabályokban meghatározott módon részt vesznek a tudományos utánpótlás nevelésében, képzésében és továbbképzésében.

Egyetemi és főiskolai címek, valamint kitüntető oklevelek

15. § A tudományok doktorai és kandidátusai, valamint kiváló gyakorlati szakemberek részére - az egyetem, illetőleg a főiskola vezetőjének az intézmény tanácsa meghallgatása mellett előterjesztett javaslatára - a felügyeletet gyakorló miniszter címzetes egyetemi (főiskolai) tanár, illetőleg címzetes egyetemi (főiskolai) docens címet adományozhat. E címek nem adományozhatók annak, aki oktatói munkakörben felsőoktatási intézménynél munkaviszonyban áll.

16. § (1) Az egyetem - a jogszabályokban meghatározott feltételek szerint - felavatással doktori címet adományozhat.

(2) Az egyetem - a Népköztársaság Elnöki Tanácsának előzetes hozzájárulásával - a jogszabályban megállapított kitüntető címmel avathatja doktorrá azt, aki a cím adományozása feltételeinek megfelel.

(3) Az egyetem - a felügyeletet gyakorló miniszter előzetes hozzájárulásával - az arra érdemes személyeket tiszteletbeli (honoris causa) doktorrá avathatja.

(4) Az (1)-(3) bekezdésben foglalt rendelkezéseket megfelelően alkalmazni kell a külön jogszabállyal doktori cím adományozására feljogosított egyetemi jellegű főiskolákra is.

17. § A felsőoktatási intézmény kitüntető oklevelet adhat annak, aki képesítő oklevelének megszerzését követően 50, vagy ennél több éven át szakterületén kiválóan működött és közmegbecsülésre méltó magatartást tanúsított.

Vegyes rendelkezések

18. § E törvényerejű rendelet hatálya nem terjed ki a fegyveres testületek felsőoktatási intézményeire, valamint a hittudományi (teológiai) akadémiákra, illetőleg lelkészképző intézetekre.

19. § (1) Az 1. számú mellékletben megjelölt felsőoktatási intézmények e törvényerejű rendelet alapján folytatják működésüket.

(2) Az Erdőmérnöki Főiskola mint Erdészeti és Faipari Egyetem; az Állatorvostudományi Főiskola mint Állatorvostudományi Egyetem; a pedagógiai főiskolák mint tanárképző főiskolák; a mezőgazdasági akadémiák mint agrártudományi főiskolák működnek tovább; a Szegedi Tudományegyetem elnevezése József Attila Tudományegyetem elnevezésre változik.

(3)[10] Az Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Karán, valamint az agrártudományi főiskolákon agrármérnöki, a Kertészeti és Szőlészeti Főiskolán kertészmérnöki képesítés szerezhető.

Hatálybalépés

20. § (1) E törvényerejű rendelet kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit azonban az 1962. évi szeptember hó 1. napjától kell alkalmazni.

(2) Az 1962. évi szeptember hó 1. napjával hatályát veszti a felsőoktatási intézményekre vonatkozólag a felszabadulás előtt kiadott valamennyi jogszabály. Hatályukat vesztik továbbá a 2. számú mellékletben felsorolt jogszabályok.

Dobi István s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke

Kiss Károly s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának titkára

1. számú melléklet a felsőoktatási intézményekről szóló 1962. évi 22. számú törvényerejű rendelethez[11]

A felsőoktatási intézmények közvetlen felügyeleti szerve, elnevezése, székhelye, tagozódása, a nappali tagozat képzési ideje:*

