115/1990. (XII. 25.) Korm. rendelet

a mezőgazdasági tevékenység egyes adózási és támogatási kérdéseiről szóló 39/1987. (X. 12.) MT rendelet módosításáról

Az állami pénzügyekről szóló 1979. évi II. törvény 66. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

A mezőgazdasági tevékenység egyes adózási és támogatási kérdéseiről szóló, a 3/1988. (II. 2.) MT rendelettel, a 100/1988. (XII. 22.) MT rendelettel, a 42/1989. (V. 7.) MT rendelettel, a 150/1989. (XII. 28.) MT rendelettel, a 17/1990. (VII. 27.) Korm. rendelettel és a 71/1990. (X. 27.) Korm. rendelettel módosított 39/1987. (X. 12.) MT rendelet (a továbbiakban: MJ) 1. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg a (3)-(5) bekezdés hatályát veszti:

"(2) A III. és IV. fejezet hatálya a vállalkozási nyereségadóról szóló 1988. évi IX. törvény 2. §-ában meghatározott adóalanyokra terjed ki (a továbbiakban: gazdálkodó)."

2. §

(1) Az MJ 5. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Elemi csapás esetén a földadót a megyei (fővárosi) földművelésügyi hivatal (a továbbiakban: megyei hivatal) javaslata alapján a pénzügyminiszter a kár arányában mérsékelheti, vagy elengedheti."

(2) Az MJ 5. §-ának (7) és (8) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezések lépnek:

"(7) A keletkezett kár nagyságát a megyei hivatal vezetője által kijelölt 3 tagú kárbecslő bizottság állapítja meg. A kárbecslő bizottságnak meg kell állapítania a kár jellegét és nagyságát, a kárt szenvedett terület nagyságát, valamint azt, hogy a terület a gazdasági év folyamán még használható-e.

(8) A bizottságnak a kár nagyságáról a terület megjelölésével jegyzőkönyvet kell felvennie. A jegyzőkönyvet a megyei hivatal vezetője az adó mérséklésére vonatkozó javaslattal a pénzügyminiszternek küldi meg."

3. §

Az MJ 9. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(1) Az adókedvezmény igénybevétele szempontjából a beruházási kivitelezési munka megkezdődik:]

"b) gépek önálló beszerzése esetén az első gép, berendezés átvételével,"

4. §

Az MJ 11. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"11. § (1) Az adókedvezménnyel megvalósuló állóeszközök hasznosítását az első fokú állami adóhatóság ellenőrzi.

(2) Az igénybe vett adókedvezményi vissza kell fizetni, ha a gazdálkodó

a) a 20%-os adókedvezménnyel, illetve 50%-os hitelkamat kedvezménnyel megvalósított állóeszközt nem az 1. számú mellékletben meghatározott célra hasznosítja, vagy

b) a kedvezménnyel megvalósított állóeszközt adóvisszatartásra nem jogosult gazdálkodónak, illetve más jogi, vagy természetes személynek eladja.

(3) Adókedvezményben részesíthető hasznosításnak számít az e célú időszakos, szezonális eszközhasználat is, ha az eszköz üzemeltetésének közvetlen költségei legalább 30%-ban - tehergépkocsi esetében legalább 50%-ban -a támogatott célt szolgálják."

5. §

Az MJ 12-15. §-ai és a 12. § előbbi "B) Fejlesztési és üzemviteli támogatások" alcím a hatályukat vesztik.

6. §

(1) Az MJ 16. §-a előtti alcím "B) Költségvetési juttatással támogatható beruházásokéra" módosul.

(2) Az MJ 16. §-a kiegészül a következő (2) bekezdéssel:

"(2) A nyereségadó kedvezmény igénybevételével megvalósuló beruházásokhoz költségvetési juttatás nem engedélyezhető, illetve nem számolható el."

7. §

Az MJ 17. § (3) bekezdésében a 4. számú mellékletre vonatkozó utalás 3. számú mellékletre, a 18. § (1) bekezdésében szereplő 5. számú mellékletre való utalás 4. számú mellékletre változik.

8. §

Az MJ 20. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: "20. § A gazdálkodó a mezőgazdasági villamosítási - a 4. számú melléklet C) pontjában felsorolt - a beruházások létesítési költségeihez negyven százalékos támogatást igényelhet".

9. §

(1) Az MJ 22. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) A meliorációs térségei külön pályázati felhívás alapján benyújtott pályázat elbírálásával - az érdekelt országos hatáskörű szervek véleményének kikérése után - a Földművelésügyi Minisztérium (a továbbiakban: FM) jelöli ki.

