29/2005. (IV. 1.) FVM rendelet
a 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások igénybevételének feltételeiről szóló 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet módosításáról
Az agrárgazdaság fejlesztéséről szóló 1997. évi CXIV. törvény 10. §-a (2) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:
1. §
A 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások igénybevételének feltételeiről szóló 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § (1) bekezdésének helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) E rendelet a Magyar Köztársaság 2004. évi költségvetéséről és az államháztartás három éves kereteiről szóló 2003. évi CXVI. törvény XII. Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium fejezet, 10. cím Fejezeti kezelésű előirányzatok, 5. alcím Nemzeti támogatások, 1. jogcímcsoport Központosított bevételből működő támogatások, 2. jogcímcsoport Költségvetésből működő támogatások, 1. jogcím Fejlesztési típusú támogatások, 2. jogcím Folyó kiadások és jövedelem-támogatások előirányzat maradványa és a Magyar Köztársaság 2005. évi költségvetéséről szóló 2004. évi CXXXV. törvény XII. Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium fejezet, 10. cím Fejezeti kezelésű előirányzatok, 5. alcím Nemzeti támogatások, 1. jogcímcsoport Központosított bevételből működő támogatások, 2. jogcímcsoport Költségvetésből működő támogatások előirányzatának, valamint az Agrárpiaci rendtartásról szóló 2003. évi XVI. törvény eszközrendszerének működtetéséből származó bevételből képződött forrás felhasználására terjed ki."
2. §
Az R. 5. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Az erdőgazdálkodó -jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - támogatásban akkor részesülhet, ha]
"b) az erdőről és az erdő védelméről szóló 1996. évi LIV. törvény (a továbbiakban: Evt.) 14. §-ában foglaltak szerint kijelölés alapján az erdőgazdálkodási tevékenységet ellátja, és elszámolási kötelezettségének eleget tesz."
3. §
Az R. 7. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"7. § A 6. § a) pontjában foglalt támogatás elnyerése és elszámolása érdekében az erdőgazdálkodónak költségvetést kell készítenie. A költségvetést legkésőbb e rendelet hatálybalépését követő harminc napon belül - elemi károk esetén, valamint új erdőgazdálkodó belépésekor az éves erdőgazdálkodási tevékenység megkezdésének tervezett vagy szükséges időpontja előtt harminc nappal - kell elkészíteni, és az erdészeti hatósághoz elbírálásra és jóváhagyásra három példányban benyújtani. Az éves terv évközi változása esetén a kérelemhez módosított költségvetést is mellékelni kell. A költségvetés határidőn túli benyújtása esetén támogatás nem folyósítható, illetve a felvett támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül."
4. §
(1) Az R. 8. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az erdészeti hatóság által jóváhagyott támogatás összegének
a) negyven százalékát 2005. május 10. napjától,
b) negyven százalékát 2005. október 10. napjától,
c) a fennmaradó részt a műszaki átvétel során megállapított sikeresség arányában legkésőbb a tárgyévet követő február 15-éig igényelheti az erdőgazdálkodó,
d) hárommillió forint összeget meg nem haladó támogatási igény esetén május 10. napjától egyszeri, ötven százalékos előleg igényelhető. A támogatás fennmaradó része az elvégzett munkák műszaki átvételét követő elszámolás alapján kerülhet kifizetésre."
(2) Az R. 8. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) Az év végi elszámolások alapján még járó támogatások összegét az erdészeti hatóság legkésőbb 2006. március 31-ig köteles folyósítani."
5. §
(1) Az R. 13. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A kijelölt erdőgazdálkodó szakmai terveit és költségvetéseit a támogatás, illetve a visszafizetési kötelezettség előjegyzése céljából legkésőbb e rendelet hatálybalépését követő harminc napon belül az erdészeti hatóság a jóváhagyását követően köteles a minisztériumhoz továbbítani a támogatási okirat vagy a határozat elkészítése céljából."
(2) Az R. 13. § (8) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A kijelölt erdőgazdálkodó támogatás igénylésére való jogosultsága megszűnik]
"b) ha a kijelölt erdőgazdálkodási tevékenység szakmai terveit és költségvetését e rendelet hatálybalépését követő tizenöt napon belül nem nyújtja be;"
6. §
Az R. 40. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Egy pályázó a 2005. évben legfeljebb két pályázatot nyújthat be."
7. §
Az R. 41. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A pályázatot az adásvételi szerződés keltétől számított 90 napon belül, és e határidő betartásával, legkésőbb 2005. szeptember 30-ig lehet a minisztériumhoz benyújtani."
8. §
Az R. 42. § új (2) bekezdéssel egészül ki.
"(2) Nem számít jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak az a támogatás, amelynek az alapját képező ingatlanokat a támogatás biztosítékául bejegyzett elidegenítési és terhelési tilalom lejárta előtt kisajátítják. Ebben az esetben a kisajátítási eljárás során, az érintett ingatlanra eső teljes támogatást kamatok nélkül kell visszafizetni."
9. §
Az R. 48. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"48. § A támogatási kérelmet az e rendelet 7. számú melléklete szerint, az FVM Fővárosi és Pest Megyei Földművelésügyi Hivatalához (a továbbiakban: Fővárosi Hivatal) kell benyújtani. A beérkezett, hiánytalan igénylésekhez a Fővárosi Hivatal kifizetést engedélyező iratot állít ki, egyidejűleg intézkedik a támogatás összegének kifizetéséről."
10. §
Az R. 49. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"49. § A normatív támogatás 2005. január 1-jétől 2005. december 31-ig elvégzett tevékenységről kiállított igazolás alapján 2006. március 10-ig igényelhető."
11. §
(1) Az R. 50. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A pályázatokat a Fővárosi Hivatalhoz kell benyújtani."
(2) Az R. 50. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) A pályázatok elbírálásáról a Fővárosi Hivatal dönt. A Fővárosi Hivatal a döntést követően a támogatottal szerződést köt."
12. §
Az R. 51. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatottak ellenőrzését az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet és a Fővárosi Hivatal végzi."
13. §
Az R. 52. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"52. § A jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetését a Fővárosi Hivatal rendeli el."
14. §
Az R. 53. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"53. § A támogatást a 10032000-01220191-54000007 számú Tenyésztésszervezési előirányzat-felhasználási keretszámláról kell teljesíteni. A jogosulatlanul igénybe vett támogatást ugyanezen számlára kell visszafizetni."
15. §
Az R. 58. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az 55. § a) pontja szerinti pályázatokat a pályázattal érintett halászati vízterület szerint illetékes Hivatal vadászati és halászati felügyelőségéhez (a továbbiakban: Felügyelőség) lehet benyújtani."
16. §
Az R. 59. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"59. § A támogatási igényt az 55. § a) pontja esetében a Felügyelőség bírálja el és a döntést követően szerződést köt a kedvezményezettel, az 55. § b) pontja esetében a minisztérium bírálja el és a döntést követően a minisztérium köt szerződést a kedvezményezettel. A nyertes pályázatok esetében a támogatás összegét és mértékét a Felügyelőség, illetve a minisztérium a pályázatban megjelöltektől eltérően, a rendelkezésre álló keret függvényében, attól alacsonyabb mértékben és összegben is megállapíthatja. A támogatás folyósításáról a minisztérium gondoskodik."
17. §
Az R. 60. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"60. § A támogatás felhasználását a Felügyelőség, esetenként a minisztérium ellenőrzi. A jogosulatlanul igénybe vett támogatások visszafizetését a minisztérium rendeli el, és azt az 57. §-ban megadott számlára kell visszafizetni."
18. §
Az R. 76. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"76. § A pályázat benyújtásával és elbírálásával kapcsolatos egyéb szabályokat a pályázati felhívás tartalmazza, amely a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Értesítőben, a minisztérium honlapján, valamint szaklapban kerül közzétételre. A vadgazdálkodással, illetve a vad védelmével kapcsolatos tudományos kutatás esetében a támogatott kötelezettséget vállal arra, hogy a támogatási szerződésben rögzítettek szerint a kutatás eredményét egy országos szaklapban közzéteszi."
19. §
Az R. 81. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"81. § A különleges rendeltetésű vadászterületek természetes vadállománya genetikai értékének megőrzéséhez, valamint az ehhez kapcsolódó oktatási feladatok ellátásához évente meghirdetett pályázati rendben - pályázat útján - vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe."
20. §
Az R. 82. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"82. § A támogatás legfeljebb ötmillió forint összegben vehető igénybe."
21. §
Az R. 83. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"83. § A támogatást a Vtv. 21. § (2) bekezdésének a)-b) pontjai szerinti okból különleges rendeltetésűnek minősített vadászterület vadászatra jogosultja veheti igénybe."
22. §
Az R. 87. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"87. § Az agrártámogatások keretében - kérelem alapján - vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe a vadászható állatfajok monitorozása, fajvédelmi programok kidolgozása, fogoly, vízivad és egyéb apróvadfajokkal kapcsolatos mérő-megfigyelő rendszerek kialakítása, továbbá az Országos Vadgazdálkodási Adattár (a továbbiakban: adattár) működtetése, nemzetközi vadászati együttműködésből adódó feladatok ellátásának segítése, valamint trófeabírálati tevékenység végzése céljából."
23. §
Az R. 89. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"89. § A támogatást igénybe veheti a fogolyminta-területen vadászatra jogosult, továbbá aki a vadgazdálkodási ágazat területén kutatási feladatokat lát el és egyéb monitoring tevékenységet végez, trófeabírálatot folytat, aki elősegíti a nemzetközi vadászati szervezet működtetését, valamint az adattárat működteti."
24. §
Az R. 102. §-át megelőző cím az alábbiak szerint módosul:
"2. Erdőtelepítés, erdőszerkezet-átalakítás és fásítás támogatása"
25. §
Az R. 103. §-át megelőző cím az alábbiak szerint módosul:
"2.1. Az erdőtelepítés, erdőszerkezet-átalakítás és a fásítás támogatása"
26. §
Az R. 103. §-a (1) bekezdése a következő új d) ponttal egészül ki:
[Az ország erdőterületének mennyiségi növelése, minőségijavítása és közérdekű védelmi funkciójának fejlesztése érdekében pályázat alapján fajlagos, kivételes esetekben egyedi költségvetés alapján fejlesztési célú támogatás vehető igénybe:]
"d) az erdőállományok szerkezet-átalakításához."
27. §
(1) Az R. 105. § (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A 103. § szerinti erdőtelepítés, fásítás támogatásának módja és mértéke:]
"a) tervezés: beruházási keretből erdőtelepítési, valamint a térségi erdészeti és egyéb erdei közjóléti tervezést támogatni és kifizetni csak akkor lehet, ha a tervezésre az elsőfokú erdészeti hatóság, illetve a minisztérium adott megbízást, vagy a tervezést előzetesen engedélyezte:"
(2) Az R. 105. § (2) bekezdésének a) és b) pontjai helyébe a következő rendelkezés lép:
[További fejlesztési támogatás számolható el a támogatás mellett a következő erdőtelepítési munkákért:]
"a) 34 000 forint számolható el hektáronként befejezéskor azokban a tölgy, bükk és fenyő erdőtelepítésekben, ahol az elegyfafajok aránya eléri a húsz százalékot, de nem haladja meg a harminc százalékot,
b) 52 000 forint számolható el hektáronként az igazoltan magtermesztő ültetvényből és törzskönyvezett magtermelő állományból származó tölgy és bükk szaporítóanyaggal az I-II. fatermési osztályú termőhelyeken végzett erdőtelepítésért az első kivitel évében. A támogatásban részesített szaporítóanyagnak az erdőrészletben egyenletes eloszlásban, a főfajra megadott törzsszám legalább hetven százalékos mértékéig jelen kell lenni,"
28. §
Az R. 106. § (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A 103. § szerinti befejezett erdőtelepítések ápolási és állománynevelési (tisztítási) munkáinak támogatása esetén]
"a) befejezett erdőtelepítés ápolása a befejezést követő öt évig hektáronként 28 000 forint, nyár fafajok esetében hektáronként huszonötezer forint,
b) befejezett erdőtelepítés tisztítása a befejezést követő hat és tíz év között hektáronként 17 000 forint."
29. §
Az R. a következő új 106/A. §-al egészül ki:
"106/A. § (1) A 103. § szerinti erdőszerkezet-átalakítás támogatása esetén a beruházási keretből támogatható a termőhelyi adottságoknak megfelelő szerkezetátalakítás költsége a következők szerinti:
E Ft/ha | |
Az erdőszerkezet-átalakítás előtti állapot, | Célállománytípus az erdőszerkezet-átalakítás után |
készültségi fok | tölgy és bükk |
1. Az első kivitel évében (T és B sarj kivételével) | 100 000 |
2. Befejezéskor | |
a) akác (mag és sarj), valamint ártéri nemesnyárasok | 240 000 |
b) sarjeredetű bármely fafaj | 200 000 |
c) mageredetű bármely lomb | 120 000 |
d) fenyő | 70 000 |
(2) A véghasználat előtti állományt eredet szerint az üzemtervi leírás alapján kell megosztani. A sarjeredetű tölgyes és bükkös erdőrészletek mageredetű, azonos fafajú átalakításakor az (1) bekezdés táblázatának 1. pontja alatti összeg nem számolható el. Az erdőszerkezet-átalakítás megvalósulását befejezéskor és az 5 éves felülvizsgálat során kell elbírálni. A gazdálkodó hibájából meghiúsult erdőszerkezet-átalakításra kifizetett támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül, és azt a jegybanki alapkamat kétszeres mértékének megfelelő kamattal növelve kell visszafizetni.