Művelődésügyi Minisztérium
Egyetemek:
1.Eötvös Loránd Tudományegyetem
Budapest
Állam- és Jogtudományi Kar5 év
Bölcsészettudományi Kar5 év
Természettudományi kar5 év
[12]
2.József Attila Tudományegyetem, Szeged
Állam- és Jogtudományi Kar5 év
Bölcsészettudományi Kar5 év
Természettudományi Kar5 év
3.Kossuth Lajos Tudományegyetem,
Debrecen
Bölcsészettudományi Kar5 év
Természettudományi Kar5 év
4.Pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jog-
tudományi Kar, Pécs
5 év
5.Marx Károly Közgazdaságtudományi
Egyetem, Budapest
Általános Közgazdasági Kar5 év
Ipari Kar5 év
Kereskedelmi Kar5 év
6.Budapesti Műszaki Egyetem, Budapest
Gépészmérnöki Kar5 év
Villamosmérnöki Kar5 év
Vegyészmérnöki Kar5 év
7.Építőipari és Közlekedési Műszaki
Egyetem, Budapest
Építészmérnöki Kar5 év
Mérnöki Kar5 év
Közlekedési Üzemmérnöki Kar5 év
8.Nehézipari Műszaki Egyetem, Miskolc
Bányamérnöki Kar5 év
Kohómérnöki Kar5 év
Gépészmérnöki Kar5 év
9.Veszprémi Vegyipari Egyetem.
Veszprém5 év
Főiskolák:
1.Ho Si Minh Tanárképző Főiskola, Eger4 év
2.Nyíregyházi Tanárképző Főiskola,
Nyíregyháza
4 év
3.
4.Juhász Gyula Tanárképző Főiskola, Szeged4 év
5.Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola,
Budapest
6.Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola,
Budapest4 év
7.Képzőművészeti Főiskola, Budapest6 év
középiskolai rajztanárképzés5 év
8.Iparművészeti Főiskola, Budapest5 év
9.Színház és Filmművészeti Főiskola,
Budapest5 év
színházi főtanszakon4 év
rendező főtanszakon5 év
Felsőfokú intézetek:
1.Budapesti Tanítóképző Intézet, Budapest3 év
2.Bajai Tanítóképző Intézet, Baja3 év
3.Debreceni Tanítóképző Intézet, Debrecen3 év
4.Esztergomi Tanítóképző Intézet,
Esztergom3 év
5.Győri Tanítóképző Intézet, Győr3 év
6.Jászberényi Tanítóképző Intézet,
Jászberény3 év
[13]
2.József Attila Tudományegyetem, Szeged
Állam- és Jogtudományi Kar5 év
Bölcsészettudományi Kar5 év
Természettudományi Kar5 év
3.Kossuth Lajos Tudományegyetem,
Debrecen
Bölcsészettudományi Kar5 év
Természettudományi Kar5 év
4.Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jog-
tudományi Kar, Pécs
5 év
5.Marx Károly Közgazdaságtudományi
Egyetem, Budapest
Általános Közgazdasági Kar5 év
Ipari Kar5 év
Kereskedelmi Kar5 év
6.Budapesti Műszaki Egyetem, Budapest
Gépészmérnöki Kar5 év
Villamosmérnöki Kar5 év
Vegyészmérnöki Kar5 év
7.Építőipari és Közlekedési Műszaki
Egyetem, Budapest
Építészmérnöki Kar5 év
Mérnöki Kar5 év
Közlekedési Üzemmérnöki Kar5 év
8.Nehézipari Műszaki Egyetem, Miskolc
Bányamérnöki Kar5 év
Kohómérnöki Kar5 év
Gépészmérnöki Kar5 év
9.Veszprémi Vegyipari Egyetem.
Veszprém5 év
Főiskolák:
1.Ho Si Minh Tanárképző Főiskola, Eger4 év
2.Nyíregyházi Tanárképző Főiskola,
Nyíregyháza
4 év
3.Pécsi Tanárképző Főiskola, Pécs4 év
4.Juhász Gyula Tanárképző Főiskola, Szeged4 év
5.Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola,
Budapest
6.Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola,
Budapest4 év
7.Képzőművészeti Főiskola, Budapest6 év
középiskolai rajztanárképzés5 év
8.Iparművészeti Főiskola, Budapest5 év
9.Színház és Filmművészeti Főiskola,
Budapest5 év
színházi főtanszakon4 év
rendező főtanszakon5 év
Felsőfokú intézetek:
1.Budapesti Tanítóképző Intézet, Budapest3 év
2.Eötvös József Tanítóképző Főiskola, Baja3 év
3.Debreceni Tanítóképző Intézet, Debrecen3 év
4.Esztergomi Tanítóképző Intézet,
Esztergom3 év
5.Győri Tanítóképző Intézet, Győr3 év
6.Jászberényi Tanítóképző Intézet,
Jászberény3 év
[14]
7.Kaposvári Tanítóképző Intézet,
Kaposvár
3 év
8.Nyíregyházi Tanítóképző Intézet,
Nyíregyháza
3 év
9.Sárospataki Comenius Tanítóképző Főiskola
Sárospatak
3 év
10.Szegedi Tanítóképző Intézet, Szeged3 év
11.Szombathelyi Tanítóképző Intézet,
Szombathely
3 év
12.Kecskeméti Óvónőképző Intézet,
Kecskemét
2 év
13.Soproni Óvónőképző Intézet, Sopron2 év
14.Szarvasi Óvónőképző Intézet, Szarvas2 év
Egészségügyi Minisztérium
Egyetemek:
1.Semmelweis Orvostudományi Egyetem,
Budapest
Általános Orvostudományi Kar6 év
Fogorvostudományi Kar5 év
Gyógyszerésztudományi Kar4 és fél év
2.Debreceni Orvostudományi Egyetem,
Debrecen
6 év
3.Pécsi Orvostudományi Egyetem, Pécs6 év
4.Szegedi Orvostudományi Egyetem,
Szeged
Általános Orvostudományi Kar6 év
fogorvostudományi szakon5 év
Gyógyszerésztudományi Kar 44 és fél év
Földművelésügyi Minisztérium
Egyetemek:
1.Agrártudományi Egyetem, Gödöllő
Mezőgazdaságtudományi Kar
4 év
Mezőgazdasági Gépészmérnöki Kar5 év
2.Állatorvostudományi Egyetem, Budapest5 év
3.Erdészeti és Faipari Egyetem, Sopron
Erdőmérnöki Kar
5 év
Faipari Mérnöki Kar5 év
Egyetemi jellegű főiskolák:
1.Kertészeti és Szőlészeti Főiskola,
Budapest 4
4 és fél év
2.Debreceni Agrártudományi Főiskola,
Debrecen
4 év
3.Keszthelyi Agrártudományi Főiskola,
Keszthely
4 év
4.Mosonmagyaróvári Agrártudományi
Főiskola, Mosonmagyaróvár
4 év
Magyar Testnevelési és Sport Tanács
Főiskola:
1.Testnevelési Főiskola, Budapest4 év