(2) A meliorációs beruházási támogatás iránti kérelmet az 5. számú mellékletben foglaltak szerint a gazdálkodónak a megyei hivatalhoz kell benyújtania.

(3) A gazdálkodó részére az FM által meghatározott éves támogatási kereten belül:

a) a 17. § (1) bekezdésben meghatározott meliorációs beruházási támogatást,

b) a 17. § (2) bekezdésében meghatározott forráskiegészítési,

c) a 17. § (4) bekezdésében meghatározott vízgazdálkodási társulatnak a területileg illetékes vízügyi igazgatóság véleményének figyelembevételével adható meliorációs beruházási támogatást, valamint

d) a 20. §-ban meghatározott villamosítási támogatást a megyei hivatal határozattal engedélyezi."

(2) Az MJ 22. §-ának (5) bekezdésében a "megyei mezőgazdasági szakigazgatási szerv" és a (6) bekezdésében a "megyei tanács végrehajtó bizottságának pénzügyi feladatokat ellátó szakigazgatási szerve" elnevezés helyébe "megyei hivatal" kerül.

10. §

Az MJ 23. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A gazdálkodónak

a) a meliorációs és villamosítási beruházások támogatását a megyei hivatal támogatási határozatának birtokában,

b) a bekötőút támogatást közvetlenül,

c) az erdőfeltárást szolgáló beruházások támogatását az FM Erdészeti Főosztály engedélye alapján a kiviteli munka megkezdése előtt a 6. számú mellékletben meghatározott szabályok szerint írásban kell kérnie a megyei igazgatóságtól."

11. §

Az MJ 24. §-ának (1)-(3) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) A meliorációs-, a villamosítási-, a mezőgazdasági bekötőút-, az erdőfeltárást szolgáló beruházások támogatását a támogatási okirat alapján a beruházási számlák kifizetésekor, illetve a beruházási számlát helyettesítő teljesítményérték elszámolásakor igénybe veheti a gazdálkodó az Adóelszámolási Irodától.

(2) Az öntözőgép és berendezés utáni támogatást a gazdálkodó a megyei hivatal határozata és a számla alapján az üzembehelyezést követően az Adóelszámolási Irodától beruházási támogatásként igénybe veheti.

(3) Az összekötőút, építési, valamint a takarékos vízhasználatot, vagy a vizek minőségének védelmét elősegítő beruházások támogatását az engedélyező szerv értesítése alapján az Adóelszámolási Iroda a beruházó számlájára átutalja."

12. §

(1) Az MJ 26. §-a előtt levő alcím "C) Kamattérítés"-re módosul.

(2) Az MJ 26. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A gazdálkodót az 1. számú melléklet 2. pontjában meghatározott beruházásokhoz - az 1990. január 1. napja után kötött hitelszerződések alapján - folyósított hitelek gazdálkodót terhelő kamatköltsége után az 1988. évi IX. tv. 15. § (1) bekezdésének g) pontjában meghatározott adókedvezmény illeti meg."

13. §

Az MJ 27. §-át megelőző cím és a 27-29. § helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"IV. fejezet

KEDVEZŐTLEN TERMŐHELYI ADOTTSÁGÚ GAZDÁLKODÓK TÁMOGATÁSA

27. §

(1) A gazdálkodót a használatában lévő kedvezőtlen termőhelyi adottságú külterületi szántó, kert és gyümölcsös, szőlő és gyep művelési ághoz tartozó földterület után - beleértve a zártkerti földterületeket, a háztáji és illetményföldet is - támogatás illeti meg.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott támogatás igénybevételének feltétele, hogy a gazdálkodó a támogatásban részesülő földterület védelméről és hasznosításáról a földről szóló 1987. évi I. törvényben foglaltak szerint gondoskodik.

28. §

(1) A támogatás alapja és mértéke 1991-ben a következő:

(2) A támogatást egyéb bevételként kell elszámolni.

(3) A hektáronkénti átlagos aranykorona értéket a szántó, a kert és a gyümölcsös, a szőlő és gyep művelési ágakra elkülönítve kell megállapítani.

(4) A támogatás kiszámításánál a töredék hektárt 4999 m2-ig el kell hagyni, 5000 m2 nagyságú, vagy az ennél nagyobb töredéket egész hektárra kell kerekíteni.