(3) A támogatás kifizetésének feltétele az erdészeti hatóság által jóváhagyott éves költségvetés, mértéke pedig az erdészeti hatóság által éves műszaki átvételeken megállapított teljesítményérték (eredményesség) ."
30. §
Az R. 113. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(1) A minisztérium a 2005. évi közösségi agrármarketing program megvalósítására ezeregyszázkettő millió forint keretösszegben meghatározott támogatást biztosít.
(2) Az éves marketing program összeállítását, lebonyolítását a minisztérium 100 százalékos tulajdonában lévő FVM Magyar Közösségi Agrármarketing Centrum Kht. (a továbbiakban: AMC Kht.) végzi a minisztériummal megkötött közhasznúsági szerződés alapján. Az agrármarketing tevékenységet, a szervezet éves átlag és záró létszámát részletesen a közhasznúsági szerződés szabályozza.
(3) A minisztérium az AMC Kht. 2005. évi működésének biztosítására az (1) bekezdésben meghatározott összegen felül háromszázkilencvennyolc millió forint keretösszegű fedezetet biztosít."
31. §
Az R. 114. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"114. § (1) Támogatás nyújtható:
a) jogi személyek és jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, illetve természetes személyek (a továbbiakban, e jogcím alkalmazásában: igénylő) által benyújtott marketing programokra,
b) az AMC Kht. által megkötött támogatási szerződésekre.
(2) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározottakra támogatást az AMC Kht. 2005. évi közösségi agrármarketing programjában a miniszter által jóváhagyott alapítási célok megvalósítására lehet igényelni.
(3) Az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott célra támogatást - az AMC Kht 2005. évi keretprogramjában jóváhagyott célok megvalósítása érdekében - az AMC Kht. által kiadott igazolás alapján közvetlenül a Támogatott igényelheti.
(4) Forrás biztosítható továbbá az AMC Kht saját szervezete által alapítási céljainak megvalósítása érdekében felmerülő működési költségeire."
32. §
Az R. 115. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"115. § Az AMC Kht. 2005. évi közösségi marketing programjának megvalósításának érdekében felmerülő működési költségek általános forgalmi adóval növelt fedezetét a minisztérium biztosítja. Az ehhez szükséges forrást a minisztérium által kiállított, az R. 1 sz. melléklete szerint kiállított igazolás alapján az AMC Kht. a 136. §-ban meghatározott folyószámláról, negyedévente arányos részletekben, legkorábban a tárgynegyedévet megelőző hónap első napjától igényelheti."
33. §
Az R. 116. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"116. § (1) Az AMC Kht. alapítási céljainak megvalósítására az igénylők által benyújtott marketing programok finanszírozása érdekében vállalkozási és megbízási szerződéseket köt, illetve egyéb jogviszonyok alapján (pl. megrendelések, költségtérítési megállapodások) jár el, továbbá a programokkal kapcsolatos házi pénztári kifizetéseket eszközöl.
(2) A támogatási jogviszony a minisztérium, mint támogató és az AMC Kht., mint támogatott között jön létre, amelynek keretében a keretprogramban jóváhagyott programokra, az (1) pontban szereplő kötelezettségvállalások teljesítése érdekében az általános forgalmi adót is tartalmazó fedezetet a minisztérium által az e rendelet 1. sz. melléklete szerint kiállított igazolás alapján a 136. §-ban meghatározott folyósítási számláról negyedévente arányos részletekben, legkorábban a tárgynegyedévet megelőző hónap első napjától igényelheti az AMC Kht. A támogatások rendeltetési céljainak megfelelő felhasználásának és a felhasználás jogosultságának ellenőrzése a minisztérium feladata, továbbá gondoskodik a jogosulatlanul lehívott, illetve maradványként kimutatott támogatások visszafizetéséről. Az elszámolás részletes szabályait a minisztérium 100%-os tulajdonában lévő AMC Kht. és a minisztérium között évente kötendő közhasznúsági szerződés tartalmazza."
34. §
Az R. 117. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"117. § (1) Az AMC Kht.-mint támogató-a marketing keretprogramban jóváhagyott események és igénylők támogatására a közhasznúsági szerződésben meghatározott keretösszeget fordíthatja támogatási szerződésekben foglalt kötelezettségek teljesítésére. Az igénylő a támogatási feltételek fennállását, a támogatásra való jogosultságát, a támogatni kívánt célt, a megvalósítás tervezett módját a támogatási szerződés megkötésével egyidejűleg igazolni köteles. Továbbá az igénylőnek nyilatkoznia kell arról, hogy a kérelemben megjelölt cél megvalósítására tárgyévben eddig milyen jogcímű és összegű költségvetési támogatásban részesült.
(2) A támogatási jogviszony az AMC Kht., mint támogató és a programot megvalósító partner, mint támogatott között jön létre, amelynek keretében a támogató a folyósításhoz szükséges, a rendelet 1. számú melléklete szerinti igazolást a megvalósítást követően adja ki az igénylőnek. A támogatott a támogatást közvetlenül az adóhatóságnak a 136. §-ban meghatározott folyósítási számlájáról igényelheti. Indokolt esetben lehetőség van a támogatási szerződésben meghatározott keretösszeg legfeljebb 30 százalékáig előleg igénylésére. Az előleggel történő elszámolásig a támogatás fennmaradó része nem folyósítható.
(3) A támogatás alapjának kiszámításakor az áfá-val növelt költségek abban az esetben vehetők figyelembe, amennyiben az igénylő nyilatkozik, hogy az adott programmal kapcsolatban felmerült költségeire áfa-visszaigénylést nem érvényesít."
35. §
Az R. 119. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"119. § Az e rendelet 1. számú melléklete szerinti minisztérium által az AMC Kht. részére kiállított összes igazoláson szereplő elszámolás módja: előleg. A közhasznúsági szerződésben feltüntetett követelmények szerinti végelszámolást az éves beszámoló elkészítése, és könyvvizsgáló által történt auditálását követő harminc napon belül kell az AMC Kht.-nak a tulajdonos FVM felé benyújtania."
36. §
Az R. 147. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az Európai Unió állatjóléti követelményeinek való megfelelés érdekében többletköltségek miatt kieső jövedelem pótlásában az MVH-hoz benyújtott támogatási kérelem alapján termelési támogatás vehető igénybe a saját tulajdonban lévő, a mezőgazdasági haszonállattartási szabályok betartásával előállított vágóbaromfiból származó, MSZ 6918:1997. előírásaiban meghatározott I. minőségi osztálynak megfelelő (a továbbiakban: I. minőségi osztály) vágóbaromfi, illetve a mezőgazdasági haszonállattartás szabályainak betartásával előállított vágósertés közvetlen vagy integrátor, termelői csoport vagy szövetkezet közreműködésével az ÉEF előírásainak megfelelő minősítéssel rendelkező vágóhídra, illetve kereskedő részére történő értékesítés után."
37. §
Az R. 148. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"148. § (1) Vágóbaromfi esetében a támogatás mértéke 9,50 Ft/kg, amely legfeljebb négyszázhuszonkétezer tonna - a mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályairól szóló 32/1999. (III. 31.) FVM rendeletben (a továbbiakban: Haszonállat rendelet) előírt általános és speciális tartási körülményeknek megfelelően nevelt -vágóbaromfi után igényelhető. A támogatásban részesíthető vágóbaromfinak meg kell felelnie az I. minőségi osztály feltételeinek, valamint az alábbi táblázat vámtarifaszám és MSZ elnevezés szerinti felsorolásnak:
Vámtarifa termékszám | Árumegnevezés | MSZ szakasza | Vágóbaromfi megnevezése MSZ 6918:1997 szerint |
ex 0105 92 00 99 | Vágócsirke | 1.2. | Pecsenyecsirke (brojler) |
1.1. | Csirke nemre való tekintet nélkül (20 hétnél nem idősebb) | ||
ex 0105 93 00 99 | Vágócsirke | 1.2. | Pecsenyecsirke (brojler) |
1.1. | Csirke nemre való tekintet nélkül (20 hétnél nem idősebb) | ||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.13. | Pecsenyeliba (még nem tépett) |
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.14. | Húsliba (fiatal) |
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.15. | Zabon nevelt liba |
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.16. | Hízott liba (májra hízott liba) |
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.9. | Pecsenyepulyka (12-15 hetes) |
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.10. | Gigantpulyka (16-22 hetes) |
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.18. | Pecsenyekacsa |
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.20. | Hízott kacsa |
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.22. | Hízott mulard kacsa |
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.24. | Hízott pézsmakacsa (barbarie) |
Ex 0105 99 50 99 | Pecsenyegyöngyös, legfeljebb öt hónapos | 1.7. | Pecsenyegyöngyös |
(2) Vágósertés esetében a támogatás mértéke állategyedenként ezernyolcszáz forint, amely legfeljebb hárommillió-háromszázhuszonnyolcezer darab, a Haszonállat rendelet szerint előírt általános és speciális tartási körülményeknek megfelelően nevelt vágósertés után igényelhető. A támogatásban részesíthető vágósertésnek meg kell felelnie az alábbi táblázat szerinti vámtarifaszám felsorolásnak:
Vámtarifa | Árumegnevezés | |||
Szám | köt. Alszám | KN alsz. | m. alsz. | |
0103 | Élő sertés: | |||
0103 92 | - Legalább 50 kg tömegű | |||
- - Háziasított fajták: | ||||
0103 92 | 19 | 00 | - - - Másféle |
(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott keret kimerülését követően további támogatási kérelem nem fogadható be."
38. §
Az R. 149. § (1) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A vágóbaromfi utáni termelési támogatást a 147. § (2) bekezdésében meghatározott igénylők közül az veheti igénybe, aki/amely:]
"d) a vágóbaromfit olyan vágóhídon vágatta le, amely e rendelet hatálybalépésének napján BTT tag, és az engedélyezett létesítmények listáján szerepel;"
39. §
(1) Az R. 149. § (1) bekezdés f) pontjának fc) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A vágóbaromfi utáni termelési támogatást a 147. § (2) bekezdésében meghatározott igénylők közül az veheti igénybe, aki/amely:]
"fc) importból származó naposbaromfi esetén - az állat-egészségügyi behozatali engedélyezési eljárás alá tartozó importoknál - a minisztérium által kiállított előzetes állat-egészségügyi engedély számával, engedélyezési eljárás alá nem tartozó importnál - beleértve a más tagországból származó behozatalt is - a származási ország hatósági állatorvosa által kiállított állat-egészségügyi bizonyítvány másolatával."
(2) Az R. 149. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A BTT - elnökségének döntése esetén - a 148. § (1) bekezdésében meghatározott négyszázhuszonkétezer tonna mennyiséget feloszthatja a 148. § (1) bekezdésének táblázatában szereplő baromfifajonkénti megosztás szerint."
40. §
(1) Az R. 150. § (1) bekezdésének b) pontjának bb) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A vágósertés utáni termelési támogatást igénybe veheti:]
"bb) az integrátori szerződést, amely tartalmazza, hogy az e rendelet szerinti támogatás teljes összegét az általa integráltak részére továbbadja, a támogatás illetékes adóhatóság által történt folyósítását követő legkésőbb harmadik munkanapon,"
(2) Az R. 150. § (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatás igénybevételének további feltétele, hogy a jogosult]
"b) rendelkezik a sertés értékesítéséről szóló számlával, illetve felvásárlási jeggyel, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylattal,"
(3) Az R. 150. § (7) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:
"(7) Az (1) bekezdés b)-d) pontjaiban megjelölt jogosultak a sertés értékesítéséről szóló számlákról, illetve felvásárlási jegyekről, valamint az azok kifizetését igazoló bizonylatokról az igazolás kézhez vételét követő hatvan napon belül az e rendelet 26. számú mellékletének függeléke szerinti részletes elszámolást kötelesek benyújtani az MVH-nak. A határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem benyújtásának csak akkor van helye, ha a késedelem az alapanyag-termelő önhibáján kívüli okból történt."
41. §
(1) Az R. 151. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A vágóbaromfi termelési támogatása esetén az e rendelet 25. számú melléklete, vágósertés esetén az e rendelet 26. számú melléklete alapján kitöltött támogatási kérelmeket az MVH-hoz postai úton (postacím: 1385 Budapest 62, Pf. 867) tértivevényesen kell benyújtani. A borítékon fel kell tüntetni: "Baromfi nevelés állatjóléti költségeinek támogatása", illetve "A vágósertéstartás állatjóléti költségeinek támogatása". A benyújtás időpontját az ajánlott levél igazoló szelvényén lévő dátumbélyegző kelte igazolja."