* Jegyzet: A felsőfokú technikumokra vonatkozóan lásd: a 12/1962. (V. 5.) Korm. rendeletet, a felsőfokú szakiskolákra vonatkozóan pedig az 1013/1962. (V. 19.) Korm. számú határozatot.

2. számú melléklet a felsőoktatási intézményekről szóló 1962. évi 22. számú törvényerejű rendelethez

A hatályukat vesztő jogszabályok

- A nőknek az egyetemekre és főiskolákra való felvételéről szóló 1946. évi XXII. törvény,

- a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem létesítéséről szóló 1948. évi LVII. törvény,

- a budapesti Műszaki Egyetem szervezetének módosításáról szóló 1949. évi XXII. törvény,

- a Nehézipari Műszaki Egyetem létesítéséről szóló 1949. évi XXIII. törvény,

- a pedagógiai főiskolákról szóló 1950. évi 21. sz. tvr.,

- a Budapesti Tudományegyetem elnevezéséről szóló 1950. évi 35. sz. tvr.,

- a Veszprémi Vegyipari Egyetem felállításáról szóló 1951. évi 25. sz. tvr.,

- a tudományok doktora tudományos fokozat bevezetéséről és az egyetemi oktatói, valamint a kutatóintézeti kutatói állások, illetőleg fokozatok szabályozásáról szóló 1951. évi 26. sz. tvr. 10. §, 11. §, 13. §-ának az egyetemi (főiskolai) oktatókra vonatkozó rendelkezései,