29. §

(1) A támogatást a kedvezményezett gazdálkodónak a tárgyév első napján fennálló állapot szerint kell megállapítani, melyet négy egyenlő részletben, negyedévente az adózás rendjéről szóló törvény szerint igényelhet az Adóelszámolási Irodától.

(2) Az évközi terület-, valamint művelési ágváltozások miatti új besorolást - a földhivatali bejegyzés alapján -a változást követő év első negyedévétől kell alkalmazni, a (3) bekezdésben foglaltak kivételével.

(3) Az évközi szétválás és kiválás esetén, a még igénybe nem vett támogatást területmegosztással arányosan, ületbe beolvadás és egyesülés esetén összegezéssel lehet megállapítani és igénybe venni."

Átmeneti és záró rendelkezések

14. §

(1) Ez a rendelet 1991. január 1-jén lép hatályba. Egyidejűleg az MJ 30-33. §-a és 35-36. §-a, továbbá a 150/1989. (XII. 28.) MT rendelet 3. és 4. §-a is hatályát veszti.

(2) Az MJ 1-11. számú mellékletei helyébe az e rendelet melléklete szerinti 1-6. számú mellékletek lépnek.

(3)[1] Az MJ e rendelet 13. §-ával hatályon kívül helyezett 27/A. §-ának (3) bekezdésében meghatározott kedvezmény a hitel lejártáig, de legfeljebb 1994. november 15. napjáig vehető igénybe.

15. §

Felhatalmazást kap a földművelésügyi miniszter, hogy a mezőgazdasági nagyüzemek szakemberellátásának támogatásáról szóló 33/1980. (XII. 28.) MÉM rendeletet módosítsa.

16. §

(1)[2] A kedvezőtlen adottságú nagyüzem részére 1990. december 31-e előtt visszafizetési kötelezettséggel engedélyezett fejlesztési hozzájárulás törlesztő részletét az engedélyezési okiratban meghatározott ütemezés szerint az Adóelszámolási Iroda 232-90150-1328 "PM: Tsz-i visszatérítendő állami juttatási alap letéti számla Budapest" számlájára kell visszafizetni.

(2)[3]

(3) A 40/1984. (XI. 6.) PM-MÉM, a 37/1986. (X. 18.) PM-MÉM és az 51/1987. (X. 24.) PM-MÉM együttes rendeletben meghatározott beruházási célokhoz adott kamatkedvezményt a gazdálkodó szervezetek - a hitel engedélyezésekor érvényes feltételekkel - a hitel lejártáig igénybe vehetik, a kamatkedvezmény alapja azonban nem haladhatja meg a mindenkori jegybanki alapkamat mértékét.

(4)[4] Az 1991. december 31. előtt megkezdett nyereségadó kedvezmény igénybevételére jogosult beruházásokhoz az adókedvezmény - az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalhoz bejelentett tartalommal - továbbra is az 1991-ben érvényes szabályok szerint számolható el.

(5) A támogatások elszámolása, ellenőrzése során a pénzügyi ellenőrzésről és az adóigazgatási eljárásról szóló jogszabályokat kell alkalmazni.

(6) A beruházási támogatásokat a "232-90190-5320 Adóelszámolási Iroda Építési, beruházási támogatás folyósítási számla, Budapest" elnevezésű számláról kell igényelni.

(7) A beruházási támogatással létesített, vagy beszerzett állóeszköznek rendeletben előírt beruházási támogatás visszafizetési kötelezettségét a felhalmozott vagyon terhére kell elszámolni, és a PM 23-290103-6002 számú "NgE vegyes bevételek bevételei számla, Budapest" elnevezésű számlára befizetni.

Dr. Antall József s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 115/1990. (XII. 25.) Korm. rendelethez

"1. számú melléklet a 39/1987. (X. 11) MT rendelethez

Nyereségadó kedvezménnyel megvalósítható beruházások köre

1. A beruházási költség 20%-ának megfelelő összegű adókedvezmény vehető igénybe

A) Mezőgazdasági termelési cél

A KSH-nak Mezőgazdasági és erdőgazdálkodási üzemek alaptevékenységének osztályozása:

1. Növénytermelés

2. Kertészet

3. Állattenyésztés

5. Mezőgazdasági és erdőgazdálkodási melléktevékenység

kivéve: 5131 Borászat

5211 Erdészeti fagyártmánytermelő üzem

5212 Fűrészelt termékeket termelő üzem

6. Mezőgazdasági és erdőgazdálkodási szolgáltatások kivéve:

6132 Horgászati szolgáltatás

6141 Vadászati szolgáltatás

6171 Mezőgazdasági bérmunka 6211-től 6251-ig Erdészeti alaptevékenységnek minősülő tevékenységek

7. Mezőgazdasági és erdőgazdálkodási segédüzemek kivéve:

7124 Hajóüzem

7151 Erdőgazdálkodási gépüzem

alapján mezőgazdasági tevékenységet szolgáló beruházások és ezek funkcióképességét biztosító infrastrukturális (telepen vagy telephelyen belüli szállításra szolgáló út, a vízellátás és az elektromos szekunder hálózat) beruházások.