(2) Az R. 151. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A vágóbaromfi termelési támogatása iránti kérelemnek tartalmaznia kell:
a) a vágóhíd által végzett vágóbaromfi-minősítésről kiadott bizonylatot, melyet a vágóhídon a hatósági állatorvos és a BTT is ellenjegyzett,
b) a vágóhídi leadásról szóló számla, illetve a felvásárlási jegy másolatát. Amennyiben a vágóhíd nem közvetlenül a baromfi tulajdonos termelőtől, hanem kereskedő/integrátor útján vásárolja meg a vágóbaromfit, a minősítő bizonylaton vagy a számlán, illetve a felvásárlási jegyen az alapanyag-termelő adatainak is szerepelnie kell, melyet a baromfitermelőnek támogatás igényléséhez rendelkezésre kell bocsátani,
c) saját tulajdonban lévő baromfitelepről származó vágóbaromfi vágása esetén a minősítő és mérlegelési bizonylat másolatát,
d) az integrátor/kereskedő kérelmező esetén nyilatkozatot arról, hogy a 149. § (6) bekezdésének megfelelően a termelő részére felvásárlási áron felül a vágóbaromfi termelési támogatást is megfizette,
e) a baromfinevelő telepet felügyelő területileg illetékes hatósági állatorvos igazolását arról, hogy a vágóbaromfit a Haszonállat rendeletben előírt általános és speciális tartási körülményeknek megfelelően tartották,
f) a BTT igazolását az igénybe vehető támogatás javasolt összegéről, amellyel a 149. § (1) bekezdés f) pontjában szereplő adatokat fel kell tüntetni."
(3) Az R. 151. § (3) bekezdés a)-d) pontjai a következők szerint változnak:
"(3) A vágósertés támogatására vonatkozó támogatási kérelemnek tartalmaznia kell
a) a tartás helye szerint illetékes települési falugazdász igazolását arról, hogy a vágósertést hízlalás céljából legalább hatvan napig a tulajdonában tartotta, illetve haszonbérlet esetén legalább hatvan napig tartotta és hizlalta. Ha az igénylő integrátor, kereskedő, termelői csoport vagy szövetkezet, akkor a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelöltek erre vonatkozó nyilatkozata,
b) integrátor, kereskedő, szövetkezet és termelői csoport esetén az MVH igazolását a nyilvántartásba vételről és arról, hogy a támogatást igényelheti,
c) a telepet felügyelő területi hatósági állatorvos igazolását arról, hogy a vágósertést a Haszonállat rendelet előírásainak megfelelően tartotta,
d) a sertés értékesítéséről szóló számla, illetve felvásárlási jegy másolatát, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylat másolatát,"
42. §
(1) Az R. 152. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az MVH a támogatási kérelmeket a rendelet hatálybalépését követően folyamatosan fogadja e rendelet 148. § (1), illetve (2) bekezdésében foglalt mennyiségi keret kimerüléséig. E keretek kimerülése után benyújtott támogatási kérelmeket az MVH elutasítja. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kimerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
(2) Az R. 152. §-ának (2) bekezdése első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az MVH a támogatási kérelmeket azok beérkezésétől számított harminc napon belül bírálja el és állítja ki az igazolást, amennyiben a támogatási kérelemben foglaltak megfelelnek az e rendeletben, valamint az egyéb jogszabályokban előírt feltételeknek."
(3) Az R. 152. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Amennyiben a támogatási kérelem nem felel meg az e rendeletben, valamint az egyéb jogszabályokban előírt feltételeknek, vagy más okból kiegészítésre, vagy kijavításra szorul, az MVH az ügyfelet a hiányok megjelölése mellett tizenöt napos határidő kitűzésével a hibák kijavítására, illetve pótlására szólítja fel."
43. §
Az R. 153. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"153. § (1) A támogatás a feltételeknek megfelelően előállított vágóbaromfi és vágósertés után az illetékes adóhatóságtól 2006. január 1-jét követően igényelhető a 152. § (2) bekezdésében meghatározott igazolás csatolásával. Az igénylésnél az Art. rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) A támogatás folyósítását a Magyar Köztársaság 2006. évi költségvetéséről szóló törvény hatálybalépését követően 2006. január 15-e és 2006. február 15-e között az illetékes adóhatóság által a 10032000-01850499 APEH Állatjóléti és haszonállat-tartási szabályok okozta többlet költségek támogatása lebonyolítási számláról kell teljesíteni. Faktorálás esetén ez a határidő vonatkozik a faktorá-lást végző cégre is."
44. §
Az R. 154. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"154. § A vágóbaromfi és a vágósertés termelési támogatása esetében e rendelet rendelkezéseit a 2005. január 1-jét követő felvásárlásokra kell alkalmazni."
45. §
Az R. 183. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A támogatás mértéke kihelyezett haltenyészanyag kilogrammonként legfeljebb nyolcvan forint. Amennyiben a jogszerű támogatási igény ezt a keretet meghaladja, úgy az 1 kg-ra eső támogatást arányosan csökkenteni kell."
46. §
(1) Az R. 2., 3., 4., 5. számú mellékletei helyébe e rendelet 1., 2., 3., 4. számú mellékletei lépnek.
(2) Az R. 6. számú melléklete e rendelet 5. számú melléklete szerint módosul.
(3) Az R. 11., 12., 13. számú mellékletei helyébe e rendelet 7., 8. és 9. számú mellékletei lépnek.
(4) Az R. 25. és 26. számú mellékletei helyébe e rendelet 10. és 11. számú mellékletei lépnek.
47. §
(1) E rendelet kihirdetését követő 3. napon lép hatályba, egyidejűleg az R. 6. §-ának b) pontja, 9. § (3) bekezdése, 10. §-a, 62. §-a, 150. § (2) bekezdés d) pontja, 151. § (3) bekezdésének f) pontja hatályát veszti.
(2) Az agrárgazdasági célok 2002. évi költségvetési támogatásáról szóló 102/2001. (XII. 16.) FVM rendelet alapján engedélyezett beruházások esetében a rendelet 45. számú melléklet A/13. pontjában és az agrárgazdasági célok 2003. évi költségvetési támogatásáról szóló 3/2003. (I. 24.) FVM rendelet alapján engedélyezett beruházások esetében a rendelet 7. § (3) bekezdésének b) pontjában a beruházás befejezésére meghatározott 24 hónapos határidőt a miniszter, írásban benyújtott kérelem alapján - értékesítései problémákból fakadó pénzügyi gondok, vagy időjárási anomáliák okozta kivitelezési nehézségek miatt -legfeljebb 36 hónapra meghosszabbíthatja.
(3) Az R. 179. §-a alapján a 2004. évben igénybe vett előleggel az R. előírásai szerint legkésőbb 2005. május 15-ig kell elszámolni.
Pásztohy András s. k.,
földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztériumi politikai államtitkár
1. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"2. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
I.
Az erdőfelújítás, -ápolás és -nevelés erdőszerkezet-átalakítás támogatásának ügyvitele, értékelése és pénzügyi elszámolása
1. a) A rendelet 6. §-ának a) pontjában meghatározott munkákra az erdészeti hatóság, az e célra rendszeresített K-1 jelű - e melléklet 1. számú függelékében feltüntetett - költségvetés-elszámolás összesítő alapján hagyhat jóvá - az Evt. 29. §-ában elrendelt éves erdőgazdálkodási tervvel összhangban, a rendelet 6. § a) pontjában az erdőfelújításra és erdőnevelésre meghatározott támogatások mértékét is figyelembe véve elkészített - költségvetést.
b) Az erdészeti hatóság a rendelet 6. § a) VI-IX. pontjaiban jelzett célokra csak a minisztérium által részére meghatározott keret mértékéig hagyhat jóvá költségvetéseket.
c) A költségvetési összesítőt az éves erdőgazdálkodási tervből kiindulva, a támogatott állapotot elérő, illetve a támogatható műveletekre tervezhető erdőrészletek összesítésével kell összeállítani.
A támogatások mértékeit és a támogatható állapotokat, illetve műveleteket a rendelet 6. §-ának a) pontja tartalmazza.
d) Az erdőfelújítások sikerességének emelkedése önmagában nem támogatási jogcím, mint ahogy a sikeresség romlása sem támogatást csökkentő tényező.
e) A befejezett erdőfelújítás a rendelet 6. § a) I-III. pontjai szerint támogatható. A befejezett felújításhoz tartozó érték az egyévesként adható támogatást is magába foglalja.
Résztámogatás tervezhető és adható:
-állomány alatti újulatra,
-rendeletben meghatározott fafajú sarjra,
-alátelepítésre,
-egyéves felújításra.
f) A már előző években kifizetett támogatásokat az erdészeti hatóság erdőrészletenként nyilvántartja.
E rendelet alapján tervezett és folyósított támogatások erdőrészletekre vonatkozó összegének megállapításánál a korábban felvett támogatásokat - a tárgyévi normatívák szerint számítva - figyelembe kell venni.
g) Erdőrészletenként résztámogatás egyszer tervezhető és folyósítható, kivéve:
- a természetes felújításokat, ahol az aktuális kötelezettség alá vont területek szakaszos növekedése ütemében több alkalommal is adható, valamint
-a mageredetű, lassan növő - tölgy, bükk és egyéb kemény lomb - faállományú végvágott vagy tarvágott erdőfelújításokat, melyek további egy alkalommal támogathatók, ha nem igényelnek pótlást, az erdőgazdálkodónak nincs bruttó járulékfizetési kötelezettsége és az erdészeti hatóság a pénzügyi keret ismeretében külön elbírálás során a sikeres befejezéshez azt indokoltnak tartja. Az így folyósított támogatások együttes összege nem haladhatja meg a felújításhoz kötődő teljes (befejezett) támogatási érték hetvenöt százalékát.
h) A rendelet 6. § a) pontjában egyévesként meghatározott támogatási érték az erdőfelújítások aktuális kötelezettség alá vont területére, illetve a teljes területre akkor tervezhető és folyósítható, ha az erdősítés sikere a hetven százalékot eléri vagy meghaladja - kivéve az Evt. végrehajtásáról szóló 29/1997. (IV. 30.) FM rendelet 3. § (1) bekezdés a) pontjában foglaltakat és az erdősztyepp erdőket -, valamint az erdőfelújítás módját és faállományát az erdészeti hatóság - a végrehajtásra kiválasztott üzemtervi erdősítési előírás változat alapján - elfogadja. A hetvenszázalékos sikerességet állományrészenként kell vizsgálni. Az állományrészek elkülönítését egy erdőrészleten belül csak a véghasználatok és a mesterséges első kivitelek szakaszos kivitelezése indokolhatja. Az erdősítés módjában (beleértve a terület géppel való művelhetőségét is), faállomány típusában eltérően megvalósított erdősítés önmagában nem ad lehetőséget további állományrészek kialakítására, és így a sikeresség valamint a támogathatóság részterületenként történő minősítésére. Az elkülönülten kezelhető állományrész területe haladja meg az egy hektárt. Az erdőrészlet erdősítési határidőinek - 70%-os sikeresség elérése - elbírálása szempontjából az erdősítés évének az első kivitel befejezésének évét kell figyelembe venni. Az erdősítési határidőket szintén állományrészenként elkülönítetten kell megállapítani. Egy állományrészbe csak akkor vonható két, eltérő ütemben megvalósított véghasználattal vagy mesterséges első kivitellel érintett terület az erdőrészleten belül, ha az adott művelet végrehajtásai között legfeljebb egy tenyészeti év telt el.
i) Befejezett erdőfelújítás: minden olyan mesterséges és természetes erdőfelújítás, amit az erdészeti hatóság az Erdőrendezési Szabályzatban részletezett szakmai követelmények szerint a végrehajtásra kijelölt erdősítési előírás alapján befejezettnek nyilvánít.
j) Természetes mageredetű felújításra (állomány alatti újulat) akkor tervezhető és számolható el résztámogatás, ha az erdőfelújítás módja fokozatos felújító vágás, valamint az idős állomány záródása hetven százalék alatt van, és a célállományként elfogadott mageredetű természetes újulat fedettsége - beleértve annak mesterséges pótlását és az alátelepítést is - eléri a kötelezettség alá vont terület hetven százalékát.
A támogatás kiszámításának alapja a kötelezettség alá vont terület, illetve az idős állomány záródásának harminc százalék alá süllyedése után a teljes terület. Az erdőfelújítás befejezésének évét a teljes érintett terület kötelezettség alá vonásának évétől kell számítani.
A sikeresség vizsgálatát a h) pontban leírtak szerint kialakítandó állományrészekben elkülönítetten kell végezni.
Amennyiben befejezéskor - a mesterséges kiegészítés következtében - a természetes újulat aránya az erdőfelújítás teljes területének ötven százalékát nem éri el, a felújítás módjaként mesterséges erdőfelújítást, illetve ennek megfelelő támogatási mértékét kell megállapítani.
Amennyiben befejezéskor - a mesterséges kiegészítés következtében - a természetes újulat aránya az erdőfelújítás teljes területének ötven százalékát nem éri el, a felújítás módjaként mesterséges erdőfelújítást, illetve ennek megfelelő támogatási mértékét kell megállapítani.
k) Alátelepítésként számolható el a munkavégzéskor hatvanszázalékos vagy azt meghaladó záródású idős állomány alatt végzett mesterséges erdősítés.
l) Egyéves erdőfelújítás - e rendelet alkalmazásában - minden olyan mesterséges erdőfelújítás, valamint tölgy, cser, magas kőris, egyéb kemény lomb, fehér és szürke nyár, a fehér fűz főfafajú állományok tarvágást követően megjelent mageredetű természetes újulat, ahol a külön jogszabály szerinti első kivitel vagy az ötven százalékot meghaladó mértékű pótlás óta egy tenyészeti időszak telt el, illetve az akác, szürke nyár, valamint az éger sarjeredetű újulat a tarvágást követő tenyészeti időszak végén.
m) E rendelet alapján elegyesség csak abban az esetben támogatható, ha az a természetközeli erdőtársulás kialakítását elősegítő, mesterséges erdőfelújítás eredményeképpen jött létre, és az elegyfajok tíz-harminc százalék közötti szórt elegyedésben vannak jelen az erdőrészletben.