- az Építőipari Műszaki Egyetem felállításáról szóló 1952. évi 13. sz. tvr.,

- a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemről szóló 1952. évi 16. sz. tvr.,

- a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem elnevezéséről szóló 1953. évi 3. sz. tvr.,

- a mérnöktanárképzésről szóló 1953. évi 5. sz. tvr.,

- a Debreceni Mezőgazdasági Akadémia létesítéséről szóló 1953. évi 9. sz. tvr.,

- a Kertészeti és Szőlészeti Főiskola létesítéséről szóló 1953. évi 17. sz. tvr.,

- a Mezőgazdasági Gépészmérnöki Főiskola létesítéséről szóló 1954. évi 20. sz. tvr.,

- a Mosonmagyaróvárott és Keszthelyen Mezőgazdasági Akadémia létesítéséről szóló 1954. évi 21. sz. tvr.,

- a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem szervezetének módosításáról szóló 1955. évi 30. sz. tvr.,

- a Budapesti Műszaki Egyetem, az Építőipari Műszaki Egyetem és a Nehézipari Műszaki Egyetem szervezetének módosításáról, valamint a Szolnoki Közlekedési Műszaki Egyetemnek, a Bánya-és Kohómérnöki Kar soproni részlegének, illetőleg a Földmérő Mérnöki Kar soproni működésének megszüntetéséről, továbbá a mérnöktanárképzés módosításáról szóló 1955. évi 31. sz. tvr.,

- a felsőoktatási intézmények szervezeti kérdéseiről szóló 1956. évi 4. sz. tvr.,

- a miskolci műszaki egyetem elnevezéséről szóló 1956. évi 20. sz. tvr.,

- a Budapesti Műszaki Egyetem szervezetének módosításáról szóló 1957. évi 16. sz. tvr.,

- az Eötvös Loránd Tudományegyetem szervezetének módosításáról szóló 1957. évi 33. sz. tvr.,

- a mezőgazdasági felsőoktatás egyes kérdéseinek újabb szabályozásáról szóló 1957. évi 35. sz. tvr.,

- a Lenin Intézetnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karába való beolvasztásáról szóló 1957. évi 36. sz. tvr.,

- az 1951. évi 26. sz. tvr. kiegészítéséről szóló 1957. évi 42. sz. tvr.,

- a Szegedi Orvostudományi Egyetem szervezetének szabályozásáról szóló 1957. évi 64. sz. tvr.,

- a tanító- és óvónőképzésről szóló 1958. évi 26. sz. tvr.,

- egyes mezőgazdasági akadémiák és kutatóintézetek összevonásáról szóló 1959. évi 16. sz. tvr.,

- az 1955. évi 31. sz. tvr. módosításáról szóló 1959. évi 21. sz. tvr.,

- a Nyíregyházán pedagógiai főiskola létesítéséről szóló 1962. évi 11. sz. tvr.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 1. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[2] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 2. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[3] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 3. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[4] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 4. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[5] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 5. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[6] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 6. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[7] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 7. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[8] Megállapította az 1969. évi 14. törvényerejű rendelet 8. §-a. Hatályos 1969.06.20.

[9] Megállapította az 1982. évi 37. törvényerejű rendelet 1. §-a. Hatályos 1982.12.10.

[10] A norma tartalmát módosították az 1970. évi 20. és 21. törvényerejű rendeletek 4. §-ai. A módosítások az előbbi törvényhelyeken olvashatók.

[11] A norma tartalmát módosította az 1975. évi 21. törvényerejű rendelet 2. §-a. A módosítás az előbbi törvényhelyen olvasható.

[12] Módosította az 1981. évi 26. törvényerejű rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 1981.12.05.

[13] Módosította az 1984. évi 15. törvényerejű rendelet 2. §-a. Hatályos 1984.09.06.

[14] Módosította az 1976. évi 21. törvényerejű rendelet 2. §-a. Hatályos 1976.08.31.

Tartalomjegyzék