B) Csomagolásfejlesztés

Az ITJ 38-4 és 38-5 termékcsoportba tartozó csomagoló, csomagbontó és ürítőgépek, továbbá azok elhelyezésére szolgáló épület-, építményrész és gépek, berendezések rendeltetésszerű üzemeltetését szolgáló közvetlen infrastrukturális (víz, villany) beruházás.

C) Technológiai tárolás

Minden olyan épület, építmény, gép és berendezés, amely a mezőgazdasági nyersanyag előfeldolgozás és feldolgozás során - az adott technológiai folyamat részeként - keletkezett befejezetlen termelés állományának és a félkész termékek átmeneti tárolására szolgál, ideértve a hűtő-, vagy termoszkocsikat, az élelmiszerek mozgatására szolgáló tankautókat.

2. A beruházási hitelek kamatköltsége 50%-ának megfelelő összegű adókedvezmény vehető igénybe

A) Mezőgazdasági alaptevékenység

Az 1. A) pont meghatározása szerint.

B) Élelmiszeripari tevékenység

Az alább ITJ és SZTJ számú termékek előállítását, illetve szolgáltatások nyújtását szolgáló beruházások

ITJ 80 Húsipari termékek kivéve

ITJ 80-72-ből Technikai zsír

ITJ 80-91-ből Vegyes állati fehérjeliszt

ITJ 80-93-ból Húspép

ITJ 80-99-ből Egyéb állati fehérjeliszt

ITJ 81 Baromfi- és tojásfeldolgozó ipari term.

ITJ 82 Tejipari termékek

ITJ 83 Tartósítóipari termékek

ITJ 84 Malomipari és összetett takarmány term.

ITJ 85 Cukoripari termékek

ITJ 87-0 Kenyér

ITJ 87-1 Péksütemény

ITJ 87-2 Száraztészta

ITJ 87-3 Egyéb sütő- és tésztaipari termékek"[5]

ITJ 88-3 Boripari termékek.[6]

ITJ 88-85 Izoszörp (folyékony cukor)

ITJ 89-90-től Élelmiszeripari hulladék 89-95.-ig

ITJ 89-98-2 Boripari hulladék

SZTJ 101-24 Élelmiszeripari javítószolgáltatás

SZTJ 101-99-ből Bérhűtőtárolás

2. számú melléklet a 39/1987. (X. 12.) MT rendelethez

Az ültetvénytelepítési beruházások szakmai feltételei

1. Az ültetvénytelepítés megkezdése előtt a gazdálkodónak a beruházás elhatározásáról szóló határozatban rögzíteni kell a telepítés előkészítés és a szaporítóanyag ültetés kezdésének időpontját, valamint a termőrefordítás határidejét.

2. Az ültetvénytelepítés szakmai követelményeknek megfelelő előkészítését, a növényállomány évenkénti fejlődését, a telepítés befejezését (termőrefordíthatóságát) a Mezőgazdasági Minősítő Intézet (a továbbiakban: MMI) a beruházó által készített ültetvény-leltár alapján évente szeptember hó 15-ig ellenőrzi és ennek eredményéről igazolást ad ki.

3. Abban az esetben, ha a szakmai szemle alapján kiadott igazolás szerint az ültetvény állapota nem, vagy csak részben felel meg a szakmai követelményeknek, úgy az adott évi beruházási teljesítményérték nem képezheti az adóvisszatartás alapját, kivéve ha a minősítés igazolt elemi kár, illetve rendkívüli növényegészségügyi kár miatt nem megfelelő. A kárról szóló igazolást az FM hivatal adja ki.

4. A 3. pontban foglalt esetekben az eredeti termőrefordítási határidő 1 évvel meghosszabbítható.

5. A termőrefordítás meghiúsulása esetén a telepítéshez már igénybe vett adókedvezményt vissza kell fizetni, kivéve ha az elemi kár vagy rendkívüli növényegészségügyi kár miatt következett be.