2. a) E rendelet szerint a jóváhagyott költségvetés alapján a 8. § (2) bekezdése szerint folyósítható támogatás kiutalásról az erdőgazdálkodó kérésére az erdészeti hatóság intézkedik.
b) Amennyiben a költségvetés alapjául szolgáló erdőgazdálkodási tevékenység szakszerű végrehajtását az erdészeti hatóság nem látja biztosítottnak, arra támogatás év közben nem folyósítható.
3. a) A rendelet 6. § a) pontjában meghatározott munkákra támogatás az erdészeti hatóság által jóváhagyott költségvetés alapján folyósítható, ezt tíz százalékot meghaladó mértékben túllépni az elszámoláskor csak a minisztérium előzetes egyetértése alapján lehet. Az elszámolás alapjául az erdészeti hatóság által az erdőgazdálkodási tevékenység ellenőrzése és értékelése (műszaki átvétel) során felvett jegyzőkönyvek adatai szolgálnak.
b) A műszaki átvétel hatósági ellenőrzésnek minősül, annak időpontjáról az erdőgazdálkodót - részvétele biztosítása érdekében - előzetesen értesíteni kell, de távolmaradása vagy a jegyzőkönyv aláírásának megtagadása az eljárás eredményességét nem hiúsítja meg. Az erdőgazdálkodó távolmaradása, illetve a jegyzőkönyv aláírásának megtagadása esetén a jegyzőkönyvet az erdészeti hatóság részéről két személynek kell aláírnia, melyek közül az egyiknek vezető beosztású köztisztviselőnek kell lenni.
c) Az erdőfelújításokban az erdészeti hatóság minden esetben elvégzi a műszaki átvételt, ha az erdőgazdálkodó a tárgyévben állami támogatást igényel, valamint abban az esetben, ha az erdőfelújításokra a külön jogszabályban megállapított határidők valamelyike lejárt.
Egyébként az erdészeti hatóság az erdőfelújításokat bármely időpontban ellenőrizheti, és annak alapján dönt az addigi pénzügyi támogatás jogosságáról.
d) Az ellenőrzést és a műszaki átvételt az erdészeti hatóság az államigazgatási eljárás szabályai szerint végzi.
4. A rendelet alapján igénybe vett támogatás összegével az erdőgazdálkodók a tárgyévet követő február hó 15-éig kötelesek az erdészeti hatóság felé elszámolni. Az erdészeti hatóság a műszaki átvételek alapján az elszámolásokat felülvizsgálja, igazolja, és intézkedik a támogatás összegének a kiutalásáról vagy indokolt esetben rendelkezik a visszafizetésről. A visszafizetéseket, illetve az Evt. alapján az erdészeti hatóság által határozattal elrendelt befizetési kötelezettséget a határozatban megjelölt számlára kell teljesíteni.
5. Az erdőterület mezőgazdasági művelésbe vonásának engedélyezése esetén csereerdősítésként létesített erdőterületekre az erdőfelújítás normatív támogatásának mértékeit kell alkalmazni.
6. A közcélból fenntartott gyenge termőhelyi adottságú erdők felújításának támogatási kérelmét, illetve az elszámolást az erdőgazdálkodó területe szerint illetékes erdészeti hatósághoz kell benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell az erdőrészletenkénti költségvetést és az erdészeti hatóságnál e célra rendszeresített, a 2. számú függelék szerinti (K-1-1 jelű) formanyomtatványt.
7. A rendelet 12. §-a alapján igényelhető támogatás igénylésének lehetősége nem terjed ki:
a) a sarjról felújult akác és nyár fiatalosokra, ha a gyökérsarj aránya tisztítási korban várhatóan eléri az ötven százalékot, továbbá
b) az egyéb fafajú természetes úton felújult fiatalosokra, ha törzskiválasztó gyérítés korra állományneveléssel várhatóan elérhető a mageredet ötvenszázalékos aránya a termőhelynek egyébként megfelelő célállományban.
II.
Szakirányítási szerződések kötelező tartalmi elemei
1. Erdészeti szakszemélyzettel kötött szakirányítási szerződés legalább tartalmazza:
a) az éves gazdálkodási tervek, költségvetések és pályázatok elkészítése,
b) a munkák művezetése,
c) szakirányítói képviselet a műszaki átvételeken,
d) az éves pénzügyi elszámolások elkészítése,
e) a szakmai adminisztráció vitele, ideértve az üzemtervi bejegyzést is,
f) az erdőgazdálkodó szakirányítói képviselete üzemtervezéskor,
g) erdőőrzés.
2. Az integrátori szakirányítási szerződés legalább az alábbiakat tartalmazza:
a) az éves gazdálkodási tervek, költségvetések és pályázatok elkészítése és határidőre történő eljuttatása az integrálthoz,
b) a munkák művezetése, függetlenül attól, hogy a munkát az integrátor végzi vagy sem,
c) szakirányítói képviselet a műszaki átvételeken, ami nem jogosít fel a jegyzőkönyv aláírására,
d) az éves pénzügyi elszámolások elkészítése és határidőre történő eljuttatása az integrálthoz,
e) a szakmai adminisztráció vitele, ideértve az üzemtervi bejegyzést is,
f) az erdőgazdálkodó szakirányítói képviselete üzemtervezéskor,
g) közreműködés az erdőőrzésben.
A szerződést az erdőterület fekvése szerint illetékes erdészeti hatóságnál beszerezhető űrlapon kell megkötni.
1. számú függelék a 2. számú melléklethez | |||
Regisztrációs szám: | |||
Az erdőgazdálkodó neve:............................................................................................................................................................................................................ év címe:....................................................................................................................................................................................................... cégj. száma (vagy váll. eng. száma):....................................................................................................................................................... adószáma:................................................................................................................................................................................................... statisztikai számjele:.................................................................................................................................................................................. bankszámlaszáma:..................................................................................................................................................................................... A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):........................................................................................................... ..................................................................................................................................................................................................................... | |||
K-1 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS költségvetési támogatás terhére elszámolható erdőfelújítási és erdőfenntartási munkákról | |||
Ezer Ft | |||
Az erdőfenntartási munkák elszámolási összege: | |||
Év közben kifizetett támogatások: | |||
Év végi elszámoláskor még fennálló támogatási igény: | |||
A jóváhagyott támogatás összegének a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 8. § (2) bekezdésében meghatározottak szerinti folyósítását: | |||
Kérem Nem kérem Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. | |||
Kelt:................,........év.............................hó........nap P. H. | |||
………………………………………. erdőgazdálkodó (szerv. vez.) | |||
a) A költségvetést........................ezer Ft, azaz.....................................forint összeggel igazolom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét és az engedélyezett munkák szakszerű végrehajtását, az........................ezer Ft, azaz.....................................forint támogatási igény jogosságát igazolom. Kelt:................,........év.............................hó........nap P. H. | |||
…………………………………………. erdészeti hatóság igazgatója | |||
Sorszám | Megnevezés | Terület ha | Normatív támogatás E Ft/ha | Érték E Ft |
1. | Befejezett felújítás | |||
2. | Egy éves (folyamatos erdőfelújítás) | |||
3. | Erdőfelújítás összesen (1-2): | |||
4. | Befejezett erdőfelújítások ápolása | |||
a) természetes mageredetű állományban | ||||
5. | b) természetes sarjeredetű állományban | |||
6. | c) mesterséges állományban sík területen | |||
7. | d) mesterséges állományban géppel nem járható területen | |||
8. | Befejezett ápolás összesen (4-7): | |||
9. | Állománynevelés (tisztítás): | |||
a) természetes mageredetű állományban | ||||
10. | b) természetes sarjeredetű állományban | |||
11. | c) mesterséges állományban sík területen | |||
12. | d) mesterséges állományban géppel nem járható területen | |||
13. | e) fenyőtisztítási anyag megsemmisítése | |||
14. | Állománynevelés összesen (9-13): | |||
15. | Befejezett felújítás elegyességi többlettámogatása | |||
16. | Tuskózás: | |||
a) akác Homokon | ||||
17. | b) Vályogon | |||
18. | c) Agyagon | |||
19. | d) egyéb fafaj Homokon | |||
20. | e) Vályogon | |||
21. | f) Agyagon | |||
22. | Tuskózás összesen (16-21): | |||
23. | Tűzpászták, nyiladékok, határjelek létesítése és karbantartása: | |||
a) tűzpászták | ||||
24. | b) nyiladékok | |||
25. | c) határjelek (Ft/db) | |||
26. | Tűzpászták, nyiladékok, határjelek összesen (23-25): | |||
27. | Egyéb engedélyezett | |||
28. | Igényelt állami támogatás összesen (3+8+14+15+22+26+27): |
2. számú függelék a 2. számú melléklethez
Regisztrációs szám: | ||||||
Az erdőgazdálkodó neve:........................................................................................................................................................................................................................ év címe:................................................................................................................................................................................................................... cégj. száma (vagy váll. eng. száma):................................................................................................................................................................... adószáma:............................................................................................................................................................................................................... statisztikai számjele:.............................................................................................................................................................................................. bankszámlaszáma:.................................................................................................................................................................................................. A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):....................................................................................................................... .................................................................................................................................................................................................................................. | ||||||
K-1-1 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS közcélból fenntartott gyenge termőhelyi adottságú erdők felújításáról | ||||||
Sorszám | Megnevezés | Célállomány típus | Terület ha | Normatív támogatás E Ft/ha | Érték E Ft | |
1. | Természetes mageredetű | Tölgy | ||||
2. | Bükk | |||||
3. | Egyéb fafaj | |||||
4. | Mesterséges 10°-os és az alatti lejtésű, géppel járható | Tölgy | ||||
5. | Bükk | |||||
6. | Egyéb k. lombos | |||||
7. | Nemesnyár | |||||
8. | Egyéb lágy lombos | |||||
9. | Fenyők | |||||
10. | Mesterséges 10° feletti lejtésű, géppel nem járható | Tölgy | ||||
11. | Bükk | |||||
12. | Egyéb k. lombos | |||||
13. | Fenyők | |||||
14. | Gazdaságtalan erdők felújítása összesen (1-14.) | |||||
Kelt:................,........év.............................hó........nap Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. | ||||||
P. H. | ||||||
……………………………………… erdőgazdálkodó (szerv. vez.) | ||||||
a) A költségvetést........................ezer Ft, azaz.....................................forint összeggel igazolom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét és az engedélyezett munkák szakszerű végrehajtását, az........................ezer Ft, azaz.....................................forint támogatási igény jogosságát igazolom. | ||||||
Kelt:................,........év.............................hó........nap P. H. | ||||||
…………………………………….. erdészeti hatóság igazgatója" | ||||||
2. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"3. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Regisztrációs szám: | |||||||||
Kiállító:.................................................................................................................................................................................................................... Támogatási kérelem az erdőgazdálkodási célú költségvetési támogatás igénybevételéhez Adóazonosító jel:.................................................................................................................................................................................................. Adószáma:.............................................................................................................................................................................................................. Pénzforgalmi jelzőszám:........................................................................................................................................................................................ Gazdálkodási forma:.............................................................................................................................................................................................. Név:......................................................................................................................................................................................................................... Cím:……………………………………………………………………………………….város/község.....................................utca...........hsz. 1. Az elhúzódó kárpótlási és részarány-tulajdon átadási folyamatokban leromlott erdőállomány szerkezetének helyreállítását az alábbi erdőrészletekben elvégzem, s ennek alapján a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 12. § (3) bekezdése szerinti támogatást kérem részemre kifizetni. | |||||||||
Sorszám | Községhatár | Tag, erdőrészlet | Rendeltetés | Állománytípus | Terület (ha) | Normatív támogatás E Ft/ha | Támogatás összege Ft | ||
2. Az 1996. évi LIV. törvény 26. § (3) bekezdése alapján üzemterv-készítési kötelezettségemnek eleget tettem, s ez alapján a bekezdése szerinti támogatást kérem részemre/......................... üzemtervkészítő részére kifizetni. Az igényelt támogatás összege: ......................ezer Ft, azaz............................forint. Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. Kelt:................................,...........év....................hó........nap P. H. | |||||||||
………………………….. igénylő | |||||||||
A fenti összegű támogatás jogosságát igazolom, a támogatás kifizethető. Kelt:................................,...........év....................hó........nap | |||||||||
P. H. | |||||||||
………………………………………. Erdészeti hatóság igazgatója" | |||||||||
3. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"4. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Regisztrációs szám: | ||
Támogatási kérelem a magán-erdőgazdálkodók erdőgazdálkodási célú költségvetési támogatás igénybevételéhez | ||
Kiállító:........................................................................................................................................................................................... Név:................................................................................................................................................................................................ Cím:.............................................................................................................város/község..........................................utca...........hsz. Adóazonosító jel:......................................................................................................................................................................... Adószáma:..................................................................................................................................................................................... Pénzforgalmi jelzőszám:............................................................................................................................................................... Gazdálkodási forma:..................................................................................................................................................................... | ||
1. Az erdészeti szakszemélyzettel kötött szakirányítási szerződés alapján a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 19. § a) pontja szerinti támogatás összegét ...............Ft-ot, azaz.................................forintot részemre kifizetni szíveskedjenek. | ||
2. A 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 19. § b) pontja szerint az integrátori szakirányítási szerződések alapján - a szakirányított terület után .............Ft, azaz..........................forint, - a saját üzemi terület után .............Ft, azaz..........................forint, együtt: .............Ft, azaz..........................forint összegű támogatást kifizetni szíveskedjenek. | ||
3. Az alapítási költségekhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet szerinti támogatás összegét ...............Ft-ot, azaz.................................forintot | ||
részemre kifizetni szíveskedjenek. | ||
4. A működési költségek részbeni megtérítéséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet szerinti támogatás összegét | ||
...............Ft-ot, azaz.................................forintot 2004. január 1. után integrált terület..............ha × 5000 Ft-ot, azaz......................forintot részemre kifizetni szíveskedjenek. Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. Kelt:................................,...........év....................hó........nap | ||
P. H. …………………………. igénylő | ||
A fenti összegű támogatás jogosságát igazolom, a támogatás kifizethető. Kelt:................................,...........év....................hó........nap P. H. …………………………………… erdészeti hatóság igazgatója" |
4. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"5. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Regisztrációs szám: | |||||||
Az erdőgazdálkodó neve:................................................................................................................................................................................................. év címe:................................................................................................................................................................................................................................ cégj. száma (vagy váll. eng. száma):................................................................................................................................................................................ adószáma:............................................................................................................................................................................................................................ statisztikai számjele:........................................................................................................................................................................................................... bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:.............................................................................................................................................................................. A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):.................................................................................................................................... K-3 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS költségvetési támogatás terhére elszámolható jóléti és parkerdők üzemeltetési és műszaki létesítmények fenntartási munkáiról Költségek: E Ft-ban | |||||||
Sorszám | Megnevezés | Fenntartás | Üzemeltetés, őrzés | Összesen | |||
1. | Üdülőerdők (pihenő-, séta- és kirándulóerdők) | ||||||
2. | Arborétumok (élőfagyűjtemények), botanikus kertek | ||||||
3. | Turisztikai célt szolgáló | utak | |||||
4. | erdei autós pihenők | ||||||
5. | Egyéb létesítmények | ||||||
6. | Összesen: | ||||||
Kelt:................................,...........év....................hó........nap Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. | |||||||
P. H. | |||||||
……………………………………. erdőgazdálkodó (szerv. vez.) a) A költségvetést............ezer Ft, azaz...................................forint összeggel jóváhagyom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét és a munkák jóváhagyott szakszerű végrehajtását, az ...........ezer Ft, azaz.................forint támogatási igény jogosságát igazolom. Kelt:................................,...........év....................hó........nap | |||||||
P. H. .................................................................. erdészeti hatóság igazgatója" | |||||||
5. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
1. Az R. 6. számú mellékletének 8. a) pontja az alábbiak szerint módosul:
"8. törzskönyvezés
a) törzskönyvi nyilvántartás: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a tejtermelő fajta tenyésztő szervezetének tenyésztési programjában meghatározott törzskönyvi nyilvántartási feltételeknek megfelelő egyed után, illetve a húshasznú fajta tenyésztő szervezetének tenyésztési programjában megfogalmazott feltételeknek megfelelő, a fajta törzskönyvi nyilvántartásában szereplő induló élő tehén után (a törzskönyvi zárás alapján), valamint a tenyésztő szervezet törzskönyvi nyilvántartásába felvett, 16 hónaposnál idősebb élő üsző után, amelynek termékenyítése, vagy fedeztetése a tenyésztő szervezet által apaállattá nyilvánított, KPLSZ-mal rendelkező bikával történt és melynek szaporítási adatait (mesterséges termékenyítés és természetes fedeztetés) az OMMI a TER rendszerben regisztrálta.
Az igényjogosultságot az OMMI igazolja. Az igazolási kérelemhez csatolni kell a törzskönyvi nyilvántartásban szereplő egyedek listáját az ENAR azonosító feltüntetésével."
6. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"7. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Támogatási kérelem egyes állattenyésztési, tenyésztésszervezési támogatásokhoz Az igénylő a) megnevezése:.................................................................................................................................................................................................... b) székhelye (irányítószám, település, utca, házszám):.................................................................................................................................... c) levelezési címe, ha nem azonos a székhellyel (irányítószám, település, utca, házszám):........................................................................ d) társadalombiztosítási törzsszáma:.................................................................................................................................................................. e) az Európai Unió Közös Agrárpolitikája magyarországi végrehajtásában, illetve a nemzeti agrártámogatási rendszerben érintett ügyfelekkel összefüggő ügyfélregiszter létrehozásáról és az ezzel kapcsolatos nyilvántartásba vételről szóló 141/2003. (IX. 9.) Korm. rendelet szerinti regisztrációs száma: .................................................................................................................................................................................................................................. f) adószáma:............................................................................................................................................................................................................ g) bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:............................................................................................................................................................ h) bankszámláját vezető bank megnevezése:.................................................................................................................................................... i) általános forgalmi adó visszaigénylésre jogosult/nem jogosult:............................................................................................................... j) telefonszáma:...................................................................................................................................................................................................... k) ügyintézőjének neve, telefon- és faxszáma:.................................................................................................................................................. l) a tenyésztett fajta megnevezése:..................................................................................................................................................................... | |||
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
1. Szarvasmarha-tenyésztés | |||
1.1. Törzskönyvi nyilvántartás | 1 500 Ft/egyed | ||
1.2. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés | 5 000 Ft/vizsgálat | ||
1.3. Mesterséges termékenyítési felelős hálózat működtetése | 78 Ft/adat | ||
1.4. Mesterséges termékenyítési felelős hálózat által gyűjtött adatok feldolgozása | 45 Ft/adat | ||
1.5. Tejtermelés-ellenőrzés | 1 200 Ft/egyed | ||
1.6. Hústermelés-ellenőrzés | 550 Ft/egyed | ||
1.7. Tej ivadék teljesítményvizsgálat (ITV) szervezése | 850 Ft/adag |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
1.8. Hús vágási teszt szervezése | 55 000 Ft/utód | ||
1.9. Hús ivadék teljesítményvizsgálat (ITV) szervezése | 55 000 Ft/utód | ||
1.10. Ivadékvizsgálati célú küllemi teljesítményvizsgálat | 4 000 Ft/üsző borjú | ||
1.11. Húshasznú ivadékvizsgálat | 1 500 Ft/borjú | ||
1.12. Küllemi bírálat | 240 Ft/egyed | ||
1.13. Tenyészértékbecslés | 25 Ft/egyed | ||
2. Sertéstenyésztés | |||
2.1. Törzskönyvezés törzs- és szaporító telepen | 2 600 Ft/fialás | ||
2.2. Genetikai vizsgálat | 1 500 Ft/vizsgálat | ||
2.3. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés | 5 000 Ft/vizsgálat | ||
2.4. Reprodukciós tesztadatok gyűjtése | 300 Ft/fialás | ||
2.5. Intramuszkuláris zsírvizsgálat | 3 500 Ft/vizsgálat | ||
2.6. EUROP üzemi sajátteljesítmény-vizsgálat (ÜSTV) | 240 Ft/vizsgálat | ||
2.7. Hízékonysági és vágóérték teljesítményvizsgálat (HVT) (egyedi, falkás) | 30 000 Ft/ivadék | ||
2.8. Üzemi ivadék teljesítményvizsgálat (ÜITV) | 300 Ft/egyed | ||
2.9. Best Linear Unbiased Prediction (BLUP) tenyészértékbecslés céljából végzett ivadékvizsgálat | 30 000 Ft/vizsgálat | ||
2.10. Tenyészértékbecslés | 15 Ft/egyed | ||
3. Juhtenyésztés | |||
3.1. Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | 600 Ft/egyed | ||
3.2. Törzskönyvi nyilvántartás jerkénként | 700 Ft/egyed | ||
3.3. Törzskönyvi nyilvántartás törzskosonként | 2 500 Ft/egyed | ||
3.4. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés és súrlókor rezisztencia vizsgálat | 3 000 Ft/vizsgálat | ||
3.5. Minősített anyák bárányozási teljesítménye | 250 Ft/egyed | ||
3.6. Anyák hústermelő-képessége ismert származású bárányok alapján | 450 Ft/egyed | ||
3.7. Növendék jerkék sajátteljesítmény-vizsgálata | 2 000 Ft/egyed | ||
3.8. Növendék kosok sajátteljesítmény-vizsgálata | 10 000 Ft/egyed | ||
3.9. Tejelő anyák zárt laktációja | 1 000 Ft/egyed | ||
3.10. Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (gyapjú) | 35 000 Ft/csoport | ||
3.11. Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (hús-tej) | 70 000 Ft/csoport | ||
3.12. Tenyészértékbecslés | 150 Ft/egyed | ||
4. Kecsketenyésztés | |||
4.1. Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | 600 Ft/egyed | ||
4.2. Törzskönyvi nyilvántartás gödölyénként | 700 Ft/egyed | ||
4.3. Törzskönyvi nyilvántartás törzsbakonként | 2 500 Ft/egyed | ||
4.4. Minősített anyák szaporasági teljesítménye megszületett gidák után | 250 Ft/született gida | ||
4.5. Anyák hústermelő-képessége ismert származású gidák alapján | 450 Ft/egyed | ||
4.6. Növendék gödölyék sajátteljesítmény-vizsgálata | 2 000 Ft/egyed | ||
4.7. Növendék bakok sajátteljesítmény-vizsgálata | 10 000 Ft/egyed |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
4.8. Tejelő anyák zárt laktációja | 1 000 Ft/egyed | ||
4.9. Tenyészbakok ivadékvizsgálata (tej) | 70 000 Ft/bak | ||
4.10. Tenyészértékbecslés | 150 Ft/egyed | ||
5. Lótenyésztés | |||
5.1. Állatazonosítás, nyilvántartás | 900 Ft/egyed | ||
5.2. Kanca tenyésztési adattárolás | 700 Ft/kanca | ||
5.3. Mén tenyésztési adattárolás | 2 000 Ft/mén | ||
5.4. Származás-nyilvántartás (kancafedeztetés nyilvántartás) | 1 100 Ft/egyed | ||
5.5. Törzskönyvben tartás (tenyészkancák) | 12 000 Ft/egyed | ||
5.6. Származás-ellenőrzés (vércsoport-vizsgálattal nem kizárt ősök) | 1 200 Ft/vizsgálat | ||
5.7. DNS alapú származás-ellenőrzés (DNS vizsgálattal nem kizárt ősök) | 5 000 Ft/vizsgálat | ||
5.8. Méncsikók központi sajátteljesítmény-vizsgálata | 200 000 Ft/egyed | ||
5.9. Ló-teljesítményvizsgálat | 20 000 Ft/egyed | ||
5.10. Tenyészkanca tenyészértékbecslés | 2 000 Ft/egyed | ||
6. Baromfi- és egyes kisállattenyésztés | |||
6.1. Tyúk | |||
6.1.1. I—II. törzs- és főkönyvi osztályokban | 40 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.1.2. III. törzs- és főkönyvi osztályban | 2,20 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2. Lúd | |||
6.2.1. I. törzs- és főkönyvi osztályokban első évben | 220 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2.2. II. törzs- és főkönyvi osztályban első évben | 180 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2.3. III. törzs- és főkönyvi osztályban első évben | 110 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2.4.I. törzs- és főkönyvi osztályban második évtől | 18 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2.5. II—III. törzs- és főkönyvi osztályokban a második évtől | 9 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3. Kacsa, pulyka | |||
6.3.1.I. törzs- és főkönyvi osztályban | 13 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3.2. II. törzs- és főkönyvi osztályban | 11 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3.3. III. törzs- és főkönyvi osztályban | 4 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3.4.I—III. törzs- és főkönyvi osztályokban második évtől | 3 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.4. Nyúl | 1500Ft/tenyész-növendék | ||
6.5. Prémes állat | 1 500 Ft/egyed | ||
6.6. Méh | 12 000 Ft/méhanya |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
7. Fajtaelismerés keretében végzett teljesítményvizsgálat | |||
Fajta megnevezése: | |||
Igényelt támogatás: | |||
IGÉNYELT TÁMOGATÁS ÖSSZESEN: | |||
Hozzájárulok, hogy a támogatási kérelemben szereplő adatokat a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény szerint kezeljék, továbbá amennyiben a kért támogatás jogtalan igénylésnek minősül, e tény nyilvánosságra hozható. Nyilatkozom, hogy az állattenyésztésről szóló 1993. évi CXIV. törvény 13. §-a előírásainak megfelelően a tenyésztési hozzájárulást - amennyiben erre kötelezett vagyok - 2004-ben befizettem/helyettem a felvásárló befizette, és ennek bizonylatával rendelkezem. Kelt:................................,...........év....................hó........nap P. H. | |||
……………………………… igénylő cégszerű aláírása" |
7. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"11. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Az erdőtelepítési, erdőszerkezet-átalakítási munkák ügyvitele, értékelése és pénzügyi elszámolása
1. Az erdősítések műszaki átvételének rendje
Az erdősítési kötelezettség alá vont erdőrészletek műszaki készültségi fokát az erdészeti hatóság a műszaki átvétel során hatósági ellenőrzés keretében helyszíni bejárással bírálja el. Az erre vonatkozó megállapításokat az erdősítések műszaki átvételi jegyzőkönyvében (E-lap) rögzíti.