3. számú melléklet a 39/1987. (X. 12.) MT rendelethez

Támogatásban részesíthető meliorációs beruházási munkák

1. Meliorációs beruházás körébe tartozó munkák:

a) Meliorációs munkák különböző szintű tervkészítése.

b) Talajvédelmi és talajjavítási munkák:

- sáncolás,

- övárok, övgát létesítése,

- vízmosás-kötés,

- gyepsáv, cserjesáv, védő fasor létesítése,

- talajvédelmi gyepesítés,

- talajjavítás.

c) Vízháztartás-szabályozó munkák:

- nyílt vízlevezető árok

- talajcsövezés és létesítményei (beleértve az átemelő szivattyútelepeket és azok technológiai gépi szerelését),

- árvízcsúcs-csökkcntő kistározó

- talajcsövezéshez a kivitelezési tervdokumentációban előírt mélylazítás,

- műtárgyak.

d) Területrendezési munkák:

- tereprendezés,

- vízmosások, felesleges utak, árkok megszüntetése,

- földúthálózat-kialakítás,

- az előzőkhöz kapcsolódó előkészítő, irtási munkák.

2. Öntözési beruházások körébe tartozó munkák:

o) Öntözési munkák különböző szintű tervkészítése.

b) Öntöző- és rizstelep létesítése és korszerűsítése, beleértve a stabilan beépített gépek, berendezések technológiai szerelését is.

c) Célcsoportos beruházásként már megvalósult öntözőfürtök kapacitásának növelését jelentő létesítmények megvalósítása, beleértve a technológiai szerelést is.

3. A támogatásban részesülő öntözőgépek és berendezések:

Támogatásban részesíthetők az öntözőtelep működőképessége miatt szükséges vízbeszerzési-, tárolási-, szállítási-, szétosztási- és kormányzási - funkciót ellátó -gépek, berendezések és irányítástechnikai eszközök.

4. számú melléklet a 39/1987. (X. 12.) MT rendelethez

A támogatásban részesülő mezőgazdasági bekötőút, illetve erdőfeltárást szolgáló építmények és berendezések, villamosítási beruházások

A) Mezőgazdasági bekötőút

A mezőgazdasági bekötőút olyan szilárd burkolattal ellátott út, amely a mezőgazdasági üzemeket (major, telep, ültetvény) a legközelebbi szilárd burkolattal kiépített közúttal köti össze. A saját használatú (bekötő) utak a Mezőgazdasági Utak Tervezési Irányelveiben rögzített műszaki paraméterek betartásával létesíthetők.

A bekötőút a közútra közvetlenül, vagy közvetve csatlakozhat. Közvetett csatlakozásnak minősül, ha a közútról már bekötött majoron, telepen keresztül történik a bekötés. A bekötőút végszelvénye a mezőgazdasági üzem (major, telep, ültetvény) bejárata, kapuja, annak hiányában első épülete.

B) Erdőfeltárást szolgáló létesítmények és berendezések

a) Erdészeti út: az erdőterület feltárását, a csemetekert megközelítését biztosító üzemi út és műtárgyai.

b) Erdei vasút: az erdőterület feltárását szolgáló keskeny nyomtávú vasúti pálya, annak műtárgyai, valamint biztonsági és jelző berendezései.

c) Erdőgazdasági rakodó: a faanyag kérgezésére, aprítására, osztályozására és tárolására szolgáló állandó jellegű telep mélyépítményei, a vízellátás, a szennyvízelvezetés, a hídmérleg és kerítés építési munkái.

d) Faanyagszállító kötélpálya: az erdőterület feltárását szolgáló állandó jellegű, valamint áthelyezhető kötélpálya és kötéldaru.

C) Villamosítási beruházások

A mezőgazdasági gazdálkodó üzemek villamosenergia ellátásához szükséges primer szabadvezetékek, illetve kábelek, valamint az ezekhez csatlakozó transzformátorállomások létesítése vagy bővítése.