A műszaki átvételt el kell végezni a tenyészeti év végével befejezettnek minősülő (befejezett) erdősítésekre és a tenyészeti év végén befejezetlennek minősülő (befejezetlen) erdősítésekre.
A műszaki átvétel hatósági ellenőrzésnek minősül, annak időpontjáról az erdőgazdálkodót - részvétele biztosítása érdekében - előzetesen írásban (tértivevénnyel) értesíteni kell, de távolmaradása vagy a jegyzőkönyv aláírásának megtagadása a műszaki átvétel eredményességét nem hiúsítja meg. Az erdőgazdálkodó távolmaradása, illetve a jegyzőkönyv aláírásának megtagadása esetén a jegyzőkönyvet az erdészeti hatóság részéről 2 személynek kell aláírnia, melyek közül az egyiknek vezető beosztású köztisztviselőnek kell lenni.
Az erdőgazdálkodó kötelezettsége gondoskodni arról, hogy a műszaki átvételekhez szükséges adatok, illetve nyilvántartások naprakész állapotban rendelkezésre álljanak. A műszaki átvételek előkészítése során az erdőgazdálkodó az erdészeti hatósággal folytatott egyeztetés alapján bejegyzi az erdőtervi nyilvántartásba a tavaszi erdősítési idény befejeztével a tenyészeti évben végzett erdősítéseket. A műszaki átvétel befejezésének határideje szeptember 20. Az E-lapokat az erdészeti hatóság október 15-éig köteles feldolgozni, majd október 31-éig az országos összesítők elkészítése céljából az Állami Erdészeti Szolgálat (a továbbiakban: ÁESz) központjába eljuttatni.
a) A műszaki átvételek során a következő fafaj-csoportosítás alkalmazandó:
aa) tölgy és bükk esetén: kocsányos, kocsánytalan tölgy, szelídgesztenye és bükk,
ab) akác esetén: akác, lepényfa (gledícsia),
ac) egyéb kemény lombos fafaj esetén: vörös tölgy, cser, hegyi juhar, korai juhar, szilek, magas kőris, fekete dió, gyertyán, ostorfa, ezüstfa és a lágy lombos fafajok közül a hársak,
ad) nemes nyár esetén: nemesített nyár- és fűzfajták,
ae) lágy lombos fafaj esetén: valamennyi hazai nyár- és fűzféle, valamint a mézgás éger és a nyír,
af) fenyő esetén: valamennyi fenyő fafajú erdőtelepítés.
b) Az elszámolás szempontjából egy erdőrészletet legfeljebb két részre lehet bontani. Ha az erdőtelepítési tervben előírt főfafaj elegyaránya eléri vagy meghaladja a 70 százalékot, a teljes erdőrészletet a legnagyobb elegyaránnyal képviselt fafaj egységárával kell elszámolni. Ha az elegyfafajok aránya meghaladja a 30 százalékot, de nem haladja meg az 50 százalékot, a rész-erdőrészletet a legnagyobb aránnyal jelen lévő elegyfafaj szerint kell elszámolni. Csak az a főfajú csemete vehető számításba, amelynek vezérhajtása a mellékfafajok fölé nyúlik, és további fejlődésének nincs akadálya.
c) Az elegyfafajokat csak akkor szabad elszámolni, ha arányuk nem haladja meg az 50 százalékos mértéket, és a főfafaj fejlődését nem veszélyeztetik.
2. Erdősítési munkák műszaki átvétele
2.1. Befejezett erdősítések műszaki átvétele
a) Befejezettnek kell tekinteni az erdősítést, ha
aa) a tervezett célállomány fő- és elegyfafajait előírt arányban és megfelelő minőségben tartalmazza,
ab) pótlásra már nem szorul,
ac) az utolsó pótlás után legalább 2 tenyészeti időszak eltelt, illetve az átvétel évével szeptember 20-áig eltelik,
ad) a meglévő csemeteszám elegendő a záródáshoz, azaz az első nevelővágás utáni állomány, az egyes célállományokra vonatkozó "Fatermesztési Műszaki Irányelvek, IV. Erdőnevelés" című kiadványban levő erdőnevelési modelltábláknak megfelelően kialakítható.
b) Nem szabad befejezettként átvenni az erdősítést, ha
ba) az előbbieknek nem felel meg, a szakmailag indokolt ápolás elmaradt, az erdősítés egészségi állapota kétségessé teszi az állomány további fejlődését,
bb) nyár, valamint az egyéb lágylomb és akác erdősítéseket az első kiviteltől számított 3, a kocsánytalan tölgy és bükk erdősítéseket 5, a többi fafajú erdősítéseket 4 tenyészeti év eltelte előtt.
c) Pénzügyileg nem számolható el az erdősítés, ha a termőhelyi adottságoknak nem megfelelő célállományú. Fennmaradásáról az erdészeti hatóság határozatban dönt.
d) Befejezettként általában csak teljes erdőrészletet lehet átvenni.
Az erdőrészlet egy része csak az erdészeti hatóság mérlegelésével vehető át befejezettként, de sem az átvett, sem a visszamaradó rész nem lehet 2 hektárnál kisebb. Ebben az esetben az erdőrészlet megosztását az erdőgazdálkodó kezdeményezi a megosztást tartalmazó vázrajz benyújtásával.
e) Az erdőrészletnek különleges cél (pl. állandó rakodó, vadlegelő) vagy egyéb különleges ok miatt be nem erdősíthető részét az erdősített területből le kell vonni. Ha talajhiba miatt a be nem erdősült területfolt egyenként 0,5 hektárt, összesen a terület 20 százalékát meghaladja, az üres területet érték nélkül kell átvenni.
f) Ha az erdőrészlet egyes részei az előbbiekben felsorolt okokon kívül egyéb okból nem erdősültek be, azokat befejezettként átvenni nem szabad.
g) Fatermesztés szempontjából a termőhelyi adatok szerint gazdaságtalannak minősített erdőtelepítések befejezettségi feltételei:
ga) a terület fedettsége legalább 50 százalék, erdősztyepp erdők esetén harminc százalék,
gb) a fás növényzet az egész területen egyenletesen oszlik el,
gc) a be nem erdősült területfolt egyenként 0,5 ha-t, összesen a terület 20 százalékát nem haladja meg. E feltételek megléte esetén területcsökkentést nem kell alkalmazni.
2.2. Befejezetlen erdősítések műszaki átvétele:
A befejezetlen erdősítések műszaki átvételekor az erdőrészlet erdősítési kötelezettség alá vont területén a sikeresen erdősült részt, az eredményes területet helyszíni bejárással, 10 százalékos pontossággal kell megállapítani.
a) Befejezetlennek kell tekinteni az erdősítést mindaddig, amíg a befejezettség feltételeinek meg nem felel.
A befejezetlen erdősítések kategóriái:
aa) egyéves erdősítések,
ab) többéves erdősítések.
b) Egyéves erdősítésnek minősül valamennyi mesterséges első kivitel. Szintén egyévesnek kell minősíteni az erdősítést, ha pótlásként teljes ismétlést kellett végrehajtani.
c) Többévesnek minősül minden befejezetlen mesterséges erdősítés, ha az első kivitel elvégzésétől két vagy több tenyészeti időszak eltelt.
d) Eredményes területtel a befejezetlen erdősítést csak akkor szabad átvenni, ha a szakszerű folytatáshoz a feltételek biztosítottak.
e) Az erdészeti szaporítóanyagokról szóló 91/1997. (XI. 28.) FM rendelet, az EU csatlakozást követően a 110/2003. (X. 21.) FVM rendelet hatálya alá eső fajokkal és fajtákkal történő erdősítés esetén csak származási igazolvánnyal ellátott, az erdőrészletre tételesen elszámolt szaporítóanyaggal végzett erdősítés számolható el.
2.3. A műszaki átvételek megállapításainak jegyzőkönyvbe foglalása:
a) Az erdősítések szemléjéről az illetékes erdészeti hatóság jegyzőkönyvet vesz fel. Erre a célra az "Erdősítések műszaki átvételi jegyzőkönyve" (E-lap) szolgál. A műszaki átvétel adatait erdőrészletenként külön lapon kell rögzíteni.
b) A műszaki átvételek alkalmával a jegyzőkönyv "Megjegyzések" rovatába fel kell jegyezni az erdősítés átvételénél tapasztalt esetleges hiányosságokat és az erdősítés folytatásával kapcsolatos intézkedéseket.
c) Az átvétel során meg kell állapítani az erdősítésben a műszaki átvétel évében keletkezett kár okát és mértékét. Gazdálkodói hibának kell tekinteni az ápolási és erdővédelmi munkák elmulasztását.
d) Az erdőgazdálkodó a jegyzőkönyvben foglaltakra észrevételt, illetve véleményt tehet, melyet a jegyzőkönyvben fel kell tüntetni. A jegyzőkönyvet az erdészeti hatóság és az erdőgazdálkodó írja alá.
3. Erdősítési munkák értékelése
Az erdősítési munkák részben fajlagos mértékben, részben a tényleges ráfordítások alapján támogathatók.
3.1. Elszámolható erdőtelepítési munkák:
a) Az elvégzett munka teljesítményértékét a műszaki átvételek mennyiségi adatainak és a fajlagos támogatásoknak a figyelembevételével kell meghatározni. A műszaki átvételt követő őszi első kivitelű erdőtelepítések esetében az elszámolás alapja a helyszíni szemlejegyzőkönyv. A támogatás mértékét a rendelet 105-106. §-ai tartalmazzák.
b) A beruházás során erdősítési hátralék keletkezik, ha
ba) az erdőtelepítésben a kötelezettség keletkezését követően a kocsányos és kocsánytalan tölgy és bükk erdősítést a tizedik, minden egyéb állományú erdősítést a hatodik évben nem nyilvánítottak befejezetté. A befejezés elhúzódása miatti hátralékot az erdőrészlet teljes területére kell számolni, amely az újraerdősítési költség 20 százaléka;
bb) a befejezés elhúzódása utáni hátralék számításához az újraerdősítési költséget az Evt. 70. §-ának (4) bekezdésében az erdőfelújításra meghatározott számítási módot kell alkalmazni az erdőtelepítésre is azzal, hogy a számításnál a rendelet 105. §-ában foglalt értékeket kell figyelembe venni;
bc) az erdősítési hátralékot a hátralék megszűnéséig, évente a területileg illetékes erdészeti hatóság határozatában megjelölt számlára kell befizetni, melyet az erdészeti hatóság köteles átutalni az 10032000-01220191-51000008 számú Fejlesztési típusú támogatások felhasználási keretszámlára.
3.1.1. Az erdősítési munkák támogatási mértékének megállapítása és elszámolása:
Az erdészeti hatóság az elszámolást minden esetben csak annak benyújtásakor a nyilvántartásában szereplő jogszerű erdőgazdálkodótól fogadja be, s azzal számol el.
3.1.2. Befejezett erdősítések ápolási munkáinak elszámolása:
Befejezett erdősítésekben végzett ápolást az erdészeti hatóság elbírálása és igazolása alapján - legfeljebb 2 alkalommal - lehet támogatni.
Tághálózatú nyárasokban (ahol a növőtér törzsenként 9 m2 vagy annál nagyobb) 10 éves korig lehet talajápolást elszámolni a rendelet 106. §-ában a tisztítóvágásra megállapított összeggel.
3.1.3. Állománynevelési (tisztítási) munkák elszámolása:
a) A tisztítást a "Fatermesztési Műszaki Irányelvek, IV. Erdőnevelés" című kiadványban szereplő erdőnevelési modellek alapján kell besorolni és elvégzését minősíteni.
b) Az erdőnevelési modellekben nem szereplő állományokat a következők szerint kell besorolni: a kemény lombos állományokat kocsánytalan tölgyesként, a fenyőket erdei fenyvesként.
c) Sablonos tisztításoknál támogatás csak akkor számolható el, ha a megmaradó sorokban a szükséges válogató törzsszámcsökkentést is elvégezték.
3.1.4. Az erdősítési munkák tenyészeti évre, minden egyéb támogatható munka viszont naptári évre számolandó el. Indokolt túlteljesítés csak az erdészeti hatóság előzetes engedélye alapján számolható el.
3.2. Egyedi költségvetés alapján elszámolható munkák:
Az egyedi költségvetés alapján támogatott munkákról címenként részletes költségvetést kell készíteni. Saját tulajdonú vagy jogszerű használatában lévő erdőben egyedi költségvetés alapján, saját rezsiben végzett beruházásokat közvetlen költségszinten kell elszámolni. Műszaki létesítmények (közjóléti) részletes költségvetés alapján, az abban jóváhagyott mértékig számolhatók el.
3.2.1. Beruházási keretből egyedi költségvetés alapján elszámolható munkák:
a) Az e rendelet 108. § (1) bekezdés a) pontjában foglalt géngyűjtemények (klónarchívumok), valamint szuperelit vagy elit fokozatú szaporítóanyagot kibocsátó törzsültetvények létesítési költségei a termőre fordulásig az OMMI szakvéleménye alapján.
b) Az e rendelet 108. § (1) bekezdés b) pontjában foglalt erdészeti szaporítóanyag-ellátást biztosító engedélyes csemetekertek (létesítés, korszerűsítés, beleértve a telkesítés, tereprendezés, öntözőberendezések létrehozását és a talajerő-utánpótlást is) támogatására benyújtható pályázatnak a részletes költségvetés mellékleteként tartalmaznia kell a következőket:
ba) az OMMI naptári évre aktualizált igazolása a csemetekerti engedély meglétéről,
bb) korszerűsítés esetében az engedélyes eddigi szakmai tevékenységének az OMMI általi véleményezése,
bc) a termelési kapacitásbővítési kérelemhez támogató nyilatkozat az Erdészeti Szaporítóanyag Terméktanácstól (ESzT) .
c) Az e rendelet 108. § (1) bekezdés c) pontja szerint erdőállományok telepítését és védelmét szolgáló műszaki berendezések (erózió elleni védelem, vízmosáskötés, víz- és tereprendezési munkák és azok műtárgyai) létesítési költségei. Különleges jellegű erdősítési munkák, amennyiben az erdősítési tervben meghatározott feltételeknek megfelelnek és költségigényük miatt fajlagos elszámolásra alkalmatlanok. Ezek kivitelezési tervében az erdészeti hatóság előírja a megengedhető pótlási százalékot, illetve a kívánt eredményességet, és ennek figyelembevételével meghatározza a befejezésig ráfordítható összeget. Beruházási keretből erdősítési költséget csak eddig a mértékig lehet finanszírozni. Az ezt meghaladó költséget az erdősítés műszaki befejezéséig a beruházó viseli. Ha az erdősítés eredményessége a kivitelezési tervben előírt szintet nem éri el, azt eredménytelennek kell tekinteni, és a ráfordított költséget nem szabad megtéríteni.
d) Az e rendelet 103. § (1) bekezdés a)-c) pontjaiban felsorolt erdősítések, fásítások fenntartását szolgáló műszaki létesítmények megvalósulásának költségei.
e) Az e rendelet 108. § (1) bekezdés d) pontjában felsorolt célokat szolgáló, jóváhagyott fejlesztési tervvel rendelkező üdülő- és parkerdők közjóléti szerepét növelő műszaki létesítmények tervezésének és megvalósításának költségei.
f) Az e rendelet 108. § (1) bekezdés e) pontjában felsorolt célt szolgáló, erdészeti hatóság által nyilvántartásba vett, közhasználatú arborétumok, élőfa- és cserjegyűjtemények, botanikus kertek erdőművelés jellegű létesítési költségei.
3.2.2. Egyedi költségvetés alapján - az illetékes hatóság által elrendelt erdővédelmi munkák kivételével -csak az erdészeti hatóság által előzetesen jóváhagyott munka és költség számolható el. A munka szakszerű elvégzését az erdészeti hatóság igazolja.
3.3. Erdőszerkezet-átalakítás:
A termőhelyi potenciált nem kellően hasznosító faállományok fafajcserés felújítása, valamint a sarjeredetű erdők mageredetűvé történő átalakítása, ha az átalakítás utáni tölgy- vagy bükkállomány jó, de legalább közepes növekedést érhet el. Az erdőszerkezet-átalakítás szükségességét az erdészeti hatóság határozza meg az első kivitel tervezésekor.
3.4. A szakszerűtlen erdőgazdálkodás értékelése:
Amennyiben az erdősítés gazdálkodói mulasztásból az előírt szakmai követelményeknek (befejezési határidő, befejezett erdősítések felülvizsgálata) nem felel meg, a támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül. Gazdálkodói hibának kell tekinteni az ápolási és erdővédelmi munkák elmulasztását.
4. Pénzügyi elszámolás
4.1. Költségvetés a támogatás biztosítására:
A rendelet 103. §-ában és 108. §-ának (1) bekezdésében meghatározott munkákra az erdészeti hatóság az e célra rendszeresített K-2-1, K-2-2 és K-2-3, e melléklethez 1-3. számú függelékként csatolt, költségvetési elszámolás összesítők alapján hagyhat jóvá költségvetéseket.
Az éves erdőművelési tervek alapján költségvetést kell készíteni a központi beruházási keretből végzett munkákról:
a) a gazdasági, különleges célú és védelmi rendeltetésű erdők telepítése, valamint a csemetekertek fejlesztése, törzsültetvények, géngyűjtemények (klónarchívumok) létesítése (K-2-1),
b) az arborétumok, a parkerdők szociális, üdülési, oktatási és ismeretterjesztési szerepét növelő műszaki létesítményeinek megvalósítása (K-2-2),
c) az erdőszerkezet-átalakítás (K-2-3) .
Ráfordításos alapon csak az erdészeti hatóság által felülvizsgált, részletes költségvetések alapján engedélyezett összegeket lehet a költségvetésbe beállítani és elszámolni.
A részletes költségvetések az erdőművelési költségvetés házi példányának mellékletét képezik, és azokba minden ellenőrzésre jogosult betekinthet.
4.2. Elszámolás:
A beruházási keretből megvalósult munkákról készített elszámolást az erdészeti hatósághoz kell benyújtani 4 példányban, legkésőbb december 1-jéig.
Az erdészeti hatóság gondoskodik a szükséges összeg lehívásáról, illetve a gazdálkodók felé történő átutalásokról, majd ezt követően elszámol a minisztérium felé.
Az elszámolás érvényességéhez az erdészeti hatóság igazolja, hogy az elszámolásban szerepeltetett adatok megegyeznek a műszaki átvételek záró adataival, valamint azt, hogy a ráfordításos alapon elszámolt munkákat a jóváhagyott kereten belül szakszerűen végrehajtották.
Amennyiben a beruházás a tárgyév végéig műszakilag megvalósult, a beruházás finanszírozására jóváhagyott költségvetési összeg legkésőbb a tárgyév december 1-jéig vehető igénybe az erdészeti hatósághoz benyújtott elszámolás alapján.
Amennyiben az erdőtelepítés károsodik és a K-2-1 (1. számú függelék a 11. számú melléklethez) elszámolási összesítőn a gazdálkodót megillető előleggel csökkentett záró érték a nyitó értéknél alacsonyabb, a különbözetet az erdészeti hatóság által megjelölt számlára vissza kell fizetni.
A visszafizetést az erdészeti hatóság a gazdálkodó elszámolása vagy elszámolás hiányában a rendelkezésre álló adatok alapján határozatban rendeli el.
1. számú függelék a 11. számú melléklethez
Regisztrációs szám: | ||
Az erdőgazdálkodó neve:............................................................................................................................................................................................................ ---év címe:................................................................................................................................................................................................................... cégj. száma (vagy váll. eng. száma):............................................................................................................................................................. adószáma:......................................................................................................................................................................................................... statisztikai számjele:........................................................................................................................................................................................ bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:........................................................................................................................................................... A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................................ |
K-2-1 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS
a költségvetési előirányzatból elszámolható erdőtelepítési és fásítási munkákról
Sorszám | Megnevezés | Terület ha | Támogatás E Ft/ha | Érték E Ft | ||
1. | Befejezett 10 fok alatti lejtésű, géppel járható | Tölgy és bükk | ||||
2. | Akác | |||||
3. | Egyéb kemény lomb | |||||
4. | Nemesnyár | |||||
5. | Egyéb lágy lombos | |||||
6. | Fenyő | |||||
7. | Befejezett 10 fok feletti lejtésű, géppel nem járható | Tölgy és bükk | ||||
8. | Akác | |||||
9. | Egyéb kemény lomb | |||||
10. | Egyéb lágy lombos | |||||
11. | Fenyő | |||||
12. | Egyedi telepítés, fásítás | |||||
13. | Befejezett összesen (1-12.) | |||||
14. | További támogatás | T, B, FE bef., ha az elegyfafajok: 20-30% | ||||
15. | I-II. fto. magtermő ült. v. áll. T, B első kiv. | |||||
16. | Padkakészítés | |||||
17. | Befejezetlen erdőtelepítések áll. változása (+ vagy -) | |||||
18. | Elszámolást érintő egyéb változások (+ vagy -) | |||||
19. | Befejezett erdőtelepítés ápolása a bef. után 5 évig | |||||
20. | Befejezett erdőtelepítés ápolása a bef. után 6-10 évig | |||||
21. | TÁMOGATÁS ÖSSZESEN (13-20.) | |||||
22. | Ráfordításos alapon elszámolható munkák | Különleges rendeltetésű erdőtelepítés | ||||
23. | Csemetekertek fejlesztése | |||||
24. | Törzsültetvények, géngyűjt. létesítése | |||||
25. | Egyéb engedélyezett | |||||
26. | Ráfordításos összesen (22-25.) | |||||
27. | ELSZÁMOLHATÓ MINDÖSSZESEN (21+26.) | |||||
Kelt:................................,...........év....................hó........nap | ||||||
P. H. | ||||||
……………………………….. erdőgazdálkodó (szerv. vez.) a) A költségvetést.................E Ft, azaz..................................forint összeggel jóváhagyom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét és az engedélyezett normatív és ráfordításos munkák jóváhagyott kereten belüli szakszerű végrehajtását, az.....................E Ft, azaz..................................forint támogatási igény jogosságát igazolom. Kelt:................................,...........év....................hó........nap | ||||||
P. H. | ||||||
…………………………………. erdészeti hatóság igazgatója |
2. számú függelék a 11. számú melléklethez
Regisztrációs szám: | ||
Az erdőgazdálkodó neve:.......................................................................................................................................................................................................... ----év címe:................................................................................................................................................................................................................... cégj. száma (vagy váll. eng. száma):............................................................................................................................................................. adószáma:......................................................................................................................................................................................................... statisztikai számjele:........................................................................................................................................................................................ bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:........................................................................................................................................................... A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):................................................................................................................. |
K-2-2 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS
költségvetési előirányzatból megvalósuló, az erdők közjóléti, oktatási szerepét növelő műszaki létesítményekről
Sorszám | Megnevezés | Összeg E Ft | ||
1. | Üdülőerdők (pihenő-, séta- és kirándulóerdők) | |||
2. | Arborétumok | |||
3. | Erdei autós pihenők | |||
4. | Turisztikai célt szolgáló | utak | ||
5. | erdei vasutak | |||
6. | Egyéb létesítmények | |||
7. | Összesen: | |||
Kelt:................................,...........év....................hó........nap | ||||
P. H. | ||||
………………………………………….. erdőgazdálkodó (szerv. vez.) | ||||
a) A költségvetést....................E Ft, azaz...............................forint összeggel jóváhagyom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét az engedélyezett ráfordításos munkák jóváhagyott kereten belüli szakszerű végrehajtását, az ......... E Ft, azaz ............. forint támogatási igény jogosságát igazolom. Kelt:................................,...........év....................hó........nap | ||||
P. H. | ||||
……………………………………. erdészeti hatóság igazgatója |
3. számú függelék a 11. számú melléklethez
Regisztrációs szám: | ||
Az erdőgazdálkodó neve:.......................................................................................................................................................................................................... ----év címe:................................................................................................................................................................................................................... cégj. száma (vagy váll. eng. száma):............................................................................................................................................................. adószáma:......................................................................................................................................................................................................... statisztikai számjele:........................................................................................................................................................................................ bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:........................................................................................................................................................... A költségvetés-elszámolást összeállította (név, cím, telefon):................................................................................................................. |
K-2-3 KÖLTSÉGVETÉS-ELSZÁMOLÁS
költségvetési előirányzatból megvalósuló erdőszerkezet-átalakításról
Sorszám | Készültségi fok, az erdőszerkezet-átalakítás előtti állapot | Terület ha | Normatív támogatás E Ft/ha | Érték E Ft | |
1. | Az első kivitel évében bármely fafajról (tölgy- és bükksarj kivételével) | ||||
2. | Befejezéskor | ||||
akácról (mag és sarj), valamint ártéri nemesnyárasról | |||||
3. | sarjeredetű bármely fafajról | ||||
4. | mageredetű egyéb lombról | ||||
5. | fenyőről | ||||
6. | Erdőszerkezet-átalakítás összesen (1-5.) | ||||
Kelt:.....................................,..........év...................................hó............nap | |||||
P. H. | |||||
……………………………………. erdőgazdálkodó (szerv. vez.) | |||||
a) A költségvetést...............ezer Ft, azaz......................forint összeggel jóváhagyom. b) Az elszámolásban szerepeltetett adatok helyességét és az engedélyezett munkák jóváhagyott kereten belüli szakszerű végrehajtását, az.................................ezer Ft, azaz................................................forint támogatási igény jogosságát igazolom. Kelt:.....................................,..........év...................................hó............nap | |||||
P. H. | |||||
……………………………………. erdészeti hatóság igazgatója" |
8.számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"12. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
A termőhely-feltárási szakvélemény kötelező tartalma
1. Általános adatok
-a terület tulajdonosa és kezelője,
-község (város) megye,
-a terület hrsz.-a vagy táblaszáma, térképi jele és jelenlegi művelési ága.