5. számú melléklet a 39/1987. (X. 11) MT rendelethez

A melioráció, az öntözésfejlesztés és a rizstelep beruházások támogatásának a megyei hivataltól történő igénylése

A megyei hivatalhoz benyújtandó kérelmek tartalma:

A) Támogatási kérelem meliorációs, öntöző- és rizstelep beruházáshoz

1. a kérelmező neve: telephelye:

2. Támogatásban részesíthető építési munkák megnevezése:

a) Tervezés (ideértve a megvalósulási térkép készítését is)

- Tervező megnevezése

- Érintett terület ha-ban

- Tervezési költség ezer Ft-ban

- ebből: igényelt állami támogatás

b) Kivitelezés

- Beruházás jellege (térségben, térségen kívül)

- Érintett terület ha-ban

- Beruházási költség ezer Ft-ban

- ebből: igényelt állami támogatás

- A beruházási költség évenkénti és forrásonkénti ütemezése ezer Ft-ban

- Kivitelezés kezdése: befejezése.

3. A kivitelezési-támogatási kérelemhez mellékelni kell, a kérelmező cégszerű aláírásával

- a kivitelezési tervdokumentáció költségvetését és a létesítményjegyzéket,

- a beruházás megkezdéséhez előírt hatósági engedélyeket,

- a bankigazolást arról, hogy a szükséges fejlesztési források - beleértve a kötelező tartalék összegét is - az éves ütemben rendelkezésre állnak és a tárgyévi részt elkülönítették,

- az illetékes vízügyi szerv nyilatkozatát arról, hogy az üzemi művek terv szerinti csatlakozását a helyi jelentőségű közcélú művek lehetővé teszik.

B) Vízgazdálkodási társulat támogatási kérelme helyi jelentőségű közcélú vízrendezési beruházáshoz:

1. A vízgazdálkodási társulat neve: telephelye:

2. A támogatásban részesítendő építési munka megnevezése:

a) Tervezés

- tervezési költség ezer Ft-ban ebből: igényelt állami támogatás

- tervszállítás ideje

b) Kivitelezés

- az érintett mezőgazdasági terület ha-ban

- beruházási költség ezer Ft-ban ebből: igényelt állami támogatás

- a beruházási költség évenkénti és forrásonkénti ütemezése ezer Ft-ban

- a kivitelezés kezdése: befejezése:

3. Á kivitelezési támogatási kérelemhez mellékelni kell a kérelmező cégszerű aláírásával:

- a kivitelezési tervdokumentáció költségvetését és a létesítményjegyzéket.

- a beruházást jóváhagyó közgyűlési (vezetőségi, igazgatósági) ill. igazgatói határozat másolatát,

- az illetékes vízügyi igazgatóság igazolását arról, hogy

= az előirányzott munkák beruházásnak minősülnek, a helyi jelentőségű közcélú művek terv szerinti csatlakozását az állami művek lehetővé teszik,

= az előirányzott helyi jelentőségű közcélú művekhez a Vízügyi Alap és főművi beruházás megvalósításához az állami pénzügyi forrás éves ütemezésben rendelkezésre áll.

- az intéző bizottság nyilatkozatát arról, hogy a szükséges hatósági engedélyek rendelkezésre állnak.

C) Önálló öntözőgép beruházások A támogatást előzetes költségkalkuláció (árajánlat) alapján, írásban kell kérni.

6. számú melléklet a 39/1987. (X. 12.) MT rendelethez

A meliorációt-, a bekötőút építést, a villamosítást és az erdőfeltárást szolgáló beruházások támogatásának megyei igazgatóságtól történő igénylése

A támogatás igényléséhez mellékelni kell:

1. Az e rendeletben előírt engedélyeket, határozatokat.

2. A finanszírozó pénzintézet igazolását arról, hogy a szükséges saját források az éves ütemezésben rendelkezésre állnak.

3. A műszaki megvalósítási (kivitelezési) tervdokumentáció alapján készült költségvetést.

4. A kiviteli tervdokumentáció készítése esetén a vonatkozó tervezői díjszámítást is.

Az okiratot kiállító szerv a támogatásról az okirat megküldését közvetlenül értesíti az igénylőt, a finanszírozó pénzintézetet és az Adóelszámolási Irodát."

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 118/1993. (VIII. 25.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 1993.09.02.

[2] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1991/21. száma. Megjelent 1991.02.26.

[3] Hatályon kívül helyezte a 173/1991. (XII. 27.) Korm. rendelet 7. § (1) bekezdése. Hatálytalan 1992.01.01.

[4] Megállapította a 173/1991. (XII. 27.) Korm. rendelet 5. §-a. Hatályos 1992.01.01. (A bekezdést ugyanezen rendelet 7. § (1) bekezdése hatályon kívül helyezni rendelte.)

[5] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1991/21. száma. Megjelent 1991.02.26.

[6] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1991/21. száma. Megjelent 1991.02.26.

Tartalomjegyzék