2. Szakvélemény
-telepíthető célállomány vagy célállományok,
-esetenként a kötelező vagy tiltott technológiai eljárások,
-az erdőgazdálkodó és a szakvéleményt készítő aláírása.
Mellékletek:
a) A terv jellegének megfelelő méretarányú térképvázlat, ezen feltüntetve az egységes célállománnyal és erdősítési eljárással telepíthető területek határa, valamint a talaj szelvények pontos helye.
b) Az Erdőrendezési útmutatóban előírt "Termőhely-felvételi lap" laborvizsgálati jegyzőkönyvvel."
9.számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"13. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
Az erdőtelepítési kivitelezési tervdokumentáció tartalmi előírásai
Erdőtelepítési kivitelezési tervet csak szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkező személy (erdőmérnök) vagy ilyen személyt foglalkoztató szerv készíthet.
1. Az erdőtelepítési kivitelezési tervnek tartalmaznia kell:
a) az erdőgazdálkodó nevét, címét,
b) az erdőtelepítéssel érintett terület ingatlan-nyilvántartási adatait (kat. hrsz.-a, táblaszáma, térképi jele vagy erdőtervi jele, jelenlegi művelési ága, kiterjedése egytized hektár pontossággal) és az ingatlannyilvántartási térkép kivonatos másolatát, körzeti erdőterv térképkivonatát, amelyen fel kell tüntetni a telepítendő területet és a talajmintavételek helyét,
c) az erdőtelepítéssel érintett terület tulajdonosainak az egyetértő nyilatkozatát,
d) a terület termőhelyi adatait,
e) az erdő javasolt rendeltetését,
f) a telepíteni tervezett fő- és elegyfajokat, illetve fajtákat, azok elegyarányát, az elegyítés módját, az ültetési hálózatot (magvetés esetén a sortávolságot és a felhasználni kívánt szaporítóanyag mennyiségét), a talaj-előkészítés, valamint az ültetés vagy magvetés módját,
g) a telepítés kezdésének és várható befejezésének tervezett időpontját,
h) esetenként a terület felhasználására vonatkozó hatósági engedélyek számát,
i) a termőhely-feltárási szakvéleményt (a 12. számú melléklet),
j) technológiai eljárásokat tartalmazó műszaki leírást,
k) főfafajt vagy főfafajokat elegyaránnyal; elegyfajokat, kísérő fafajokat elegyaránnyal; az elegyítés módját,
l) a talaj-előkészítés módját; a telepítési eljárást; a hektáronkénti csemeteszámot (db); az ültetési hálózatot,
m) a tervező záradékát a tervezés alapjául szolgáló távlati, tanulmány- stb. tervre való utalással,
n) ütemtervet.
2. Zöldövezeti telepítési és ligetes útkísérő fásítás esetében az 1. pontban foglaltakon kívül:
a) a meglevő növényanyagra vonatkozó megjegyzéseket és előírásokat;
b) részletes tervezést - út-, vasútkísérő fásítások esetében szelvényszámokkal meghatározva - a termőhelyi viszonyok és meglévő növényanyag feltüntetésével, a tervezett ültetési anyag elhelyezési módjára való utalással, szükség esetén térképvázlattal szemléltetve;
c) a tervezett növények jegyzékét.
3. Különleges rendeltetésű, ráfordításos alapon elszámolható erdősítések, fásítások esetében az 1. pontban foglaltakon kívül csatolni kell:
a) árelemzésen alapuló költségvetést;
b) a terv jellegének megfelelő méretarányú (pl. 1:500, 1:1000) tervtérképet; átnézeti térképet (1:25 000, 1:50 000);
c) kiültetési vázlatot;
d) különleges műszaki létesítményekhez szükség szerint műszaki rajzokat, részletrajzokat."
10. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"25. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
A06-04 Ikt.sz.:....................... | |||||||
TÁMOGATÁSI KÉRELEM | |||||||
a mezőgazdasági haszonállat tartás állatvédelmi szabályainak megfelelően előállított vágóbaromfi 2005. évi termelési támogatásának igényléséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 149. §-ához Benyújtás helye: Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal H-1385 Budapest 62., Pf. 867 | |||||||
(A támogatási kérelemet géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni.) | |||||||
1. A kérelmező adatai (Azt az adóigazgatási számot kell beírni, amelyre a támogatást igényli!) Ügyfél neve:............................................................................................................................................................................Tel.:............................ MVH regisztrációs száma: ------------------ Adószáma: --------- - -- Adóazonosító jele: ------------- Lakhely-székhely címe:-----........................(helység)..................út/utca/tér.............hsz. Levelezési címe: ---- …..................................(helység)..................út/utca/tér..............hsz. Felelős vezető neve:...................................................................................Tel.:......................... Felelős ügyintéző neve:..............................................................................Tel.:......................... A vágóbaromfit (csirke, pulyka, liba, kacsa, pecsenyegyöngyös) átvevő üzem export-ellenőrzési száma: ………. | |||||||
2. Az igényelt támogatás adatai | |||||||
Vámtarifa termékszám | Árumegnevezés | MSZ i szakasza | Vágóbaromfi megnevezése MSZ 6918:1997 szerint | I. min. osztályba sorolt mennyiség (tonna) | Igényelt támogatás összege (Ft) | ||
ex 0105 92 00 99 ex 0105 93 00 99 | Vágócsirke | 1.2. | Pecsenyecsirke (brojler) | ||||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.13. | Pecsenyeliba (még nem tépett) | ||||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.14. | Húsliba (fiatal) | ||||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.15. | Zabon nevelt liba | ||||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.16. | Hízott liba (májra hízott liba) | ||||
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.9. | Pecsenyepulyka (12-15 hetes) | ||||
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.10. | Gigantpulyka (16-22 hetes) | ||||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.18. | Pecsenyekacsa | ||||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.20. | Hízott kacsa | ||||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.22. | Hízott mulard kacsa | ||||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.24. | Hízott pézsmakacsa (barbarie) | ||||
0105 99 50 99 | Gyöngytyúk, egyéb | 1.7. | |||||
Összesen: | |||||||
3. Nyilatkozatok 3.1. Nyilatkozom, hogy a támogatást a vágóbaromfi után: - alapanyag-termelőként ---- - integrátorként/kereskedőként---- igényelem (tegyen X-et a megfelelő megnevezés mellé). 3.2. Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok (vonatkozó rész aláhúzandó). 3.3. Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járulék tartozásom nincs. 3.4. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.5. Alulírott büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az Európai Unió által elfogadott exporthigiéniai minősítésű baromfivágóhídnak értékesítettem a termékemet, mely hazai eredetű, BTT tag keltetőben keltetett és BTT tag baromfitelep által felnevelt vágóbaromfi. 3.6. Alulírott büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal, köztartozással nem rendelkezem. 3.7. Alulírott kereskedő/integrátor büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a 149. § (6) bekezdésnek megfelelően a termelőknek a felvásárlási ár felett a termelési támogatást is megfizettem. Dátum:................................................ kérelmező ………………………… cégszerű aláírása | |||||||
4. A Baromfi Termék Tanács igazolása | |||||||
A javasolt támogatási összeg:...............................Ft. Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Termék Tanács tagja, a terméktanács alapszabályában előírt befizetési kötelezettségének eleget tett. | |||||||
Dátum:................................................ | |||||||
……………………………….. Baromfi Termék Tanács | |||||||
Melléklet: 1. a vágóhíd által elvégzett, a vágóhídi hatósági állatorvos és a BTT által ellenjegyzett minősítési bizonylat másolata; 2. a vágóhídi értékesítésről szóló számla/felvásárlási jegy másolata; 3. saját vágás esetén a minősítő bizonylat és mérlegelési jegy másolata; 4. a területileg illetékes hatósági állatorvos igazolása a Haszonállat rendeletnek megfelelő állattartásról, 5. a BTT igazolása a tagságról, a baromfi származásáról és javaslata az igénybe vehető támogatás összegéről." | |||||||
11. számú melléklet a 29/2005. (IV. 1.) FVM rendelethez
"26. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez
N07-045 |
Ikt.sz.:......................... |
TÁMOGATÁSI KÉRELEM a haszonállattartásra vonatkozó előírások betartása mellett előállított vágósertés 2005. évi termelési támogatásának igényléséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 150. §-ához Benyújtás helye: Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal H-1385 Budapest 62., Pf. 867 |
(A támogatási kérelmet géppel vagy nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni!) |
1. A kérelmező adatai (Azt az adóigazgatási számot kell beírni, amelyre a támogatást igényli!) |
Ügyfél neve:................................................................................................................................................................Tel.:............................ MVH regisztrációs száma: -------- Adószáma: -------- - -- Adóazonosító jele: ---------- Lakhely-székhely címe:------........................(helység)..................út/utca/tér.............hsz. Levelezési címe:-------...................................(helység)..................út/utca/tér..............hsz. Felelős vezető neve:......................................................................................Tel.:......................... Felelős ügyintéző neve:…….........................................................................Tel.:......................... |
2. A támogatást a vágósertés után:
alapanyag-termelőként
integrátorként
kereskedőként
szövetkezetként
termelői csoportként kérem. (Tegyen X jelet a megfelelő megnevezés mellé.)
VTSZ | Megnevezés | Támogatás mértéke | Leadott vágósertés | Igényelt támogatás |
0103(92 19 00) | Élősertés (legalább 50 kg tömegű; másféle) | 1800 Ft/db | ||
Dátum:.................................. | ||||
………………………. kérelmező aláírása | ||||
3. Az alapanyag-termelői nyilatkozatok 3.1.1. Nyilatkozom, hogy a leadott vágósertések hizlalás céljából legalább hatvan napig a tulajdonomban voltak, és erről a területileg illetékes falugazdász igazolásával rendelkezem. 3.1.2. Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem. 3.1.3. Nyilatkozom, hogy az általam leadott vágósertéseket a 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet előírásainak megfelelően tartottam, és erről az illetékes hatósági állatorvos igazolásával rendelkezem. 3.1.4. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.1.5. Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem. Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum:................................. | ||||
…………………………………………….. alapanyag-termelő cégszerű aláírása | ||||
3.2. Az integrátor nyilatkozatai 3.2.1. Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást az általam integráltak részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom. 3.2.2. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.2.3. Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem. | ||||
3.2.4. Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem. 3.2.5 Nyilatkozom, hogy rendelkezem a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1. pont és 3.1.4. pont szerinti nyilatkozatával. Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum:................................. | ||||
……………………………………… integrátor cégszerű aláírása | ||||
3.3 A kereskedő nyilatkozatai 3.3.1. Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást az alapanyag-termelők részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom. 3.3.2. Nyilatkozom, hogy vágósertés értékesítésből származóan alapanyag-termelő felé tartozásom nincs. 3.3.3. Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem. 3.3.4. Nyilatkozom, hogy legalább egy éve folytatok vágósertés értékesítési tevékenységet. 3.3.5. Nyilatkozom, hogy a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1. pont és 3.1.4. pont szerinti nyilatkozatával rendelkezem. 3.3.6. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.3.7. Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem. Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum:................................. | ||||
………………………………… kereskedő cégszerű aláírása | ||||
3.4. A szövetkezet nyilatkozatai 3.4.1. Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást a szövetkezet tagjai részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom. 3.4.2. Nyilatkozom, hogy a pályázatban feltüntetett vágósertések a szövetkezet tagjaitól származnak. 3.4.3. Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem. 3.4.4. Nyilatkozom, hogy a szövetkezet tagjai a leadott vágósertéseket hizlalás céljából legalább 60 napig tartották. 3.4.5. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.4.6. Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem. 3.4.7. Nyilatkozom, hogy rendelkezem a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1 pont és 3.1.3. pont szerinti nyilatkozatával. | ||||
Alulírott kijelentem, hogy a pályázati lapon és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum:................................. | ||||
……………………………………………………….. szövetkezet elnökének (cégszerű) aláírása | ||||
Melléklet: 1. A falugazdász igazolása a vágósertés hatvan napos tartásáról. [Ha az igénylő integrátor, kereskedő, termelői csoport vagy szövetkezet, akkor a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelöltek erre vonatkozó nyilatkozata.] 2. A települési hatósági állatorvos igazolása az értékesített vágósertések 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet szerinti tartásáról. [Ha az igénylő integrátor, kereskedő, termelői csoport vagy szövetkezet, akkor a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelöltek erre vonatkozó nyilatkozata.] 3. A VHT tagsági igazolását, amennyiben a pályázati lapot a VHT nem ellenjegyezte. 4. A sertés értékesítéséről szóló számla, illetve felvásárlási jegy másolata, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylat másolata. A Vágóállat és Hús Terméktanács igazolja, hogy a kérelmező: - a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja, és tagságából eredő összes kötelezettségének eleget tett. | ||||
Dátum:................................. | ||||
………………………………………… Vágóállat és Hús Terméktanács | ||||
(Integrátor, kereskedő, termelői csoport, szövetkezet pályázó esetén) Igazolom, hogy a kérelmező a rendeletben foglalt feltételeket teljesítette, e jogcímen támogatást igényelhet. | ||||
Dátum:................................. | ||||
………………………………….. Földművelésügyi Hivatal" |